2e BLAD °4 Predikbeurten „Goed Portret" o 4 ©4_ Ingezonden pO >o o< Bekendmakingen Officieel Soesterberg >6 Burgerlijke Stand p© HEBT U NOG STEEDS GÉÉN laten maken Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel 486 >0 Sport Ook voor U, mijnheer, is UW aangewezen adres voor SIGiREN Reeds vanaf 3 ct. een PRIMA SIGAAR Verder vele merken in diverse prijzen DOCH OP ALLES BESPAART U 30 pGt. F. C. Kuijperstraat 13, Soest, Tel. 883 O^Plaatselijk Nieuws^# Gemengd Nieuwsp© behoorende bij „D E S O E S T E R" van ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1934, No. 66 Burgemeester en Wethouders van Soest brengen onder de aandacht van belang hebbenden, dat het ingevolge de wet van 27 Juli 1934, No. 450 onder bepaalde voor waarden mogelijk zal zijn, dat vischwin- kels, fruitwinkels en winkels voor ver koop van brood, banket, suikerwerk, cho colade, al dan niet tezamen met consump tie-ijs op Zondagen 6 uur in plaats van 4 uur geopend zullen mogen zijn, terwijl winkels voor tabaks-artikelen en drank vergunningen op Zondagen 4 uur geopend zullen zijn. De gemeenteraad zal hierom trent hebben te beslissen, terwijl vooraf belanghebbenden uit het betrokken bedrijf moeten zijn gehoord. In verband met het vorenstaande wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat van Dinsdag 21 Augustus a.s. af tot 4 September d.a.v. lijsten ter secretarie ter teekening zullen liggen, waarop de betrok ken winkeliers zich voor of tegen de ver ruiming van den Zondagsverkoop kunnen verklaren. Soest, 16 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, Groot, l.s. volledige inlichtingen werden verstrekt. Op het zgn. Burgemeestersvak werden de resultaten bezichtigd van geleidelijke vernieuwing van slecht bosch door strooksgewijze vernieuwingen met nieuwe aanplant, terwijl bij de andere bosschen meer sprake was van algeheele ontginning. Algemeen was men van oordeel dat reeds zeer goede resultaten waren bereikt en dat de gevolgde wijze van werkverschaffing, die jaarlijks aan eenige mannen werk ver schaft, dient te worden voortgezet. De werkeloozen zijn er mede gebaat, terwijl ook de gemeente, welke zich voor heen aan haar boschbezit niet veel gelegen liet liggen, langzamerhand weer in het be zit van goed onderhouden en mooie bos schen komt, waardoor dus een be langrijk gedeelte van het verwerkte ka pitaal, als nuttig besteed geld kan worden beschouwd. SUCCESSEN VAN „ST. JOZEF". Bij het gehouden muziekconcours aan 't Kalfje -te Maartensdijk werd op 15 Aug. door het fanfarecorps „St. Jlozef" van Soesterberg in den marschwedstrijd een lsten prijs behaald met 61 punten; voorts in den concertwedstrijd 3de afd. een lsten prijs met 309 punten. Wij wenschen „St. Jozef" en zijn be kwamen directeur, den heer Wakelkamp, geluk met deze mooie prestatie, waaruit onomstootelijk blijkt, dat dit muziekgezel schap sterk vooruit gaat. EEN ZWEEFTOESTEL BOVEN SOESTERBERG. Het eerste Hollandsche en tevens het grootste Europeesche tweepersoons zweef vliegtuig, ontworpen door den Hollander Hoekstra en medegebouwd door den inge nieur Oyens, beiden te Amsterdam, zal waarin geen bezwaar wordt gemaakt te gen vuurwerk, kinderspelen en muziek- en zanguitvoeringen. Het bestuursvoorstel om alleen met de kinderen op bescheiden wijze feest te vie ren, werd dan ook bij meerderheid van stemmen verworpen. Daarna wordt een voorstelDrewes om zich uitsluitend tot een feestviering voor de kinderen te bepalen, met groote meer derheid van stemmen aangenomen. Dit laatste bedoelde een uitbreiding te geven aan hé bescheiden voorstel van 't bestuur, dat nu opdracht krijgt om een flink kin derfeest in elkaar te zetten. Bij de rondvraag wordt door een lid den wensch geuit om