WIST U Een verjaar's cadeau s 4 ADVERTENTIES O "^Plaatse lijk NieuWsy C i Een,, DROST"- FOTO! ~^|f Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 I boesterberg sfsisfsfsisisisisisfsfsiwsfsisisisfsisisi objectieve maatstaf door hem bij het ne men van besluiten, op de bovenbedoelde lijst betrekking hebbende, wordt aange legd?" AGITATORISCH OPTREDEN VAN WERKLOOZEN. De Minister van Sociale Zaken deelt in «JitwooMi op vragen van het Tweede Ka ®trlid Wijnkoop het volgende mede: „B. en \V. der gemeente Landsmeer heb Jipp, op 10 November een drietal werkloo- o van plaatsing bij de werkverschaffing Hrivan uitkeering ingevolge de gemeente lijke steunregeling uitgesloten, aangezien arbeiders bij herhaling onbehoorlijk tegenover het plaatselijk gezag zijn opge ireden in den vorm van het samenstellen het verleenen van medewerking aan de samenstelling of het verspreiden van se+triftelijke mededeelingen, die een voor gemeld gezag beleedigend karakter droe fcöi en waarvan kennelijk de bedoeling Jas, het plaatselijk gezag te ondermijnen. »j/t)e minister acht de handelwijze van het ymeentebestuur, nadat hij kennis geno «en heeft van den inhoud van verschillen de blaadjes, welke door het werkloozen strijdcomité te Landsmeer zijn verspreid, fszins juist en hij heeft daarvan aan B. W1. van die gemeente mededeeling ge Tegen optreden van werkloozen, als ir TTTandsmeer geconstateerd werd, zal de IjÉftrheid steeds streng handelen." Sa EEMNES. BURGEMEESTER ZIEK. jedurende de ziekte van den burgemees ter zal diens functie worden waargenomen d<V'r den wethouder A. van Stoutenburg. DE BEVOLKING IN 1933. yjDp 1 Januari 1933 bedroeg het aantal in woners dezer gemeente 955 mannelijke en vrouwelijke personen, derhalve in to tl 1867 personen. Rïn den loop van genoemd jaar bedroeg "j vermeerdering door vestiging uit andere femeeniten in totaal 96 personen, waarvan 05'mannelijke en 41 vrouwelijke, terwijl de vermeerdering door geboorten beliep 33 personen, waarvan 16 mannelijke en 17 vrouwelijke. De bevolking dezer gemeente werd dus over 1933 met 129 personen vermeerderd t.w. 71 mannen en 58 vrouwen. De vermindering beliep wegens vertrek i)^Ër elders 118 personen, waarvan 63 man nelijke en 55 vrouwelijke, en door overlij- djpersonen, t.w. 7 m. en 7 vr. Op 1 Januari 1934 bedroeg derhalve het bevolkingscijfer 1864 personen, waarvan 956 fnaWielijke en 908 vrouwelijke. Het aantal gesloten huwelijken in het af- geloopen jaar was 9. AMERSFOORT. VffFDE REG. INFANTERIE BESTAAT 120 JAAR. Dinsdag 9 Januari bestond het oe règ. inf. alhier 120 jaar. Dit feit is des morgens op offcieele wijze herdacht door den. regi mentscommandant, luit.-kol. H. G. Ontrop, vóór den troep, welke daartoe voor de Lo- dewijk-kazerne was opgesteld. Een her denkingsrede is uitgesproken en vervolgens is een marsch door de stad gemaakt, en voor het gemeentehuis aan den Westsingel gedefileerd geworden. UTRECHT. LOONSVERLAGING BIJ DE SPOOR WEGEN. De bespreking tusschen de directie en den Personeelraad der Ned. Spoorwegen heeft tot resultaat gehad, dat een nieifwe verlaging van alle loonen, toelagen, en pre mies ten bedrage van 4 pCt. zal worden toe gepast. De Personeelraad heeft de directie ver zocht de invoering te willen bepalen op 1 Juli a.s., en de loonregeling onaangetast te iatjèn voor den geldigheidsduur van het K.;,D. V. In 1935 kan dan nagaan, welke Herzieningen het R. D. V. zal behoeven. De directie is daartoe bereid, en zal de ze wensch bij de regeering ondersteunen. "HeC&ninimum-bedrag