De twee machten in het leven. N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ Van Weedestraat 7 - Telefoon 962 Ingezonden >0 PEUILL E T ON 9^ Rechtzaken O^Burgerlijke Stand >0 Niet alleen zijn onze prijzen zeer laag gesteld maar ook aan de afwerking wordt de meest mogelijke zorg besteed Beleefd aanbevelend, Buiten verantwoordelijkheid 11 der Redactie STILLE RONDGANG VAN VROUWEN. Vrijdag 18 Mei 1934. Goodwill Day te 's Gravenhage. Vertrek 2.30 uur n.m. Vrouwen van Nederland bedenkt: „Eendracht Maakt Macht" De bedoeling van dezen Stillen Rond gang is, dat duizenden vrouwen, zonder onderscheid van politieke of Godsdienstige gezindte, zich in aaneengesloten groepen van het Malieveld naar het Vredespaleis begeven. In dezen tijd, waarin het schijnt, alsof de aanbidding van het geweld als een be smettelijke ziekte over de wereld gaat, is het van het grootste belang dat de Vrou wen en Moeders eendrachtig naar buiten van haar Vredeswil getuigen. Te getuigen dat wij, vrouwen, het geweld niet meer aanvaarden als middel om welk doel ook te bereiken. Te getuigen dat wij „Vrede willen door Rechtspraak", dat oorlog en geweld in te genspraak zijn met alle Godsdienstige of humanitaire begrippen. En vooral te getuigen, dat wij, vrouwen van welke verschillende beginselen ook wij den oorlog, den massamoord, ver afschuwen eendrachtig ons opmaken om voor een waren Vrede te demonstree ren, gedachtig aan het woord, dat „Eendracht Miaakt Macht." De voorbereiding van deze actie geschiedt landelijk onder leiding van het Centraal Comité, gevestigd te Haarlem. Er is een heid in deze actie gehouden. Waar dit mo gelijk was werden in kort tijdsbestek Plaatselijke Comité's opgericht. Plaatselijke Comité's voeren reeds hun actie te: Alkmaar, Amsterdam, Delft, Gou da, 's-Gravenhage, Haarlem, Leiden, Roer mond, Rotterdam, Utrecht, terwijl in 28 an dere plaatsen óf Plaatselijke Comité's in oprichting zijn, óf de actie door afdeelingen van Vredesorganisatie wordt gevoerd, al les onder leiding van het C.C. Voor deelname kan men zich opgeven bij de Secr. v. d. Plaatselijke Comité's. Van de Nederlandsche Spoorwegen wordt in verschillende opzichten de grootst mo gelijke medewerking ondervonden. Aan de deelneemsters worden bij opga ve tot deelname coupons verstrekt, welke bij voldoende vervoer per spoor, tegen spoorkaartjes met sterk gereduceerde ta rieven (c.a. 50 korting) kunnen worden ingewisseld op 17 en 18 Mei aan de loket ten der Nederl. Spoorwegen. Men moet zich daartoe vóór 12 Mei hebben opgegeven. Voor gereserveerde ruimte, desnoods voor extra treinen kan dan ook worden ge zorgd, (heen en terug Soestden Haag f 1.83). De eigenlijke demonstratie zal, na op stelling, c.a. 1 uur duren. Om 2.30 uur wordt, na het hijschen van de vlag „Vre de" en één minuut absolute stilte, van het Malieveld vertrokkfn. Medegevoerd zullen worden enkele doe ken, zooals: „STILTE". „Wij vrouwen, wij willen den Wereld vrede". „Eerbied voor het Leven." „Gij zult niet dooden". „Nooit meer Oorlog." Bij de Parlementsgebouwen wordt door een deputatie aan de Regeering een adres aangeboden, waarin de Nederlandsche Vrouwen verklaren te staan achter de Re geering, die, bij monde van H.M. de Ko ningin aan President Roosevelt, verklaarde te streven naar Vreedzame