Het Rijkswegenplan. V M A P. ten BERGE A. J. II Speciale koopjes in alle afdeelingen I. L. H0KSBERGEN Advertentiën. Openbare Verkooping. ZevenHeerenhuizen Conversatie-les u we Spiege Etsenh; F. C. Kuyperstraat 10 TELEFOON 803 Samenwoning aangeb. verkoop v. Rundvleesch De Villa genaamd „Hendrika Johanna" R. KLOP- DE ZOETE Dat isgee B Bad-costi Bad-mant Badschoe Badhandt HET OR SOES SOEST Havensti Ruime etsen, enz. dreeri en pl currei een partij van het com IDA JG Soesterb, Heerenmode-artikelen - Ziet ei© Etalage - HOE LANG NOG? M!et volle instemmng lazen wij in „De Maasbode" het volgende entrefilet: „Vijftien „partijen" dongen bij de verkie zingen in Enschede naar een plaats in den gemeenteraad; twaalf doen er haar intrede. Dat vestigt nog eens de aandacht op het euvel van de versnippering van een teveel aan lijsten bij de verkiezingen, van de één- mans-partijtjes in de vertegenwoordigende lichamen. Vooral aan dit laatste kwaad dient radi caal een eind gemaakt. De éénmans-partijtjes vormen een bui tensporigheid van het stelsel der evenre dige vertegenwoordiging, welke 'n goeden en vlotten gang van zaken, hopeloos kan belemmeren. Wij hopen, dat de regeering hare aan dacht op dit euvel reeds gevestigd heeft en dat zij niet zal aarzelen om, liefst zoo spoedig mogelijk, -te komen met afdoende maatregelen èn tegen een al te gemakkelij ke en vaak belachelijke candidaatstelling èn tegenover het optreden van éénmans- „partijen" in onze publieke colleges. Deze maken het vormen van een behoor lijk bestuurslichaam vaak schier onmogelijk en leggen een onevenredig groot en dik wijls totaal nutteloos beslag op den natio- nalen tijd. Tot zoover het r.k. hoofdorgaan. Wij ondersteunen dezen aandrang met kracht. De Regeering talme niet te lang. Een verkiezingsjaar nadert en in dezen on- evenwichtigen tijd is het noodiger dan ooit een dam op te werpen tegen de be kende en algemeen erkende uitwassen van ons stelsel van Evenredige Vertegenwoor diging. Van de Regeering mag verwacht worden, dat zij voorzoover het aan haar ligt, het gezag van de vertegenwoordigende lichamen stevige en aan alle malligheid van Hadjememaarderij en verwarring van den staatkundigen strijd met persoonlijke Stre berei een eind make. Wij zijn reeds lang genoeg in den vreem de uitgelachen om onze dozijnen „partijen" en zijn er sindsdien niet eenige dozijnen fascistische en nationaal-socialistische bij gekomen? Excellentie de Wilde, pak aan! (de Vrijheid). G. P. D. STAATSBOSCHBEHEER REEDS 35 JAAR. Hiet Staatsboschbehcer werd 35 jaar ge leden ingesteld. Deze belangrijke Rijks dienst was eerst gevestigd in het gebouw van de Nederlandsche Heidemaatschappij, aan de Nieuwe Gracht te Utrecht, latei- in het gebouw van het park Nieuweroord en toen dit park werd volgebouwd, werd de dienst gevestigd in het gebouw van het Hoogelandsche park. Het vorig jaar is daarop nog een verdieping geplaatst; het geen er op wijst, dat deze dienst zich be langrijk uitbreidt. Thans heeft het Staatsboschbeheer 45.UÜ0 H.A. grond van 't Rijk onder'beheer. Voor verschillende gemeenten werd c.a. 11000 H.A. bosch aangelegd. De directeur, ir. E. D. van Dissel heeft 35 jaar lang de leiding van het Staatsbosch beheer gevoerd. EEN LANDELIJKEN BOND VAN ORANJEVEREENIGINGEN? Het bestuur der Oranjevereeniging te Amersfoort zendt het volgende schrijven rond: „Telkens weer blijkt