voortaan de rijtoer voor ouden van dagen, evenals vroeger, weer op 31 Augustus te stellen. De voorzitter antwoordt, dat hiertegen redenen van prac- tischen aard bestaan, maar dat men niet temin de gedane opmerking voor het vol gende jaar in overweging nemen zal. Een ander lid informeert hoever het staat met de bemoeienis in zake de vlag gen. De voorzitter verwijst hiervoor naar het adres van den heer van Eijden, alwaar men zich dienaangaande op de hoogte stel len kan. Leden der vereeniging krijgen bij aankoop 10 reductie. Nog wordt gesproken over eventueele medewerking der zangvereenigingen, waar na de voorzitter, niets meer aan de orde zijnde, de bijeenkomst sluit. Van 915 Augustus 1934. GEBOREN: Philippina Hendrika Ma ria dochter van G., Muijs en J. J. de Blaey, K. Hartweg 6; Martha Klasina Margaretha dochter van D. Voskuilen en M. v. d. Bergh, Birktstraat 18; Johanna Hendrika, dochter van W. Wólfsen en J. H. van Doorn, van Lenneplaan 25; Catharina Ma ria, dochter van W. J. Hogervorst en J. van Breukelen, N.ieuwstraa't 28; -Bertus, (6 „Briefkaart" Foto's vanaf f 2. NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 19 Augustus 1934 kerk 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Kerk 6' uur: geen dienst. Emmakerk 10 uur: Ds. E. van Meer, uit Utrecjit. Emmakerk 6 uur: geen dienst. CHRISTEL. GEREF. GEMEENTE. Zondag 19 Augustus 1934 voorin. 10 uur en nam. 6 uur: Ds. G. Salomons, van Am sterdam. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 19 Augustus 1934 's morgens 10 uur en 's avonds 6 uur: Ds. A. F. P. Pop, van Monster. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 19 Augustus 1934 voorm. 10.30 uur: Ds. M. Uiterdijk, van Soest. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Programma voor a.s. Zaterdag en Zon dag: Zaterdag gaan de adspiranten een paar vriendschappelijke wedstrijden spelen te gen de Hilversum-adspiranten in Hilver- maar 15 Meter van het opengebroken ge deelte rijden, was zijn plicht geweest te wachten. Beleefd dankend, voor de aan mij ver leende ruimte in Uw blad. Uw dw.: A. THüRING. Amsterdam, (O.) Obistraat 3. DE COMEDIE WORDT VOORTGEZET „Wij staan machteloos tegenover het gemeentehuis" „Tegenover het gemeentehuis is niets te beginnen." Ziet daar, geachte lezer, twee uitspraken, gebezigd door twee raadsleden van links, geheel afgescheiden van elkaar, op twee geheel verschillende tijdstippen, een zeker •aantal jaren terug. Wee, ondertusschen dengene, die den euvelen moed heeft aanmerking te durven maken op het gemeentelijk beleid! Meneer Doorman heeft U soms wel eens informaties ten gemeentehuize ingewon nen, betreffende deze, of gene landelijke aangelegenheid? Waren dan de U verstrek te gegevens ambtelijk juist, of bleek soms achteraf, dat U te grazen waart genomen? De ingezetenen van Soest mogen zich nu eenmaal niet bemoeien met het beleid der vroede mannen en zijn alleen goed genoeg, om belasting te betalen en dienen zich ove rigens koest te houden. De grond naast het woonhuis van van Kil., eigenaar van KI., lag beneden het ni- PARSIFAL -"S 0 P- EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: hoogste prijs 3.95; middel- prijs 3.503.65; laagste prijs 3.20; eendeieren 2.alles per 100 stuks. Handel vlug. Aanvoer 13000 stuks. CHRISTELIJKE ORANJE- VEREENIGING „JULIANA VAN STOLBERG". Beschermheer Burgemeester G. Deketh. Het ligt in het voornemen van boven vermelde vereeniging, de verjaardag van H.M. de Koningin op eenvoudige wijze feestelijk te gedenken. Een voorloopig pro gramma werd reeds opgesteld. Waarschijn lijk zal dit bestaan uit drie gedeelten, 's Morgens zal er een Wijdingssamenkomst worden gehouden in de Oude Ned. Herv. Kerk te Soest. Hiervoor werd