2e BLAD WIST U Bekendmakingen Officieel O "^Plaatse lij k N ieu ws^O (ter Begrooting Soest 1934 HORS D'OEUVRE. ADVERTENTIES Rechtzaken rO Sport >o Ingezonden ^8 VOETEUVELS Wij verkoopen: Wij zijn agent van N.V Eerste Soester Electr. Drukkerij ir I s 1 1 I behoorende bij „DE SOESTER van Zaterdag 6 Januari 1934, No. 2 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van E. J. Holtrust, wonende Van Weedestraat 3 te Soest oiu op/in perceel, kadastraal bekend iri sectie H. No. 41f52 gelegen aan de Van Wfccdestraat een inrichting voor het maken van bouillon-producten te mogen oprichten door hen is ingewilligd op 29 Dec. 1933. Soest, 3U December 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. DEN BOUW GEWEIGERD. Bij Raadsbesluit der gemeente Baarn dd. 27 Januari 1933 werd onze plaatsgenoot de heer R. H. J. keintjes geweigerd den bouw van vier woningen aan de Teding van Berkhoutstraat te Baarn. Op verzoek van dezen makeiaar aan de Kroon om vernietiging van het hierboven aangehaalde Raadsbesluit werd volgens het Koninklijk Besluit van 28 November 1933 No. 933 gunstig beschikt, zoodat hij thans met den bouw der woonhuizen kan aanvan- vangen. Een succes voor den Heer keintjes. VERTROKKEN. Op den 29en December 1.1. vertrokken per motorschip „Colombia" v. d. K.N.S.M. de Korporaals der Politietroepen P. A. van Maaren, A. van Kerkwijk en C'. Attema naar Curaqao voor een driejarige detacheering bij de Politietroepen aldaar. Dè korporaal van M.aaren was reeds eerder gedurende drie jaar aldaar gedetacheerd, terwijl de beide anderen voor de eerste maal daarheen worden uitgezonden. A EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 5.20; middel- prijs i 4.15f 3.90; laagste prijs I 3.05; al'es per 100 stuks. Aanvoer 8000 stuks, handel kalm. NIEUWJAARSBAL „ONS GENOEGEN" Dinsdagavond hield de R.K. Dansclub „Ons Genoegen" in de zaal van Eemlafid haar Nieuwjaarsbal, dat zeer matig bezocht was. De leiding berustte bij den heer Theo Vonk, die allen een voorspoedig jaar 1934 toewenschte, waarna het bal een aanvang nam, met enkele attracties en tot 2 uur voortduurde. ONS „DAM-GENOEGEN" Bovengenoemde vereeniging zal a.s. Woensdag 10 Januari 1934 des avonds om acht uur in hotel „De Viersprong", Nieu- werhoek, den strijd aanbinden tegen; het sterke k.K.O.D.V. uit Utrecht, die in 1933 de Soester dammers een nederlaag te slik ken wisten te geven. Het spreekt voor zich zelf dat er revanche zal genomen worden. Bezoekers hartelijk welkom. SOESTER SCHAAKCLUB. Opgericht 14 Nov. 1922. Men meldt ons dat de bovengenoemde club haar tot heden, gehouden wedstrijd heeft afgebroken, daar deze door de uit breiding van het ledental, wilde men allen mede laten spelen, niet meer mogelijk was. Dinsdagavond is men met een geheelen nieuwen begonnen in groepen van 8 deelne mers; hiervan werden in iedere groep 7 in geschreven, er is voor eventueele nieuwe leden plaats open gehouden. Bij aanmelding kunnen die direct mede spelen. H.H -chakers, meldt U dus aan, in iedeie groep /.ijn 3 prijzen beschikbaar gesteld; de clubavonden zijn iederen Dinsdag in „De 1 iersprong" CNieuwerhoek), Soestdijk. De uitsfcag van de eerste ronden is volgens onderstaande volgorde: Groep 1. J. Timmer Jr. S. de Zoete 1—0 J. Timmer Sr.