hoe gewenscht het is een Landelijke Bond op te richten van plaatselijke vereenigingen, die zich ten doel stellen de verjaardagen van de leden van ons 'Vorstelijk Huis op gepaste wijze te vieren en die zich in het algemeen ten doel stellen de liefde voor vaderland en Vorstenhuis op te wekken en aan te wak keren. Het is reeds bekend, dat verschil- lende dier vereenigingen veel voor zulk een samengaan voelen om zoodoende el kaar van voorlichting te dienen, feestpro gramma's uit te wisselen enz. enz. Alle plaatselijke vereenigingen, die in principe genegen zijn hierin mede te wer ken, worden verzocht, daarvan op eeniger- lei wijze te doen blijken aan het bestuur der Oranjevereeniging te Amersfoort. Dit zal dan ten spoedigste een vergadering bij eenroepen, ten einde een en ander nader te bespreken en eventueel tot oprichting van een Bond van Oranjeverenigingen te komen." ZUIVERING BIJ DE MARINE. Een Aneta-telegram meldde uit Batavia; dt in de verschenen Memorie van Ant woord op het afdeelingsverslag van den Volksraad, betreffende de begrooting van het Departement van Marine voor 1935, ook in Indie een onderzoek ingesteld is naar de betrouwbaarheid van het perso neel der zeemacht. Bovendien zijn door de rechterlijke vonnissen en de genomen ad ministratieve maatregelen reeds ontslagen verleend. Deze- maatregelen leidden tot het ontslag uit den zeedienst van 81 Euro peesche en 545 inlandsche schepelingen. (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Zullen de nieuwe wegen geheel huiten Soest worden omgelegd Woensdagavond j.1. hield de Soe&ter- Bouwkring, Vereeniging ter behartiging van bouw-, grond- en woning-exploitatie- belangen, een vergadering van belangheb benden bij de uitvoering van het Rijkswe genplan in deze omgeving, in de kleine zaal van het Gebouw Religie en Kunst. Een 35-tal belanghebbenden was aanwe- ig, mcerendeels vertegenwoordigers van plaatselijke vereenigingen. Zoo merkten wij op Soest Vooruit, Soest-Zuid, Mij. tot Nut van 't Algemeen, Departement Soest, af- deeling Soest van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond, afdeeling Soest van de Vrijzinnig Democratische Partij, de Schil- derspatroonsvereeniging, de Centrale Win- keliprsvereeniging, de R.K. Middenstands- vereeniging, de Chirstelijke Middenstands- vereeniging, afdeeling Soest van de Alg. Boeren en Tuinders Bond, de raadsleden D. A. de Bruyn en P. van de Breemer, de Technisch Ambtenaar, belast met de lei- dng van Bouw- en Woningtoezicht, en an deren. De voorzitter, de heer P. W. Duin. Jr., prak de vrees uit, dat de nieuwe Rijks wegen volgens het Wegenplan geheel bui ten Soest zouden worden omgelegd, waar door Soes-t dan vrijwel van alle verkeer zou zijn verstoken, en dan een doode gemeente zou worden. Verkeer brengt vertier en doet Soest niet vergeten, terwijl anders Soest niet meer zal opvallen, met tot gevolg vertrek van bewoners en uitblijven van vestiging van nieuwe bewoners. Spreker wijst er op, dat van Amsterdam af Soest thans de eer ste grootere plaats is, waardoor men heen komt, wat belangen heeft voor de winke liers in het bijzonder. Spreker hoopt dan ook, dat de wegen op eenigerlei manier voor Soest behouden kunnen blijven. De heer W. van Gent, lid van den Raad der gemeente Amersfoort en bestuurslid van het Departement Amersfoort van de Maatschappij van Nijverheid en Handel, besprak