2e BLAD MEUBELEN J. PI SMSIF WONINGBUREAU P. MAN - SOESTDIJK O ^Plaatselijk Nieuws^Q Soesterbergschestraat 5 9 BEDSTELLEN DIVANS MATTEN ZEILEN L. Vervat, Burgem. Grothestr. 32 TELEFOON 402 - VOOR ZONDAG QC i. 10 prachtige rozen slechts CL Rechtzaken Sport behoorende bij „DE SOESTER" van ZATERDAG 99 JUNI 1934, No. 52 OVERZICHT GEM. KEURINGS DIENST OVER DE MAAND MEI 1934. Geslacht op de N.V. Centrale-Slacht plaats: 3 1 runderen, 2 pinken, 18 vette kalveren, 2 nuchtere kalveren, 4 paarden en 112 var kens. Huisslachtingen: 2 runderen, 1 vet kalf en 2 varkens. Ingevoerd werd: 7148 kilogram vleesch en vet. 1 uberculose kwam voor bij: 5 runderen en 7 varkens. Goedgekeurd werd onder voorwaarde van „Verkoop in 't Klein onder Toezicht' 1 Rund. Goedgekeurd onder voorwaarde van .Sterilisatie" 1 Varken. Uit nood gedood werden: 2 runderen. Gestorven: 1 rund, 2 graskalveren, 3 nuchtere kalveren, 1 schaap en 2 varkens. Afgekeurde geheele dieren: 3 runderen 2 graskalveren, 3 nuchtere kalveren, 1 schaap en 2 varkens. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 7 longen, 21 levers, 1 maag, 1 btel darmen, 3 nieren, 1 borstvlies, 1 buikvlies, 4 lympklieren, 1 kop en 3 K.G. ongesmolten vet. Van Varkens: 16 longen, 1 hart, 1 lever, 2 nieren, 0 lymphklieren en 16 kilogram ongesmolten vet. Van Paarden: 1 lever. ONDERAFDEELING OPGERICHT. Opgericht is een onderafdeeling van „Bravo voor jongens van 12-15 jaar, met aanvankelijk 10 leden. VERLOTING. Met toestemming van B. en W. wordt door E.S.V.A.C. een verloting gehouden, waarbij de hoofdprijs bestaat uit een club fauteuil, 2e prijs Schemerlamp en verder vele mooie prijzen. DE AR JA. De afd. Soest hield Maandagavond in de Consistoriekamer der Geref. Kerk aan de Soesterbergschestraat, eene algemeene le denvergadering onder praesidium van den heer J. van Arkel. Na het zingen van Psl. 25 7 werd het gebed uitgesproken en daarop gelezen Rom. 13 1—7, waarna de secretaris de notulen las der laatste ver gadering, welke werden gearresteerd. Daarop verkrijgt de heer P. Mobach het woord voor zijn inleiding over de program beginselen der A.R. partij, belicht van practische zijde en wel vanaf art. 10—17. Deze art. aldus den inleider, behandelen de geestelijken grond, welke het meest ge schikt is voor de praktijk. De A.R. wenscht allereerst een evenredigheid in uitgaven en ontvangsten ook in den Staat; zij is voor de vrije school, met als aanvulling de O.-School, daar die school een volkszaak is, gesubsidieerd door den Staat. De ge lijkstelling heeft veel moeite gekost. Ook is de A.R. niet tegen leerplicht, maar is voor orde en regel, zij is er tegen dat de Staat het 7e leerjaar voorschrijft. De A.R. vraagt souvereiniteit voor alle terrein, dus ook straf voor het administratieve deel door een zelfstandige rechtbank. Zij schrijft consequent de strafmaat voor, zelfs vraagt zij de doodstraf voor het lasteren van Gods naam. Zij bestrijdt de sexueele lectuur, die prikkelt, en het Neo Mathu- sianisme. Vloeken is zonde, en ook daarop behoort straf te staan. De A.R. zegt dat de vaccinatiedwang veel goeds heeft gedaan. De overheid moest optreden tegen crema tie, daar bij begraven volgens doctoren de gevaarlijk bacillen niet verder worden verspreid. Inspectie van schoollokalen keurt de A.R. goed, die voor de leerlingen bestrijdt zij, daar hygiëne voor het kind de taak der ouders is. De A.R. bestrijdt den klassenstrijd, zij is tegen een tegenhanger