Brogisteiij Je Vijzel" Wat is A.T.W.? Het Venduhuis J. S.ZETHOVEN Kleine Advertenties Geen Verhooging Voor de Vrouw prima kleische koolrapen Turf strooisel - Gemengd Voer Ichtend Voer - Kippengrit enz. Staines Inlaids Linoleum Anti-Tocht- Wetterstrip Adverteert in dit blad Geachte Redactie, Gaarne zag ik het volgende opgenomen in Uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het Gemeenteraads verslag voorkomende in een ander plaatse lijk blad, over de besprekingen der be grooting 1934, en hetgeen er behandeld i in het hoofdstuk Politie, kan ik niet nala ten over deze aangelegenheid iets te schrij ven. Hetgeen de Heer Busch zegt, volgen: dit verslag, dat een buitenstaander dezi materie niet kan beoordeelen, ben ik vol komen met hem eens, maar om van zich zelf te zeggen, dat hij geen buitenstaander is, daar hij vijf jaar bij de Politie is ge vveest, zelf in besturen en organisaties heeft gezeten en nu best weet hoe de vork aan de steel zit, lijkt mij een beetje al te kras. Hoe wil iemand een tak van dienst in den hedendaagschen modernen tijd beoor deelen, als hij er langer dan 15 jaar bij vandaan is? Hoe kon iemand, als agent v^n Politie, zonder rang of iets ook, en gezien het dienstverband in die dagen in 5 jaar tijd dezen tak van dien6t volledig bestudeeren, als hij van kastje naar den muur vliegt en zitting heeft in verschil lende besturen en organisaties (waren dit allemaal politie-organisaties) en dit ver zameld materiaal 'in dezen tijd in toepas sing wil brengen, wijl de verdere studie op dit terrein hem niet mogelijk was, daar hij zijn ontslag nam. Dat alles is m.i. hemelhooge zelfverhef fing van den Heer Busch, of volgens het A damsche corps „wachtkamerpolitiek". Zoo iemand kan een buitenstaander, quasi de andere raadsleden, inzake politie, alles wijs maken. Hoe is het mogelijk, dat de heer Busch verkondigt, dat een klerk met politiediploma, zonder -eenige practijk een volslagen verbaal op kan maken van een misdrijf? In theorie gaat dat wel, maar in practijk niet. Volgt op een proces-ver baal van verhoor meestal geen onderzoek en moet het vervolg-verbaal dan niet ge maakt worden? Dit zal dan toch door een beëedigd politieman moeten gebeuren. Of zouden de agenten in Soest zoo dom zijn, dé verantwoording op zich te nemen, het geen ze zelf geconstateerd hadden doo eem ander op papier te laten zettero? Een agent behoort voor verbalen zijn bureau tijd te hebben. Dit is geen werk voor een klerk, ook al heeft hij een politiediploma Even later verkondigt de Heer Busch, dat hij het met den Heer de Bruyn eens is dat de fout in de organisatie ligt. Soest i 5000 H.A. groot en daarvoor zijn 13 agen ten. Ik begrijp niet goed, hoe de Heer Busch dit bedoelt, of er te weinig, of tt veel agenten zijn, maar dat doet niets ter zake. Een, sterkte van een politiecorps wordt niet gevormd naar het grondopper vlak, al heeft dit er wel iets mede te ma ken, maar houdt verband met het aantal inwoners en de mentaliteit van deze. Ver der, een agent behoort geen verbalenjager te zijn. Prachtig. Er behoort op alle nietig heden geen zout gelegd te worden. Men moet de geest en niet de letter van een wet, of verordening bestudeeren ervi bij proc.verb. opmaken moet h'ct algemeen belang gediend worden. Maar ondervang dit dan niet door de bewaking slecht te laten. Er zouden naar verhouding^ van po litiecorps en inwoners wel minder verba