W I M I M I JR D A N Ruime voorraad ZOMERSTOFFEN METEOORTJES Braobaantsch Briefke. i. L HOKSBtRGfcN V E N E M A Ondertrouwkaarten Dames- en Heerenkleeding naar maat. uitsl. Engelsche stoffen. F. C. Kuyperstr. 10 - Tel. 803 KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN voor de Geldersche Vallei. BADCOSTUUMS voor DAMES EN HEEREN m Uitgebreide collectie modellen B MOOISTE PASVORM F. C. Kuyperstr. 10 - Tel 830 Burgerlijke StandyO Predikbeurten De toestand van de Rivier de Eem enz. gedurende 1933. met een stuk iooden waterleidingbuis,, dat hij bij zich had, een slag op het hoofd, terwijl hem bovendien verschillende an dere verwondingen werden toegeoracht. De fam.L., van de eerste étage, hoorde het gestommel en het gekreun van Blan- cke. Men begreep, dat er iets niet in or de was. De heer L. liep onmiddelijk naar beneden, sloot de deur van den winkel af en waarschuwde telefonisch de poli tie. De politie van het bureau Kijswijk- scheweg was spoedig ter plaatse en ver schafte zich toegang tot den winkel. Zij vond den heer Blancke badend in zijn bloed, met een schedelfractuur en andere wonden in het kantoortje liggen. Achter het perceel trof de politie een van de daders aan, die gearresteerd en geboeid naar het politiebureau gebracht werd. Het bleek te zijn de 30-jarige monteur G.H., uit den Haag, geen onbe kende van de politie. De tweede dader was over de schutting achter het perceel en door de tuinen aan de Deymanstraat ontkomen. De poli tie is er in geslaagd de verblijfplaats te vinden van den voortvluchtige, de 27- jarige electricien en groentenventer J.O., die meestal in een logement verblijf hield Zoowel O. als G.H. hebben bekend, den aanslag te hebben gepleegd. Ook het geld is grootendeels op hen te ruggevonden. De toestand van het slachtoffer is nog zeer ernstig. DE NEDERLANDSCHE JOURNALIS TENKRING EN DE SPELLING. in v,ene bestuursvergadering van den Nederlandsche journalisten-Kring is de vraag besproken of het Kringbestuur een bepaalde uitspraak zou doen ü\©i- de nieu we spelling, die in September zal worden ingevoerd, dan wel daarover eenig voor stel aan de algemeen© vergadering zou voorleggen. Het bestuur heeft beide vragen ont kennend beantwoord- Ook onder de jour nalisten zijn de meeningen over het spellingscompromis zeer verschillend, zoo als reeds gebleken is, en mede met het oog hierop achtte het Kringbestuur het doen van een bepaalde uitspraak nog prachtisck noch noodzakelijk. Wat de in voering van de nieuw© spelling in de dagbladen betreft, ste'.de het Kringbe stuur zich op een standpunt, dat de:© vraag afzonderlijk voor elk blad door dt leiding daarvan moet beslist worden. Vrijdag 11 Mei kwam de Kamer in zit ting bijeen onder praesidium van den heer J. H. v. Lonkhuijzen. Door bemiddeling der Kamer is een rui mere openstelling van het telegraafkantoor Woudenberg verkregen. Het bestuur doet verslag van het pleidooi voor den Raad van State inzake de „verkeersregeling* te Amersfoort. De Kamer besluit tot me- de-onderteekening van een adres der Ka mers aan den Minister van Econ. Zaken, inzake het tijdig inwjnnen van adviezen der K.v.K. door provincie en gemeenten bij wetten en verordeningen, handel en nijverheid rakende. Aan het jaarboekje voor Deurwaarders wordt f.5.