Eerste lies iaatwerk Fraaie Meubilaire Goederen, «s ssrsjssss ssz. sjsl as yo ©4 o< Of HORS D'OEUVRE. TWPEDE BLAD. ZATERDAG 11 AUGUSTUS No. 64 Ook voor U, mijnheer, is UW aangewezen ad voor SIGAREN Reeds vanaf 3 ct. een PRIMA SIGAAR Bekendmakingen HÉ Officieel O^Plaatselijk Nieuws^ DAMES HEEREN KLEERMAKERIJ Tel. 803, F.C. Kuyperstr.10 Soesterberg BESTAAT ER REEDS een werkelijk „GOED PORTRET" VAN UW KINDEREN Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Sport >0 PARSIFAL F. C. Kuïjperstraat 13, Soest, Tel. 883 Verder vele merken in diverse prijzen DOCH OP ALLES BESPAART U 30 pCt. DIENSTPLICHT. Bekendmaking inzake vrijstelling. De Burgemeester van Soest brengt ter algemeene kennis, dat Lourens Wortel, ingeschrevene voor den dienstplicht, lich ting 1933 dezer gemeente, bij besluit van den Minister van Defensie, dd. 2 Augustus 1934, VIIe Afd. No. 320 V., met ingang van 1 October 1934 voorgoed vrijstelling van den dienstplicht is verleend wegens kost winnerschap. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag dezer bekendmaking beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschre ven personen, of door diens wettigen ver tegenwoordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn omkleed, en worden ingediend bij den burgemeester, >ter secretarie dezer gemeen te. De Burgemeester zorgt voor de door zending van het verzoekschrift. Soest, 9 Augustus 1934. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. SOESTER SCHAAKC:. In haar clublokaal Gebouw Religie en Kunst, hield bovengenoemde club Dins dagavond een zeer geanimeerde propa- ganda-avond, die door de activiteit van het bestuur a'ls een groot succes voor de club kan beschouwd worden. In zijn openingswoord sprak de voor zitter de heer H. Schreuder over den moed die hij bezat om in den zomer 'n propa. ganda-avond te organiseeren voor scha kers, daar men dan toch 't minst aan scha ken denkt, maar de Soester-Schaakcl. telt veel trouwe leden. Spreker dankte" dan ook alle leden die hebben medegewerkt om de zen avond te doen s]^en, enheette alle aan. wezigen van harte welkom. Dat er onder de leden een goede clubgeest heerscht, be wijst wel het groote aantal prijzen, welke de leden voor dezen avond aan de club afstonden. Spreker was hier tsotsch op; hij bracht aan al de schenkers zijn welge- meenden dank. Spr. hoopte dan ook dat alle schakers van Soest, Soestdijk en Baarn lid zullen worden van de Soester Club. Als verrassing kon spreker mededeelen, dat het lid, de heer Verzaal een keurige Ranglijst aanbood.'die algemeen werd be wonderd en een welverdiend applaus had. De daarna gehoulden bliksemwedstrijd had ieders belangstelling. Met vuur werd om de prijzen gestreden. De voorzitter kreeg het wel eens benauwd als allen hun uitslag kwamen melden, en weder onge duldig wachtten op de volgende ontmoe ting, doch de hr. Schr. had alle touwtjes in handen, zoodat de wedstrijd een zeer vlot verloop had. De heer Reneman zal deni nacht wel niet hebben kunnen slapen door zijn gong slaan. Om 11 uur kon tot uitreiking van de prijzen worden overge gaan. In den gehouden winterwedstrijd behaal de na loting in groep 1 de heer Wickel den lsten prijs, de heer Schreuder den 2den prijs en de heer Timmer Sr. den 3den prijs. In groep 2 na loting de heer Hoek den lsten prijs, en Thomasze den 2den prijs. In groep 3 de heer G. J. de. Vries den lsten prijs en de heer Olie den 2den prijs. Als uitslag 'v^n den bliksemwedstrijd kan gemeld worden dat de navolgende heeren het hoogst uitkwamen met 3 punten uit 3 partijen: J. de Regt, J. Gorter, C. van Krimpen, S. de Zoete en H. A. Stork, zoo dat deze heeren allen een eersten prijs be haalden, de ciaarop volgende heeren behaal den 2punt uit 3 partijen: J. Haak uit Amersfoort, C. de Jong en P. Olie, die allen een 2den prijs bemachtigden. Als 3de prijswinnaars kwamen de volgende heeren in aanmerking met 2 punten uit 3 partijen: J. C. W^ickel, J. J. W. Blom, J. C. Tho masze, P. de Regt en Jac. de Bruin uit Baarn. Met genoegen kan de Soester Schaakclub op dezen avond terug zien, en wij wenschen haar nog veel nieuwe leden toe, en roepen alle schakers op om Dins- dagsavoud op te gaan naar het gebouw Religie en Kunst, aan de Rembrandtlaan. