2e BLAD Roode Aalbessen 13 cent p. pond Tuinbouwinrichting Zonneheuvel Bekendmakingen Officieel ©^Plaatselijk Nieuws^© Rechtzaken in de bekende prima uitvoering Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Eenvoudige waarheden. Uit eigen kweekerij. EMMALAAN 12a - Telefoon 611 behoorende bij „DE SOESTER" van ZATERDAG 7 JULI 1934, No. 54 BEKENDMAKING. Inschrijving van leerlingen voor de open bare school te Soesterberg. Den ouders, die hunne kinderen niet in gang van 1 September a.s. onderwijs wen- schen te doen geven aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs te S'berg, wordt verzocht hiervan opgave te doen bij het hoofd der school en wel op Maandag 9 Juli a.s. des avonds van 78 uur in de school. De kinderen moeten op 1 September a.s. tenminste 6 jaar oud zijn om in bovenge noemde school te kunnen worden toegela ten. Soest, 3 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris J. Batenburg. BEKENDMAKING. Burgemeester" en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de ge meente-secretarie en de bureaux van de andere takken van gemeentedienst ten tee- ken van rouw wegens het overlijden van Z.Iv.H. den Prins der Nederlanden op Woensdag 11 Juli a.s. voor het publiek GESLOTEN zullen zijn. Het bureau van den Burgerlijken Stand zal echter op dien dag geopend zijn van 1212.30 uur. Soest, 5 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: extra groot 3.65; hoogste prijs 2.55; middelprijs 2.15—f 2.25; laagste prijs 1.85; alles per 100 stuks. Aanvoer 14000 stuks, handel kalm. GESLAAGD. Voor het M.U.L.O. diploma B is ge slaagd de leerling van de Openbare U.L.O. School alhier Max van Lune. FEESTBAL IN BELLEVUE. Met het oog op het overlijden van Z.K.H. de Prins-Gemaal werd op bevel van hoo- gerhand besloten het aangekondigde Feest hal uit te stellen tot a.s. Donderdag 12 Juli e.k. Het dansen op a.s. Zaterdagavond van 811.30 uur kan NIET doorgaan, aange zien hiervoor door de autoriteiten geen toestemming wordt verleend. ONDERSTEUNINGSFONDS VOOR BEHOEFTIGE MUSICI. De loterij van dit Ondersteuningsfonds heeft op 16 Maart 1934 cene trekking ge houden voor de in 1933 verkochte loten. ;Eerst thans zijn wij in het bezit gekomen van een trekkingslijst, die voor be langhebbenden ter inzage is in den win kel, van Weedestraat 7. De prijzen worden tot 1 jaar na de ge. houden trekking beschikbaar gehouden voor de winnaars. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW" Uitslag van de wedvlucht Ofleans op 10 Juni j.1., afstand 530 K.M. Eerste duif werd geconstateerd 3 uur 39 min. 40 sec. van den Heer E- Grift, laatste prijswinnen- de duif werd geconst. om 7 uur 24 min. 29 sec. De duiven kwamen als volgt aan: E. Grift 1—7 E. Geitenbeek 2 J. Rijksen 311 Wi C. Priem 4—9—12—14—27 B. Groeneveld 515 H. Broekhuis 6 G. Sukkel 8—15 H. Polhman 101619 A. Rijksen 1320 G. Visser 17 H. Schouten 18 J. Huurdeman 21 J. Groen 22 A. Dorrestein 23 W. Nieuwenhuis 24 G. Haks 26 B. van Boeijen 28 le Eereprijs E. Grift. 2e Eereprijs E. Geitenbeek 3e Eereprijs J. Rijksen 4e Eereprijs W. C. Priem. Uitslag wedvlucht Chateauroux, afstand 652 K.M, op 24 Juni j.1. De duiven hadden aan dezen vlucht een grooten toer, toch werden er mooie con stateering gemaakt en hebben de beestjes hun boontjes wel verdiend. De eerste duif was van den liefhebber _J Groen, die reeds constateerde om 3 uur 55 min. 42 sec., den laatsten prijswinnaar was om 7 uur 20 min. 43 sec. Er kwamen nog verschillende duiven den volgenden mor gen vroeg op hun hokken terug, wel een bewijs dat deze vlucht niet gemakkelijk is geweest. De uitslag was verder als volt: J. Groen 110 H. Broekhuis 2 B. Groeneveld 34 W. C. Priem 579 J. Huurdeman 6 B. van Boeijen 8 W. Nieuwenhuis 11 G. Teeken 12 le Eereprijs den Heer J. Groen 2e Eereprijs den Heer H. Broekhuis 3e Eereprijs den Heer B. Groeneveld. A.s. Zondag is er weder een belangrijke vlucht, en wel vanaf