f Kleine Laat van UW KINDEREN minstens één maal per jaar een werkelijk |B> I0> TP es'99 maken Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 O^Plaatselijk Nieuws^ O T Rechtzaken >0 7 PR0\ Dege 9. 9. 9. 9 9. 9. 9 9. 9 9 9. 9. 9. 9. 9. 9. 9. 9. 9. 9. 9. 9. 9 9. 9. 9. 9. 9 9. 9. 9 9 9 9 9 9. 9 9 9 9 9. 9. 9. 9 9 9 9 9. 9 9 9 Openbare Werken voor te besluiten: 1. tot h^t toestaan van een crediet van rond f 4.000.voor het aanbrengen van de in het rapport van den Technisch Amb tenaar belast met de leiding van den Dienst Openbare Werken dd. 29 Dec. 1933, No. 640 omschreven verbeteringen van den toestand vóór de perceelen Van Weedestr. 7, 7a, 7b, 9 en 9a. 2. ons College te machtigen tot uitvoe ring van de sub 1 bedoelde verbeteringen over te gaan, zoodra de desbetreffende grondeigenaren zich schriftelijk zullen heb ben verbonden tot grondafstand onder de gebruikelijke en voorts onder de navolgen de voorwaarden: te storting van een totaalbedrag van f 150.in de gemeentekas als bijdrage in de kosten van de aan te brengen verbeterin gen; dit bedrag te verdeelen naar evenre digheid van de breedte der perceelen, met uitsluiting van het perceel Van YVeede- straat 7, alwaar reeds een trottoir aanwezig is, en welk trottoir kosteloos aan de ge meente zal moeten worden afgestaan; b. van gemeentewege een aansluiting op de rioleering toe te staan ten behoeve van den afvoer van het hemelwater en huis- houdwater indien op kosten van de eige naren ten behoeve van ieder perceel worden aangebracht een vergaarput met een nut tigen inhoud van 2 M3 voorzien van een overstortput, welke met een contröle-put op de rioleering zal kunnen worden aange sloten; c. uitdrukkelijk vast te leggen dat de toestemming tot aansluiting op de riolee ring bedoeld sub 2, geenerlei recht geeft op vrijstelling tot betaling van een riool belasting indien tot invoering dier belas ting mocht worden besloten; d. de verklaring tot grondafstand zal moeten geschieden binnen één maand na dagteekening van het raadsbesluit tot het toestaan van gelden voor verbeterfing van den berm der Van Weedestraat (ged.). Punt 12 van de Agenda. Verordening heffing schoolgelden. B. en VV. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij besluit van Uwen Raad van 29 No vember 1933 werden op onze voordracht vastgesteld de verordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden. Bij schrijven dd. 3 Mei 1934, le afdeeling No. 1611/1006 berichtten ons Gedeputeerde Staten dat de minister van binnenlandsche zaken van oordeel is dat de grens van het inkomen ad f 1UUU.beneden welke geen schoolgeld verschuldigd zal zijn, te hoog is. De minister is van gevoelen dat deze grens, evenals bij de rijksinkomstenbelas ting op f 800.dient te worden gesteld. Voorts merken Ged. Staten op, dat het in aansluiting aan de betreffende wetsbe palingen is te achten, indien tot basis der heffing niet het „belastbaar inkomen" doch de „belastbare som", die verkregen wordt na toepassing van artikel 38 der wet Rijks inkomstenbelasting op het belastbaar in komen van artikel 37 dier wet, van de schoolgeldplichtigen wordt genomen. Ons college kan zich met de hierboven genoemde wenschen vereenigen, waarbij wij echter opmerken dat de wijziging van de uitdrukking „belastbaar inkomen" in „be lastbare som" slechts een wijziging van redactioneelen aard is, aangezien blijken: onze voordracht van 19 November 193U de „belastbare som" reeds als basis van hef fing werd voorgesteld. Het bedrag der belasting voor een be lastbare som van