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kapeieren: exitra groot I.hoogste prijs 3.65; middelprijs 3.40I 3.50; laagste prijs 3.35; eendeieren 2.alles per 100 stuks. Aanvoer 12000 stuks, handel vlug. NAZORG COLLECTEDAG T. B. C.- PATIENTEN. Door de Vereeniging tot bevordering der belangen van T.B.C.-patiënten zal op Zaterdag 18 Augustus a.s. een collecte worden gehouden, ten bate van hen, die voor Nazorgbehandeling 4n aanmerking komen. Door het Gemeentebestuur is reeds toe stemming verleend om een beroep te mo gen doen op de offervaardigheid van het Publiek en wij vertrouwen thans, dat een ieder nu naar draagkracht zal willen bij dragen, teneinde het groote leed te kunnen lenigen. Geeft wat gij kunt missen en gij hebt een daad van Naastenliefde verricht. Dames, die zich beschikaar willen stellen om te collecteeren, gelieve zich zoo spoe dig mogelijk aan te melden Birktstraat 23, Soest. ONGEVAL. Het dochtertje van den heer Brons, wo nende aan den Nieuweweg alhier, reed Donderdagmorgen per rijwiel in de Kerk straat, naast den bestelwagen - van va,n Gend en Loos. Waarschijnlijk doordat het kind te forsch remde, viel ze met het lij wiel om, tengevolge waarvan ze voor een der achterwielen van den bestelwagen te recht kwam, en een der achterwielen haar over de linkerhand reed, waarvan enkele vingers werden gekwetst. Zij werd in den apotheek van Mej. v. d. Rij binnengeleid en voorloopig verbonden. VREEMD. De inwoners van Soest kunnen heden ten 11 uur op het Gemeentehuis bezwaren in brengen tegen de oprichting van een warm. wateroven in een perceel alhier, zulks in de plaats van een gewone houtoven die dan zal worden afgebroken. Vreemd, zeer vreemd is het, dat deze heetwateroven reeds in October j.1. gereed kwam, en dus reeds lang in gebruik is in het door ons bedoelde perceel. Toch kan men heden 10 Augusths dus 10 maanden nadat er gebouwd is, nog be zwaren inbrengen. Vreemd. SLECHT WERKENDE STUUR INRICHTING EN REMMEN. Naar aanleiding van een kortgeleden voorgekomen ongeval in ons dorp bij cNieuwerh., wat te wijten was aan de slecht werkende stuurinrichting, vestigt men onze aandacht op de aldaar gelegen ga rage van den heer Stam. Ieder automobi list kan in die garage op de zeer prakti sche hydraulische inrichting vlug en goed, naar wij vermeenen kosteloos, zijn stuur inrichting en ook de remmen, laten nazien. VERBLINDENDE VERLICHTING Een van onze lezers vraagt ons nogmaals de aandacht van de wielrijders te vestigen op het verkeerd plaatsen van hunne lan taarn op hun fiets. Vooral met elertrische lantaarns is dat voor voetgangers en auto mobilisten zeer hinderlijk, als het licht precies in hun oogen schijnt. Het licht moet een weinig naar beneden, op den weg, gericht zijn. Wij roepen de medewerking van alle wielrijders in, om aan dit hinder lijke en gevaarlijke euvel een einde te ma ken. AANBESTEDING. Vrijdag, 10 Augustus 1934, te 11 uur v.m. is door Burgemeester en Wlethouders der Gemeente Soest, ten gemeentehuize in het openbaar aanbesteed: a. enkele herstellings- en vernieuwings- werken aan de U.L.O. school aan de Mid delwijkstraat te Soest. b. het uitbreiden en verharden van het speelterrein c.a. achter de U.L.O. school a.d. Middelwijkstraat te Soest. Inschrijvers waren de H.H. Middelman, Hilversum A. f 480. v. d. Hoek, Soest A. f 475; B. f 1375. Kamphorst, Soest, Massa f 1785. Wliss, Soest, A. f 584; B. f 1690. Massa f 2274. M. de Zoete, Soest f A. f 398. S. B. L. O. 25 Augustus a.s. organiseert de Soester Bond van Lichamelijke