van den kindertoe slag wordt door deze verlaging niet getrof fen, De verschillende organisaties zullen uiterlijk 15 Januari a.s. een beslissing heb ben te nemen. PRETTIGE THUISKOMST. In de N. R. «Gt. lezen wij: „Het gebeurde na de Kerstdagen en Nieuwjaar, in een woning aan de Adriana- laan te Schiebroek. De familie K., bestaande uit man, vrouw Mi eenige kinderen, waren voor de viering van de feestdagen naar Duitschland ver trokken., De zorg voor het huis en voor den achterblijvenden hond werd overgelaten ■i-i" de 2U-jiarige Duitsche dienstbode J. J. M., die reeds eenigen tijd bij deze familie "nïfrbetrekking was. De familie durfde het wel aan, omdat zij in de meening verkeerde, dat het meisje ■^ïief verloofd was en steeds goed voor de huishouding bleek te zorgen. Alles is echter anders uitgekomen dan Mc familie zich had voorgesteld. De familie .Jiad enkele dagen geleden geschreven, dat Jrij vanavond zou arriveeren, doch daarin was verandering gekomen, zoodat zij in jilaats van vanavond, reeds gisteravond te ^Schiebroek arriveerden. t Toen men met den auto voor de woning verscheen; zag men reeds van buiten, dat *het gansche huis baadde in een zee van *licht. H'et scheen binnen vroolijk toe te gaan. Men opende de voordeur en zag wat Xer gaande was. Alle vloerkleeden in voor- en achterkamer waren opgerold. De dienst bode deed met een verloofde", waaraan zij reeds eenige maanden kennis had, op. de tonen van de radio een lustig dansje. Het geheele huis lag overhoop en het bleek ddt de wijnkelder van den heer K. flinlo was aangesproken. Het eerste, wat de heer K. bij zijn thuis- kljpqjist deed, was den „verloofde" van zijn dienstbode de deur uit zetten. Ook het meisje werd geducht onder handen geno men, zij het dan niet letterlijk. L>e sigaren van den heer des huizes ble ken behoorlijk te zijn aangesproken. De leeftocht, die voor de dienstbode in huis was, was zoo goed als opgeteerd. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat de „verloofde" van het meisje, die zonder werk was, gedurende de afwezigheid van de familie, zijn intrek had genomen en al daar had geslapen in het echtelijk bed. Het was gisteravond na het bekend wor den van dit geval een heele consternatie in en om de woning. Het bleek, datde hond, die aan de zorgen van het meisje was toe vertrouwd, was weggeloopen. De dienstbode is inmiddels vertrokken. JONGENS IN DE FABRIEK IN PLAATS VAN MEISJES. Naar het „Hgz." meldt, zullen aan de Philipsfabrieken te Eindhoven negen hon derd jongens worden te werk gesteld, ter wijl daartegenover ^en gelijk aantal meis jes zal worden ontslagen. Voorwaar een goed voorbeeld, dat nagevolgd moet wor den. BEZWAREN TEGEN DE TOEWIJ ZING AANTAL TE HOUDEN VARKENS BOVEN 20 K.G. „Naar aanleiding van de ingebrachte be zwaren tegen het toegewezen aantal te hou den varkeiïs boven 20 K.G. deelen wij de le den mede, dat zoowel de toewijzing van de genen die bezwaren hebben ingediend als die der anderen zullen worden herzien. Wij verzoeken derhalve de leden nader bericht af te wachten. GESMOLTEN VET VOOR EIGEN VERBRUIK. De Crisis-Zuivel-Centrale verzoekt ons onderstaande bekend te maken: Volgens de Crisis-Zuivelwet moet voor het in voorraad hebben van gesmolten vet voor eigen gebruik verkregen uit eigen slachting, vergunning verleend zijn door de Crisis-Zuivel-Centrale. Om deze vergunning te verkrijgen dienen belanghebbenden een desbetreffend verzoek te richten tot de Crisis-Zuivel-Centrale, L. van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage, on