Regeling als de uitsluitende methode om Internationale geschillen te beslechten; en dringen de vrouwen er ten sterkste op aan, dat de Re geering meer dan tot nu toe er op aan sturen, dat de woorden, in datzelfde tele gram aan Pres. Roosevelt vervat, in ver vulling zullen gaan, n.1. dezen: „vreedzame regeling van internationale „geschillen kan worden bereikt; vérgaande „ontwapening is thans gebiedend noodza kelijk; immers voortgezette bewapening „leidt tot wedloop in bewapening en, gelijk „pijnjijke, doch al te spoedig vergeten on dervinding bewijst, tot onvermijdelijken „oorlog". Het is bekend, dat Mr. Arthur Henderson naar het Engelsch van LILLIAS CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden) >5) Jocelyn kon de verzoeking niet weer staan, om nog eens even de studeerkamer binnen te kijken en om dat vertrek althans een laatsten blik toe te werpen. Tegelijk kon zij dan enkele woorden van afscheid aan Launcelot schrijven. Zachtjes deed zij dus de deur open en eerst, toen zij in het vertrek stond, zag zij, dat hier nog iemand anders was Het was Launcelot, die aan zijn schrijf tafel zat, met het hoofd in de handen. Eer zij zelve wist, wat zij deed, was ze op hem toegetreden en had hem de hand op den arm gelegd. Hij schrikte en keek naar haar, met van smart half verwilderde oogen die echter onmiddellijk veel zachter van uitdrukking werden, toen hij haar zag. Hij schoof zijn stoel terug en stond op. U moet zich niet te zeer aan uw smart overgeven. Bedenk, hoeveel gelukkiger zij zal wezen, nu zij uw broer en het kleine zusje zal weerzien en uit haar lijden ver lost is. Ja, dat is ook zoo. Ik mag haar niet terugwenschen. Den Hemel zij dank heeft zij de grootste smart, die haar trof, niet ge kend. Zij heeft haar zoon teruggevonden in de andere wereld. Hoorde u wel, wat ze zei? bij herhaling de Nederlandsche Vrouwen opwekte (via de Hoofdbesturen der Vrou wen Vredeorg.) te blijven gelooven in en te blijven werken voor Rechtspraak en Be middeling inplaats van geweld. Nu zal op 18 Mei tevens namens de Nederl. Vrouwen een adres naar Genève worden gezonden, waarin met kracht op het nemen van posi tieve besluiten in den geest van de Volken bondsgedachte en snel voortgaande ont wapening zal worden aangedrongen. Bij, of in de omgeving van het Vredes paleis gekomen, zal de stoet, na een korte toespraak van een overigens volkomen neu trale vrouw, bekend voorvechtster voor den Vrede, worden ontbonden. Hiervoor zal worden uitgenoodigd Mej. H. H. Peteri, uit Utrecht. De mogelijkheid van het houden van een Openbare Avondvergadering met verschil lende spreeksters wordt nog overwogen. Het Centraal Comité heeft nog groote plannen voor de propaganda voor deze Actie gereed liggen. Aan alle groote stations, op alle aan plakzuilen etc. in Nederland dienen groote affiches te hangen. Honderdduizenden cir culaires dienen te worden verspreid enz. Voor die propaganda is het geld echter nog niet aanwezig. Voor de Nederlandsche MANNEN ligt hier een dubbele taak!! Ten eerste, de man stelle de vrouw in de gelegenheid en wekke haar op, op 18 Mei naar Den Haag te gaan. Ten tweede doen wij een beroep op alle Nederlandsche Mannen en Vrouwen, die iets gevoelen voor deze prachtige demon stratie van Eenheid en Vredeswil, die actie ook financieel en liefst direct met groote en kleine bijdragen te steunen. Men zende giften voor de Plaatselijke propaganda aan de Plaatselijke Comité's, voor de Landelijke Actie aan het Secreta riaat van het Centraal Comité. W. A. v. Sonsbeek, Secr.