wiiMScyir y V E N E IVI A HMUITIlirS WiEM Ze meubil: BC J. L HOKSBtRGIN van Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Kit Confectie afd.: Regenjassen en Mantels. Flanellen Costuums Sport-Costuums. J Maatschappelijk Hulpbetoon moeten over gaan, waardoor dan de taak naar meening van den heer Dammers voor hem te zwaar wordt. Spreker zal echter een poging doen om den heer Dammers op zijn besluit te doen terugkomen. 3. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1933 (No. 21). Vastgesteld, na mededeeling vay den heer Gasille dat het voor een gewoon lid bijna niet doenlijk is alles behoorlijk na te gaan. 4. Vaststelling van een besluit inzake belegging van gelden ("No. 795). De heer Stroband gaat volkomen accoord met de toelichting, die B. en \V. gaven, n.1. om in te schrijven op 12 April op de Neder- landsche Staatsleening van f 9UU.UO0.00U. voor die obligaties der gemeente, die door die leening aflosbaar worden gestald. Toen spreker echter het Besluit zelf .las, werd hij teleurgesteld, daar volgens den tekst van dat besluit niet op de leening 1934 zal worden ingeteekend, doch een bedrag van f 49.500.rentegevend zal worden belegd door aan koop van obligaties der geldlee- ning 1934. Dit laatste is natuurlijk eerst mo gelijk als die obligaties er eenmaal zijn, en dat is thans nog niet het geval. Daarenbo ven moet men ze dan op de gewone markt koopen. De weg is echter hier niet obliga ties koopen, doch op de leening inschrijven. Spreker stelt derhalve voor het besluit al dus te wijzigen, dat op 12 April zal worden ingeschreven op de 4 Nederl. Staatslee ning met de aflosbaar gestelde obligatie zijnde 43 obligaties ad f 1000.en 13 obli gaties ad f 500.in totaal dus met f 49.500 aan aflosbaar gestelde obligaties Aankoop van obligaties, zooals'het voorstel luidt, is daarenboven totaal onmogelijk, daar het daarvoor benoodigde bedrag niet in con tanten aanwezig is. De burgemeester zegt, dat dit toch ook de bedoeling is geweest zooals de heer Stroband het thans omschrijft. Het lijkt spreker echter ook beter de tekst van het besluit te wijzigen conform het voorstel van den heer Stroband, waartoe Jz.h.st wordt besloten. De heer Nooder: „Mijnheer heeft eer goede introductie gegeven en geeft blijk een goed lid voor de commissie der Straf verordeningen te zullen worden! De burgemeester: „Dit punt betreft geen Strafverordeningen." 5. Voorstel tot overboeking van het grondbedrijf naar den algemeenen dienst van de voor de stichting van het natuurbad in beslag genomen gronden (No. 2735) Conform voorstel besloten. 6. Voorstel tot goedkeuring van de door het bestuur der stichting tot beheer van het Soester natuurbad vastgestelde ta rieven voor het gebruikmaken van het na tuurbad (No. 3441). Het bestuur der Stichting heeft het na volgende besluit genomen inzake de tarie ven: Het bestuur der stichting tot beheer van het Soester natuurbad te Soest; BESLUIT: I. vast te stellen de navolgende tarieven voor het gebruik maken van de zweminrich ting Soester natuurbad. A. Voor het gebruik maken der inrich ting zijn de navolgende bedragen verschul digd: le. Abonnement voor personen van 14 jaar en ouder. a. abonnement (geldig op de uren die voor den houder van het abonnement gel den op de uren waarop de inrichting voor gemengd baden is geopend) f 6. b. het 2e abonnement voor een persoon uit eenzelfde gezin f c. ieder volgend abonnement voor per sonen uit eenzelfde gezin f 3, Voor de berekening van het bedrag van een tweede of volgend abonnement voor personen uit een zelfde gezin tellen de abonnementen, bedoeld onder A. 2e tot en rnet 6e niet mede. 2e. Abonnement voor personen beneden 14 jaar. (geldig op de uren die voor den houde van het abonnement gelden en op de uren waarop de inrichting voor gemengd baden is geopend). f 2.50 3e. Maandabonnement voor personen van 14 jaar en ouder. (geldig op de uren die voor den houder van het abonnement gelden en op de uren waarop de inrichting voor gemengd baden is geopend) f 2.50 ieder volgend abonnement voor perso nen uit een zelfde gezin f 1.50 4e. Maandabonnement voor personen be neden 14 jaar. (geldig op de uren die voor den houde van het abonnement gelden en op de uren waarop de inrichting voor gemengd baden is geopend f 1. 