Verschijnt Woensdag en Zaterdag Nieuws- en Advertentieblad ziin' 1 I kreeg' Bekendmakingen Officieel Moeilijkheden van het Derde Rijk. ANTWOORD VAN I H.M. DE KONINGIN. ?)r m nieuw met hen verblijden in ^y Hoe bouwt men in Soest? te- Vliegfeest? Oorlogs-spel No. 57 (Gegaran'deerde oplaag 3000 exemplaren) Twéé en Twintigste Jaargèng Woensdag 18 Juli 1934 Advertentiën: VAN 1-5 REGELS 75 CTS., ELKE REGEL MEER 15 CTS. Groote letters naar plaatsruimte BIJ ABONNEMENT KORTING ABONNEMENTSPRIJS: 1.— PER DRIE MAANDEN, Franco p."pöst REDACTIE- EN ADM.-ADRESv. WEEDESTR. 7 - TEL. 962 - GIRO 161165 HET AUTEURSRECHT VAN DIT BLAD WORDT UITDRUKKELIJK VOORBEHOUDEN OVEREENKOMSTIG ART. 15 VAN DE AUTEURSWET 1912 - STAATSBLAD No. 380 Bureau voor Administratie: VAN WEEDESTRAAT 7 SOESTDIJK Advertentiën worden ingewacht tot uiterlijk Dinsdags- en Vrijdagsmiddags 2 uur aan het Bureau v. Weedestraat 7 en aan het filiaal Soesterb.straat 8 Uitgave: N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ, v.h. G. v. d. Bovenkamp REGISTRATIE BOOMKWEEKERIJ. Burgemeester en Wethouders van Soest, maken bekend, dat het in het voornemen van de Regeering ligt om de uitoefening der boomkweekerij s.1 echts toe te staan op grond van vanwege de Regeering te ver strekken teeltvergunning. In verband hiermede is een nauwkeurige registratie van de, met producten der boom kweekerij, op 1 Juni 1934 beteelde grond- oppervlakte noodzakelijk. Formulieren voor deze registratie zijn voor belanghebbenden kosteloos verkrijg baar ter gemeentesecretarie, alwaar desver_ langd tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Het verstrekken van de in het registra tieformulier gevraagde gegevens is ver plichtend krachtens de landbouwcrisiswet 1933, terwijl het verstrekken van onjuiste of misleidende gegevens tuchtrechtelijk zal worden gestraft, overeenkomstig de bepa lingen van het Crisis-Organisatiebesluit. 1933. Na invulling moeten de formulieren ter gemeentesecretarie worden ingeleverd. Soest, 10 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest, Gelet op het bepaalde bij de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis: dat op de secretarie der gemeente ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van A. Bloemer, wonende Amersfoortschestr. 21, te Soesterberg, om vergunning tot het oprichten van een fabriek ter vervaardiging van reukwaters, tandpasta, crèmes en poe ders in het perceel Amersfoortschestraat No. 21, kad. gemeente Soest, sectie E. No. 1875; dat op den 24sten Juli 1934. des vóór middags te 11 uren gelegenheid is om ten gemeentehuize bezwaren tegen het oprich- dier inrichting in te brengen. en dat gedurende DRIE dagen vóór dien dag op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan worden kennisgenomen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat niet tot eventueel be roep van de later op het verzoek te nemen beslissing gerechtigd zijn zij, die niet op de aangewezen plaats en het aangegeven uur in de vorengenoemde ingevolge art. 7 der Hinderwet te houden zitting zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mon deling toe te lichten. Soest, 10 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest, Gelet op het bepaalde bij de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis: dat op de secretarie der gemeente ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van de Vereeniging „Zonnegloren" om vergun ning tot het oprichten van een slachtplaats op het perceel Soesterbergschestraat No. 125, kad. gemeente Soest, sectie D. No. 1874; dat op den 24sten Juli 1934, des vóór middags