- en aan het Nationaal Bur. voor Onderwijs op Econ. grondslag f 10.- gesubsidieerd. Eenige contingenteeringsquaesties wor den naar het bestuur verwezen. Inziake verplaatsing van het Accijns- en Belas tingkantoor Rhenen naar Wageningen. wordt advies van het bestuur medege deeld. Voor den Districtsdag wordt de aangewezen en als datum Dinsdag 18 Sep tember. Als onderwerp ter behandeling komt de vraag, op welke wijze door cur sussen en dergelijke voorlichting de kwa liteit der ondernemingen in het district is op te voeren. In den namiddag zal dan een uitstapje gemaakt worden. Een klacht over de uitschakeling van den vrijen handel ten bate der Coöpe raties bij de Aardappel-centrale krijgt het bestuur ter onderzoek. Een voorloopig verslag wordt gedaan over het onderzoek naar mogelijkheden ter oplossing van het vraagstuk der on bewaakte overwegen. Een nader rapport t.a.v. bepaalde overwegen in het district zal volgen. Voorts bespreekt de Kamer nog weer eens de spoorlijn Nijkerk-Ede. Inzake een eigenaardig optreden van den Regeerings-commissaris voor de pluimveeteelt, Ir. Tukker, zal de Kamer zich wenden tot den Minister. Omtrent klachten en wenschen over de postkantoren Ede en Nijkerk zal de Ka mer zich tot de P.T.T. wenden. Na bespreking van nog enkele kleine punten wordt de zitting opgeheven. oss. WEER EEN AFSCHUWELIJKE MISDAAD. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te Oyen nabij deze plaats, een wreede misdaad gepleegd, een man is gedood en een ander ernstig gewond. Het is een roof overval, zooals er in den laatsten tijd hier in de omgeving reeds vele zijn gepleegd. Om ongeveer één uur werden de gebroe ders P. en A. Verhoeven, die samen een huis bewonen, door een drietal indringers in hun slaap overvallen. Er heeft een he vige vechtpartij plaats gehad, waarbij A. Verhoeven met een ijzer werd dood gesla gen, en zijn broeder ernstig gewond werd. P. Verhoeven heeft nog tijdens de worste ling om hulp geroepen, maar de roovers overmeesterden hem en bonden hem met handen en voeten aan het lichaam van zijn broer vast. Zij doorzochten het huisje en haalden de geheele woning overhoop. Hun buit heeft slechts een bedrag van f 40. uitgemaakt. De gebroeders Verhoeven zijn niet wel gesteld. Zij hebben slechts één koe. Nadat de roovers waren vertrokken, kon P. Ver hoeven zich bevrijden en is hij de buren gaan mededeelen, dat zijn broer was ver moord. Zij waarschuwden de politie en 's nachts kwam reeds het parket uit Den Bosch. In samenwerking met de gemeente politie heeft de marechaussée nog tijdens den nacht alhier twee personen van het bed gelicht en gearresteerd. Van beiden werden de bebloede kleeren gevonden, zij lagen in een kuip water. Men heeft dus vermoedelijk de daders reeds te pakken. De ernstig gewonde V. is in het Ziekenhuis alhier opgenomen. EEN EXTRA VLUCHT NAAR iTALIë. Ter gelegenheid van den wedstrijd om het wereldkampioenschap voetballen wordt door de K.L.M. een extra vlucht naar Ita lië ondernomen. ZWEMMEN!! Bij aankoop v. e. wollen badcostuum BADMUTS GRATIS „Tweka" fabrikaat v.a. f 1.59 mt. 5. U weet: „Het Handelshuis voldoet Uü" ook voor Uw kinderen Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 Het Nederlandsche elftal moet den 27sten Mei zijn eersten wedstrijd spelen, en zal het vliegtuig den 26sten van Amsterdam naar Milaan vertrekken. Verder kan de route nog niet vastgesteld worden, deze hangt af van het verloop der wedstrijden. Het K.L.M.