5e. Abonnement voor dienstplichtige m litairen van de luchtvaartafdeeling te Soes terberg beneden den rang van onderofficier. a. per seizoen f 2.50 b. per maand f 1 6e. Abonnement voor scholieren. (geldig op de daarvoor vastgestelde uren) a. voor in deze gemeente woonachtige leerlingen van scholen voor uitgebreid lage onderwijs f 1- b. voor in deze gemeente woonachtige leerlingen van scholen voor gewoon lag' onderwijs f 0.50 7e. Betaling zonder abonnement. Op werkdagen. a. gedurende de uren waarop de inrich ting voor gemengd baden is geopend: voor personen van 14 jaar en ouder f 0.30 kaart houdende 10 toegangsbewijzen f 3. voor personen beneden 14 jaar f 0. kaart houdendv 10 toegangsbewijzen f 1.50 b. gedurende de overige uren: voor personen van 14 jaar en ouder f 0.20 kaart houdende 10 toegangsbewijzen f 2. voor personen beneden 14 jaar f 0.10 kaart houdende 10 toegangsbewijzen f 1. c. op de Donderdagen van iedere week van 18 uur tot sluiting voor personen van 14 jaar en ouder f 0.10 voor personen beneden 14 jaar f 0.0- Op Zon- en feestdagen, voor personen van 14 jaar en ouder f 0.40 kaart houdende 10 toegangsbewijzen f 4. voor personen beneden 14 jaar f 0.20 kaart houdende 10 toegangsbewijzen f 2. Aan gezelschappen van meer dan 12 per sonen kan op de onder punt IA 7e melde tarieven een reductie worden toege staan hoogstens .50% per persoon. B. Zwemlessen. (6 Briefkaarten "-Foto's vanaf f 2. Voor zwemlessen is f 3.per deelnemer r seizoen verschuldigd. Voor niet langer dan een maand hier ter plaatse verblijvende personen is een bedrag van f 1.50 verschul digd. Voor het huren van badgoed zijn de na- olgende tarieven verschuldigd: voor de huur van een zwemcostuum, per keer f 0.15 voor de huur van een handdoek, per keer f 0.10 voor de huur van een badmuts, per keer f 0.10 D. Voor het drogen en bewaren van aan zoekers toebehoorendc zwemcostuums badmutsen is verschuldigd een bedrag an f 2.per seizoen. Voor het gebruik van een ligstoel is tot 12 uur een bedrag van f 0.10 verschul digd, nü 12 uur opnieuw f 0.10 en na 18 opnieuw f 0.10. F. Voor het tegen afgifte van een bewijs bewaring geven van goederen of voor erpen is een bedrag van f 0.25 verschul- digd. Tegen betaling van e entarief van f 0.50 keer worden loketten in gebruik gege- Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. .Handelshuis" Soesterb.str. 51 Soest - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes en, ter berging van goederen of voorwer- en van waarde, welke loketten door den gebruiker kunnen worden afgesloten. II. te bepalen dat bij bijzondere gele genheden, als zwemwedstrijden en derge- ijke, afzonderlijke tarieven voor het ge- ruikmaken der inrichting kunnen worden astgesteld, welke tarieven niet lager dan 0.25 en niet hooger dan f 2.50 per persoon per gelegenheid mogen zijn. De heer Nooder zegt dat de abonnemen ten verleden jaar f 5.kosten en f 2.50 •voor de volgende gezinsleden. Thans zou dat worden f 6.voor het tweede gezins lid f 5.en voor de verdere gezinsleden 3.Spreker wil het tarief van f 5.ge heel laten vervallen. Voorts waren de goed_ oopere tarieven verleden j.aar tot 16 jaar thans wordt voorgesteld tot 14 jaar. Spreker wil de leeftijd weer op 16 jaar Drengen. De burgemeester wijst er op, dat de tichting een tariefsbesluit heeft genomen. De