reeds toe stemming gevraagd aan Kerkvoogden en Kerkeraad. De middag is bestemd voor kinderspelen, terwijl des avonds de alom gewaardeerde en weer uitgebreide Oran jefilm zal worden vertoond. Om dit plan uitvoerbaar te maken zal eert collecte wor den gehouden in de gemeente, waarvan de opbrengst voornamelijk ten goede zal ko men aan het Kinderfeest. We hopen, dat velen de beurs zullen openen om de Soes- ter jeugd een prettigen middag te bezor- gen. Verdere bijzonderheden en een uitge breid programma zullen weldra volgen. Is Uw vlag al in orde? Neen? Neem dan nu Uw maatregelen, opdat op 31 Augustus a.s. onze vroolijke driekleur met Oranje wimpel huis aan huis gezien wordt. SOESTER SCHAAKCLUB. Op den Dinsdagavond gehouden club avond van bovengenoemde schaakclub, werden de eerste uitdagingen voor de nieuwe ranglijst gedaan. Onderstaande Heeren daagden elkander uit tot een match wist de eerste partij van den heer Post tc Velthuyzen van Zanten de heer Drost en de Regt de heer Schreuder. De heer Floor wist de eerste partij van de heer Post te winnen, de nieuwe attractie heeft dus al succes voor de Soester Schaakclub. Ook kon de Soesterclub zich Dinsdagavond ver heugen in de eerste vrouwelijke gast als schaakster. Het begin is er, Dames. Het bestuur hoopt dat meerdere schaaksters zullen volgen. PERSONALIA. Naar wij vernemen is de Heer W. Q|iick, Stationschef te Soestduinen voor den dienst afgekeurd, en gaat met pensioen. In zijn plaats is benoemd de heer I. Jan stra, thans stationschef te Nieuwveen. De benoeming gaat in op 1 October a.s. ONTGINNINGSARBEID. Door den gemeenteraad van Soest/ be staande uit den Burgemeester, de beide wethouders en een aantal raadsleden, is Donderdagmiddag een 'bezoek gebracht: aan de uitgebreide ontginningswerkzaam heden, welke de laatste jaren in de gemeen. tebosschen hebben plaats gehad. Bezocht werden het zgn. Burgemeesters vak bij Soesterberg, het boschgebied langs de stuifduinen, het Ezelsveld en het ge meentelijk wandelbosch. Het: gezelschap stond onder leiding van Ir. H. W. Schel- tema van Mierop, houtvester van het Staatsboschbeheer te Utrecht, door wien te samen met den hr. Kraayenbrink, advi seur van gemcentebeplantingen van Soest, bij den uitgebreiden rondgang de meest op Zondag 19 Augustus zijn eerste groote vlucht maken. Het zal te dien einde op dien dag achter een motorvliegtuig gekoppeld worden en tegen ongeveer half twee star ten van Schiphol om vandaar zijn vlucht naar Arnhem te ondernemen. Het motor vliegtuig zal worden bestuurd door den instructeur van de Nationale Luchtvaart- school te Amsterdam, den heer Sluyter, terwijl het zweeftoestel zal worden be stuurd door den instructeur van de Arn- hemsche zweefclub, den heer Reumerman. De toestellen zullen )o.m. vliegen via Soesterberg, welke plaats zij ongeveer tus_ schen twee uur en kwart over twee kunnen passeeren. OM HET ZILVEREN VLIEGTUIG. De wedstrijden om het „zilveren vlieg tuig" worden voortgezet op Zondag 19 Augustus a.s. Alsdan zullen plaats vinden de demi-finale en de finale. Van 13 uur 30 tot 14 uur 30 wedstrijd tusschen B.V.C.'Driebergen. Van. 14.45 tot 15.45 wedstrijd 'tusschen D.E.V.—J.V.S. De winnaars van deze wedstrijden ko men in de finale om het zilveren vliegtuig. Deze wedstrijd vangt aan te 17 uur tot 18.30 uur. Het uitreiken van de prijzen zal plaats vinden in het clubhuis van de V. en A.V. Soesterberg, café-restaurant het Centrum, aan de Rademakerstraat té 19 uur 30. Evenals vorige jaren bij de wedstrijden om den Zilveren Motor mogen ook de nu te houden wedstrijden zich verheugen in de belangstelling van velen, zoowel de U.P.V.B.