Opvoeding weder om haar jaarlijksche atletiekwedstrijden. Werden deze verleden jaar te Soesterberg gehouden, dit jaar zullen ze plaats hebben op het terrein van de voetbalvereeniging „Esvac", gelegen aan de Schrikslaan te Soest. De volgende nummers staan op het pro gramma: Heeren: 100 M., 400 M., 1500 M., hoog springen, verspringen, discuswerpen, ko- gelstooten, speerwerpen en 4 x 100 M. es-- •tafctte. Dames": 100 M., hoogspringen, versprin gen, discuswerpen, kogelstooten, speer werpen en 4 x .100 M. estafette. Heeren junioren: 80 M., hoogspringen, verspringen, 4 x 80 M. estafette en bij vol doende deelname speerwerpen en kogel stoot en. Meisjes: 60 M., balwerpen, verspringen en 4 x 60 M. estafette. De inschrijvingen, welke geopend zijn voor inwoners der Gemeente Soest indi- widueel en voor leden van de bij de S.B. L.O. aangesloten sportvereenigingen als zoodanig, worden tot uiterlijk 20 Augustus a.s. vergezeld van het verschuldigde in schrijfgeld, hetwelk voor dames en heeren 25 cent, voor meisjes en junioren 10 cent per nummer en voor estafetteploegen zoo wel van dames en heeren als van meisjes en junioren 50 ct. p. ploeg bedraagt, in gewacht bij de navolgende adressen: te Soesterberg bij den Heer J. Groote- wal, Kampweg 47c, aldaar; te Soest bij den Heer G. J. Assink, Beu kenlaan 15a, aldaar. Vele fraaie prijzen zijn reeds beschikbaar gesteld, terwijl daarenboven aan de(n) deelnemer(ster) \velke, ter beoordleeling van het bestuur van de U.P.A.B., dien dag \de beste prestatie levert, een prachtigen beker zal worden uitgereikt. GOEDE VANGST VOOR DE SOESTER POLITIE. In den laatsten tijd kwam het herhaal delijk voor, dat alhier diverse diefstallen werden gepleegd, die maar niet tot oplos sing konden worden gebracht. Vele malen werden rijwielen gestolen, werd pluimvee vermist e.d. Zaterdagavond j.1. werd wederom een rijwiel ontvreemd, dat tijdelijk onbeheerd stond voor het café van de weduwe S. aan de Laanstraat. De Soester politie kreeg toen een draad in handen en op haar ver zoek is toen te Amsterdam door de Am- sterdamsche politie aangehouden de vroe. gere Soester inwoner G. C. B* thans te Amsterdam woonachtig. Ook is aldaar het gestolen rijwiel in beslag genomen, waar inmiddels al meerdere veranderingen aan waren aangebracht, zooals verwisseling van merk, van banden e.d. Zoowel B. als het rijwiel zijn naar Soest overgebracht en aldaar ter beschikking gesteld van den Burgemeester. Uit het verder ingestelde onderzoek bleek, dat B. zich eveneens had schuldig gemaakt tezamen en in vereeni ging met anderen, waaronder H. K. uit Soest, aan diefstal van kippen en kalkoe nen. IC. is eveneens door de Soester poli tie aangehouden. Beiden zullen ter beschikking worden gesteld van den Officier van Justitie te Utrecht. RIJWIEL GESTOLEN. Dezer dagen is wederom een rijwiel ont vreemd, ditmaal ten nadeele van J. B. t. H. aan de Koninginnelaan. De politie stelt ten uitvoerig onderzoek' naar den dader in. Gedurende deze maand nog speciale prijzen ERNSTIGE AANRIJDING. Dinsdagmiddag te ruim 2 uur had een ernstig ongeval plaats op de Burgemëester Grothestraat, waar de bestrating is opge broken wegens wegvernieuwing. Ten ge rieve van het verkeer wordt telkens slechts de helft van den weg opgebroken en werd het verkeer over het niet opgebroken ge deelte geleid. Daar die helft natuurlijk te smal is om al het verkeer uit beide rich tingen op te nemen, wordt om beurten het verkeer uit de eene en dat uit de an dere richting doorgelaten, waarbij een der richtingen voorrang heeft. Zoo was het ook Dinsdagmiddag, toen twee wielrijders uit de richting Amers foort aankwamen rijden. Deze stoorden zich echter niet aan de gegeven aanwijzin gen en reden door, hoewel het verkeer van de andere zijde op dat oogenblik doorgang had. De breedte van de weghelft liet dat wel toe, doch de achterste wielrijder kwam