6 „BRIEFKAARTEN"-FOTO's to IF HORS D'OEUVRE. Q^Plaatselijk Nieuws^O I Soesterberg (Prima uitvoering) Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 T- VAN VLIET Modelslagerij Heb je de baan gekregen? We reden samen in 'n luxe karretje met 'n aardig vaartje naar Mechelen in den Gelderschen Achterhoek aan de Duitsche grens, 's Avonds tevoren had Kees me uitgenoodigd 'n tochtje te maken met z'n auto. Kees spreekt altijd van „mijn auto" en „mijn chauffeur" en hij heeft nog geen kinderwagen of een daghitje. Ma^r dit moet ik hem nageven, hij is er verbazend glad in, om gezellige reisjes te maken met andermans wagens. Zoo was het ook nu weer en ik als „Der Dritte im Bunde" mocht van deze gelegenheid mee profitee- ren. Heb je de baan gekregen? Ja en neen. Niet volgens m'n bedoe ling. Ik ben benoemd voor letter f, het schoonhouden van terreinen, het minst voorname en het slechtst betaalde. Eerst heb ik nog 'n verklaring moeten teekenen, dat ik geen fascistische neigingen koester, geen lid ben van de N.S.B. en toe wil tre den tot den bond „Voor den reine is alles rein". Lk heb m'n handtekening maar gezjet, wijl ik eerstdaags, om m'n principe te be leven, toch wel genoodzaakt zal zijn te staken. Dit zit namelijk zoo. Mijn benoeming gaat in op 1 Mei. Prin cipieel mag ik op dien dag niet werken en moet ik toch vqlgens ons democratisch re glement uitbetaald worden. Daar ik voor geen geld ter wereld m'n principe verloo chenen wil, ben ik besloten het Bestuur met een en ander op de hoogte te stellen, onder mededeeling, dat ik zoo de dames en heeren, hiermee niet accoord gaan, me alsdan genoodzaakt zie, tot m'n spijt, op 1 Mei in staking te gaan. Ik ben gelukkig niet als het kameleon, om telkens naar omstandigheden van kleur te veranderen. Neen, dan liever als de salamander „Eén maal rood blijft rood". Intusschen ver wacht ik, dat ik met <1 Mei wel weer m'n oud beroep van staker zal moeten opne men. Ziezoo, wat zeg jij daarvan? 'n Verschrikkelijke geeuw Als van 'n Artis-leeuw, En Kees werd wakker! Daar zat ik stakker. O, ja, Dixi, zei Kees; heb je de baan ge kregen? Stik! zei 'k. Je zult lang kunnen wachten, voor ik je weer wat vertel. Jammer, erg jammer, zei Kees. Je kunt zoo verd.... interessant vertellen, Dixi. Precies iets, om je dutje bij te doen. Enfin, ik ben nou fijn wakker en lekker opgefrischt en als we straks van Mechelen retourneeren, is je kwade bui al lang weer over. As-je-blief! Steek maar gauw 'n nieuwe sigaar op. DIXI. BEGRAFENIS J. F. NEUMANN. f Zaterdagmiddag 'te 1 uur werd op de Ned. Herv. begraafplaats het stoffelijk overschot ter ruste gelegd van wijlen den heer J.F. Neumann, in leven accountant van de Spaarbank der stad Amsterdam, van verschillende bankzaken en bestuurslid der Eglise Wlallonne aldaar. Onder de velen die opgekomen waren, bemerkten wij o.m. le den der Waalsche gemeente uit A'dam, bestuurderen der N.H. Kerk e.a. Toen de kist, gedragen door bedienaars der G.U.V. in de aula op de baar was ge plaatst, waarop een 4-tal bloemstukken, w.o. van de Waalsche Gemeente, en de fa milie en belangstellenden rondom hadden plaats genomen, nam ds. E. Groeneveld, N.H. Predikant alhier, het woord en richtte zich tot de familie, nu het droevig oogenblik daar is, en dat men gereed is, om den tocht te maken naar de laatste rustplaats. De groote deelneming verzacht wel den zwaren slag, maat' voor U allen blijft het een droeven gang. Gij hebt Uw man tot het laatst oogenblik mogen bijstaan, en gij ge loofde dat nooit de tijd zou komen vtn het