o C Bestaat er reeds een goed Portret van O^PIaatse lijk Nieu wsy '99 B Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 De 20°o korting bij Palthe duurt nog slechts tot Zaterdag, 24 Febr. DEPOT VENEMA F. C. Kuyperstr. 10 Telefoon 803 Soesterberg i^ge dra de%gclden daarvoor beschikbaar kun nen wórden gesteld. Zoo mogelijk zal dit werk nog in den loop van dit jaar geheel of gedeeltelijk worden uitgevoerd en wor den betaald uit de gelden, welke de Regee ring zich voorstelt in het belang van de werkverruiming aan openbare werken te besteden." DEN HAAG. HET OVERLIJDEN VAN DEN KONING VAN BELGIë. H.M. de Koningin heeft telegrammen van rouwbeklag gezonden aan Koningin Eli- sabeth .van België -en den troonopvolger Prins Eeopold. Het JjJof heeft met ing-ang Zondag gedu rende een week halven rouw en gedurende een week lichten rouw aangenomen, in verband met het plotselinge overlijden van Koning Albert van België. H.M. de Koningin zal bij de begrafenis van Z.M. Koning Albert van België ver tegenwoordigd worden door Z.K.H. Prins Hendrik met gevolg. MUIDERBERG. DE OUDE KERK GEHEEL UITGEBRAND. Zondagmiddag is de Ned. Herv. Kerk in brand geraakt, en heeft het vuur het kerk gebouw inwendig totaal vernield, zoodat thans-alleen nog de muren en de toren overeind staan. Des morgens was er geen dienst geweest, doch 's avonds 7 uur zou de godsdienstoefening aanvangen, in ver band waarmede de kachel in de kerk des middags flink gestookt werd. De schoor steen is toen in brand geraakt, en heeft het vuur zich medegedeeld aan het houten kap- werk. De- rook, welke spoedig naar buiten drong, werd gezien door een. dame, die zich op de begraafplaats bevond, welke rondom de .kerk gelegen is. Zij waarschuw de -dadelijk eenige Muiderbergers, die de brandweer waarschuwden. ZEIST. EEN GEHEIMZINNIG INDIVIDU. De Commissaris van Politie van de ge meente Zeist verzoekt een ieder, die eeni ge inlichting kan geven over, of eenige vermoeden? neeft omtrent den hierna be doelden persoon, zich daartoe persoonlijk, of schriftelijk aan zijn bureau te willen vervoegen. Sinds 1930 opereert in de ge meenten Zeist, De Bilt, Soest, Maartens dijk, Hilversum, Bussum en Amersfoort een persoon, die des nachts inrichtingen en huizen, waar alleen vrouwen zijn, bin nendringt, met onzedelijke bedoelingen, gepaard gaande met bedreigingen als: „lk schiet je dood. als je leven maakt" enz. Deze handelingen werden in 't eerst vast gesteld in 1930 en kwamen veelvuldig voor in 1931. Toen traden rustpoozen in van November 1931 tot Juli 1932 en van Juli 1932 tot Januari 1934. In Januari hadden er twee en begin Februari weder drie indrin- ggingen plaats. Daar verdachte zich veelal, bedient van een doek, welke hij voor het gelaat bindt, kan zijn signalement moeilijk worden weergegeven. Zijn lengte wordt ge schat op 1.80 M. en zijn leeftijd op 2530 jaren, terwijl sprake is van een flinke haar dos. Zeer vermoedelijk moet aan een niet toerekenbare worden gedacht, en het is lang niet onmogelijk, dat de genoemde rustperioden moeten worden toegeschreven aan verblijf in een of andere inrichting. Van verdachte kan nog worden gezegd, dat bij buitengewoon lenig is. Van hem is gezien, dat hij met een vrijen sprong over een waschtafel heen door een raam sprong, waarvan het raamkozijn 1.30 M. boven den beganen grond was. BAARN. SABOTAGE BIJ HET HOUTZAGEN. Bij het zagen van hout voor het Burgerlijk Armbestuur hebben eenige tewerkgestel- den sabotage gepleegd, door vernieling van gereedschap. Het Burgerlijk Armbe stuur heeft maatregelen genomen, om deze