2e BLAD huwelijk POLOHEMDEN Woningbureau „NIENABER" °4Z Soesterberg Gemeenteraad opnamen PINKSTERBLOMMEN Q^Plaatselijk Nieuws^C i 99 Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 T- VAN VLIET FLANELLEN PANTALONS BADCOSTUUMS SPORT OVERHEMDEN EMMALAAN 12a - SOESTOIJK HUUR - VERHUUR KOOP - VERKOOP van behoorende bij „DE SOESTER" van ZATERDAG 19 MEI 1934, No. 40 12>s-JARIG BESTAAN DER MARIA. SCHOOL. Ter gelegenheid van dit feit werd Din. dagmorgen in de kerk „Maria Onbevlekte Ontvangenis" aan de Mariahoek, door pastoor Smit een Engelenmis opgedragen, waarbij kinderen de gezangen vertolkten' wat zeer mooi klonk. Daarna had in he' gymnastieklokaal der school een samen komst plaats met de kinderen, genoodigden en offciepie personen en corporatiën, w.o. wij opmerkten het voltallig college van Burgemeester en Wethouders met den Se cretrais, 'Pastoor Smit. Voorzitter H.H., Pater Verhoeven; school- en kerkbestuur der St. Petrus en Pauluskerk, de heer van Loon, inspecteur L.O.; Inspecteur A'foort, het hoofd der R.K. U. L. O. School hoofd R.K. Jongensschool en anderen. Toen allen hadden plaats genomen zongen de leerlingen onder leiding van den heer Schalkwijk een feestlied, waarop de leider zich tot het auditorium richtte. Spreker sprak zijn groote vreugde uit over de groote opkomst, wel een bewijs dat de Mariaschool in een goed blaadje staat, ook bij het Dag. bestuur der gemeente en bij het voormalige Schoolbestuur der Petrus en Pauluskerk. Spreker leest daarop een telegram voor van het Bisschoppelijke hoofd, en inspecteur. Spreker heeft met 3 andere leerkrachten het voorrecht dit jubileum mede te vieren, omreden zij ook 12)4 jaar aan de school verbonden zijn, en de inwijding heeft mede gemaakt van deze school. Spreker hoopte nog lang getuige te mogen zijn van haar groei en bloei en het zilveren feest mede te vieren. Daarop leest spreker voor de ingekomen brieven, o.a. van den heer van Wely, hoofd der O.L. School aan de Beetz laan, welke getuigde van de hartelijke sa menwerking. Verder van de Eerw. zusters der Meisjesschool, van de familie Bosboom onder aanbieding van een bloemstuk, en van de familie Wilken met fruitmand. Daarop sprak pastoor Smit, voorzitter H.B. der school, en riep de autoriteiten het welkom toe en in 't bijzonder de kinderen en gaat in gedachten 12% jaar terug toen de school werd opgericht, en de moeilijk heden nog moesten worden overwonnen en thans een mooi resultaat geven. Vóór 12% jaar hadden een paar personen het plan een school hier te stichten daar de grond reeds was aangekocht. Met welwillende medewerking van het Gem.bestuur werden de plannen van een 5 klassenschool met gymnastieklokaal goedgekeurd; de architect van Vliet en de teekenaar van Meurs zorg den voor bestek en teekening terwijl het werk werd opgedragen aan den aannemer Lummers uit Amersfoort. 15 October 1921 werd hetschoolgebouvv ingewijd en als hoofd benoemd de heer Pieper, voorheen onderwijzer aan de Bonifaciusschool; als leerkrachten de jubilarissen Schalkwijk, thans waarnemend hoofd, voorheen onder wijzer te Zeist, de heer Kouwenberg, voor heen te Baarn, en Mej. Orth, voorheen te Babberich en verder Mej. Gregorius; deze laatste is vervangen door Mej. Jansen uit Baarn. De school begon met 135, thans zijn er 227 leerlingen, zoodat uitbreiding ge boden was. Vele gunsten heeft de school van God ontvangen; door het onderwijs werd een goede godsdienstige grondslag gelegd. Daarom werd hedenmorgen aller eerst een H. Mis aan God opgedragen, ge zongen door de kinderen. Tegelijkertijd bij het jubileum der school zijn er 4 jubila rissen die 1234 jaar de school hebben ge diend. Allereerst huldigde het schoolbe stuur het hoofd der school den heer Pieper, die alle zorg voor de school heeft gehad, vooral in het begin daar een burgemeester, pastoor en hoofd eener school op één lijn staan daar zij in alle zaken van hun depar tement moeten