2e BLAD °<Z Officieel I I WD Wales „Rokocent" Anthraciet M.H.VANRAALTE M. H. VAN RAALTE Bekendmakingen O^Plaatselijk Nieuws^O Soesterberg j^C Sport Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Rechtzaken Onovertrefbaar en Voordeelig. Sophiaiaan 4 44 bchoorendc bij „DE SOESTER van Zaterdag 3 Maart 1934, No. 18 BEKENDMAKING. De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis dat volgens ontvangen schrijven van den Garnizoens-Commandant te Amersfoort, schietoefeningen zullen wor den gehouden op de Leusdensche heide te Amersfoort op 5 Maart 1934 van 19.90 tot 23.00 uur op 6 Maart 1934 van 19.00 tot 22.30 uur op 7 Maart 1934 van 21.00 tot 23.00 uur op 9 Maart 1934 van 18.00 tot 21.00 uur De onveilige strook zal afgebakend zijn door roode vlaggen. Gedurende het schieten zal op den ijze ren uitkijkpost nabij het spoorwegkamp een nationale vlag geheschen zijn. De ingezetenen worden gewezen op het gevaar, eventueel niet gesprongen projec tielen aan te raken of op te rapen. Soest, 1 Maart 1934. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. WAAR GAAN WIJ HEEN? ZATERDAG 3 MAART: Leerlingenavond in hotel Eemland; aanvang 7.30 uur. Mej. J. v. d. Es. DINSDAG MAART: Neutraal Soester Tooneel, in Eemland. Aanvang 8.15 u. DINSDAG 0 MAART: Baarnsche Mando lineclub, in Religie en Kunst. Aan vang 8 uur. DONDERDAG 8 MiAART: Bal van Zot ternij, in hotel Eemland, van 82 uur. DONDERDAG 8 MAART: Concert in de Oude Kerk. Aanvang 8 uur. VRIJDAG 9 MAART: Vergadering Vrou wen Vredebond, in Religie en Kunst. Aanvang 8 uur. NEUTRAAL SOESTER TOONEEL. Wederom geeft bovengenoemde vereeni- ging een uitvoering, de derde in dit sei zoen, in hotel „Eemland" alhiei;. Dinsdag 0 Maart a.>. wordt opgevoerd het Ameri- kaansche blijspel in 3 bedrijven: „Haar Andere Man" door Larry. E. Johnson. Wij twijfelen er niet aan, of velen zullen we- derbm dankbaar van de gelegenheid ge bruik maken om de dagelijksche beslomme ringen opzij te zetten, eens hartelijk en gul te lachen, en zich kQStelijk te amuseeren, temeer, waar een Bal tot 2 uur den avond besluit. Het N.S.T. heeft een goeden naam onder de Soestenaren en terecht: wij kunnen dan 1 >ok niet anders zeggen dan, houdt a.s. Dinsdagavond vrij voor het Neutraal Soes ter Tooneel. ZILVEREN JUBILEUM. 15 Maart a.s. hoopt de werkman Dirk van Velzen, zijn zilveren jubileum te her denken als los werkman bij den vertegen woordiger, den heer Jac. van Herwaarden, der Soester Waterleiding Maatschappij. Zou nu niet het mooiste cadeau voor hem zijn een vaste aanstelling op zijn jubileumr DE NOOD DER WERELD, EN DE NOOD DER NEDERLANDERS IN WEST.DUITSCHLAND. Over genoemd onderwerp sprak Don derdagavond om 8 uur in de Emmakerk den heer H. Sanders, voorzitter Ned. Herv. Gein. DuisburgRuhrort. De samenkomst werd geopend met het uitspreken van het votum, het laten zingen van Psl. 130 2, het lezen van 1 Joh. 4 en gebed. Daarop stelt X.Eerw. voorop dat in de Week der Gebeden door de Evangelische Alliantie was vastgesteld te spreken over: „den nood der tijden", dat heeft spr. ook in Duitsch- land gedaan en nu wil hij daar ook heden avond over spreken, maar het accent laten vallen op den nood der tijden in West Duitschland. Over het algemeen lijdt ekeen onder de crisis en wordt dit meer of min een afgetrokken begrip, en de vraag wordt gesteld: vanwaar komt zij? Sommigen zien haar als een gevolg van den wereldoo'rlog, waardoor alle landen zijn ontwricht, en 'och hoopt men het goud op tot de inflatie kwam. Het volk werd gedwongen goud te geven voor zijn gedane leeningen, en met veel moeite werd de bankrente betaald. Daarbij werd den invoer belemmerd door hooge tolmuren en contingenteeringen Daarom rijst de vraag bij velen: waar gaan wij heen en zal het levenspeil nog neer