personen van het werk uit te sluiten. Dit heeft ontevredenheid gewekt en hebben een aantal werkloozen met hun vrouwen bij de laatste loonsuitbetaling op het po litiebureau voor dat bureau daartegen ge manifesteerd. De politie oordeelde het noo- dig in te grijpen en heeft de menigte uit elkaar Matbeven. Ook voor de woning van den in®Ktene, die het toezicht heeft op dit zaagWerk, hebben zij gedemonstreerd, zoodat bSk hier politie-optreden noodig was. De politie en het Burgerlijk Armbestuur hebben deze zaak in onderzoek, en hebben de kwaadwilligen opgespoord. OPENING WATERLEIDING TE LAGE VUURSCHE. Zaterdagmiddag om twee uur is in het Hotel van de Gebroeders van Oosterom op de Lage Vuursche het pompstation van de Utrechtsche Waterleiding Maatschappij officieel geopend. Aanwezig waren de wethouders, verschil lende raadsleden, de familie Bosch van Drakesteyn, de directeur van Gemeente werken, de commissaris van politie e.a. De directeur der Utrechtsche Waterlei ding Maatschappij, de heer Ir. J. C. Rijk, voerde het eerst het woord. Deze zeide o.m., dat de Lage Vuursche te ver van de kom der gemeente verwijderd ligt, waar door het noodig was daar een eigen pomp- installatie te bouwen. Van. de familie Bosch van Drakesteyn werd toestemming ontvangen voor het leg gen van de benoodigde buizen in haar ter reinen. Aan de totstandkoming werd medege werkt door de heeren Ir. van Nievelt te Haarlem, bouwkundige Haanstra en Ir. van Stokkurti, terwijl de installatie gele verd werd door het Ingenieursbureau Ek- steen te Gouda. De aannemer van het werk was de firma Bon te Baarn. Op 1 October 1933 kon worden overgegaan tot de aan sluiting der pcrceelen aan deze waterlei ding. Ook zette dr. Rijk de werking der pomp- installatie uiteen. De bediening geschiedt geheel automatisch door motoren, die het water in den hydrophoorketel pompen, waarna het water weer door middel van samengeperste lucht in de buizen geperst wordt. Spreker eindigde met den wensch, dat de waterleiding tot heil der bewoners van deze buurtschap zal werken. Door de afwezigheid van den burgemees ter sprak de waarn. burgemeester, de heer N. G. van Doornik, een" kort woord. Deze zeide o.a., dat de Gemeenteraad het des betreffende besluit genomen had met het oog op de ondeugdelijkheid van het drink water uit de pompen en als gevolg van het adres der bewoners. Spr. bracht de Direc tie namens de gemeente dank voor de tot standkoming dezer installatie. Namens de bewoners voerde het woord de heer N. Mur, Hoofd der Christelijke School. Deze sprak zijn blijdschap uit dat er voortaan op de Lage Vuursche goed drinkwater verkrijgbaar zal zijn. Nadat thee en wijn was rondgediend, ging het gezelschap het pompstation be zichtigen. HEFFING VAN EEN CRISIS INKOMSTENBELASTING. Er is bij de Tweede Kamer ingediend een wetsontwerp tot heffing van een crisis inkomstenbelasting. De Memorie van Toe lichting vermeldt o.a. het volgende: De ontworpen crisisbelasting streeft een tweeledig doel na, eenerzijds de inkom sten der schatkist te vergrooten, en ander zijds een ethisch element in de belasting heffing te brengen, waarvan de beteekenis in onze dagen hoog kan worden aangesla gen De hoofdinhoud van het ontwerp geeft aan, dat een belasting wordt geheven van de binneu het Rijk wonende personen, wier inkomen, vergeleken met dat over het be lastingjaar 1931/1932 niet, of met minder dan 10 is gedaald. Daarbij worden ech ter de noodige correcties toegepast voor een aantal gevallen, waarin een enkele ver gelijking der latere inkomsten van een be lastingplichtige