scheiden en gij Uw man aan den dood zou moeten afstaan. Maar gelukkig loopt bij dit graf niet alles af, want gij moogt over dit graf zien, op het geopende graf van Chiis- tus en gij houdt vast aan het heerlijk Paaschfeest, zoodat ook om dit graf het woord wordt gesproken: Ik heb vvoor U plaats gemaakt in Mijn Huis. Wel staat in ons leven de dood achter ons, maar als wij ons aan Hem overgeven, vangt het nieuwe leven aan. Het open graf op den Paasch- morgen troost ons en Hij gaat ons voor naar het Vaderhuis. Uw man en vader droeg in zich om een vast geloof en rustig kon hij over den. dood spreken, hij ver wachtte zijn hulp van de bergen. Hier was zijn thuis niet, hij bleef een vreemdeling op aarde, maar nu is hij eeuwig thuis en laat dat Uw troost zijn. En zoo is dit grjaf voor elk een prediking om zich te geven aan Hem Die rust'geeft, ook na de smarte lijkste scheiding. Het Kruis van Jezus was zijn levensboom, en daarom: hij is hier niet Uw man en vader, hij is hier boven, waar hij met Jezus leeft in eeuwigheid. Laten wij hem daarom in jaloerschheid gadeslaan, die nu de volle rust geniet. Zijn- sterven is zijn leven geworden. Laat ons daarom voortduren om te sterven, om daardoor te leeren, te leven, in Christus, den Heer. Daarna sprak de heer Neumann uit Baarn, een afscheidswoord- namens de ooms, tantes, neven en nichten en wijst hen op het woord vervat in Psl. 23, want ook het verscheiden van zijn oom is voor ons een prediking. Daarna sprak in de Fran- sche taal de predikant der Waalsche ge meente uit Amsterdam troostwoorden tot de familieleden, waarna de schoonzoon een woord van dank sprak. Daarna had de ter aardebestelling plaats. BAZAAR KERKGEBOUW IN HEES. De Bazaar voor het kerkgebouw in Hees heeft f 1100 opgebracht; een mooi bedrag, zoodat spoedig de bouw zal aanvangen om in den herfst te worden in gebruik geno men. Een gedeelte van de voorraad goede ren is geschonken aan behoeftige gezinnen ZONDAGSSCHOOL CONFERENTIE. Zaterdagmiddag van 3 tot 8 uur werd in de consistoriekamer der Emmakerk ge noemde conferentie gehouden, onder prae- sidium van den heer H. A. de Boer, secre taris N.Z.V. te Arnhem, waaraan deelnamen de leiders en leidsters uit Amersfoort, Baarn, Soest, Soestdijk en Soesterberg. Na dat allereerst thee met biscuit was geser veerd, riep de praeses allen het welkom toe, en stelt dan de vraag: wat doen wij op de Zondagsschool, en dan is het antwoord, ons bezinnen daarvoor: daar het werk vraagt de blijde boodschap aan de kinde ren te brengen, week in week uit, en dat te doen blijmoedig met waarachtige vreugde, omdat God om Jezus' wil blijdschap en liefde bewijst. Nu kan dat werk sleur wor den als wij er met de beste bedoelingen toch naast staan, omdat wij vergeten zijn de oude maar toch altijd nieuwe boodschap, dat God vrede geeft en genade in Zijn Zoon. Daarom moet dien arbeid altijd ge schieden met een blij hart, en de blijde boodschap in eigen leven laten uitkomen. Xa gebed werd gezongen Gez. 44 12 en stelt de vraag: wat verwacht het tegen woordige kind van de Zondagsschool? waarop het antwoord luidt: de Zondags school is er om den strijd voor de ziel van het kind, en te probeeren het hart te lei den tot Jezus. Maar daarvoor moet gees telijken strijd gevoerd worden. En stelt men nu de vraag: wat Zending is, daar dit er nauw mede samenhangt, dan is dit voor velen wekelijks geld ophalen in een busje. Maar in waarheid is het de blijde gesteld heid, waarin wij zelfs verkeeren, over te brengen op de heidenen. Zending is dus het blijde Evangelie ontvangen en uitdra gen. 