Nieuw Garage Kleur bekennen. De twee machten in het leven. Gemeenteraadsverslag 10 CENT 10 „Hands of v. d. BE EFFECTE FEUILLETON BOTERHAMPAPIER hetauteurs dit nummer Uw auto bij o is beter d; gewe Gratis contrö en stuurb hydraulisc - SHELL ■HM No. 52 (Geg« Ons is de vraag gesteld, of een burge meester of notaris van liberalen huize al of niet goed doet zich bij den Vrijheidsbond aan te sluiten. De vraag werd in verband gebracht mei de eenigen tijd geleden in de dagbladen verspreide berichten, dat de nieuwbenoemde burgemeesters van Utrecht en van Alkmaar tot geen politieke partij behooren, waarbij we intusschen aanteeke- nen, dat we ons meenen te herinneren, dat in het bericht omtrten den burgemeeste van Utrecht wèl vermeld stond, dat de nieuwe burgemeester liberale overtuigingen was toegedaan. Er zijn er die het in een burgemeester prijzen, indien hij niet door uiterlijk waar neembare handelingen van zijn politieke gezindheid blijk geeft. Zij voeren aan, dat een burgemeester boven de partijen moet staan. Maar wordt deze stelregel hier niet te onpas bijgehaald? Dat de burgemeester boven de partijen moet staan, beteekent toch alleen, dat hij niet partijman moet zijn in de kleine betetjcenis van dat woord, doch dat hij naar strikte onpartijdigheid moet streven en dus ook moet ingaan tegen hetgeen door raadsleden van zijn eigen richting wordt gezegd of voorgesteld, in. dien zulks in strijd is met het gemeentebe lang, met de wet of met het fatsoen. Het beteekent allerminst, dat hij eigen begin selen, eigen overtuiging moet verbergen Trouwens er zijn in ons land tal van bur gemeesters, wier politieke overtuiging vol doende bekend1 is en die er ook rond voor uitkomen, welke richting zij zijn toege daan. Zou dan alleen de liberale burge meester zich in dit opzicht moeten stilhou den? Daarvoor is geen enkele reden en de tegenwoordige voorzitter van de partij. Mr. Wendelaar, heeft als burgemeester nimmer onder stoelen of banken gestoken dat hij liberaal was, evenmin b.v. als de burgemeester van Rotterdam, Mr. Droog- leever Fortuyn. Waarom zou dan een li beraal burgemeester ook geen lid van de Liberale Partij zijn? Er is niets tegen en er is alles vóór. Er is ook een Vereeniging van burgemeesters en gemeenteraadsleden aangesloten bij den Vrijheidsbond. Juist in een burgemeester, die kleur be kent, wordt de onpartijdigheid in het leiden der vergaderingen en het geven van zijn oordeel over hetgeen daairin gezegd of voorgesteld wordt, op des te hooger prijs gesteld. Aan de toewijding, waarmede hij zijn ambt vervult, behoeft het lidmaatschap der partij ook geen afbreuk te doen. Hij behoeft immers niet actief deel te nemen aan bestuurswerkzaamheden van partij of afdeeling of spreekbeurten te gaan ver vullen. Maar waarom zou hij niet aange sloten mogen zijn; waarom niet met ver melding van zijn naam een bijdrage geven in de kosten der verkiezingen, waarom niet een aanbeveling onderteekenen voor den candidaat der partij? Door zijn politieke gezindheid niet verborgen te houden, ver hoogt de burgemeester ook tegenover an dersdenkenden het vertrouwen in zijn be leid. Voor notarissen en andere functionaris sen geldt eveneens, dat zij voor hun poli tieke overtuiging moeten durven uitkomen Zeker behoort de notaris zijn ambt objec tief uit te oefenen; maar dat kan hij even goed, ja misschien nog beter, wanneer hij. ongezocht en niet demonstratief, zegt en toont, wie hij is, dan wanneer hij zulks tracht te verhelen. Trouwens de ambts werkzaamheden, door notarissen en andere functionarissen, met wie het publiek in aanraking komt, verricht, hebben met hun politieke