Raad moet dat goedkeuren. Uit den aard der zaak is het besluit na rijp beraad genomen en het is vastgesteld om de ex ploitatie rendabel te kunnen maken. De Raad moet nu niet op allerlei onderdeden gaan pingelen De heer Grootewal is het met den heer Nooder eens; hij acht verhooging van de bonnementsprijzen niet noodzakelijk. Het erlagen van den leeftijd van kinderen 16 op 14 jaar acht spr. eerder een na deel dan een voordeel. Juist in dien tus chentijd zijn er veel kinderen niet op chool, die dus niet van scholicrkaarten kunnen profiteeren. Ook spreker wenscht den leeftijd weer op 16 jaar te zien ge bracht. Voorts wil spreker reductie geven op de knipkaarten, daar anders niemand knip- kaarten neemt. De burgemeester heeft nu wel gezegd, dat, als de geheele raad zou gaan baden, men dan een knipkaart kon nemen, maar dat snijdt geen hout, daar zulke gevallen zich vrijwel nooit zullen voordoen. De burgemeester zegt, dat verleden jaar dikwijls samenscholingen voor het bad zijn gesignaleerd, waarbij dan gewacht werd tot 10 personen bij elkander waren om dan goedkooper entree te betalen. Als de knip kaarten op naam zouden worden gesteld, zou het bezwaar worden opgelost hoeveel niet geheel. Wat de leeftijd aangaat, er kan orden aangenomen dat men boven 14 jaa geen kind meer 4s (protesten). De heer Gasille consteert dat de Raad de stichting zelf in het leven heeft geroe pen. Hij moet er alleen voor zorgen, dat het Natuurbad geen schade voor de gemeente oplevert, doch overigens de mogelijkheid scheppen van een rendabele exploitatie. Alleen bepaald abnormale dingen moet de Raad voorkomen en hij moet zorg dragen dat alles op gezonde manier wordt geëx ploiteerd. Daarbij moet de Raad echter niet allerlei onderdeelen gaan beoordeelen Er moet alleen critiek worden gegeven op groote, principieele .punten, waarbij be zwaren van belang aan de orde zijn, niet op allerlei detail-punten. Dg burgemeester wijst er op, dat er reeds 3 Raadsleden in het Stichtingsbestuur zit ten. Als die Raadsleden in dat bestuur een voorstel van henzelf niet aangenomen kun nen krijgen, lijkt het spreker niet den weg, dat die leden dan in den gemeenteraad als nog gaan pogen gelijk te krijgen door het punt dan in den raad naar voren te bren gen. Het lijkt spreker dus beter, dat de Raadsleden die in het Stichtingsbestuur zitten, in deze materie geen voorstellen doen. De heer Endendijk meent dat de leeftijd van 14 jaar toch niet zoo willekeurig is ge kozen want dat is net den leerplichtigen leeftijd. Zij, die niet verder leeren, gaan dan de practijk in en verdienen dan zelf. Overigens is spr. het eens met den heer Gasille. De heer de Nies meent, dat elk Raadslid toch wel zijn meening in dezen mag zeg gen. De finantieele uitkomsten van het vo rig seizoen zijn tot dusverre nog niet be kend gemaakt, waaruit spreker opmaakt, dat mep daarom de tarieven thans wat niet is uitgekomen. Spreker vermoedt dus dat men daarom de atrieven thans wat hooger gaat stellen, doch wijst er op, dat erleden jaar voor 2 kinderen uit een zin, een van 16\18 jaar en een van 1416 aar f plus f 2.50 is f 7.50 werd betaald, rwijl dat thans f 11.zou worden, wat eel te veel is. Het betoog van den heer ndendijk gaat niet op, daar 14-jarigen, die de practijk gaan, gerust niet zooveel erdienen. Spreker wil dus het 2e abonne ent van f 5.geheel doen vervallen en en leeftijd van 14 jaar weer op 16 jaar brengen. De heer van Duren erkent de groote moeilijkheden om nu nog wat in de tarie en te gaan wijzigen. B. en W. kunnen de geuitte bezwaren echter wel aan het Stich tingsbestuur overbrengen. Dit bestuur kon dan worden gemachtigd de voorgestelde tarieven nader zoodanig te wijzigen, als ter gemoetkoming aan die bezwaren noodig is. De burgemeester meent dat zulks niet an. Het