'Nu komt de vraag naar voren: wat heeft het kind daarmede te maken, en dan is het antwoord: de Zending begint met het kind; daar bemoeit zij zich het eerst mede en dit geschiedt omdat het noodzake lijk is. Zending is een godsdienstige op voeding en moet bij het kind beginnen; zij is noodig om Gods leiding te laten zien, 't moet echter geschieden uit liefde. Als dit nu waar is, hoe komt het dan dat de liefde er voor zoo bitter klein is. Spr. betoogde dat daar 't negertje, de Kinderzendingsclub, de Christelijke School en de Zondags school de schuld van zijn. Want de positie die de zending in de samenleving inneemt, is geen vereenigingswerk, maar het werk van de algeheele gemeente. Zending be hoort bij de gemeente, anders houdt zij op gemeente te zijn aan wie de taak door Je zus is opgedragen. Om hierin nu verbete ring te brengen, moeten wij beginnen met onszelf en onze roeping ons meer bewust worden en er om bidden dat het werk niet systematisch geschiedt. De zending moet meer en meer besproken worden op de Zondagsschool en beginnen met het lied. Het kind moet reeds vroeg het heidendom leeren begrijpen. Voor de zending laten collecteeren door kinderen moet onder goe de controle staan. Er wordt veel te veel buiten die dingen op de Zondagsschool ge leefd, dc activiteit moet worden opgewekt. De stof der Bijbelsche geschiedenis moet echter niet gekoppeld worden aan de Zen ding, doch ééns per maand is noodig dat voor de zending een extra uur wordt toe gevoegd. Zendingbeoefening is geen „Spie lerei" doch een ernstig feit. Laat de liefde er ons toe dringen. Na deze verklaringen werden diverse vragen gesteld en vooral gewezen op het gevaar dat de jeugd van heden omringt; en ook dat de leiders en leidsters geen voldoende contact hebben met de kinderen der Zondagsschool. Daar na werd gepauzeerd waarna gesproken werd hoe de toestand te verbeteren op de Zondagsschool, opdat zij meer en ineer aan haar roeping zal beantwoorden. Dezen na middag heeft voorzeker de leiders en leid sters gesterkt voor hun moeilijken taak. TOEGEWEZEN. De vorige wee^ is door B. en Wl ten ge- meentehuize aanbesteed de verpachting van het gemeentelijk parkeerterrein aan de Ba tenburglaan, tegenover het vliegveld der militaire liuchtvaartafdeeling te Soesterberg. Het resultaat is, dat pachter werd de heer K. van Driest te Utrecht, voor de somma van f 600. BENOEMING. De heer J. C. Geervliet, badmeester bij het Soester Natuurbad, thans een Stichting, is op 1 April j.1. in vasten dienst benoemd. Het bestuur van de Stichting tot beheer van het Soester Natuurbad heeft tevens den heer Geervliet voor het badseizoen 1934 belast met de algemeene leiding van het Soester Natuurbad. BEGRAFENIS C. v. VULPEN f Onder zeer veel belangstelling werd Dinsdagmorgen om 9 uur op het R.K. kerkhof ter aarde besteld het stoffelijk overschot van Cornelis van Vulpen, in le ven tuinman. De beaarding geschiedde door kapelaan Oostveen. Vermelding verdient, dat de kist gedragen werd door 6 klein zoons, allen uit het gezin van van der Lugt, Molenstraat alhier. GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: kinderportemonnaie met inhoud vulpenhouder broche met steen gedeelte van een schijnwerper riem van een regenmantel twee postduiven (krassen) bruine mantelceintuur. Politiebureau Paulus Potterlaan 24 Molenstraat O.Z. 3 Politiebureau Kerkpad Z.Z. 12 Heuvelweg 22 Stationsweg 2. VERPACHTING. Door het bestuur ^ier stickpiig Soester Xaturbad werd Maandagmorgen ie 11 uur ten Raadhuize verpacht: het parkeerterrein voor auto's en het terrein voor rijwielstal ling bij het Natuurbad voor hel badseizoen 1934. Gegadigden de H.H.: Mathyz^n, Baarn i 3051). Terbeek, Bunschoten f 274U. Elschot, Soest f 265U.