len worden opgemaakt, maar misdrijven en overtredingen' zooveel te meer. Een agent heeft een preventieven arbeid, bij goede bewaking en goede surveillance op alle wegen, minder overtredingen en mis drijven. Het aantal inwoner? stijgt steeds dus het politiecorps behoort ook groote: te worden. Maar ik kan mij niet begrijpen, als de Heer Busch zoo'n goeden kijk heeft op de politie, waarom hij dan niet als agent in A'dam is gebleven'? Mijn inziens was hij zeker Brigadier geworden en straks den dienst verlaten met een tamelijk pensioen, evenals zijn oud-collega's. Is het misschien mogelijk, dat het aangevraagde ontslag gedwongen is geweest? Zijn de toe standen bij het Amst. politiecorps in die ja ren (om netjes te blijven, zooals lieve vrouwtjes, misschien van alcohol en bede len) soms oorzaak? Er zijn wel meer van die zaken afgehandeld, doch het is hier niet de plaats om daar over te schrijven. Het zal met den Heer Busch wel precies wezen, als met velen: „Schoenmaker enz., in dit geval: „Schilder houdt je bij je kwast." Een gepens. agent v. Politic der Gem. A'dam. M. de R. Naar aanleiding van Uw verslag over de lezing van Mr. J. H. van Doorne voor de Centrale Winkeliers-Vereeniging verzoekt het Bestuur U het volgende op te nemem Bedoeld verslag was een klap in het ge zicht voor ons bestuur en voor onze leden. Voor het bestuuromdat het den verkeer den persoon zou hebben uitgenoodigd en voor de leden, omdat zij geen personen van zaken zouden kunnen onderscheiden, daar zij immers, hoewel het een zaak was, die hun belang betrof, om den persoon van den spreker zouden zijn weggebleven. Wij gelooven echter, dat deze insinuatie aan het adres van Uw blad moet worden gere tourneerd, daar dit blijkbaar geen personen van zaken kan onderscheiden en persoon lijke kwesties tegen onze vereeniging uit speelt. Wij hebben met bepaalde sympathie, oi antipathie niets te maken. Wjij hebben een deskundige uitgenoodigd, en die heeft zich naar het oordeel van de aanwezigen perfect van zijn taak gekweten. Uw blad had dien persoon als deskundige behooren te bezien en te beoordeelen, en daarmede basta. Overigens was de opkomst naar on ze meening niet slecht te noemen; er waren c.a. 50 toehoorders ondanks het dien Woensdag slecht weer was en de feestdagen dien dag vooraf gingen. Wij meenen zoowel aan onze Vereeni ging als aan den deskundigen spreker ver plicht te zijn, langs dezen weg tegen Uw verslag te moeten protesteeren. Het Bestuur der C. W. V.: G. DE HAAN, Voorzitter. VELTMAN, Secretaris. ONDERSCHRIFT: Wij meenen, dat het Bestuur van de C.W.V. wel heel lang heeft noodig gehad, om op het verslag van de lezing van Mr. J. H. van Doorne van 27 December van het vorig jaar te reageeren. Intusschen komt de stijl van bovenstaand ingezonden stuk ons wel heel erg bekend voor en vermoeden wij, dat de auteur zelve eerst later tot de ontdekking is gekomen, dat het beter ware geweest geen deskundige toe te staan een le/.ing te houden over een materie, waarbij hij als betrokkene bij een administratiekan toor zelf belang kon hebben. Wij beschouwden en beschouwen de le zing als een reclame voor eigen zaak, waar voor het bestuur der C. W. V. ter kwader ure hare medewerking heeft verleend. Voor die medewerking bestond geen spe ciale aanleiding, daar de winkeliers, die niet zelf fabriceeren, al heel weinig met de rompslomp der Omzetbel. te maken heb ben en