2e BLAD „KINDER"- f Huur en Verhuur, Koop en Verkoop Q^Plaatselijk Nieuws^O Soesterberg Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 I WONINGBUREAU NIENABER Emmalaan 12a - TELEF. 611 van landhuizen, villa's, bouwterreinen, enz. Assuranties op elk gebied GRATIS Inschrijving O^BurgerlijkeStand yO behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 21 April 1934, No. 32 E. H. B. O. AFD. SOEST. De afd. Soest van de E.li.B.U. zal op Donderdag 20 April a.s. haar jaarlijkschen feestavond geven in Hotel Kernland. Mede ter gelegenheid van de sluiting v. d. cursus zullen op dien avond tevens aan de geslaagde cursisten de diploma's worden uitgereikt door den voorzitter der aid. Soest. Opgevoerd zal worden het blijspel: „Jan Ongeluk", door de leden der E.H.B.O., een en ander afgewisseld door muziek en zang van het ensemble: „The Blue hollies. Gezien de reputatie, die de K.H.B.O. in Soest geniet, twijfelen wij er niet aan of ook deze.i avond zal zich wel weer in een groote belangstelling mogen verheugen, zoodat men aangeraden wordt zich tijdig van kaarten te voorzien. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie, voorkomende in dit uuinmer. SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGS BRIGADE. Bij het op lü April j.1. door Dr. Smits uit Utrecht afgenomen examen voor het vcrleenen van hulp aan den op den wal ge- brachten drenkeling, het zoogen. „medische gedeelte" voor het diploma van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, slaagden onderstaande leden van de Soes- ter Vrijwillige Reddingsbrigade: Mej. R. C. van den Hoeven. Mej. H. 1. Hubner. Mej. J. J. van Ruyven. Mevr. F. J. van der Woord. P. J. Butselaar. J. Eichelsheim. L. H. Fugers. N. Klarenbeek. F. van Ruyven. J. VV. Quelle. J. van der Woord. Geen enkele candidaat behoefde te wor den afgewezen. Een mooi succes voor Dr. Stroband die geheel belangeloos zijn winteravonden gaf aan de opleiding. Het examen werd gehouden in de gym nastiekzaal van den heer Stoof, die uit sympathie met het mooie doel, eveneens geheel belangeloos zaal en woning beschik baar stelde. üp 21 dezer wordt te Utrecht in de Zweminrichting O.Z.E.B.1. het examen voor het „technisch gedeelte", het opduiken en naar den kant brengen van den drenke ling, afgenomen. SOESTER SCHAAKCLUB. Van bovengenoemde club kan van den te houden winterwedstrijd nog de volgende uitslagen worden gemeld: Groep I: J. Timmer Sr.J. C. Wicel 01 J. Timmer Jr.J. Gorter 01 ln deze groep heeft alleen de\ Heer J. Timmer nog te spelen tegen de Heeren Wie kei en Hilhorst. De volgende heeren zijn uitgespeeld en heeft Schreuder 4K, Timmer Sr. 4y3, Gorter 3% en de Zoete 0 punten behaald. Groep II: J. Rh, HoekM. W. Luypen 10 In deze groep moet de Heer van Meel nog spelen tegen de Heeren Drost, Hei mens, terwijl hij nog hangpartijen heeft te gen de heeren Hoek en Thomasze; ook hier zijn uitgespeeld de Heeren C. de Jong met 4, Luypen met 1 en Amelunxen met 4 punten. Groep III: A. de VriesP. C. Zonneveld 10 G. J. de Vries—J. J. Plemper v. Balen 1U In deze groep zijn uitgespeeld de Heeren A. de Vries met 6, Blom met 6, G. J. de Vries met 7 en Post met 3J4. punt. Ook in deze groep moeten nog enkele partijen worden afgespeeld. De Heeren worden verzocht deze vóór Dinsdag 24 April bij een der spelers thuis af te spelen daar Dinsdag 1 Mei de promotie-degradatie wedstrijd moet beginnen. Ook nieuwelingen worden aangeraden zich als lid op te geven daar Hemelvaarts dag weder