2e BLAD °4 Soest II - Hilversum IV o4 Wanneer werd „B^BY voor het laatst gefotografeerd J. L. HüKSBtRÜLN Bekendmakingen Officieel [Plaatselijk N ïeuws^O POSTZEGELS voor VERZAMELAARS T- VAN VLIET ■i Moaelslagerij OPENBARE VERGADERING Spreki ;r Dr. van der Waerden Onderwerp: SOCIALISME of FASCISME? V.V. „SOEST" Sport Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 24 Februari 1934, No. 16 KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Soest gelet op de artt. 10 en 11 der kieswet; brengen ter openbare kennis, dat de lijst, aanwijzende de inwoners, die tot het kiezen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, van den 23sten Februari tot en met den lbden Maart a.s. op de secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is ne- dergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittreksel, Ver krijgbaar is gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder be voegd bij ons college verbetering der lijst te vragen, op grond, dat hij zelf of een an der, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor eenige verkiezing aan gewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Soest, 22 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, Groot, l.s. GEMEENTELIJKEN KEURINGS DIENST. Overzicht van den Gemeentelijken Keu ringsdienst over de maand Januari 1934. Geslacht op de N.V. CentraleLSlacht- plaats: 44 Runderen, 5 paarden, 3 pinken, 10 vette kalveren, 1 schaap en 92 varkens. Aan huis werden geslacht: 4 Runderen, 1 vet kalf, 1 geit en 59 varkens. Ingevoerd werd: 2521 kilogram vleesch en vet. Tuberculose kwam voor bij: 6 Runderen en 7 varkens. Uit nood gedood werd: 1 Rund en ge storven: 1 graskalf, 2 nuchtere kalveren, en 5 varkens. Afgekeurd geheele dieren: 1 rund, 1 gras kalf, 2 nuchtere kalveren en 5 var kens. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 7 longen, 20 levers, 2 nie ren, 1 borstvlies en 6 lymphklieren. Van Varkens: 14 longen, 1 hart, 2 levers, 3 nieren, 7 lymphklieren en 16 kilogram ongesmolten vet. Opgemaakt 1 proces-verbaal wegens overtreding van de Vleeschkeuringswet. MARIONETTEN-AVOND. Van wege 't Departement Soest der Mij. tot Nut van 't Algemeen zal er Woensdag 28 dezer in Religie en Kunst een vertoo ning worden gegeven door Bert Brugmans Marionetten-theater. Daar dit theater nog niet de bekendheid geniet, welke het zeer zeker verdient, lijkt het ons gewenscht het Soester publiek er iets nader mee bekend te maken. We doen dit door het citeeren van uittreksels uit eenige persbeoordee- lingen, opgenomen in de voornaamste Ne- derlandsche bladen. Zoo schrijft de Maasbode: „Fijnzinnige „kunst edele ontspanning zonder eenig „voorbehoud prachtig!" Alg. Handelsblad:een avond „van genot en vermaak alle hulde!" De Telegraaf: „Een voortreffelijk thea tertje gevoelig en bekwaam verruk kelijke visioenen!" De Tijd: „De Heer Bert Brugman heeft „aan ons land een marionetten-theater ge- „geven, dat met gerustheid naast het beste „op dit gebied uit het buitenland gesteld „mag worden sublieme kunst." Nieuwe Rotterdamsche Courant: „een compleet marionetten-theater, dat „noch artistiek noch, technisch voor de „Munchener Marionetten hoeft onder te „doem" En wanneer men nu nog weet, dat in het Comité van Aanbeveling o.a. de namen worden genoemd van Eduard Verkade, Prof. Keesom, Mr. G. Vissering, Floris Vos, Rosa Manus, Werumeus Buning, Jan M'usch, Pierre Monteux, dan zal men wel overtuigd zijn, dat ons Woensdagavond iets zeer schoons zal worden geboden. EEN MACHTIG FILMWERK. „Ben Hur" als geluidsfilm. Blijkens aankondiging in dit nummer zal de Bio-onderneming „Luxembourg" volgende week Dinsdag het wereldbe roemde filmwerk „BEN HUR" als ge luidsfilm vertoonen. In de beschrijving lezen we o.m.: „Deze echte Christelijke volksfilm heeft over de