van de christelijke strooming; patroon en arbeider moeten elkander verdragen. De werkman is zijn loon waard, als hij oud is, en hij kon zelf niet sparen, heeft hij recht op hulp van den Staat. Zij is voor den 48- urigen werkweek. De A.R. partij stelt ten slotte in alles het particulier initiatief voorop, faalt dit, dan roept men de hulp van de Overheid in. Nadat de voorzitter den inleider had bedankt voor zijn duidelij ke uiteenzetting, werd gelegenheid gegeven voor gedachtenwisseling, waarna de ver gadering werd gesloten. PLATINA. JEen nieuwe vinding is de volmaakte, automatische aansteker „Platina" als de eeuwige lucifer" en ook als de meest vol maakte gasaansteker. Tevens is de nieuwste vinding voor het rijwielbandventiel voorzeker het „Helma- ventiel", waardoor de lastige ventiel-slan getjes hebben afgedaan. Hier dus drie Ultra-nieuwe uitvindingen, die het leven vergemakkelijken. Zie voor nadere bijzonderheden de ad vertentie in dit blad. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeicren: extra groot 3.80; hoogste prijs 2.55; middelprijs 2.102.20; laagste prijs 1.95; eendeieren 1.80 1.90; alles per 100 stuks. Aanvoer 16000 stuks, handel kalm. SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdag 26 Juni werd onder groote be langstelling en in een keurig verzorgde zaal, waarvoor het bestuur van het ge bouw Religie en Kunst een woord van lof toekomt, de beslissingswedstrijd om het kampioenschap gespeeld. In zijn openingswoord heette de Voor zitter, de heer H. Schreuder, de gasten van „Oog in Al" uit Utrecht en leden en be langstellenden van harte welkom. Spreker memoreerde dat het voor Soest niet de eerste maal is dat men voor dezen wedstrijd geplaatst wordt. De eerste maal speeldi men tegen de Chr. Schaakclub Utrecht die men niet wist te winnen; de tweede maal tegen „Kijk Uit" uit Oudewater, die de leden nog allen versch in het geheugen ligt, waar men ook de vlag moest strijken, en nu hedenavond tegen „Oog in Al" uit Utrecht, vreest spreker dat het even zoo zal gaan. Spr. grondt zijn vrees op twee feiten: ten eerste dat „Oog in Al" zijn competitie-wedstrijden met sprekende cij fers heeft gewonnen, waardoor het kam pioenschap in hun afdeeling werd behaald, en ten tweede: doordat zij in hun midden nog een persoonlijk kampioen voeren, n.1. Ir. van Steenis, die de voorgaande week het persoonlijk kampioenschap van den Stichtsch-Gooischen Schaakbond behaalde, waarmede spreker hem van harte geluk wenschte. Alvorens nu de heer de Graaf gelegenheid kreeg voor de volgorde der borden, had de voorzitter nog een aangena me mededeeling, namelijk het installeeren van het nieuwe lid de heer C. van Krimpen, oud-lid van de club „Oog in Al" die jammer genoeg niet aanwezig was. Hierna werd aan den strijd begonnen met onderstaanden uitslag: Soest. I „Oog in Al" I. 1. D. RenemaIr. H. J. van Steenis 01 2. H. d. Graaf'Ir. F. B. v. Asperen' Yt-lA 3. J. F. de RegtH. Gerritse Y2-Y2 4. H. SchreuderTh. van Kleef 01 5. J. Timmer Sr.W. Dominik 01 6. J. C. WickelN. M. H. v. Dijk Yi-Yi 7. J. GorterF. te Winkel x) 10 8. J. Ph. Hoek—\V. Noort 0—1 9. C. de JongF. Faase x) 10 10. N. A. de ManW. Füring 01 3Y-ÖY Vakkundige Reparatie Aan de evenborden had Soest wit, de met een x werden beslist. Zoodat Soest de kans op het kampioen schap 3e klasse voor dit jaar weder moest prijs geven. Over het verloop der borden nog het vol gende: Bord 1 Reneman.Steenis, een zeer correct gespeelde