Limoges, afstand pl.ra. 800 K.M.. Wij hopen voor de beestjes op mooi vliegweer en een goede thuiskomst. A.s. Zondag eerste africhtingsvlucht Jon ge duiven, vanaf station Houten. GESLAAGD. Geslaagd op 2 Juli voor het eindexamen handwerken aan de Jan van Nassau Kweekschool te Utrecht: Mejuffr. G. C. v. de Broek, alhier. EEN MOOIE OPDRACHT. Aan den aannemer W. van Genderen al hier is den bouw van de Geref. Kejrk te Amsterdam opgedragen, zijnde den op één na laagsten inschrijver. GESLAAGD. Naar wij vernemen heeft de Heer F. B. Ivöhler, Burgem. Grothestraat 18 alhier, eene speciale cursus gevolgd, voor de be handeling van voetgebreken: Het examen waarvoor bovengenoemde Heer slaagde, werd afgenomen door eenige Heeren Dok-, toren, Leden van 't Ned. Genootschap van Voetspecialisten. Zie advertentie in dit blad. LUCHTVAARTDAG. Thans is officieel bekend, dat de Lucht vaartdag op 14 Juli e.k. zal doorgaan. BEKROOND. Op de Nationale Bakkerstentoonstelling die heden in Hotel „Boschlust" te Zeist wordt gehouden, behaalde onze plaatsge noot, de Heer A. H. van Brummelen, Brood- en Banketbakker te Soestduinen, den eersten prijs voor opgemaakte taarten. Als bijzonderheid mag worden vermeld, .dat deze jonge bakker voor de eerste maal een inzending ter tentoonstelling bracht; een feit, waardoor de Heer v. Brummelen deze bekroning als een groot succes boe ken kan. VERSLAG vpn de Vereeniging tot bescherming van Dieren, afdeeling Soest en Omstreken. Gedurende de afgeloopen 2 maanden heb ben zich geen ernstige gevallen van dieren mishandeling voorgedaan. Twee eigenaars van paarden, die voor hun dieren ondeugdelijk tuig gebruikten, werden aangezegd hierin verbetering te brengen, hetgeen is geschied. Ook de con trole in het woonwagenkamp, die gere geld gehouden wordt, bracht geen gevallen van mishandeling of ergelijke verwaarloo- zing dex aanwezige dieren aan het licht. Bij de aankomst van het circus Roberti op 28 Mei j.1. ^verden alle paarden onder zocht en bleken deze dieren in goeden toe stand te verkeeren. Het wonderkalf met vijf pooten en twee staarten werd aan een nauwkeurig onder zoek onderworpen, doch de aangroeisels bleken natuurlijk te zijn en niet kunstmatig te zijn aangebracht, zooals wel eens in dergelijke gevallen is voorgekomen. Een schimmel van het circus raakte bij een re- clamerit door de stad gewond, tengevolge van een trap van een ander paard. Het dier werd echter bij de voorstelling niet ge bruikt zoóals steeds werd gecontroleerd. Bij eene zandafgraving aan den Nieuwe weg werd er bij den ondernemer op aange drongen de wagens over ijzeren platen te laten rijden, hetgeen is gebeurd. (Een klacht, die bij het bestuur was inge komen, betreffende het onthouden van vol doende voedsel en drinken aan een paard, toebehoorende aan een melkventer, werd ernstig onderzocht en het dier staat onder gergeeld toezicht van den Inspecteur. Twee honden, die zwervende werden aangetroffen, kregen onderdak in het asyl, waarvan een dier aan den opgespoc^den eigenaar werd terug gegeven. Ten slotte vestigt het bestuur er den aandacht OP, dat voor alle inwoners van Soest er gelegenheid bestaat om gedurende de vacantie hun huisdieren tegen een kleine vergoeding in pension te doen bij het die renasyl, gelegen aan de Ferd. Huyckl. 14. De secretaris: H. H. F. J. Portheine. KANTONGERECHT TE A'FOORT. De plaats der verbalen. De splitsingen v. d. weg in Soest in To renstraat en Kerkstraat heeft al heel wat verbaaltjes gefokt. Thans hadden we een zaakje te eener zijde, aan den Amersfoortschen kant, en een tweede ter andere zijde, aan den Soes terkant. Eerste film. Een Amsterdamsche autorijder wil de Kerkstraat in, want de Torenstraat is ver. boden grond voor hem aan die zijde. Meteen komt tusschen de boomen een fietsrijder uit, die wel de Torenstraat zal nemen. De automobilist wil hem nog voor zijn en neemt daardoor de bocht links, meteen