aan de hand van diverse kaarten uitvoerig het Rijkswegenplan. Oorspron kelijk was de nieuwe weg geprojecteerd langs Soest en overstekende bij de Vlasak kers de spoorlijn. In 1932 is dat echter veranderd jdoor eenige te berde gebrachte bezwaren van Amersfoort, doch toen heeft men Amersfoort maar heelemaal laten lig gen. Thans is het plan een weg te maken door de Eemnesserpolder tusschen Baarn en Nijkerk, met halverwege een aftakking naar het Zuid-Oosten, naar Hoevelaken. Deze laatste weg voor de verbinding met Apeldoorn en met Arnhem en Nijmegen. Dan zal dus Amersfoort geheel geisoleerd worden en al het verkeer ver er buiten om worden gebracht. Welke groote nadeelen dat brengt, zal men practisch eerst mer ken, als het zoover is, doch dan is het te laat om nog te ageeren. Niet alleen, dat dit plan groote last en moeilijkheden geeft, ook zullen vele bronnen van inkomsten er geheel of gedeeltelijk door verdwijnen. Indertijd heeft Ir. Bakker Schut bepleit, dat men de zoogenaamde traversen (wegen midden door bevolkingscentra) moet laten verdwijnen, daar knooppunten midden in drukke plaatsen groote bezwaren opleve ren. "In plaaU daarvan moet men om de centra ringbanen aanleggen, zoo dicht mo gelijk bij het centrum met verbindingswe gen naar binnen toe. In Amersfoort wil men dat echter nu blijkbaar niet doen, want men maakt niet eens gebruik van de prachtige ringbanen, die daar reeds zijn en best bruikbaar aan het doel zijn te ma ken. In plaats daarvan projecteert men thans een hoofdweg met een knooppunt op liefst 7 K.M. van Amersfoort af. Het verkeer naar Arnhem zal dan over Hoe velaken moeten gaan. Als men echter de ringbaan om Amersfoort gebruikt, kan de weg naar Arnhem ten Zuiden van de spoor lijn blijven. Thans maakt men weg en knooppunt aan den Noordkant, doch daar ligt niet de natuurlijke uitbreiding van Amersfoort, die ligt aan de Zuidkant. De weg UtrechtZwolle komt er toch ook en als men nu ook nog een weg Amersfoort Zwolle gaat maken, wordt dat dus veel duurder. Het landsgedeelte, dat ten slotte profiteert van den weg BaarnNijkerk, omdat die voor hot Noorden korter is, is gerust 'niet zoo heel groot, wat spreker aantoont met een kaart, waar dat deel groen op is gekleurd. Men moet niet vergeten, dat thans een groot deel van het verkeer over den afsluitdijk gaat en men ook zal kun nen profiteeren van den weg Utrecht Zwolle. De voordcelen voor dat betrekke lijk kleine landsgedeelte, dat zal profiteeren van de kortere verbinding Baarn'Nijkerk, wegen lang niet op tegen de nadeelen van het algeheel isoleeren van Amersfoort. Een klein eindje omrijden is tegenwoor dig zoo heel erg niet meer. Daarbij moet men bedenken, dat in de toekomst na de drooglegging van den Zuid-Oostpolder van het IJselmeer toch ook nog een rechte ver bindingsweg zal moeten komen tusschen Muiden en Harderwijk, die dan door het verkeer naar Zwolle zal worden genomen als veel konter; een aan te leggen weg Baarn—Nijkerk zal dan vrijwel geen ver keer meer overhouden. Ten slotte wijst spr. er nog op, dat in het Wcgenplan alle nieuwe aan te leggen wegen bij Arnhem, Nijmegen en Utrecht midden door die plaatsen heen zijn gepro jecteerd, waarvoor men zelfs veel natuur schoon en mooie gebouwen heeft opgeof ferd. Waarom nu juist bij Amersfoort de wegen er heelemaal buiten om .moeten worden gelogd is dus een raadsel en spr. hoopt