geheele beschaafde wereld gen verbazend succes geoogst. Immers, beide werken, „Bert Hur" en „Het teeken des Kruises" zijn zóó ingeburgerd, dat slechts de enkeling onbekendheid met deze volks boeken zal kunnen voorgeven. Geen wonder, waar meesterwerken als deze beide genoemde, werden verfilmd, zij allerwege ongekende belangstelling hebben opgewekt. Daar waar de films ons op het terrein brengt, waar Christus' omwandeling op aarde plaats vond, worden juist die tafe- reelen op zeer kiesche wijze weergegeven. Het grootst gedeelte van de film wordt in beslag genomen door het leven van den Joodschen jongeling Ben Hur, met zijn moeder en zuster, en zijn Romeinschen jeugdvriend Messala. Indrukwekkend is de intocht van Gratus, den Romeinschen stadhouder te Jeruzalem. Ademloos volgen we de gevangenneming van Ben Hur, en grootsch zijn de momen ten, die ons voeren op de Komeinsche oor logsvloot. Wij hooren den hortalor commandeeren, en hOóren de riemen van de galeislaven in net water plonzen. Ben Hur komt vrij. Hij klimt op als Ro meinsch burger, als aangenomen zoon van uen vlootvoogd yuintus Arius. Zeldzaam zijn de opnamen uit de arena, waar Ben Hur als wagenmenner den eind strijd levert tegen Messala. Wij hooren de ratelende wagenwielen, de hoeven der snuivende paarden stampen een rollel; het gejuicli der duizenden toe- sciiouwers vervult alles. Het zijn indrukken, die andere films niet kunnen wekken. Als Ben Hur later zijn moeder en zuster terugvindt op tragiscne wijze, wordt de toeschouwer met blijde ontroering ver vuld, als buiten de poorten van Jeruzalem deze arme melaatsclien dooi den Almach tige worden gereinigd. „Ben Hur is een boeiend boek; als ge- luidsiilm voert het vernaai ons terug naar de werkelijkheid, die onvergetelijken in druk op ons zal blijven maken. AFD. SOEST VEREEN. E. H. B. O. Het bestuur der Ned. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken, Afdeeling Soest, besloot in haar laatst gehouden algemeene leden vergadering dat, ingeval er door de ver schillende sportvereenigingen hier ter plaatse, alsmede ook de vereeniging „Soest vooruit" hulp verlangd wordt bij even- tueele wedstrijden, ieesten oi ijsvermaak, die hulp schritteiijk en minstens 8 dagen te voren moet aangevraagd worden bij het secretariaat Mendelssohnla'an 8. BRUTALE VENTER. Dinsdag is door de politie alhier proces verbaal opgemaakt tegen den venter H. K. uit Huizen, die zich aan ae woningen der ingezetenen vervoegde, waren te koop aanbood en daarbij zeer brutaal optrad. Den ingezetenen wordt aangeraden zoo veel mogelijk mede te helpen het steeds grooter omvang aannemende vent-euvel, als regel uitgeoefend door personen van elders, krachtig te bestrijden» Men kan dat doen, door steeds naar de noodige schriftelijke vergunning te vragen en on verwijld de politie te waarschuwen, als olijkt, dat een venter geen vergunning heeft of brutaal optreedt. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON OPGELICHT. Eenigen tijd geleden is wegens het ten onrechte verzuimen van het doen van een opgaaf, betreffende het gezinsinkomen, te gen een ingezetene proces-verbaal opge maakt. Thans is door den Procureur-Generaal bij het gerechtshof te Amsterdam tegen hem een gevangenisstraf van 1 maand ge- ëischt. EEN CAUSERIE OVER KOKEN, BRADEN EN BAKKEN. Donderdagavond om 8 uur hield Mevr. W. ZJdeniustde Jongh- uit Utrecht in het St. Ludgardusgebouw aan de Vrede hofstraat, speciaal voor de inwoners van Soestdijk een gezellig bak- en kookpraat- je, waarvoor zeer veel belangstelling was. 200 bezoeksters(ers) waren present. Om 6 uur opende de heer R. Boomsma, aquisi- teur der P.U.E.M. te Utrecht, deze samen komst, en roept allen namens de directie der P.U.E.M. een hartelijk welkom toe op deze 4e samenkomst in SoestS'berg om de geheimen