geen speciale administratie daarvan hebben te houden. Zij ontvangen hun fac tuur; waarbij met de Omzetbelasting is re kening gehouden en verhoogen alleen hun verkoopprijzen. Trekt men van de ong. 50 aanwezigen, den spreker, het bestuur en de speciaal ge noodigde winkeliers af, dan blijkt, dat de opkomst gering was. Wij blijven van oordeel, dat bij een lezing, vooral in een kleine gemeente, spreker en persoon onafscheidelijk aan elkaar verbon den zijn en handhaven onze meening, dat de keuze van den spreker geen gelukkige was. De puolieke opinie laat zich nu eenmaal niet negeeren. Red. KOLONISATIE NIEUW-GUINEA. Alvorens over te gaan tot den eigenlijken brief, die, geschreven door MeVrouw Vrij burgSmeding, eigenaresse van de boer derij de Friesche Terp, in de buurf Nieuw- Guinea, wil ik eerst een korte uiteenzetting geven, van wat ons doel is en waarom wij daadwerkelijk Koloniseeren willen naar Nieuw-Guinea. Het valt niet mee voor jonge menschen met wilskracht, om hier in Nederland (en vooral in dezen tijd) vooruit te komen, ja zelfs je dagelijksch brood, kan hier niet verdiend worden. Ik spreek hier uit on dervinding, als ik dit zeg, want wat doe je in dezen tijd met diploma's van diverse -tudie's en je geen werk hebt. Wat wil het zeggen als je wilt werken maar er is geen werk? Hebt U, lezer, U daarvan wel eens rekenschap gegeven!? of gesproken met jonge menschen die nu aan den steun loopen. Hebt U ze wel eens gevraagd of ze niet liever gingen werken? Ja, dan weet U hetantwoord nietwaar? Al was het 'k weet niet waar, ik j:ing, want hier kun je niets verdienen! En zoo zijn wij dan gekomen op de gedachte om naar Nieuw-Guinea te gaan en daar onze jonge kracht te geven voor een nieuw bestaan. U zult vragen i het daar dan mogelijk? J.a, dat is mogelijk voor inen/scnen met wilskracht en vakken nis. Ik zou er heele stukken over kunnen schrijven, maar dat hoop ik later wel een te doen, wanneer ik daar meer voor in de gelegenheid ben. Ik weet dat er menschen zullen zijn die er tegen op komen, maar dat verandert niets aan onze voornemens. Ik houd mij maar aan het spreekwoord Als het eerste schaap over de brug is komen er meer. Wij weten wat wij doen. Wij heb ben. menschen in rijen staan die spreken kunnen van ervaring, ja zelfs van 23 jaar op Nieuw-Guinea, die het land door en door kennen. Er is plaats genoeg voor al le werkloozen in Nederland. Weg met de -■teun en op naar Nieuw Guinea. Zij die on ze vereeniging steunen willen of inlichtin gen wenschen te hebben, vervoegen zich aan ons Bondsadres: A. Freriks, Heuvel- weg 23, Soestdijk. :En nu de brief. Wij hebben deze letterlijk overgenomen .om een goede kijk op de zaak te geven en opdat de voor- en nadee- len niet verdeeld worden; ja zelfs voor ve len een ernstige waarschuwing kunnen zijn, want het kent U Zelf, het Bezint eer gij begint, komt duidelijk naar voren. KOLONISATIE. Indertijd stond er in enkele couranten een benentje, dat er een commissie naai Nieuw-Guinea zou vertrekken om de ivo- ionisatiemogelijkheden daar op te nemen, .viijn man, Dr. Vrijburg, werd genoemd, als één der leden. Zoo ver ik weet is er nooit sprake van geweest, wel zond het Gouver nement zijn ambtenaren om den grond te onderzoeken. Een commissie van particu lieren zal voorloopig nog niet noodig zijn. Eerst als alle plannen voor een heele groo te kolonisatie vasten vorm hebben gekre gen, kan het