niet, dat Amersfoort hier hot proef konijn zal worden. Hierna verkreeg de heer Dr. J. H. Scheu- rer, Secretaris van de Kamer van Koop handel voor de Geldersche Vallei tc A'foort het woord en bepleitte, dat ten deze de be langen van Soest parellel loopen met die van Amersfoort. Men moet zich thans de plannen realiseeren, het is nu nog tijd. Als gezegd wordt, dat het plaatselijke belang (vertier, neering) moet wijken voor het al gemeen belang (verkeer) moet men ook acht geven op het bedrijfsbelang, speciaal het vrachtgoederen verkeer per auto. En dan blijkt, dat Amersfoort op heden min der is een doorgangsstation dan wel een overlaadstation voor tal van vrachtgoede rendiensten per auto, die toch ook in Amersfoort zelf moeten zijn. Die moeten dus toch naar Amersfoort, zelfs al zou de snelverkeersweg geheel buiten Amersfoort om loopen. Dit is zelfs erkend door een Ingenieur van Rijkswaterstaat, die toegaf, dat de weg AmsterdamAmersfoort toch op zich zelf nog druk genoeg zal blijven. Doch dan mag men zich afvragen, of de weg BaarnNijkerk dan wel genoeg voor deel zal opleveren, zooveel als het nadeel van Amersfoort ruim te niet doet. Spr. betwijfelt dat. Zwolle verdwijnt reeds tegen woordig langzamerhand als Hverlaadsta-j tion en het overladen komt meer en meer jn Amersfoort, dat vrijwel in het centrum van het land ligt en dat nog meer zal ko men te liggen, als het IJselmeer geheel is ingepolderd. De spoorwegen hebben het goed gezien, toen zij Amersfoort als be langrijk knooppunt aanwezen. Zelfs al is er een korteren weg, dan zal het verkeer toch steeds blijven zoeken naar den beteren weg, waarlangs de relaties zijn, al is die ook wat langer. De provincie Utrecht ontwikkeld zich d<?n laatsten tijd flink en wel voornamelijk hi twee afzon derlijke deelen, waarvan Utrecht en Amers foort de centra zijn. Het centrum Amers foort geheel van het groote wegennet gaan isoleeren, lijkt dus weinig aanbevelens waardig. Daarenboven moet men bedenken, dat ook bij aanleg van den weg Baarn-Nijkerk later toch de weg over Soest naar Amers foort zal moeten komen, en dan zal men zien, dat het grootste deel van het verkeer van den weg BaarnNijkerk afgaat. Het wegennet raakt ten nauwste de wel vaart en ontwikkeling der streek, en het verkeer kan men nu eenmaal niet buiten de bevolkingscentra om houden, daar dat ver keer daar juist moet zijn. De uitvoering van het Wegenplan 1932 is aanstaande, de weg BaarnNijkerk is ingedeeld in de 2de categorie en binnenkort zal dus wel met de uitvoering er van moeten worden begonnen. De eindbeslissing is dus in een zeer verge vorderd stadium en thans kan men nog met feiten en argumenten komen om aan te toonen, dat omlegging van de wegen geheel om Amersfoort en Soest heen niet aanbevelenswaardig is. Wacht men echter langer, dan gaat de voorbereiding door en als het plan eenmaal definitief is vastge steld, helpt reclameeren en protesteeren niet meer. Dan kan men beter thuis bij de vrouw blijven zitten. De voorzitter, de heer P. W. Duin Jr. heeft uit het voorstel van het Comité Amersfoort gezien, dat 'dit de weg naar Zwolle toe wil laten loopen over Soest en wel ten zuiden van de spoorlijn Baarn Amersfoort tusschen die spoorlijn en de Lange Brinkweg in. Doch de weg daar is nog voor Soest van weinig belang. Of die weg nu buiten Soest om komt veel verder weg of wat dichter bij, maakt