Ons Reclame Bloc Slechts 35 ct D. S.l HANDELSHUIS le Pakkisten te koop Voor Vruchtboomen Ingezonden Soester berg Burgerlijke Stand Predikbeurten >0 Advertentiën HYPOTHEEK verkrijgbaar DAT IS G0E0 BEKEKEN J. WOLFF - Kweeker Nog Haan Haan Haarc Fïr Hanc Buite AMSTERDAM. DE BRAND IN DE AMSTERDAMSCHE TELEFOONCENTRALE. Wij vernemen, dat het op last der justi tie ingestelde deskundigen onderzoek naar de oorzaken van den brand in de Amster- damsche telefooncentrale heeft uitgewezen, dat heeft plaats gehad, brandstichting. De justitie heeft thans f 2599 uitgeloofd voor dengene, die aanwijzingen geeft, welke lei den tot de arrestatie van den dader. AMERSFOORT. PELIKAANCOMITé Op het Stadhuis is een vergadering ge houden van afgevaardigden van vele ver- eenigingen en corporaties, om te komen tot de oprichting van een Pelikaancomité. Onder de aanwezigen waren o.m. de bur gemeester, de gemeentesecretaris en enke le raadsleden, en generaal Winkelman, commandant der IV divisie. De voorzitter van het voorloopige comi té, mr. Bergsma, sprak een welkomst woord, en zette in enkele woorden het doel der samenkomst uiteen: het vormen van een werkcomité voor het houden van een Pelikaandag, waaraan zal worden ver bonden een collecte in de gemeente. De organisatie van den Pelikaandag eischt veel werk, daar men er een feest van wil maken, waaruit blijkt, dat ook Amers foort voelt voor het bevorderen van de luchtverbinding met Indie. Het werkcomité zal bestaan uit de hee- ren mr. Bergsma, A. F. van Beurden, Blom, Jans, van Sweeden en eenige nog uit te noodigen personen. Het feest wordt op een Zaterdag gehouden. De burgemeester, mr. J. C. Graaf van Randwijck, dankte den heer Bergsma voor zijn moeite en werk. WERKVERRUIMINGS-OBJECTEN. Eenigen tijd geleden heeft de minister president in de perste Kamer de beteeke- nis van werkverruiming in het licht ge steld en aangekondigd dat zoo spoedig mo gelijk met de uitvoering van verschillende werken zou worden begonnen. Het ligt in de bedoeling der regeering om voorloopig millioen gulden te be steden voor de vervroegde en versnelde uitvoering van werken, wélke in de toe komst noodig zullen zijn, zooals den aanleg van kanalen en havens, de normalisatie van rivieren, wegen- en bruggenbouw, den aanleg van vliegvelden enz. Tot de werken, waarmede spoedig een begin wordt gemaakt, behooren het afwa teringskanaal in de Geldersche vallei en het Amsterdam-Rijnkanaal. Daarmede be reikt men bestrijding van de omvangrijke werkloosheid, en tevens, dat het graven van het eerstgenoemde afwateringskanaal de oplossing brengt van een eeuwenoud probleem. Dit is mogelijk door de goede samenwer king van het Rijk en de provincies Utrecht en Gelderland, op de basis van het rapport der bekende Commissie-Rutgers van Ro zenburg, waardoor thans een afwaterings kanaal zal worden aangelegd, dat vele en voorname belangen dient. Het andere groote werk, dat spoedig begonnen zal worden, is het allerwegen bekende Amsterdam-Rijnkanaal. Gedeputeerden van Utrecht zijn bereid bevonden ook voor het AmsterdamRijn kanaal een subsidievoorstel in te dienen, in de vergadering der Prov. Staten van 27 Februari a.s. is dit aan de orde gesteld. Werkverruiming en werkverschaffing zijn 't doel der bespoediging. Vermoedelijk zullen groote gedeelten van den aanleg van het Amsterdam-Rijnkanaal in de omgeving van Utrecht geschikt zijn voor