-lN. A. de Man 0—1 Groep 2. J. Th. Hoek—J. Drost C. ThomaszeC. P. Amelunxen 1—0 Groep 3. J. BlomG J. de Vries yy3 K. Po9t Jr.Joh. J. Roorda 0—1 De verrassing uit deze eerste ronde is dat de heer de Man een wclverdiemd winst punt van den heer Timmer Sr. wist te ha len, terwijl de heer Drost met zijn behaald remise tegen de heer Hoek zec\r tevreden kan zijn. Laatstgnoemde heer J. Th. Hoek werd als nieuw candidaatlid ingeschreven. VEROORDEELD. Dezer dagen heeft de Arrondissements- Rechtbank te Utrecht J. P. I. d. M. uit Am sterdam, die destijds uit het dagverblijf van het arrestantenlokaal alhier door verbre king is ontvlucht veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. Zijn kameraad J. G. werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens het opzettelijk in het publiek gele genheid geven tot hazardspel. GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: marmot bruine portemonnaie zwart hondje slappe heerenhoed bruin glacé-heerenhandschoenen Lange Bergstraat 23 Heuvelweg 5 Ferd. Huycklaau 14 Dorresteinweg 15 Soesterbergschestraat 63. in mijn beschouwing hierover in dit blad van 28 Dec. 1933 heb ik gezegd, dat tegen over de post voor „plantsoenen" in 1932, bedragende f 2219, voor 1934 geraamd was f 5970. Van bevoegde zijde ben ik er op gewezen, dat in het bedrag over '32 niet waren opge nomen de „vaste werklieden", die bij plant soenen werkzaam waren. Deze loonen zaten elders verscholen in de begrooting en in de gemeenterekening, zoodat in feite de uitga ven voor 1932 ongeveer overeenkwamen met de raming '34. Ik neem dit gaarne aan en erken daarmee, dat mijn schrijven van 28-12 een onjuistheid heeft bevat. Onze gemeentelijke adviseur voor de plantsoenen is#er dan in geslaagd de uitgaven ondanks uitbreiding niet te verhoogen! Een en ander neemt niets weg van het geen ik aan het slot schreef, n.1.: „ik be schouw plantsoenen in deze tijden als on- noodige weelde, zoodat ik vooral nieuwen aanleg geremd zou willen zien, wat ook het adviseeren zou verminderen." Mi. is er dan nog wel wat te bezuinigen op dit punt. W. H. C. DOORMAN. Prosit Neujahr, Manus! Hè, hè! ik ben blij, dat ik eenige dagen zorgeloos in je Maangebied kan doorbrengen. Je hoort be noden niets dan versobering, verlaging, werkloosheid, armoede en belasting op alles en nog wat. Het verheugt me, Dixi, dat jij zoo graag in mijn rijk vertoeft. Ze beginnen hier an ders ook leelijk af te zakken. Knelis met z'n stoere kop en z'n joviaal gezicht, ver trokken. Brandnetel, thans zonder netels en zelfs eenigszins aan den vromen kant, weg. En nu wil Oome Keesje ook met alle ge weld weer naar de aarde terug, 't Is me wat te zeggen. Maar k propos, hoe is het met jullie begrooting afgeloopen? Buitengewoon, in één woord schitterend! Als 't nou maar uitkomt ook. Geen belas- tingverhooging; geen al te pijnlijke verras- singenj; geen bloedende harten: Mein Lieb- chen, was willst du noch mehr! En zoo iets in deze benauwde tijden. En er zat 'n vaar tje achter van geweld. Ik veronderstel, dat Soest het record, geslagen he_eft..De vlucht van de Pelikaan was er maar 'n beestje bij. Je mag wel heldery.U-" ijn, om zoo iets bij te houden-uu bewondering heb ik zitten stv., -i naar de mannen, die zulke lijvige boekdeelen, krioelend van cijfers en getalleïï; grootendeels in d'r bovenkamer hadden opgenomen. Hieruit zie je, Dixi, dat Soest nog tal van groote. mannen herbergt, en dat er nog heel wat portretten, in de krant opgeno men kunnen worden. Ze zijn nu aan Peter de Groote en het kan nog 'n tijd duren, voor ze eindigen met Teus de Kat. Gelijk heb je, Manus; als ze ons maar niet vergeten. Doch luister verder. Vóór de behandeling der Begrooting worden meestal algemeene beschouwingen gehouden. En daar komt me warempel de Jonker met het voorstel, om eenparig van die spreekbeurt af te zien. Als nu Karei, of van Dam, of Peter, die aan oreeren' 'n broertje dood heb ben, zoo'n voorstel hadden gedaan, 't was om te slikken,. Maar dat zoo iets van den Jonker, die toch minstens twee derde van de zittingsuren volpraat, moest uitgaan, is onbegrijpelijk. De Generaal wou er dan ook niets van weten en zoo gebeurde het, dat na diens ontboezeming het grootste gedeelte der raadsleden, contre coeur, aan de alge meene beschouwingen deelnam. Hierbij viel vooral op te