een buitengewone schaakdag zal worden gehouden voor al de leden van den Stichtsch-Gooischen Schaakbond. Aan melding iederen Dinsdag aan het clublo kaal, Gebouw Religie en Kunst, Rem- brandtlaan. DAMMEN. GROEPENWEDSTRIJD O.D.G. Bovenstaande wedstrijden kenmerken zich dit jaar, door het onregelmatig verloop der verschillende groepen. Enkele heeren waren door verhindering genoodzaakt hun partij uit te stellen, waardoor er slechts enkele uitslagen te vermelden zijn. A.s. Woensdagavond zal echter wel eenige be slissingen brengen omtrent eerste en tweede: prijzen. De uitslagen van Woensdag j.1. waren: Groep A. H. BakkeriChr. Bakker Groep B. Q D. Waal—VV. Henger Groep C. W. F. JasP. Reeringh u—-- Deze wedstrijden worden gespeeld in het clublokaal van O.D.G., Hotel „de Gou den Ploeg" (zijingang). Aanvang 8 uur. Belangstellenden hebben vrijen toegang WATERSCHAP SOESTERVEEN. Wijziging Keur- of Politieverordening. Het Bestuur van het Waterschap „Soes- tervéen" zond aan de stemgerechtigde in gelanden een circulaire waarin gewezen wordt op de wijziging van de voor het Wa terschap geldende Keur- of Politieverorde- In het vervolg moeten alle uit de Oude Veensloot de Nieuwe Veensloot en het Oude Grachtje opgaande slooten en dwars- Hooten, welke de scheiding vormen tus- schen twee aan verschillende eigenaren toebehóorende perceelen door de eigenaren in vollen eigendom, erfpachters of vrucht gebruikers van de daaraan grenzende per ceelen, elk voor zoover ieders recht strekt, worden onderhouden op eene breedte van tenminste de halve breedte van den wa tergang. Uitgezakte en door het vee ingetrapte kanten zullen afgestoken moeten worden en niet mede worden gerekend ter bepa ling van bestaande breedte, welke van vas ten oever zal worden gemeten. Met deze bepaling dienen de grondeige naren bij de op 7 Mei a.s. te houden schouw wel rekqning te houden. ij EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: extra groot f 3.8U; hoogste prijs f 2.45; middelprijs f 2.15f 2.25; laag te prijs f 2.eendeieren f 2.2U; alles per 1UU stuks. Ganseieren 3lA cent per stuk. Aanvoer 26800 stuks, handel kalm. NEDERL. CHR. VROUWENBOND. De afd. Soest van de Ned. Chr. Vrouwen_ bond zal een excursie maken naar de Glas fabriek te Leerdam. Zij zal omdat de deel name groot is, in twee partijen gaan, n.1. Maandag en Dinsdag a.s. De reis die met auto-bussen gemaakt wordt, zal men ne men door de bloeiende Betuwe. CARLTON THEATER. Wij vestigen nogmaals de bijzondere aan dacht op de advertentie in dit nummer van Carlton, welke deze week komt met twee hoofdfilms. Een prachtprogramma. NEDERL. VER. TER BEHARTIGING VAN DE BELANGEN VAN JONGE MEISJES. Ten einde te geraken tot een clubje van leden, contribuanten of Union Stuivers verzamelaars, werd in de consistoriekamer der Emmakerk een samenkomst gehouden onder praesidium van Mevrouw Deketh Putman Cramer. Deze praesidente opende de samenkomst en wijst op het mooie werk dat over de geheele wereld wordt verricht, en dat door Mevr. v. d. Spek reeds 40 jaar wordt gedaan, waarvoor de spreekster haar hartelijk dankte. Daarop verkrijgt Mej. J. J. C. van Hasselt uit Amersfoort het woord en roept allen het welkom toe en is verheugd over de groote belangstelling, en staat daarop even stil bij het verschei den van H.M. de Koningin-Moeder, welke in den vólsten zin des woords een be schermvrouwe was; haar nagedachtenis blijft steeds in aangename herinnering. Het doel van deze samenkomst is hetgeen