werkver schaffing. Een voordeel zal dit, wegens den geringen afstand, vooral voor Utrecht- sche werkloozen opleveren. Voor de pro vincie Utrecht verwacht men, dat van de in werkverschaffing te werk te stellen ar beiders voor de stad Utrecht te rekenen valt op 40 pCt. De aanwijzing der werkloo zen zal dan over de districtsarbeidsbeurs van Utrecht loopen. Heeft alles voortgang zooals de departementen van Sociale Za ken en Waterstaat het zich voorstellen, dan zal nog in den loop van den zomer een aanvang met de werken worden ge maakt. Er zullen vele honderden werkloo zen aan loonend werk worden geholpen. Bulten verantwoordelijkheid - der Redactie - Mijnheer de Redacteur van de Soester. Beleefd verzoek ik U.Ed. opname van dit artikel; dat beoogt, het tegengestelde te laten zien, van de stukken geschreven in Uw blad, getiteld: Kolonisatie op Nieuw Guinea, dat m.i.z. zoo dusdanig misleidend gekleurd is, dat het een spot lijkt, arme drommels, door de tijdsomstandigheden zoo dusdanig tot armoede vervallen, met een Fata Morgana blij te maken. Onder- geteekende, oud-Onderofficier Marine, ja renlang onze Tropen in allen deelen door kruist hebbende, eenige jarem bij de Topo graphische opname gediend, vooral bij en om Nieuw Guinea, de rivieren aldaar in dat land 2 k 3 dagen lang opgestoomd, met stoombarkassen, dus wel wat van het land gezien hebbende, verklaart het, bij het mis. dadige af, propaganda te voeren voor een zaak, waarvoor onze Regeering bij her haling gewaarschuwd heeft. De geachte schrijfster van de stukken. Kolonisatie in Nieuw Guinea, Mevr. Vrij burg'Smeding, vergeet een voornaam ding, en wel dit: Als veearts had de heer Vrijburg daar zeer zeker een gevestigde positie, en denk ik mij in, dat het gcbocv en wat veatcclt, voor hem meer afleiding en tijdverdrijf was. Even goed kan ik mij indenken, dat •uit dat geamateur wat goeds kan groeien. Dan zullen de heer en mevrouw Vrijburg wel een gezond en sterk gestel gehad heb ben, en in geen financieelc moeilijkheden verkeerd hebben. En die eischen mag, en moet men ook stellen, aan hen, die ook willen immigree ren. Maar dat hebben 98 van onze werke- loozen niet. Hun lichaam is ondoorvoed, vakkennis hebben geen 10 want zelfs goed on- doorlegde boerenzoon-s in landbouw en veeteelt in Holland, beloopen daar een ho peloos fiasco. Mevr. Vrijburg schrijft wel dat het voor een gesteunde werkelooze, heel wat aangenamer moet zijn, liever te werken, dan steun van f 20 voor niets te ontvangen. Hoe komt mevr. Vrijburg aan dit fantasie-bedrag? Al haar artikelen zijn hiermede doorspekt, en m.i.z. een gruwel in haar oogen. Denk U eens in, dat er een honderd gezinnen, dus gemiddeld 400 per sonen naaf Nieuw Guinea zouden gaan. Hoe denkt U dit te financieeren? Hoe zullen de kinderen onderwijs ont vangen? Wie zorgt voer geneeskundige hulp? Een verloskundige kent men daar niet. Wanneer bij ziekte geëvacueerd moet worden? Bij mislukking en repatrieeren, wie be taalt dit? Aanschaffing materialen, huisvesting, de eerste maanden, eten, drinken, steun in al len vorm? Dan de reis vanaf Amsterdam of Rotter dam, natuurlek als 4de klas passagier, heeft U wel eens zoo'n reis gemaakt Mevr Vrijburg, in een bagageruim, verstoken van alle. comfort? Zelf moeten aardappe len schillen, zelf zoo'n logies schoonhou den, met materiaal waarmede alleen een zeeman kan omspringen? Een W.C. zegt