bestuur heeft de tarieven vastgi teld en de Raad moet ze nu goedkeuren of niet. De heer de Bruyn is het eens met den heer Gasille. De Raad moet nu niet kleinigheden treden en niet maar zoo klak keloos wijzigingen aanbrengen. Spreker ziet de taak van de gemeente thans meer, dat ls er dingen zijn opgemerkt, die blijkbaar aan het Stichtingsbestuur zijn ontgaan, dat daarvan dan mededeeling wordt gedaan Zoo wijst spreker er op, dat hij nog niet heeft bemerkt van het maken van propa ganda voor het bad en dat moet juist nu gebeuren en vooral in de omliggende ge meenten. Dat kan niet worden gemist. Spr. hoopt dat met deze wensch rekening worden gehouden. - De burgemeester zegt, dat door het Stichtingsbestuur èen commissie van 3 personen is aangewezen als propagand ommissie. Dv te maken reclame houdt chter verband met de beslissing die de Raad nu moet nemen, daar de tarieven op het propaganda materiaal moeten worden afgedrukt. Voor de propagandaplaten en folders zijn reeds projecten gemaakt. Mej. Funke gaat accoord met het stand punt van den heer Gasille, doch zij betreurt het echter'wel dat de leeftijd van 16 op 14 jaar is gebracht. Hoewel zij .16 jaar meer gewenscht vindt, zal zij toch voor het oorstel van het Stichtingsbestuur stem men. De heer Nooder dankt den Burgemees ter voor de buitengewoon aardige repri mande, die hij hem heeft gegeven. (Gelach). Spreker meent echter, dat <ie Raadsleden in deze geen jaknikkers behoeven te zijn Spr. heef-t bezwaren tegen deze tarieven van principieelen en commercieelen aard, vooral ook omdat het een massabedrijf is waar kleine verschillen groote gevolgen kunnen hebben. De heer Endendijk wijst er op, dat het vorig jaar de tarieven van Soest de aller laagste waren in geheel Nederland. Na de thans voorgestelde verhooging zijn ze nog zeer laag. De burgemeester wijst er nog op, dat het Natuurbad dit jaar 6 weken langer geopend al zijn dan verleden jaar, wat voor hou ders van abonnementen ook voordeel geeft Het voorstel van den heer Grootewal om den leeftijd voor de houders van kin- derkaarten van 14 jaar wederom te bren gen op 16 jaar, 'wordt hierna verworpen met. 5 tegen 10 gtemmen. Vóór het voorstel stemden de heeren Nooder, de Nies, Horns veld, v. d. Berg en Grootewal. Het voorstel van den heer Nooder, om het tweede abonnement per gezin ad f 5. geheel te doen vervallen en het tweede en alle volgende abonnementen uit één gezin 0p f 3.te stellen, wordt hierna verwor pen met 3 tegen .12 stemmen. Voor het voorstel stemden de heeren Nooder, Grootewal en de Nies. De tarieven van het Stichtingsbestuur worden hierna goedgekeurd. 7. Crediet-aanvrage voor het aanbrengen van verbeteringen op het Soester Natuur bad (No. 3442). Voorgesteld wordt een crediet te verlee- nen van f 2500,—, te weten f 1500.voor een niM^i/akclijke verbetering van den wu- tenafval, i 100.voor taludbekleeding on- den waterval, f 450.— voor herstellingen aan riolen en een bedrag van f 4.70 voor een gewenschte uitbreiding van het thee huis aan de achterzijde, waar een uitbouw zal worden aangebracht van 3.30 M. b.ij 5.50 M. De heer Gasille zal er niet veel van zeg gen, maar hij wil toch constateeren, dat het hier behalye dan die f 470.alweer abnor male uitgaven betreft, die noodig zijn ge worden om gemaakte fouten bij den opzet te verbeteren. Ruim een f 2000.moet hiervoor thans wederom worden gevoteerd. Natuurlijk zal spr. voorstemmen, daar de zaak niet zoo kan blijven en verbetert moet worden, maar spreker wil daarop te dezer plaatse toch nog wel even wijzen. De crediet-aanvrage wordt toegestaan. gemeenteontvanger in het Oostelijke die! van het perceel naast het Raadhuis onder te brengen en de rest van het perceel als woning aan te wijzen voor den concierge- bode van het gemeentehuis. Alsdan wordt er