-Penn. Centraal Com. Langendijkstraat 13, Haarlem. Postrekening 191713. G. v. d. MaasNieuwkoop. Secr.-Penningm. Plaatsel. Com. Heuvelweg 25a, Soestdijk. KANTONGERECHT TE A'FOORT. De afgesloten weg. Jhr. Bosch van Drakenstein kreeg vrij spraak voor het afsluiten van de 300-roe- denweg. Het was te verwachten. Wlaarom dan zulke gekke dingen? vroeg de Kantonrechter met grond aan v. d. B. uit Baarn, toen deze zich wegens werkloosheid onmachtig verklaarde de boeten te betalen. Begaat U dan zulke dwaasheden niet, had Z.E.A. daaraan toegevoegd. Bij huren van een auto krijgt men doorgaans niet een der beste wagens. v. d. B. had dan ook een buitenmodel stommiteit uitgehaald. Er waren K.L.M.- vluchten op Soesterberg en de drukte op den weg beloofde verbazend te zijn. En daarvoor huurt monsieur een auto, al heeft hij geen rijbewijs. Toevallig neemt een kennis part aan den auto, een kennis wel met rijbewijs. Zoo rijdt men op 't Zwaantje aan, waar agent Meijer de verkèersregu- leering heeft. De auto van verd. rijdt par does in op een Utrechtschen motorist die, op order van den verkeersagent stil stond, wachtende op het sein van verder te kun nen gaa»1 De moeder van den rijder zat op den duo en liep een klap van den auto op. De gehuurde auto bleek een voetrem te be zitten, welke hoogstens 3 voor cijfer zou hebben gekregen als 10 het hoogste was. f 10.werd het voor dien ref en f 10. f 10.werd het voor dien rem en f 10. Weer de remmen. Verd. was P. Sch. uit Baarn, die op de Birktstraat onder Soest reed met een zeer zwaar beladen vrachtauto, makende een geringe vaart van 20 K.M. En daarmee toch een ongeluk, dat niet aan onvoorzich tig rijden kon geweten worden. Op die straat rijdt een luxe auto en tus- schen verd. en dien luxe auto schuift een motor in; hij was den vrachtauto voorbij gereden. De luxe auto stopt plotseling en de mo torist moet beide remmen gebruiken om Misschien onbewust had hij haar de hand toegestoken. Gaat u uit? Is dat niet wat laat voor u? U zult toch niet alleen gaan? Dr. Hawkes vindt het beter, dat ik met hem meega, antwoordde Jocelyn blozend. Hij heeft eerst aangeboden, dat zijn vrouw hier bij mij zou logeeren. Maar allicht is het hun makkelijker, als ik daarheen ga. Zeker, dat zal wel zoo wezen. Ik had er in het geheel niet aan gedacht. Het is heel vriendelijjv van de Hawkessen. Ik zal u dus niet weerzien, eer u Cearleon ver laat? U heeft misschien al plannen ge maakt? O, ja. Ik ga naar de vrienden, waar ik zoo dikwijls logeer. Ik heb geen eigen thuis, maar bij hen mag ik komen, wanneer ik wiL Is dat het huis, vanwaar u op onze advertentie geschreven heeft? Dus dan heb ik uw adres hier. Zult u van daar altijd te bereiken zijn? Ja, een schrijven aan de pastorie te Befford gericht, zal mij altijd bereiken. Voetstappen traden naderbij, de dokter keerde terug. Ze hadden nog slechts een kort oogenblik, om samen te spreken. HOOFDSTUK XVI. Wat is dit nog onverwachts! Hoe kan ik u zeggen, al wat er in mij omgaat, sprak Launcelot op zachten toon. Wij