zijn nut hebbeni We kunnen nu nog genoeg gegevens krijgen van bestu- ende ambtenaren, yan zendelingen en van de alreeds daar gevestigden. Natuurlijk niet van kolonisten, die het daar hebben aige- legd, maar van hen die op weg zijn om te slagen. We mogen het geld niet verkwisten aan dure te vroeg gezonden commissies. Laat elke, tot de kleinste uitgaven verant woord zijn. Hoeveel met goede bedoelingen opgezette ondernemingen struikelen niet over een slecht finantiëel beheer? Dit moet mij van 't hart voor ik verder ga. Als antwoord op dat berichtje, las ik er gens in een courant de opmerking: Wat de commissie betreft, zullen ze zeker een vol gende keer een medicus z'enden. Dat sloeg zeker op Dr. Vrijburg, die veearts is en dus erondersteld wordt niet veel verstand van grond en cultures te hebben. Ik moet la chen, de man zou volkomen gelijk hebben, als wij niet een jaar of 12 bezig waren een groot veebedrijf op te bouwen. Reeds vroe ger beschreef ik in een Hollandsch blad de moeilijkheden, die wij te overwinnen had den. Het was zwaar, onbeschrijfelijk zwaar. Hoeveel slapelooze nachten het me gekost heeft? Ik wist dat de opzet goed was, het moest kunnen en dus was het doorzetten. Opgeven kwam dan ook niet bij ons op, hoeveel teleurstellingen je telkens ook in je berekeningen ondervond. Landbouw en Veeteelt zijn niet geheel van den mcnsch afhankelijk. Als je regen moet hebben, blijft ze uit, en als je ze niet moet hebben, komt ze juist, met als gevolg in beide ge vallen een kleine of in 't geheel geen oogst, 't Geld en de arbeid die er in zijn gestoken, zijn weg. Bij veeteelt, varkens- en kippenfok heb je wetenschap noodig, want je hebt te kampen met alle mogelijke en onmogelijke ziekten. Je hebt een studie te maken van voedermengscls om zoo te voederen, dat je t meeste nut krijgt van je dieren, ook weer zoo goedkoop mogelijk om te kunnen con- currceren en dus een maximum voortbren gen bij minium kosten. Begrijpt gij nu dat de Landbouw en veeteelt hun groote moei lijkheden inee brengen? En toch, nu ik op die jaren van worsteling terug zie, ben ik blij dat we doorgezet hebben ons bedrijf tot de tegenwoordige hoogte te hebben opge voerd. ünze kinderen kunnen er zoo noodig allen werken en er een bestaan vinden Dat is ook wat waard in deze onzekere tij den. En zoo zijn we door onze eigen onder neming op het idee gekomen van kolonisa tie voor werkloozen. Vroegere proeven zijn mislukt door ondeskundigen opzet. Ze wa ren met een pracht bedoeling tot stand ge bracht, maar 't waren geen mannen van de praktijk, die 't initiatief namen. Ze dachtet zooals velen van U die dit lezen: je pat 'oelt, je zaait een beetje mais, je poot aard appelen, je houdt wat kippen en je kunt in je eigen onderhoud voorzien, het surplus verkoop je. Zoo eenvoudig is het echter niet! Vraag eens aan alle kleinlandbouwers, hoe ze worstelen om 't hoofd boven water te houden. Te eten hebben ze, maar de huur van den grond, de belastingen moeten opge bracht en de verkoop van de gewone land bouwartikelen is moeilijk, brengt niets op, door concurrentie met de inlanders, die door hun lagen levensstandaard eq weini ge belasting, alles zoo goedkoop op de markt kunnen brengen. De afzet, waar te genstandere van kolonisatie in de buitenge westen het steeds over hebben, is hier haast even moeilijk als het daar zal zijn. Geloof echter maar, dat, zoodra daarginds iets