Voor flamestasschen Nieuws- en Advertentieblad Verschijnt Woensdag en Zaterdag Gemeenteraad Bekendmakingen Officieel DE VERGETEN MAN. O^Gemengd Nieuws^© (Gegarandeerde oplaag 3000 exemplaren) Twéé en Twintigste Jaargèng Woensdag 23 Mei 1934 BUREAU VOOR ADMINISTRATIE: VAN WEEDESTRAAT7 - SOESTDIJK ADVERTENT1ÉN EN INGEZONDEN STUKKEN WORDEN INGEWACHT TOT UITERLIJK DINSDAGS- EN VRIJDAGSMORGENS 10 u.a.ta. BUREAU UITGAVE: N.V. EERSTE SOESTERELECTR. DRUKKERI! v.h. G. i. BGVENVAMP ADVERTENT1ÊNVAN 1-5 REGELS 75 CTS., ELKE REGEL MEER 15 CTS GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE, BIJ ABONNEM. KORTING ABONNEMENTSPRIJS f 1— PER DRIE MAANDEN, FRANCO PER POST REDACTIE- EN A0M.-A0RESv. WEEDESTR. 7 - TEL. 962 - GIRO 161165 HET AUTEURSRECHT VAN DIT BLAD WORDT UITDRUKKELIJK VOORBEHOUDEN OVEREENKOMSTIG ART 15 VAN DE AUTEURSWET 1912- (STAATSBLAD No. 380 BEKENDMAKING. Het Bestuur van Maatschappelijk Hulp betoon te Soest brengt hierbij ter kennis van belanghebbenden: le. dat de Voorzitter van dit Bestuur vanaf heden geen spreekuur meer houdt. 2e. dat een commissie van dit Bestuur lederen Maandag van 6 tot 7 uur namid dag ziting zal houden in het Gemeente huis, ten einde belanghebbenden in de ge legenheid te stellen hun belangen naar vo ren te brengen. 3e. dat in verband met het Pinksterfeest deze zitting de volgende week in stede van des Maandags des Dinsdag a.s. van 6 tot 7 uur namiddag zal worden gehouden. Soest, 7 Mei 1934. Maatschappelijk Hulpbetoon voornoemd, A. O. Dammers, Voorzitter. H. Bossert, Secretaris. Het leven wordt samengesteld door kleine daden. De tijd is samenge steld uit kleine oogenblikken, maar aangezien die oogenblikken samen het uur vormen, vormen kleine da den bij t-lkaar op dezelfde wijze de werkelijke som van het leven. Jane Brucke. Er is een Amerikaanschc film, die ook in Nederland heeft gedraaid, en die een soort pleidooi hield voor den „forgotten man", den vergeten man. Die vergeten man was dan de soldaat uit den wereldoor log, de Amerikaansche soldaat, die in 1917/ 18 de kastanjes uit het vuur mocht halen, doch die, in de burgermaatschappij terug gekeerd, geen plaats en geen werk, geen waardeering of steun kon vinden. De ver geten manJa, over die vergeten menschen is, vooral in Amerika, veel te doen geweest. Er zijn zelfs populaire lied jes opgemaakt, die met veel gevoel worden voorgedragen. Met alle waardeering voor de goede bedoeling kunnen we ondertus- schen best begrijpen, dat iemand aan gene zijde dezer dagen eens zeer adrem opmerk te, of we bijgeval niet misschien iets anders vergeten hadden? We stellen hardnekkige pogingen in het werk om de „goede tij den" terug te brengen, door middel van allerlei economische maatregelen, maar zien we niet iets over het hoofd? Zou die „vergeten man" misschiende eer lijke man zijn? Met andere woorden: heb ben we misschien vergeten, wat een eerlijk mensch feitelijk is? En dan rijst de vraag, die hoe langer hoe luider gehoord wordt, of de ineenstorting er uitsluitend eene was van zuiver materieelen aard, of was die misschien tevens een moreele instorting? Kwam die trisis in 1929 zoo plotseling uit de lucht vallen, of was er iets dat al jaren lang aan de edele deelen van den reus der welvaart knaagde? Zie eens hier, we kun nen nu wel de instorting van de koop kracht herstellen door werkverschaffing en het scheppen van betrekkingen en baantjes en nieuwe werkgelegenheid, maar aldus vraagt men zich af hoe zullen we de schade herstellen, die „karakter" geleden heeft?Het werkelijke herstel dat noodig is, is het herstel van recht, waarheid en rechtschapenheid. Eerst moet er eerlijkheid zijn, dan pas kunnen we op timisme koesteren. Eerst reinheid van han delen, denken en opvatting, dan welvaart! Een andere oplossing, een andere uitweg bestaat er niet. Dat zijn nu wel heel ouder. wetsche leerstellingen, maarvoor een heeleboel menschen zijn ze spiksplin ternieuw. Maar ten slotte blijven