f 800.of meer, doch minder dan f 1UÜU.zouden wij voor ge woon lager onderwijs op f U.25 en voor uitgebreid lager onderwijs op f 0.35 per maand willen stellen, in verband met het feit dat het minimum bedrag per leerling f 0.05 per week moet bedragen, ingevolge art. 64 der Lageronderwijswet 1920. W)ij stellen U voor Uw besluit van 29 November 1933 in te trekken en de ver ordening op de heffing van schoolgelden, waarbij met bovenstaande rekening is ge houden opnieuw vast te stellen. Punt 3 van de Agenda. Exploitatie ziekenauto. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Wij deelen U mede dat de door de afdee- ling Soest der Nederlandsche vereeniging „Eerste hulp bij ongelukken" ingediende verlies- en winstrekening over het jaar '32, opgemaakt terzake van de exploitatie van de ziekenauto een batig saldo aangeeft van f 92.16. Overeenkomstig de voorwaarde sub III van het raadsbesluit van 14 Juli 1930, le afdeeling No. 1144, bij welk besluit aan genoemde afdeeling een bijdrage van f 4000.i werd toegekend in de aanschaf- fingskosten der ziekenauto, moet de helft van dit batig saldo aan de gemeente wor den uitgekeerd. Teneinde voor eventueele nadeelige saldi van latere jaren eenige re serve aanwezig te hebben, heeft het be stuur der meergemelde afdeeling gevraagd het bedrag van het batig saldo 1932 ad f 92.16 te mogen reserveeren. Wij kunnen ons met dit verzoek vereenigen en stellen U voor te bepalen dat de helft van het batig saldo terzake van de exploitatie der ziekenauto over 1932 niet aan de gemeente behoeft te worden uitgekeerd, mits het geheele batig saldo, hiervoren genoemd, wordt geresveerd voor eventueele nadeelige exploitatieuitkomsten over n& 1932 volgen de jaren. Voorts deelen wij U mede dat de af deeling Soest der Nederlandsche vereeni ging „Eerste hulp bij ongelukken" jaarlijks een bedrag van f 500.ten laste der ver lies. en winstrekening brengt teneinde dit bedrag te reserveeren voor de aanschaffing van een nieuwe ziekenauto. De afdeeling heeft gevraagd de gevormde en alsnog te vormen reserve voor de aanschaffing'van een andere ziekenauto bij de gemeente te mogen beleggen tegen een rente van 4 per jaar. Indien het verzoek der afdeeling wordt ingewilligd, zal het door haar in de kas der gemeente te storten bedrag als kasgeld kunnen worden gebezigd. Hoewel de gemeente zich in het algemeen tegen een voordeeliger voorwaarde dan een rente van 4 van kasgeld kan voorzien, meenen wij met het oog °P doel dat de afdeeling met het vormen van een reserve beoogt, dat er termen aanwezig zijn om haar ver. zoek in gunstige overweging te nemen, waartoe wij U bij dezen het voorstel doen. In Uw besluit ware de voorwaarde op te nemen dat over de belegde bedragen zon der Uwe goedkeuring op geen andere wijze zal mogen worden beschikt dan ten behoe ve van de aanschaffing van een andere ziekenauto. Ten aanzien van de rentebe taling stellen wij U voor ons te machtigen deze jaarlijks per 31 December over het dan verstreken jaar ten laste van den post der gemeentebegrooting „Rente en provi sie van tijdelijk ter voorziening in de be hoefte aan kasgeld opgenomen gelden" per administratief mandaat «tan de reserve voor aanschaffing van een nieuwe ziekenauto toe te voegen., Indien de hierbij voorgestelde regeling op 1 Juli a.s. in werking treedt, zal door de afdeeling Soest der Nederlandsche ver eeniging „Eerste hulp bij ongelukken" een per dien datum gereserveerd bedrag van f 1*56.22 in de kas der genïeente worden gestort. De door U in verband met dit voorstel te nemen besluiten hebben wij in ontwerp bij de raadsstukken in de commissiekamer ter lezing nedergelegd. Wij verzoeken U wel tot vaststelling dezer ontwerpen te willen overgaan. Punt 11 van de Agenda. Ruiling van grond. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals U reeds bekend is, zijn er termen aanwezig met de Gebr. de Lange een grondruiling aan te gaan. In verband met het vorenstaande stellen \y,ij U voor aan den heer E. de Lange in eigendom af te staan een aan den Vinken- weg gelegen stuk gronds, groot ongeveer 300 M2., kadastraal bekend als sectie H. No. 4900 zulks in ruil van een aan den Ak- kerweg gelegen perceel gronds, groot on geveer 570 M2, kadastraal bekend als sectie H. No. 5043 en onder de voorwaarde, dat door de Gebr. E. en G. de Lange aan de gemeente kosteloos in eigendom wordt overgedragen een aan de Koninginnelaan gelegen strook gronds, groot ongeveer 8 M2., deel uitmakende van het perceel H. No. 4295. Wij verzoeken U tot bovenbedoelde rui ling, waarvan de opmetings- en over drachtskosten voor rekening van de ge meente zullen zijn, wel te besluiten. Voorts verzoeken wij U ons te machtigen het des betreffend raadsbesluit te formuleeren. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: huissleutel rieten handkoffer grijze heerenhoed belastingmerk in étui ledig olievat fototoestel slot met sleutel regenjas slot met sleutel leerboek politiebureau Erfgooierstraat 53, Hilversum politiebureau Gallenkamp Pelsweg 10 Burgemeester Grothestraat 2 Julianastraat 12 Kcrkpad Z.Z. 56 Kerkpad N.Z. 2 politiebureau politiebureau SOESTER SCHAAKCLUB. Om het eilig Verkeer niet in den weg te staan, speelde bovengenoemde club niet Dinsdagavond zoo als gebruikelijk, maar op Maandagavond haar tweede ronde in den onderlingen promotie-degradatiewedstrijd. De schakers hadden hun zaal afgestaan aan de Vereeniging van Veilig Verkeer voor een propagandavond op Dinsdag j.1. In groep 12 is de hangpartij Gorter Thoinasze in het voordeel van den heer Gorter uitgevallen, hetgeen wij in onze voorgaande beschouwingen reeds vermoed den. De 2de ronde bracht de heeren Ame- lunxen-Gorter tegenover elkander en moest eerstgenoemde spoedig de vlag strijken, zoodat de heer Gorter thans de leiding heeft met 5 punten. Verder is in deze groep niets afgespeeld, ook al doordat de heer Timmer Jr. zich door drukke werkzaam heden van dezen wedstrijd moest terug trekken. In groep 23 werd de afgebroken partij DrostBlom door laatstgenoemde gewon nen, terwijl de heer Luypen verliest van den heer G. J. de Vries. De partij Olie Luypen werd afgebroken daar de heeren niet gaarne hun uur slaap wilden prijs ge ven, en reeds van te voren hun klokje een uur te verzetten met het oog op den zomer tijd, en daardoor te eindigen om 11 uur, inplaats van 12 uur. Door het niet opkomen van de heeren A. de Vries en van Meel wonnen de heeren Holmens en Blorft hun winstpuntje. De heeren worden herinnerd aan het reglement en te zorgen voor bericht van verhindering. Dit houdt de goede geest die in de club heerscht, er in. De partij van MeelA. de Vries, die ook door niet op komen van eerstgenoemde was verloren, is VEREENIGING VOOR PREVENTIE VE TANDVERZORGING „PRETANZOR" Genoemde vereeniging hield vorige week Woensdagavond om 8 uur een samen komst in de kleine zaal van Religie en Kunst, waarbij als spreker optrad Dr. Baanders te Amsterdam, wegens verhin dering van Prof. Heeringa. De praeses opende de bijeenkomst met een woord van welkom en geeft het woord aan den spreker