- Koelewiju, Soest f 2580. H. Voskuilen, Soest f 25UU. Burgman, Soest i 22UU. P. van Meel, Soest f 2215.— H. G. Voskuilen, Soest f 2275.— C. Wolfsen, Soest 1 2UUU. A. Deijs, Soest f 2175.- M. de Jong, Soest f 2075.- J. Dol, A dam i 1950.- A. Stemfer, Soest i 15UU.- D. Literwijk i 1860. A. Groenestein, Soest i 12UU. de Rijk, Soëst l 9/3. Nimwegen, Soest i 1610. de Beer, Soest i 1<25. Wardekker, Soest f 650. HEIDEBRANDJE. Zaterdagmiddag omstreeks 3.15 uur brak een heidebrandje uit aan de Foekenlaan. De Vrijwillige Brandweer was als gewoon lijk spoedig ter plaatse, doch bij haar aan komst bleken omstanders het vuur reeds te hebben gedoofd, zoodat de Brandweer zich tot nablusschen kon beperken. Een oppervlakte van ongeveer 600 Mti heide met ruigte en enkele lage, verspreid staan de, boompjes is een prooi der vlammen geworden. Op het terrein van den brand, juist daar, waar hij was aangekomen, werd een vrij wel vol en bijna geheel verbrand doosje lucifers gevonden, zoodat aan kwaadwil ligheid oi verregaande baldadigheid wordt gedacht. De politie stelt een onderzoek in. NOG EEN HEIDEBRANDJE. Zondagavond te omstreeks 8.15 uur kon digde de sirene wederom brand aan. Het bleek ditmaal een heidebrandje te zijn op een 300 Meter afstand van. de Wieksloot nabij de noodwoningen; omwonenden wa ren spoedig ter plaatse en slaagden er in de vlammen aldra te dooven, zoodat de Brandweer niet meer daadwerkelijk behoef de op te treden. Een oppervlakte heide en ruigte van ruim 30 M2 verbrandde. De oorzaak is onbekend. UITSLAANDE BRAND. Maandagmorgen ongeveer ruim 9 uur ontstond brand in het perceel Nieuweweg Xo. 64, bewoond door de familie A. H. Mosselman. Dat de Vrijwillige Brandweer wederom angstig vlug ter plaatste was, behoeven wij eigenlijk niet meer te vermel den, daar zulks vaststaande regel is. Met 2 stralen op de waterleiding werd het vuur aangetast op oordeelkundige plaatsen. Hoe wel de vlammen bij aankomst der Brand weer reeds uit het dak..sloegen, mocht het toch gelukken het grootste deel van het huis te behouden. Een slaapkamertje, waar de brand was ontstaan, een gedeelte der vliering en een deel van het dak brandden uit, doch het geheele overige deel van het huis kon ge spaard blijven en bekwam alleen maar wa terschade. Het meubilair kon tijdig worden gered. Bij het uitbreken van den brand was de bewoner met zijn familie afwezig. De oor zaak van den brand is vooralsnog onbe kend; door de politie wordt daarnaar een onderzoek ingesteld. Naar verluidt zou het huis verzekerd zijn. ERNSTIGE UITSLAANDE BRAND. Tijdens het korte onweder, dat Maandag avond boven onze gemeente woedde, sloeg te ongeveer 9 uur de bliksem in in de wo ning van den bakker vai? Fe aan de Kerk straat. Zeer jammer was het, dat niemand er in de stagnatie van het eerste oogenblik aan dacht de Brandweer te waarschuwen, zoodat deze haar eerste alarm pas ontving te ongeveer 9.15 uur, toeij de vlammen reeds uitsloegen. Is het bij gewone branden re gel, dat de Vrijwillige Brandweer uiterst snel na het sirene-geloei ter plaatse is, bij dezen bliksem-inslag was het werkelijk bliksemsnel en luttele minuten, nadat de tonen der sirene waren vervaagd, werd reeds met 2 stralen op de waterleiding wa ter gegeven. Spoedig daarna volgde een derde straal met tusschenkoppeling van de motorspuit, en door