te verkoopen is, er gauw Chineezen en Arabie ren komen om alles af te nemen, wel tegen een minimalen prijs, maar dat wordt later wel beter als er meer te verkoopen valt. Ze kunnen dan samen een verkoop organisee ren, in elkaar zetten. Hebben ze daar de eerste jaren geen grondhuur en geen belas ting te betalen, dan zal er gauw wat over blijven voor de noodzakelijke kleerem In ons gezegend Indië hebben wij daarvan weinig noodig. Wij ook begonnen, zooals anderen met wat mais en aardappelen, wat vee, kippen enz. Ondanks zware bemesting van den grond produceerde deze alleen wat spichtige plantjes met enkele kleine mais- kolven, die nog allemaal werden opgegeten door rupsen; de aardappelen gaven armoe dige plantjes, en als oogst een paar zak kriel. En dat, terwijl ze ons uit Buitenzorg voorhielden, dat we zeldzaam vruchtbaren gronden kregen! Waarschijnlijk waren de ze gronden zonder medeweten van Bestuur, door inlanders gebruikt en uitgeboerd. t Was tenminste allemaal alang of urrie en kakawatan waartegen we te strijden had den. Elke kieine landbouwer weet wat dat zeggen wil. Had de Gouv.dienst toen onzen grond onderzocht, misschien was zij tot dezelfde weinig bevredigende resultaten gekomen als nu op sommige plaatsen op Nieuw-Guinea. Wordt vervolgd. HET VERBODEN LIDMAATSCHAP DER N. S. B. VOOR RIJKS AMBTENAREN. Eigenaardig toch. Beroept iemand, die met den strafrechter in aartraking komt, zich op politieke wantoestanden, dan wordt hem door den rechter voorgehouden, dat hij zich als hij daarin verandering wil brengen, den legalen weg heeft te bewandelen. Thans zien wij het gebeuren dat een Ver eeniging die het van de daken schreeuwt dat zij alleen dezen weg wil bewandelen, als Staatsgevaarlijk wordt beschouwd, zonder dat feiten worden genoemd, die aanleiding tot die beschouwing gaven. W. LIBERALE OMROEP (V. L. R. A.). In '34 heeft de eerste radio-uitzending van den Liberalen Omroep (V.L.R.A.) plaats gehad op Donderdag 11 Januari van 19.10 tot 20.10 uur (golflengte 296 M.). Sprekers waren de heeren: C. J. Kem pen, lid van de Tweede Kamer (onderwerp: „Politiek bestek") en J. J. Korff, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, Voorz. van de Alg. Winkeliers-Vereeniging te Am sterdam, lid van het Alg. Bestuur van den Kon. Ned. Middenstandsbond (onderwerp: „Koopt bij den Middenstand"). Men kan het nieuw ingetreden jaar niet beter beginnen dan door toe te treden als lid van den Liberalen Omroep; dit kan het eenvoudigst geschieden door gireering van de contributie op giro-rekening 174800, Scheveningen (Belgische Plein 18); het mi nimum bedraagt f 1. RECTIFICATIE. Op pag 2, kolom 1, staat als opschrift abusievelijk vermeldt: UTRECHT. Winkeliers en de N.S.A. Men zal begrijpen dat dit N.S.B. moet zijn. IETS OVER SCHOUDERS, GARNEE RINGEN EN NOG IETS! Vroeger heeft menig dichter roerende onnetten gewijd aan de blanke schouders van de vrouw en natuurlijk gaf men derge- ijke lectuur niet in handen van minderja- igen. Tegenwoordigkan men geen modeblad opslaan of op elke pagina komt minstens een dozijn keeren het woord schouders voor. Wij hebben het al meerma- leni verteld, het zwaartepunt van de mode, hoe vreemd het ook moge klinken, is gele gen in de schouders, wordt als het ware gedragen door de schouders der zwakke sexe. Het is dus te begrijpen, dat er een eindelooze variatie bestaat in de uitvoering van dit belangrijke