dalen?, zal het nog zoo worden dat men voor een handvol rijst zijn arbeid zal ge ven. In <ie 2e plaats wordt de crisis ge weten aan de verregaande technische ont wikkeling, zoodat niets te vlug meer gaat. V\ aar nu de stoffelijke zijde van het vraag stuk is bekeken, ligt de oorzaak dieper, in het loslaten van het geloof in God, daar dc conclusie is dat, waar het geloof in God verloren is, een zedelijke chaos in de plaats komt. Overal is de liefde zoek, een vrucht des geestes, en de gevolgen van die liefdelooze daden zal vreeselijk zijn. Daarom, dat Christus de liefde tot den naaste betracht. Wij hebben wel gesproken over ons geloof, maar de praktijk van het leven klaagt ons aan dat wij te weinig heb >en liefgehad. Na het zingen van Gez. 3 6 bepaalde -preker zich er bij dat hij slechts enkele algemeenheden over den nood der tijden had uitgesproken, en waar hij in den nood der tijden werkzaam is, wil hij de hoorders nader met „die" wereld laten ken nis maken. Dat gebied is Duisburg e.o., met circa 4 k 500000 bewoners, 'n complex van steden, waarvan de oppervlakte be draagt 25 K.M. lengte, breed 5 K.M., loo- pende langs den Rijn. Hier krijgt men een volledigea indruk van de moderne in dustrie, daar het concern der staalfabrieken hier de hoofdtoon voert. Alles, zelfs licht gas wordt vervaardigd voor Zuid-Duitsch- land; men heeft zelfs een eigen haven, gr. 185 H.A. In normale tijden wordt hier dag en nacht koortsachtig gewerkt; waar in '20 40 schoorsteenen rookten zijn het er nu maar enkele. Verder deelt spreker me de dat er op 2 plaatsen Zondags gods dienstoefening wordt gehouden, welke door 200 personen wordt bijgewoond. Daarna Zondagsschool, welk werk wordt oortgezet als de kerk vanuit Nederland het werk blijft steunen, daar de gemeente kas en die van Armenzorg, ledig is. Dit werk geschiedt onder de Nederlanders die in de goede jaren (1890) naar Duitschland trokken, omdat hier toen ook geen werk was. Zij leven onder de verschillende na- tien, eenzaam en daarom heeft de Ned. Herv. kerk zich hunner aangetrokken en in verband met de kerk gebracht. De kerk zoekt hen op en wijst hen op Gods Woo. u. Want door de maatschappelijke nood lijdt daardoor ook de geestelijke nood door de malaise, want er zijn er onder hen die in jaar geen werk hebben gehad. De daardoor geschapen toestand gaat alle be- chrijving te boven; het finantieele even wicht is geheel verbroken, aan alles is ge brek Voor 1% jaar geleden (wat nu al we der sterk vermeerderd is) bedroeg de steunuitkeering per gezinshoofd 54 Mark, daarvan gaat af voor huishuur 26 Mark, brandstoffen en zeep 5 Mark, blijft voor elk 38 pfg. of 23 cent per dag over en daar bij is de levensstandaard hooger dan hier. 10 van de menschen zijn werkeloos, en nu zegt de H. Schrift: „als 1 lid lijdt, lij den alle leden", wat dus hier wel bewaar heid wordt. Hitier deelt dan ook mede dat in 1 jaar tijds 200.000 personen zich van het leven hebben beroofd. Geweldig ontroerend waren de verschil lende passages die spreker mededeelde, wanneer hij op huisbezoek gaat, en men onbekwaam is om te troosten, daar de el lende overstelpend is. Is het wonder dat velen dwalen als schapen die geen Herder hebben daar verschillende invloeden daar toe medewerken, door sectarisme e.d. Er wordt gesproken tot die zwaar beproefden in de eigen moedertaal en het Evangelie zegt ons dat het Licht zal doorbreken; daarop wordt geloofd en gebouwd. Spr. heeft ook treffende staaltjes gezien van ge loof en liefde. In ademlooze stilte werd dit donker tafereel ongehangen, waardoor men tot in het binnenste werd geroerd. Na het Onze Vader zong men Gez. 264 24 en werd gecollecteerd voor den nood der Ne derlanders in WestDuitschland. Spreker dankte aan het slot de kerkeraad voor het afstaan