der overlegging van een afschrift van de kennisgeving tot het verrichten van huis slachting, zooals bedoeld in de Vleesch- keuringswet, alsmede opgave te doen van de vermoedelijk uit de slacht te verkrijgen hoeveelheid vet. Belanghebbenden ontvangen dan van de Crisis-Zuivel-Cemtrale een bewijs, waaruit blijkt, dat een zekere hoeveelheid vet ge durende een bepaalden tijd in voorraad mag zijn, waarvoor geen heffing behoeft te wor den betaald." De Secretaris der Gewestelijke Varkenscentrale voor Utrecht. A. P. van Lutterveld. GELIJKLUIDENDE BEPALINGEN VOOR ALLE OVERHEIDS PERSONEEL. De minister van Binnenlandsohe Zaken heeft thans aan Ged. Staten der provincie verzocht wijziging te bevorderen van de provinciale en gemeentelijke ambtenaren reglementen van een aantal bepalingen, zoo als deze voorkomen) in het algemeen rijks ambtenarenreglement, welke wijzigingen zeer vérstrekkende gevollgen hebben, daar nu ook de Nat.-Socialistische Beweging op de lijst der z.g. verboden vereenigingen is gebracht. In de regeeringsaanschrijving is tevens aangegeven de goede redactie der wijzigin gen. Indien de voorschriften niet binnen drie maanden tot stand komen, zal de minister aanvulling van de ambtenarenreglementen bevorderen bij Koninklijk besluit. Sedert de wijziging van de artikelen 125 en 126 der Ambtenarenwet bij de wet van 17 Novem ber 1933, is de Kroon daartoe gerechtigd, omdat de bevoegdheden van Ged. Staten naar de Kroon zijn overgegaan. Alle Statenvergaderingen en gemeente raden en het Georganiseerd Overleg zullen in de komende weken deze aangelegenheid moeten behandelen, en wel met het voor uitzicht, dat als Staten of gemeenteraad de bewuste bepalingen niet vaststellen, zij toch worden doorgevoerd. De voorgeschreven wijzigingen betreffen: 1. Een verbod aan den ambtenaar om in dienst, of bij het gekleed gaan in uniform, insignes of andere onderscheidingsteekenen, of uniformkleedingstukken» te dragen. Een verbod aan den ambtenaar, -wien een ambts- of dienstwoning ter bewoning is aangewezen, om andere dan nationale of oranjevlaggen te hijschen of uit te steken. 3. Dé mogelijkheid van eervol ontslag wegens revolutionnaire gezindheid lid maatschap van, of steun aan z.g. verboden vereenigingen. Bij een ontslag op grond van dit artikel, heeft de ontslagene geenerlei aanspraak op wachtgeld. 4. Ontslag aan de huwende ambtenares. 5. Ointslag aan den vrouwelijken ambte naar, die in concubinaat gaat leven. DAT DE N. V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKER IJ ZONDER VERHOOGING PLAATST IN ALLE DAG-, WEEK-OF MAAND BLADEN IN NEDERLAND KATHOLIEKE JONGEREN VREDES ACTIE. AFDEELING SOEST. Men schrijft ons: Door de K. J. V. A. was op Vrijdag Januari 1934 een bijeenkomst aangekondigd, alwaar het woord zou worden gevoerd door den bekenden Pater Dominicaan Henricu die zich reeds in verschillende plaatsen van Nederland heeft doen hooren en van zich heeft doen spreken door zijn Anti Militai- ristische Propaganda. De heer Stom uit Hilversum, die voor dezen avond het praesidium voerde, deelde evenwel mede, dat hij tot zijn spijt een tele gram en later nog een schrijven van Pater Henricus had gekregen, waarin deze be richtte dat hij tot zijn spijt zoowel te Soest als te Baarn, niet kon optreden en spreken doch dat hij onverminderd bij zijn Anti Mi- litairistische Ideeën bleef. De heer Stom zeide, dat hoewel het hem natuurlijk ont zettend speet dat de Pater niet zou komen en hij ook niet de