detail van ons toilet, dat in ieder geval zoodanig moet worden uit gevoerd, dat het aan ons figuur van boven de noodige breedte verleent. De allernieuw ste mouwen vertoonen aan den bovenkant op het oogenblik een omvangrijkheid, wel ke min of meer naar het overdrevene over helt. Verder zijn bijna alle nieuwe japon nen hoog aan den hals, terwijl de fabrikan ten van nouveauté's, enz. zich hebben uit gesloofd om een uitgebieide collectie van alle mogelijke vreemdsoortige metalen en andere soorten knoopen en gespen, speld jes enz. uit te brengen, voor garneering en sluiting. Wa tde stoffen betreft, werkt men ook vrij veel met diagonaalstoffen. Daarvan geeft het model links op het plaatje een aar dig voorbeeld. Vooral de Fransche mode getuige deze modellen, welke aan de „Femme de France" ontleend zijn houdt nogal van interessante effecten en contras ten. Zoo is dit linksche japonnetje van een helgroene boucléstof, terwijl er een klein kraagje van zwart gemsleer, met dito cein tuur en knoopen op gedragen wordt. Hier heeft men de breede schouders verkregen door rolletjes, die opgevuld zijn met wat ten. Nog excentrieker is het middelste ja ponnetje waarvan het effen bovenstuk veel weg heeft van een Japansch harnas, vooral als men bedenkt, dat dit bovenstuk van een lakroode stof is, terwijl de japon van bo ven gesloten wordt met metalen driehoeki ge clips. De japon zelf is van een fantasie- .stof. Het rechtsche japonnetje is van beige angora-stof, waarvan de eenige garneering aan den hals bestaat uit een reep stof, die ook al met watten is opgevuld. Dit japon netje heeft nu zoo'n mouw, die feitelijk buitem verhouding de schouderlijn ver breedt. Wat er verder voor nieuws onder de zon is? Wel, voor zoover men het nog niet mocht hebben gemerkt, zouden wij kunnen zeggen, dat er heel veel gekleede namid dagjaponnen zijn, die bijna even lang zijn als de avondjaponnen. Doch terecht merk te iemand op, dat zoon namidagjapond fei telijk alleen maar geschikt is voor dames, die hun eigen auto kunnen houden. Voor de anderen en dat zijn natuurlijk de van 1'5 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, 3 maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. Te koop 1 Bakfiets, zoo goed als nieuw f 75.1 Transport in goeden staat f 20.1 Dames rijwiel als nieuw f 19.50. K. Brinkweg 26 Wilt U een lijn aardappeltje eten? neemt dan een proefje van onze hoogstfijne Bravo's, per H.Lf 3.80 Bevelanders, per H.Lf 3.50 Zeeuwsche Blauwen, per H.Lf 4.30 Prima Uien, per 10 K.Gf 0.45 Zeeuwsche Peenen, per 10 K.G. f 0.50 Beleefd aanbevelend, P. ROOS Groenten-, Fruit- en Aardappelhandel LANGE BRINKWEG, t.o. 't Slachthuis Wegens groote voorraad zijn alle goederen tegen zeer lage prijzen verkrijg baar Ook INKOOP v. MEUBELEN J. JUT KORTE BRINKWEG 21 TE KOOP: per 100 K.Gf 1.70 per 1000 K.Gf 13.— P. ROOS Groenten- en Aardappelhandel LANGE BRINKWEG, t.o. 