het on vergankelijke waarheden. Het werkelijke herstel dat noodig is, is het herstel van „geweten"En hoe onaangenaam dat sommigen ook in de ooren moge klin ken, hoe wrevelig men tegenover zulk een bewering ook moge staan, men behoeft slechts om zich heen te kijken, naar al de fraudes en falsificaties die successievelijk aan het licht komen, om te begrijpen, dat er werkelijk een saneering van dc moraal noodig was. En dan kan men inderdaad vragen: wat veroorzaakte al die toestanden, die we nu bezig zijn te saneeren? Het wa ren hebzucht, haat, zelfzucht en grof-ma- terieel denken. En wat zal ze verbeteren? Niets anders dan het overwinnen van die ongewenschte en liefdelooze karaktereigen schappen en wijzen van denken, die deze toestanden in het leven riepen. I it onze gedachten moeten al zulke denkbeelden als hebzucht, haat, zelfzucht en grof-ma- materieele opvattingen verwijderd worden. En we moeten terug naar de oude idealen van rechtschapenheid, eerlijkheid, oprecht heid en naastenliefde. Nu zijn, zooals iemand eens terecht opmerkte, idealen prachtige dingen. Maar ze zijn waardeloos tenzij we pogen ze te verwezenlijken, ze in praktijk te brengen, zoodat ze ons leven beheerschen en ons in elk opzicht beïnvloe den. Wc moeten die idealen hoog houden en ernaar leven, en naarmate we dat doen, zullen deze idealen meer en meer de ach ting der wereld winnen. We kunnen niet volstaan met den mond alleen de idealen te eeren en te bewonderen, dat is slechts le dige 'lippendienst. We moeten onze idealen in ons hart dragen en ze aldus uitdragen, door ons leven, door ons denken en doen. Nadruk verboden. FLORIS C. DEN HAAG. DE BOM OP DE „ZEVEN PROVIN- ClëN" Met lid van de Tweede Kamer, de heer Albarda, heeft aan den Minister van De fensie de volgende vragen gedaan: 1. Is het den Minister bekend, dat, vol gens mededeelingen in de Indische pers, de bom, op 10 Februari 1933 uit een Dor- niervliegtuig geworpen op de „Zeven Pro- ciên", waardoor 23 schepelingen zijn ge dood en vier anderen zwaar gewond, niet bedoeld was als waarschuwingsbom, die vóór den boeg van het schip had moeten neerkomen, en dat ook de vliegeniers niet de opdracht hadden eerst een waarschu wingsbom vóór het schip te werpen, maar dat de vliegenier van de D 11 welbewust den eersten bom op het schip wierp 2. Indien deze mededeelingen juist zijn, hoe zijn zij dan te rijmen met de verkla ringen van den Commandant der Zee macht, afgelegd in de vergadering van den Volksraad van 10 en 20 Februari 1933, luidende „Tien minuten, nadat de „Zeven Provin ciën" het sommatiesein had ontvangen, werd jd:e eerste bom geworpen, gericht vlak voor den boeg van de „Zeven Pro vinciën". Om 9.18 werd de „Zeven Pro vinciën getroffen door dezen bom." (blz. 2-116 'Handelingen Volksraad, 10 Febr. 1933)en „Om 9.18, dus 16 minuten na de laatst sommatie, wierp de D 11 van een hoogte van 120U Meter een bom van 50 K.G. af. Deze enkele bom, voorafgaande aan den eigenlijken bom-aanval, was bedoeld als een waarschuwing en was ook gericht vóór den boeg van het schip. Echter is de kans van het treffen van het schip zelf daarbij allerminst uitgesloten en in derdaad werd het schip getroffen op het tentdek naast den vóórschoorsteen Uitwerking was tot dusver 3 Europee- sche schepelingen gedood, 20 Inlandsche schepelingen gedood of vermist, 2 Europe anen en 2 Inlandsche schepelingen zwaar gewond." (blz. 2700 Hand. Volksraad, 20 Febr. 1933). 3. Wi'1 de Minister mededeelen, of de handeling van den vliegenier van de D 11 is geweest, in overeenstemming met de hem verstrekte opdracht, of wel daarmede in strijd, en indien die handeling is geweest overeenkomstig de opdracht, hoe het dan te verklaren is, dat de Commandant der Zeemacht in den Volksraad een onjuiste voorstelling heeft gegeven? 