besparing verkregen, doordat bij de te genwoordige regeling aan den bode wegens huisvesting en vergoeding voor vuur, licht en wat$r, een bedrag van f 450.per jaar is uitgetrokken. De vrijgekomen ruimte in het gemeentehuis kan dan bestemd worden voor huisvesting van de derde afdeeling (Armwezen, Arbeidsbeurs, Werkeloos heidverzekering en belastingen), zoodat dan het veelvuldig bezoek aan die afdeelingen kan geschieden middels de bestaande zij deur aan het Raadhuis. De Secretarie be hoeft daiv niet te worden gesplitst. Voor het makeii van eenige veranderingen in het huis naast het Raadhuis wordt een crediet aangevraagd van f 259. De heer Nooder vraagt of met dit voor stel alle afdeelingen geholpen zullen zijn. Immers ook de eerste afdeeling >ukkelt met de ruimte en ook de onderafdeeling Registratuur heeft een tekort aan ruimte De verhoorkamer van de politie grenst aan den gang, waarin elk kan komen, wat ook al niet bevorderlijk is. Zou het niet be ter zijn de Ontv.anger in het eene deel van het huis en de heer Bossert in het andere deel te huisvesten, hoewel dat dan natuur lijk niet die besparing van f 450 geeft? De burgemeester zegt, dat over dit plan heel lang is gebroed. Alle mogelijke op lossingen hebben de revue gepasseerd ten slotte is gebleken, dat de gemeente ontvanger nog het best van allen hier het gebouw der Secretarie kan worden ge mist. De heer Nooder: „behalve dan toch zijn centen. De burgemeester: „Natuurlijk, zijn ten niet. De heer Endendijk acht het een ongerief dat in het huis slechts een ingang i.- De burgemeester erkent dit, doch deelt mede, dat het maken van een tweeden in- ng f 600.a f 700.zou kosten. Daar enboven weet spreker niet of deze dering stand zal houden. Opzet van dit voorstel is het huis te doen blijven in den- zelfden toestand, zoodat men later nog alk- richtingen uit kan. Het voorstel wordt hierna aangenomen. 10 Benoeming van een lid van eenige raadscommissies in de vacatures, ontstaan door het ophouden van het raadslidmaat schap van den heer W. F. H. Busch (No. 13). De heer de Nies betreurt het, dat de le den der S.D.A.P. thans wederom zullen .orden gepasseerd of geweerd. Juist Open bare Werken is van groot belang voor beidersafgevaardigden en spreker kan niet anders zien dan een achteruitstelling den heer Nooder en hem. De heer van Klooster meent, dat de heer de Nies dat niet zoo mag zeggen, want het is niet zoo, waartegenover de heer de Nies echter opmerkt, dat de schijn er dan toch in olk geval sterk tegen i; De burgemeester zegt, dat het hier bi treft vacatures ontstaan door het ophou den van het Raadslidmaatschap van den heer Busch. Gebruikelijk is, dat de plaat' vervanger van het verdwenen Raadslid, dit geval dus den heer Stroband, in plaats van den afgetredene in de commissie ordt benoemd en nu is bij de voordracht daarvan al op 2 plaatsen afgeweken. De eenige die dus bezwaar tegen de voordracht kan maken is de heer Stroband. De heer Gasille heeft reeds in Septembe 1933 en ook al in September 1932 betoo; dat in de commissie voor Openbare Wer ken toch ook een der heeren Nooder of di - Nies behooren zitting te nemen. Het is dt weg werkelijk dringend verbetering be- I eenjge commissie waar de belangen van d' hoeft, tiaar die bepaald onbegaanbaar is. I ^n^ente-werklieden tor s.prake komen De heer de Nies zegt, dat de toestand I qq^ va^ tijdelijke werklieden, verergerd is door aanleg der rioleering in te be- I r -| 8. Crediet-aanvrage voor vernieuwing van den Verlengde Kolonieweg in aanslui ting aan de algemeene verbetering der we gen op de Bunt (No. 3428). Wethouder van Klooster zegt, dat het hier betreft verbetering van den Yerl. Ko lonieweg en wel van dat deel, dat loopt van de Soesterbergschestr. naar de Schou tenkampweg en van dat deel dat loopt van de Eikenlaan naar de Schoutenk.weg, ter wijl het tevens betreft verbetering v-an een gedeelte van den Ouden Utrechtscheweg tusschen den Braamweg en den Schouten kampweg. Ne NA'. Bitumenweg te Utrecht daar thans in de buurt bezig en kan die verbeteringen nu gemakkelijker en goed kooper meteen uitvoeren. De kosten zul len bedragen f 6380.