ver nomen wordt uit te dragen, zoodat het werk der „Union" door heel Soest bekend wordt. Het antwoord op de vraag, wie helpt ons met raad en daad, dat is bovengenoemde vereeniging, welke in 1877 te Genève werd opgericht en waar toen 7 landen zich aan sloten. In 1882 werd in Nederland opge richt de Ver. ter bescherming van jonge meisjes, maar daar dit niet de juiste be doeling wêergaf, werd bovenstaande naam aangenomen. De vereeniging stelt zich ten doel: zich de belangen aan te trekken van jonge meisjes van eiken rang, stand of be lijdenis, die raad of leiding noodig hebben. Allereerst werd dit betracht door het Sta- tionswerk, dat verricht wordt door de juf frouwen met den rood-witten band om den arm, en niets doet dan kijken en helpen, daar waar zij door ervaring weet dat het aankomende jonge meisje door haar op treden raad of hulp noodig heeft, daar zij anders soms in verkeerde handen verzeild raakt. Ook worden hulpbehoevenden e.a. geholpen. Nadat de juffrouw op het station haar taak heeft verricht, wordt het jonge meisje in aanraking gebracht met het Maatschappelijk advies- en Inlichtingen bureau dat alleen maar te Amsterdam is gevestigd, maar overal zijn vertakkingen heeft, en alle mogelijke inlichtingen en hulp verstrekt. Deze inlichtingsdienst geeft in lichtingen op alfle stations, zoowel in bin nen- als buitenland, en is overal vertegen woordigd. Verder werkt de „Union" met de Tehuizen waar een goedkoope gelegen heid is voor alleen reizende meisjes en waar men steeds een „open deur" vindt, een prettig onderdak voor elk meisje dat buiten haar woonplaats moet vertoeven. Verder zijn daar de bemiddelingsbureaux die hulp verleenen aan elk, die een betrekking zoekt, waar dan ook. Dan heeft men nog de club huizen waar voor die meisjes gezellige avonden worden georganiseerd en waar zij hun vrijen itijd kunnen doorbrengen en waar-elkeen welkom is. Ook aanvaardt de „Union" de voogdij over minderjarige meis jes, vanaf hun 13den jaar. Dan is er de „le denhulp" waarvan de leden zich direct in verbinding stellen met elk meisje dat van uit haar woonplaats in een andere gemeen te haar betrekking heeft gevonden en haar met raad en daad bij staat. Dan belast de „LTnion" zich ook met kinderen die alleen op reis worden gezonden en zorgt er voor dat zij op de juiste plaats terecht komen Dit prachtige werk dat voor alle jonge meisjes geheel gratis wordt verricht, vraagt natuurlijk veel geld; per jaar adleen voor Nederland f 70.000. Dat bedrag wordt ver kregen door subsidie, door lidmaatschap ad f 2.50, door contribuant worden voor 'n zeker bedrag of door lid te worden van het pas opgerichte Union Stuiverswerk, waar voor men per week, per maand of per 3 maanden 5 cent kan geven, wat hier te Soest geïncasseerd wordt door zuster Grootve'ld en door Mevrouw v. d. Spek De vereeniging beweegt zich op Christelijk terrein, maar heeft tot nu toe veel jonge levens gered, die anders omgekomen wa ren in den poel der ellende. Daarom zal een opwekking tot deelname aan het werk voorzeker overbodig zijn. GEREF. KERK. In kort geding heeft de heer S. Meinesz Jullianastraat alhier, het proces verloren in zake de grondkwestie met de gemeente, het terrein is sinds Zaterdag j.1. reeds in orde gemaakt. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Een ernstig verkeersongeval had Woens dagnacht plaats op de Birktstraat nabij het café Kamplust. De bestuurder van een auto, afkomstig uit Apeldoorn, genaamd v. d. L. reed waarschijnlijk tengevolge van verblin dende verlichting van een tegenligger tegen een boom, waardoor zijn wagen ernstig I werd beschadigd. Tengevdlge van den schok bekwam een mede-inzittende, zekere K. S. eveneens uit Apeldoorn een ernstige hoofdwonde en vermoedelijk een hersen schudding, waarom hij per ziekenauto naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amers foort werd vervoerd. BILJART SUANCE. Heden beginnen bij den heer D. Radstok, Café Populair, biljartwedstrijden. Als fraaie prijs een prachtige Motorfiets (Matchles). Men zie de annonce vanaf heden in dit nummer. DE NIEUWE COMMISSARIS DER KONINGIN IN DE PROVINCIE UTRECHT. Met ingang van 1 Juni a.s. is benoemd tot Commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht, in plaats van den afgetre den Dr. H. Th. 's Jacob, de burgemeester der gemeente 's-Gravenhage Jhr. Mr. Dr. L. H. N. Bosch ridder van Rosenthal, aan wien a)ls burgemeester gelijktijdig eer vol ontslag is verleend onder dankbetui ging voor de gewichtige diensten, door hem in laatstgenoemde functie bewezen. FAILLISSEMENT. Door de Arrondissements-Rechtbank te l trecht is op 18 April j.1. in staat van faillissement verklaard A. J. van Dorre- steijn, schilder en behanger, Spoorstraat 5 te Soestdijk, met benoeming van Mr, C. Veen tot rechter-commissaris en van Mr. E C. Terlingen te Soest als curator. VERLOTING. Door de Ouder-Commissie der O.L. School aan de Beetzlaan te Soestdijk, werd het initiatief genomen een fonds te vormen voor kleeding en dergelijke voor schoolkin deren. Bepaald werd dat de verloting half April 1934 zou plaats hebben; wij zijn ech ter nog in het bezit van 2UU loten. Gezien de zeer mooie prijzen, n.1. een lsten p.ijs een Dames- of Heeren Gazelle- Rijwiel, verder vele nuttige en fraaie prij zen, verzoeken wij allen, die met ons doel sympathiseeren, ons van de laatste loten te helpen. Zij zijn alsnog te verkrijgen 25 cent per stuk aan onderstaande adressen: Mevr. de Kruyff, Koninginnelaan 94; Mevr. van Beek, Ringweg 14a; Mej. van 't Erve, Parklaan 7; de Heeren v. d. Lugt, Beetz laan 35; van Hoeflaken, Koninginnelaan 73; Kriek, Beetzlaan 74; Assink, Beuken laan 15a; van Wely, Beetzlaan 22; Wassing Nieuwstraat 32a; Grift, Kromme weg 28 en Fugers, Kerkstraat 3. MANUFACTURENHANDEL. In het perceel van Weedestraat 5a is thans gevestigd „het Tricothuis", naast 3e Garage Kuiper, hoek Lindenlaan. Ook deze week iS er nog eene openingsreclame, waarvan iedere kooper profiteeren kan. Voor verdere inlichtingen verwijzen wij' naar de advertentie in dit blad. HERDENKINGSBORDEN. Wij vestigen gaarne de aandacht op de herdenkingsborden, die thans weer" ver krijgbaar zijn. Van de Porceleijne Fles een ter herinnering aan H.M. de Koningin- Moeder, van de Plateelbakkerij een „Ram" Julianabord en van de Plateelb. „Zuid-HoU land" een Juliana-Oranjebord, beide laatste ter gelegenheid van den 25sten verjaardag van H.K;H. Prinses Juliana. Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie zijn deze borden verkrijgbaar in de Soester Kunsthandel, Burg. Grothe- stnaat 11, alhier. UITSLAG VERLOTING MONDACCORDEONVER. „BRAVO". Lot No. 926 trommel, 959 cactuspotje, 969 vulpen, 980 doosje sigaartjes, 168 kin dercouvert, 174 sigarenaansteker, 990 kom- kommerschaafl, 150 mascotte, 10 Japansch matje, 1000 jampotje, 52 kapstok, 555 cac tuspotje, 826 doosje sig.tjes, 134 fietslamp, 568 groentensnijder, 19 fietsbel, 56 doos zeep, 777 cactuspotje, ^,8 aschbakje, 