met die over het gemelde belastingjaar niet tot een billijk resultaat zou voeren. Met inachtueming van deze correcties bedraagt de belasting 10 van het bedrag, waarmede het actueel inkomen 90 van het vergelijkingsinkomen over treft. Een belastingplichtige, die over 1931/ '32 was aangeslagen naar een inkomen van f 10.000, en die dat inkomen nu nog geniet, betaalt aan crisisinkomstcnbelasting 10 over f 1000. Was zijn inkomen tot f 12000 gestegen, dan zou hij 10 over f 3000 be talen. De minister verwacht niet, dat deze wet een resultaat van 100 zal opleveren. De wettelijke opbouw van het inkomstenbe grip heeft zooveel kanten, dat het onmoge lijk moet worden geacht, die alle voor het te bereiken doel in een wettelijke regeling te betrekken. Het was daarom noodig, een algetnecne bepaling op te nemen, welke een bijzondere autoriteit machtigt om, zoo de 'woorden der wet mochten leiden tot het heffen van belasting in een geval, waarin naar de economie der wet die heffing niet op haar plaats is, regelend tusschenbeide kan treden. Een dergelijke bevoegdheid gaat zeer ver; zij heeft bijna het karakter van wetgeving ad hoe, en verschilt, zoo niet in beginsel, dan toch zeker in draag wijdte hemelsbreed van een bevoegdheid, als bijv. in art. 82a der Successiewet aan den Minister van Financiën is toegekend, om in bijzondere gevallen een wetsbepaling ietwat te wijzigen. Vandaar dat de minis ter de bedoelde bevoegdheid niet aan het uitvoerend gezag, doch aan een- van dat gezag onafhankelijk orgaan zou wenschen toevertrouwd te zien. Als zoodanig noemt het. ontwerp het Gerechtshof te Arnhem. Het is noodig geacht van de belasting vrij te stellen dengene, wiens totaal inko men beneden een zekere grens blijft. In verband hiermede is een minimum van f 3000 vastgesteld voor het vergelijkings- inkomen, hetgeen overeenstemt met f 2700 voor het inkomen over het belastingjaar. Verder werd nog bepaald, dat het doel der wet wordt voorbijgestreefd door be lasting te heffen van dengene, wiens inko men alleen door een erfenis, of een legaat is vermeerderd, of voor achteruitgang met meer dan een tiende is behoed. Ten,, slotte wordt voorgesteld, de crisis inkomstenbelasting te heffen over 5 achter eenvolgende belastingjaren, voor het eerst over het belastingjaar 1934/1935. NEDERLANDSCHE VEGETARIëRS- BOND. De afd. Soest (en Baarn) heeft een ten deele nieuw bestuur, t.w.: Voorzitter: J. Gorter, Secretaris: A. de Vries, Kerkdwarsstr. 20, Penningmeesteresse: Mevr. J. W. H. Muy- laert. Verdere Bestuursleden: G. Wieier, Mevr. van den Muyzenberg. Den 4den Maart hoopt de afd. weer een Instuif (met introductie) te houden en op 1719 Maart een Tentoonstelling met Kookdemonstratie te Baarn. Nader bericht zal volgen. WAAR GAAN WIJ HEEN? 27 FEBRUARI Film Bén Hur, in Religie en Kunst, aanvang 8 uur. 28 FEBRUARI Uitvoering van „Het Nut", in Religie en Kunst, aanvang 8 uur. MONDACCORDEON VEREENIGING „BRAVO". 'Naar aanleiding van het j.1. Zondag be haalde succes op 't zaalconcours in „de Valk" te Amersfoort, werd Maandagavond door het corps, onder leiding van den di rigent, den heer C. Th. Mooy uit Öaarn, in de groote zaal van hotel Eemland een uit voering gegeven voor een tjokvolle zaal. De praeses, de heer B. 't Lam, riep allen het welkom toe, in 't bijzonder de pers voor haar tegenwoordigheid, dankt de ad verteerders voor hun finantieelen steun, maar bovenal,den dirigent, die steeds zijn beste jkrachten inspant^om de vereeniging op hopger plan te brengen, en biedt hem namens de club een fraaie mand met cy clamen aan. Na applaus bracht allereerst het strijkje B. PolakRooda uit A'foort de stemming er in die ook den geheelen avond verder bleef. Het corps dat nu op trad, bracht allereerst een pittigen marscb, daarna een rythmische Donauwellerwals ten gehoore en het stemmingsvolle con coursnummer „Miliane".