welke als onderwerp behandelde: „alge- meene tandverzorging". Door middel van lantaarnplaatjes liet spreker enkele voor beelden zien en toonde er mede aan dat, zoowel ouderen als jongeren hun gebit verwaarloozen en het dus niet goed on derhouden. De spreker deelde mede dat er voor dat werk meer propaganda moet worden gemaakt. In de pauze werd een kleine verloting gehouden met als hoofd prijs een mooie aquarel van den heer Keus en nog enkele mooie prijzen; de verloting stond onder leiding van den heer Inspec teur van Politie. Aan het slot sprak de prae ses een woord van dank tot de commissie leden: Mevrouw Venema en Keus en tot den spreker, waarna de bijeenkomst werd gesloten. VOETBALLER BREEKT ZIJN BEEN. Bij eene oefening op het terrein van de R.K. Voetbalvereeniging Be Q*uick al hier, heeft het lid M. uit Soest een been ge broken. In een maand tijds is dit reeds het tweede ongeval op dit terrein. DIEFSTAL. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd door de politie alhier aangehouden zekere- A. v. K., wonende alhier, ter zake van diefstal van materialen ten nadeele van zijn patroon. Nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt is hij heengezonden. AANRIJDING. door goedvinden van den heer A. de Vries alsnog gespeeld en eindigde in remise. In groep III speelde Zonneveld tegen Post en werd deze partij afgebroken, ter wijl ook in deze groep de heer J. J. Plem_ per van Balen zich heeft terug getrokken van den wedstrijd en Dr. Vclthuizen van Zanten een winstpunt ontving van den heer Verzaal die ook niet was opgekomen. In deze groep heeft Dr. Vclthuizen van Zanten met 4Yi punt de leiding. Op den StichtschGooischen Schaakdag die te Utrecht op Hemelvaartsdag is gehou den was weinig belangstelling. Ook Soest was slecht vertegenwoordigd. Het fraaie zomerweer zal hierin wel een groote rol hebben gespeeld. Als eerste nummer op het programma was een wedstrijd in het Si- multaanspelen, waarvan de clubvoorzitter, de heer H. Schreuder als Simultaanspeler het slechtste resultaat boekte, maar gezien de korte tijd (er mocht maar 2 uur gespeeld worden) en de sterke tegenstanders, zoowel van deelnemers als Simultaanspelers is dit geen vernederende nederlaag geweest. Den lsten prijs behaalde de heer Spanjaart uit Utrecht, die een parten verloor. 2de prijs Ir. Steenis uit Utrecht die 2 partijen ver loor en 1 remise. 3e prijs H. Schreuder die 7 partijen verloor en 1 remise. Was het applaus voor den eersten prijswinnaar wel verdiend, voor den heer Schreuder zal dit wel in omgekeerden zin bedoeld zijn. De schakers gelieve te denken om 29 Mei, waarop de 3e ronde volgt van de pro motie-degradatiewedstrijden opdat er geen papieren nullen vallen; ook den niet-leden wordt nogmaals op het hart gedrukt om zich aan te sluiten bij de club die iederen Dinsdag haar clubavond heeft in het ge bouw van Religie en Kunst aan de Rem brandtlaan. POSTDUIVEN VEREENIGING „DE ZWALUW". Zondag reed op de Birktstraat een wiel rijder met zijn racefiets tegen een stil- staanden auto, met het gevolg, dat hij eenige blessures bekwam, terwijl zijn rijwiel ern stig en de auto aan de achterzijde licht werd beschadigd. Een andere wielrijder, eveneens op een racefiets reed ter zelfder plaatse tegen een boom, waardoor hij eeni ge ontvellingen bekwam en klaagde over pijn in zijn dijbeen. DRANK EN AUTORIJDEN. Zondagavond werd nog door de politie een auto aangehouden, waarvan de be stuurder niet geheel nuchter was. Hij werd in arrest gesteld en, na ontnuchtering, met een