— in totaal, de ver lichting inbegrepen. De heer Endendijk vraagt of voor deze uitgaven een crediet -aanwezig is. Wethouder van Klooster zegt, dat er van de vorige aanbesteding nog geld is over gebleven, er is toen een crediet verleend van f 51999.terwijl het werk is aangeno men voor 1' 45370.zoodat daarvan over een bedrag van f 6629.Dat crediet dus nog aanwezig. De heer Gasille wijst er op, dat in het chriftelijke voorstel een crediet van f 5530,wordt aangevraagd, terwijl wet houder van Klooster spreekt van f 6380. Wethouder van Klooster zegt, dat alles zoo gauw is gegaan. Eerst hedenochtend de laatste becijfering gemaakt en toen nader gebleken dat het benoodigde ere diet slechts f 5530.was. De heer Gasille merkt op, dat thans 371 M. straatlengte f 5530.kost, wat per M f 1.hooger uitkomt dan het bedrag der vorige aanbesteding Wethouder van Klooster zegt, dat dit verschil ligt in meer toezicht, hoogere kos ten van terreinafscheidingen en electrische verlichting. De burgemeester merkt op, dat de heer in Klooster den heer Gasille niet goed begrijpt. Voorheen kosten 1590 M. f 21910, wat neer komt op f 13.80 per M., terwijl thans 371 M. f 5530 kosten, wat neef komt op f 14.90 per M. Wethouder van Klooster zegt, dat thans meerder giondwerk is te verrichten, meer straatputten moeten worden gelegd en de aanwezige oude verharding met keien van den O. Utrechtscheweg eerst geheel moet worden verwijderd. De heer Gasille vindt het verschil van f 1.10 toch wel wat vreemd, en wil liever tot de spoedig komende nieuwe Raadszit ting wachten. Spr. heeft geen gelegenheid gehad, deze zaak goed na te gaan Wethouder van Klooster zegt, dat de N.V. Bitumenweg juist thans daar in de buurt bezig is, wat de kosten lager houdt. Mej. Funke meent, dat de Verl. Kolonie- N ge- Rïr f ich- mijn Ires: uid) De ga: per- I01 tijd |0nc, op No. 170 M bJ 41 nder Mi curc Zit- en aangeboden m Brieven onder dit blad. De Makelaar I publick verkoo I 19 April en zo< I des voormidda VEI ingang LANG w.o piano, slaapkamer- e diotoestellen, schilderijen, p< te en kleine 1» schrijfbureaux petten, looper en trapnaaimi toebchooren, en, buffetten oude werken en thecservie leeren clubfa vaste wascht, fornuizen en wagen, keuke No. 1. Ten als Curator i: Hotel Groen» goederen, w.( kelen koffie! likeur, tafel- No. 2. Ten Mark, als C Drees, Nieuv goederen. No. 3. Ten Kooien, als C J. den Baas, restant Winl Sp:;f—12 ;den. No. 4. Ten I len den Heer completen gc Alles te b van 2 tot 6 u 9 tot 6 uur. har^n kl. bu- rechtI d c lisse-1 wo- aan I kit enoe- n, lid saris, AY. K(-rator: ELL. De Notaris zal op WOE 1(1 uur op d Utrechtsche\ vertrek om PUB 3 Koeien, 1 Snijmachine, opzet, 2 Bc hout, Hekke Bezicht. o IDEL I (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Waar spreker daarop vroeger ook reed heeft gewezen, zou hij er prijs op stellen als thans aan dit bezwaar kon worden te gemoet gekomen. Natuurlijk betreft het hier in het geheel niet een bezwaar tegen een eventueele benoeming van den heer Stroband in die commissie, dat begrijpt de heer Stroband wel. De heer Stroband merkt op, dat hij hic den Raad komt zonder strafregister maar ook zonder speciale verdiensten ten opzichte van Bouwverordeningen c d. Al er andere en betere Raadsleden zijn d van dat soort dingen meer verstand heb ben dan spreker, wil spreker gaarne voor Ee r. van blad. I voor I No. I Gedurende aankoop i de afgestane grondstrooken, terwijl ook de verlichting slecht is. Deze weg wordt vrijwel altijd genomen door de verpleeg sters van trein 8.28 met de kinderen. De verbetering moet toch gebeuren en dan is I hen plaats maken het beter ma-ar nu direct. I Voor de commissie Openbare Werken De heer Grootewal acht het ook thans I vacature Busch, wordt thans gestemd. 