een der twee. voetgangers van de sokken rij dende, die aan het oversteken waren. Wel een of twee raderen over hem heen, maar slechts drie dagen ongeschikt voor zijn werk. Dat liep dus aardig mee met J- C. v. E., jong timmerman te Soest. Schuld van den wielrijder, zei verd. v. d. B. uit Am sterdam. En waarom steekt de eene voet ganger goed over en blijft de andere wij. felen, struikelt en krijgt een ongeluk? We meenden te ruiken, dat de Amsterdammer vrij zou komen. Dit was echter niet het ge val. Het werd 5.boete. Tweede film (Soester kant). Hier ging de kunstschilder C. M. K. te Soest vrij uit, al had hij de muldersknecht G. van ,E. aangereden, en had hij tegen zich de getuigenis van den Soester architect W. K. Het is om er geld uit te slaan, riep verd. uit. De mulder, die een garage in de Stations straat was uitgereden naar de Torenstraat heen, werd door deri Kantonrechter en Ambtenaar aangewezen als de ware aan leiding van de botsing. Het kon niet an ders of hij was dat stukje van garage in Stationsstraat tot aan de Torenstraat links blijven rijden. Maar al te veel ongelukken ontstaan door het onverstandig oversteken van wielrijders. Zoo was de gedachten- gang van het Tribunaal met eisch en von nis van vrijspraak als gevolg. Een winkelier van alles. De bakker P. S. te Soest verkocht boven dien kruidenierswaren, jir van alles. Dus een warenhuis, concludeerde de Kantonrqchter. Ja, zoo was het. En wat niet voorhan den was, dat kon besteld worden. Zijn re clamebord van Continentalbanden en Avi- zol was waarheid; fietsbanden van dat merk had hij in zijn kelder, en thans be schikte hij zelfs over een autoband. En dat had hij alles betaald, al mocht hij inruilen wat door leggen in waarde was vermin derd. En Avizol,- een soort olie, had hij ook voorhanden, al was het dan geen vat vol. Maar U krijgt toch geld voor het geplaatst houden van dit Continental-Avizolbord, zei het O.M. Best mogelijk, maar voor de plaat van Erdal krijg ik toch, ook huur, al verkoop ik het artikel. Het verbaal was uitgebracht wegens overtreding van art. 53 der Soester politie verordening: Reclameborden voor zaken, die niet ter plaatse worden verkocht. Mjr. Tydema (Amersfoort) sprak in ge lijken geest als zijn cliënt. Hier heeft men te maken met een der uitzonderingen bij art. 53 genoemd. Het moet dus worden: Ontslag van rechtsvervolging. Over 14 dagen wordt de verbalisant ge hoord. Apart nummer. liet was twaalf uur en het programma was afgehandeld, op een enkel nummer na, waarvoor waren gearriveerd de brigadier Van Raad der Rijksveldwacht te Soester- berg en de daar ter plaatse gestationneer- de Soester agent van Hummel, plus een Amersfoortsch advocaat. Vermoedelijk op verzoek van den verdediger was dit punt afzonderlijk geplaatst, met oproeping op middaguur. En het zal waarschijnlijk wel op verzoek uit denzelfden -hoek zijn geweest, dat nog werd getreuzeld. Het hielp niet, de pers bleef stoelvast, achtte het haar weergasche plicht om verslag uit te brengen. En schoon gelijk had de pers. Waarom hier gezwegen, waar spreken plicht scheen. Een paar jaar geleden (men zei drie jaar, maar dat lijkt ons te lang) kwam 's nachts een Amersfoortsche luxe-auto den Berg op, waar langs heen een andere auto niet durf de passeeren. Al werd toen ter gerechts zitting een attest overgelegd van een dok ter, dat verd. niet beschonken was geweest, toen deze zich aan hem vertoonde, het werd veroordeeling. In hooger beroep wist de verdediger de zaak te doen stranden op een fout in de dagvaarding. Die les heeft blijkbaar niet geholpen, zei mr. A. A. van der Valk, die mr. Zijlstra heden verving in het Openb. Ministerie. Wps een paar jaar geleden de Amers foortsche auto met het voor de politie be kende merk uit Amersfoort heengedraafd, thans op slaan van middernacht 7 Juni, verscheen ze in wondere rijb.eweging van het Casino aan het Vliegkamp te