19 zandloopertje, 161 doosje sigaartjes, 172 potlooden, 681 sig„aansteker, 288 schilde rijtje, 158 komkommerschaal, 211 lijstje, 47 schaaltje, 919 rijwiel, 993 doos sigaartjes, 466 asbakje, 706 sig.doosje, 145 inktstell, 736 kleedje, 177 pak tabak, 695 theemeubel, 233 vulpen, 807 schilderijtje, 772 slacouvert, 209 schemerlamp, 20 doosje sig.tjes, 929 theezeefje, 712 wandklokje, 711 kleedje, 206 schilderijtje, 984 koffertje, 934 asbakje, 199 sig.doosje, 200 doos sig.tjes, 205 eierdop jes, 675 rookstel, 553 doosje sig.tjes, 444 scheerspiegel, 108 theepotje, 149 zeepstel, 673 zakmes, 682 Jap. matje, 907 roomstel, 741 theeblad, 4 schilderijtje, 547 Jap. matje, 169 tube zeep, 893 tandpasta, 487 sjaal, 985 schemerlampje, 30 kleedje. Prijzen af te halen tot en met 19 Mei (lot meebrengen). Prijzen die vóór of op 19 Mei niet zijn afgehaald, vervallen aan de ver eeniging. Af te halen Koninginnel. 27huis. UITBREIDING BUSLICHTING. Met ingang van Maandag 23 April zal de brievenbus aan het hulppostkantoor te Soesterberg op werkdagen, behalve Zater dags, des avond om 23.35 nog eens Worden gelicht. De correspondentie uit deze lichting zal nog met de nachttreinen worden verzon den, zoodat vrijwel in het geheele land uit reiking in de eerste bestelling kan plaats vinden. Deze uitbreiding voorziet in een diep ge voelde behoefte. PROMOTIES BIJ HET LEGER. Bij K.B. zijn benoemd met ingang van 1 Mei 1934: bij den Generalen Staf, tot kolonel de luitenant-kolonel P. W. van Best, van den Generalen Staf, Commandant van de Lucht- vaartafdeeling; tot kapitein bij de Luchtvaartafdeeling de cerste-luitenants W. E- Hoogenboom en I. A. A'ler, vliegers bij die afdeeling. OPLEIDING MILITAIRE VLIEGERS. Het U.D. schrijft: Blijkens voorloopige besprekingen tusschen het departement van Defensie en de Nationale Luchtvaartschool wordt overwogen, in hoeverre het raadzaam en uitvoerbaar zou zijn, dat de opleiding voor militaire vliegers in handen zou ko- GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: paar glacé handschoenen zilveren broche Parapluie Manchester jas politiebureau van Lenneplaan 55 van Lenneplaan 55 Birktstraat 26b men van de instructeurs van de N.L.S. Dit zou een ontlasting en bezuiniging be- teekenen Voor Soesterberg, waar de militai_ re Vliegers tot nu toe hun opleiding ont vangen. Zijn wij wel ingelicht, dan zal bin nen niet al te langen tijd een proef worden genomen met dezen vorm van opleiding op het vliegveld Waalhaven. Het ligt in de be doeling, wanneer dit systeem levensvat baarheid blijkt te hebben, den jongen vlie gers behalve Rotterdam, ook op de andere vliegvelden van de N.L.S., b.v. Schiphol, een opleiding te geven. DE UITVOERING VAN HET K. R. O. SEXTET. Uitgaande van den Katholieken Kring „St. Carolus" werd Woensdagavond 18 April door het K.R.O. Sextet voor een stampvolle zaal in „Huis ten Halve" alhier een uitvoering gegeven, welke buitenge woon geslaagd is. Het was de laatste avond in het seizoen en in verband hiermee bracht Pastoor Mocking in zijn openings toespraak den voorzitter en zijn staf dank voor de wijze waarop zij de verschillende avonden hadden georganiseerd, hierbij den wensch uitsprekend, dat het bestuur ook in 't vervolg de eerste plaats op het pro gramma zal inruimen voor het ernstige en leerzame en daarna aan het vermakelijke. Hierna ging het scherm open en zag men het gevierde sextet, dat met luid applaus begroet, den K.~R.O.