beslissen. Zeer veel heeft de heer Pieper van zijn krachten gevergd, zoodat hij zelf ziek werd, en nu is de hart- grondigen wensch dat U een volledig her stel zal beschoren zijn, opdat gij wederom zelf het bestuur in handen kunt nemen. Na applaus richt spreker zich tot den heer v. Schalkwijk, het plaatsverv. hoofd, voor zijn trouwen arbeid en dankt hem voor de steun die het schoolbestuur ondervindt, en voor het vele werk op en na den schooltijd. Spreker hoopt dat hij nog vele jaren aan de school verbonden zal zijn, tot eer van God en tot heil der kinderen. De heer Kou wenberg is een man zonder pretenties, met groote liefde wordt zijn werk door de jong ste leerlingen gewaardeerd; hij legt de fundamenten voor het latere leven. En nu lest best Mej. Orth, welke op onderwijs gebied een unicum is; zij vat haar taak se cuur op: zachtzinnig en met takt, zij bindt het kind aan kerk en parochie. Verder dankt spreker alle verdere krachten voor hun arbeid. Hij biedt de jubilarissen elk een heerlijke fruitmand aan. Na applaus verkrijgt den heer Burgemeester het woord en feliciteert het schoolbestuur en is ont roerd bij den terugblik en getuigt van groote voldoening en blijdschap voor het geen voor 12^ jaar is geschied. Namens de gemeente wenscht spreker de school groei en bloei toe en hoopt dat wat de leer lingen leeren, zij dit later zullen uitdragen. Daarop verkrijgt de Inspecteur van Loon het woord, welke getuigde dat het voor hem gemakkelijk zou zijn geweest om te berichten: „wegens drukken arbeid ver hinderd", wat geen leugen zou zijn geweest, daar er veel werk voor den boeg is met de examens, maar spreker wenschte zelf het schoolbestuur te feliciteeren, ofschoon spr. zich afvraagt of het wel de tijd is om te feesten, bij zooveel ellende. Maar er is re den voor om de zorgen eens even op zijde te zetten, en daarom Proviciat. Spreker noemde het een daad om voor 1234 jaar deze school te stichten, omdat het waard is daar naar te zien want de school is een instituut. Uit de kinderschoenen is de school gegroeid; nu komt de moeite met de organisatie en de assimilatie. Spreker heeft zeer veel goeds van het personeel gezien. De woorden door den pastoor tot het personeel gericht, zijn spreker uit het hart gegrepen. Spreker wenscht den heer Pieper wederom zijn vollen kracht toe, daar wij nu in den storm zitten; hij wenscht de schoolleiding veel goeds toe en God: zegen. De heer Benschop spreekt eenige hartelijke woorden namens het schoolbe stuur der Petrus en Paulusschool. Het on derwijs op de Mariaschool staat op hoog peil, hebt daarom eerbied voor uw ouders en den onderwijzers. De heer Wijts, hoofd R.K. U.L.O. school, zegt, dat het goed is dit jubileum te gedenken. Het schoolbestuu kan trots op die school zijn. De heer PI per, een volmaakt collega, biedt hij de beste wenschen aan voor zijn herstel Daarop verkrijgt den heer Pieper het woord wat voor hem moeilijk valt. Hij dankt voor de waardeerende woorden, maar het meest stelt hij prijs op het getuigenis van den in specteur en daarom: nu voorwaarts. Daarop had de prijsuitdeeling plaats voor getrouw kerkbezoek, waarna nogmaals een lied werd gezongen en daarna een tooneel- spelletje door 6 kabouters met de Elfenko ningin, keurig gekleed, opgevoerd. Nadat pastoor Smit zijn dank had betuigd voor alle welmeenende woorden, werd de koffietafel geserveerd. Des 's middags om half drie werd een Kinderfeest georganiseerd in het Sint Ludgardusgebouw, bijgewoond door den pastoor Smit en den gemeente-secretaris met zijn gade. Om de feestvreugde te ver hoogen trad op Mr. William uit Amsterdam met buikspreken, marionetten en goochel toeren, welke allen serieus werden uitge voerd en veel succes oogstten. Tussjchen de bedrijven door werden de leerlingen ge tracteerd op allerhande lekkernijen. Het schoolfeest is keurig gevierd. De gymnastiekzaal was keurig versierd met palmen en vlaggen. VEREENIGING VOOR „VEILIG VERKEER" AFD. SOEST. Dinsdagavond van 811 uur werd pro paganda gemaakt voor bovenbedoelde afd. Daartoe kwamen velen bijeen, w.o. raads leden, hoofden van scholen, politie ambtenaren e.d. in de groote zaal van Re ligie en Kunst om diegenen, die nog geen lid zijn der afd. het noodzakelijke daarvan onder het oog te brengen. Ongeveer 8.1È uur opende de secretaris, den heer A. F. Schreuder, inspecteur van politie alhier, bij ontstentenis van den praeses, de vergade ring met een woord van welkom en noemt de opkomst vrij goed. Spr. betoogde met klem dat propaganda voor „Veilig Ver keer" even noodzakelijk is als voedsel voor het lichaam, als men alleen maar ziet naar het jakkeren over de wegen op Zondagen door personen, die het verkeer in gevaar brengen. Door zeer velen wordt roekeloos gereden maar ook gewandeld. Dat dit geen utopie is zal door den heer G. Goorhuis; Commis saris v. Pol. te A'foort nader uiteengezet worden, waarom spr. het woord aan hem geeft. Deze spreker dankt den inspecteur voor zijn introductie, tevens hoopt hij dat velen na de lezing in vogelvlucht lid zullen worden van de afd. Het is een vereeniging die bij uitstek een nuttig en algemeen be lang nastreeft, en wanneer men 't voor zich zelf overbodig acht, denkt dan om uw me deschepselen, want meestal wordt de put gedempt als het kalf verdronken is, en dan is het te laat. Spreker brengt daarom hulde aan die personen die het initiatief namen tot oprichting van den Bond voor Veilig Verkeer. Velen hebben daarvoor vele uren opgeofferd, om die ideeën uit te dra gen en spreker bewondert den moed van hen, om zoo iets aan te pakken, maar het is voor het veilig welzijn van 't algemeen, en daarom wekt spreker met aandrang zijn gehoor op, om lid te worden van „Veilig Verkeer". Spreekt men over 't Verkeer in 't alge meen, dan denkt men daarbij aan wegge bruikers, wegen, en voertuigen. Op die we gen komt men tegen voetgangers, rijwie len, ruiters en auto's. In de eerste plaats: hoe dikwijls is in de bladen niet gevraagd om paden, speciaal voor voetgangers, en hoe weinig wordt er nu gebruik van ge maakt. Het liefst loopt men op den rijweg, waar men zich opzettelijk aan een groot ge vaar blootstelt. Maar van de 100 personen die den weg gebruiken hebben de meesten de gedachten bij iets anders, en letten niet op het verkeer, dat wel op hen let. Daarom is de eerste eisch: blijf op den weg die voor elk bestemd is, en daarom voetgan gers, blijft steeds op het voetpad. Een twee de fout die velen maken, is het in schuine richting oversteken van een straat, dit moet altijd geheel in rechte lijn geschieden, voor af eerst naar links zien, dan recht door loopen, tot het midden, dan naar rechts zien, dan doorloopen als er niets aankomt of anders stil blijven staan en niet wijfelen; bij het oversteken van een plein de straat loodrecht oversteken. De voetgangers blij ven van het rijwielpad af, ook uit het oog punt van fatsoen. Spreker heeft medelijden met voetgangers, daar deze thans wel erg in de verdrukking komen. Zeer lastig ma ken het de wielrijders(sters) op den weg, vooral de Zondagsruiters, de anarchisten op den weg, en dan zijn zeer roekeloos de loopjongens, die zich zeer weinig van het verkeer aantrekken. Het is echter noodig voor men het stalen ros bestijgt te zien of tuur, rem, bel en reflector in orde zijn en niet te vergeten de verlichting. Bij onver- waschts stil willen staan, of veranderen van richting steekt men flink de hand uit, daar behoeft men zich niet voor te geneeren. Voor autobestuurders is de verantwoorde lijkheid veel grooter, daarom, zie vooral de auto voor het uitrijden goed na of de stuurinrichting, de remmen en de verlich ting goed in orde zijn en rijdt vooral niet met afgesleten banden, ook nooit met ver blindende en stadslichten gelijk, en dan wees vooral alcoholvrij. Stap op den rij weg nooit uit, ook niet op het fietspad naar links, maar