tegen hem opgemaakt proces-verbaal weer heengezonden. KLEINE AANRIJDING. Op den avond van den tweeden Pinkster dag had nog op de Birktstraat een kleine aanrijding plaats. Een stilstaande auto werd juist toen de bestuurder weer wilde weg rijden door een hem achterop rijdenden auto aangereden, ten gevolge waarvan beide wagens licht werden beschadigd. Bovengenoemde vereeniging hield 29 April wéder 'haar .eerste buitenlandsche wedvlucht in dit jaar en wel, vanaf station St. K. Wavere (België), afstand 135 K.M. Dat de vereeniging dit jaar, wat ledenaan tal betreft goed vooruit is gegaan, bewijst wel het feit dat er op deze eerste wed vlucht maar liefst 265 Postduiven werden ingekorfd. Voorwaar een schitterende vooruitgang, en wel een bewijs dat de Soester Postduivensport zich in opgaande lijn beweegt en zeer zeker haar plaats waardig is in de Algemeene Ncd. Bond van sportduivenliefhebbers. Wij twijfelen dan ook niet of, als over eenige maanden de wedvluchten voor jonge duiven zullen be ginnen, het getal 300 zeer zeker wordt overschreden. De volgorde van bovenge noemde wedvlucht volgt hieronder. Even zij nog aangevoerd, dat het weder nog al goed was behoudens enkele buien. De dui ven werden gelost om 8 uur v.m. Eerste duif bereikte haar hok om 10 u. 10 min. 32 sec; deze was van den liefhebber J. Groen, die op deze vlucht veel succes had door met 7 duiven in de punten te consta- teeren. De volgorde der andere duiven waren: J. Groen 12811263851 H. van Sitter Jr. 3421 H. Polhman 51737 A. Schaap 64448 G. Teeken 7—28—47 W. Nieuwenhuis 9-^-1242 E. Geitenbeek 10 W. C. Priem 13—14—19—22—33—50 J. Huurdeman 15 J. Rijks en 16 C. van Soest 182534 G. Sukkel 2035 H. Broekhuis 23 J. Burgstede 24—3019 G. Visser 2731 B. Groeneveld 294652 A. Rijksen 3239 H. Schouten 3645 G. Maks 40 E. Grift 41 B. van Boeyen 43 1 Eereprijs gewonnen door J. Groen. 2 Eereprijs gewonnen door H. v. Sitter Jr. 3. Eereprijs gewonnen door 14. Polhman. Wedvlucht Vilvoorde (België), afstand 152 K.M. in Concaers 224. Duiven gelost om 8 uur v.m. met helder weer. le duif geconstateerd om 10 uur 6 min. en 41 sec. Laatste duif 10223. Volgorde: H. Polhman 115 H. van Sitter Jr. 2 A. Rijksen 3—13—31—35—14 A. Schaap 4—10—30—38-15 W. C. Priem 527 J. Rijksen 6 J. Groen 7-12—18—2217 B. Groeneveld 81723 G. Roeten 9363742 T. Dorrestijn 11—32 W. Nieuwenhuis 143416 E. Grift 1610 B. van Boeyen 1725 H. Schouten 2039 C. van Soest 212426 G. Teeken 28 F. Limburg 29 E. Geitenbeek 3313 J. Burgsteden 4118 le. Eereprijs gewonnen door H. Polhman. 2e. Eereprijs gewonnen d. 11. v. Sitter Jr. 3c. Eereprijs gewonnen door A. Rijksen. Ai) KANTONGERECHT TE A'FOORT. Een inaal van veertien dagen en toch was het niet bijzonder veel. Hierbij ech ter nogmaals gezegd, dat de berechting heden ten dage pal op de zaak afgaat, zoo dat heel wat tijd wordt uitgewonnen. Alweer de vleeschwaar want daaronder dient ook gesmolten reu zel te worden gebracht. G. J. Iv. te Soest had kleine verpakkingen van genoemde waar in de mand zijns knechts gedeponeerd en deze knecht had afgeleverd aan Jacob Kok. Die gesmolten reuzel was niet voor zien van hetgeen het Rijk thans eischt. Al les zoowat staat onder de hoede van den Staat. Verd. sputterde tegen. Afgeleverd aan een klant, zei het verbaal. Dat had de knecht gedaan. Verd. had het aan zijn knecht ter hand gesteld, en dat was geen klant. Bij gevolg deugde niet de omschrijving van het delict. Verd. Had niet aan een klant af geleverd. e Dit juridische, door een gewoon mensch naar voren