dit krachtig, snel en tactisch aanpakken mocht het aldra geluk ken verdere uitbreiding van het vuur, dat een zeer gevaarlijk aanzien had gekregen, te voorkomen. Bij aankomst der Brandweer sloegen de vlammen reeds uit het dak en uit de ramen van de achtergelegen bakkerij en uit de bovenvoorverdieping. De hemel was geheel rood gekleurd en een vrij dichte vonkenregen daalde in de omgeving neder. Dit was echter al spoedig gedaan en de vlammen zelf werden aldra bedwongen. Toch duurde de nablussching nog gerui- men tijd, daar overal nog veel vuur en smeulende deelen aanwezig bleken. Na afloop kon worden geconstateerd, dat de bakkerij, waar de bliksem blijkbaar den brand had veroorzaakt en de daarboven gelegen zolder waren uitgebrand. Verder heeft de bovenverdieping aan de voorzij de, waar enkele slaapkamertjes zijn, slechts waterschade bekomen, evenals de beneden verdieping van het woonhuis en winkel. Het grootste gedeelte van het meubilair kon tijdig worden gered en ook voor wa terschade worden behoed. Ook een hond je, dat in de consternatie in het brandende perceel was achtergebleven, kon tijdig in veiligheid worden gesteld. Natuurlijk trok dezen brand veel be kijks ondanks den regen, die aanvankelijk in ruime stroomen neerviel. Algemeen was men van oordeel, dat het pand geheel in vlammen zou opgaan en dat het allergroot ste deel ten slotte nog geheel voor het vuur is gespaard gebleven, was tot aller verbazing. De bewondering over het uiterst vlugge en vooral tactische optreden der Brandweer, was dan ook algemeen en de Vrijwillige Brandweer van Soest mag met recht trotsch op deze blussching terug zien. En de gemeente mag zoo'n kranig Vrijwillig Brandweercorps, dat fiiet meer nder behoeft te doen voor welk beroeps- Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. „Handelshuis" - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes corps in welke groote plaats ook, wel zeer in eere houden. Gedurende den brand werd het verkeer in de Kerkstraat door de politie langs de Torenstraat geleid, die toen weer eens van verkeer uit beide richtingen profiteer de. POLITIEBERICHT. DIEFSTAL. Bij de politie werd Zondag aangifte ge daan van een diefstal van eenig geld ten nadeele van zekeren K. alhier. Hetgeld werd uit een jas ontvreemd, welke hing in een clubgebouwtje eener sportvereeni- ging te dezer plaatse. Het onderzoek naar den dader is nog loopende. SOESTER BANKVEREENIGING (SUKKEL). De Inspecteur van Politie te Soest deelt mede, dat de kantoorjuffrouw, genoemd in de verschillende courantenberichten in ver band met de zaak Soester Bankvereeniging voorheen Sukkel en Co. te Soest, niet is mejuffrouw C. M. te Baarn, laatstelijk werkzaam bij genoemde Bankvereeniging. Haar treft geen enkele blaam. BIOSCOOP-VOORSTELLING. Heden geeft de Bio-Onderneming Lu- xembourg een prachtig varieerend pro gramma in het gebouw Religie en Kunst. De beroemde Deensche komieken WJatt en half Watt worden vertoond in hun oerko- mische klucht (Duitsch sprekend): Ridders in Lompen. Dit vangt aan om 8 uur 's avonds, terwijl om 3 uur een speciale Jeugdvoorstelling gegeven wordt met dezelfde hoofdfilm. Wij kunnen ieder aanraden van deze film te gaan genieten. CARLTON THEATER. Heden, Woensdag, draait in Hotel Kern land nog eenmaal de spannende sportieve film: „De Vliegenier des Doods". Zaterdag avond speelde deze film voor de eerste maal in Soest. Het blijkt, dat het publiek er nog niet van doordrongen is, dat Carlton uitsluitend sprekende en musiceerende films brengt. Het voorprogramma