overtuiging niets uit te staan; aan den aard van die werkzaamheden kan de notaris, rechter of andere ambtsbekleeder, dus geen enkel motief ontleenen om zich afzijdig te houden van de .partij, die zijn staatkundige ovtertuiging uitdraagt. Ook schijnen er onder de winkeliers te zijn, die hun politieke gezindheid trachten schuil te houden. Hier is het motief niet de vrees voor partijdig, niet voldoende ob jectief te worden aangezien, maar de vrees klanten te verliezen! Dit dunkt ons al zeer benepen en kortzichtig. Tegenover gelijk gezinden kan het aangesloten zijn bij een partij in geen geval bezwaar opleveren; veeleer levert het profijt op. Andersdenken den zullen misschien aan geloofsgenooten de voorkeur geven; maar dan gaan zij be paalde winkeliers voorbij niet wegens het feit van het aangesloten zijn bij den Vrij naar het Engelsch van LILLIAS CAMPBELL DAVIDSON. (Nadruk verboden) 26) Het was een heerlijke voorjaarsdag, met ieder uur zag men het jonge groen schoo- ner ontluiken; de vogels kweelden hun lentelied, alom was vreugde en vernieu wing en verjonging, alleen in zijn ziel was droefenis en somberheid. Troosteloos ging hij den steilen heuvel beklimmen, en, terwijl hij moedig voort schreed, hoorde hij ineens het luide getoeter van een auto en zag hij den wagen met ra- zenden spoed van den top van den heuvel dalen, terwijl tegelijkertijd een paardekar van een zijweg kwam, zoodat een botsing niet te vermijden was. Het volgende oogenblik lag dan ook de wagen half in de sloot, het paard trachtte zich los te werken uit zijn tuig en de voer man was er goed genoeg afgekomen, om het dier daarbij te helpen. In den auto hadden drie personen geze ten. De een, wiens val door een heg gebro ken was stond op, wel langzaam en pijn lijk, maar toch scheen hij niets gebroken te hebben. De beide anderen lagen roerloos en zonder eenig geluid- van zich te geven. Vyvian ijlde af op dengene, die het dichtst bij lag, riep de beide anderen, maar, terwijl hjj dit deed, begreep hij wel, dat bier geen hulp meer noodig zou zijn: de man was dood. De ander scheen nog te leven. heidsbond, maar omdat zij niet Roomsch of niet gereformeerd zijn. Het is de vrees voor denkbeeldige be zwaren, die de menschen schichtig maakt en waardoor zij hun positie niet beter maar slechter maken, In dezen tijd, waarin de liberale zaak zoozeer behoefte heeft aan den steun van allen, die de ook in ons land steeds meer bedreigde geestelijke en eco nomische vrijheid willen zien gehandhaafd, bekenne zooveel mogelijk ieder liberaal, onverschillig in welke functie, kleur. (de Vrijheid). Bte. Vervolg Er zijn toen 24 personen aangewezen om naar de Rijkswerkverschaffing te worden gezonden, waarvan 14 dit hebben aanvaard, 2 zijn vrijgesteld, 3 niet opgekomen, 4 in middels in het vrije bedrijf geplaatst en 1 uitgesloten. Aan 14 personen is productief werk verschaft bij Openbare Werken, ter wijl 20 te werk zijn gesteld bij den wegen, aanleg op 't Hart. Het ingenomen stand punt heeft dus een gunstige uitwerking gehad en velen hebben arbeid gevonden. De heer Nooder zegt, dat 233 personen bij de Arbeidsbeurs^ stonden ingeschrevei De Rijkswerkverschaffing nabij Zwoll waar de menschen heen zijn gezonden, is slecht en spreker stelt daarom voor de steunregeling wederom onmiddellijk in toe passing te brengen met nonnen als bij de Rijksregeling. Verder moet men productief werk zoeken, o.a. bij wegenverbetering. Spr. heeft uit Zwolle van een katholiek ge organiseerd arbeider een brief met vele klachten gekregen. Het is geen sinecure en de menschen worden als galeislaven be. handeld, zooals voorheen in Nieuw-Cale. donië. Het