gebracht, vormde geen indruk, f 25.eisch met f 12.boete plus de reu zel verbeurd. Pas er op! Blijf niet weg als men de eer geniet, als getuige te worden opgeroepen. Een metse laar of stucadoor had het z.g. vergeten, was erg druk geweest met zijn werk. Had zeker niet willen verzuimen bij zijn arbeid op uurloon. Daarom was hij eerst om half een dus in schafttijd komen opdagen, toen de zaak reeds was afgehandeld. Zijn getuigenis zal wel niet van zoo in grijpend belang zijn geweest; anders was wel het geval gekomen voor voorgeleiding. Toch werd zijn wegblijven thans gezegend met f 7.50 boete,. Wie de aansprakelijke? Deze vraag komt vaak naar voren aan het Zuidsingel, want dat is de man of de vrouw die justitieel den bout op den kop ZWEMMEN!! Bij aankoop v. e. wollen badcostuum BADMUTS GRATIS „Tweka" fabrikaat v.a. f 1.50 mt. 5. U weet: „Het Handelshuis voldoet Uü" ook voor Uw kinderen Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 krijgt. En elke „verdachte" wil zich er aan onttrekken. Geef hem eens ongelijk! Aan de Vuursche waren eikenboomen gerooid en werden per mallejan naar Hoe- vzlaken vervoerd. Daar was bij den tim mermanwagenmaker Roessen, de verd., die de hoornen had gekocht. Tevens diens zoon, plus de rijder, knecht van Roozcn. daal, eveneens uit Hoevelaken. Op den rijksweg in Soest tegenover Ock huysen maakt de zoon opmerkzaam op de vallende duisternis. Vader R. zegt den knecht aan den kant te gaan staan, terwijl hij zelf licht zal opschommelen. In zijn af wezigheid loopt een Apeldoornsche bleeker met zijn auto op den wel acht Meter naar achteren uitstekenden boom. Zeker, zei verd., ik heb gezegd „van mij", toen de Soester politie vroeg, van wien de hoornen waren. En ik heb ook gezegd: Ga aan den kant staan. Maar ik deed dit als raadge ving. Ik heb zelf paard noch wagen en anderen vervoeren mijn boomen, waarvoor ik betaal. Voor het vervoeren ben ik niet aansprakelijk. Zoo zal het wel zijn, maar eerst wil de Kantonrechter Roozendaal zelf eens spre ken de baas, van den knecht, den boomen- sleeper. Dit zal volgende week geschieden. Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. Handelshuis" - Soest Soesterb.str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes Op zij, daar kom ik aan Een Socstenaar had als gemachtigde een andere Soesterman te verdedigen, A. C. 1) T., die onder Woudenberg, tussclien ln dorp en het spoorstation, met een 8ü K.M lartje ander gerij wilde passeeren. Daar stond een auto stil, auto 1. Auto II, een vrachtwagen met zakken gerst op weg naar Renswou, haalt link^ uit om er langs te komen. Tevens steekt hij zijn arm uit huiten de gerstzakken, om an dit link> aanhouden kennis te geven. Daar wordt hij gegrepen door auto 111, ■en luxe-auto, bereden door verd. A. C. T. De rijder van auto II had geen signaa van 111 gehoord, maar had ook niet in •li wngenspiegel gekeken. Dit botsingsgeval was een der weinige aar een getuige kan optreden, die van na. bij alles kon zien en ook goed had opgeno men. Een Woudenberger bakker kwam jtn>t hij een klant uit huis, waar hij een hakje troost had gedronken. Op 8 Met' distantie had hij alles meegemaakt en hij sloeg thans zijn boeken open. Hij had li een arm zien uitsteken en afwijken naar Httks om 1 te passeeren. Hij had 111 zien aanstormen met NO K.M. vaart, en had ge dacht: Sufferd, dat kan toch niet! En toch zou het nog gegaan zijn om langs I en 11 heen te geraken, als niet als tegenligger een wielrijder op het fietsfad was genaderd Spreker had zich eerst niet met