partij waarin Reneman in het eindspel een incorrect offer deed wat hem de Dame kostte en daarmede de partij verloor. Bord 2 de Graafvan As- peren, een kalme afruil, Variant in de d4 opening die al zeer spoedig remise werd gegeven en waarin de Graaf wel de betere stelling had. Bord 3 de RegtGerritse een n alle opzichten correct gespeelde partij, zoo als men van de Regt gewoon is, maar waarin de Regt in het eindspel geen vol doende overwicht kon krijgen om de partij te winnen. Bord 4 Schreudervan Kleef een Schotsche opening, die lang de theore tische paden bewandelde en waarin Schreu der een pion wist te veroveren, toch door een te vroeg afruilen van paard f6 zijn ko ningstelling in gevaar bracht, waardoor hij den druk op e4 niet kon houden en daar door de partij verloor. Bord 5 Timmer Dominik, ook in deze partij moest Timmer TWEKA HEMDEN v.af f 1.35 - f2.25 BADCOSTUUMS voor Dames en Heeren vanaf f2.25 SPORTRIEMEN vanaf f0.20 FLANELLEN PANTALONS f5.50 zijn meerdere erkennen. Bord 6 Wickel van Dijk, ook hierin wist Wickel geen vol doende overwicht in de stelling te krijgen, zoodat men tot remise besloot. Bord 8, Gorterte Winkel, die evenals bord 9 de JongFaase arbitrair om twaalf uur be slist werd met een winstpunt voor Soest. Bord 8, HoekNoort, waarin Hoek kans zag in het eindspel met gelijke kansen een stuk weg gaf, wat hem de partij kostte. Bord 1U de ManFuring was de Man niet tegen den Utrechtenaar opgewassen, zoo dat deze partij dan ook voor Soest verloren ging. Resumeerende kan men nog wel zeggen dat Soest nog met pech heeft gespeeld, daar het niet onmogelijk was dat Reneman re mise had kunnen houden en de Graaf mo gelijk had kunnen winnen en Schreuder niet had mogen verliezen, evenals Hoek, die minstens remise had kunnen houden. Met genoegen kan evenwel de Soester Schaakclub op dezen avond terugzien, en wordt den strijd het komende jaar met vernieuwden ijver voortgezet. IN KIOSK INGEBROKEN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken in een kiosk, staande aan de Soesterbergschestraat. De deur was met geweld open gerukt en eenige geringe eet waren waren ontvreemd. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. ERNSTIGE AANRIJDING. Wpensdag omstreeks 12 uur in den mid dag had een zeer ernstige aanrijding plaats op de Middelwijkstraat vlak voor het café De Gouden Ploeg. Vanuit de richting Soestdijk naderde per motorrijwiel de Soes ter benzinehandelaar J. W., terwijl' tege lijkertijd vanuit de Kerkstraat achter de kerk een Soetax naderde. Of deze Soetax, die de oprit naast De Gouden Ploeg in wilde rijden en daartoe links afsloeg, tijdig een richtingaanwijzer tot het kenbaar maken van het verlangen daartoe heeft uitgestoken, of niet, is tot dusverre nog niet komen vast te staan, maar in elk geval kwam de Soetax van links en had, toen links werd afgeslagen den motorrijder aan de rechterhand, zoodat dus aan dien motorrijder voorrang had be- hooren te worden verleend. Deze motor rijder, die aan de uiterste rechterkant van den weg reed, zag geen kans meer er lang: te komen en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Hij reed tegen het rechte voor^patbord van de Soetax op en vloog van zijn motor af door de voorruit van de auto. Zwaar gewond werd hij opgenomen, bloedende uit neus en ooren. De eerste hulp werd verleend door Dr. Stroband, die onverwijlde opname in een ziekenhuis noo- dig oordeelde. Per ziekenauto van E.H.B.O. is W. toen naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. Hij klaagde wel over veel pijn, doch was bij. bewustzijn. Nader vernemen wij, dat hij waarschijn lijk een ernstige hersenschudding heeft be komen met een schedelbasisfractuur. Zijn toestand is ernstig. Hij is nog steeds bij bewustzijn, doch niemand mag nog bij hem worden toegelaten. Voorts vernemen wij, dat de Soetax zou zijn bestuurd door een chauffeur, die niet in het bezit van een rijbewijs was, doch chauffeerde onder toezicht van den ex. ploitant der Soetax H. G. Auto en motorrijwiel werd.en aanvanke lijk in beslag genomen, doch zijn later na onderzoek weder vrijgegeven. De politie stelt een uitvoerig onderzoek in naar de schuldvraag. AANBESTEDING. Vrijdagmorgen om 11 uur werd in het raadhuis door B. en W. aanbesteed: het sauzen der lokalen van Openbare Lagere Scholen in deze gemeente. Inschrijvers de H.H.: P. van Asch, Soest 494.- W. Heinhuis, Soest 395.- H. van Hoek, Amersfoort 295. J. Duin, Soesterberg 263. H. J. Smink, Soesterberg 237. Firma Schuls, Soest 203.92 A. C. T. van Lemel, Soest201. WERKVERSCHAFFING. Sinds korten tijd zijn eenige werklooze arbeiders uit Soest, werkzaam gesteld bij de Rijkswerkverschaffing 'bij den Hulst (O.). Wij ontvingen een brief van een dezer Soester-arbeiders ter kennisneming, en wij stellen ons voor, dat ook onze lezers wel gaarne willen weten, hoe deze arbeider over deze tewerkstelling denkt en oordeelt. Wij laten den brief hier volgen. 21 Juni 1934. Waarde kameraad. Hiermede wil ik je in kennis stellen dat het met ons allen nog goed gaat. Maar het werk valt daar tegen, of zweten we bloed, dan kunnen we nog niet aan ons urenloon komen. We krijgen vier centen van de vierkante Meter. We maken 9Y uur per dag, we moeten 's morgens om 5 uur op en een half uur loopen naar 't werk, om half zeven dan beginnen we al tot 's avonds half 6 en als we dan thuis komen, dan lijkt het wel kermis onder het eten, als je dat zag, het lijkt wel een koppel keuen. We zijn gelukkig allemaal bij elkaar, slapen cn eten, zit Soest apart, en we staan te werken allemaal in ploegen van 4 en 5 man, behal ve Albertus Butselaar, die werkt apart. Die is nog wel invalide, hij staat ook voor vier cent de meter. Het is schande zooals ze de menschen daar behandelen. De men- schen hebben mijn vertelt het was daar een trafkolonie; het moet het slechtste kamp wezen van allemaal,een half uur van ons vandaan, daar is ook een kamp maar daar moet het veel beter wezen. Busch heeft ons aardig opgeknapt. Een gelukkig mensch die daar nooit komt. Ik geloof ook niet, als dat er veel van ons meer terug zullen ko men, het is daar geen uithouden. De grond is daar geweldig zwaar en stug. De vlaktes zijn daar onafzienbaar-. We hebben een paar dagen zandstuivingen gehad, als dat we zoo wat blind werden. De eerste dag toen viel er al een kameraad van ons uit, die kreeg pijn in zijn buik. Hij moest toen eerst een half uur naar kamp melding maken aan de kok; die liet hem 6 Kilometer loopen naar de kamparts. Ik hoop als dat ze daar werk van zullen ma ken, en zoo gaan we maar vroolijk verder; de tijd schiet gelukkig al op. Een Woens dagavond toen hebben we bioscoop gehad in de cantine, daar kunnen we van alles koopen, als je maar geld heb. Ik ben wel nieuwsgierig hoe het met die menschen gaat die niet gegaan zijn. Ik hoop als dat je me nog eens terug schrijf, want ik ver lang naar Soest, al is hef een plaats van