reden wist te zeggen waarom dat niet #111 geschieden,, al wordt ook vermoed dat dit wel van hooger hand zal zijn afgelast, de Katholieke Jongeren Vredes Actie zich toch niet zal laten inti- mideeren door zoo'n voorval en hij was ver heugd dat een tweetal andere sprekers, n.1. de heeren Henri Oedelman, Voorzitter van de Afdeeling Amsterdam en Bob Agter uit Soest, zich bereid hadden verklaard op de zen avond te spreken. Nadat de voorzitter nog eenige mededeelingen had gedaan om trent het streven en de werkwijze van de KtJ.V.A. in het algemeen waaruit o.a. bleek dat tegen Kerstmis 1933 door de K.J.V.A. een Kérstmanifest Werd uitgegeven ten ge tale van 60.000 stuks, omdat de K.J.V.A. van meening is dat het Kerstfeest onmoge lijk naar behooren kan worden gevierd on der de tegenwoordige omstandigheden, ver kreeg de heer Oedelman het woord. Deze achtte het een droeve plicht om een spreek beurt van Pater Henricus te moeten ver vullen door omstandigheden die door den voorzitter reeds waren blootgelegd. Juist deze Pater heeft den hoofdstoot gegeven, tot stichting van deze actie en daarom zou men het zoo op prijs hebben gesteld hem dezen avond te hooren. Spreker is van meening dat het „Gaat onder de Volken en onder wijst hen", niet alleen op geestelijk gebied moet worden hoog gehouden, doch op elk gebied. Vrede op Aarde heeft kort geleden weer geklonken, maar kan men onder di tegervwoordige omstandigheden evenwel daarvan met een eerlijk geweten wel spre ken? Men kan zich nu wel in slaap laten wiegen door allerlei schoone woorden, maar vraag het aan de werkeloozen, die maar steeds zoeken om aan den arbeid te komen, doch in deze ontredderde wereld geen. werk kunnen vinden, vraag het aan de nog wer kenden, die vandaag niet weten, of zij mor gen nog wel het brood voor vrouw en kind zullen kunnen verdienen, vraag het aan de tallooze jonge mannen, die steeds bij groo- ter getale uit fabrieken, werkplaatsen en kantoren worden geweerd en dat alles door dat de Wereldoorlog 1914-1918 toestanden heeft teweeg gebracht waaronder de wereld nu reeds 15 jaren lang zucht en waaruit ook de tegenwoordige crisis is ontstaan. In de Kerken wordt gepredikt over Vrede op Aarde, maar kijk eenis naar Mandsjoerije, waar de menschen weder op afschuwelijke wijze zijn geslacht gaworden. Let eens op het feit dat 12000 vliegtuigen klaar staan om op het eerste sein hun vernielend werk te beginnen: zie eens naar de munitiefabrie ken, die nacht en 'dag koortsachtig door werken en waar de werkgelegenheid in één daarvan, kort geleden van 4000 tot 7000 man kon worden opgevoerd, en in dezen krankzjnnige wereld heeft men ook in '33 weder Kerstfeest gevierd. Weet, dat de re- geexingen weder klaar staan om de legers weder op elkander los te laten en moest daarom Christus geboren worden in de stal van Bethlehem, vraagt spreker. Het is be droevend te moeten constatëeren, dat 1900 jaren zijn voorbij gegaan 'zonder een Wer kelijk Christendom. Het egoisme en andere slechte eigenschappen winnen steeds meer veld en wij Katholieken en andere Christe nen zien dat maar leidelijk toe zonder iets te doen. Er is geen vreedzame stilte, maar onrust, vooral onder de jongeren, waardoor een geest van verzet meer en meer merk baar wordt, en b.v.iin België is men reeds gaan begrijpen dat er iets moet worden, ge daan om een nieuwe Massamoord te voor komen, wat er moet worden gedaan tegen het groeiend, nationalisme, dat Christus maar liever wil brengen buiten de poorten van de wereld. Neen, zegt