-vereenigingen als het publiek. Als het weder mede werkt, is het voor zeker te verwachten, dat velen deze be langrijke en sportieve beslissings-wedstrij- den zullen bezoeken. De deelnemende vereenigingen zullen alles in het werk stellen om de uitgeloof de trofee „het zilveren vliegtuig" te be machtigen. Voetballiefhebbers kunnen daarom ge nieten van drie spannende wedstrijden. VERGADERING DER ORANJE- VEREENIGING. Het .bestuur der plaatselijke Oranjever- eeniging „Wilhelmina" had Dinsdag 14 Augustus 's avonds in de groote zaal van „Huis ten Halve" alhier een ledenverga dering belegd, welke bij ontstentenis van den voorzitter geleid werd door den vice- voorzitter, den heer H. Dippel, die na ope ning alle aanwezigen hartelijk welkom heette. Vervolgens werden de notulen der vo rige vergadering voorgelezen en na een kleine bemerking goedgekeurd. Daarna werd voorlezing gedaan van een schrijven namens H.M. de Koningin, waarin bestuur en leden der Oranje-ver_ eeniging „Wilhelmina" dank gebracht werd voor de betuiging van deelneming in het overlijden van Z.K.H., den Prins der Nederlanden. Dan werd door den heer Dippel een be spreking ingeleid over de Oranje-viering op 31 Augustus a.s. Het bestuur was een parig de meening toegedaan, dat in ver band met de droevige sterfgevallen in het Vorstelijk Huis, het minder gewenscht was om dit jaar feest te vieren, behoudens dan een kleine traktatie en herdenking op de scholen, alsmede een auto-tocht voor de ouden van dagen. Ook na do verschijning van de laatste idesbetreffende circulaire van den Min. van Binnenl. Zaken bleef het bestuur bij zijn oorspronkelijke opvatting. Bij de hierop gevolgde discussie vond die opvatting aanhang, maar meer nog be strijding, waarbij verschillende aanwezigen zich beriepen op genoemde circulaire, zoon van N. Strumpel en M. Oostenbrug- ge, Beukenlaan 29a. ONDERTROUWID: J. J. Gerritse en E. E. H'öhne; A. van Sprang en A. van Overeem. GEHUWD: G. Verwoerd en H. Veld huizen; W. van 't Klooster en H. de Ja ger; C. van Tricht en J. K. Strumpel; C. de Boer en M'. Kruseman. OVERLEDEN: Maria Elisabeth Sterk, 67 jaar, Kampweg ;42; Wilhelmus van Asch, 51 jaar, geh. met P. van Nimwegen, Lange Brinkweg 12. Vestiging van 915 Augustus 1934. J. E. PechtMakenbach van A'dam naar Klaarwaterweg 46; A. Keen van Emmen naar Amersf.straat 65; M. Foppen van Harderwijk naar Postweg 58; J. Briels- man van A'dam naar Van Lenneplaan i Th. Muys met vrouw van Mem bang naar Pelikaanweg 27; F. Retzkowsky van Es sen naar Vredehofstraat 13; O. J. Dirksen van Den Haag naar Heideweg 33; G. de PapenburgSain met- gezin van Stouten- burg naar Gallenk. Pelsweg lb; G. J. E. Vreman van Arnhem naar Kerkstraat 20B; Wed. J. v. d. Linden van Bandoeng naar Noorderweg 31; L. v. Klooster van Vlis- singen naar Soesterb.straat 32; M. Hibma van Renkum naar Amersf.straat 65; H. G. Winkelman met gezin van A'foort naar Amersf.straat 71B; J. van Slooten van Nij- kerk naar B. Grothestraat 11a; W. Pieters met gezin van de Bilt naar B. Grothestr. 11a; H. v. d. Wjldt van Zeist naar Beetz- laan 56; J. A. Spelt van Baarn naar Mo lenstraat W.Z. 28; Wl de Vries met vr. van Harlingen naar Beukenlaan 1; E. E. Höhne van Bottrop naar Kerkpad Z.Z. 20; T. M. Schouten van Brammen n. Amers- foortschestraat 65; C. C. Steensma Van .Voorburg naar Luchtv.afd.; M. W. Swie- bel vail Amersfoort naar Amersf.straat 65; G. v. d. Horst van Ermelo naar Amers- foortschestraat 122; A. A. C. Bruins van Utrecht naar Amersf.straat 65; J. A. v. d. Laar van Laren naar Steenhofstraat 60; A. H. Hühl van Leiden naar Bosstraat 12; J. v. d. Veer van Serooskerke naar Amers- foortschestraat 104; J. v. d. Vate idem; Th. L. Mineur van Alkmaar naar Sophialaan 8; H. v. d. Broek van A'dam naar Nieu- weweg 15. Vertrek van 915 Augustus 