voor Soest nog niet zooveel verschil. De wensch van velen hier is de weg door Soest, op een nader te bepalen punt, te behouden. Spr. wijst er op, dat bij het'algeheel verdwijnen van de verkeerswegen uit Soest het gevolg zal zijn, dat de zaken schade lijden en het daarin gestoken kapitaal geheel of gedeel telijk zal worden vernietigd. Het praatje, dat de zakenmenschen van het doorgaande verkeer geen voordeel hebben, lijkt niet ge heel juist als men op,let hoevele automobie len uit andere provincies hier stilstaan en parkeeren. W(at de gevolgen zijn van om legging der wegen geheel buiten de plaats om, kan men thans zien aan Muiden en Maarden, waar vrijwel alle verkeer en ver- ties is verdwenen, waar geen toerisme meer is en waar het een doode boel is geworden. Dat slaat terug op de bevolking, die dan terugloopt, in plaats van zich uit te brei den. In Muiden en Naarden zal men daar echter nog niet eens zooveel nadeel hebben gehad, als Soest zal krijgen, daar men daar in de zeer smalle straten toch niet met een automobiel kon stilstaan of par keeren, wat in Soest wel kan en ook veel gebeurt. Spreker ziet in het omleggen van de wegen buiten Soest dan ook een zeer groot nadeel voor de geheele gemeente, welk nadeel men zich wel eens goed mag realiseeren, vóór het te laat is. De heer Dr. J. H. Scheurer wijst in dit verband nog op de plannen over den bree den verkeersweg over den Eng. Wellicht zou de weg daarlangs kunnen worden ge legd, als men hem in Soest liever niet ten Noorden van den Lange Brinkweg heeft. Waar ten slotte de weg door Soest komt te loopen, is het Amersfoortsche Comité na tuurlijk onverschillig, als hij maar door Soest en door Amersfoort komt. Spreker geeft dit plan in overweging. De heer P. W. Duin Jr. herinnert er aan dat in het vorige uitbreidingsplan de weg over den Eng op 40 Meer was geprojec teerd, zoodat die wellicht als snelverkeers weg naar Amersfoort is te gebruiken. Spr. veronderstelt, dat die weg in het nieuwe, komende, uitbreidingsplan wel zal zijn ge handhaafd. Alsdan ware misschien in over weging te nemen voor de huidige Rijks straatweg en voor den nieuwen Engweg een éénrichtingsverkeer in te voeren. Dan blijft het verkeer tenminste door Soest heengaan en wordt tegemoet gekomen aan de bezwaren van den handeldrijvenden mid denstand. De heer D. A. de Bruyn herinnert er aan dat indertijd pogingen zijn gedaan, om op den Rijksstraatweg grondafstand van de eigenaars tc verkrijgen tot een afstand van 6 Mieter achter de boomen. Dat is veel ge bleken, daar dan vele voortuintjes geheel zouden vervallen en zelfs huizen en ge bouwen. binnen dien grens zouden komen, Dat stuitte alles op te veel bezwaren. Wel licht zou men thans eens kunnen probeeren, om grondafstand te verkrijgen, over een afstand van 3 Meter achter de boomen, dat zal misschien wel gelukken en dan kan men zoo al een heel, gretige wegverbree- ding verkrijgen. Velen hebben daartoe al principieele toezegging gedaan. De heer Dr. J. H. Scheurer zou het op prijs stellen, indien het Amersfoortsche Co mité van Actie ten deze werd uitgebreid met een vierde lid uit Soest.