het geval willen bemoeien, maar toen hij door chauf feur III, verd. dus, was aangesproken, had hij zijn meening niet onder stoelen en ban ken gestoken en had hij 111 geantwoord, dat het vierkant diens eigen schuld was. Verd. had wel signaal gegeven, maar toen was II al naar links uitgeweken om 1 ti passeeren., Dat gevalletje kreeg de gemacbtigdi schoon te wasschen en eerlijk kwam hij er vooruit, dat de getuigenis meer positief was geweest, dan hij had gedacht. Zijn taak was dus wel zwaar geworden, al had hij voor décharge meegebracht een ZOMERKLEEDING Flanellen Heerencostumes f 17.50 Beige en grijs Chique coupe Flanellen Pantalons f 1.95, f 2.50, f 3.50, f 4.50, f 5.50, f 6.50, f 7.50, f 8.50 Moderne coupe Polo-hemden f 0.S5, f 0.98, f 1.10 „Tweka"-hemden f 1.95, f 2.25, f 3.25 Gordels f 0.15 tot f 1.50 LUSTER COLBERT'S U weet: „Het Handelshuis voldoet U" ook voor Uw jongens Soesterb.straat 51 - Soest - Tel. 400 garagehouder uil Soestdijk, die auto 111 na het geval heelt kunnen bekijken. Hier was niet gebotst, maar was lafgerukl. Vrachtwagen II moest dus een uitstekend gedeelte hebben gehad. Botsen en afrukken, doet niet ter zake, zei het Ü.M.; er was geen ruimte om te passeeren. Dat is het geval; daarom schul dig en eisch van f 15.boete. De gemachtigde bleef bij dit afrukken. III had signaal gegeven. Als 11 dit niet heeft gehoord, is dat diens schuld. Onver antwoordelijk noemde hij het dat 11 toen niet even heeft stilgehouden. Waarom? vroeg de Kantonrechter. II had den voorrang; het stilhouden was plicht geweest van verd., van chauffeur IIJ. Daarom kwam f 19.boete. Dat woord „onverantwoordelijk" klonk den toehoorder al zeer vreemd in de ooren. Het wilde zooveel zeggen als hoven dit stukje shaat: Op zij, daar kom ik aan. Als hij zich netjes gehouden had zei de Soester tuinman de K., zou ik hier niet geweest zijn. Die hij, was de Soester wegrenner j. W. Deze was met nog een paar fietsracers op Zondag onder Eemnes den Amsterdamschen weg afgekomen, rij dende de binnenbocht, toen onze tuinman met een paar meisjes kwam gereden vanaf Eemnes, waar hij ter kerk was geweest De K. hield zijn fiets wat in, maar W. zwenkt uit en rijdt hem omver. En nu zou de zaak niet zijn aangegeven, als W. zich netjes had gehouden. De fiets liet hij wel maken, maar zoo. dat de Is., er later nog voor ■drie gulden aan moest ten koste leggen. En van broekvergoeding kwam niets. Die broek van f 12.daar was de Zondag af, en onze tuinman liet de remplagant zien. dien hij er woor gekocht had, een pantalon van f 7. Nu die 7 plus 3 gulden wou de Rechter hem wel bewilligen, maar kon dit niet. On;- jongmensch van 20 jaar, dus nog niet mondig; de K. moest het bedrag dus zien te krijgen van de moeder des fietsrenners UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Crisiszuivclbesluit: R. van A. te Soes; Soest f 5 of 2 dagen; Th. T. te Soesterberg f 10 of 5 dagen; C. van R. te Soest f 3 oi 1 dag; C. van A. te Soest f 3 of 1 dag Geen rijbewijs toonen: J. Th. A. v. d. B. te Soest f 5 of 2 dagen. Dronkenschap: H. W. te Soest f 12 of 6 dagen; J. W. te Soest f 6 of 3 dagen. Verboden weg berijden: R. W, te Soe-i dijk 50 cent of 1 dag. Den doorgang niet vrijlaten: D. P. te Soesterberg f 15 of 8 dagen. van 1"5 re meer f 0.15 voldoen 4 n; rekend Voor bewij rekening wo Op 1* l'trecht i 97 jaren, CHARLC Wed var Heer SOEST, ZONDAG a SEN'S TOL Route: A'da Wieringen, Leeuwarden, PRIJS PI Vertrek 8 i Opgav GARAGE 1 SOEST aangeboden, Brieven c bureau van

De Soester | 1934 | | pagina 2