Soester- berg. Ingeslagen werd met dezen wonderen gang de richting naar Huis ter Heide, na dat eerst aan de R.K. kerk een momentje rust was genomen. Te half 2 kwam de wa gen retour in zigzag-gang. Blijkbaar werd de bruikbaarheid der twee pedalen be proefd. Zoo was gas gevoerd en snelheid aangejaagd of het rempedaal zei weer: Stop. Dat remgestel zal dien nacht heel wat hebben geleden. Voorbijtrekkende auto's hadden allerlei evoluties te maken uit vrees voor .torpedeering. Van Raad was op zijn post. Hij opent het portier en zegt: Dokter, U moet er uit komen. We kregen te hooren hoe de toestand was van den dokter-patiënt, die in het Rusthuis van agent van Hummel werd on dergebracht. Deze verklaarde, dat op me ters afstand van het Rusthuis de drank lucht dreef in den aether. Maar er waren er twee? zei de Kantonrechter, schertsen derwijs op den brigadier wijzende. Neen. de alcoholuitstraling kwam niet van Van Raad, zei van Hummel. Daar had hij zich van overtuigd. Tevens gaf hij eenige pas sen ten beste, die hij den dokter-patiënt had zien dansen. Het O.M. was van oordeel, dat hieraan een einde diende te komen. Hij wilde bij zijn eisch echter zooveel mogelijk zien te voorkomen dat het beroep van verd. niet al te veel zou worden geschaad. Daarom stelde hij de maand gevangenis slechts voorwaardelijk met proeftijd van een jaar en onder voorwaarden door den Kanton rechter te bepalen. Verder onvoorwaarde lijk f 300 boete en een jaar ontzegging van rijbevoegdheid. De gemachtigde advocaat had de zaak volkomen te erkennen. Verd. had zich voorloopig reeds bij een onthoudingsver- eeniging aangesloten. Spreker drong ech ter aan op verzachting, wat de voorwaar- delijke hechtenis aanging, en tevens op weglaten van de ontzegging van rijbevoegd. heid, gezien de patiënten, die verd. buiten de stad had.. Tegen dit laatste verzette zich het O.M. beslist. De Kantonrechter stelde het op drie maanden. De maand voorwaardelijk bleef, evenals de proeftijd van een jaar. Verd. had zich aan te sluiten bij een ge- heelonthoudersvereeniging en had zich on der toezicht te stellen van een der predi kanten van zijn religie, door den Kanton rechter daarvoor aan te zoeken. Ook de f 300 boete bleef gehandhaafd. Nu, daar tegen had de advocaat zich niet verzet. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. In de bocht niet rechts houden: W. G. B. te Soest: vrijspraak. Ongevallenwet: J. J. M., Soest, f 25 of 10 dagen (geen inzage verleenen in de boe ken van de zaak). Zich te Baarn niet ordelijk gedragen: A. V. te Soefit f 20 of 10 d. Te Soest wielrijdend een paard .geleiden Th. Z. aldaar f 3.of 1 dag. j Onvoldoende autoremmen: A. T. O. te Soesterberg f 4.of 2 dagen. 99 f GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: couvert met rekeningen zwart bruin hondje groote bal gouden damesschakelarmband m. horloge 6 portemonnaies met inhoud diverse parapluies actetasch handschoenen politiebureau asyl Ferdinand Huycklaan bevragen politiebureau Vredehofstraat 27 (gev. i.d. autobussen) gar. Birktstr. (gev. i.d. autobussen) gar. Birktstr. (gev. i.d. autobussen) gar. Birktstr. (gev. i.d. autobussen) gar. Birktstr. De socialistische Arbeiderspers blijft er een genoegen in scheppen loonsverlaging als een liberale liefhebberij voor te stellen. Eilieve, waarom is men dan in het roode bedrijf zelf zoo weinig vies van deze lief hebberij? Is de eigen soc.-dem. directie, zijn de rose commissarissen, soms liberaal? Het r.-k. Kamerlid ir. Feber heeft zijn jongere vrienden onlangs opgewekt zich op alle gebied tegen het liberalisme te kee_ ren en de kleine man werd opgevroolijkt met de wijsheid, dat men niet uit de crisis komt door loonsverlaging, omdat de koop kracht daardoor nog geringer wordt. „Het Volk" vindt dat prachtig en neemt in hetzelfde nummer, waarin men dit kon aantreffen, een artikel van A. B. K.