4. Indien de vliegenier in strijd met de hem verstrekte opdracht heeft gehandeld, tot welke maatregelen geeft dit feit dan den Minister aanleiding? NEDERLANDSCHE VEREENIGING TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Deze Vereeniging houdt op Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Mei a.s. eene A'lgemeene Ver gadering voor hare leden te Groningen. Op den eersten dag heeft om 2.30 uur n.m. de opening der vergadering plaats. Na afloop dezer middagvergadering om 5.30 uur ontvangst ten Stadhuize, Groote Markt, door het Gemeentebestuur van Gro. ningen. Na deze plechtigheid om 6.30 uur gele genheid tot dineeren in Hotel de Doelen a f 2.50 per persoon; ook vegetarisch. Voortzetting Algemeene Vergadering te 8 uur. Na afloop gezellig samenzijn in de Harmonie. Op Zaterdag 26 Mei bestaat om 9 uur v.m. gelegenheid tot bezichtiging der Aca demie, waarna om 10 uur de Algemeene Vergadering wordt vervolgd. Om 1 uur n.m. vertrek naar het Clubhuis aan het Paterswolder Meer per autobus sen. Om 1.30 uur gemeenschappelijke lunch aldaar (onverplicht) k f 2.— per couvert. Bij gunstig weer rondvaart op het Pa terswolder Meer; daarna thee in het Fami liehotel, eveneens aan dit meer, beide aan geboden door de Afdeeling Groningen. N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij SI «MM* LIJST VAN INGEKOMEN STUKKEN voor de Raadsvergadering van 23 Mei '34. a. Het jaarverslag van de R.K. Veree- niging „Moederschapfzorg" te Heerlen over 1933 (No. 902). b. Rekening van ontvangsten en uitga ven over het tijdvak 1 Februari 1933'34 van het R.K. Fanfarecorps „St. Joseph" te Soesterberg (No. 1600). c. Brief van gedeputeerde staten hou dende mededeeling dat zij goedkeuring hebben gehecht aan de gemeente- en be- drijfsbegrootingen '34, benevens aan enke le andere daarmede verband houdende be sluiten (No. 3000). d. een adres van P. W. Duin Jr. ver zoekende ontheffing van art. 15 der Bouw verordening, met mededeeling van B. en W. dat dit bereids naar Bouw- en Woning toezicht is gezonden om advies (No. 3485). e. een adres van de Sociëteit „De Soes- tei* Kring", inhoudende bezwaar tegen den aanslag in het vergunningsrecht, met rne- dedeeling van B. en W. dat dit reeds in behandeling genomen is (No. 1961). f. een adres van W. H. Verkerk, ver zoekende van hem aan te koopen een per ceel grond, met mededeeling van B. en W. dat dit reeds in behandeling genomen is. (No. 3342). g. een schrijven van T. Beuzel, verzoe kende hem te verhuren den tuin, gelegen nabij het gemeentehuis (No. 168). Punt 4 van de Agenda. Toepassing art. 90 lid 2 van het ambtena ren-reglement. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Onder dagteekening van 3 Mei j.1. heeft de heer J. L. A'lders, ontvanger dezer ge meente bij Uwen raad een verzoek inge diend om te zijnen opzichte de bepaling van het eerste lid van artikel 90 van het ambtenaren-reglement buiten toepassing te laten totdat hij zijn zeventigste levensjaar heeft volbracht. Zooals U bekend is bepaalt artikel 90, lid 1 van het ambtenaren-reglement dezer gemeente dat de ambtenaar die den leeftijd van 65 jaar heeft bereikt niet den laatsten dag der maand volgende op het bereiken van dien leeftijd wordt ontslagen. Het twee de lid van gemeld artikel opent de moge lijkheid dat het gezag dat heeft benoemd de bepaling van het eerste lid buiten toe passing laat, doch niet langer dan totdat de ambenaar zijn zeventigste levensjaar heeft volbracht. Aangezien wij prijs stellen op het behoud van den heer Alders voornoemd als ont vanger dezer gemeente stellen wij U voor de bepaling van artikel 90, lid 1 van het ambtenaren-reglement dezer gemeente tot wederopzeggens toe, doch uiterlijk tot het bereiken van toet zeventigste levensjaar 'buiten toepassing te laten ten aanzien van genoemden ambtenaar. Punt 6 van de Agenda. Wegen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 30 April j.1. werd voor nader onderzoek aangehouden de vaststelling van een door ons aangebo den ontwerp-besluit tot het in schenking aanvaarden van het R.K. Kerkbestuur der parochie van de Onbevlekte Ontvangenis