niks, maar hier is het heelemaal niks. Nu, tot ziens. Vele groeten van E. v. d. Broek. Kamp Bollecate Rijkswerkverschaffing Den Hulst. PUBLIEKE VERKOOPING. Donderdagmorgen om 11 uur werd in het Koffiehuis „de Gouden Ploeg" door nota ris Johs. Knoppers te Amersfoort publiek verkocht: Een dubbel woonhuis met garages en tuinen aan de Birktstraat No. 48-50, resp. groot 5.90 A. en 6 A. In massa opgehouden voor f 8500. Een woonhuis met schuurtje en tuin aan de Kerkdwarsstraat No. 14, groot 1.63 A. Opgehouden voor f 2100. Een woonhuis, en een winkel en woon huis met schuurtje en tuinen aan de Mo lenstraat No. 93-95, resp. groot 2.40 A. en 7.90 A. In massa opgehouden voor f 8000. PLUIMVEE VEREENIGING SOEST e.o. Dinsdagavond om 8 uur hield genoemde vereeniging een ledenvergadering in de zaal' van het Koffiehuis „de Gouden Ploeg", onder praesidium van den heer E. J. ten Raa. Even 8 uur werd de vergadering door den voorzitter geopend met een woord van welkom. Het spijt spreker echter dat de opkomst zoo klein is, maar dit is zomers altijd het geval, daarom zal men nu een paar maanden vacantie nemen, en in Sep tember met frisschen moed de zaak weder om aanvatten. Hierna werden door den Secretaris, de heer de Jong, de notulen ge lezen der laatst gehouden vergadering en ongewijzigd vastgesteld. Vervolgens geeft de heer Mokveld een keurig gedetailleerd w GEDIPLOMEERD BEëEDIGD MAKELAAR STEENHOFSTRAAT 5 TELEFOON 300 Aan- en verkoop van Villa's, Landhuizen, bouwterreinen, onroe rende goederen, etc. Gratis advies en inschrijving Assurantiën en Hypotheken. Sluit verzekeringen op leven, brand, inbraak, storm, glas, etc. etc. tegen billijke tarieven GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: belastingmerk aan een touwtje 10 kisten tuinboonen vulpenhouder herdershond Korenweg 3 Eemstraat 8 Albert Hahnweg 1 Klaarwaterweg 46 verslag van de gehouden Bondsvergadering der L.B.P., waarvoor hem namens de ver eeniging een woord van dank werd ge bracht. Tot lid der propaganda-commissie werd benoemd de heer Adams. De praeses constateerde dat die commissie zeer goed werk verricht. Whnneer het mogelijk is zal de vereeniging lid worden van de Ned. Pluimvee Federatie. Vervolgens gaf de heer Mokveld een overzicht hoe de commissie denkt over de viering van het 2e Lustrum. Men had ge dacht op of om de Kerstdagen de jubileum tentoonstelling te houden, gevolgd door een feestavond, waarop de prijzen worden uitgereikt. Voor het uitstapje naar den Haag e.o. op 5 Juli a.s. gaven zich voorloopig 22 deelnemers(sters) op. Voor elk der leden wordt 1.uit de kas getrokken. Ver volgens rondvraag en sluiting. TENTOONSTELLING IN DE VAN DER HUCHTSCHOOL. Gaarne vestigen wij de aandacht van on ze lezers op de tentoonstelling van de ver- >chillende werkstukken van de leerlingen van de Van der Huchtschool, die in het Schoolgebouw aan de Molenstraat wordt gehouden. Er is nu o.a. een flinke kano te zien en kleine en groote werkstukken in hout, kaartjes in klei, enz., door de leer lingen der school zelf vervaardigd. Zie voor bijzonderheden de advertentie in dit blad. In Baarn uit. Een Soester opperman was met een ge zel' in Baarn uit en ze verlieten een cafétje in de Nieuw-Baarnstraat, toen daar langs reed mej. M. G. v. d. B., dienstbode te Soest met haar verloofde. Uit voorzichtig heid gingen deze vlug achter een paar an dere fietsers rijden om het span te ont wijken, want onze opperman moet 'm leelijk „om" gehad