merken, dat de Jonker, die jaar in, jaar uit, met 'n oorlogsverkla ring voor den dag kwam, thans als vredes apostel optrad. Laten we, zoo ongeveer wa ren z'n woorden, laten we in deze dagen van het Kerstfeest, waar men ook z'n oor sprong, of de betcekenis ervan mag zoeken, laten we in onderlinge vrede sartienwerken en alle persoonlijkheden 'op zijde schuiven. Toen pinkte hij 'n traan weg, welk aan doenlijk voorbeeld door den Voorzitter, den Secretaris, de Wethouders en verschillende leden werd gevolgd. Tot m'n groote voldoening zie ik, dat hier voor de zooveelste maal het gevleugel de woord van Bredero wordt bewaarheid: Het kan verkeeren! Maar vertel verder, Dixi. Och, veel nieuws leverde de zitting niet meer op. Alleen de politie moest het nog even ontgelden, en wel voornamelijk van de kant van den Vredesapostel, die hier als deskundige, volgen/s z'n eigen woorden, op- DAT DE N.V. EERSTE SOESTER ELECT3. DRUKKER IJ ZONDER VERHOOGING PLAATST IN ALLE DAG-,WEEK 0FMAAND BLADEN IN NEDERLAND trad. Ze J/itten te veel op 't bureau; ze zitten te veel achter het stuur; ze hebben te veel vrijen tijd en desondanks hebben ze nog veel te veel verbalen opgemaakt. Nog betrekkelijk kort geleden, maakte de politie volgens denzelfden spreker, veel te weinig verbalen op, vooral wat het snelverkeer door Soest betreft. Jammer, bepaald jammer, Dixi. Ik heb de Soester-politie vanaf m'n hooge standplaats bij nacht en ontij gade geslagen en ik breng hierbij 'n eere-saluut aan jullie kranig poli tiekorps. DIXI. KANTONGERECHT TE A'FOORT. Men leeft er maar wat mee heen. Zoo sprak de ambtenaar van den Raad van Arbeid, doelende op de arbeiders in de bouwvakken in betrekking tot wat den Raad van Arb. betreft. Men geeft maar een of an der antwoord en de controle wordt hoogst bemoeilijkt. Daarom was geverbaliseerd we gens willens en wetens een verkeerd ant woord geven aan genoemden functionaris. Reeds eer had de zaak gediend, die thans ten einde kwam met het hoören van dezen ambtenaar. J. v. d. H. te Soest had gewerkt bij Brugman tot aan Augustus en daarna bij de Ruigt, aanvang 4 Sept. volgens zeg gen van verd. Deze laatste werkgever was vorige maal hoogst vaag in zijn verkla ringen. Hield nooit vast werkvolk, wist van het geval niets af. Uit diens boeken was den ambtenaar R. v. A. echter gebleken, dat verd. direct na Brugman begin Aug. aan den arbeid was gekomen bij de Ruigt, en alzoo niet 4 Sept. Ook het O.M. wilde meehelpen om dit „er maar wat van maken" op te doeken. Zoo kwam eisch en vonnis van f 25 boete sub 10 d. h. Zenuwgesticht of gevangenis? De directeur A. H. de Vries van de Stichtsche Margarmefabriek op Soester- berg, had aan zijn'hondje, waarmee" hij s avonds wandelde, bij de nabij gelegen stichting Hebron voor zenuwzieken en zvvakzinn. gezegd: Moet de baas in Hebron terecht komen oi in de gevangenis? Tus- schenweg zag hij niet in de toekomst, nu allerlei wetten en verordeningen het zaken leven. sleed» weer onderste boven s-toolen. Dit programmanummer vormde het hoog tepunt van de rechtséance op heden Don derdag. De zaak werd prachtig geïllu streerd. Verd. had meegebracht een pak- doos met allerlei half pondjes. Daar was natuurboter, er was margarine met ranja- kleur, zooals ze geliefd is in Marocco en Algiers en met lichte boterkleur voor Bel- giü; met „smeervet" in de oorspronkelijke witte kleur of gekleurd, gearomatiseerd en gezouten als natuurboter net echt. Er was meenen we, ook nog ongekleurde na tuurboter uit .Limburg, die meer wit dan geel is, n.m. hooiboter. Voorheen werd ook nog wittere boter gebruikt, de knollen- boter. De natuurlijke boterkleur hangt ai van het door de beestjes gebruikte voer. Deze laatste boUerexpertise werd niet ge geven door den heer de Vries, maar is van ons zeiven. Nu was de