-Het duo Emiel uit Utrecht had spoedig de lachers op zijn hand, de grollen en grappen plus de voor drachten vielen in den smaak. Het applaus was verdiend. Na de pauze gaf het corps de beide con coursnummers ten beste: „Entrée Joyeu- se" en „Grösmütterchen" die onberispelijk werden verklankt. Er is volop genoten en geapplaudiseerd; het strijkje PolakRoo da verzorgde tevens het dol gezellige bal, dat tot 2 uur onverpoosd werd voortge zet. De club heeft prettig feest gevierd. De fraaie banier sierde het podium. Een extra compliment voor den dirigent en zijn elè- ves. VRIJWILLIG LANDSTORMKORPS MOTORDIEN ST. SCHIETWEDSTRIJD. oensdag 28 Februari a.s. houdt het Vrijwillig Landstormkorps Motordienst, sectie Amersfoort, in samenwerking met den Bijzonderen Vrijvvilligen Landstorm, afd. Soest in de gymnastiekzaal van de Christelijke U.L.O school aan de Spoor straat alhier, een schietwedstrijd. Aan dezen wedstrijd zijn fraaie prijzen verbonden. DE HEER WILLIG WENSCHT GEEN RAADSZETEL. De heer Jac. Willig te Soest, verzoekt ons mede te deelen, dat hij voor een Raads- zetel niet in aanmerking- wenscht te komen. Hij gaf hiervan bereids schriftelijk kennis aan zijn opvolger. RAADSZETEL. De vacature ontstaan door het bedan ken van den heer. Busch, zal krachtens de overeenkomst gesloten tusschen de candi- daten van Lijst 4 (Algemeen Gemeente belang) worden vervuld door den heer J." Stroband. De heer Stroband, die gepem >ionnecrd hoofdofficier is, behoort tot de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond", Hij mocht bereids van den voorzitter van het Hoofdstembureau de kennisgeving van zijn benoeming ontvangen en zal, naar wij vernemen, zijn benoeming aanvaarden. In een, vorig nummer vermeldden wij reeds, dat de heer Busch, die als Raadslid bedankt heeft, tot controleur bij de werk verschaffing werd benoemd. Nader vernemen wij, dat het de bedoe ling van B. en W. is, hem meer als alge meen-controleur te doen optreden. De bewoordingen^ waarin het voorstel tot zijn benoeming was vervat, bleken van een zoodanige algemeene. strekking, dat de Gemeente-Secretaris, terecht vreesde, dat de heer Busch daaraan zelfs het recht zou kunnen ontleenen, ook hem te controlee ren. Zijn wij wel ingelicht, dan wil de Burge meester nog verder gaan en den heer Busch tevens aanstellen of doen" aanstellen als on bezoldigd Politie-beambte. Wij hopen, -dat alvorens hiertoe wordt overgegaan de betrokken autoriteiten: zich /uilen willen vergewissen of de heer Busch voldoet aan alle eischen, die aan een goed Politieman mogen worden gesteld, als daar rijn, goed zedelijk gedrag, drankvrij, eer lijk, betrouwbaar, onafhankelijk, plichtsbe sef en takt. Eerst als zal zijn gebleken, dat hij aan de algemeene vereischten voldoet, zou o.i. een aanstelling als politiebeambte mogen» vol gen. Wij voor ons vinden het reeds eerr be zwaar, dat de heer Busch buiten- zijn ge meentebetrekking als controleur met ver strekkende bevoegdheid, een winkelbedrijf exploiteert en als aannemer en, als schil dersbaas gevestigd is. Reeds daardoor zou het hem we] eens moeilijk kunnen vallen onder alle omstandigheden de vereischte onafhankelijkheid te betrachten. Wij verwonderen er ons over, dat geen gelegenheid tot sollicitatie is gegeven, wat de schijn