hebben. Het uitwijken mocht niet baten. Of verd. iets tegen dit engagement had, weten we niet. Hij stoof echter voor het meisje heen en verkocht den aanstaande een stomp voor het voorhoofd, dat deze voor den grond tuimelde. Hierna tracteerde hij de dame met een stomp in den rug. Verd. ontkende. Totaal niets wist hij er van. Dan is u wel zeer erg dronken geweest, was de conclusie van het O.M., die 25. als eisch stelde, waaruit een vonnis voort kwam van 20.of 1 Odagen. Zoo iets noemt men in Baarn „zich niet ordelijk gedragen." Wént aldus luidde de aanklacht. Waarom? Deze vraag, die z.ich telkens opdringt bij hem, die zich nog bezig houdt met philo- sofeeren, flikkert ook telkens op ter Kan tongerechte. In Baarn een aanrijding, omdat niet was opgemerkt den tijdig uitgestoken richtings- wijzer. W. K. uit Soest werd er het slacht offer van; hij liep heden nog met den linkerarm in een draagband. TUINBOUWINRICHTING Z0NNEHEUVEL, Emmalaan 12a, Soestdijk SOESTER NATUURBAD. Woensdag 29 Juni 1.1. des namiddags te 4 uur, werden in het diepe bassin aan het Soester Natuurbad, proeven afgenomen ter verkrijging van het Diploma als geoefend zwemmer(ster), waaraan door 5 personen werd deelgenomen. Aan allen kon het di ploma worden uitgereikt. Het waren de dames: Mevr. Meursde Greef, Mpj. Rijs- terborgh en de heeren: W. Drost, J. Plem_ per van Balen en G. Y. de Jong. Van het Stichtingsbestuur waren tegen woordig: Mevr. J. G. Donker van Galen, de gedelegeerde van het bestuur. Dr. van Sevenhuyzen en Kapt. Sar. KANTONGERECHT TE A'FOOR'i. De geheime slachterij. Vorige, maal' werd gesproken van 239 kilo rundvleesch in verborgen kelder en 270 kilo varkensvleesch onder de onder lagen eener bedstee. Het geval was aan het daglicht gekomen door het volgen van het spoor van een Amersfoortschen slager, die ongekeurd vleesch vervoerde op den Hoog_ landerweg. Toen schreven we, dat de naam van dezen slager opmerkelijk werd dood gezwegen. Het heeft niet mogen baten, want heden diende dit vleeschvervoer en maakte te schande, wat ons met stelligheid was verzekerd, dat er niet bij betrokken was de slager aan den Leusderweg, die reeds tweemaal voor zoo'n geval' zelf is geattrappeerd en daarvoor leelijk op de koffie is gekomen. De geverbaliseerde H. van M., had opge geven voor eigen rekening en risico te heb ben gehandeld en het vleesch in stukjes en brokjes had willen verkoopen. Thans, nu de zaak diende, werd het hem wat al te warm. Niet voor eigen rekening, maar weer voor den bewusten slager had hij gehan deld. Deze zou hem de mand vleesch heb ben ter hand gesteld op de boerenplaats der verborgen vleeschschat en hij had te vervoeren naar de slagerij Leusderweg oornoemd. Aldus schorsing der behandeling voor nader onderzoek. Dat kan een zaakje wor den. Een gevaarmonument. Zulke monumenten zijn cr vele in den lande. Hier in de omgeving wordt er ge offerd, o.a. aan het kruispunt in Wouden berg bij het monumenten-café de Poort en het Gemeentehuis. Er is er echter een nog dichter bij Amersfoort n.m. het hotel Oud-Leusden. Het belet het uitzicht onderling tusschen den weg naar Doorn en dien naar Amers foort. Tal van gebroken armen en beenen plus zware hersenschuddingen zijn daar geofferd. Thans een gevalletje van kleiner omvang daar ter plaatse," wat een zwaar ongeluk had kunnen worden, zei verd., de Soester Wi G. B. als ik niet had „afge houden" waarvoor ik thans terecht sta. Het liep gunstig voor