zullen el kaar dus zelfs op de begrafenis van mijn moeder niet weerzien! Wij brengen haar naar Wales, om haar bij te zetten in het oude familiegrafHoe kan ik u mijn dank betuigen voor al wat u voor haar gedaan hebt?Geen woorden zijn bij machte, om uitdrukking te geven aan de innigheid van dit gevoelen. O, spreekt u mij toch niet van dank! Konden mijn lippen maar de tolk zijn van hetgeen er in mij omgaat! ook tot stilstand te komen. Hij heeft geen tijd om te signaleeren naar achterkomenden vrachtauto. Deze komt met den motor in aanraking, die zig-zaggend voortschiet en omslaat. De duorijder ligt nog steeds in een ziekenhuis te Utrecht. De garagehouder Hordijk aan de Birkt straat had alles kunnen opnemen. Na het remmen van den vrachtauto schoot die nog 10 M. door bij 20 K.M. vaart. Een andere garagehouder, de heer van Kooy had den wagen op de remmen ge probeerd, zoover dit kon geschieden met den zwaar beladen auto. Hij gaf verd. ge lijk, dat met zwaren vracht het zeer moeilijk kort remmen is. Goed en wel, zei het Openb. Minister! Die opmerking wordt veelvuldig gehoord, maar ze geeft geen verontschuldiging. Met welk soort wagen of met welken last men zich op den weg bevindt, men dient in staat te zijn het voertuig zeer vlug tot stil stand te brengen. Het afdoende remmen moet kunnen plaats vinden. Met het oog op het zware ongeluk werd de eisch van f 50 gesteld met vonnis van f 25. Alweer auto. Het was strijk en zet dezen voormiddag, 7 Maart had D. P. zijn groentenauto stil ge had in den zijweg langs Ons Belang te Soesterberg. Hij was daar wel bespeurd door een chauffeur uit Lichtevoorde, die van den Amersfoortschen kant kwam. De groentenauto komt tusschen de boomen vandaan om te gaan in dezelfde richting, als waarin de Lichtevoorder met flinke vaart rijdt. Deze laatste heeft den voorrang, maar verd. was voor. Die auto schoot echter niet op, zei de Lichtevoorder. We zouden op hetzelfde punt gelijktijdig zijn gekomen als ik niet had gewend naar den boomenkant. Toen was zijn auto tegen een boom opge- loopen. Verd. had zijn rijbewijs sedert Sept. vorig jaar. Volg nu nog maar eens een cursusje in voorzichtigheid, werd hem door den Kantonrechter aangeraden. Het werd f 15 boete. Het productieboek. Th. T., melkslijter te Soesterberg, had een boterkarn, die deugdelijk was ingeschreven. Hij had ook het wettelijke productieboek ontvangen van de Centrale, dat dagelijksche invulling vraagt. Aangezien T. in geen maanden gekarnd had, was dit invullen ook maar maanden achterwege gebleven. Thans doet hij het vol ijver; 't kost niet veel tijd; netjes vult hij in. Deze schoone woorden verhinderden niet den eisch en het vonnis van f 10 boete. Vestiging van 2b April2 Mei 1934. W. G. Koot van A'dam naar Eemstraat 4; W. DijkstraWeistra idem; J. Iioger- vorst van Meero naar Kerkstraat 48; E. Hoogland van A'dam naar De Zoom 11; A. Goetzke van H'sum naar Praamgracht 1; J. Boelhouwer van R'dam naar Beetz- laan 4/D; J. van Bonzei idem; E. R. van Tellingen van M'aastricht naar Emmalaan <3; E. Olthof van Den Haag naar Braamw. 