spreker, eerst moeten wij zijn Christenen en daarna Va derlanders. Nadat de spreker verder uit een Beier- sche Courant een artikel heeft voorgele zen waarboven stond: „Generale Repetitie Massamoord" en waarin werd verteld van een Gifgasproef, gcjpleegd op 2000 katten, die daardoor onder -de erbarmelijkste folT teringen stierven, eri waarbij hij dus de aan wezigen wel ter dege er van wilde door dringen dat dit gifgas is bestemd voor men schen, wijst hij er verder nog op dat de K.J.V.A. onder anderen in haar programma voert 'n actie tot afschaffing van den dienst- dwang. En nadat hij ook nog de vrouwen er op heeft gewezen dat deze te voe ren actie onontbeerlijk is, besluit deze spreker zijn mooie en zeer aandachtig aan gehoorde rede. Daarna is een pauze van een kwartier, waarin gelegenheid aan de aanwezige Ka tholieken zal worden gegeven om een adres te teekenen, waarvan door een honderdtal werd gebruik gemaakt, wat men denkt te verzenden aan den Pater Provinciaal, waar in het verzoek om deze actie niet tegen te werken zooals uit het wegblijven van Pa ter Henricus moet. worden geconcludeerd. Daarna verkrijgt de Heer Bob Agter uit Soest het woord. Deze wil spreken over: „Onze Nationale Eer". In alle kranten ver neemt men tegenwoordig artikelen over na tionale opleving, nationaal herstel. Spreker beschouwt dit evenwel als een soort lokaas voor een strooming, die op het oogenbïik in de wereld merkbaar is en die het Na tionalisme sterk wil aankweeken. Hij vertelt een verhaal van een kleine jongen» die rus tig met zijn moeder leeide, totdat op zeke- (6 „Briefkaarten"-Foto's vanaf f 2. GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: zwarte kat ring met 4 sleutels zwarte hond zilveren ring met steen Ford reservewiel witte leghorn kip zilveren heerenpolshorloge huissleutel met sleuteltje Hazewindhond doublé armband belastingmerk le Weteringpad 3 Middelwijkstraat 19 Dierenasyl, Ferd. Huycklaan 14. Kerkpad N.Z. 13 Arnhemscheweg 8, Ede Beetzlaan 27 Bakkersweg 3 Wiekslooterweg 41 Wiekslooterweg 26 Lange Brink weg 46 Schrikslaan 59 ren dag een officier op het tapijt kwam die gaarne aanknoopingen wilde zoeken met de moeder van dezen jongen en daartoe den jongen gebruikte. Toen de connectie even wel eenmaal was tot stand gekomen, ne geerde deze officier den jongen verder, om dat hij dezen nu niet meer noodig had. Het brandend geheim van dezen jongen^ die be grijpt bedrogen te zijn, wil de heer Agter vergelijken bij de geschoktheid van de te genwoordige wereld en in het bijzonder van de tegenwoordige jongelingschap. Elk jongmensch heeft idealen, maar als daarmede de Wereld in komen, knapt er wat in de jongelieden van dezen tijd, omdat ze v'an die idealen in deze wereld niets terug rinden. Daarom kan hij zich heel goed be grijpen de groote beweging die thans gaan de is en die terug wil geven die idealen en daarom deze Nationale opleving die ge boren werd uit den nood dezer jonge men schen. En nu wil deze beweging hen bren gen een sterk volk, waarin iets moois zit om dat Nederlandsche Volk te brengen tot een Eenheid. Maar daartoe bestaan twee wegen, n.1.: „De Voortgang in de geschie denis verstaan" of „De Klok terugdraaien en praten over den Gouden Eeuw, Michiel de Ruyter en J. P. Coen enz,", welke laat- sten weg het verkeerde heeft, dat de jonge lui dan den weg naar beneden gaan. Hij vertelt nog van een vergadering te Apel doorn gehouden, door de Vereeniging Kerk en Vrede. Daar werd natuurlijk aangetoond, dat