Latrine, gebruikt voor 6 i 8 personen te gelijk, voor vrouwen niets aparts, voor kinderen onmogelijk te gebruiken. En dit is nog Hemelsch dit vervoer, vergelken als men op Batavia of Soerabaya over moet stappen op een boot van de K.P.M. Reist men daarop minder dan 2de klas, dan is hun plaats in de ruimen tusschen het vee, Inlanders, Arabieren. En mevr. Vrijburg, wij mogen toch nog de naam voeren Europeanen te zijn. En dit is heel wat anders, dan als tusschendekspassagier naar Canada te gaan, daar is men met 14 dagen, en komt direct met blanken in corïtact. Een reis naar Nieuw Guinea daarentegen duurt ruim 7 weken, als alles meeloopt. Wat zal er dan van de arme drommels over zijn? Dan in een Oeromgeving, en na een dag van hard werken, nog even doorgaan bij maanlicht in een tropennacht. Op wer- keloozen, op naar Nieuw Guinea, Het zal mevr. Vrijburg toch bekend zijn, dat bij emigratie naar Canada, men in het bezit moet zijn van een paar honderd Dol lars, een adres bij wie men gaat werken, en men maar niet met op hoop van zegen door het Gouvernement aldaar wordt toe gelaten. Zooals Mevr. Vrijburg sdirijft over Emigratie, gebeurde dat een honderd jaar geleden, maar behoort nu tot de on mogelijkheden. Ik beklaag de gezinnen, die mij hier bekend zijn, en vol hoop hun gedachten laten gaan naar een land, rijk gezegend door dc natuur, maar onbewoon baar voor Hollanders, uitgeput in merg en been. En een altijd vijandige bevolking, koppensnellers en menscheneters om hun heen. Tot zoover, en zoonoodig tot verdere toelichting bereid. Met de meeste hoogachting, A. D,E NIES. Oud-Ond. Off. Kon. Marine. Soest, 19 Februari 1934. HUWELIJK JHR. G. SANDBERG. In het raadhuis te Valkenswaard (N.Br.) is Dinsdag het huwelijk voltrokken tus schen Jhr. G. Sandberg, luit. vlieger te Soesterberg en mevr. Wed. Ir. Knappert- Philips, dochter van den bekenden groot industrieel uit Eindhoven ten overstaan van burgemeester E. Kuyper. De kerkelijke inzegening geschiedde in de Ned. Herv. Kerk aldaar door ds. van der Eist. Een twaalftal militaire vliegtuigen vlogen tijdens den duur der plechtigheid boven de gemeente. De belangstelling van de zijde van de autoriteiten uit de streek en der bevolking van Valkenswaard was zeer groot. (Hbld.). AANBESTEDING. Door B. en W. van Zeist werd op 21 Fe bruari aanbesteed: Het aanleggen van we gen met rioleering enz., op een terrein, ge legen aan Waterigenweg, den Koppehveg en de Biltsclie Grift. Er waren 10 inschrijvingen ingekomen. De laagste inschrijver was C. Bult te Soest voor f 23870; de Goede, Soesterberg schreef in voor f 28300; Dijs en Berens, Soestdijk f 38667. De gpnning is aangehouden. SCHAAKWEDSTRIJD. De schaakclub „Soesterberg" is Maan dag 19 Febr. te Hilversum op bezoek ge weest voor een wedstrijd met het 2de 10- tal van de „Pion". De uitslag was als volgt: Pion IISoestergerg, totaal 61. LEZING VAN LUIT VAN GIESEN. Er was veel belangstelling voor de le zing van den lsten Luit.Vlieger J. H. van Giessen over IJsland, welke op ver zoek van de Voetbal- en Athletiekverec- niging „Soesterberg" Maandagavond 19 Febr. in de groote zaal van ,,'t Zwaantje" alhier gehouden werd. Vooraf heette de voorzitter, de heer P. M- Drost, alle aanwe zigen hartelijk welkom, in 't bizonder den heer en Mevrouw van Giessen, de gemeen teraadsleden Grootewal en van Dam, en de pers. Drfarna was het woord aan den heer