rijkscontroleur de Boer op vi site geweest, en had een doos met 2U half- ponden „smeervet" aangetroffen. Het mee genomen monster bleek te zijn echte onver- valschte margarine. Het verbaal luidde: overtreding art. 1 van de Boterwet. Wat op boter gelijkt, maar geen boter is, dat heet „margarine". Het was hier geen vet in den zin der wet. Dit alles gaf verd. toe, maar sprak toen over ministrieele beschikkingen en allerlei crisiszuivelinstructies. Wat spr. had ge daan, deed ook de Margarine-Unie, en hij haalde een ander halfpondje uit de doos: Smeervet van de Unie. Daarop is dubbele belasting n.m. 70 cent. De Minister heeft zeker gedacht, dat dit de productie wel zou beletten, want banderol les daarvoor zijn nog niet aanwezig. Men moet maar twee banderollen plakken van 35.2 cent. De zaak werd zoo technisch, dat ook het O.M. het uitzicht verloor. Over 8 dagen zal.- een speciaal deskundige optreden, een van de hoogste instantie. Christoffel Pulmann. Dc Pruisische schutter bij Soestdijk, be ter gezegd diens gedenkteeken op de plaats waar hij op schildwacht stond en het leven liet, toen hij door een schot zijn Pruisische collega's waarschuwde. Bij een aanrijdingsgeschiedenis daar ter plaatse, vroeg het O.M. of Pulmann het uit zicht niet belèinmerd had. Dit woord was ons uit het hart gegrepen, want ook ons is die uitzichthinder opgeval len daar aan het begin van den betonweg. Het is niet zoozeer dc houten Memorie, die hindert, maar de twee naastgesteldc z.g. sierplanten. De sier hebben we nooit kunnen opmerken, wel den hinder. De aangereden van rechts komende Drie berger dokter stond er op om de zaak goed klaar te belichten. Want wanneer maar iets van medeschuld op hem bleef kleven» zou zijn echtgenoote nimmer meer met hem meegaan om te auto'en. Nu, deze dokter bleek brandschoon. Zijn aanrijder uit Amsterdam liep f 25 boete op. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. IJkwet: H. K. te Soest, f 2 of 1 dag en verb. Te Amersfoort rijwiel onbeheerd laten: J. L. te Soest f 3 of 1 dag. Met een voertuig niet behoorlijk naar rechts uitwijken: A. H. v. A. te Soest, f 25 of 10 dagen. V.V. SOEST. Programma: Soest 11Velox IV n.m. 2 uur. Laren III-Soest III n.m. 12 uur. oor ons 2e elftal staat er a.s. Zondig veel op het spel. Zij krijgt dan Velox 4, een van de pretendenten naar den begeerden ti tel, op bezoek. Veel krachtsver&chil is er niet tusschen beide elft.; zij zullen elkaar dan ook a.s. Zondag niets toegeven, zoodat wij een spannenden strijd kunnen verwachten. Heeren, geeft U geheel en handhaaft U op de bovenste plaats. Het 3e elftal moet naar Laren 3 op bezoek. Zal dit jullie le over winning zijn in een uitwedstrijd? Tracht de ze te behalen. Vertrek per rijwiel 10.45 uur vanaf Eikenlaan. Het le elftal is vrij. A.s. Maandag 8 Januuari vind de verlo ting plaats in Bosch en Duin. Muziek en Balletmeester is aanwezig, zoodat er naar hartelust gedanst kan wor den. Aan belangstelling zal het dan ook niet ontbreken. Wij verwachten dan ook een zeer gezelligen avond. Zie de advertentie op de voorpagina van dit nummer. KORFBALNIEUWS H.E. Voor de variatie heelt H.E. op Oudejaars dag in Hilversum spelend tegen Excelsior III eens een wedstrijd verloren 31). Na een serie van 7 overwinningen dachten we dit 12-tal als een vuurpijl te zien opgaan naar 't kampioenschap. Gelukkig echter is er nu weer wat sensatie. Er is niet verloren omdat H.E. weer met 11 man speelde, of omdat Mtej. Muns door ziekte afwezig was, of omdat Excelsior overwegend sterker was, maar omdat voor de rust H.E. er ho peloos uit was en zijn ouden vorm niet kon vinden. Excelsior profiteerde er van en fa briceerde in deze periode 3 punten» Na de rust voelde H.E. zijn verantwoordelijkheid tegenover Donateurs en sportredacteur en kwam het oude feu-sacré over haar. Excel sior had geen kans meer en H.E. maakte nog 1 tegen punt. Ondanks de verloren wedstrijd staat H.E. gelukkig nog boven aan. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie DE BEGROOTING GASBEDRIJF SLUITEND GEMAAKT? Geachte Redactie. L'it het laatste Raadsverslag zie ik, dat de Heer Gasille er op gewezen heeft, dat het te-kort van f 70UÜ is weggewerkt door ver laging der afschrijving op gasmeters van 10 tot Men zal begrijpen, dat juist ik dit toe juichals het waar is. In de begrooting '31 (de laatste die ik thuis heb) zie ik in den „Staat van afschrij vingen" de boekwaarde der meters gesteld op (rond) 1 olOÜU en de kosten uitbreiding voor 1930 op f 4000, waartegenover de 10% afschrijving bedraagt f 5100. De afschrijving overtreft dus de uitbrei- dingskosten, zoodat ik vermoed, dat de boekwaarde sedert dien zeker niet boven die f 51000 is gestegen. Zoudt U mij en andere belangstellende Soester burgers nu ook kunnen voorreke nen, hoe men door 4% minder af te schrij ven op deze f 51000 een besparing kan krij gen van f 7000. U bij voorbaat dank zeggenlde, hoogachtend Uw dw. W. H. C. DOORMAN. ONDERSCHRIFT: Gaarne willen wij aan het verzoek van den heer Dorman gevolg geven. In de Afdeelingsvergadering van den ge meenteraad ter behandeling der begrootin gen, deelde het raadslid Gasille mede, dat hij ernstige bezwaren had tegen de ont- werp-begrooting van het Gasbedrijf, die was opgemaakt met een tekort van f 7000. Deze ontwerp-begrooting behoorde slui tend te worden gemaakt, hetzij door groote bezuiniging, of door verhooging der inkom sten. De wethouder van het Gasbedrijf deelde op deze bezwaren mede, dat de uitkomsten van het jaar 1933 voor het gasbedrijf gun stiger waren, dan was verwacht, en dat het wellicht nog mogelijk zou zijn de begroo- ling sluitend te maken. Vermoedelijk kon den enkele inkomsten hooger geraamd wor den en konden de uitgaven besnoeid wor den. Na verdere bespreking en overleg kon dan ook in het „Verslag van de beide af- deelingen uit den Raad, inzake behandeling der gemeente- en bedrljfsbegrooting dienst 1934" worden vermeld: BEGROOTING GASBEDRIJF. Blijkens de ontwerp-begrooting wordt het eventueel verlies geraamd op f 7.000. Nu de exploitatie-uitkomst van het bedrijf over 1933 nagenoeg bekend is, blijkt dat de post „verkoop gas" verhoogd kan worden, terwijl ook de post „opbrengst meterhuur" een verhooging kan ondergaan. Voorts is gebleken dat in vergelijking tot andere gasbedrijven in deze provincie het afschrij vingspercentage van den post „meters", zijnde 10 zeer hjaog is, en het daarom alleszins gerechtvaardigd is dat dit per centage wordt teruggebracht tot 6 Met dit percentage blijft men dan toch nog hoo ger dan de afschrijving bij andere gasbe drijven. Door deze wijzigingen aan tc bren«- gen zal het geraamde verlies gedekt zijn. Beide afdeelingen kunnen zich met deze wijzigingen vereenigen en verzoeken Burge meester en Wethouders daaromtrent dc juiste cijfers te verschaffen en de ontwerp- begrooting daarmede in overeenstemming tc brengen. Hierop volgde een nota van wijzigingen voor het Gasbedrijf, waarbij van het hoofd stuk Baten. Volgn. 1. Opbrengst uit gas levering wordt verhoogd met f 3.763.22; Volgn. 