met zijn voorwiel in aanraking met het achterwiel van den voorste, waardoor hij kwam te vallen en in aanraking kwam met een juist van de andere zijde passeerende automobiel. De 64-jarige wielrijder, A. C. uit Soest, smakte op den grond en bleef daar kreunend van pijn liggen. Dr. de Vos verleende de eerste hulp en deed den pa tiënt n$ar Nieuw Mariënburg vervoeren, alwaar hij verder door de doktoren de Vos en Rupert werd onderzocht. Hij bleek meerdere ribben te hebben gebroken en ook nog andere inwendige kneuzingen te hebben bekomen. Later is hij naar het'St. Elisabeths Gasthuis te Amersfoort overge bracht. Zijn toestand is naar omstandig heden redelijk. EEN AUTO-ONGEVAL. J.L. Woensdagavond had op de Rade- niakersitraat alhier een vrij ernstig auto ongeluk plaats, doordat een luxe-auto, die met een snelheid van naar schatting f0 K.M. reed, van achteren op een stilstaande GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: zwarte hond zilveren heerenhorloge met ketting bal nummerplaat van een auto nummerbewijs van een motorrijtuig bos sleutels hond belastingmerk paar jongensschoenen boodschappentasch Terug te bekomen: Molenstraat 41 Julian astraat 53 Eikenhorstweg 2 Eikenhorstweg 2 politiebureau politiebureau Verlengde Talmalaan 11 2de Heeserlaantje 8 Birktstraat 31b politiebureau (6 „Briefkaart" Foto's vanaf f 2. vrachtauto van de firma van Soest uit Zeist botste, welke auto zich vóór Huis ten Halve bevond en van voldoende verlich ting voorzien was. De bestuurder van de personen-auto, de heer van Rooy, bekwam een zware verwonding en moest naar de Rijksklinieken te Utrecht worden overge bracht. Poor de politie van Soesterberg wordt een onderzoek ingesteld. OPENLUCHT BIOSCOOP. J.1. Woensdagavond was er wederom openlucht-bioscoop in Huize ten Halve, welke goed bezocht was; het prachtige zo merweer heeft het hare daaraan bijgedra gen. Ook des middags hebben de kinderen in de zaal genoten. Gedurende de maand Augustus is er bioscoop in Huis ten Halve. Deze nieuwe attractie tijdens de vacantie blijkt wel in te slaan. In Hotel Bellevue was Maandag j.1. openlucht-bioscoop, en zullen daar eveneens voorstellingen op het terras worden gegeven. Het programma vermeldt een keur van do'lle kluchten, tee kenfilm en natuurfilm. De bezoekers amu seeren zich uitstekend en is het een wel kome afleiding in den zoelen zomeravond buiten van een opwekkend programma te kunnen genieten. Wij raden onze lezers aan deze voorstel lingen eens te bezoeken. Het zeer geringe- entree kan geen beletsel zijn. E. S. V. A. C. Zuidvogels I spelende in de le klasse van den Gooische Amersf. Zaterdagmid dag Competitie heeft het 1.1. Zaterdag te gen Esvac I niet kunnen bolwerken. Met 50 werden zij geklopt. Zaterdag 11 Augustus a.s. komt een sterk elftal van de Sportclub Bilthoven een wed strijd spelen tegen het Esvac Zaterdagmid dag elftal. Het team van BILTHOVEN bestaat grootendeels uit oud le klas K.N.V.B. spelers, waaronder zelfs nog en kele oud-internationales. Spelers als van Nus, van Dillen, ten Bo- kum, Hemelraad, Koedam e.a. zijn een waarborg dat het publiek Zaterdagavond een fraaien wedstrijd te aanschouwen krijgt. Deze ontmoeting vindt plaats in het Burgem. Dekethpark en vangt te 7 uur aan. Het le elftal neemt Zondag deel aan de Zilveren Vliegtuigwedstrijden te Soester berg. Voor de 1ste ronde is geloot tegen J.S.V. I uit Jutphaas. Deze wedstrijd vangt te 4 uur aan, ter rein V. en A.V. „Soesterberg" aan den Kampweg te Soesterberg. Begin September vangen wederom de competitiewedstrijden aan. Jongelui die daar nog aan wenschen deel te nemen, mel den zich zoo spoedig mogelijk aan bij den secretaris, Koninginnelaan 22. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Ja, juffrouw, wat zal ik U zeggen. Dat is hier een jaarlijks terugkeerend verschijn sel. Juist in het drukste van 't seizoen breekt men onzen overdrukken verkeers weg op, om hem gedeeltelijk te vernieu- wen. Neen, zoo erg als dit jaar, heb ik 't toch nog nooit meegemaakt. Net zooals LT zegt. 