van Giessen, wien het zeer veel genoegen deed hier op dezen avond iets over IJsland te mogen vertellen. In het eerste gedeelte zij ner lezing werden door spreker eenige vliegervaringen gememoreerd. Vijftig jaar na het 1ste internationale Pooljaar werd er in Augustus 1932 een tweede georgani seerd. Techniek en hulpmiddelen waren in dien tijd zoodanig verbeterd, dat men nu een veel beter uitslag verwachten mocht, Een der stations was IJsland, alwaar de Hollandsche vliegers gedxvende een jaar het luchfonderzoek hebben geleid. Op het gebied der aërologie namen onze aviateur» altijd een vooraanstaande plaats in. De keuze viel op IJsland nadat Groenland minder geschikt bevonden was. Met een weinig moeite werd eerst een landingster rein in orde gemaaKt. In September 1932 vloog men reeds 69u9 M. hoog om met be hulp van den meteorograaf gegevens te verzamelen over temperatuur en vochtig heid, windrichting en windkracht. De re- ultaten werden weer vergeleken met die van landen van lagere breedte. De atmosfeer op IJsland is kouder, het klimaat zeer ongestadig. Zwaar buiïg weer in den winter wisselt af met dagen met wakken wind en buitengewone klaarte en helderheid, zoodat men dan zelfs op DU K.M. afstand nog zien kan. De hevige tormen, soms tweemaal zoo zwaar als bij ons, regens en sneeuwval waren vaak een beletsel om te vliegen. Zoo vielen er, voor al in 't midden van den winter, verscheide ne dagen uit. Ook ijsafzetting op de vleu gels heeft dikwijls parten gespeeld, terwijl en noodlanding niet mogelijk was. Men moest dan terug. De wind is er zeer ver- nderlljk en ongelijk. Van een opgaande luchtsirooming heeft vlieger Bosch nog en- geprofiteerd, -toen hij tot zijn verba zing bemerkte, dat bij in den tijd van 2 a 3 minuten 4 K.M. gestegen was. Men moet nierbij maar niet denken aan een neergaan de luchtstrooming, wijl de toestellen daar op niet gebouwd zijn. In de Trans-Atlantische route over IJs land, als geregelden dienst, hebben de vlie gers nog maar zeer weinig vertrouwen. Ook dit onderzoek- was hen opgedragen. In verband met twee verloren gegane trawlers werd de kust afgezocht. Het was en zeer gevaarlijk werk, dat helaas geen resultaat had. Gemiddeld werd 5099 M. hoogte bereikt, terwijl dit voor Noorwegen 2809 bedraagt. Vervolgens ging spreker over tot het 2de gedeelte zijner lezing, dat over IJsland zelf handelde. Eerst wat historie. Vermoedelijk was het land pas in 8UÜ na Chr. bekend. De eerste berichten komen van Iersche mon niken, die in enkele hunner boeken spre ken over het land, waar ,,'s zomers de zon niet opgaat en waar het 's winters altijd donker is." Men neemt algemeen aan, dat hiermee IJsland bedoeld werd. Een eeuw later komen de Noormannen, nadat zij voor 't eerst in Ierland over 't bestaan van dit land gehoord hebben. Behalve plunder tochten hadden er ook duurzame vestigin gen plaats, zoodat de tegenwoordige ljs- landers meerendeels afstammelingen van de Noormannen zijn. De bevolking die nu uit 79 k 89 duizend inwoners bestaat en zeer vrijheidlievend is, werd na de supre matie van Denemarken, in 1918 weer zelf standig. Het recht, volgens het aloiide ge bruik der kolonisten, bleef lang in eere. Pas in 1939 werd voor 't eerst een parle ment bijeen geroepen. Veel eerbied hebben de IJslanders voor hun overleveringen, hun saga, die voor hen waarheid zijn. Van het Heidendom ging men eenmaal over