2. Opbnengst meterhuur wordt ver hoogd met f 200.00, en van hoofdstuk Lasten. volgnummer 14..Inkoop van gas wordt ver hoogd met f 516.52; volgnummer 35. Afschrijving over de vaste activa wordt verlaagd met f 3.108.82; volgnummer 32. Onvoorziene uitgaven wordt ve laagd met f 444.48. De baten werden dus verhoogd met f 3.963.22 en de lasten verminderd met f 3.036.78, waardoor het tekort van f 7.000 is gedekt. In de raadsvergadering op 28 De cember j.1. wees het raadslid Gasille er op, dat het tekort van f 7000 op de begrooting van 't Gasbedrijf was weggewerkt o.a. door verandering van het percentage afschrij ving op meters van 10 op 6 (f 3.108.82) en dat het noodig was, dit besluit afzonder lijk aan Gedeputeerde Staten in te dienen, en thans afzonderlijk goed te keuren. Red. DE VOET EN ZIJN GEBREKEN. Wlij zetten hiermede voort onze behan deling van de voet en zijn gebreken. De ervaring toch heeft geleerd van hoe veel belang een goede voetverzorging en goed schoeisel daarbij i> en het onder staande moge in bijzonderheden daarvan nog meer overtuigen. De samenstelling van de voet uit de voetbeenderen is namelijk van een uiterste beweeglijkheid. Ga dus nooit de beweeg lijke verbinding door iets stugs aan ban den leggerf. De graad of mate van beweeglijkheid is verschillend. Men onderscheidt daarbij vaste gewrichten, draai-gewrichten, vrije gewrichten en scharniergewrichten. Een scharniergewricht is b.v. het knie gewricht en het voetgewricht, terwijl een vast gewricht _o.c. bestaat tusschen voet wortel en, de 5b middenvoetsbeentjes. De beweging door de gewrichten uitge voerd verdeelt men weer in verschillende soorten, n.1. de verschuiving, de hoekbe- weging, de rolbeweging en de draaiing. En al bent U misschien geheel leek op dit gebied, dan kunt U toch zeer goed be grijpen, dat Uwe voeten de beste aan dacht moeten hebben, waar het zoo'n fijn gevormd instrument is. Ook is het dui delijk, dat de voetbedekking elastisch moet blijven, omdat de verschuiving min of meer in alle gewrichten plaats vindt. Bij de voetwortelbeentjes is dit zelfs de eenig uitvoerbare beweging. De hoekbeweging geschiedt naar voren of naar achteren (buigen of strekken). De beweging, die het been om zijn as maakt, noemt men dan „draaiing." Hierbij' dient in het oog te worden gehouden, dat de ge wrichten ook zeer teer van samenstelling zijn en bestaan uit: vezel, kraakbeen, ge wrichtskraakbeen en syniviaalhuid, en been. Het voetgewricht brengt de verbinding der voetwortelbeentjes met het onderheen tot stand, het wondt samengehouden door een zeer dunne vezelhuid. Aan dit gewricht (voetbuiging) namen wij de grootst mogelijke beweegbaarheid waar. De voet kan en moet men in alle richtingent kunnen buigen en wenden. Zorgt daarom steeds voor goed passende schoenen en laat alle stugge middelen achterwege. Mocht u pijnlijke voeten hebben, laat Uwe voeten dan bij te goeder naam en faam bekend staande vakmenschen terdege onderzoeken. Men. heeft daarbij te letten op de verhouding van de voet tot de schoen of de voet beenderig is of vlee- zig, i de banden de beentjes vast om sluiten of slap. Verder moet de deskundige kunnen beoordeelen, in hoeverre de voet wellicht afwijkt van een normale voet. Hij moet de ligging der beentjes weten en eerst dan nadat alles terdege is nagegaan, kan begonnen worden met de maat te ne men. Dit alles is van zeer veel gewicht. Im mers voetlijders en voetlijdsters weten wat voetpijnen zijn. Om die pijnen te voorkomen en de ver zorging van Uwe voeten die toch Uw ge- heele lichaam moeten dragen, in overeen stemming te brengen met dc verzorging, die men dagelijks aan het overige gedeel te van het lichaam besteed, is men abso luut verplicht na tc gaan, wat voor schoe nen men moet hebben. Wees dus voorzich tig en nauwkeurig bij de keuze van Uw schoeisel en vertrouw, dat niet de eerste de beste toe. Vü gj ^2. vi£ gjgj IÜLVÜ VVJVJJ Het Handelsblad De Gooi- en Eemlander 't Maandagochtendblad De Telegraaf De Lach Het Amusante Weekblad Stuiversblad Ideaal De Haagsche Post De Radiobode De Gracieuse Het Nieuwe Modeblad Weldon Record Het Handelsblad De Gooi- en Eemlander Aanbevelend, v. Wredcstr 7. Soestdijk Telefoon 962 2)1 3! 31 3! 31 31 31 31 31 i JR 1(5 J(5 J(5 1(5 J <5 2)1 31 3! 3' 3! 31 31 31 31 31 31 31 31 31

De Soester | 1934 | | pagina 3