van deze kerk. VLOERKLEED ONTVREEMD. Door Mej. S. alhier is Woensdag aan gifte gedaan van den diefstal ten haren na- deele van een vloerkleed, dat over de haag achter hare woning had gehangen. De po litie heeft naar den dader een onderzoek ingesteld. RIJWIELLANTAARN GESTOLEN. Woensdagavond deed Mej. W'. aangifte, dat van haar rijwiel, dat zij had geplaatst op het erf van den winkelier van M. de electrische rijwiellantaarn was gestolen. Terstond werd door de politie een onder zoek ingesteld, dat nog loopende is. UITSLAANDE BRAND. weigerende sirene provisorisch de oude sirene van voorheen weder geplaatst, wel ker geluid wel veel zwakker is, maar toch hopelijk nog wel voldoende krachtig voor het brandalarm in de komende dagen; het zij echter gehoopt, dat zij geen dienst be hoeft te doen! VOOR DAMLIEFHEBBERS. Simultaan-seance in „de Gouden Ploeg" op 7 Maart a.s. Onze plaatselijke Dainvereeniging ODG is voornemens op Woensdag 7 Maart a.s. een simultaan-seance te geven in de kleine zaal van Hotel „de Gouden Ploeg". Met deze seance wordt tevens het nieuwe speel lokaal voor het eerst in gebruik genomen, dat dus voortaan in genoemd Hotel zal zijn. Daar het oude clublokaal niet meer beschikbaar was en O.D.G. dus moest ver huizen, leek haar een verplaatsing meer naar het centrum van Soest thans een ge schikte gelegenheid. Reeds bestond de mee ning, dat in die omgev'.ug nog damliefheb bers woonden, die wel voelden voor aan fluiting aan een club, doch de afstand naar Nieuwerhoek te ver vonden. Met deze ver plaatsing kan dus de proef op de som ge nomen worden en hoopt O.D.G. zich niet te hebben vergist en nog vele nieuwe leden te winnen. De simultaanspeler voor dezen avond is de heer E. van Rees uit Utrecht, de onver moeide propagandist voor ons mooie dam spel. De heer van Rees is een der sterkste spelers uit den Utr. Prov. Dambond, en werd o.a. een der laatste jaren kampioen van Utrecht. Zijn speelwijze is onregelma tig, ten einde de combinaties in den stand te vlechten, zoodat zeer zeker levendige partijen gespeeld zullen worden. Wij wekken gaarne de damliefhebbers op, aan deze suance deel te nemen, welke deelname geheel vrij is. Verzocht wordt bord en schijven te willen mede brengen. Aanvang 8 uur. Belangstellenden heb ben vrijen toegang. Donderdagmorgen te omstreeks 11 uur brak brand uit in perceel Kerkpad Z.Z. 8, bewoond door J. van Rossum en Mej. A. G. Kok. De brand is waarschijnlijk aange komen door een kookfornuis in de woon kamer vóór en breidde zich angstig snel uit, daarbij overal 'gretig voedsel vindende. Het was spijtig, dat de brandweer niet ter- tond na het uitbreken werd gewaar- chuwd; de een dacht, dat de ander het al had gedaan en zoodoende werd het alarm eerst vrij laat doorgegeven. In soortgelij ke gevallen moge men steeds bedenken, dat het beter is dat de brandweer 3 of 4 maal voor denzelfden brand wordt ge waarschuwd, dan in het geheel niet en men moet een waarschuwen nimmer nalaten, in dien men niet zeker is, dat het reeds is ge schied. Daarbij kwam nog een inconvenient, toen bleek dat de electrische sirene weiger de. Ondanks het feit, dat deze eiken Za terdagmiddag om 12 uur geprobeerd wordt, wat ook afgeloopen Zaterdag was geschied en waarbij niets bijzonders was geconsta teerd, kon men haar niet in werking krij gen. Het pleit voor de hechte organisatie van de Soester Vrijwillige Brandweer, dat desondanks vrijwel geen stagnatie in het uitrukken ontstond. Enkele bijzondere alarmeeringsmaatregelen volgen elkander op den voet op, en vrijwel niet later, dan bij het sirene-alarm het geval zou zijn ge weest, was de brandweer ter plaatse. On middellijk werd het vuur krachtig aange pakt met 3 stralen op de waterleiding, wat wel noodig was, daar de vlammen bij aan