oorlogvoering en Christendom onmo gelijk met elkander vereenigbaar zijn, waardoor een daar aanwezige dominéé tot in zijn ziel geschokt was, want wat K. en V. daar verteld had, was onwaar, want Christus heeft gepredikt: „Niet den Vrede breng ik, maar het Zwaard" en deze zelfde predikant juichte .dan ook den volgenden Zondag in zijn gemeente vanaf den kansel de Nationalistische strooming van harte toe. Ziet, dat is de weg die naar omlaag gaat, zegde de heer Agter. Hij kende ook men schen, die ook van oorlog niet gediend' zijn, maar die toch in den Haag naar een parade gaan kijken. Maar hoe is het mogelijk, dat 'emand die tegen oorlog is, iets kan gevoe len voor paradegedoe? Generaal Snijders heeft gezegd, dat het leger er nu niet meer bijhangt, zooals een tijd geleden, maar we der midden in het Nederlandsche Volk staat, en daarmede zegt spreker is de z.g. Nationale herleving totaal veroordeeld. On ze Nationale opleving is er ook, zegt spr., die de leerlingen van Christus in daad wil omzetten. Waren het lafaards die 6000 dienstweigeraars in Engeland, die tijdens den oorlog weigerden daaraan mede te werken, en zijn het lafaards dé velen, die straks wellicht voor de keuze zullen wor den gesteld hun geweten te gehoorzamen er* niet aan den oorlog mede te doen, <5f: hun principes maar te grabbelen te gooien en dat geweten in slaap te sussen? Nadat hij in gloedvolle bewoordingen alle aanwezigen op het hart heeft gedrukt al die zoogenaamde lafaards daadwerkelijk te steunen door in hun gelederen mede te gaan loopen, besloot hij deze eveneens mooie en aandachtig beluisterde rede. LIEDERENAVOND IN EEMLAND. Maandagavond 8 uur gaf het edele drie tal, Mevrouw Lien Klemm, sopraan, den Haag, en de H.H. Freddy Menning, tenor, alhier en S. Schellink, a.d. vleugel, Utrecht, een liederen avond in de groote zaal van Hotel Eemland, welke, wat uitvoering be treft, volkomen geslaagd is, niet wat de op komst betrof, die zeer matig was. De pia nist gaf allereerst een gevoelvolle verklan king van fantasie in D kl. T. van Mozart, waaruit zijn technisch kunnen sprak. De liederen voor sopraan van Schubert en Brahms werden zeer goed gezongen. Zij beschikt over een mooi gaaf ge luid, zeer goede uitspraak en zij be- heerschte de techniek. De tenor heeft een zeer aangenaam timbre, dat door hem zeer goed is verzorgd; in de duetten kwamen de beide stemmen volkomen tot hun recht; het was een stemmingsvol geheel. Er was veel applaus; men genoot intens. De vleugel was uit het magazijn van Kett- ner, Choorstraat Utrecht. Zij gaf een mooie volle zuivere toon, de begeleiding was in uitstekende handen. Voorzeker zal hetd 15 Januari a.s. in Huis ten Halve, Soesterberg, beter bezocht worden. Het programma was keurig ver zorgd. OPENBARE VERKOOPING. Dinsdagmorgen om 11 uur^werd in het koffiehuis de Gouden Ploeg door notaris A. O. Dammers publiek verkocht: 1. Een Villa met garage, erf en tuin, aan de Hildebrandtlaan No. 15, alhier, groot 12.90 A. Kooper den heer M. Hornsveld voor f 5.960. 2. Een woning met erf en bouwland, a.d. Wieksl.weg No. 97, alhier, groot 35.70 A. verhuurd voor f 15.per Yu^and. Kooper den heer H. Kinderdijk voor f 1.600. 