-marsch inzette, die dadelijk contact bracht met de zaal. Alle volgende nummers van het afwisselend programma hadden een geweldig succes. We kregen een amusementsorkest te hoo- ren in de beste beteekenis van het woord Het spel vvas gaaf en harmonisch, waarbij het vermakelijke niet buiten het kader viel, doch in het rhytme opging. De wals „An der Schonen blauen Donau", ontbrak niet op het programma. Zij kreeg in de breed uit gesponnen inleiding met het daarop vol gende vurige tempo een nieuw aanzien. De cello- en vioolsolo's getuigden van groote bekwaamheid, de soli voor xylophoons van een groote behendigheid in het hanteeren der stokjes. Het „Standchen" van Heykens klonk gevoelig en fijn, evenzoo the clock is playing". Geweldig sloeg de „Negro- Vestiging van 12—18 April 1934. W ed. C. J. H. Beckmann van Baarn n. Lartolottilaan 2; H. Th. v. d. Wfeem met gezin van A'foort naar Stationsweg 13; H. Augustin van A'dant naar Batenb.laan 15; B. J. D. van Hengstum van Naarden naar Middel wijkstraat 19; G. F. ten Pas met gezin van Apeldoorn naar K. Hartweg 21); G. W. E. van üoyen van Utrecht naar Kerkpad Z.Z. 51; K. Höffgen van Haarlem naar Hartweg 27; C. H. Staal geb. Mets van Utrecht naar Heuvelweg 23; E. Krey- mann van Duisburg naar Stadhouderslaan 39; C. W. Onderwater van Zwolle naar v. Lijndenlaan 5; A. Bakker van H'sum naar Schoolstraat 20; B. F. G. de Ridder van Rijswijk naar van Lenneplaan 34; J. G. Scholten van W isch naar Soesterb.straat 125; V\ ed. K. H. Hylkema van Leeuwarden naar Emmalaan 12; A. S. Rinsema van Zij- pe naar Kolonieweg 5; P. J. C. Tetrode met gezin van A'dam naar Amersf.straat 6; H. Koning van A'dam naar Amersf.str. 6: G. A. Deketh van Utrecht naar Beuken laan 1; A.^ H. Heus van Breukelen naar Hartweg 17; H. Overbeek met gezin van A'dam naar KI. Engendaalweg 15; H. Ho- genberg van Zeist naar v. Maarenstraat 2; ^ed- de Jong van A'dam naar Kon.laan 67; T. Leeuwrik van Aalsmeer naar Beu kenlaan 17a. Vertrek van 12M18 April 1934. G. A. M. van Assen van Spoorstraat 41 naar R'dam, Westersingel 103; Mi van Ooijen van Braamweg 80 naar Leusden, Stoutenb.straat F. 10; H. Wbssenaar van K. Hartweg 16 naar R'dam, Heemskerk- straat 13 2e etage; A. Schoemaker van v. Weedestraat 36 naar Baarn, Tromplaan 25; R. W assenaar met gezin van Kromme- weg 27 naar Wymbritseradeel, Oudega; P. van Dam van van Weedestraat 9e naar Utrecht, Poortstraat 43; F. J. E. de Veije van Spoorsraat 27 naar Kockengen, p.a. W. H. Ypes, Arts; A. L. Brand van Lange Bergstraat 14 naar A'foort, J. Catslaan 39; J. Groote van Torenstraat 15 naar Em- men, Barger Compascuum 390; R. Hbiting met gezin van Kerkstraat 1 naar Frane- ker, 'Noord 67; C. van Rouwendaal van Korteweg 19 naar Baarn, Laanstraat 87; Song" in en het nummer voor „Oud en Jong" werd door allen meegezongen. Aan 't slot moesten de musici een extra nummer geven. Eerder was het publiek, dat door een enthousiast applaus van zijn waardeering deed blijken, niet tevreden. Vóór de pauze werd door den heer Paul de Waart een propagandawoord uitgespro ken. waarin hij achtereenvolgens behandel de: De beteekenis van de Radio in het al gemeen en die van de Katholieke Radio in Nederland in 't bizonder. Met frappante voorbeelden werd door spreker die betee kenis geïllustreerd. Ook voor de handhaving en verbreiding der Katholieke cultuur, is de radio een instrument van groote betee kenis. Aan een uitzending zijn groote kos ten verbonden. Het feit, dat *de K.R.O. een goede zender heeft, geeft haar