steeds naar rechts, naar den kant van het voetpad. Het verkeer met paarden, het langzame verkeer rijdt steeds uiterst rechts en geeft het stopsein met de zweep, ook voor veranderen van richting, en zorgt voor een goede reflector en lamp. Met dit vogelvlucht overzicht besloot spr. zijn vóördracht en deed een ernstig beroep om voor f 1.per jaar lid te worden van de vereeniging. In Amersfoort houdt de af- deeling cursussen voor onderwijzers die zeer veel vruchten afwerpen, ook voor de jeugd, daar het onderwijs op school in .Veilig Verkeer" wordt gegeven, en voor de beste beantwoording worden medailles r in de bekende prima^uitvoering beschikbaar gesteld. Hierna ging de pauze in en kon men in de nevenzaal ve-le platen zien en verkeersteekens op Veilig Verkeer betrekking hebbende. Daarna traden 6 jongelui op, keurig ge kleed in de Utrechtsche kleuren, n.1. „The Keep Smiling Singers" uit Utrecht, onder leiding van den heer Weijburg, een be schaafd, uiterst goed verzorgd ensemble, dat met zijn Duitsche en Hodlandsche Sings een reuzen succes oogstte, en terecht; daar zoo iets hier nog niet „dagewezen war". Gaarne roepen wij hen een spoedig tot weerziens toe. De inspecteur was de tolk der vergadering. Toen hij het clubje dankte voor hun muzikale kunst, en de spreker voor zijn voordracht. Daarop werd door het filmbureau v. -d. Wijngaard ge projecteerd „de Verkeersfilm". Speciaal voor de jeugd: „Zoo is 't goed", waaruit ve le goede lessen voor elk die oog en oor heeft voor de verkeersregeling, te trekken waren. „Veilig Verkeer" heeft goede propaganda gemaakt, moge het succes niet uitblijven. AANRIJDNG. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur had in de bocht nabij Nieuwerhoek een aanrij ding plaats tusschen twee luxe auto's. Uit de richting Amersfoort kwam een auto en passeerde aldaar een wagen, die beladen was met een boom, toen uit de richting Baarn een andere auto naderde, die, door dat de eerste op de linkerweghelft kwam, deze auto aanreed. Hierdoor werd deze auto eenigszins beschadigd, doch persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. SOESTER KORFBAL- EN ATHLETIEKCLUB „DE STORMERS". Woensdagavond, van 8 tot 3 uur is door genoemde club prettig gefuifd in de groote zaal van hotel Eemland, ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap der 2e klasse G.U.K.B. Zeer waarschijnlijk door het gure voorjaarsweer, was de opkomst niet overweldigend. Onder degenen die op gekomen waren, bemerkten wij o.a. be stuursleden van A.D.O., de Soester Turn- club, Esvac, e.a. Het strijkje onder leiding van den heer D. Ulterwijk verzorgde de liefdesverklaring in elkaar heeft gezet, maar daar hij dezelve niet uit zijn rol kent, op -den bodem van zijn claque de poneert en die zoo bij horten en stooten declameert, maar bij abuis knielt voor MInette, de gedienstige van Adolf van Ber gen. Nu heeft gelukkig Mies in haar tante Eugenie, die geapenklierd is, een trouw bondgenoote, wat Mies niet inziet. Maar gelukkig, komt dank zij de hulp van no taris Hetslach de zaak voor elkaar en krijgt Mies haar „Hans" de zich voordoen de Prof. Pietersen. Om dit oerleuke spel is gegierd van de pret en geweldig geklapt. De ovatie was het spel in alle opzichten waard. Adolf van Bergen, de zenuwpees, was boven alle lof verheven, zijn geheele optreden toonde on de ras dillettant; zeer veel beginnende auteurs zullen het hem niet verbeteren Zijn uitvallen waren kostelijk, zijn geheele optreden was af. Mies, de schattige erf dochter, was een waardige tegenhangster zij gaf leuk ongedwongen spel. Zij ging ge heel ten rade met haai innerlijk zijn. Frcd, de zoon was de studioos in optima forma. Hij kon beslist beter fuiven dan studeeren Moes eF sla gerij OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN TELEF. 