te 11.30 uur gelegenheid is om ten gemeentehuize bezwaren tegen het oprich ten dier inrichting in te brengen. en dat gedurende DRIE dagen vóór dien dag op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan wor den kennisgenomen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat niet tot eventueel be roep van de later op het verzoek te nemen beslissing gerechtigd zijn zij, die niet op de aangewezen plaats en het aangegeven uur in de vorengenoemde ingevolge art. 7 der Hinderwet te houden zitting zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Soest, 10 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van M. van der Ent Braat, wonende Van Lenneplaan 65, te Soest, om uitbreiding der graanbreek- inrichting en menginrichting met graanrei- niging, door het oprichten van een Macrof- maalinrichting met twee electromotoren, respectievelijk van 12 en 13 P.K. dienende voor aandrijving der graanmaalmachine, op en in het perceel, sectie C. 1866, gelegen aan de Van Lenneplaan No. 65, door hen op heden is verdaagd. Soest, 10 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders van Soest De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris J. Batenburg. I. Terwijl het in Hitlerland onheilspellend rommelde en het Derde Rijk tot in zijn fundamenten kraakte, bekookstoofde Frank- rijk's bewegelijke reisminister Barthou in Londen een z.g. Oost-Europeesche Locar- no, een serie van grensgarantie-verdragen, waardoor de status quo in Oost Europa ten slotte gewaarborgd zou moeten wor den, en daarmee den vrede. John Buil, hoewel zich in geenerlei opzicht nieuwe verbintenissen opleggend, vond dat het zoo gebeuren moest en Italië was het er ook mee eens, en met de boodschap, dat als Duitschland dat nu niet mooi vond en eraan meedeed, duidelijk zou blijken, dat Duitschland van internationale samenwer king niets wilde weten, werd het plan naar Berlijn doorgegeven. En men verbaasde zich, dat Hitier niet spoorslags een geest driftige instemming liet hooren. Op de be doelingen en mérites van het Oost Euro- peesch Locarno zullen we nog wel eens terug kunnen komen. Dringender is echter de ernstige toestand binnen het Derde Rijk, die alleszins verklaart, dat Hitier wel wat anders aan het hoofd had, dan de wet op dringerige Locarnistische avances van Frankrijk te onderzoeken. Hitier heeft na melijk de les te leeren gekregen, dat de uniforme politieke dekmantel van de dic tatuur niet in staat is ide fundamenteele verdeeldheid uit te wisschen, die zich vroe ger kenbaar maakte in politieke, economi sche en sociale verschillen. Hitier moet bij Bismarck ter schole gaan. II. In 1871 bracht Bismarck 'de Duitsche eenheid tot stand. Maar hij gaf er zich re kenschap van, dat er groote cultureele, godsdienstige en economische verschillen bestonden in de verschillende Duitsche landen en vorstendommen. Onder Kei zer Wlihelm II hadden de Duitsche staten hun eigen legers en posterijen en spoorwegen. Er bestonden groote, fundamenteele verschillen tusschen de Katholieken in Beieren, de Protestanten in Pruissen, 'de landjonkers uit het Noor den en de kleine boeren uit het Zuiden, de kooplieden van de Hanze-steden en de in- dustrieelen van het Roergebied. Wat Bis marck niet aandorst, waagde Hitier, een man afgezien van zijn verdiensten, die hij zeker ook heeft die oorspronkelijk toch een vreemdeling was, een Oostenrijker, die toch noodzakelijkerwijs minder door trokken moest zijn van de oerkennis van het Duitsche volk in al zijn geledingen, dan een Bismarck. Hitier perste al die hetero gene elementen samen in het