*Dan zou die Soester ook steeds bij alle besprekingen aanwezig kunnen zijn en de Soester belan gen zouden dan niet over het hoofd wor den gezien. Men moet echter een klein co- x' hebben om gemakkelijk te kunnen werken. Na eenige onderlinge besprekingen wordt ten slotte besloten den heer P. W. Duin Jr. als Soester afgevaardigde toe te voegen aan het Amersfoortsche £omité en verder aan alle tegenwoordig zijnde vereenigingen te verzoeken éèn afgevaardigde te willen aanwijzen in een te vormen Soester sub- Comité, eventueel aangevuld met afgevaar digden van nog andere lichamen, die nog nader belangstelling in deze zaak toonen. Ter bestrijding der kosten zal elke veree niging dan tevens opgeven hoeveel zij ma ximum daarvoor ter beschikking van het ub-Comité kan stellen. Deze opgaven zul len worden gedaan aan den heer P. W. Duin Jr., Spoorstraat 31 te Soest. Na een woord van warmen dank aan de heeren Dr. Schejnrer en van Gent voor hun komst en toelichting der plannen, werd de geanimeerde vergadering te omstreeks 10.30 uur gesloten. Dinsdag j.i. overleed na zeer korte ongesteldheid ons geliefd zoontje en broertje Cornelis Arie, in den ouderdom van 8 jaar. SOEST, Torenstraait 3b. W. G. MIDDELMAN M. MIDDELMAN— LANSER BEPJE WOUTJJE MIESJE De begrafenis zal plaats heb ben Zaterdag (heden) 12 uur op de Soester Alg. Begraaf plaats Dankbetuiging. Voor de vele blijken van belang stelling gedurende de ziekte en net overlijden van onze geliefde Dochter, betuigen wij onzen oprechten dank. fam. H. .GEIJTENBEEK. SOEST, Juli 1934. Belvédèreweg 10. TANDARTS AFWEZIG vanaf Maandag 30 JULI tot 13 AUG. Spoedgevallen Tandarts v. ECK voor bejaard echtpaar. Twee a drie kamers met gebruik van keuken. In dien gewenscht met verzorging. Cen trum Soestdijk. Br. onder No. 56, ZIJTVELD'S BOEKHANDEL. Bij vonnis van de Arrondissements- R'echtbank te Utrecht d.d. 25 Juli '34, is het faillissement van J. van. Arkel, wonende te Soest, verklaard te zijn opgeheven wegens gebrek aan baten. BAARN, Sophialaan 10. De Curator: Mr. J. C. M. TONDU Te huur mooie Landhuizen a.d. Heideweg,. No. 54, 62, 64, bev. 5 kam., badkam., m. ingeb. bad, gasage, enz. Huurprijs 37.50 p. m. Bevr. Heideweg 56. Te keep BEKLEEDE BADSTOEL, zoo goed als nieuw 10.Sophialaan 1. Wegen onvoorziene omstandigheden voor direct gevraagd een flinke dagdienstbode zich aan te melden vóór 12 of tus schen 6 en 8 u. 's av. Julianastr. 54. WEGENS VERTREK te koop Hoenderpark met complete inventa ris, zeven hokken, kippen, etc. Bevra gen aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD: NET dagmeisje voor de maand Augustus. Adres voor inlichtingen: Beukenlaan lla. GEVRAAGD: FLINKE Huisnaaister goed Japonnen kunnende naaien. Br. onder No. 510 S'bergschestraat 8. Biedt zich aan een flink Dagmeisje alle werkz. k. doen, gedurende de maand Aug. Brieven onder No. 511 aan het bureau van dit blad. Verstelnaaister BIEDT ZICH AAN. Brieven onder No. 512 aan 't bur. van dit blad. HEDEN, ZATERDAG, van half 10 tot 1 uur AAN HET ABATTOIR Lappen 25, Stukjes 30, Biefstuk 40 ct. per pond In kl. beschaafd gezin wordt inwoning aangeb. voor besch. eenv. dame, midd. leeft., tegen zeer voordeelige condities. Adres: Julianastraat 45. IO stokjes Prima Bourbon Vanille, hygiënisch verpakt in Glaskokers. Vraagt Uw kruidenier, maar vooral merk V.I.C Vegetarische Levensmiddelen R.V.L worden zonder prijsverhooging ge. leverd door R. Hagenbeek, Ferd Huycklaan 22, Soest. Vraagt prijzen Te huur HALVE VILLA, Mendelssohnlaan 0 RUIME suite, en serre, keuken, kei. der, W.C., 4 sl.kamers, 3 met vaste wascht., voor- en achterbalcon, gr. zolder met 2 kamers, tuin, m. garage, gas, el. licht en waterl. Huur slechts 450.per jaar, voor minstens 2 j. WALTMANN en Co. Mendelssohn. laan 5. SOESTDIJK. Mej. S. Portengen Gedipl. Pedicure. Middelwijkstr. 