geld, dat de menschen voor brood ontvangen, is onvoldoende voor hen die zoo'n zwaren arbeid verrichten. De heer Endendijk acht ook een nood- toestand aanwezig. Na de huurbetaling houden de menschen f 6.f 6.50 over. Ze gaan zoo ten gronde en men moet po gen een andere oplossing te zoeken. De heer de Nies zegt, dat de Werkver schaffing betere mogelijkheden geeft aan Maatschappelijk Hulpbetoon. Aan de ar beidsbeurs waren 233 ingeschrevenen, waar. van ongeveer 175 in aanmerking komende arbeiders overblijven voor de werkver schaffing. Spreker hoopt op een belofte om een andere werkverschaffing in elkaar te zetten, vooral waar op 1 Juli de kassen der vakbonden weder worden opengesteld om te trekken. Wat de resultaten van Zwolle aangaat, wil spr. nog even met oordeelen wachten op de uitkomsten over 14 dagen, f 2.voor brood is inderdaad veel te weinig voor die menschen en hulp •is noodzakelijk. Spr. wenscht de werkver schaffing weer in werking te stellen voor deze gemeente en de steunregeling con form de Rijksnormen en wel onmiddellijk. Wethouder van Klooster zegt, dat de menschen naar de Rijkswerkverschaffing zijn gezonden op advies van een voorman der S.D.A.P. Het zal heel erg medevallen. Spreker heeft vernomen, dat de menschen het heel erg naar hun zin hebben en iemand die er is, heeft aan een ander geschreven „Zie dat je er ook komt, want het is 'nier best." We kunnen thans onmogelijk weer met de gemeentelijke werkversch. begin nen, nu er in het vrije bedrijf (grasmaaien en hooibouw) zooveel werk is. Dan wordt het als voorheen, dat het vrije werk gedaan wordt door menschen van buiten en de Soesters bij de Werkverschaffing komen. En die menschen van buiten blijven dan veel hier, omdat het hier zoo goed is, maar dat is geen werk. Daarenboven is er van het crediet nog slechts f 8620 over voor dit jaar en als we nu de werkverschaffing weder gingen openstellen, zou dat bedrag 3 of 4 maal moeten worden verhoogd. Dat gaat niet, want we zullen genoeg moeite hebben de eindjes bij elkander te houden. Ook moet men de prikkel bewaren, dat de menschen werk in het vrije bedrijf gaan zoeken. Als er aangewezen worden voor uitzending naar elders, is het wel eigen aardig, dat dan ineens meerderen werk blij ken te hebben gevonden. Daaruit volgt, dat men misbruik van de regeling maakt. Spreker is het niet met de heeren Nooder en de Nies eens. De heer de Nies zegt, dat de uitgezon- Degene, die blijkbaar de chauffeur was, riep: Het is toch niet met hem gedaan? Het was mijn schuld nietWaarom reed die voerman ook ineens dwars over den weg?Mijn heer is dè eigenaar van den auto: Sir 'Giles Brevvster, artille rie-officier. O, hij is zeker doodWat zullen wij beginnen? Kunnen wij hem niet ergens binnendragen?Die ander is er ook niet best afgekomen; die is van de Victcria-kazerne, een paitein Lauder- dale Vyvian knielde naast hem neer en her kende dan ook wel degelijk het gelaat van den man, dien hij dus het meest ter wereld verfoeide Hij ondersteunde het hoofd met zijn arm en trachtte hem enkele druppels cognac binnen te gieten uit de flesch, die hij altijd bij zich droeg; en de ongelukkige slikte ook. Deze man is niet dood, zei hij. Loop daar ginds naar het huisje en haal daar hulp. Terwijl de voerman en de chauffeur sa men daarheen gingen, was hij dus, o, ironi van het Lot alleen gelaten met zijn grootsten vijand. Niet lang duurde het, of de mannen kwa men terug met een baar: Hier werd Lau- derdale op neergevlijd. Zijn arm hing slap en ontwricht bij: overal had hij schrammen en verwondingen aan het hoofd. 