komst der brandweer reeds uit de beneden en bovenkamers sloegen, waarvan de rui ten waren gesprongen. Spoedig was men het vuur meester. De benedenkamers en keuken zijn uitgebrand, evenals de zolder verdieping. Het er naast gelegen, onder hetzelfde dak gebouwde, perceel be kwam alleen maar ecnige waterschade. Het naastbijgelcgen perceel op 3 Meter afstand, dat een rieten dak had, kon algeheel ge spaard blijven. Naar verluidt is de inboedel van de be woners van de perceclen 6 en 8 niet verze kerd; de huizen zelf wel. Te ruim 12 uur was het vuur gedoofd en kon de brandweer weder inrukken, die ook in dit geval weer héél goed werk heeft ver icht en dat nog wel onder verzwaarde om standigheden. Zoodra zij aankwam, was van uitbreiding van het vuur geen sprake meer. Naar de oorzaak van het weigeren der sirene wordt een uitvoerig onderzoek in gesteld. Voodloopig is in dc plaats van de DETACHEERING BIJ DE K.L.M. Voor den tijd van zes maanden wordt kapitein Versteegh, vlieger bij de militaire Luchtvaartafdeeling te Soesterberg, gede tacheerd bij de K.L.M.om zich in te leven in de burgerlijke Luchtvaart, tevens vo.or het maken van een studiereis naar Indië. VERGADERING SOESTERBERGS BLOEI. Door de V.V.V. Soesterbergs Bloei wordt op Maandag 5 Maart, aanvang des avonds 8 uur een algemeene ledenvergadering ge houden in „Huis ten Halve" alhier. De agenda vermeldt o.ln.: bestuursverkiezing Aftredend zijn de H.H. Liscaljet, in 't Hout en Pastunink; verder een vacature. Finan- tieel verslag „Hintos"; plannen voor 1934. EEN JAARFEEST. De regelingscommissie van het gecom bineerde Jaarfeest van Chr. vereenigingen meldt ons het volgende: De Chr. Meisjes-Vereen. „Tabitha", de Chr. Jongel. Vereen. „Immanuël", beide met haar onderafdeelingen: de kleine Meis- jesvereen. „Lydia" en de Chr. Knapen Ver- eeniging „Luctor I" en de Jongelëdenclub .Luctor II", alle in ons dorp, houden op Vrijdag 9 Maart a.s., des avonds half acht, in de kegelzaal van ,,'t Zwaantje" alhier, hun Jaarfeest. Onze vorige gecombineerde Jaarfeesten waarborgen het komende. Al- ien Welkom! Entrée 25 cent. EEN ORATORIUM-UITVOERING. Door de R.K. Gemengde Zangvereeni- ging „Sancta Caecilia", directeur de heer A. E. Wegman, zal op Dinsdag 20 Maart a.s., in de concertzaal van „Huis ten Hal ve" alhier, „Die Passion" worden uitge voerd, oratorium van Heinrich Muller, voor soli, koor en orkest. Solisten: Mevr. J. de KoffLorentz, sopraan; Willem Snoeks tenor en C. Carrée bariton. Orkest: Zeister Svmphoniegezelschap. KORFBALNIEUWS H.E. Uit zijn winterslaap ontwaakt, heeft H.E. op 25 Februari met stramme leden (Leden) een van de belangrijke 3 laatste wedstrijden der competitie gespeeld. Op eigen terrein (Hartmanlaan) werd van Zwaluwen.II uit Hilversum met 21 ge wonnen. In zenuwachtige stemming (want er hangt van den uitslag van dezen wedstrijd veel af, met het oog op eventueele kam pioensmogelijkheden) wordt begonnen. H.E. is iets sterker dan Zw. II, omdat het middenvak de situatie als altijd be- heerscht. Tot rust blijft de stand 0-0, om dat 'beide verdedigingen den aanval te machtig zijn. Na rust krijgt de Soester aanval meer te doen en in eens maakt Mej J. Muns in een enthousiaste bui een punt voor H.E. Donderend gejuich van 't saam- gestroomde publiek dat zich tusschen de luizenmassa's van de Hartmanlaan ver dringt en samenklompt. op kalkputten en steenhoopen. Direct na dit punt voelt F Muns, dat ook hij de familie-eer moet op houden en loopt punt 2 in de mand. Aange wakkerd door onze geestdrift doen de Zwaluwen ook een duit in 't zakje en de stand is 21 voor H.E. Gelukkig loopt dan dc scheidsrechter op zijn horloge te kijken en H.E. heeft gewonnen. A.s. Zondag naar Olympia III. in Bus sum en dan komt de big^matsch tegen de „Stormers I". H. STORMERSNIEUWS. De competitie loopt op haar eind. Stormers I heeft nog slechts 1 wedstrijd te spelen. De laatste wedstrijden zijn nogal gunstig verloopen. Zondag 4 Februari met 41 van Bilthoven IV gewonnen en 18 Februari uat bij ons voor elke Opname minstens 2 PLATEN gebruikt worden (6 „BricfiiaarleD"-Folo's vanal I 2.-) GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: damesrijwiel groene vulpenhouder schroevendraaier Terug te bekomen: politiebureau Zwaluwenweg 23 politiebureau was het resultaat een gelijk spel 22 tegen Excelsior III in Hilversum. 25 Februari bracht weer een overwinning in Bus&um. Met 62 werd Olympia 3 verslagen. Van de vier kampioenscandidaten zijn er nog twee overgebleven, n.1. H.E. en Stor mers 1. De beslissing valt 11 Maart. Op dien datum is de wedstrijd H.E.—{Stormers 1 vastgesteld, op het terrein van H.E. De stand van de beide twaalftallen is als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelgem. Stormers 11 7 3 1 17 41-18 H.E. 10 8 0 2 16 26-11 Stormers II won Zaterdag 10 Februari met 70 van D.V.S. II. Hedenmiddag trekt het 2e naar Leersum om H.D.S. 11 partij te geven. Dat zal ech ter wel niet meevallen. Vertrek per auto om half twee van Nieuweweg 47. De beide adspiranten-twaalftallen speel den 17 Februari in Amersfoort. A. verloor met 32 van Leus derkwartier. De tegen partij was wat te groot voor onze jongens en* meisjes. Het B-twaalftal tvon met 10 van Amersfoort. Dit was hun laatsten wed strijd. Welke plaats zij op de ranglijst in uilen nemen, is nog niet '.vast te stellen. Vermoedelijk wordt het de 2e plaats. Dit is een mooi resultaat. A.s. Zaterdag is er geen wedstrijd voor le adspiranten. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. LTitslagen gespeelde wedstrijden: Kampong ISoest I 15 Soest IIHilversum 4 31 Soest adsp. AAm. Boys A 62 Het le elftal boekte Zondag j.1. weer een mooie overwinning en stegen hierdoor weer een plaats op de ranglijst. Dat is goed werk Heeren! Zulke resultaten zijn alleen te be reiken door samenwerking. Men hoorde dan ook geen wanklank in het veld. Het 2e elftal had Zondag een sofdag. Zij moesten dè overwinning laten aan Hilver- um 4. Jammer, Heeren, jullie hadden kam pioen kunnen zijn. H'sum 4 wat versterkt uitkwam, liepen direct goed van stapel en ontplooiden een goed sluitend combinatie- pel. Daarentegen speelde Soest II zenuw achtig, angstig, vielen niet aan, en gaven de Hilversummers gelegenheid hun spel plaatselijke ontmoeting tusschen Esvac 1 en Soesterberg 1 a.s. Zondagmiddag in het Burgem. Dekethpark. Deze wedstrijden hebben zich altijd gekenmerkt als bijzonder apannen>d; een voorspelling betreffende den uitslag is dan ook moeilijk te doen. Soesterberg is dit seizoen, gezien ook de competitiestand, sterker dan Esvac. De Esvaccers zullen dan ook hun uiterste best moeten doen een of twee winstpunten te bemachtigen. Wij verwachten intusschen een fairen en spannenden kamp waarbij het niet aan pu blieke belangstelling zal ontbreken. De wedstrijd vangt te 2 uur aan en zal worden geleid door den heer C. A. Ros, bekend K.N.V.B. scheidsrechter. KANTONGERECHT TE AFOORT. Lezer, vermoei U niet. Sla het volgende over; het loont de moeite niet. J. van I. uit Soest was met kalmen gang aan het autoën, want het was er glad on der Renswoude op den rijksweg. Reeds stond een der slachtoffers van de gladheid aan den kant van den weg wegens de aan boomen gebrachte visite, en de weg lag vol gflasbrokken en brokjes. En daarom had van I. wat uitgehaald, blijkbaar wat erg ver. Een tegenkomende auto van een heer uit Bennekom, had wegens dit naar links uithalen van van I. om deze heen moeten slingeren en zijn spatbord had kennis ge maakt met het spatbord van den reeds ge- havenden auto aan den kant van den weg. Dat zou alles niets zijn geweest, zei de Bennekommer, maar mijnheer was er van door gesteven. Toen leek dus de gladheid geen beletsel meer. Toen de Bennekommer hem had ingehaald na achtervolgingsrit, wilde mijnheer niet zijn naam noemen. Het nummer bracht dien aan het licht. Het werd f 20 eisch met f 10 boete. De bakfiets. Men moet den vollen 'leeftijd van 16 jaar bereikt hebben, alvorens de bakfiets mag worden bediend. En toch liet onze smid Telef. 