3. Een woning met erf en bouwland aa'p den Wieksl.weg No. 103, alhier, groot 24.75 A„ verhuurd voor f 15per maand. Kooper den heer H. Kinderdijk voor f 1.400. EIEREN EN KIPPEN ONTVREEMD. Door den heer d. K. alhier is bij de poli tie aangifte gedaan, dat ten zijnen nadeele uit de nesten van zijn kippenhokken een hoeveelheid eieren zijn ontvreemd, betlevfcns enkele kippen. De aanwezigheid in de om geving aldaar van het woonwagenkamp, wordt door hem beschouwd als daarmede wel wat uitstaande te hebben. DRONKEN IN DE KERK. Zaterdag j.1. werd assistentie van de po litie gevraagd door den koster van de oude K.K. Kerk aan de Steenhofstraat. In de kerk bevond zich namelijk een persoon in Kennelijken staat van dronkenschap, die weigerde zich te verwijderen. Hij werd dooi de politie uit het kerkgebouw verwijderd en overgebracht naar die localiteiten in het po litiebureau, die voor zulke personen be stemd zijn. Het bleek te zijn de Soester J. W., die nog niet eens uithoofde van zijn godsdienst in de R.K. thuis behoorde. BINNENBRANDJE. Zondagmiddag te omstreeks 5 uur brak een binnenbrandje uit op den zolder van perceel van Weedestraat 9b. De Vrijwillige Brandweer, door de sirene gewaarschuwd, was vlug ter plaatse. Pogingen om tot op den zolder door te dringen mislukten ech ter, door den zeer dichten rook; zelfs met rookmaskers bleek dit niet mogelijk, door dat men niet voldoende kon zien. Tenslotte is het vuur gedoofd met behulp van em mers water, nadat men de ramen had ge opend, echter niet alvorens men om op alle eventualiteiten voorbereid was en een straal water vanaf de brandkraan op het Kerkfiad had uitgelegd. Deze straal behoefde geluk kig echter geen dienst te doen. De oorzaak van dezen brand, waarbij een hoeveelheid papieren zakken verbrandde en de vloer over een vrij groot deel inbrandde, is waar schijnlijk gelegen in kortsluiting in de elec- trische 'ichtleiding. Naar verluidt, dekt verzekering de niet groote schade; de wa terschade was door de wijze van blusschen ook gering. Het geheel trok van de zijde van het publiek nog al bekijks. BENOEMING. De vaandrig van de militaire administra tie G. Delvoye van de L.V.A. is benoemd tot reserve 2de luitenant van de militaire administratie. BRANDWEERHULDIGING. Na alle betaling van kosten aan de Brandweer-huldiging verbonden, bleek er nog een batig saldo in kas te zijn. Het uitvoerend Comité heeft daarop met algemeene stemmen besloten, dit saldo aan te wenden voor het doen vervaardigen van een vaandelkast. Woensdagavond van de vorige week heeft ten overstaan van het Bestuur der Vrijwillige Brandweer, door net Huldigingscomité, bij monde van den Voorzitter, de overdracht van dit tweede geschenk der Burgerij plaats gehad in Ho tel „Huis ten Halve" alhier. De voorzitter- Commandant van de Brandweer, de héér A. Tammer, heeft namens zijn Vereeniging met groote dankbaarheid Jegens de Burge rij het fraaie geschenk aanvaard, dat op zeer verdienstelijke en vakkundige wijze door den heer P. van Driel, alhier, vervaardigd Op uitnoodiging van het Brandweer-be stuur bleven de leden van het Uitvoerend Comité nog eenigen tijd als gasten van de Brandweer bijeen, waarbij menige prettige herinnering aan de Huldiging en haar voor bereiding werd opgehaald. ZANGUITVOERING. Door Soesterbergsch Gemengd Ivdor, di recteur Theo de Vries, van Bilthoven, zal op Dinsdag 16 Januari a.s., aanvang des avonds 8 uur, in Hotel ,,'t Zwaantje", al hier, een zanguitvoering worden gegeven. Medewerking van het Zeister Symphonie- gezelschap onder leiding van N. Vogt- schmidt. Na afloop gezellig samenzijn. EEN GOED ZAKENMAN *0 weet, dat net uitgevoerd Drukwerk ^0 cachet aan zijn zaak geeft. Komt *0 daarvoor bij ons, wij geven U gaarne ^0 advies engij zult tevreden zijnl ié V «0 le Soester Electr. Drukkerii Si Si

De Soester | 1934 | | pagina 2