4 Zoodra ze in het huisje waren aangeko men stuurde Vyvian hen naar den dokter uit Midhurst. De auto was niet meer te gebruiken. Dus vreesde Launcelot, dat de patiënt al overleden zou zijn, eer de dok ter er kon zijn. Toen die eindelijk kwam, luidde zijn uit spraak: Geen hoop. 't Is nog maar een kwes- denen nu ook niet hun grond hier kunnen bewerken, wat aan menig gezin nog aardig wat opbracht, wat ze nu derven. Men moet niet generaliseeren ten opzichte van de ar beidsschuwheid en meer vrijstellingen voor de uitzending geven, als aangetoond wordt, dat niet-uitzending in het belang van het gezin is. Inderdaad zijn thans in den hooi bouw hier werkkrachten te kort. Men moet echter goed bedenken, dat niemand voor zijn genoegen werkt, doch dat men alleen werkt, omdat het noodig is. De heer Mulder acht het zich een eer raadslid te zijn, doch zou zich werkelijk schamen, als de gemeente niet in staat bleek te zijn om een 100-tal gezinnen, die van honger crepeeren, te steunen. Het be treft hier geen gewone werkeloosheid, doch crisiswerkeloosheid. Men moet voor die menschen naar een oplossing zoeken en spreker hoopt, dat die gevonden zal wor den, opdat hij, als hij over een jaar als raadslid aftreedt, zich dan niet meer be hoeft te schamen. De burgemeester moet het voorstel de heeren Nooder en de Nies ontraden en dit voorstel wordt hierop met 2 tegen 13 stem men verworpen. Vóór stemden alleen de beide voorstellers. De heer Gasille meent, dat er iets waars zit in de woorden van den heer Mulder. Spreker verzoekt na te gaan, welke werken thans in aanmerking komen om te worden uitgevoerd. Wethouder van Klooster wijst op het krappe crediet; ook bij MaatSthappelijk Hulpbetoon kan men niet veel meer doen De burgemeester zal gaarne van de raads leden objecten vernemen. De heer Nooder noemt dan de Postweg en den Verlengde Postweg. Spreker vraagt, wat er nu moet gebeuren met die men schen, die f 6.75 hebben om van te leven De burgemeester wijst op de bekende gronden beide door den heer Nooder ge noemde objecten af. Wethouder van Klooster deelt mede, dat het crediet voor het boschplan op is. De menschen zijn nu naar Maatschappelijk Hulpbetoon verwezen, dat verder ten deele laat werken. Er is echter daarbij toezicht houdend personeel noodig en spr. heeft daarvoor gaarne dezelfde menschen, die ook bij de werkverschaffing het toezicht hielden. Hij vraagt daarvoor een crediet aan voor f 70U. De heer Grootewal vindt dat verkapte werkverschaffing tegen een veel lager loon en vraagt andere objecten aan te wijzen Laat toezicht houden door andere men schen van Maatschappelijk Hulpbetoon, daar zijn toch ook wel wat intellectueeien bij, die toezicht kunnen houden? De heer Gasille meent, dat zulks heel goed kan. Wethouder van Klooster betwijfelt dat. De heer Grootewal zegt, dat het best zal gaan. Wethouder van Klooster deelt mede, dat thans het toezicht wordt gehouden door menschen in gemeentedienst, doch aange wezen door de Heidemaatschappij. De heer de Bruyn vindt, dat de opzich ters deskundig moeten zijn, anders komt van de controle niets terecht. De heer Gasille meent, dat er bij Maat schappelijk Hulpbetoon wel zulke deskun digen zijn, namelijk intellectueeien op dat gebied, bijv. menschen, die vroeger een boerderij gehad hebben of bekend zijn met boschbouw. De burgemeester zegt, dat we toch de f 7UU crediet moeten hebben. Wethouder van Klooster zal zoo mogelijk met de geuite wenschen rekening houden. Men moet echter geen voormannen nemen uit de arbeiders zelf. Spreker zal erken telijk zijn, als de heeren hem eens namen noemen van in aanmerking komenden. De burgemeester zegt, dat zulks in de betrokken commissie kan worden bespro