94; D. van Tuinen met dochter van Ame land naar Wilhelminalaan 21; T. Ebes met vrouw van R'dam naar K. Brink weg 22c; G. Hellinga met vrouw van H'sum naar Stadhouderslaan 48; J. van Amerongen m. gezin van Heemstede naar Hartweg 38; E. Preuss idem; A. P. J. de Groot niet gezin van Baarn naar Heuvelweg 40; H. j. Wolf van Arnhem naar Steenhofstraat 12; J. M. F. Wilderbeek van Utrecht naar Iverkpad Z.Z. 40; W. T. H. Broeckhuysen met vrouw van den Haag naar Beetzlaan 30; J. J. Abbel van Tiel naar Schouten kampweg 32; Wed. J. A. W. Dahmen van A'dam naar de Beaufortlaan 6; E. M. Smit van Haarlem naar Talmalaan 3; G. Alberts van Groningen naar Heideweg 58; J. v. d. Berg van Wageningen naar Amersf.straat 90; C. M. A. Houbaer van A'dam naar Rademakerstraat 33; C. v. d. Broek met gezin van A'foort naar Kerkdwarsstraat 4; J. Wille met gezin van Franeker naar Amersf.straat 23; H. H. Velleman van de Bilt naar Hildebrandlaan 15; C. Kossen m. gezin van A'dam naar Eigendomweg 110; A. Lugtigheid van Sassenheim naar Kerk dwarsstraat 8; A. Hogeboom van Baarn naar Klaarwaterweg 6. Dokter Hawkes, die verbaasd was, dat hij Jocelyn niet meer in den hall zag en die nu een lichtstreep waarnam onder de deur van de bibliotheek, trad daarheen. Eens zal ik een naam dragen, die be vrijd is van alle smetten. Eéns zullen wij elkaar weer ontmoeten, had Launcelot nog juist de gelegenheid te zeggen. Ze drukten elkaar de hand en toen trad de dokter binnen en zei tot Jocelyn: Zoo. Dus daar is u, Miss Lauderdale! U vertelt zeker aan Mr. Vyvian, dat ik u meeneem naar mijn vrouw? Dat vindt u toch wel goed, Mr. Vyvian? Het leek mij het beste in de gegeven omstandigheden. Wij zullen goed zorg dragen voor de jon gedame. Mocht er soms iets met het salaris niet in orde zijn, terwijl daar nu natuurlijk uw hoofd niet naar staat, dan zal ik er wel zoo lang voor zorgen. Jocelyn kreeg een kleur en Launcelot sprak een paar woorden van beleefden dank. Het volgend oogenblik hoorde zij de zware deur achter zich dichtslaan en daar mee was een periode in haar leven afge sloten; een gelukkige tijd van vreedzaam zich nuttig maken. Maar zij wist zeer goed, wat zijn laatste woorden tot haar beduiden. Zij wist, dat, wat hij ook tot haar gezegd mocht hebben, als hij zich niet geremd had gevoeld hij zich niet zou uitspreken, eer zijn naam te genover de wereld zou bevrijd zijn van de smet, die er op rustte. Met iedere schrede, die zij naderkwam tot het doktershuis, ging zij tegelijk verder van Merlin, en die gedachte was haar on uitstaanbaar. De Hawkessen waren heel lief voor haar. Na al de vermoeienissen en de aandoenin gen van dien dag werd zij vroeg naar bed gestuurd en vond een knappend vuurtje op haar kamer. W^t de vriendelijke gastvrouw zeker niet Vertrek van 26 April2 Mei. P. Smeeing van Nieuweweg 17 naar Amersfoort, Schimmelp.straat £6; W. RenooyWallenburg met gez. van Soes- terbergschestraat 36 naar Maartensdijk, W. de Zwijgerlaan 13; E. J. A. v. d. Ven met gezin van Heideweg 45 naar Den Haag, Batjanstraat 37; P. J. Horst met vrouw van Vinkenweg 30 naar Baarn, Bremstraat 18; M. C. v. d. Hoorn van Postweg 52 n. Texel, Hoorn 100; A. S. van Tuil van Spoorstraat 34 naar Renkum, Hartenlaan 34; B. H. G. v. d. Meer m. vr. van v. Lyn- denlaan 7 naar H'sum, Neptunusstraat 1; N. v. d. Meer van van Lyndenlaan 7 naar Meppel, Zuideinde 65; J. C. v. d. Poll van Staalwijklaan 4 naar Nederhorst den Berg, Horstermeerpolder C. 214; H. Poot van Nieuwstraat 35B naar