verwekt of andere factoren hier hun invloed hebben doen gelden. Als wij hieraan nog toevoegen, dat de heer W. F. H. Busch, naar wij uit goede bron vernemen, werd- bekeurd wegens overtreding van de Arbeidswet, dan ge- looven wij, dat in deze mèer dan aanleiding bestaat, uiterst voorzichtig te zijn. GEREF. VREDESORGAAN VERRODEN. De minister van Defensie heeft onder de verboden geschriften opgenomen: Gerefor meerd Vredesorgaan, maandblad van de Gereformeerde Vereeniging voor daadwer kelijke vredesactie. Dit orgaan verschijnt maandelijks. RIJWIELEN GESTOLEN. Dezer dagen zijn wederom een tweetal rijwielen ontvreemd, die onbeheerd buiten aan den weg waren geplaatst, één aan den Nieuweweg en de ander aan de Burgemees ter Grothestraat. Laat men zich nu toch eens eindelijk voor gewaarschuwd houden; dergelijke rij wieldiefstallen komen den laatsten tijd zóó veelvuldig voor, dat men werkelijk niet is verantwoord zijn rijwiel feenigen tijd onbe heerd op of aan den weg te laten staan. DIEFSTAL. Ten nadeele van P. zijn uit diens werk plaats verschillende, timmergereedschap pen ontvreemd. De politie stelt naar de dadérs <^en, onderzoek in. schoorsteenbrandje:' In den nacht van Zaterdag op Zondag j.1. brak een schoorsteenbrandje uit in Ho tel Eemland van den heer G. J. Lengers. GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: eenig breiwerk politiebureau bruin glacé handschoen politicbureau padvinders riem van Weedestraat 12 tochtdeken politiebureau De Commandant der Vrijwillige Brand weer, die in de naaste omgeving woont, was terstond met een brandweerman aan wezig. Het rookkanaal werd van onderen en van boven met natte zakken afgedekt en toen was het vuur spoedig gesmoord. De kachel werd verwijderd. Tegen 2 uur in den nacht was alle verder gevaar ge weken. SCHENNIS DER EERBAARHEID. Dezer dagen hebben weder enkele ge vallen van openbare schennis der eerbaar heid plaats gehad in de buurt van het Vos- seveld. Aldaar is ook een dame aangerand door een manspersoon in een laan nabij de Soesterbergschestraat, die haar met blijk baar oneerbare bedoelingen had aangegre pen. Doordat de dame zich echter nogal krachtig verweerde koos de aanrander ten slotte het hazenpad. Met klem wordt den inwoners aangera den in zoodanige gevallen steeds met den alleruitersten spoed de politie te waar schuwen, daar een vruchtbaar onderzoek slechtg dan eenig resultaat kan hebben, als het onverwijld wordt ingesteld. A.R. KIESVEREENIGING NEDER LAND EN ORANJE. De afdeeling Soest hield Vrijdagavond om half 8 in de Chr. U.L.O. School haar Jaarvergadering onder praesidium van den heer A. Endendijk. Spreker roept allen een hartelijk welkom toe, en zet uiteen dat wij bij de onrust der tijden en de vele woe- doet. De bevolking leeft in kampongs oi hangt het animisme aan met zijn 7.777 ver bodsbepalingen. Voortdurend leeft zij ui vrees, maar hebben alles voor hun gods dienst over; geen offer is hun te zwaar. Om hen tot den godsdienst te brengen is het hulpmiddel het onderwijs; er ziju iu dat gebied 3ü scholen. In 1913 heeft de In dische kerk zich met het volk bezig gehou den. Sinds 1928 de Chr. Geref. kerk. Spr. stelde vast, dat de zuigkracht van hun godsdienst zoo sterk is, dat velen na de schoolbanken weer 'daarin vervallen, door spr. met voorbeelden verduidelijkt, in het district zijn 28 gemeenten met 17 er van met een kerkeraad. Het grootste deel der bevolking leeft nog in de macht der geesten. De bevolking komt door de kerk tot de hoofdwaarheid van het Christen dom, het Bloed van Christus reinigt van: alle zonden. De zending heeft in dienst JMJ helpers en 2 predikanten die de leiding hebben. Spr. brengt ten slotte de dank der Toradja's over aan de zendingsvrienden iu Holland. Gecollecteerd werd voor den zendingsarbeid. 