was in de puntjes verzorgd. Een Journaal en het Hol- landsche nieuws gaven ons de plechtigheid der Kroning van Koning Leopold van België. Als extra film werd vertoond de Begrafenis van H.M. de Koningin-Moeder. Daarna een dol komische klucht met Fatty en een musical show. Tot slot de buiten gewone hoofdfilm. De bezoekers waren buitengewoon ingenomen met het vertoon de en Carlton heeft reeds een plaatsje in genomen bij velen. Zaterdag a.s. komt deze onderneming alweer met iets buitengewoons, met name met de eerste Amerikaansche film, van Li- lian Harvey: „Mij Lips betray", (de 200 P.K. van Zijne Majesteit), waarvan wij de voorfilm reeds zagen, alsmede met een tweede hoofdfilm: „De held van Mexico". Wij konden reeds goed bemerken, dat Hotel Eemland een nieuwen eigenaar heeft. RECTIFICATIE. Het verslag over de A.D.O.-revue 1934 in ons blad van VV/oensdag 11 April j.1. be vat eene vergissing, die wij gaarne willen herstellen. Het instudeeren der ten gehoore ge brachte nummers door het dubbel-kwartet „The A.D.O.-Singers" heeft NIET plaats gehad onder leiding van den heer van Mau- rik uit Utrecht, maar geheel onder leiding van den heer W. P. J. Venema, lid van A.D.O., zoowel op de repetitie, als bij de opvoering der Revue. I. O. G. T. De loge No. 86 van de Tempelieren order der afd. Soest, hield Maandagavond nader bekend gemaakt te worden, wordt de film getpond, waarin men kennis maakt met de loges, het wachtwoord en het klop- teekcii dat voor de Tempelieren over de geheele wereld hetzelfde is, met de inter nationale bijeenkomst in den Haag, waar 68 grootloges bijeen waren. Veel wordt ge daan aah reddings- en kinderwerk. De l.O.G.T. werd opgericht in 1852 in Ame rika en verricht nog steeds haar zegenrijk werk. De zeer mooie film werd met volle aandacht gevolgd. Moge dc vertooning haar werk doen, waar het noodig blijkt. EXPOSITIE. Tot 5 Mei exposeeren in de tentoonstel lingszaal van Gerbrand.s' Kunsthandel te l trecht G. Feuerstein en Jonkvrouw M. L. van Holthe tot Echten te Soesterberg. NATIONALE LUCHTVAARTDAG. Naar wij vernemen zal de door de mili taire Luchtvaartafdeeling te Soesterberg te organiseeren Nationale Luchtvaartdag, welke was uitgesteld tot 14 Juli, bij nadere wijziging alsnog worden gehouden op 30 Juni a.s. EEN BOSCHBRAND. Even nadat de vrijwillige brandweer van Soesterberg was weg geweest voor dc- be strijding van een huisbrandje in een per ceel in de van Maarenstraat alhier, werd zij Zondagmiddag ongeveer kwart over twaalf opnieuw gealarmeerd voor een hei debrand, welke was uitgebroken achter het aldaar het droge buntgras vuur gevat, het zoogenaamde „Oude Kamp", dat gelegen i> over de grens, in de gemeente Zi i>t. Ver moedelijk weer door onvoorzichtigheid had aldaar het droge bentgras vuur gevat, het welk spoedig over sloeg op ven naburig boscli. De- brandweer had een zwaar werk om den tellen brand te beteugelen. Zoo moesten zoo >nel mogelijk boomen worden omgehakt om verdere uitbreiding te be letten. Geassisteerd door burgers en padvinders mocht het haar intusschen gelukken den brand om ongeveer kwart over één mees ter te worden. Toen verscheen inmiddels ook de brandweer van Zeist benevens mi litairen, die zich vervolgens aan het nablus- schingswerk zetten. Nog ongeveer 3 H.A. prachtig bosch werd een prooi der vlam men. FEESTAVOND VAN „DE BERGSPELERS". Door de alhier bestaande Tooncelvereeni- ging „De Bergspelers" werd Zaterdag avond j.1. voor haar leden, donateurs en genoodigden, een feestavond gegeven in de groote zaal van „Huis ten