van de H. Maagd Maria te Soestdijk en van het R.K. Armbestuur van dit parochie, van eenige stukken grond, gelegen in de omgeving van de R.K. begraafplaats, terwijl voorts aangehouden werd onze aanvrage om crediet voor verbetering van den Kost- verlorenweg en Belvedèreweg, en voor den aanleg van een weg langs genoemde be graafplaats. Naar aanleiding van de in bovenge noemde vergadering gemaakte opmerkin gen dat een verbetering dezer wegen wel op een minder kostbare wijze uitgevoerd kan worden, hebben wij den Dienst Open bare Werken opdracht gegeven tot het op maken eener kostenberekening betreffende een eenvoudige verharding. Bedoelde kos tenberekening leggen wij hierbij over. Vol gens deze berekening zouden de Kostver- lorenweg en de Belvedèreweg verbeterd worden door het daarop aanbrengen van koolasch, terwijl de onverharde weg langs de begraafplaats verhard zou worden door het daarop aanbrengen van puin, grind en leem. De kosten dezer verbeteringen wor den in totaal begroot op f 732. Na gepleegd overleg met de Commissie Openbare Werken zijn wij van oordeel dat tot laatstbedoelde verbeteringen niet moet worden overgegaan, daar een dergelijke verharding geenszins afdoende is, en elk jaar een belangrijk bedrag zou eischen voor onderhoud. Wij meenen dan ook met de Commissie Openbare Werken dat een be hoorlijke verharding moet worden aange bracht, temeer waar het als algemeen nood zakelijk kan worden beschouwd dat een goede toegangsweg aanwezig behoort te zijn bij een begraafplaats. Zulks zou men niet bereiken door het aanbrengen van ver beteringen op een mindere wijze als be doeld in ons voorstel dd. 23 April j.1. Ie afdeeling No. 2282. Mitsdien handhaven wij ons zooeven ge noemd voorstel en verzoeken wij U dien overeenkomstig te besluiten. Punt van de Agenda. Wegen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe laatste vergadering werd ook aangehouden onze crediet-aanvrage voor uitbreiding der rioleering langs den Kost- verlorenweg in aansluiting aan de riolee- ringen-in het wegencomplex het „Hart", vervat in ons schrijven dd. 23 April j.1. le afd. No. 2460. Wij hebben omtrent -deze aangelegenheid opnieuw het advies ingewonnen van de Commissie Openbare Werken, welke Com missie van oordeel is dat het aanbrengen dezer rioleering voor den afvoer van het hemelwater op het „Hart" als strikt nood zakelijk is te beschouwen, daar het water in dit wegencomplex thans niet op een be hoorlijke wijze kan wegvloeien. In verband hiermede handhaven wij ons voorstel dd. 23 April j.1. le afd. No. 3460, en verzoeken wij U dienovereenkomstig te besluiten. Punt 8 van de Agenda. Wegen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In verband met de omstandigheid dat de Veldweg en de toegang tot de Ned. Herv. Begraafplaats in minder goeden toestand verkeeren, en het gewenscht is dat een be hoorlijke toegangsweg tot elke begraaf plaats aanwezig is, hebben wij den Dienst Openbare Werken opdracht gegeven een kostenberekening betreffende een verbete ring van den Veldweg en van het gedeelte Molenweg vóór de begraafplaats op te ma ken. De te dezer zake door den Dienst Openbare Werken opgemaakte rapporten leggen wij hierbij over. Na gepleegd overleg met de Commissie Openbare Werken stellen wij U voor te be sluiten tot verbetering van den Veldweg en he gedeelte Molenweg vóór de begraaf plaats, als omschreven in de rapporten van den Dienst Openbare Werken dd. 23 en 28 April 1934, No. 843 en ten behoeve dier verbeteringen een crediet toe te staan van f 1420.Wij merken hierbij nog op dat de voorgestelde verbetering van het ge deelte van den Molenweg vóór de begraaf plaats eerst tot stand kan worden gebracht voor het geval het bestuur der Ned. Herv. Kerk bereid is tot grondafstand ter opper vlakte van pl.m. 475 M|2. Het desbetreffend ontwerp-besluit tot be grotingswijziging bieden wij hierbij ter vaststelling aan. Punt 9 van de