330 POSTGIRO 14684 Zijn azen op de f 30.000 was „echt". Tante Eugenie, de zuster van Adolf, had ten slotte de victorie behaald; haar verjongingskuur maakte haar niet aantrekkelijker. Hans Ver- donck, zijn studiegenoot, had spoedig bij zijn entree Amor's pijl te pakken. Nu, de prijs was het waard. Hij kreeg niet alleen de moppen van het efrdeel, maar ook nog een schattig doktersvrouwtje. Hetsbach de notarishuisvriend, was geheel in zijn rol. Jhr. Knerff van Iependaal, de gepom. madeerde fat, moet nog les nemen in ver liefde scènes. Johan en Minette was een geknipt stel gedienstigen. De kamervi WIJ HEBBEN EEN SCHITTERENDE COL LECTIE POLOHEMDEN ONTVANGEN IN TRICOT EN ZIJDE. - GEORGEOEHAAN - SOESTOIJK Van Weedestraat 44 - Tel. 480 entre-acte-muziek op voortreffelijke ma nier. De verschillende bekende schlagers werden lustig medegezongen. Langs een der zijwanden was de groen-roode vlag op gehangen. Even na 8 uur opende de praeses den heer W. Duin, de "samenkomst met een woord van welkom, speciaal tot de besturen der zustervereenigingen en de genoodigden, en memoreerde het doel van den feest avond. Spreker feliciteert het 12-tal Korf- ballers(sters) en hoopt dat zij spoedig deze afdeeling zullen verlaten om over te gaan naar 'de Nederlandsche Korfbalbond. Daarop reikt de jongeheer Jaap de Regt namens de supporters een fraaie krans; hij zelf kreeg voor het aanbrengen van de meeste leden en donateurs een vulpen en vulpotlood, opdat het inschrijven nog beter zal gaan. Na applaus feliciteert de praeses van Esvac de kampioenen en biedt de club een zilveren medaille aan. Na applaus werd dit officieele gedeelte besloten met een pit tig nummertje muziek, waarna de O.C. Baerne ten tooneele bracht: „het Testa ment", blijspel in 3 bedrijven door P. van Zwietcren. In dit spel gaat het om een slordige f 120.000,.waarvan Adolf van Bergen een grondeigenaar f 30.000 ont vangt. Zijn zoon Fred, de studioos, even- ens, en zijn zuster Mies f 60.000, wanneer zij tenminste een maand na vaststelling van dit codecil huwt met een „onbekende hij". Nu heeft Mies al in 't geheim haar hartje verpand aan Hans Verdonck, de studiege noot van Fred, ofschoon de gepommadeer- de Jhr. Knerff van Iependaal, een heere- boer in den dop, dit aardige zusje reeds bij de zwijntjes op zijn boerderij zag, als een glanzende „parel". Maar daar voelt Mies niets voor, wat zij hem ongezouten zegt; ndanks het feit dat de Jhr. een „pracht" huurders konden het best? met elkaar vin den. Flipsen, de snijder, was spoedig met een kluitje in het riet te sturen. De tooneeltjes waren kostelijk, de grond eigenaar en zijn -dochter waren subliem; de studiemakker Hans was vooral goed in het 2e bedrijf. Over het algemeen is heel goed spel geleverd. De rollen zaten er puikbest in. Alles sloot als een bus. Geen wonder dat er genoten werd. Tot slot werden de dames bebloemd, de heeren ontvingen een rookertje. Nadat hierop een kleine verloting was gehouden, ging men over tot den dans tot 3 uur. De Stormers hebben leuk gefuifd. De Baerners een tot weerzien in volgend sei zoen. Aankleeding en regie waren goed verzorgd. SPORT-FEESTPARK. \Mij vernemen, dat alhier van 28 Mei tot 2 Juni e.k. een Sport-feestpark gehouden zal worden op het terrein bij de Paulus Potterstraat. Er komen zweef- en draai molens, luchtschommels, schiettent, beig- netskraam, vlooientheater, enz. enz., dus van alles, wat men op een kermis vind. Door het gemeentebestuur is reeds een voorloopige toestemming verleend. LEGER DES HEILS. Up 2de Pinksterdag houdt het Leger des Heils in onze gemeente samenkom sten. Om 3 uur 's middags een openlucht meeting op de Beetzlaan, hoek Nieuw- str. en om 6 uur 's middags op de Eiken laan, hoek Verlengde Kolonieweg, met zang en toespraken. Zie verder de advertentie in dit blad. Uw raadsman voor: W INSCHRIJVING en ADVIEZEN GEHEEL GRATIS "TM De „Pinksterblom" is weer op komst. Gaat zwerven over 't land; Reeds weken, maanden lang vóóruit Nam men een plan ter hand. Belegde men „familieraad": „Waar zal de reis naar