1 de gunstigste tijd. Financieel nadeel voor I heer J. Nooder verkrijgt 6, de heer J. Stio de gemeente brengen deze verbeteringen band 4 en de heer A. de Nies 5 stemmen HEEREN- en DAMESKLEEDING naar maat. OVERHEMDEN naar maat. Telefoon 803 F. C. Kuyperstraat 10 niet mede, daar het geld over is en als men het overlaat, wie weet of het dan anders ook nog niet in het Soester Natuurbad wordt gestoken. (Gelach). De heer Stroband wijst er op, dat de wegverbeteringen aldaar buitengewoon noodzakelijk zijn. In het stuk Schouten kampweg—Soesterbergschestraat heeft spr. echter nog geen voorbereidingen opge merkt. De heer van Klooster zegt. dat in dat stuk rioleering niet direct noodzakelijk i; De heer Nooder vreest botsing met Ge deputeerde Staten als we dit thans onder hands gaan aanbesteden, waarop de burge meester antwoordt, dat dit Raadsbesluit door Gedep. Staten moet worden goedge keurd. De heer Nooder wijst wederom op den Verl. Postweg. De menschen daar verlan gen terug naar de modderbaden van Roe kan je van voorheen in plaats van de he vige stofplaat van thans. De heer van Klooster heeft de klachten over stof nog niet vernomen, maar zal met spoed maatregelen daartegen beramen. De burgemeester wijst er echter op dat I 1 t-rl t>n wrpCT I •>UUUL|. De burgemeester meent er de aandacht op te moeten vestigen, dat de Raad wel eens 3 Soesterbergsche afgevaardigden in één en dezelfde commissie zou kunnen be noemen. Hij wijst op die mogelijkheid. De heer Grootewal zou dat gerust zoo erg niet vinden. Bij de tweede vrije stemming verkrijgt de heer A. de Nies 13 stemmen, terwijl 1 stem wordt uitgebracht op elk der heeret Stroband en Nooder. De heer de Nies i benoemd, neemt de benoeming aan c dankt voor het in hem gestelde vertrouwen Voor de commissie Uitbreidingspla- wordt gekozen de heer J. Nooder met 1" stemmen, tegen 2 stemmen op den heu Stroband en 1 stem op elk der heeren A de Nies, (T. J- van Lam en H. Th. van d<-' Berg. In de commissie Grondbedrijf wordt g«.- kozen de heer D. A. de Bruyn met 11 stem men tegen 2 stemmen op den heer Noodc: 1 stem op mej. Funke en 1 stem blanco In de commissie voor de Werkverscha: fing woidt gekozen den heer J. Strobam met 14 stemmen, tegen 1 stem op den hu de weg voorloopig een niet-verharden weg blijft, daar er anders conflicten komen. Als de Aanlegb.elasting door den Kroon is goedgekeurd, wordt den weg verder ver. hard en afgewerkt. De heer van Dam heeft als Soesterber- gcr nog geen stof op dien weg bemerkt. De heer Nooder heeft de klachten van dc betrokken bewoners. De credietaanvrage wordt hierna toege staan. 9. Voorstel van B. en W. tot het geven van een bestemming aan het perceel Steen hofstraat 6 met credietaanvrage (No. 3413). links van Voorgesteld wordt de kantoren van den In de commissie voor de Strafverord' ningen wordt gekozen de heer J. Strobare met 14 stemmen tegen 1 stem op den m<- Nooder. welke laatste opmerkt, dat heer Stroband zijn sporen voor zijn maatschap van deze commissie reeds den aanvang dezer vergadering heett Zich wendende tot den heer Gasille. dan de heer Nooder verder: „U moet tnc:- wel een gevoel van meer rust naast U hc ben, mijnheer Gasille!" (onbedaarlijk e' lach) (zij hier medegedeeld dat ™orh den heer Gasille de heer Bus." (Vervolg 2e Blad). JOON 1 Jau van I ór/es ukkerij ijk m ge- aan 19 oillijken1 eboden* r. -| ft SNIER, UM B.B. :kerij >tdijk kam. en schuur Kolonie cent. per 10 cent H 35

De Soester | 1934 | | pagina 2