dwangbuis van de ééne, nationale partij. III. De Duitsche republiek was een oorlogs kind, geboren in nood en wanhoop. De so cialisten hadden het grootste deel van de politieke macht, doch daarnaast verlamde een ontzettende verdeeldheid, een verbrok keling in dertig of veertig partijen, het parlementaire apparaat. En terwijl het land zuchtte onder de fatale gevolgen van het gedicteerde vredesverdrag, viel het volk uiteen in vijandige kampen, de communis ten vormden hun Roode Frontstrijders-le ger, dat verboden werd, verder-waren er de Stahlhelmers, loud-strijders met een be langrijken monarchistischen en aristocra- tischen inslag, de Reichsbanner, partijleger van de socialisten, terwijl Hitier zijn S.A. begon, oorspronkelijk bedoeld als ordebe waarders in zijn vergaderingen. Zoo ont stond het bruine leger. IV. Tegen Hitler's campagne van gelijkscha keling op allerlei gebied bij zijn streven naar verwezenlijking van de utopie van den „totalen staat" vormde zich geleidelijk een groeiende oppositie. In de eerste plaats moet men niet vergeten wat herhaalde lijk gebeurt dat het de conservatieven (industriëclen en landjonkers) zijn geweest, die bij hun poging o mhet vermolmde po litieke systeem te redden, Hitier kanselier maakten, met de bedoeling,dat zij aan de touwtjes zouden trekken. Doch Hitier meende het nu wel alleen te kunnen, werd radicaal. Een deel van de conservatieven conspireerde voor de monarchie (von Schleicher) anderen zooals von Papen poogden met hem samen te werken, ten ein de, hem aldus te dwingen, zijn koers te wij zigen. Bovendien zijn er nog machtige op posanten op geestelijk gebied, zoowel de Katholieke kerk, als een deel van de Evan gelische kerk. Ten slotte organiseerde zich de ontevreden linkervleugel van de Na- tionaal-socialistische partij, omdat Hitier de beloofde extremitische maatregelen niet 2)1 SUS J JCi ZIJ se hun geluk. 2)f 2>f Maandagmiddag halfeen heeft J(g H.M. de Koningin de volgende j)y ifê rede tot haar volk gericht: 2>f Het is mij een behoefte des y(g harten mijn volk, zoowel hier j|j ifc te lande- als in Nederlandsch- Indië, Suriname en Curaqao, '6)1 mede namens mijn dochter on_ ](C zen warmen dank te betuigen hy voor de treffende en geheel j)y jjg eenige wijze, waarop het van ?)f zijn gehechtheid en aanhanke- 1(2 lijkheid voor mijn innig gelief- «^y den echtgenoot bij zijn zoo plot- seling verscheiden heeft blijk J(2 "fc> V J - 1(2 gegeven, zoowel door den bloe_ menschat aan zijn baar gelegd, jjy jjg a'ls door den treffenden af- i>)f jCc; scheidsgroet, hem ten paleize 1(2 en bij zijn laatsten gang ge- i^y bracht. j>)f (fr jjg Wij zijn dankbaar en ont- 0)1 roerd, dat hij zich door zijn 1(2 goed hart en vriendelijkheid en eenvoudige inborst zooveel '6)1 vrienden heeft gemaakt. j|j Dat zijn arbeid voor ons volk «jjy j(2 en zijne algeheele toewijding 6)1 aan 'deszelfs belangen in zoo'n ruimen kring waardeering vin_ ^y den, vervult ons evenzeer met '6)1 J(2 erkentelijkheid. Moge zijn streven en arbeid yjg door allen, die met hem hebben pjy j(£ samengewerkt, met dezelfde 1(2' toewijding en voortvarendheid 2)f j|j worden voortgezet. j|y Behoef ik u de verzekering te geven, dat de spontane en 5(2 laatste hulde aan hem bewezen J(2 en uw hartelijk medeleven en 2jj -• deelnemen in onze smart, voor j(ë ons een groote en wezenlijke '6)1 }(C troost is? Bij hoogtijden en op_ 2)[ eenvolgende herdenkingen zijn '6)1 jjg hechte banden tusschen mijn ](2 volk en tusschen mij en mijn j^y huis gevlochten en leven onver. jjy getelijke herinneringen aan lief- 2)f de, trouw en