868 te ontplooien; deze wisten dan ook voor de rust 4 doelpunten te scoren. Toen in de rust de gemoederen een beet je gekalmeerd werden, stond er bij den aanvang van de tweede helft een geheel ander elftal in het veld. Toen kregen de Hilversummers geen been aan den grond. Enthousiast trokken de Soesters ten strij de om den grooten achterstand in te loo- pen, wat dan ook werkelijk gebeurde; bin nen 10 minuten was het 4—3. Heeren, toen hadden jullie de hoofden koel moeten hou den; alles kwam naar voren, het was een' kluwen van spelers voor het Hilversum- doel, waardoor het onmogelijk was het spel te verdeelen en een aanval op te bouwen en daaruit te doelpunten; het had gemak kelijk gekend. Jullie beheerschte toch het geheele veld, waarom het spel dan niet naar de vleugels, waar het toch in zulke gevallen van moet komen. Per geluk kwam er nog een derde doelpunt bij. Heeren, het is een goede les geweest, en alles is ook nog niet verloren. Jullie heb ben nu nog 1 punt voorsprong, doordat Amsvorde II tegen 't Gooi 4 gelijk speel de, daar moeten jullie ook nog naar toe. Het programma luidt: Zaterdag: 2.30 uur Baarn A«Soest A 2.30 uur Schaffelaar ASoest B' Zondag: 2.00 uur Amersf. Boys ISoest I. De adspiranten gaan a.s. Zaterdag uit. Het A-elftal gaat naar Baarn en het B-elf tal maakt een uitstapje per Bus naar Bar- neveld. Vertrek per Bus 1.30 uur van Ga rage Tensen. Het le elftal gaat haar laatsten wedstrijd spelen in Amersfoort tegen Amersf. Boys. Het 2de elftal is vrij, dus een mooie ge legenheid om het le elftal aan te moedigen in den zwaren strijd tegen de Amersf. Boys. Vertrek per rijwiel 1 uur vanaf Tensen. E. S. V. A. C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn: Esvac adsp. b.S'berg adsp. a. Soesterberg jun. a.-Esvac jun. a. Esvac—C.J.V.V. 11—3 Scherpenzeel IEsvac I 54 's-Graveland II— Esvac II Hilversum VII—Esvac 3 22 Het programma voor deze week is als volgt vastgesteld: Zaterdag: 2.15 uur Esvac adsp. a.Amersf. Boys adsp. a. 3.15 uur Esvac adsp. b Amersf. Boys adsp. b. Zondag: 12.00 uur Esvac 3—A.PAV.C. 3 12.00 uur Esvac 2Amersf. Boys 2 2.00 uur Esvafc ISoesterberg I. Het voornaamste gebeuren is wel dc al vier jaar lang een van zijn zoons bene den den vereischten leeftijd met die bak fiets rijden door Soest, zonder last 1c on dervinden. Het was dan ook maar een klein transportfietje. Bij de geverbaliseerde ge legenheid werd echter een hek vervoerd, dat te ver zijwaarts uitstak. Dienzelfden dag leverde deze bakfiets met te jeugdigen berijder nogmaals een ver baal op. Vader smid kan tweemaal twee gulden dokken. U ziet het, geachte lezer, deze maal is het weinig zaakt, da twerd opgediend. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: E. v. d. B. te Soest f 6 of 3 dagen; G. J. K. idem; Zich wielrijdend vasthouden aan een auto: H. G. H. te Soest f 2 of 1dag. Autorijden zonder nummerbewijs: A. A. v. d. Z. te Soest f 5 of 3 dagen, en zonder rijbewijs G. F. F. aldaar f 3 of 1 dag, ter wijl G. v. d. W. er voor kreeg f 5 of 2 d. Wielrijden zonder licht: G. v. d. B. te Soest f 4 of 2 dagen. AMERSFOORT Afd. Stcffen VoorjaarS Mantelstoffen Georgettes voor Japonnen Wollen Mouselines VHsco's Tobra'cos Cretonmes voor bekleeding Organdies en Voiles In alle afdeelingen het nieuwste

De Soester | 1934 | | pagina 5