-vliegtuig vliegt naar alle plaatsen waar het Nederlandsch elftal speelt. Er zijn dus de volgende mogelijk heden: naar Turijn, voor den wedstrijd te gen TsjechoSlowakijë, naar Milaan, of Rome voor den halven eindstrijd, naar den verliezerswedstrijd te Florence, of, indien onze voetballers veel succes mochten heb ben, naar Rome voor den eindstrijd. Na afloop van den laatsten wedstrijd, waarin ons elftal meespeelt, gaat het vlieg tuig naar Amsterdam terug. BAARN. VERKOCHT. Het door Notaris A. Römer te Baarn, op 16 Mei j.1. geveilde dubbel huis met schuur aan den Zantvoortweg Nrs. 69b en 71 is voor f 8400.verkocht aan den heer W. Heuveling te Bunschoten. Wy, Hollanders, schijnen niet in ons element te zijn zonder apennootjes. In de bioscoop bijvoorbeeld kan men tijdens de teederste omhelzing der gelie ven op het witte doek, achter zich het gezellig, maar niet minder nuchter ge- Knapper hooren van de dopjes. Het per soneel, dat het R.A.I. gebouw na de Zes- daagsche of het Stadion na een treffen met de Roode Duivels opruimt, zou ge- migenis kunnen afleggen van de zakken vol olienootjes, die door zenuwachtige vingers gepeld zijn. En welke familie, die een dagje naar nuiteii gaat, draagt niet in haar gemeen schappelijke karbies een respectabele zak aardnootjes, gebrand als het kroost er op is, vooral als ze (de nootjes) versch gebrand zijn. Zou eenig Curacausch amandeltje, dat in de West onder den grond groeide, het nebben künnen droomen, dat eens zijn stoffelijk omhulsel den verren omtrek van een plantsoenbank zou sieren? Of de omgeving van de apenkooi in Artis Maar niet alleen het apennootje, maar ook de sinaasappel- en bananenschil, de chocoladeomslagen, de kleverige zuig'- papiertjes, de zakken en zakjes, de si garettendoosjes, de bekertjes vormen een heterogeen gezelschap, dat in den regel Je plaats inneemt van het gezelschap, dat een dagje naar buiten is. Die stadsmenschen, foei. En wij vragen nog wel zoo: „Laat niet tot dank van het aangenaam verpoozen. Den eigenaar van het bosch, de schil len en de doozen." Maar wij Wij gooien ons tuinvuil niet in de sloo- ten en langs de spoorbaan. Wij smokke len onsoud-roest niet weg achter een tiaar struiken. Wij toonen pas hoe walge lijk smerig we kunnen zijn als wij ons ver- kleeden in de hokjes van ons natuurbad. En wij zijn toch geen stadsmenschen, die op elke onbeschreven reclame-vlakte reclame gaan maken voor onze gedachten Neen, zelfs een eventueel© impopu lariteit van deze kleedgelegenheid mag geen aanleiding zijn voor een dergelijke verregaande schenderij. Men toone zich netter dan thuis. Mei 1934. Menirke, Iederendeen heeft den lesten tijd geschre ven over Braobaant en ielken kraant stao geregeld vol over Oss. 