tot het Christendom, eerst in de Katholieke Kerk, later meeren deels in de Luthersche, dikwijls echter na veel strijd. Erg kerksch is de bevolking er niet, maar wel vinden spiritisme en theo sofie er veel aanhang. Voor groote natuur rampen bleef het eiland niet gespaard. Over de IJslanders zelf déelde spreker nog zeer veel interessante bizonderheden mee, teveel echter om alle in 't bestek van en courantenverslag te kunnen vermelden. De bevolking is zeer intelligent, hecht veel aan tradities, houdt van lezen, past zich zeer goed aan in 't buitenland, maar is thuis weer IJslander. Er heerscht een ge zonde, democratische opvatting; heer en knecht gaan goed samen. Het drankverbod is er een paskwil. Er is een groote trek, niet alleen naar wijn, maar ook naar ster- kendrank. Groote afkeer heeft men van gezag, en voor politiek raakt men in vuur en vlam. Spreker geeft dan een beschrijving van Reykjavik, dat 39.900 inwoners telt en waar vaak verhuisd wvordt, omdat men er soms met wel vijf ^zinnen woont in een betrekkelijk klein huis. De boerderijen liggen eenzaam en ver spreid, soms 35 k -40 K.M. van elkaar. Iets zeer typisch is daar veelal nog de z.g.n. badkamer, een groot vertrek, het eenigste waar gestookt wordt, omdat de brandstof fen schaarsch zijn, en dat daarom tegelijk dient voor slaap-, woon- en eetkamer. Behalve de bedsteden bevindt er zich slechts een enkele tafel, 's Winters slaapt men veel en verder wordt alles in bed verricht: gelezen geknutseld enz. In nieuwe huizen breken moderner begrippen baan. Op de boerderij speelt de vrouw een hoofd rol. Men heeft er een liefde voor portret ten en kamerplanten. Het bedrijf zorgt al leen voor eigen onderhoud, uitgezonderd de schapenwol, die wordt uitgevoerd. Het paard neemt een belangrijke plaats in, ook als verkeersmiddel in het onbegane land. De landbouw bestaat alleen in schapenteelt; in de fjorden leeft men van vischvangst. Vliegtuigen hebben vaak scholen visch ge observeerd. In 1913 deed de auto haar entree. Men doet er veel mee. Het lucht verkeer geeft groote voordeelen, maar is nog niet rendabel Het gewone onderwijs is vruchtdragend, alhoewel het maar zes maanden in 't jaar duurt. Salarissen en be looningen zijn er laag. Men doet er echter van alles bij. De taal behoort tot de Scan dinavische groep der Germaansche talen is nog weinig veranderd en wordt ge schreven als voor 1099 jaar terug. *Na de pauze werd het gesprokene toege licht door lantaarnplaatjes, die zeer scherp en duidelijk waren, een beeld gevend van het IJslandsche landschap, dat niet mooi maar wel grootsch is. Het publiek, dat zeer veel genoten had, beloonde den spreker met een hartelijk applaus. Vóór de pauze had de heer van Giessen, die nog altijd lid gebleven is van de voet balvereniging en deze ook niet vergat, toen hij in IJsland was, vanwaar hij zijn interessante bijdragen schreef voor het or gaan dier vereeniging, Me Soesterberg-Re- vue, een hulde in ontvangst te nemen. Namens haar overhandigde de voorzitter, in een warm gestemde toespraak, hem een bridge-bloc met de toepasselijke inschrip- tic; mevrouw ontving bloemen, i Voor die waardeering sprak Luit. van Giessen zijn hartelijken dank uit. van 1521 Februari 1934. GEBOREN: Johanna Hendrika, dochter van P. Brouwer en M. G. van 't Klooster, Kerkpad Z.7.. 