't Is afgrijselijk. Wat dat betreft, juffrouw; fatsoenlijk op of langs de straat loopen, kun je hier al jaren niet meer. Neem me niet kwalijk, juffrouw; ik be doel niet, dat U niet fatsoenlijk loopt. U loopt hemelsch, U zweeft over de straat. M.aar ik bedoel, dat er geen fatsoenlijke gelegenheid is, om te loopen. Wat dat betreft; ze zijn druk doende, om 'n wandelpad achter de boomen te krijgen. Juist, juffrouw; IK zie het ook nog niet. Ongelukken! Ik heb reeds m'n beide ar men en beenen gebroken en had ik er meer gehad, dan waren die stellig ook niet meer heel. Rest nog maar m'n ééne nek, eq dan ben ik voor goed van die straat-misère af. Nou, ik denk, dat het Gemeentebestuur er weinig aan kan doen. Ja wel, maar zoo gemeen zijn ze toch niet, om de verkeersongelukken expres in de hand te werken. Ja, begrijpen doe ik het ook niet goed. Me dunkt, als men van hier uit, tijdig aan Waterstaat 'n tip had gegeven, zou het zoo'n vaart niet geloopen hebben. Zondag a.s.: 2 uur Hilversum comb.Soest II 4 uur Hilversum comb.Soest I Zondag a.s. treden de le en 2e elftallen in het veld voor een paar oefenwedstrijden tegen een paar sterke Hilversum combi- natie's op het terrein van de V.V. „Hil versum". Vertrek 2e elftal om 1 uur en le elftal om 3 uur vanaf Eikenlaan. Vorige week speelde het le elftal te Soesterberg een oefenwedstrijd tegen de club van dien naam. Een zeer vriendschap- Pas op, juffrouw; daar werden we wa rempel beiden haast van de sokken gere den. Ze graven en breken, Ze smijten en steken, De steenen liggen aan den kant, Je breekt je nek op bergen zand; Je weet niet, waar te loopen, 't Zijn niets dan kuilen, hoopen, En daarvoor, goed geteld, Betaal je wegengeld. Bravo, juffrouw! Dat hebt Uwes mooi gezeid. Nou, adjusjes; tot het volgend jaar. We zullen dan maar op beter hopen. Dag juf frouw! DIXI. pelijken wedstrijd waarin door beide par tijen, soms aardig spel gegeven werd. Na dat Soest eerst de stand op 31 gebracht had, wist Soesterberg kort tegen het einde de gelijkmaker te scoren. De scheidsrechter leidde dezen wedstrijd goed. De loten voor d^ te houden verloting ten bate van het terreinfonds zijn vanaf Maandag a.s. ite verkrijgen bij den heer E. O. K'altofen. Wij willen met deze de animo bij de le den opwekken, tot het verkoopen van de loten. Elk lid hale een of twee boekjes en brenge deze aan den man. Leden en adspirant-leden worden ver zocht hun pasfoto bij het secretariaat in te leveren. Zeer Belangrijke Veiling van Meubelen, Goud en Zilver en Antiquiteiten te Soest. De Makelaars T MENKO en Zn. zullen publiek verkoopen op a.s. DINSDAG 14 AUGUSTUS en zoo noodig den volgenden dag des v.m. 9 uur, in de villa „Duinhof", Soesterb.str. 148, nabij station Soestduinen te Soest Ir fer.wr.rtel glazenkast en dito bureau, groot Perzisch kleed, karpetten en loopers, Electr. lampen, stofzuiger, fraaie Eng prenten-, etsen, en schilderstukken, spiegels, mah. halfmaan-tafeltje, theestoof, solide brandkast, boe kenkasten fraaie collectie antiek porselein, sjoelbak, jalouziekastje, eiken linnenpers, balpoottafel met bIaden.>a" tafel kamerscherm, fraaie collectie goud en zilver, w.o. theeservies, lepels, vorken en messen enz., divan, ka chels halbank, eet-, ontbijt- en theeservies, ledikanten, waschtafels, dekens, schaaktafel speeltafel, partij weck- flesschen mangel, 2'dubbele ladders, tuinmeubelen enz. Alles te bezichtigen a.s. Zondag 12 Aug. van 2 tot (i uur en Maandag 13 Augustus van 9 tot 6 uur. Orders tot koopen kunnen aan bovengenoemde Makelaars opgegeven worden. De Villa met bijbehoorende gronden, groot 60 Are en 21 c.A., is inmiddels te koop. Inlichtingen bij bovengenoemde Makelaars op beide kijkdagen.

De Soester | 1934 | | pagina 5