't Waar noodig oh Menirke, mar ik em me mar doodstil ge houwen engeschaomd. Jao, geschaomd ek ine, want 't is niej veul moois watter van 't jaor zoo al vor- gevallen is. Om te begienen: Den vastentijd is gelukkig wir achter den rug. ik schrijf „gelukkig" menirke, want niejtcgenstaonde datter by aons in diej pir- riejoode veul gebid en ingetogen geleefd is, zijnder meer moordaonslaogen, aon- raandingen, oplichterijen, diefstallen en braandstichtingen plus smokkel, zuip- en zwelgpartijen gewiest en gebeurd as datter in de rest van Ollaand in twee jaor plaats emmen. 't Jongste aonderzoek, van den Roomsch- Kathelieke jurist Mr. G. H. A. Feber heeft uitgemaokt, dat de kriminaoliteit oonder de Kattelieke grooter is as bij aandere groepen geloovige en ongeloovige. Dah hoeft diejen advecaot nauw niej uit (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 te maoken, want agjfe de berichten in ver schillende blaojen over Brabaant leest dan kan jan en alleman oew dah wel vertellen. Toch is 't ongeloofelik, onbegrijpelek eej Menirke, want agge toch bedeinkt, dah ieder Pestorke, stuk vor stuk, iederen Zon dag mar wir aon op z'ne prikstoel staot te preeken, dat de druppels d'r afstuiven; agge bedeinkt, dah alle nonnekes, broe ders en paoters, op „leven en dood af" de kienders al vanaf d'r zesde jaor den „les- senboek" en „tien geboojen" perbeeren in te poompen; agge bedeinkt, dat de Braobaantsche Moeders d'r kleine tegen d'r tweede jaor al, de eerste wordjes van 't „Weesgegroet- je" aon 't vorprevelen zijn; agge bedeinkt, den heele inhoud van 't Kattelieke geloof is „Hebt malkander lief gelijk oen zeivers" en dat de uitkomst zoobedroevend is. Jao, jao menirke, 't is onbegrijpelik vor... den buitenstaonder en zeker vor de kraan- teschrijverkes, advekaoten en gepensjoe- neerde rechters van boven de Moerdijk. Mar vor oons menirke, diej den oonder- groond kennen en krek weten en mcejge- maokt emmen watter vor 20 jaor in Brao baant te koop waar, vor oons is dah niej zoon moejelek te begrijpen. Twientig jaor geleejen menirke, giengen de kerels Zondagsmorreges naor de Kerk, stapten d'r uit vor de hoogmis afgeloopen waoren gin ketier laoter waren d'r buiken vol meej bier en jenever. Feftig persent waar zoon zat as ne pin- tol. 't Gebrouwen bier, vanuit 't Trappisten klooster was 't „smaokelekst" van alk- soorten. As dan, bijvorbeeld meej „allef- Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. „Handelshuis" - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes Vasten" zoo'n stelleke kerels „in den olie" waven trokken ze naor 'n afgeleege kroeg omden Haon te gaan knup pelen". Wat dah vor 'n seniester spul is Menirke, dah zulde gij wel niej weten, mar ik zal 't oen uitleggen. Vier man, gezeten op 'n horrizontaol, roonddraaiend waogenwiel en gewaopend meej een eikenknuppel mosten om beurten perbcren den kop van n'n levend opgehan gen Haon d'r af te slaon ende „gelukkige" wier nog weken lang as „den Knuppelkoning" gehuldigd. Twientig jaor geleejen menirke, gong de schooljeugd er op uit om dieren te mis handelen in steej van te „beschermen". Zoowah iederen schooljongen aar aon den eenen kaant in Izin jaszakske 'n stelleke kraolekes, mar in d'r aander zakske zaten krek zooveul„vuggeleikes". Oonder d'r hemmeke droogen ze 'n schabbelier, mar op d'r bloeske aon 'n draoike, alleraande van deze uitgeblaoze eiers. Bij myn thuis hongen vroeger roondom 't „Krusifiks" wel vijf van die