nader bij te brengen van het electrisch koken. De P.U.E.M. is bezweken voor den aanvraag om ook in Soestdijk te komen demonstreeren, en uit de opkomst bemerkte spreker dat er veel interesse voor bestaat. Spreker stelt op den voorgrond de voordeelen van het electrisch koken bij gebruik maken van het vastrecht-tarief het is dan goedkoop, gemakkelijk en zin delijk, en de spijzen zijn smakelijker. Dit vastrechttarief is geheel vrijblijvend aan te vragen bij de P.U.E.M. die alle inlichtingen daaromtrent gaarne verstrekt. Verder wijst spreker op het nachtstroom-tarief dat zeer goedkoop is om in den geyser 's hiorgens al vroeg kookwarm te hebben, wat voor zeker den geheelen dag in een gezin noodig is; ook daarover geeft de P.U.E.M. de noo dige inlichtingen. Daarop verkreeg mevrouw W. Zelden- rustde Jongh het woord, welke weerlegt de bewering van de meeste huisvrouwen: electrisch koken is duur, doch het tegen deel is waar. Daarop werd op het fornuis electrisch gekookt, aardappelen, spruitjes, Ossenhaas, kabeljauwstaart en rijst, en op het comfoor Brusselsch lof, rijst, kalfs- lappen, abrikozen en aardappelen. Aardap pelen en groenten en rijst wordt slechts met zeer weinig water, waarin zout is op gelost, op de kookplaatgezet; het vleesch en de visch zonder toevoeging van boter of water, droog in den oven; alles ingescha keld op stand 4, en na voldoenden kooktijd op stand 1. Nooit op den tusschenstand. Koken, zegt de leerares, is met zoo weinig mogelijke uitgaven, lekker een maaltijd be reiden. Door koken met veel water op aardappelen, groenten en visch, worden de bakingrédiënten na de kook weggegooit. Ook het vleesch wordt veel te hard da delijk aangezet, waardoor alle smaak door de keuken vervliegt. Overal in huizen waar gekookt wordt en het zoo erg lekker ruikt, daar eet men 's middags niet het lekkerst; de beste sappen zijn er uit gekookt, wat bij electrisch koken buiten is gesloten. Na op de finesses van het koken te hebben gewe zen, werd gecontroleerd dat voor het be reiden der opgegeven maaltijden slechts. GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: kruk of deuropener 4 kisten en 1 huissleutel Kanarievogel (geel) broche (steentje met rand) Terug te bekomen: Koren weg 9 llartweg 1U Kolonieweg 14 (Dr. A. Hagedoorn) Soesterberg N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij van Weedestraat 7 Soestdijk i.48 K.W. stroom a 3% cent was verbruikt jJl electriscne oven is ook zeer gescniKt om er in te Wecken. 6 llesschen tegelijk, n. vooraf een scnoteltje met een weinig wa ter er in te lieüben gezet. Verder kan men net brood er heerlijk versch in maken zoo als bijv. liet „caüetje De bereiding er vai is zeer gemakkelijk. Alle finessen kan men i^insaags en oenauags elke week op den cursus ad 1 2.oU leeren; alleen is de voor waarde er bij dat wat gekookt is door de cursisten ook moet worden opgegeten, ixoouig ia het echter bij aanschamng van een electrisch fornuis de daarbij benooren de pannen aan te schallen. De reeds ge- kocnie pannen kunnen dan dienst doen niet een stap el ring. (Jm spoedig een weinig warm water te nebben, gebruikt men de dompelaar, een zeer praktisch instrument, riet ondernoud van tornuis en pannen eischt weinig moeite, zoocat de Huisvrouw uicer tijd over heelt voor andere bezigne. uen; net is üu3 euicientie, in den voilen zin deo vvo jrds. „Kóoat daarom electriscn ui de pauze werd tnee met gebak geser veerd, en een drietal cadeaux uitgereiKt. DAMNIEUWS O. D. G. De resultaten van de Woensdag j.1. ge speelde partijen luiden als volgt: J. C. de BoerP. Floor U2 P. KeermghK. Janson 2U ih. BakkeriS. de Zoete afgebr. vV. HengerdJ. Waal U2 c-nr. BakkerYV. F. Jas 2U xi. BakkerH. Bakker Jr. afgebr. Er begint thans eenige teekening te ko men in den onderlingen strijd, die uit moet maken welke 1U s^eters* het volgende sei zoen O.D.G. zullen vertegenwoordigen. Er zal echter door verschillende spelers nog flink moeten* worden aangepakt, om zich in de eerste tien te handhaven, zooals onderstaande stand doet blijken. 