5e JEUGDDIENST. In de Oude Kerk ging in de 5e Jeug"3"-"" dienst voor ds. J. I. van Schaick, die na het uitspreken van het votum liet zingen Psl. 84 123, daarna de geloofsbelijdenis voorlas, die staande werd aangehoord. Na 't zingen van Gez. 1212-4 leest spr. voor als zijn tekst: Matth. 20 27, waar sprake is van een lijdenstekst, en een van zekerheid en heiligheid, een onuitputtelijk onderwerp, met geweldige gedachten. Door het lijden lingen die overal plaats grijpen, reden te over hebben om dankbaar te zijn, dat wij leven mogen in een bij andere landen ver geleken rustig land, en dat God ons man nen geeft die met vaste hand regeeren, en zich de goede belijdenis niet schamen. Ja, zelfs tegenstanders hebben respect voor de wijze van optreden van de huidige re geering. Spreker roept om pal te staan voor de beginselen en als één man de re geering te steunen. Spreker uit zijn vreug de, dat alhier is opgericht een afd. van de A.R.J.A. Na de voorlezing der notulen brengt de secretaris het jaarverslag uit, waaruit blijkt dat het ledental is gegroeid, en dat er diverse samenkomsten zijn gehou den, o.a. twee waar ds. B. Alkema het fas cisme heeft behandeld. Verder heeft de af deeling deel genomen aan de huldiging op 9 Sept. 1.1. in A'dam. De finantiën zijn zeer gezond; door bedanken van den heer v. d. Velde en het periodiek aftreden van den. heer Bijleveld, werd de laatste her kozen en gekozen de heer G. v. d. Wilt. Daarna gaf de voorzitter een uiteenzetting van de Gem.-begrooting 1934. Met be langstelling werd deze tegemoet gezien, omdat de profetie over 1933 niet gunstig was, en vele gemeenten een zware taak hadden om de begrooting sluitend te ma ken. Spreker deed uitkomen dat onze ge meente in een gunstige conditie verkeert, om zonder belastingverhooging en zonder schokkende bezuinigingen de begrooting sluitend te maken. Uit verschillende cijfers en gegevens bleek dat de gemeente niet noodlijdend is en aan effecten bezit f 500.U00. Nadat enkele vragen waren ge steld, sloot de heer Plemp met dankzeg ging de samenkomst. CHR. GEREF. KERK. Zaterdagavond om half 8 trad in de Chr. Geref. kerk aan de Julianastraat als spre ker op ds. W. Bikken, Missionair dienaar des Woords onder de Toradja's, met ver lof in Hilversum. Na het zingen van Psl. 87 34 en het voorlezen van Psl. 87, ging Z.Eerw. voor in gebed. Allereerst deelt hij mede dat door ongesteldheid van de Zoe loe Bastiaan deze het woord niet kan voe ren. Spr. vindt het een aangename en te vens dankbare taak te mogen optreden om over het Zendingswerk te spreken, daar de zendeling daardoor overtuigd is dat er achter hem staat een biddende gemeente die kennelijk met hem medeleeft. Hij is dankbaar dat hij onder de Toradja's mag werken, en laat daarom de gemeente na der met het volk kennis maken, waardoor voorzeker de liefde en belangstelling zal toenemen. Sprekers standplaats is Arnaza aan de kust van Celebes, en daarvan voor hun 3 dagen reizen te paard verwijderd, thans langs den autoweg 3 uur. Om er te komen moet men een berg bestijgen van 1200 M. hoogte langs het kronkelpad en ziet men voor zich het land der Toradjo's 't Is een zeer gezond klimaat, de liefste plek op aarde, te vergelijken met Zwitser land. Er worden ook aardappels en groen ten verbouwd; het reizen in het binnenland geschiedt te paard; voor spreker soms 4 6 wékén