Agenda. Wegen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij Uw besluit van 10 Augustus 1933, le afd. No. 2655 werd bepaald de werkzaam heden, verbonden aan den aanleg van wegen op 't Hart niet verder in werkverschaffing uit te voeren, doch deze wegen te laten afwerken en daartoe een openbare aanbe steding te houden. Krachtens dit besluit werd op 5 September d.a.v. door ons een openbare aanbesteding gehouden, en werd het werk na ingewonnen advies en op aan drang van de Commissie Openbare Wer ken gegund aan den laagsten inschrijver C. Belt alhier voor de som van f 4987. Na onderteekening van het proces-verbaal van aanbesteding is door genoemde C. Belt een aanvang gemaakt met de uitvoering van het werk, welke uitvoering hij niet heeft kunnen volooien. Van de aanne mingssom werd slechts een termijn ten be drage van f 1346.10 uitbetaald. In het be lang van het verkrijgen van een goed we gencomplex, en mede met het oog op de financiën der gemeente, hebben wij het noodig geoordeeld de overeenkomst met Belt te doen beëindigen en zijn wij ter voorkoming van geschillen met den aan nemer overeengekomen tot ontbinding van de op 31 October 1933 aangegane overeen komst betreffende het afwerken van de te verbeteren en nog aan te leggen wegen op het Hart met de uitdrukkelijke verklaring dat hij genoegen neemt met betaling van f 2400.en voorts onder schriftelijke ver klaring dat de gemeente en aannemer over en weer niets meer van elkander te vor deren hebben. Wij stellen U, mede op advies van de Commissie Openbare Werken, voor ons te machtigen aan de overeenkomst een einde te maken op de voorwaarden, als hierboven omschreven. Uw te dezer zake te nemen besluit is aan de goedkeuring van Gedepu teerde Staten onderworpen. Tengevolge van bovengenoemde omstan digheid, zijn de wegen voor een belangrijk deel onafgewerkt gebleven, en hebben wij gezocht naar een redelijke oplossing dezer zaak. Het bleek ons niet mogelijk te zijn zoowel voor eene openbare als voor eene onderhandsche aanbesteding eene zoodanige algemeene omschrijving der nog te ver richten werkzaamheden in de gegeven om standigheden samen te stellen, dat deze voldoende waarborg biedt voor het ver krijgen fvan deugdelijk werk. Er stond daarom voor ons College in dit verband geen andere weg open dan ons te wenden tot een firma, volledig bekend met wegen bouw, en aan wie onderhands de opdracht tot bedoelde afwerking zou kunnen worden gegeven. Nadat wij ons ervan overtuigd hebben dat de afwerking der wegen met gebruik making van termak-teerpoeder het meest aan te bevelen is en ook in de praktijk blijkt te voldoen, hebben wij ons gewend tot de N.V. Key's Asphaltfabriek te Rot terdam, die het verhardingsmateriaal levert en verwerkt. Met genoemde N.V. zijn wij ten slotte tot overeenstemming gekomen, en wel in dier voege dat zij voor de som van f 8600.zich wil verbinden tot het afwerken van de onvoltooide wegen en het aanbrengen van een deklaag op deze we gen, welke gelegen zijn tusschen Beetzlaan, Laanstraat en Nieuwstraat een en ander met inachtneming van de opgemaakte be schrijving. Voorts is genoemde N.V. be reid het werk gedurende 3 jaren na ople vering te garandeeren, en zal in dat tijdvak alle gebreken, die kennelijk het gevolg zijn van onvoldoende uitvoering of materiaal, gratis herstellen onder voorwaarde dat na comprimeering der wegdekken deze wor den afgeteerd en afgezand volgens hare aanwijzing. Voor het geval deze aftering en afzanding binnen genoemd tijdvak van 3 jaren zal blijken noodig te zijn, is ge noemde N.V. bereid deze eerste behandeling over te nemen voor een som van 9 ct. per M2 uitmakende ongeveer een bedrag van f 2400.Het is ons na ingesteld onder zoek geblëken dat meergenoemde N.V. blijken heeft gegeven van goed werk te le veren, zoodat wij U voorstellen bovenom schreven werkzaamheden bij wijze van on derhandsche aanbesteding aan haar op te dragen. Het daartoe te nemen besluit bie den wij U hierbij ter