60 Spreekuren: Dinsdags en Donder dags van 912 en 27 uur Ook aan huis te ontbieden Piepkuikens vanaf 1 kwartje. Braadkuikens, Braad- en Soepkippen bij H. van Zijtveld, Poelier, Julianastraat 62. ZAADPLANTEN Verspeende Asters, lage en hooge Afrikanen, Leeuwenbekjes, Lage O.I. kers, Nemesia, Phlox Drummondi, enz. 1 cent per stuk. Lobelia 3 cent, Begonia Semper florens 4 ct. Petunia 7 ct. Bolbegonia 10 ct. Salvia 10 ct. E. VAN OEST OUDE GRACHTJE 17 SOEST Notaris A. O. DAMMERS te Soest zal op DINSDAG 31 JULI 1934 des voorm. 11 UUR i.h. Hotel „Eem- land" a.d. v. Weedestraat te Soest PUBLIEK VERKOOPEN: A. met erven, tuinen, en schuren, a.d. Burg. Grothestr. Nrs. 48, 50, 52, 54, 56, 60 en 62 te Soest, benevens een daarachter gel. terrein en een weg n.d. Burg. Grothestr. tezamen groot 77 A. 21 c.A. Te veilen in 8 perc., comb. en massa. De perceelen Burg. Grothestr. Nrs. 50 en 54 zijn verhuurd resp. voor 41.67 per maand tot 1 Mei 1935 en 137.50 per 3 maanden, de overige perceelen zijn vrij van huur. Elk der perc. bevat: ben. 2 kam., enz., gang, keuken, kelderk., W.C., (de perceelen 1 en 7 daarenb. een 3e kam.) en bov. 2 gr. sl.k., 1 kl.k., badkam., gang m. W.C., en daarb. gr. zolder en is voorzien van gas, water leiding en electr. licht. B. met erf en tuin, a.d. Lange Bergstr. Nr. 25 te Soest groot 7 A. 55 c.A. Bev.: vest., hall, (m. kl. en prov. kasten en toilet), zijk., voork., (7x5 M.) tusschenkam., m. overd. terras, serrekam., gr. keuken en bijk., bergpl. kelder en boven: 3 gr. en 2 kl. sl.k., badk. (m. vaste wascht.) W.C. en daarb. een zolder en is voorz. van gas, waterl. en el. licht. Zeer geschikt voor pension, tehuis voor ouden van dagen, e.d. Bez. de perc. sub A vermeld Dinsd. en Donderd. van 24uur en het perc. sub B vermeld Dinsd. en Donderd. van 103 uur Aanv. b.d. bet. der koopp. vóór of op 31 Augustus 1934. Nad. Inl. ten kant. van gen. Nots. van Weedestraat 27. Soest. Eet meer KAAS en EIEREN Volvette Graskaas, per pond 25 ct. Leidsche Kaas, p. p. 16 en 18 ct. Goudsche Kaas, per pond 16 ct. Edammer, 40 plus per pond 25 ct. Oude Leidsche, per pond 30 ct. Oude Goudsche, V.V., per pond 35 ct. Volvette Roomkaas, per stuk 30 ct. Blue Band en Planta, per pond 60 ct. Fijnste kw. Margarine, p. p. 55 ct. Melkjoghurt, per Liter 20 ct. Verder verkrijgbaar: Roomboter, Koffieroom, Slagroom, Gortepap, Vla, fl. gepast. Mjelk en fl. Karnemelk en Hoogland's Roomijs Versche Eieren 10 voor 28 ct. Beleefd aanbevelend H. KINDERDIJK - BIRKTSTR. 8 Hoek Eikenlaan Opleiding voor examens. Leiding bij sudie. Vertaling van correspondentie en officieele stukken in de moderne talen Matige conditie Leerares M.O. en L.O. Opruiming E VOLVETTE BELEGEN V ROOMKAAS smeerkaa: Slagroom, Kol homoniseerde j. VAN DUIN en tal vanA Kunstvoorwc U in rijke k TE Adres den h> Burgem. Gr< Kunstmeststoffe TURFSTR00ISEL 0CHTENDV0ER lst kwaliteit. Con Middelwijkstr. 28 - Gediplomeert Piano K.N.T.1 Eerstbeginnende kerkpa Spreekuur Di: Prima Hollar Rijwielen vana Race-Rijwielen Stofzuigers enorm zuigv Lampekappen zijde en Krone Mooie collectie Lampen, Scher Wandlampjes, TUINSLANG Vakkundige ting voor Rijt B

De Soester | 1934 | | pagina 2