(leere- koper) op, dat op hetzelfde thema voort borduurt. Stellen wij voorop, dat dezer zijds nimmer beweerd is, dat wij uit de crisis komen (alleen) door verlaging van loonen. Iets anders is en dit zien vele arbeiders, ook van het merk S. D. A. P., gelukkig in dat ons land niet een oase kan blijven van hooge loonen omsloten door landen met lager levenspeil. A. B. K. heeft het over Amsterdamsche plantsoenen, die een wildernis gelijk zijn, omdat de afdeeling Beplantingen 75 man alle fatale gevolgen van dien. Om nog even op de s. d. Arbeiderspers terug te komen, laat de heeren van de theorie „hooge loonen is groote koop kracht" hun eigen advertentiekolommen eens doorzien. Daaruit spreekt de practijk. In hetzelfde nummer, dat 's heeren A. B. K.'s schoone artikel behelsde, kwamen ad vertenties voor, waarin huiselijke hulp werd gezocht tegen een kleine, of zelfs zonder geldelijke vergoeding. Maar wie 20.reserveloon ontvangt, mag zelfs geen dag arbeiden. Wat de stellers van die advertenties (roo de werkgevers) aan de gemeenschap tot plicht stellen, schijnen zij geenszins eigen plicht te achten. (de Vrijheid). G. P. D. SALARISREGELING PROVINCIAAL PERSONEEL. Het voorste] der nieuwe salarisregelingen van Gedeputeerde Staten voor het provin ciaal personeel, en het adres van het be stuur van den algemeenen bond van pro vinciaal personeel in Nederland, heeft in de afdeeling der Prov. Staten tot verschillen de opmerkingen aanleiding gegeven. Verschillende leden wilden gaarne ver nemen, welke onbillijkheden aan het stel sel der tijdelijke kortingen op den duur moest wèg-bezuinigen, die nu in de ar beiders-reserve 20.per week „verdie nen" met niets doen. Een liberaal journalist heeft een balletje opgegooid of het niet beter ware, dat die menschen voor hun 20.weer gras gingen maaien. Daartegen trekt nu A- B. K. van leer. Scheever voorstelling is echter kwalijk denkbaar. Men stelt het immers voor alsof de ontslagenen „overbodig" zijn geworden. Dat zijn zij juist niet! Hier heeft men nu een treffend geval hoe duurte werkloosheid bevordert. Voor die 75 man was en is werk, maar het is niet meer te betalen. Het gaat hier niet om gebrek aan afzet, om te veel productie voor de behoefte. Het woeste grasveld in parken en plantsoenen schreeuwt om maaiers. Maar de Gemeente kan het niet meer betalen. Hét is duidelijk, dat loonsverlaging hier baat brengt. Men zit nu met een wildernis en met 75 werk- loozen a 20.per week. Stel, dat de werkenden (wij hebben de cijfers niet bij de hand) 35.verdienen, dan is het dui delijk, dat die 75 werkloozen onmiddellijk tegen 30.per week aan het werk kon den gaan, indien' men voor slechts 150 ar beiders het loon van 35.op 30. terugbracht. Dat zou in totaal winst zijn. De socialisten zien echter alleen naar de werkenden en geheel naar dezen eisch schrijft de heer A. B. K. van als men zelf niets tekort komt, „anderen achterna zitten om ze armer te maken." Kent men duivel- schen genoegen dan deze „jacht op arbeids- loonen"? Het schijnt onzen socialisten niet mogelijk dit vraagstuk van iets breeder standpunt te bezien. Men vergenoegt zich met de even gemakkelijke als afgesleten an tithese: vrienden van den arbeider contra ,,'t Handelshuis"!! Soesterb.straat 5 Telefoon 400 Heeren- en Kinderkleedingmagazijn Kleeding naar maat. Heerenmodeart. Bedrijfs- en Motorkleeding Ondergoederen U weet: ,,'t HANDELSHUIS VOLDOET U In elk opzicht arbeidersvijanden en tot laatstgenoemden behooren dan natuurlijk de Liberalen en de velen, die op economisch terrein hun in zicht deelen. Terwijl dagelijks duidelijker wordt, dat kunstmatig hoog houden van loonen de werkgelegenheid vermindert, dus het aantal werkloozen onnoodig hoog houdt, sluiten deze heeren de oogen voor de naaste realiteit en blijven zij werkloos heid kweeken. Onbewust natuurlijk (wij nemen het gaarne aan) maar de economie rekent niet met goede bedoelingen, noch met eischen van partijpolitiek, of