raanden (ge sorteerde klurkes) uitgeblaozen eikes, niej alleen voor sieraad mar ok ter eere van oons „Lievenhirke" 't „Zedelekspeil" menirke, stong in diejen tijd 'n eel eind oonder nul. Ier over zouw ik 'n aorig boekske van vol kunnen schrijven marik schaom me nog vor m'n geboortelaandje. Houw doen ARJAON. ZOMERKLEEDING Flanellen Heerencostumes f 17.50 Beige en grijs Chique coupe Flanellen Pantalons f 1.95, f 2.50, f 3.50, f 4.50, f 5.50, f 6.50, f 7.50, f 8.50 Moderne coupe Polo-hemden f 0.85, f 0.9S, f 1.10 „Tweka"-hemden f 1.95, f 2.25, f 3.25 Gordels f 0.15 tot f 1.50 LUSTER COLBERT'S U weet: „Het Handelshuis voldoet U" ook voor Uw jongens Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 van 10—'16 Mei 1934. GEBOREN: Daniël, zoon van E. Kuy- per en L. J. de Ruiter, Nieuwstraat 24c; Gerarda Adriana Maria, dochter van W. A J. Verhoef en H. W. Kemp, W. Toplaan 1; Ype, zoon van K. Wiersema en T. Brou wers, Soesterb.straat 9a; Janny, dochter v. H. van Schaik en H. W. van Houttum, Schrikslaan 61. ONDERTROUWD: A. C. van Epenhuy. sen en J. G. ,E. Schupper; J. G. Brandsma en A. 14ij 1 kerna; C. Rijn en WL v. d. Broek; C. G. F. Kickhefer en M. D. J. Otte. GEHUWD: G. Bieshaar en H. v. Asch; A. Th. j. Semper en M. W. Groenestein; J. Bosboom en H. de Beer; W. OostenbruffKc en G. v. d. Brink. OVERLEDEN: Alberdina Johanna Gun- delach, 65 jaar, Wed. van J. A. A. Muller Nieuwe weg 79; Wilhelmina Cornelia van Tongeren, 82 jaar, Wed. van C. Vlam, Beetzlaan 35; Wilhelmus Hendricus de Wit 60 jaar, geh. met C. Hagendoorn, Kromme- weg 22; Elly Laseur, 7 mnd. Steenhofstraat 81; Klaas Oosting, 44 jaar, gch. met J. Koenen, Nieuwstraat 4; Anna Jantina dé Graaf, 71 jaar, geh. met J. Mewe, Koningin- nelaan 90. Vestiging van 10—16 Mei 1934. P. A. M. Versteijne met gezin van Apel doorn naar Nieuwstraat 24a; C. P. A. Val- kenet van Voorhout naar Kerkstraat 14; A. F. J. van Gijzelen met vrouw van Am sterdam naar KI. Engendaahveg 13; P. W. Meijers met gezin van A'dam naar KJaar- waterweg 30. 14. L. d'Angremond van Am sterdam naar Nassaulaan 2; A. P. van Noord wijk met vrouw van Rotterdam naar Nieuweweg 29c; A. Th. M. Jensen met vrouw van A'dam naar Stadhouderslaan 62; G. Hel-linga van Amsterdam naar Stadhouderslaan 48; J. J. Amesz met vr. van Groningen naar Nieuweweg 69; J. Hoepman van Hoogezand naar Hartman laan 3; P. J. G. Vennik met vrouw van Frankrijk naar Beetzlaan 39c; J. Th. M. de Veer met vrouw van H'sum naar van Lenneplaan 35; I). A. den Broeder met vr. van H'sum naar Utr.weg 20-22; M. Wahl van H'sum naar van Lenneplaan 35; C. G. Heijer met vrouw van A'dam naar Beuken laan 16b; A. A. Padberg met gezin van Utrecht naar Gr. Melmweg 1; L. J. Pirée met vrouw van R'dam naar van Lijndenlaan 11; C. E. van Leijden van den Haag naar K. Bergstraat 7; J. J. Bramer van Maas sluis naar Middelwijkstraat 35; G. G. H. Zwart-Voorburg met gezin van A'dam n. da Costalaan 7; C. Versteeg van Leusden naar Banningstraat 94; Wed. M. C. Blöte van A'dam naar Julianastraat 47; G. J. Kaagman van Enkhuizen naar B. Grothe- straat 4; W. van Olst van A'foort naar Kolonieweg 5; F. L. Kronen van Utrecht naar B. Grothestraat 62; J. T. A. Nefkens van Voorhout naar Amersf.straat 77b; M, J. A. 