vastelling aan, onder opmerking dat de aanneniingssom en de eventueele kosten van afteren en af zanden, alsmede het bedrag ad f 2400.uit te kee- ren aan C. Belt, bestreden kunnen worden uit het oorspronkelijk bij Uw besluit van 10 November 1932 toegestaan crediet voor wegenaanleg op het Hart. Punt 10 van de Agenda. Wegen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Op 16 Maart 1933 is bij Uwen Raad in gekomen een adres van H van Sitter e.a. bewoners van de Va»- eedestraat, ver zoekende aansluiting minne perceelen op de rioleering, me; reidverklaring de gronden vóór hunne f ceelen aan de ge meente af te staan onder voorwaarde dat de gemeente voor hare rekening neemt de kosten van trottoiraanleg. Dit verzoek, met de daarin omschreven voorwaarde, kon naar de meening van ons College en van de Commissie Openbare Werken niet ingewilligd worden, aangezien de rioleering in deze gemeente niet geschikt is voor den afvoer van faecaliën en huis- houdwater. Wij meenden evenwel het ver zoek niet zonder meer terzijde te moeten leggen, daar de toestand ter plaatse van dusdanigen aard is, dat het op grond van het algemeen belang dringend gewenscht is verbeteringen aan te brengen met het oog op de veiligheid van het wandelend publiek tengevolge van het drukke en steeds toe nemende verkeer langs den Rijksweg, (van Weedestraat). In verband hiermede hebben wij den Technisch Ambtenaar belast met de leiding Openbare Werken opdracht ge geven een plan samen te stellen ter ver betering van den plaatselijken toestand. Ge noemde Ambtenaar is er in geslaagd een dergelijk plan sa^jien te stellen, vervat in zijn rapport van 29 December 1933, No. 640. Dit plan, dat onze goedkeuring had, kon ook de instemming verkrijgen van de Com missie Openbare Werken. Wij hebben ons vervolgens in verbinding gesteld met den Hoofdingenieur—Directeur van den Rijks waterstaat voor Zuid-Holland en Utrecht te 's Gravenhage door toezending van de noodige bescheiden, en dezen gevraagd medewerking te willen verkenen voor de uitvoering van het plan, welke medewer king zou bestaan uit het verleenen van vergunning tot het verwijderen van een 10-tal boomen en tot het leggen eener rio leering in een gedeelte van den Rijksweg tusschen Lindenlaan en hoek Van Weede straatKorte Brinkweg. Voorts hebben wij genoemden Hoofdingenieur verzocht van wege het Rijk onmiddellijk tegen de be staande klinkerverharding van den Rijks weg een verhard rijwielpad ter breedte van 1.25 M. en tusschen bedoeld pad en het vanwege de gemeente aan te brengen te gel (winkel)- trottoir een klinkerbestrating ter breedte van 4.20 M. aan te leggen. Het Rijk is volgens ontvangen bericht tot me dewerking bereid, evenwel met uitzonde ring van het bekostigen der klinkerbestra ting ter breedte van 420 M. hiervoor be doeld. Blijkens bovenaangehaald rapport van den Dienst Openbare Werken worden de kosten van trottoir-aanleg, bestrating tot aan het rijwielpad en die van rioleering in totaal begroot op f 4.004.84 of rond f 4.000. Om uitvoering te kunnen geven aan dit plan, is het noodig dat de desbetreffende grondeigenaren medewerken tot grondaf stand. Zij zijn hiertoe wel bereid, doch blij ven een aansluiting verlangen op de riolee ring voor den afvoer van het hemelwater en huishoudwater (geen faecaliën). Na ge pleegd overleg met de Commissie Open bare Werken meenen wij dat in dit bijzon dere geval een. aansluiting kan worden toegestaan wanneer voldoende zekerheid bestaat dat het huishoudwater zooveel mo gelijk gezuiverd wordt, hetgeen zou kun nen geschieden door voor te schrijven dat ieder eigenaar bij zijne woning zal moeten aanbrengen een vergaarput met een nutti gen inhoud van 2 M3. voorzien van een overstortput, welke met een contröle-put op de rioleering zal kunnen worden aange sloten. Indien Uwe vergadering zich met het bovenstaande kan vereenigen, stellen wij U na ingewonnen advies van de Commissie

De Soester | 1934 | | pagina 1