1. Th. Bakker, i gespeeld 1U punten 2. H. Bakker, 5 gespeeld 9 punten. 3. Chr. Bakker, 6 gespeeld 9 punten. 4. YV. Henger, 8 gespeeld 9 punten, o. P. Floor, 8 gespeeld 8 punten. 1'. Reeringh, 6 gespeeld 6 punten. \Yf. F. Jas, 9 gespeeld 6 punten, o. H. Bakker Jr., 4 gespeeld 5 punten. :J. D. YVaal, 6 gespeeld 5 punten. j-U. K. Janson, 9 gespeeld 5 punten, al. S. de Zoeie, 3 gespeeld 3 punten. j.2. J. C. de Boer, 1 gespeeld 3 punten. a3. G. J. ter Haar, 2 gespeeld 0 punten. CHRISTELIJKE JONGEMANNEN- VERhEiYlGING „SAMUëL" Afd. van het Nederlandsch Jongelingen Verbond. Dinsdagavond te -7.3U uur werd door ge noemde vereeniging haar 28ste Jaarfeest herdacht in de zaal Eemland, waarvoor zeer veel belangstelling was. Onder de ve len die opgekomen waren bemerkten wij o.a. den heer Burgemeester, leden van het kerkbestuur der Ned. Herv. Gem., afge vaardigden uit de afd. Amersfoort, Soes- lerberg, Leusden, Nijkerk, Hoogland en /an den ring „de Geldersche Vallei onder Je predikanten J. I. v. Schaick, E- Groene- eld e.a. De vergadering werd door den praeses, den heer Th. J. Regter, geopend met het zingen van Psl. 103 1 en gebed, waarna spr. doel en streven der vereeniging nader uiteenzet en hoopt met aller mede werking haar op hooger peil te brengen in Je richtlijnen, aangegeven door het N.J.V. Daarna werd door het lid G. van Lume een bijbelsche inleiding gegeven over 1 Joh. 1—19, welk onderwerp door hem werd be- neerscht. Na gemeenschappelijk zingen van jen lied van wijlen Mej. van YY'oensel Kooy, bracht de secrétaris, L. J. Baars, iet Jaarverslag uit dat getuigde van krach tig werk onder de jongelingen, waarvan oijbelbespreking een der voornaamste pun ten was. Het ledental is steeds groeiende, de financieele basis is gezond, het voor- deelig saldo bedroeg f 21.07%. Na een ge zellig pauze-kwartiertje werd staande het Bondslied gezongen, waarna de voorzitter d. ring „de Geldersche Vallei" de veree- (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 niging feliciteerde met haar jaardag. Hij hoopt dat hij zal mogen toenemen in groei en aangenaamheid bij God en de menschen. De praeses der jubileerende vereeniging dankt voor de hartelijke woorden, waarop het lid A. de Schipper voordroeg: „de avond komt zoo stil" van wijlen Guido Ge_ zelle. Daarop werd opgevoerd het leeke- spel: „Christophords", de zoeker naar de Sterke Held, waarover wij de eerste maal hebben geschreven, maar dat nu beter tot zijn recht kwam. Er is volop genoten. Na het zingen van de Avondzang sloot ds. E. Groeneveld met een kort slotwoord deze geslaagde samenkomst. Het podium was keurig met palmgroen opgefleurd. SOESTER SCHAAKCLUB. Naar men ons meldt moet bovengenoem de club Maandag 26 Februari haar laat- sten comj)etitiewedstrijd spelen tegen de Pion, te Hilversum. Uit onderstaande stand spreekt het wel zeer duidelijk dat Soest moet winnen van de Pion, wil zij de kans op promotie heb ben. De ranglijst is als volgt: De Pion, H'sum 3 3 0 0 6 Club gesp. gew. gel. verl. tot. Soest I 4 3 0 1 6 Utrecht IV 3 2 0 1 4 Naarden I 5 2f 0 3 4 Hilversum III 5 10 4 2 Het bestuur wekt daarom de eerste 10 bordspelers op, om alle op 26 Februari present te zijn. Op den 18den Febr. gespeelde competitie der bondstientallen der Stichtsch-Gooi- sche-Schaakbond tegen den Haag&chen Schaakbond boekte de laatstgenoemde een 6I overwinning. Het clublid, den heer de Graaf, die hierin medespeelde, moest in den Haagschen bondsman zijn meerdere er kennen. Als uitslag van den gehouden winterwed- strijd van Dinsdag 20 Februari, wordt