't Slachthuis meesten kan men aanraden ook de al- lergekleedste namiddagjapon niet langer te nemen dan 2U c.M. van den grond. Nog iets anders: Het plissé keertAerug! Er wordt op het oogenblik in de mode be trekkelijk heel weinig plissé toegepast, doch bij verschillende nieuwe namiddag modellen zagen wij bijvoorbeeld, dat de on derkant van de japon bestond uit een bree de geplisseerde strook. De voornaamste modekleur is tot op het oogenblik het helgroen geweest. Wij gaven reeds eerder te kenn-m, dat deze speciale kleur er een was, die, juist door het alge meen worden, het wel niet lang zou houden en gauw zou gaan vervelen. Intusschen wordt al de nieuwe modekleur aangekon digd, welke in de komende maanden op geld zal doen en dat is blauw. En de drie voornaamste nieuwe tinten van deze mode kleur zijn: saffierblauw, staalblauw en kie- vitsei-blauwl MADELEINp. EEN KINDER 1AND IS GAUW GEVULD. Als de kinderen thuis zijn en het regent, komt al heel gauw een kleine afgezant bij moeder en vraagt om „wat lekkers". Moe der hoeft dan geen bedenkelijk gezicht te trekken en ook de grage kindermonden niet teleur te stellen. Ze kan de kinderen iets heerlijks beloven, als ze een klein uurtje geduld willen hebben. Moeder sluit dan de keukendeur heel geheimzinnig en gaat als volgt te werk. Ze neemt vier of vijf aard appelen, schilt die en kookt ze tot ze heele- maal zacht zijn. Afgieten en met een eet lepel boter goed fijn prakken en zooveel poedersuiker er bij doen, tot de massa on geveer zoo dik is als zacht glazuur voor een cake of iets dergelijks. Dan het deeg uitrol len en in vierkante stukken snijden en een tijdje weg zetten op een platte schotel om hard te worden. In deze lekkernij kan mert nog variaties aanbrengen door er een klein beetje aangemaakte chocolade door te doen of wat gemalen kokosnoot of stukjes gè- confijte vruchten. Iets over groenten. Teneinde het koken van groenten te be spoedigen, voegt men een snuifje baksoda bij het water. Men moet bij het J<oken van groenten steeds zoo weinig mogelijk water gebruiken, alleen net genoeg, dat de boel niet aanbrandt. Een uitzondering op dezen regel vormen groenten met sterke lucht, zooals kool, uien en knollen/, die in ruim water gekookt moeten worden in een pan zonder deksel. Bladgroenten, als spinazie en boerenkool hebben genoeg aan het aan hangende water na het wasschen. Wil men de kleur van bladgroenten mooi houden, dan moet men ze koken in een pan zon der deksel. <unstmeststoffen In aiie soorten 'erste kwaliteit. Concurreerende prijzen. Onder controle Rijke Proefstation. AANBEVELEND, Middelwijkstraat 28 - Soest - Tel. 336 JE ADRES voor bruidswerk en andere ge legenheden is in het Bloemenmagazijn „Ophelia" Burg.Grothestr. 4. Tel. 632, Giro 177297 Prachtige Cyclamen, Begonia's, enz. Voor tuinaanleg prachtige Coniferen, Thuya's en ander struikgewas. Billijke prijzen, vrije bezichtiging van Bloemisterij en Kweekerij Aanleg en onderhoud van tuinen Beleefd aanbevelend: J. GEIJTENBEEK. i:>e: een verbruiker na jaren en jaren weg, omdat het ten slotte begint te vervelen Verslijten dost men het echter niet )aarom Is hét 'n dankbaar artikel hetwelk ZICHZELF RECOMMANDEERT. Stalen met pr|sopgaaf worden op verlangen gaarne toegezonden door Firma Gebr. STAAL ■VnningrlnHcht<ar<' Heuvelweg 5 I Wat U ook zoekt op het gebied van Specialité's Chemicaliën, Kruiden, Verbandmiddelen. Poets Schoonmaakartikelen levert het U I Apoth.-Assist. Molenstraat 4 (0.Z.) - Telef. 932 Het is het middel om deuren en ramen tochtvrij te maken. Nu we nog in het hartje van den winter zitten en we dus heel wat koude kunnen verwachten, verdient het aanbeveling nu nog Uw woning te laten voorzien van BRONZEN TOCHTBAND NEDERLANDSCH FABRIKAAT Vraagt inlichtingen bij den alleenverlegenwoordiger voor Soestdijk en om geving H. V. d. HOEK, Bouwkundige - Heuvelweg 2 - Soestdijk

De Soester | 1934 | | pagina 6