aanhankelijkheid ?)f 6)1 J(S in mij voort. Hoezeer hebben j>jy wij die in de weemoedige dagen '6)1 weke wij dit jaar doorleefden, ](2 bevestigd gezien. '6)1 j(C Ik weet, dat zijn witte uit- ^y vaart uitdrukking en vorm «))y yjg heeft gegeven aan hetgeen in 6)1 J(2 veler harten leeft. Steeds heeft |jj JC<* hij anderen opgewekt het nieu- we leven, dat hem wacht, te 5)1 2)f j(g zien in het licht en de blijd- j(2 schap, die voor hem aanstaande yi Mocht zijn wcnsch vervuld jjy worden, dat de indruk, dien ?)f 1(2 zijn uitvaart zou achterlaten, voor velen een blijvenden zegen ^y 2)f jj: Wat ons betreft, wij willen yjg niet in de eerste plaats zien op J(ë wat wij in onze geliefde ont- slapene. binnen het korte tijds- jjg bestek van vier maanden ver- loren, doch wel op den zegen, 5(2 die wij ontvingen, den zegen van Christus' sterven en op- ^y j|s staan, die juist nu zulk een bij- g)f [(r: zondere beteekenis voor ons KS Wij willen den blik opwaarts richten, naar het Licht, naar den Vrede, welke thans het ^0 deel zijn van hen, die wij af- J(2 stonden en ons iederen dag op- JCq iCd Ik dank God voor al hetgeen jjy mij gespaard bleef, voor het- g)y geen mijn innig geliefd kind voor mij is en voor de liefde J(2 6)1 van mijn volk, aan welks be- langen mijn beste krachten te 6)1 ](2 wijden mij steeds een vreugde en voorrecht is. 'jjy 1^ Ik heb gezegd. nam, geen werkelijk socialisme bracht. Dit was de révolte van Roehm. Men legt nu wel plotseling den nadruk op de immoreele levenswijze van Roehm en zijn clique, doch dit is een rookscherm, om den omvang van de werkelijke oppositie in de S.A. te beman telen. De onfrissche moreele opvattingen in zekere S.A. kringen waren toch al te zeer bekend. Het wil dus schijnen, dat Hitier langzaam maar zeker naar rechts gedreven wordt. Naar verluidt zal 70 van de S.A. opgeruimd worden. Maar de eens nationa listische Stahlhem blijft! (Nadruk verboden) FLORIS C. Het is al verscheidene jaren geleden, dat ik in dit blad over dit onderwerp schreef en tgen er op wees, dat hier in Soest zoo zelden iets moois werd gebouwd. Veel verandering kwam er niet in, en zoo werd ruim een jaar geleden de aan dacht van den Raad weder eens voor deze zaak gaande gemaakt door een verzoek schrift met zeer vele handteekeningen om er op te wijzen, dat, zoo men zelf ook al eens iets goeds bouwde, de omtrek al dra ontsierd werd door minderwaardige bouw sels in de naaste omgeving, met waarde vermindering voor het eigen huis. B. en W. zijn kort daarop met het voorstel gekomen, den architect London, te. Hilversum wo nende, uit te noodigen de Soester bouw ontwerpen te willen beoordeeler Voor een korten proeftijd werd dit vo "'tel aangeno men, doch spoedig kwamen er protesten van bouwers, dat zij geheel waren overge leverd aan het oordeel van één man. Men heeft toen naast den Heer London naar ik meen een commissie uit den Raad voor de beoordeeling aangewezen. Wij willen nu eens nagaan of er onder in vloed van deze maatregelen verbetering valt waar te nemen en hebben daartoe Soest weer eens in allerlei richtingen doorkruist. De algemeene indruk iser is eenige beterschap, maar oorspronkelijke, opvallend aardige huizen, ziet men hier vrijwel niet. Wij willen bij onze beschouwing begin nen met de nieuwe dubbele woning op het zeer mooie boomrijke bouwterrein aan de Vredehofstraat, ongeveer tegenover den Noorderweg. De vormen zijn m.i. sierlijk, de kleuren van bouwsteen en dak passen mooi bij elkaar. Toch is er in de plaatsing der ramen van de verdieping, waar deze onmiddellijk aansluiten tegen de bebording van 't