ons nog gemeld. Groep 1: S. de ZoeteJ. Gorter 01 H. SchreuderJ. Wöckel afgebr. J. Timmer Jr.J. Timmer Sr. afgebr. a. HilhorstN. A. de Man uitgesteld Groep II: W. van Meel-C. P. Amelunxen uitgest. C. de JongA. W. Heimens 10 J. Ph. HoekJ. C. Thomasze afgebr. M. W. LuypenJ. Drost 01 Groep III. P. OlieG. J. de Vj-ies 01 Dr. VelthuyzenPlemper van Bale.n 1—0 J. H. VerzaalK. Post afgebr. P. C. ZonneveldJ. Roorda uitgesteld A. de Vries-J. Blom utigesteld Als belangrijk nieuws wordt medege deeld dat het bestuur stappen doet om de W'ereldKampioene die in ons land komt, in Soest te krijgen. Als dit haar gelukt, be looft dit voor Soest een bijzonder schaak evenement te worden. Wij kunnen dan ook al de schakers, die nog geen lid zijn, aan raden dit ten spoedigste te doen. Uit boven staande blijkt dat 't bestuur alles in 't werk stelt om het den leden zoo aangenaam OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEF. 330 POSTGIRO 140347 kind van God die hier om den doode heen staat. Kunt gij ook sterven. God roept U nog in 't heden voor 't te laat is. Daarop nam ds. S. Wouters, Geref. Pred. alhier, het woord, om te spreken als vriend en als lid van het schoolbestuur. Z.Eerw. heeft hem 3 jaar lang bezocht en dan sprak hij nooit over zich zelf, maar altijd over Zijn Borg en Middelaar, daarvoor had hij geen woorden genoeg, waardoor men be moedigd voorwaarts ging. Zijn geloof en vertrouwen, zal niet beschaamd worden; hij is heen gegaan in de volle rust. Psl. 23 was voor hem een en al; zijn anker lag va>t in het Bloed van Jezus Christus dat reinigt van alle zonden; hij had vrede daar in gevonden. In de 2e plaats is het Z.Eerw. een voor recht, te mogen spreken als voorzitter van het Schoolbestuur, daar deze broeder zeer veel voor het Christelijk onderwijs heeft gedaan toen hier alles nog duisternis was. God heeft het werk van dezen broeder rijk gezegend. Laat ons daarom elkander ver troosten met deze woorden: God zal U na bij zijn. Als 3e en laatste spreker voerde de heer R. v. d. Burg, namens kerkeraad en ge meente het ,'woord om in deze droeve stonde te getuigen van de groote liefde van dezen broeder voor de gemeente. In de 10 jaar dat spreker hier gevestigd is, zijn er hechte banden geslagen. 7 jaar ging hij met hem uit en in bij de geestverwanten; de laatste 3 jaar heeft hij hem zeer vele malen aan zijn ziekbed bezocht. Zijn ar beid in de gemeente zal niet ijdel blijken te zijn; voor velen was hij een lichtend pad. Zeer zal hij worden gemist. op DINSDAG 27 FEBRUARI, 's avonds 8 uur, in HOTEL EEMLAND Lid van de 2e Kamer der Stater-Generaal. Ruime gelegenheid tot debat. Entiée 10 cent. Weikloozen vrij AFDEELING SOEST DER S.D.A.P. mogelijk te maken. Het clublokaal is in notel de Viersprong (Nieuwerhoek), Soest dijk. Clubavond iederen Dinsdag. WAAR GAAN WIJ HEEN? 27 PTBRUARI: Film Ben Hur, in Religie en Kunst, aanvang 5 en 8 uur. 28 FEBRUARI: Het Nut, in Religie en Kunst, aanvang 8 uur. BEGRAFENIS P. FLOOR f Donderdagmiddag te 1 uur werd op de begraafplaats der Ned. Herv. Gem. ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen broeder P. Floor, oud 83 jaar, in leven ouderling en oprichter der Chr. Geref. Gem., eertijds ouderling der Geref. Gem. Onder de velen die waren opgeko men, om de plechtigheid bij te wonen, be merkten wij de kerkeraden der Chr. Geref. Gem.; Geref. Gem., en van den Geref. Bond. Toen allen hun plaats om de lijk baar in <)e aula hadden ingenomen, trad ds. P. Smit uit Utrecht, naar voren om te getuigen dat éemand eens gezegd had: dat, wanneer de doodsklok van den Chris ten op aarde wordt geluid, het in den He mel de Sabbathsklok zal zijn, dit gegrondt op den uitspraak Gods. Want alle heiligen die de doodsjordaan passeeren, hooren in de verte het welkom hun toegeroepen. Want wij