1934. D. Groot Huize van Luchtv.afd. naar Amersfoort, pol.troepen; J. de Haan van Soesterb.straat 9a naar Achtkarspel, Bui tenpost 89; J. P. van Slooten van Hart manlaan 23 naar Laren, p.a. Aben wo ningbureau; U. North van Luchtv.afd. n. R'dam, 's Graven weg 309; C. C. J. van Bommel met gezin van Dorresteinweg 5 naar Deurne (België); J. Petersen van Veenpad 4 naar Drieb., v. d. Meulenstraat 237; Th. J. B. Kessler van Anna Paulow- nalaan 36 naar België; J. P. Los van van Maarenstraat 11 naar Zeist, v. d. Heijden- laan 110; H. v. d. Water van Amersf.str. 42 naar Almkerk E. 8. Verhuizingen binnen de gemeente van 915 Augustus 1934. H. J. M. v. d. Weerd met gezin van Heuvelweg 42 naar Spoorstraat 34; M. A. Honing van Julianastraat 47 naar Van Lenneplaan 13; A. v. Asch van F. Huyck- laan 34 naar Van Lenneplaan 13; H. Met van Nieuweweg 113 naar Soesterb.straat 19; H. van Velzen met vrouw van Korte Brinkweg 30a naar Kerkpad N.Z. 43; J. v. Rossum met vrouw van Kerkpad N.Z. 2 naar Eemstraat 4; M. H. van Asch van L. Brinkweg 12 naar Steenhofstraat 43; B. F. Fugers van Eemstraat 10 naar Steen hofstraat 43; J. Schalk met gezin van Verl. Postweg 77 naar Schoolweg 22; Br. R. L. v. d. Borch tot Verwolde idem; C. v. d. Bremer van Steenhofstraat 52 naar 60; B. D. A. Looman van Kon. laan 136 n. 140a. sum. Vertrek per rijwiel 2 uur vanaf Eiken_ laan. Zondag n.m. 1 uur Soest I't Gooi II. Vertrek 11.45 uur v.a. Eikenlaan per rij wiel. Deze wedstrijd wordt gespeeld in Laren en gaat om den Laren Wisselbeker. De winnaar van dezen wedstrijd komt in de fi_ nale en speelt tegen den winnaar van Do- narLaren. Wij zullen hopen, dat de weersomstandigheden beter zijn als j.1. Zondag in Hilversum. Het 2e en het 3e elftal spelen een paar vriendschappelijke wedstrijden tegen resp. D.U.C. 1 en 2. Vertrek 3e elftal 12.30 uur en 2e elftal 2 uur vanaf Eikenlaan. Het terrein is gelegen aan den Paduaweg bij station Den Dol der. Het speelterrein van de V.V. Soest na dert zijn voltooiing. Het ligt in. de bedoe ling van het bestuur het terrein 2 Septem ber te openen, door het houden van ver schillende wedstrijden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Amsterdam, 13 Aug. 1934. Geachte Redactie, Gelezen hebbende, in Uw blad van Za terdag 11 Augustus 1934, het ernstige on geval in de Burg. Grothestraat te Soest- dijk, voor perceel 29, waarin verklaard werd, dat twee wielrijders, komende uit de richting Amersfoort, door zich niet te hou den aan de verkeers-regeling, een der wielrijders, door een uit tegenovergestelde richting komende auto werd aangereden, met het noodlottig gevolg, dat het slacht offer eerst naar Nieuw Mariënburg ver voerd is, en daarna naar hét St. Elisa- beths Gasthuis te Amersfoort, waar het slachtoffer Vrijdagavond 10 Aug. is over leden. Ondergeteekende, een der twee boven genoemde wielrijders verklaart hiermede het volgende: Komende uit de richting Amersfoort, en rijdende in de Burg. Grothestraat, waar mij bekend was, dat. een gedeelte der straat was opengebroken, wachtte ik bij het be gin van het opengebroken gedeelte, totdat alles uit richting Amsterdam gepasseerd was, daar dit de voorkeur had. Toen uit de lichting Amsterdm zich geen auto's meer op dit opengebroken gedeelte bevond, wachtte ik op den agent van Politie, die daar stond om het verkeer te regelen, of die mij het teeken zou geven, dat ik door kon rijden. Op dat moment werd de agent van Politie door zijn collega afgelost, en werd het teeken van doorrijden niet gege ven. En daar den weg vrij was, reed ik op (anders had ik misschien nu nog op het teeken van doorrijden staan te wachten). Toen ik 10 k 15 Meter de agenten (want er stonden er op dat moment twee) gepas seerd