ken. De heer van Duren is tegen werkver schaffing, doch voor werkyerruiming. La ten we zoeken naar objecten, zooals de wegenaanleg op het Hart. Als we zelf geen gronden daarvoor hebben, dan zou men grond kunnen koopen en die op deze wijze bouwrijp maken. De heer Mulder vindt, dat inen in elk ge val moet trachten de moeilijkheden op te lossen. Als men wat de opzichters aangaat contact houdt met de Heidemaatschappij en de heeren de Bruyn, Endendijk en van de Breemer, die toch ook min of meer'des- kundig op dat gebied zijn, zich eens wat moeite voor toezicht willen getroosten, zal er wel wat te bereiken zijn. tie van enkele uren. Het schouderblad is gebroken en waarschijnlijk zijn er nog in wendige kneuzingen. Zijn er soms familie leden, die moeten gewaarschuwd worden? Hij is verloofd, zei Vyvian. Ik weet het adres van de jonge dame echter niet. Ze is zijn nichtje. Of hij nog andere fami lieleden heeft, of waar die dan wonen, is mij onbekend. Kunt u dat niet te weten komen en ze dan telegrafeeren? Er is 'geen tijd te ver liezen. Ik kon zijn kolonel in Portsmouth waarschuwen. Hij hoort tot het ,East-Mer- cia-Regiment. Denkt u, dat hij daarheen vervoerd zou kunnen worden? -i Onmogelijk. Hij moet hier blijven en het moet hem maar zoo gemakkelijk moge_ lijk worden gemaakt. Ik ga intusschen naar Midhuist, dan kan ik uw telegram mee nemen, Vyvian dacht even na en adresseerde dit toen aan Miss Waring. Clarence Parade, Southsea. Wees zoo goed en telegrafeer onmid dellijk aan Miss Lauderdale dat kapitein Lauderdale een ongeluk heeft gehad en dat er gevaar is bij zijn toestand. Verzoek haar dus, of zij komen wil. Dit gaf hij den dokter en vroeg: U komt toch terug? Zeker. Maar ik kan niet zeggen wan neer. Blijft u zoo lang bij hem. Hij kan niet alleen gelaten worden. Jocelyn kwam thuis van een uurtje bood schappen doen. Zij logeerde bij vrienden in Londen en deed haar best, zich zoo goed mogelijk te houden onder de gegeven om- tandigheden. Zoodra ze den hall binnen was, werd haar het telegram van Miss Waring over handigd: Je neef, kapitein Lauderdale, ernstig Het gevraagde crediet van f 706 wordt toegestaan. Daarna is aan de orde de RONDVRAAG. De heer de Nies wijst er op, dat voor menschen met een gezin van soms 8 per sonen een uitkeering van f 13.absurd is Na huuraftrek blijft dan niet genoeg over. Er zijn er, waar slechts f 6.75 en f 8.— overblijft. Voor hen moet men een oplo: smg vinden. Als object wijst spreker aan verharding van het voetpad langs de Soes terbergschestraat. Ook geeft spr. in over weging de menschen bij Maatschappelijk Hulpbetoon niet zoo te doen behandelen dat ze het als een vernedering gevoelen. De burgemeester zegt overweging toe- De heer v. d. Berg vraagt, waarom de aanbesteding voor het sauzen der diverse schoollokalen, die de volgende week zal worden gehouden, niet beperkt is tot d> vakmenschen. Wethouder van Klooster acht het zee wenschelijk alleen te gunnen aan vakmen schen. De heer van den Berg zegt, dat is geble ken, dat een ieder kan inschrijven. Als de niet-vakmenschen het werk toch niet krij gen, moet men ook bij hen geen verwach tingen wekken en zeggen noodelooze moeite laten doen. Wethouder van Klooster zal er in het vervolg laten bijzeggen, dat alleen aan vak menschen gegund wordt. De heer van Dam vraagt naar de rege len voor afsluiting van de wegen te Soes tevberg op den 14den Juli, in het bijzonde: naar den Postweg en de Banningstraat. Spreker vraagt het eerste deel der Ban ningstraat niet af te sluiten. De burgemeester zegt, dat alles nader wordt bekend gemaakt en dat in elk geval alle bewoners in de afgesloten zone