iets overstekende dak iets wat mij niet aangenaam aandoet. Het geeft aan de ver dieping iets gedrukts! Het is eigenaardig, dat men ditzelfde verschijnsel hier bij tallooze nieuwe huizen ziet en ik vraag mij af, of dit een stok paardje van den Heer London kan zijn of dat het een goedkoopheidsmaatregel is van onze bouwers? Als voorbeeld noem ik de laatstgebouwde huizen aan de Frans Hals laan (Nos. 2628), die overigens door kleur van steen en dak en door vorm een aardi- gen indruk maken. Verder de laatstgebouw de huizen aan de even zijde van de Lange Bergstraat, het bouwblok Kerkpad N.Z. Hos. 3537. Bij dit laatste blok zijn die verdiepingramen bovendien zeer klein en zeer talrijk, wat iets eentonigs geeft. En verder is het dakprofiel hier, wanneer men de huizen nog ten deele van ter zijde ziet, bepaald storend! Ik zou nog meer voorbeelden van deze gedrukte verdiepingbouw kunnen noemen, doch wil liever als tegenstelling verwijzen naar het dubbele pand Emmalaan Nos, 810, waar een flinke metsel'laag boven de bovenramen dit bezwaar geheel ter zijde zet. Ook de andere huizen in dit straatge deelte doen aangenaam aan. De Raad heeft de laatste jaren al heel wat malen ontheffing van de bouwverorde ning verleend ten aanzien van het bouwen van meer dan twee huizen onder één dak. Hoe ver men in deze heeft durven gaan, heeft men indertijd kunnen zien in het 8- woningen-blok aan de Burg. Grothestraat! Het is mij een genoegen geweest, dat het nieuwe Raadslid, de heer Mulder, reeds blijk heeft gegeven een tegenstander van deze bouwwijze in onze Gemeente te zijn. Hoe zeer ik zelf ook tegen dezen groote ren blokbouw ben, wil ik toch met waar deering melding maken van het vierwo- ningenblok aan de Julianastraat tusschen Anna Paulownalaan en Sophialaan. Dit blok (Nos. 39—45) maakt een zeer prettigen in druk door verscheidenheid in vormen en door kleur. Ik stip hierbij aan, dat dit blok reeds werd gebouwd vóór de Heer London in onze gemeentezaken werd gemoeid. Dat er in deze tijden ook nog wel eens zeer leelijk wordt gebouwd, daarvan getuigen de enkelen en de 'dubbele woning Nos. 48 en 48b, die juist tegenover het laatst ge noemde blok gelegen zijn. Alvorens van de Julianastraat afscheid te nemen, dalen wij deze nog even af tot voorbij het Gerefor meerde kerkje, waar twee nieuwe enkele huizen Nos. 5a en 5b verrezen. Ook deze mogen er zijn en verfraaien dit weggedeel- Jammer vind ik het, dat men deze huizen in verband met de iets scheef loopende perceelgrenzen ook scheef op den weg heeft gebouwd. Vermoedelijk zal dit ver band houden met den volgens de bouwver ordening noodigen afstand tusschen huis en perceelsgrens. Maar hier ware dan m.i. alle reden geweest om de huizen met hun front evenwijdig aan den weg te bouwen en voor enkele centimeters afwijking van 't Was ,,Vliegfeest"(?) in mooi Soesterberg; Publiek van alle kanten; De „Hooge Heeren" uit den Haag, Behoorden tot de klanten. En menig vlieger gaf, voorwaar, Een staaltje van zijn „kunnen"; Zoodat wij allerminst dan ook, Die eere hun misgunnen. Die vliegers ddar, in Soesterberg, Zijn zonder vrees of blaam; Maarvraag U af als mensch: „Hélaas, Waarin zijn zij bekwaam?" In 't dooden van een medemensch Zijn zij geraffineerd; Dat is het doel van èl dien durf, Zoo juist gedémonstreerd! Door talloos velen wordt dit ,,spel"(?) Dit ,,oorlogs-spel"(?) gelaakt! Wijl het wordt het, weer, bitt're ernst Van menschen duivels maakt! Het bloed, in stroomen, vloeien doet, Bij droeve werk'iijkheid; Waar d'ééne mensch den and'ren mensch Verdelging heeft bereid Wij weten toch: die