toe?" „Naar strand en zee", sprak Pinksterpa, „Naar bosch en hei", zei Moe. De Amsterdamsche „Pinksterblom", Maakt steeds „de reis" per fiets; Al is de afstand nog zoo ver, Gerust het hindert niets. De „carabies" wordt vol gepakt, Met „drinken" en met „eten". En met, vooral, véél snoeperij; De „saucies" niet vergeten! De „Karavaan" gaat dan op reis, ln vroege ochtend-uren; De buren hangen uit het raam Het „stel" dan te „begluren!" „Zeg Trui!" roept haar een buurvrouw „Denk om je lippenstift"; toe, Trui denkt: „Mirakel, val uit 't raam", En antwoordt lief: (de kift). „Zeg Mie! Wat is je haar weer „fijn", „Wat is je haar weer zwart"; „Je hebt het zeker pas geverfd"; „Dag meid, dag lieve hart!" Moe wordt „geheschen" op de fiets, (Ze weegt twee honderd pond!) Dan rijdt inen weg en klinken -lach En kwinkslag in het rond. En eind'lijk na een lange tocht Dan zijn ze in „het bosch"; Moe ligt, amechtig en bezweet, Al dadelijk in 't mos. De „carabies" wordt uitgepakt, Gegeten als een reiger; De jongens rennen door het bosch En spelen „leeuw en tijger". Dan stijgt „de hééle zaak" weer op, En gaan ze weer „genieten!" Er wordt gedronken, aangelegd; Ze zijn zoo rood als bieten! Dan, eind'lijk, raakt de dag ten eind, De „carabies" is leeg; Xou nog de lange weg terug, \\)aar elk maar stil van zweeg. In fietsmand hangt het jongste wicht, Al uren lang te slapen; Een ieder is nu doodvermoeid, Kan geeuwen slechts en gapen! En héél laat soms te middernacht Is men Goddank weer thuis; Moe huilt van overspannenheid, Pa vloekt eens (per abuis!) Is rustig, stil nu in de straat, Geen kwinkslag en geen lach; Xou nog de fietsen „opgesjouwd"; Oef! Wat een langen dag! En heeft een diepe slaap verkwikt Het hééle huisgezin, Vergeten is het moeizaam eind', Men spreekt slechts van 't begin. Het volgend jaar, met Pinksteren, Verandert er geen zier; De Amsterdamsche Pinksterblom, Feest op haar (zijn) manier! Xadruk verboden. AD REM. De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 23 Mei 1934 te 15 uur, ter behandeling van de volgende AGENDA: 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Vaststelling van besluiten tot begroo- tingswijziging: a. algemeene wijziging 1933; (No. 21). 3. Voorstellen verband houdende met de b. algemeene wijziging 1934; (No. 21). exploitatie der ziekenauto door de afdee-. ling Soest der Nederlandsche vereeniging E.H.B.O." (No. 1144). 4. Voorstel tot toepassing van het twee de lid van art. 90 van het ambtenaren-re glement ten aanzien van den gemeente-ont vanger, (No. 1543). 5. Voorstel tot toekenning van een iij- wieltoelage ad f 25.aan den tijdelijk bouwtechnisch opzichter bij bouw- en wo ningtoezicht B. Haven (No. 3052). 6. Vaststelling van een ontwerp-besluit tot het in schenking aanvaarden van grond an het R.K. Kerkbestuur te Soestdijk, met crediet-aanvrage voor wegenverbetering (No. 2282). 7. Crediet-aanvrage voor uitbreiding der rioleering langs den Kostverlorenweg in aansluiting aan de rioleeringen in het wegencomplex 't Hart (No. 3460). T Crediet-aanvrage van B. en W. voor verbetering van den Veldweg en den toe gang tot de Ned. Herv. Begraafplaats (No. 3461). 9. Voorstel van B. en W. met betrek king tot den wegenaanleg op 't Hart (No. 2655). 10. Crediet-aanvrage voor verbetering van den berm langs een gedeelte der Van Weedestraat (No. 2895). 11. Voorstel van B. en W. inzake rui ling van grond met Gebr. de Lange (No. 3204). 12. Voorstel van B. en W. tot opnieuw aststelling van de verordening op de hef fing van schoolgelden voor Lager Onder wijs (No. 1666). Soest, 17 Mei 1934. De Burgemeester, G. Deketh. ledenvergadering „soester. BERG'S BLOEI. Door de V.V.V. „Soesterberg's Bloei" werd W'oensdagavond een algemeene le denvergadering gehouden in „Huis ten Halve" alhier. Na verwelkoming deed de oorzitter, de heer J. Nooder, mededeeling, dat na de laatst gehouden bestuursverkie-

De Soester | 1934 | | pagina 5