41. ONDERTROUWD: H. W. C. v. d. Reij- den en G. C. H. Neeuwveld; D. Renooy en A. Idzenga. GEHUWD: P. Formijne en J. A. W. Donker. OVERLEDEN: Jacoba Cornclia Offe reins, 46 jaar, gehuwd met H. J. Broekhuy- zen, Julianastraat 88; Aalbertha van Ma nen, 62 jaar, gehuwd met W. Lagemaat, Nieuwstraat 32; Cornelis van Rijthoven, 82 jaar, wednr. van M. C. Visser, Ferd. Huycklaan 11; Gerritje Hartman, 86 jaar, Talmalaan 7. Vestiging van 1521 Februari 1934. J. M. Koppen van Maarssen naar Veld weg 3; Wed. W. F. de Boer van Koog aan de Zaan naar de Beaufortlaan 2; L. M. P. van Dam van Den Haag naar van Weede- traat 9c; P. J. Schalkx van Oss naar Kerkpad Z.Z. 31; M. J. van Lemel van Baarn naar W. Pyrmontlaan 54; H. H. de Boever van A'dam naar Emmalaan 3; H. S. van JeaninaireEsso van R'dam naar Heideweg 12; W. v. d. Voort van Utrecht naar Nieuwstraat 12; H. J. Tempelman van Baarn naar Beukenlaan 1; H. Jagtert- berg met gezin van Utrecht naar School- d wars weg 6; H. J. Burghout» met vrouw van A'foort naar W. Pyrmontlaan 24; H. Tomasseii van Woerden naar Amersf.straat 119. Vertrek van 1521 Febr. 1934. A. Nieboer van Soesterb.straat 125 naar Zeist. W. A. Hoeve; Wed. Ph. \V. Vink van Xieuweweg 64 naar A'dam, C. Troost- traat 44 le étage; L. Touwen van Kolo- nieweg 5 naar A'dam, Warmondstraat 152 2de etage; E. van Asch van Soestereng- weg 54 naar A'foort, Leusderweg 80; A. van EngelenWalet met gezin van Nieu- vveweg 94 naar Hilversum, Gasthuisstraat 29; W. Blom van Amersf.straat 65 naar Baarn, Koningslaan 6; O. J. Fransen van Birktstraat 23 naar Zwolle, P. C. Hooft- straat 10; H. H. Lubberman van Lucht- vaartafd. naar Baarn, Torenlaan 47; J. C. F. v. d. Ahé van Beckeringhstraat 13a n. Kw. Amstel, O. Ivarsel 68; J. Keuning met gezin van Amersf.straat 36 naar A'foort, Puntenb.laan 2B; Wed. P. Struylaart van Kon.laan 96 naar Bussum, Spijkerstraat 57; T. Xicolai van Julianastraat 88 naar den Haag, Statenlaan 102; W. R. Boorsma van Dorresteinweg 26 naar Oegstgeest, Regen. tesselaan 49; Wed. W. S. Dicker v. Schou- tenk.weg 33 naar Zaandijk, O. Heinstraat 10; J. H. Eggink van P. Hendriklaan 15 naar Utrecht, Bekkerstraat 2a; J. J. Verel met gezin van F. Huycklaan 18 n. A'foort Goudsbloemstraat 39. Verhuizingen binnen de gemeente van 1521 Februari 1934. W. Lutenhouwer met gezin van 2e We teringpad 6 naar Molenstraat W.Z. G4; Wed. J. J. v. d. Borg van Hartweg 27 n. Hartweg 34; (E. E. Hilhorst v. O. Utrecht- scheweg 3 naar Duinweg 2; W. Hilhorst van O. Utrechtscheweg 3 naar Duinweg 2a; P. v. d. Zou wen met gezin van Beetz- laan 10b naar B. Grothestraat 31; J. King- sma met vrouw van Beetzlaan 56 naar Beetzlaan 63;K. F. Vervat met vrouw van Bosstraat 115 naar Heideweg 24; J. W'es- terveld van Beetzlaan 63 naar 5; H. van Velzen idem; J. de Vaal van Beukenlaan 2L D naar Ossendamweg 49; W. van Reijn met gezin van Spoorstraat 6 naar Klaar- vvaterweg 41; A. v. d. Schagt met gezin van Nieuweweg 94 naar F. Huycklaan 4c; W,ed. F. H. Nehmann van B. Grothestraat 52 naar B. Grothestraat 71; C. Hofstra van Wl Pyrmontlaan 54 naar Soesterb.straat 7; N. v. d. Veer van Wieksl.weg W.Z. 39 n. Rembrandtlaan 15. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 25 Februari 1934: geen dienst. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b) Zondag 25 Februari 1934 v.m. 10.39 uur: Ds. T. O. Hylkema, van Amersfoort. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 25 Februari 1934 kerk 10 uur: Ds. J- I. van Schaick. Kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Emmakerk 6 uur: Ds. J. I. van Schaick. Donderdag 1 Maart 1934 Emmakerk 8 uur: De beer H. Sanders, Voorg. der Ned. Herv. Gem. te DuisburgRuhrort. Onderwerp: De nood der werold en de nood der Nederlanders in West-Duitsch- land. CHR. GER. KERK. Zondag 25 Februari 1934 voorm. 10 uur en nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Dinsdag 27 Februari 1934 nam. 7,30 uur: Ds. L. S. den Boer, van Leerdam. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 25 Februari 1934 's morgens 10 uur: Ds. R. Bartlema, van Zeist, 's Avonds 6 uur: Ds. H. A. de Geus, van de Bilt. HOLLANDSCH FABRIKAAT 200 vel gelinieerd postpapier PRIMA EERSTE SOESTER EL. DRUKKERIJ Net meisje GEVRAAGD. Zelfst. kunnende werken. Brieven onder No. 80 aan het bureau van dit blad. GEGARANDEERD VERSCHE Hoenderpark - Eieren dagelijksch verkrijgbaar in elke hoeveelheid 4 cent p. st. 100 st. f 3.50 Hoenderpark „S U C C E S". NIEUWEWEG 80 SOEST TE KOOP: Ford, vrachtwagen 1927, T. Ford. Draagvermogen 2'i ton. Uiterste prijs f 125. Proefrit vrij. In prima conditie. Te bezichtigen: STEENHOFSTRAAT 43 TE KOOP a f 25.—. Goed onderhouden Mahoniehouten Bureau Te bevragen W. N. Nieuwenfiuis, van Weedestraat 23, Soestdijk. Stofzuiger te Huur a 60 CENT PER DAG bij: „DE GOEDKOOPE WINKEL" VAN WEEDESTRAAT 23 Schuur ter overnam. Schuur, afm. 6S x 4ya M., m. ruime zolder, geheel in schotten. Te bevragen Laanstraat 6-1- bij MAKELAAR H. SIEBBELES, Oranjelaan 18, Soestdijk. Telef. 457. in diverse maten, weg 42. Heuvel- Per manent-Wave 14 dagen reclame met het bekende toestel E.T. - Oliepermanent van f 3.50 voor f 2.50 alles inbegrepen 6 maanden garantie L. RUIFROK - Kapper - LAANSTR. 111 BAARN naast Utr. Groentehal Zendt briefkaart Naar het Soesterbergschestr. 51 - Tel. 400 VOOR HEERENKLEEDING ook naar maat HEERENMODEARTIKELEN JONGENSKLEEDING BEDRIJFS- en MAATKLEEDING ONDERGOEDEREN U weet: ,,'t HANDELSHUIS VOLDOET Uil" in elk opzicht Solide finantiëele instelling, biedt aan soli de personen met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden f 200.zonder borgstorting. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „GELD" aan het bureau van dit blad. BLOEMEN NAAR DE NATUUR GESCHILDERD (verdienstelijk werk) op heden tegen uiterst MATIGEN PRIJS aangeboden (prima re- centie's), zeer geschikt voor gelegenheids cadeau Adres: TALMALAAN 10 SOEST Prima jonge hennen TE KOOP JULIANASTRAAT 62 Te Koop Prima ^ude Koemest a f 3.50 per M. en Graszoden;; Tuin- en Riviergrint. H. van Asch, Zand- en Leemhandel. Beukerd. 31. Telefoon 816 In alle ,gewen$chte soorten en vormen, voor roode-, witte, en zwarte Aalbessen, voor roode-, witte- en gele Kruisbessen, Frambozen, en Jap. Wijnbessen, voor Co niferen, Rhodcdendrons, Azalea's, Hulsten, etc. Voor bloemheesters in groot sortiment. Voor stam-, treur-, klim- en struikrozen. Voor vaste bloemplanten. Voor alle andere niet genoemde planten, welke wij eveneens in voorraad hebben, is het adres: Den Biieklaan 29 - Soest. Speciaal adres voor verandering, of tuin aanleg TE KOOP een groote partij prima KOEMEST 13.per bak thuis gebracht f J. v. Duinkerken Beetzlaan 41 Ltt: WO! volg Alle inge DRI DOC Ds. IN I- op TOI in „L Lamp Wand El Violen p. hont schoor te coll> Ligu OUDE v. Weec HUISSC Tal H DECO Letters Burgem. JE ADRE legenheden

De Soester | 1934 | | pagina 2