weten allen dat wij eens moeten sterven; daarom stijgt de bede op: wie zal mijn ziel redden van het graf des doods. Zondagavond heeft voor dezen broeder de doodsklok hier op aarde geluid, en werd de broze draad des levens afgesneden. Nu is het hard voor de weduwe en de kinde ren, want de dood is hard en wreed, als hij de dierbare van ons afscheurt en weg rukt. Gij moogt echter niet bedroefd zijn, want hij is gegaan naar Zijn Vader. Veel heeft God in hem ons gegeven; hij stond steeds pal voor de verbreiding van Zijn waarheid; hij had zeer schoone gaven, vooral gebedsgaven, welke de gemeente Soestdijk meermalen mocht beluisteren. Nu weet ik wel dat er droefheid is bij het verscheiden van dezen ouden broeder, maar wij mogen niet bedroefd zijn; hij is de heerlijkheid binnen gegaan. Die van deze wereld zijn«ontgaa^ deze troost, al leen het kind des Heeren krijgt deze groo te vertroosting als hij de eeuwige rust in gaat. En gij familieleden, voor U is het vertroostend, dat gij de hope hebt dat hij den hemel is ingegaan, waar nu de Sab bathsklok voor hein luidt. Uw echtgenoot en vader heeft de goede ruil gedaan, hij is hij zijn hemelschen Vader, hij staat voor de troon des Lams, God heeft zijn ziel gered Nadat hierop de kist grafwaarts werd gedragen, werd aan het einde gezongen Psl. 27 7. Hiermede was deze droeve gang geëindigd. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: extra groot f 3.60; hoogste prijs f 3.middelprijs f 2.60f 2.70; laagste prijs f 2.45; eendeieren f 2.60; alles per 100 stuks. Aanvoer 13500 stuks, handel vlug. ZONDAG a.s. n.m. 2 uur Terrein aan de Bosstraat. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Uitslagen gespeelde wedstrijden: Soest IVoorwaarts I 30 H.V.C. II—Soest II 35 Soest adsp. b.—H.V.C. d. 11—0 Soest a.H.V.C. c. 210 De afgeloopen Zondag bracht 4 over winningen uit 4 wedstrijden; een mooi re sultaat. Van het meeste belang is wel de overwinning van het 2de elftal, die door deze overwinning weer een stap nader zijn gekomen voor het kampioenschap der res. lste klas U.P.V.B. De overwinning was echter niet gemak kelijk. H.V.C. kwam direct geweldig op zetten en de achterhoede werd dan ook geducht aan den tand gevoeld. Deze weer den zich goed, doch konden niet verhin deren, dat H.V.C. na 15 minuten spelen de leiding napi. Dit was echter van korten duur, want kort daarna maakte de rechts buiten van Soest gelijk. Na rust drong H.V.C. Soest II geheel op eigen helft, wat hun echter noodlottig was, daar tweemaal achtereen, de rechtsbuiten van Soest alleen met de bal op het vijandelijk doel afste vende, en daar ook 2 doelpunten uit scoor de, nog twee doelpunten werden er ge scoord door den middenvoor en uit een strafschop. H.V.C. kreeg ook twee strafschoppen te nemen, welke in doelpunten werden om gezet. Het lste elftal behaalde een gemakkelijke f66 van den dood. 't Is een groot voorrecht als God zulke mannen, in de gemeente geeft; vooral in een kleine gemeente; maar nu heeft de Vader zijn kind thuis gehaald, hij is de zaligheid binnen gegaan, verworven door zijn Borg. Heft daarom Uw hoofd op naar den Hemel waar hij eeuwig juicht voor den troon des Allerhoogsten; laten wij hem de zaligheid niet misgunnen. God zelf heeft de Sabbathsklok voor hem ge luid. Christus heeft hem ontvangen; de Engelèn hebben zich verblijdt. Daarop stelt Z.Eerw. de vraag: zijt gij ook een zege op Voorwaarts I. Het programma voor a.s. Zaterdag en Zondag luidt:, Zaterdag: 2.30 uur Soest a.Amersf. Boys a. Zondag: 2.00 uur Soest II'Hilversum 4 2.00 uur Kampong ISoest I. Soest II ontvangt Hilversum 4 en het zal voor de Soestenaren opletten zijn, want deze ploeg is niet voor de poes; maar door samenwerking en minder spreken tijdens het spel is er veel te bereiken.

De Soester | 1934 | | pagina 6