Scherpenzeel A. 186; J. C. Hoek van F. Huycklaan 19 naar Den Haag, Oranjelaan 19; C. A. J. van Schoot van Kolonieweg 8 naar den Haag, de Per- poncherstraat 105; H. S. Beekman van van Lenneplaan 70 naar Arnhem, Hertog straat 18; G. H. Sevink van Beetzlaan 56a naar Apeldoorn, Graanweg 35; H. v. d. Brink van 2e Heeserlaantje 10 naar Apel doorn, Veenweg 79; D. J. C. Harmsen van Birktstraat 34 naar Haarlem, Hazepater- laan 24; j. J. van Baaren met vrouw van Postweg 65 naar Utrecht, Albatrosstraat 32; M. v. d. l.oo van Heuvelweg 32 naar Ermelo. Veldweg; E. J. Maaskant, idem; B. van Vangerow van Praamgracht 1 naar Ludwigslust Dtl.T. Eshuis met vrouw van Emmalaan 1 naar Putten, Stations weg; M. Drent van F. C. Kuyperstraat 11 naar Utrecht, Lange Nieuwstraat 15. Verhuizingen binnen de gemeente van 26 April2 Mei 1934. R. Groenestein met gezin van Kerkpad Z.Z. 6 naar L. Brinkweg 39; J. Visser met gezin van KI. Engend.weg 3 naar Kerkstr. 20; Wed. H. v. d. Lugt van Vredehofstraat 14 naar Beetzlaan 95; H. J. Sliep van Laan straat 52 naar Julianastraat 62; M. Beker idem; A. v. d. Ham met gez. van van Len neplaan 5 naar van Lenneplaan 78; W. C. v. d. Ancker met gezin van Wieksl.weg W.Z. 37d naar Braamweg 13; P. E. Zeegel idem; A. H. Klop met vrouw van Parklaan 3 naar Dalweg 2; A. Dijkstra van Kon.laan 138 naar Kerkpad Z.Z. 33; E. Kaats van Beukenlaan 38 naar Nieuweweg 38; K Lohn van Steenhofstraat 45d naar Nieuw c. weg 38; H. J. Lodder van Heuvelweg h naar K. Hartweg 34; B. van Jaarsveld Kerkpad Z.Z. 19 naar K. Brinkweg 1 K. Schuyt met gezin van Gallenk. Pelt-w^ 11 naar van Weedestraat 32; E. v. d. Hoi>t van Vinkenweg 30 naar P. Potterlaan 10 W. M. Sukkel van Rademakerstraat 7B n Sinnemaplein 2; Wed. A. M. J. Aartsen van Verl. Postweg 81 naar Kampweg 64; E. M. C. Fortuijn van Kolonieweg 10 naar Barto. lottilaan 23; P. van Meel met gezin van Beukenlaan 20 naar Gallenk. Pelsweg 31, J. van Nimwegen met gezin van Gr. Melm. weg 1 naar Lange Brinkweg 15; J. van Schoonhorst van Talmalaan 31a naar K Melmweg 13. EEN EN ANDER OVER ZOUTZUUR EN HET GEBRUIK DAARVAN IN DE HUISHOUDING. Wij huisvrouwen komen soms in onzen dagelijkschen onvermoeiden strijd voor zin delijkheid en reinheid in ons huis voor moeilijke gevallen te staan. Maar een goedi huisvrouw heeft altijd van die oude be proefde middeltjes bij de hand. Een van de minst onschuldige daarvan is zoutzuur ot zooals men ook wel zegt, geest van zout Laat ik dadelijk zeggen, dat men met dit goedje heel voorzichtig moet zijn, want het is vergiftig. Het is een verzadigde oplo> sing van zoutzuurgas in water en ziet ei geelachtig uit. Het ruikt erg scherp en ab men de kurk van de flesch doet, komt er damp af. Is het echter sterk met water verdund, dan ziet men geen damp meer We gebruiken het, maar dan heel voorzich tig, voor het schoonmaken van heel vuil glas of porselein of metaal, waarop het bij zonder sterk inwerkt. Het spreekt van zelf, dat we voor het gebruik het moeten ver dunnen. Brandbaar is dit gevaarlijke goed je niet, maar we moeten het, in verband met zijn bijtende eigenschappen, goed afge sloten bewaren en de kurk telkens vernie wen, omdat die steeds wordt aangevreten door het zoutzuur. Voorzichtigheid is hier dus in elk opzicht de boodschap. Laat ons Uw DRUKWERK