passe- partouts krijgen om ten allen tijde alle afsluitingen op de wegen te passeeren De heer Grootewal wijst er op, dat de winkels ook klanten moeten hebben en aan die klanten ztfllen wellicht geen pas- separtouts worden afgegeven. Dan hebben die winkeliers schade. De heer Nooder vraagt naar den rechts grond, waarop die wegen alsdan worden afgesloten en vraagt van den burgemeester de verzekering, dat niemand de gemeente voor geleden schade zal kunnen aanspre ken. De burgemeester zegt, dat de afsluiting een politiemaatregel is in Het belang van de openbare orde en veiligheid. Daarvoor mag men steeds afsluiten, dat gebeurt toch elders ook bij bijzondere gelegenheden. De gemeente is daarvoor nimmer tot schade vergoeding verplicht. Wethouder van Klooster meent, dat de menschen, die alles vooruit weten, gerust wel hun waren vóór het tijdstip van de af sluiting zullen koopen. De heer de Bruyn vraagt naar den aan koop van een faecaliënauto. Wethouder van Klooster erkent, dat deze kwestie hem is ontschoten. In Maartensdijk is men ten slotte op een bepaalde manier tot de aanschaffing geraakt en spr. zal daar informeeren hoe. De heer Mulder heeft bij zijn installatie verzuimd eenige woorden te spreken en wil dat nu maar doen. Hij hoopt naar bes te kunnen en weten hier in den Raad op te treden en de belangen vavn S'berg naar behooren te behartigen, (protesten). Spr. rectificeert dit dan in de belangen van de geheele gemeente Soest, doch in het bijzon der van Soesterberg, dat toch ook een deel van Soest is (nogmaals protesten). Spr. zal optreden zonder aanzien van partij, groep of persoon, doch is zich bewust van zijn moeilijke taak in deze. De belangen van Soesterberg zijn ten slotte ook de be langen van Soest, waar Soesterberg de pa rel van Soest is. Direct tot het practische overgaande, vraagt spreker spoedige,, ver- betering van den Postweg. Voorts vraagt spreker of de burgemeester er wel van ver zekerd is. dat door de afsluiting van de we gen op den 14den Juli geen processen voor de gemeente zullen volgen. De burgemeester: „Ik dank U." De heer van Duren wijst er op, dat er op het Natuurbad reeds zeer lang iemand rond loopt, die vrijwel niets "doet en vraagt maatregelen daartegen. De burgemeester acht dit, nu de stichting is opgericht geen kwestie van den Raad, doch zal de heer Zimmerman eens uitnoo- digen over zijn werk te komen praten. Dat zal wel veranderd worden. De heer Nooder kent geen enkel wette- ongeluk, Wordt verzocht, onmiddellijk in Midhurst te komen. Hij is op Hadly Wood. Daar de familie uit was, liet Jocelyn een kort briefje achter en reed onverwijld in een taxi naar het station. Jocelyn haalde nog juist den trein en eerst toen zij in een rustig hoekje zat, ging ze den toestand overdenken. Natuurlijk had zij gevolg gegeven aan dien oproep. Roger zou wel zwaar gewond zijn, anders zou men haar niet gewaar schuwd hebben. Zij zou voor hem doen, wat zij kon. Iedere andere gedachte moest zij verbannen. De trein gleed door het lieflijk lachende lentelandschap, gelukkig met grooten spoed, zoodat het niet lang duurde, of ze bereikte het station te Midhurst, waar een man, die even verderop stond met een hoogen dog- cart, eenigszins weifelend op haar toetrad. Aan zijn pet tikkend, vroeg hij: Neem mij niet kwalijk, maar is u soms Miss Lauderdale? De dokter staat hier met zijn rijtuigje en vraagt, of u zoo gauw mo gelijk wilt meerijden. Jocelyn volgde den man en zag den dok_ ter reeds in het wagentje zitten. Hij stond onmiddellijk op en vroeg met beleefden groet: Ik heb mijn koetsier eens even laten vragen, of u ook soms het nichtje van kapitein Lauderdale