aan één stuk. De natuur is er prachtjg; de bevolking wellevend, vriende lijk, beleefd, innerlijk beschaafd en be zit een scherp geheugen, maar daarbij bui tengewoon ernstig. De 6 jaar dat spreker er is gevestigd zijn er zeer prettig gepas seerd; nooit is hij door de straatjeugd na geschreeuwd zooals de Hollandsche jeugd ook voor ons persoonlijk moeten wij ge hoorzaamheid leeren tot God. Want wie een discipel van Jezus wil zijn, moet lee ren zien wat het leven hem zal geven, want als Christus ons aanraakt, komt er bot sing. De wereld toch vraagt om eigenlief de, Gods wet gebiedt naastenliefde, en 't gaat er toch om wat voor doel wij zullen nastreven. En nu moet het hoogste ideaal voor elk persoonlijk zijn te willen dienen, en niet te heerschen. Die een oprecht disci pel is, daarvoor is de keus niet moeilijk, want die dient uit liefde voor Hem. Hij toch had hooger ideaal dan wij, Hij offer de alles aan het Kruis; en dat offer vraagt Hij van oris ook, want de ziel is meer waard dan het lichaam. Voor de jongelui die aan het begin van het leven staan, geldt dus vooral de vraag, welke richting gaan zij uit, die naar beneden leidt naar het verderf, of naar boven naar de eeuwige Heerlijkheid. Na orgelspel en dankgebed werd gezongen Gez. 204 2; vooraf was ge collecteerd voor de bekende doeleinden, bij het verlaten van het bedehuis voor de Jeugdkerk. OVERTREDING ARBEIDSWET. Afgeloopen week is wegens overtreding van de Arbeidswet proces-verbaal opge maakt tegen den fouragehandelaar M. v. d. E. B. EEN N.S.B. VERGADERING. Vrijdagavond 16 Februari werd in de groote zaal van „Huis ten Halve" alhier een N.S.B. vergadering gehouden, welke vrij goed bezocht was. Na opening door den heer Hess, bestuurslid van den Kring Amersfoort, werd vervolgens het woord verleend aan Ir. Paardekooper uit Amster dam, die een rede hield over het onder werp: „De strijd voor een Idee." In de menschen, aldus spreker, moet nog lang zamerhand de idee geboren worden, welke in de N.S.B. belichaamd is. Zoodra wij de ze in onszelf veroverd hebben, zien wij pas in hoe belangrijk zij ook is voor anderen. En daarvoor moeten wij strijden. WJj zijn dan ook geen burgerlijke, gezapige gezel- ligheidsvereeniging, doch eew strijdorgani satie, die telkens paraat moet staan. Het is hierbij moeilijk om de idee, welke nog teer en klein is, te beschermen. Wij strijden voor 't behoud van 't goede, krachtige en zuivere in 'n Nederlandsch volksbestaan, voor een beter en sterker Nederland, voor een revolutie in de harten onzer volksgenooten. Iets nieuws is in on6 geboren; een nieuwe vrijheid, een nieuwe liefde, een nieuwe trouw. Wdj werken voor deni opbouw van een meer organische maatschappij, die in de plaats moet komen van de chaotische van thans. Nu zijn wij met een kleine groep te midden van de inassa geraakt, die op ons in houwt. Ook strijden wij tegen verhoudingen buiten on ze landsgrenzen, eenerzijds tegen de geme chaniseerde beschaving van Amerika, wel ke berust op de dollarpolitiek, aan de an dere zijde tegen de Russische cultuur, die men aldaar in bloed en ellende tracht op te bouwen. Bij al dien strijd gaat het in de eerste plaats om de idee en niet om bij komstigheden, zooals in de vulgaire blaad- Met gre aandacht drijf van z.g. ..WTri de re In va in Óen la, betoonden loovige p den zak t Het gaa bare perse schillende zamelen e een insttV gen woordi Zij drijv e.d artikei blinden zc bons uit, door bliw: Door de derneming teekenlijsti legitimatie indruk te den aan I komen. Al aangewené Men zei

De Soester | 1934 | | pagina 2