was, kwam vanuit de richting Am sterdam een auto in volle vaart aanrijden, •die zonder te wachten, tot ik het openge broken gedeelte gepasseerd was, maar doorreed, met zijn rechter wielen door het mulle zand van het opengebroken rijwiel pad reed. Om daaruit te komen stuurde hij zijn auto naar links, met het noodlottig gevolg, dat een wielrijder, die achter mij reed, door dien auto met kracht tegen den grond werd geslingerd. Door den slag, die ik hoorde, en de klap, die mijn achterwiel, van het voorwiel van dien wielrijder kreeg, sprong ik van mijn fiets, en zag den ouden man kermend liggen. Daar de automobilist ons moet hebben zien aankomen, want wij moesten nog veau van den rijksstraatweg. Op zekeren dag wordtl |door gemeentepersoneel ge- meentezand op dat perceel aangebracht en na eenige dagen was dezen grond prachtig genivelleerd. De, op deze manier verkregen ophooging was nu niet, wat men noemt, direct een schadepost! Was van KI., toen geen directeur van Publ. Werken? Wat hindert dat? Waar moet het zand anders blijven? Dit was de gedachtegang van een coali tiegenoot, doch, dat er nog zoo iets als moraliteit, of publieke opinie bestond, daar werd over heen geloopen. Misschien is er nog wel meer, om maar te zwijgen van de, onder het Wethouder schap van den Edelachtbaren Heer A. En dendijk, plaats gehad hebbende geschiede nis met het lood Jozeph Bouwvereeniging en particulier huis van van Klooster. Was van KI. toen geen directeur v. d. tram, of toen reeds Directeur van Publ. Wierken? ERASMUS. O 9^ DRIE AMSTERDAMMERS OP EEN HENGELTOCHT VERMIST. Zaterdagmiddag om 1 uur hebben drie Amsterdammers per auto, de -hoofdstad verlaten. Daarna heeft de familie niets meer van deze menschen vernomen, alleen was bekend, dat zij zouden gaan visschen. Geen van hen had medegedeeld, waarheen zij gingen. De inzittenden waren de 45- jarige De Zwerver, de 38-jarige C. L. Beem en de 40-jarige chauffeur C. W. Rosielle. Van, de vermissing werd aangifte gedaan'. De auto, waarin het drietal heeft gereden, is een beige 4-deurs Citroën, nieuw mo del. De politie heeft het signalement van de drie menschen naar alle richtingen ver spreid. Thans lezen wij in de Gooi en Eemlan- der het merkwaaridge slot van dit uit stapje. De drie vermiste Amsterdammers terecht. Het onderzoek, dat de politie heeft in gesteld naar aanleiding van de mededeeling van een burger dat hij een auto gezien zou hebben, welke ter zijde van den weg tus schen Leymuiden en Aalsmeer in het wa ter lag, heeft uitgewezen, dat men hier te doen heeft niet het wrak van een oude auto, waarvan de kap 4 5 c.M. boven het water uitsteekt. De auto ligt al onge veer een jaar op deze plaats. De drie vermiste Amsterdammers zijn evenwel terecht. Het drietal, de 45-jarige De Z. uit de Vierwindendwarsstraat, de 38-jarige G. L. B. wonende in de Palmstraat en de 40- jarige C. W. R., die zijn woning aan de Lindengracht heeft, bevindt zich op het oogenblik te Arnhem. Zij zitten in het po- liteibureau achter slot en grendel, .aan gezien zij zich aan een strafbaar feit heb ben schuldig gemaakt. Met dat al heeft de ongerustheid van de familie een einde genomen, al kan van een blijde ontknooping slecht worden ge sproken. Omtrent de arrestatie van de drie Am sterdammers te Arnhem vernemen wij na der, dat zij zich te Arnhem in eenige Win kels hebben schuldig gemaakt aan de be kende wisseltruc, waarbij zij in den val zijn geloopen. De chauffeur R. was dezer dagen voor een zelfde feit reeds aan 't bureau Spaarn- dammerstraat in de hoofdstad gehoord. Ook de beide anderen staan niet bepaald gunstig bekend. Heden zou het Idrictal voor den Officier van Justitie te Arnhem worden geleid.

De Soester | 1934 | | pagina 5