was, want ik reed hier toch langs, weer op weg naar Hadly Wood en die plaats is moeilijk te vinden, als men in deze streek niet bekend is. Heel vriendelijk van u, antwoordde Jocelyn dankbaar. Ik had mij al afgevraagd, of ik hier wel een taxi, of iets dergelijks zou vinden, die er mij zou kunnen heen brengen. Hoe maakt mijn neef het? De dokter schudde slechts het hoofd en dit op zoo besliste wijze, dat geen verdere vragen noodig waren. De dokter was zeer verbaasd, dat het jonge meisje dit noodlot- lijk voorschrift, waarop de wegen op lj Juli a.s. voor het feest van het Pelikaji. Comité zullen kunnen worden afgesloten In elk geval staat vast, dat de winkelier en ook de andere menschen van 11 tot G uur belemmerd worden. De burgemeester handhaaft zijn meeninK in dit opzicht. De heer Gasille vraagt, waarom than- te Soesterberg de menschen nieowe watci leiding contracten moeten teekenen. De burgemeester antwoordt, dat reed- drie jaar geleden de concessie is overgi gaan van de Utrechtsche Waterleiding Mn in handen van de Arnhemsche Waterleiding Mij. Te Soest zijn alle contracten reed- veranderd en op naam van de nieuwe Mij gebracht, doch te Soesterberg gebeurt d;r blijkbaar thans eerst. Iets bijzonders i daarbij niet. De voorwaarde was, dat de regeling in werking zou treden binnen 1 jaar, nadat de nieuwe prise d'eau was goed gekeurd. De heer Gasille beklaagt er zich over, dat de heer Hilhorst, die een boom voor zijn huis zou krijgen tegen betaling, ten slotte een heel klein gewoon boompje heeft gt kregen voor f 5.—. Dat is toch wel wat duur en was niet de bedoeling. Zal worden onderzocht. De heer van den Breemer wijst er op, dat de gemeenteklok reeds geruimen tijd stil staat, wat erg lastig is voor de menschen daar in de buurt. De burgemeester antwoordt, dat zulkr al is ojjgemerkt en dat last is gegeven lo: reparatie. De heer Hornsvled meent, dat een grondafstand tot 6 Meter achter de boomen aan den Rijksstraatweg voor de verbree- diug daarvan te veel is. Wethouder van Klooster is het daarmede ns. Velen denken er ook niet aan zooveel af te staan, daar dan de voort/iintjes van elen vrijwel geheel zouden verdwijnen. Ook meer op Soestdijk aan komen groote bezwaren van velen. Meerderen willen lie ver heelemaal niets afstaan, daar ze een stille weg prefereeren en voor hun rust in Soest zijn gekomen, doch het is 'een zaak van de gemeente, als men de secundairen weg door Soest wil behouden. Het Rijk bemoeit zich daar niet mede en legt anders zoowel de primaire Ms de secundaire weg buiten om Soest aan. De heer Hornsveld informeert naar het onderhoud van den bliksemafleider op den gemeentetoren, vooral nu in den laatsten tijd daar in de buurt tot driemaal toe de bliksem is ingeslagen. De burgemeester zegt, dat een contract voor het jaarlijksch onderhoud met den le verancier bestaat. Hij zal zijn aandacht aan dit punt nog eens wijden. De heer de Nies wijst er op, dat midden in het Kerkpad drie telefoonpalen staan, die veel gevaar opleveren. Twee er van staan zelfs geheel in het donker. Spr. dringt op verplaatsing aan. De heer de Bruyn zegt, dat op den Kor te Brinkweg ook een paal midden op den weg staat. De burgemeester zal een en ander on derzoeken en zoo mogelijk doen verbeteren. Wethouder van Klooster zegt, dat er zoo veel vragen komen, dat men zoowat overal om moet denken. Dat valt altijd niet mede. Het is dus begrijpelijk als het eens een keer wat lang duurt, eer ergens uitvoering aan wordt gegeven. Ten slotte vestigt spr. er nog de aan dacht op, dat de Postweg te Soesterberg, tot verbetering waarvan nu in deze ver gadering is besloten, niet in een