vrees voor den toorn der arbeiders. Wij verwachten geen lof voor het juiste inzicht en den moed van de Liberalen, die reeds om ingrijpen riepen, toen de anderen nog niet meedurfden. Veel is sindsdien ver anderd. Alleen de S. D. A. P. neemt al thans in theorie, want de practijk is yeel- zins anders nog het air aan, alsof zij een heel andere economie zouden kunnen door voeren, indien zij het maar voor het zeg gen had. IJdele waan! Gelijk bleek, waar de heeren wèl aan de touwtjes trokken, behoudens waar zij de publieke financiën in het riet joegen. Met verbonden zijn, en welk nieuw stelsel bij de vaststelling der nieuwe normen is ge volgd. Rekent men de verlagingen in per centages uit, dan is de achteruitgang voor de hoogste rangen slecht 1 3 voor de middelbare rangen 7 en 8 en voor de laagste rangen van 10.9 tot 19.5 Men kon er zich niet mee vereenigen, dat voor de laagstbezoldigden de grootste verlagin gen toegepast worden en achtten zulks een slechte loonsverlaging, al zijn zij niet prin cipieel tegen iedere verlaging der salaris sen. De Gedeputeerde Staten zijn in zoo be langrijke mate afgeweken van de toch zoo redelijke adviezen van de Commissie van Georganiseerd Overleg, vooral voor de middelbare en lagere rangen, terwijl voor de hoogere rangen, het voor die rangen, eveneens gunstiger advies van het G. O. wel was gevolgd. De Commissie van Rapporteurs oordeelt eenstemmig, dat ontwerp-besluit III op 1 Juli 1934 in werking behoort te treden. Overigens kan zij zich in het algemeen aansluiten bij de voorstellen van Gedepu teerde Staten. Hare leden behouden hun vrijheid om aan eventueele amendementen hun stem te geven. Ged. Staten hebben het volgende geant woord: De tijdelijke korting was, gelijk bekend, progressief ingericht: op de salarissen on der 2000 werd slechts 4 gekort, voor de salarissen boven 2000 steeg dit percen tage over het geheeïe salaris berekend geleidelijk tot tegen de 8%. Door de ze ongelijke percentages werden op den duur de juiste verhoudingen tusschen de salarissen verstoord en wel in een richting, waarin reeds eerder verstoring was inge treden. Nadat bij vroegere salarisverhoo- gingen de lagere salarissen reeds relatief meer verhoogd waren, werden zij thans bij de korting relatief minder verlaagd. Bo vendien moeten in het systeem van tijdelij ke kortingen èn de provincie èn de ambte naren premie en verhaal storten over het volle niet-gekorte bedrag. In een crisisre geling van beperkten duur ware een en an der desnoods te aanvaarden, niet echter bij langeren duur en nog minder bij vestiging van de salarissen op een nieuwe basis. Al dus valt te verklaren, hoe het komt, dat thans sommige lagere salarissen meer ver laagd worden dan enkele hoogere. Uit het vorenstaande volgt tevens, dat men op den verkeerden weg is, als men deze verlagin gen in percentages omrekent en deze per centages met elkaar gaat vergelijken. Het stelsel, door ons gevolgd is dit, dat iedere rang in minimum en maximum op nieuw gewaardeerd is, los van de waardee ring, welke aan dien rang tot dusverre te beurt viel. Wij zijn hierbij te rade gegaan met onze ervaring omtrent werk en ver antwoordelijkheid, terwijl uiteraard de ran gen onderling en met overeenkomstige ran gen en salarieering elders zijn vergeleken. Van de rijksregeling is daarbij niet meer afgeweken dan noodzakelijk scheen in ver band met de ongelijke omstandigheden. Wij hebben van deze overweging in onze voor dracht uitvoerig rekenschap afgelegd. Ook bij de tijdelijke kortingen is het Rijk niet zonder afwijkingen gevolgd. Deze afwij kingen betroffen niet alleen het onder scheid, door het Rijk daarbij gemaakt, tus schen gehuwden en ongehuwden, welk on derscheid bij de provincie niet gemaakt is, doch ook de percentages. Van de rijksrege ling voor de reis- en verblijfkosten werd reeds onder de bestaande regeling afgewe ken.

De Soester | 1934 | | pagina 5