Halve" alhier. In zijn openingswoord sprak de voorzit ter, de heer P. van Driel, er zijn leedwezen over uit, dat men zoo juist, het was reeds 8 uur, nog de aanzegging ontvangen had, dat alle genoodigden, dat waren du> zij, die geen lid of donateur waren, om twaalf uur de zaal moesten verlaten. Praktisch had dit de beteekenis, dat de zaal op dat tijd stip bijna leeg zou loopen, wijl de meeste donateurs één oi meer leden van hun gezin hadden meegenomen, en zij niet van plan waren om de oud-Hollandsche opvatting, „samen uit, samen thuis" geweld aan te doen. Ten slotte werd men uit die impasse gered door een onverwacht, groote toetre ding van donateurs. De voorzitter begreep intusschen niet aan welke drijfveeren men het ondervondene te danken had, wijl de vcreeniging altijd getracht heeft om de zaak in goede banen te leiden en nimmer, bij geen enkele voorstelling, eenigen aan stoot heeft gegeven. Vervolgens werd het programma afge- werkt, dat een zeer groote verscheidenheid bood! VY;ijl het een feestavond was, zullen we ons onthouden van het noemen van na men. Het mag intusschen niet onvermeld blijven, dat alle deelnemers hun best deden om dezen avond naar wensch te doen sla gen. Vanzelfsprekend waren verschillende nummers aan het tooneel gewijd of hielden, minstens genomen, verband er mee. Zoo zagen we o.m. de opvoering van: „Een huis met commensaals", dat twee jaar ge leden door deze vereeniging voor de eerste maal werd opgevoerd en waarin eenige van haar goede krachten, ook nu weer tot uiting konden komen. Het „Jochem pezel, wat ben je voor 'n ezel", alhoewel oud, blijft toch zeer. karakteristiek, en was ook nu in staat, vooral ook door de wijze, waarop het ten tooneele gebracht werd, om de lach spieren danig in beweging te brengen. De vereeniging had zich voor dezeu avond ook van de medewerking van ande ren verzekerd, van wie dra bleek, dat zij geen vreemden waren op het gebied, waar op zij zich bewogen. De beide rhytmische dansjes bijvoorbeeld, werden dopr een tweetal jonge dames op keurige, correcte r een samenkomst in Religie en Kunst, waar voor nogal belangstelling was. De voorzit ter der loge riep allen het welkom toe en nadat een zeer goed muzickensemble een paar nummers ten beste had gegeven, zong men de Tempelierenmarsch. Daarop ver kreeg zuster Ariëns uit Rotterdam, het woord, welke opmerkt dat men tegenwoor dig veel beweert, onthouding en drankbe strijding is niet meer noodig, want men ziet haast geen dronken menschen meer, wat gelukkig is, maar toch is er verleden jaar nog voor 250 millioen gulden aan drank besteed dat veel beter gebruikt had kunnen worden. En zoolang dat nog plaats heeft gaat de propaganda yerder. Nu wordt die der l.O.G.T. gevoerd over de geheele wereld, doch is deze niet overal hetzelfde. In Indië gaat het bijv. tegen de opium en in andere landen weer tegen iets anders, want de l.O.G.T. is een broederschap, één groote eenheid. En om nu met het werk wijze uitgevoerd. Een gast en een lid traden op als gezellige conferenciers. Het num mer: „Soesterberg seint", verwekte, vooral onder dc ingewijden, veel hilariteit. Een 2-tal frissche duetten oogstten veel bijval. Aan dezen avond waren nog enkele at tracties verbonden, waarvan een druk ge bruik gemaakt werd. Ook voor goede mu ziek was gezorgd, terwijl na afloop van dezen prettigen avond nog een bal volgde, waarop voornamelijk de jongeren zich nog een paar uur amuseerden. OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEF. 330 POSTGIRO 146847

De Soester | 1934 | | pagina 2