verzorgen gedacht had, haar logee zette allereerst het venster open en keek vol verlangen uit naar ieder lichtje, dat zij van Huize Merlin meen de te onderscheiden; en zóó lang bleef zij turen, tot ze ten laatste huiverend en door en door verkleumd het venster sloot. Laat op den avond van den volgenden dag verliet de kleine lijkstoet van Merlin het station. Jocelyn kon hierbij niet tegen woordig zijn, want zij lag te bed met zware gevatte koude. Adela Muncaster had haar geschreven, dat zij natuurlijk dadelijk weer op de pasto rie haar intrek moest nemen en zoo was Jocelyn al onderweg naar Bedford, eer Launcelot Vyvian teruggekeerd was uit Wales. Hij bracht toen nog slechts één nacht op Merlin door en heel laat op den avond had hij daar zijn zaken geregeld. Hij had zijn bagage laten pakken en ver trok, niemand wist waarheen. Ofschoon oude Rachel den naam Malta uitspelde op zijn valies, zei dit haar niets en geen van de andere bedienden maakte zij deelgenoot hiervan; de geheimen van „Master Laun celot" waren de hare niet en ze zou ze we ten te bewaren. Adela Müncaster ontving Jocelyn met open armen. Nu, kindje, zal je toch wel genoeg heb ben van dat zonderlinge ondernemen, om gezelschapsdame te spelen, is 't niet? Nu blijf je toch zeker den heelen zomer bij ons? En dan zal dk af en toe hier eens iemand inviteeren ter eere van jou. Met dien „iemand" bedoelde Adela in de eerste plaats Jocelyn's neef Roger, want, dat de jongelui een paar moesten worden, stond nu eenmaal vast bij de domineesche. Verbazend vriendelijk van je, Adela, maar je moet het mij niet ten kwade dui den, als ik je vertel, dat ik den Warings heb geschreven, of ik daar een tijdje mag komen. Ze hebben mij al zoo dikwijls ge vraagd en ik geloof, dat het aan de zuid kust nu heerlijk zal zijn. Waar wonen de Warings dan?O, maar ik vind 't eigenlijk allerellendigst, dat je nu weer zoo gauw hier zoudt weggaan! Ik had zóó gehoopt, dat je maanden lang bij ons blijven zoudt, nadat je zoo lang in Caerleon bent geweest. De Warings wonen in Southsea. Southsea?Dat maakt immers deel uit van Portsmouth? Daar ligt het East-Mercia-Regiment op het oogenblik. Ja, Cora Warings schrijft, dat ze veel officieren daarvan kennen en dat die druk bij hen komen. Ze is toch zeker meer gesteld op Ro ger, dan ik zelfs wel gemeend had, dacht Adela; en hardop zei ze: Nu, kindje, je moet natuurlijk geheel doen, zooals je zelve wilt. Je weet, dat we het altijd heerlijk vinden, je hier te hebben Maar andere vrienden hebben ook recht op je en ik gun je toch zoo van harte een vroo- lijken tijd in Southsea. Het moet een pret tige plaats zijn, heb ik gehoord en de bevel voerende admiraal is nog een neef van Ho race. Ik zal zijn vrouw over je schrijven. Het East-Mercia-Regiment geeft zeker wel een bal? Ja. dat denk ik wel. Op die lange reis van Monmouthsire naar Southsea was er een besluit bij Joce lyn gaan vaststaan. Zij was er van over tuigd dat haar geluk er van afhing, of Laun celot in staat zou zijn, de onschuld van zijn broer te bewijzen. En daarbij zou zij hem trachten te helpen. De eerste stap in die richting zou zijn, dat zij naar Southsea ging en daar iedere bijzonderheid van de trage die zou zien te weten te komen. Wordt vervolgd.

De Soester | 1934 | | pagina 4