hem af. Het O.M. kon geen voldoende bewijs van schuld uit de getuigenverklaringen opscheppen, zoo dat vrijspraak kwam in eisch en tevens in het vonnis van dr. de Beaufort (van de Treek) die heden plaatsvervangend optrad als Kantonrechter. Mr. Muller Massis heeft zeker zijn vacantie genomen om aan het einde daarvan zijn nieuw gebouwde wo ning half Juli in Amersfoort te betrekken. Bij het „treffen" was de eerste die den schuldigen auto verliet, ter plaatse waar het stuurrad zat, een lange persoon. Die had het toen gehad over zijn rijden. W. K. was dus in de gerechte meening, dat deze lange het stuurrad in handen heeft gehad op het moment van „ontmoeting." En zie, later declareerde een klein per soon zich als de rijder en aan dezen D. K. werd thans de 30.boete toebedeeld. Dus niet de lange, maar de kleine. Waarom? We vermoeden, dat daar verhaal achter zit op de verzekering. 'Niets lekte uit, want noch de lange noch de kleine compareerden heden. Een peulschilletje. Een Nijmeegsche eierhandelaar, die vol gens eigen beweren nog geen verstand had van zijn vak, werd tot 409 boete subs. 1 maand veroordeeld, omdat hij te Barne- veld een groote partij eieren aan den man had willen brengen, die niet versch meer waren, zooals schouwing had aangewezen. Volgens het eierbesluit mogen de niet met datum bestempelde eieren slechts volledig versch zijn. Daags te voren werd de „ondeskundige" koopman van de markt te Scherpenzeel verwijderd, omd^t de politie zijn eieren niet vertrouwde. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: G. V. te Soest 6.of 3 dagen. In Soest te snel rijden: J. H. P. te Amersfoort 20.— of 10 dagen. V S. B. L. O. Zondagmiddag werden de wedstrijden voortgezet in het Burgemeester Deketh- park om 6.30 uur door de Ivorfbal^ereeni- ging H.E. alhier, en een combinatie Baerne 1 en 2. Na 15 minuten maakte H.E. het le doelpunt waarna Baerne gelijk maakte; na 25 minuten maakte Baerne er een tweede doelpunt bij en even daarna maakte H.E. gelijk. Na rust kon H.E. het niet bolwerken tegen de sterkere ploeg en maakte Baerne nog 2 doelpunten en vlak voor het einde de 5e. Stand werd dus Baerne comb.H.E. 52. Het was een mooie, vlugge en spor tieve wedstrijd. Als scheidsrechter fun geerde de heer J. C. Koppert, uit Utrecht, de beide captains der 12-tallen ontvingen namens S.B.L.O. een fraaie plaquet. Er werd door de clubs een driewerf hoerah uitgebracht op de S.B.L.O. Daarop ving te 7.50 uur de voetbalwed strijd aan tusschen Soesterberg 1 en Esvac 1 welke tot aan rust onbeslist bleef. Beide clubs gaven elkander dan ook niet veel toe. Esvac was steeds in den aanval maar het leder ging steeds tegen de lat of er naast. Na rust maakten de gasten na 15 minuten de eerste goal, na 25 minuten de 2e, en na 35 minuten de 3e (aan deze twee doelpun ten kon de doelverdediger van Esvac niets doen). Het leder kwam in het net doordat hij te ver uitliep en achter hem om, de bal in het net verdween. De fut was er nu bij de gastheeren geheel uit, en vlak voor 't einde kwam de 4e in 't net. Soesterberg won verdiend met 40 en kwam daardoor in het bezit van den wisselprijs, een voetbal op voetstuk. Er was tamelijk veel belang stelling; om 9.30" uur waren, de wedstrijden geëindigd. Als scheidsrechter fungeerde de heer J. M. Verwoerd, uit Baarn. Doordat Bilthoven verhinderd was om te Korfballen, was Baerne 1 en 2 zoo vrien delijk die plaats te bezetten.

De Soester | 1934 | | pagina 5