een uitzon derlijke positie, wijl er slechts drie Katho lieke zenders op de wereld bestaan. Ten slotte behandelde spreker de hou ding der luisteraars tot de K.R.O. Aan 't eind bracht de voorzitter, de heer C. J. Nefkens, dank uit aan allen, die mee gewerkt hebben om dezen avond te doen slagen. Onder aanbieding van een lauwerkrans werd hulde gebracht aan het sextet, waarna door allen nog gezamenlijk een couplet van het Wilhelmus gezongen werd, alvorens naar huis te gaan. van 1218 April 1934. GEBOREN: Bertus, zoon van E. Bak ker en J. S. van Brummelen, Molenstraat W.Z. 69; Anna Maria Rosina, dochter van G. F. M. de Haan en C. J. Passé, van Wee destraat 44. ONDERTROUWD: J. A. Appeldoorn en M. C. v. d. Hoorn; A. Lugtigheid en A. Hendriks; H. J. Lodder en A. A. Kooy; N. H. van Dijk en G. H. Keijzer. GEHUWD: R. van Burgsteden en A. J. Koster; J. van Noordenburg en M. van Ooyen; J. de Wolf en H. Wassenaar; F. D. Pronker en A. E. Bloemer; A. Schoe maker en P. C. van Weert; E. Heupers en R. Wams; H. Visser en A. Ravenhorst; A. Aalten en K. J. Timmer. OVERLEDEN: Sophia Icke. 53 jaar, gehuwd met J. Ch. v. d. Tak, Hartman laan 110; Cornelis van Fulpen, 83 jaar, ge huwd met A. Hilhorst, Lange Brinkw. 50. O. J. Dirksen van Heideweg 33 naar Den Haag, Accasiastraat 131; F. Schönq van Heuvelweg 40 naar Haskerland Joure, St. Ther.huis; Jhr. G. Sandberg van de Paltz 4 naar A'foort, de Genestetlaan 9; H. Reitsma van F. C. Kuyperstraat 1 naar Veenendaal, Hoofdstraat 93; J. C. Bosma van Verl. Postweg 68 naar Barsingerhorn. D. 9; C. v. d. Craats van Postweg 80 naar Alphen a.d. Rijn, Oranjestraat 45; Wed. J. Amesz v. KI. Engendaalweg 13 n. Utrecht, Bolksbeekstraat 30; G. Eggink met vrouw van Amersf.straat 93 naar A'foort, Da Cos- taplein 4. Verhuizingen binnen de gemeente van 12K1S April 1934. J. de Ridder met gezin van Amersf.str. 23 naar Amersf.straat 25; M. E. Bechholz van Klaarwaterweg 37 naar Verl. Talmal. 11; J. Praag met gezin van K. Engendaal weg naar le Weteringpad 7; A. J. J. van MarJe van Andriessestraat 21 naar Ban- ningstraat 52; J. M. van Leeuwe van Den Blieklaan 19 naar den Blieklaan 21; H. G. Hartog van Hartmanlaan 28 naar Hart manlaan 11: H. Stip van Torenstraat 24 n. Hfeideweg 1: C. J. Roling van Ossendam- weg 7 naar Kolonieweg 8; C. Schaatsber- gen van B. Grothestraat 73 naar Den Bliek laan 37; W. A. J. 't Hart met vrouw van Julianastraat 58 naar Stadhouderslaan 47; A. Kievith van Belvedèreweg 3 n. Verl. Talmalaan 15; J. H. Matthesius van L. Brinkweg 39 naar Laanstraat 35; C. Drost met gezin van Schoutenk.weg 2 naar F. Huycklaan 20; D. Poortinga met gezin van Banningstraat 52 naar Postweg 47; T. Teekens van Rembrandtlaan 22 naar Kerkstraat 10B; Wed. J. van Kooy met gezin van Stationsweg 13 naar Torenstraat 6; A. C. F. van Lemel met gezin van Wald. Pyrmontlaan 54 naar Laanstraat 31; P. Buising met gezin van de Beaufortlaan 8 naar van Lijndenlaan 6; S. A. Baartman idem; L. Bakker van ^'ieksl. O.Z. 5 naar Schoolstraat 20; G. Zeijpveld van Rade- makerstraat 9a naar van Maarenstraat 2. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Leerplichtwet: Wed. J. B. te Soest f 2 of 1 dag. Arbeidswet: J. P. E. te Soest f 2 of 1 d. Dronkenschap: G. O. te Soest, f 6 of 3 d. Te Soest venten z. v.: J. A. R. te A'foort f 2 of 1 dag; Mi H. te Hilversum idem. Te Soest zich in een tapperij niet orde lijk en rustig gedragen: H. V. en A. P. Th. S„ aldaar, elk f 8 of 4 dagen.

De Soester | 1934 | | pagina 5