'Nefkens idem; G. Huntelaar met gez. van Loosdrecht naar van Lenneplaan 10; A. v. d. Horst met vrouw van Baarn naar Kerkstraat 10e; F. Schudel van R'dam n. Soesterb.straat 109. Vertrek van 1016 Mei 1934, D. P. Jansen van Soesterb.straat 125 n. Baarn, Gaslaan la; A. G. Pronk van Birkt. straat 56 naar Nederhorst den Berg, Meer- laan C24; C. J. den Dunnen met vrouw van Laanstraat 32 naar den Haag, Lugusterstr. 10S; C. J. Deketh van Beukenlaan 1 naar A'dam, Hogendoornweg 67; J. H. v. Schaik van Schooldwarsweg 2 naar Wormer, Dorpstraat 380; G. A. Vogel van Bartolotti- laan 23 naar Nijmegen, Groenewoudsche- weg 156; M. J. van Haeren van Kerkpad Z.Z. 31 naar Lochem, St. Gedulagest; W. Lagemaat van Nieuwstraat 32 naar A'foort Fr. Halsstraat 7; W. Klaver van Wjlhel- minalaan 12 naar den Haag, Pomonalaan 74; J. H. Wehmann met gezin van van Weedestraat 39 naar Ned. Indië; A. Me- telka van B. Grothestraat 53 naar Baarn, Hooftstraat 9; L. A. Keus van Ossendam- weg 8 naar A'dam, Sarphatistraat 106; J. H. Sevink met gezin van K. Hartweg 40 naar Maartensdijk, Dorpstraat 100a; G. C. Oostrum van Birktstraat 54b naar Arnhem, Bakenb.weg 180; Fl. Roelse van Kerkpad Z.Z. 19 naar Montfoort, IJsselkade 287. Verhuizingen in de gemeente van 1016 Mei 1934. K. C. Mohrmann van da Costalaan 9a n. van Lenneplaan 5; Wed. J. G. Ligthart van Verl. Postweg 68 naar Lt. Koppenlaan 3; S. Witteboon van Verl. Postweg 68 n. Lt. Koppenlaan 3; H. J. Sukkel van B. Grothestraat 11a naar Emmalaan 1; W. G. A. JannesSoerink van Krommeweg 17 naar 27; C. H. StaalMets van Heuvelweg 23 naar Zwarteweg 1T. Muis van Dorre- steinweg 50 naar 85-, G. Timmer van Birkt straat 18b naar Vosseveldlaan 20a; F. Overink van Julianaplein 4 naar Sophialaan 15; J. van Dijk van Pijnenburgerlaan 5 naar Dorresteinweg 17; W. Vellinga van Hartmanlaan 50 naar Soesterb.straat 26; Z. Verbruggen van Kerkstraat 44 naar L. Brinkweg 56; A. J. Rijkse id.; Wed. We ij- mar van Soesterb.straat 186 naar van Lyn- denlaan 26; A. Brugman van Braamweg 4 naar Hartmanlaan 19; P. C. Roggeveen id. N.V. Eerste Soester Elsctr. Drukkerij NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 2U Mei 1934 kerk lü uur: Ds. J. j van Schaick. Maandag 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Emmakcrk 10 uur: Ds. 1£. Groeneveld. Maandag 10 uur: Ds. J. I. van Schaick. In alle diensten zendingscollecte. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b) Zondag 20 Mei 1934 (le Pinksterdag; v.m 1U.3U uur: Ds. J. W. van Stuyvenbti^ van Amsterdam. CHR. GER. KERK. Zondag 20 Mei 1934 voorin. 10 uur, en nam 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 24 Mei 1934 nam. 7.30 uui Dj G. Salomons, van Amsterdam. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 20 NI tri 1934 (le Pinksterdag 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur: D, J. H. v. d. Wal, van Wlageningen. Maandag 21 Mei 1934 (2e Pinksterdag; 's morgens 10 uur: Ds. R. Bartlema van Zeist. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 20 Mei 1934 (le Pinksterdag) v.m 10.30 uur: Ds. J. H. Groenewegen, van Arnhem. VERSLAG onurent den toestand van Jen Algemeenen Waterstaat van lui Heemraadschap de Rivier de Eem, beken en aankleve van dien over het jaar 19:!:;, opgemaakt door Watergraaf en Heem raden, ingevolge artikel 94 van het Re glement. Het jaar 1933 is volgens de waarne mingen in den Hortus te Amsterdam, hei liliaal van het Koninklijk Meteorologisch instituut, een van de droogste jaren ge weest met een regenval van 635 m.M. Slechts in 1911 en 1921 werd deze geringe neerslag overtroffen met onder scheidenlijk 614 en 514 m.M., terwijl in 1927 een regenval van 975 m.M. weid w .ui-genomen en in 1930 v. 947 mm. Vooral December 1933 met 11 m.M. 1 eerslag is een zeer drooge maand ge weest en wordt slechts overtroffen door 2 m.M. in December 1890. Door deze voor den waterafvoer, zoo gunstige weersomstandigheden had de iv.it eraf voer een zeer geregeld verloop en kwamen bijna geen hooge wa terstan- len voor. De verontreiniging 'van het water van le Luntersche beek was door den geringen ifvoer neder duidelijk waar te nemen ?n hebben de omwonenden van genoemde >eek, van de stadsgrachten en buitensin gels van Amersfoort en van de Eem tot voorbij Baarn daarvan veel hinder onder vonden. ONDERHOUD VAN WERKEN. Voor zooveel mogelijk werden de be ken in eigen beheer met de baggermach. litgebaggerd. Op verschillende plaatsen werden dam- wanden aangebracht ter voorkoming van verzakken van de taluds. RIVIER DE EEM. De jaarlijksche schouw werd gehouden jp Zaterdag 2 September 1933, waarbij 2 Heemraden, 7 Hoofdingelanden en de Secretaris-Penningm. van het Heemraad schap tegenwoordig waren. De kameraar verrichtte de peilingen. Bij den aanvang van de schouw om 9 uur voormiddags was de waterstand aan Je Kleine Koppel 0,05 Meter bened-n N.A.P., tusschen de Koppelpoort en de Spoorbrug werden diepten gepeild van 1.50 tot 5 Meter, in de midJ en opening on- ler de Spoorbrug 1.80 tot 2 Meter en in ie haven tot het gebouw „De Spijker., 1.80 tot 2.70 Meter. Jp de volgende plaatsen werden de waterstanden opgenomen en diepte pei lingen verricht. Waterstand bout- in M. hoogte beneden boven N.A.P. diepte PLAATS: N.A.P. in M. Hofstede de Platluis 2.50—2.70 Je Drie Sluizen 0.73 0.12 2.502.70 Coelhorst 0.76K 0.12 2.60—2,8(1 de Malensluis 0.78j< 0.12 2.702.80 Hoogerhorst 2.70—2.91) Kleine slaagsche sluis 0.16 0.15 2.70—2.80 Bloklandsche sluis 0.78 0.01 3.30—3.70 Bikkersluis 0.45 N.A.P. 3.45—3.60 Oosterhoofd b.d. monding 0.31 N.A.P. 2.70—2.80 Vaargeul 100 M. uit den oever 2.20—2.40 De gewone jaarlijksche snijding van waterplanten van de Eem van Amersfoort tot de Melm behoefde ook dit jaar niet te geschieden. Door opstuwende© Noord-Westen wind was de waterstand bij den mond van de Eem 0.12 M. hooger dan bij Amersfoort, daarentegen was in 1932 bij de schouw Je stand bij de mond 0.13 Meter lager Jan bij Amersfoort. De waterstand van het Ysselmeer was bij Nijkerk om ongeveer 11.30 uur v.m. 0.01 Meter boven N.A.P., bij Kornwer- derzand 0.35 beneden N.A.P. In het nieuw gegraven gedeelte even voorbij Hoogerhorst was de kade tot een Meter achter de beschoeiing weggesla gen het gedeelte, dat voorzien is van ba- zaltbrokken, verkeert nog in goeden staat. Tot ver voorbij Coelhorst werd een zeer ^irike vervuiling van het water waargenomen. Om ongeveer 2 uur werd de schouw aan de Groote Koppel be-eindigd.

De Soester | 1934 | | pagina 2