ééne bom Haast dertig man... verscheurd! Waar Vader, Moeder, Vrouw en Kind Een leven lang om treurt Wij bidden den Almachtige, Hij ons t-en goede leid' Nu gansch de wereld, wederom Ten oorlog zich bereidt AD REM. Nadruk verboden. de bouwvoorschriften ontheffing te geven. Die scheefloopende perceelgrenzen komen in onze gemeente op velerlei punten voor en ik heb er reeds vroeger op gewezen, dat men m.i. door onderling overleg en r*'il- verkaveling dit euvel kan opheffen. Maar men doet in deze niets! Als voorbeelden van de hieriiit- voort vloeiende scheeve bebouwing noem ik behalve de hiervoor vermelde huizen aan de Julianastraat de Kolonieweg, de nieuwste huizen aan den Plasweg, enkele oudere huizen aan de Schrikslaan. Aan de zen laatsten weg is men bij de nieuwstge. bouwde woningen gelukkig weder in het gareel der regelmaat gekomen. Wij keeren nog even terug tot de groo- tere bouwblokken, wijl er nog eenige on der zijn, die m.i. de aandacht verdienen. Zoo het blok Kerkpad N.Z. 14-.18, tegen over den Kolenhandel nabij Station Soest- dijk en verder het groote nog in aan bouw zijnde blok (4 of 5 woningen?) aan de Steenhofstraat, ongeveer tegenover de Molenstraat. Men heeft Lier gewerkt met een zeer dunne baksteen, wat iets eigenaar digs aan het aanzien geeft. Het blok op zich zelf is m.i. niet af te keuren, maar zeer jammer is het, dat het staat op een te klein terrein! Juist dit groote blok had aan de zijkanten een flinke ruimte moeten hebben! Nog één groot complex willen wij noe men, n.1. het winkelgebouw van Weede straat Nos. 4452. Hier is een m.i. geluk kige en niet-overdreven moderne architec tuur nagestreefd. Vorm en kleur doen aan genaam aan; de beide verhoogde deelen breken op gelukkige wijze de gerekte vorm. Ik breng den lezer thans naar de Stad houderslaan, voorheen de Nieuwe Steeg. Mien heeft hier m.i. een voorbeeld van de stelling, die ik wel eens opwierp bij be sprekingen van onze tallooze uitbreidings plannen, n.1., dat het moeilijk te zeggen valt waar Soest zich in de naastvolgende pe riode zal uitbreiden. Tot voor enkele jaren was men hier buiten en zag men niets dan landerijen en kweektuinen. En nu is ook hier de vaak-veroordeelde 'lintbebouwing aan het hoogtij vieren. Reeksen van huizen zijn er verrezen waarbij thans de Oostzijde wordt volgebouwd. Het huizentype aan de ze zijde steekt gelukkig gunstig af bij den eersten bouw ter \westzjjde, maar (toch dreigt hier een wat al te groote eentonig heid in 'type. Wij maken thans een sprong naar het Hart. Wjij spraken reeds even over de be bouwing langs de Schrikslaan en vinden dan verder verscheidene kleinere huizen aan den Nachtegaalweg. Deze bebouwing geeft ons weder de opmerking in de pen, dat ook goedkoope huizen niet noodzakelijk leelijk behoeven te zijn en wij hopen, dat de Heer London vooral daaraan ook eens zijn aandacht zal willen geven. Thans blijft ons nog het Zuidelijk deel der gemeente met Soesterberg, hetwelk wij echter voor een tweede bespreking moeten bewaren. Wij eindigen echter niet zonder te herha len, wat wij in het begin reeds zeiden: er is eenige beterschap. Maar, dat wij nog geens zins voldaan zijn, zal zeker uit het voren staande wel zijn gebleken. Soest is en bijft, ondanks zijn mooie na tuur en verdere gunstige terreinsgesteld heid, een derde-rangs woonoord. Hoe ge heel anders had dit kunnen zijn! W. H. C. DOORMAN. Zooals die in aangrenzende gemeenten (Amersfoort, Baarn, Hilversum) voorko men. De nieuwste, overigens niet onaardige huizen aan de Molenstraat bij den Spoor weg.

De Soester | 1934 | | pagina 1