vloek en een zucht gereed gemaakt kan worden. Dat eischt voorbereiding en men moet er niet op rekenen, dat zulks voor 14 Juli reeds klaar kan zijn. Het moet nog worden uit besteed. Daarna gaat de Raad op voorstel, van den heer Grootewal in geheime zitting over. De openbare vergadering wordt gesloten te ongeveer 6 uur. prima, vetvrij, per 50 vel N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Van Weedestraat 7 Soestdijk Filiaal Soesterbergschestraat No. 8 tig ongeluk, haar verloofde overkomen, zoo kalm opnam. Hij beschreef haar het geval in enkele woorden en voegde er bij, dat er aan gedaan was, wat men in de ge geven omstandigheden had kunnen doen: Een heer, die toevallig langs reed. heeft hem laten binnendragen in een huis je op korten afstand. En hij heeft beloofd, kapitein Lauderdale niet alleen te laten. Heel vriendelijk van dien heer. De dokter stond versteld: of dat jonge meisje beschikte over een ongewone dosis elfbeheersching, of ze was uiterst onge voelig voor aandoeningen. De dogcart hield voor het huisje stil, dat op dat oogenblik heel wat droefheid her bergde. In de achterkamer lag het lijk van den eigenaar van den auto, wat de dok ter Pocelyn echter niet had medegedeeld. en in de voorkamer was Roger al zeer nabij zijn einde. De dokter hielp haar uitstappen en ge leidde haar naar binnen. Naast de bank, waarop Roger lag, rees de gestalte op van den heer die bij hem waakte. Zij was reeds begonnen, enkele woorden van dank tot hem te zeggen, toen zij zichzelve in de rede viel met den ver baasden uitroep: U?Is u dat? Ja, zei Launcelot. Ze stak hem de hand toe en drukte die warm. Toen verliet hij het vertrek, zonder een woord te spreken en zij en de dokter waren alleen. Deze wenkte haar en waarschuwde: i Ik geloof, dat hij u kent. Hij tracht te preken. Jocelyn, ben jij dat? klonk het heesch en moeilijk. Je bent zeker mijn einde ko men bijwonen? Wordt vervolgd. Bureau voor Advertentiëri 2 uur aan het UitgaveN.V. Et g-- - 2 BL Europa heeft geen de Serajevo! Dit zou het antw< avances, die de ro maken, om hun jet jongeling van Steei Otto" aanspraken t« den Oostenrijkschei tijd roeren de royal pend in troebel wa zulk een onrust on volk heerscht, en nc tische aanslagen no Hitler's toezegging zich van inmenging verder zou onthou* bewijs mag zijn v Hitier zijn bewegmi de hand heeft, als h ons zou willen doen Europa heeft geen de Serajevo. Want daartoe zo wanneer de Oostei farce zouden opvoei monarchie in Oost< den van een baardt tenrijk's lot zou k Kleine Entente is optreden, doch ooi Duitschland interes deze kwestie. Het i lereerste internatioi den vrienden en ra langs duidelijk aan en men mag verwa reldoorlog zullen thans te pogen hun ze generatie heeft genoeg gehad. Europa heeft geen de Serajevo. Dat was de stre (Tsjechoslowakije's Jandsche zaken) vei) wakije zijn gezant roepen, wanneer er daan om de Hab-4 weer op den troon geldt voor de ver! Yevtitch, minister ken van Yoego-Sla\ afgelegd, dat elke p gers terug te breng beteekenen. En nu zeggen, dat het een Soestdijk - - ZONDAGS kwestie voor Oostei terughalen als Kei? vorenbedoelde opm houden. Europa heeft geen de Serajevo. Een van de hoof" landsche politiek va die immers sedert e één groote mogend is voor het ooge men van een herste Hongaarsche mona dan ook. De minist zaken van Roemeni Yoego-Slavië laten bijgaan om dit te o hiervoor is, dat een of unie of monarcl Hongarije als kern. de kleine Entente-la dus ontbindend op Want Slowakije. Tsjechoslowakije, ei deel van IJoego-S vroeger deel uit va garije. Transylvajiië menie, was ook et zooaVs Slovenië en 1

De Soester | 1934 | | pagina 4