Nieuws- en Advertentieblad erschijnt Woensdag en Zaterdag oi_ Een stille jaardag HORS D'OEUVRE. Bekendmakingen Officieel Over de agenda der a.s. raadszitting. Gemengd Nieuws^d POSTZEGELS voor VERZAMELAARS NO. 73 (Gegarandeerde oplaag 3300 exemplaren) Twee en Twintigste Jaarg&ng Woensdag 12 Sept. 1934 Bureau voor Administratie: VAN WEEDESTRAAT 7 SOESTDIJK Advertentiën worden ingewacht toCuiterlijk Dinsdags- en Vrijdagsmiddags 2 uur aan het Bureau v. Weedestraat 7 en aan het filiaal Soesterb.straat 8 Uitgave: N.V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ, v.h. G. v. d. Bovenkamp Advertentiën: VAN 1-5 REGELS 75 CTS., ELKE REGEL MEER 15 CTS. Groote letters naar plaatsruimte BIJ ABONNEMENT KORTING ABONNEMENTSPRIJS1.— PER DRIE MAANDEN, Franco p. post REDACTIE- EN ADM.-ADRES v. WEEDESTR. 7 - TEL. 962 - GIRO 161165 HET AUTEURSRECHT VAN DIT BLAD WORDT UITDRU KKELIJK VOORBEHOUDEN OVEREENKOMSTIG ART. 15 VAN DE AUTEURSWET 1912 - STAATSBLAD No. 380 BEKENDMAKING. Ie Afd. No. 314. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest; Gelet op artikel 6, 2e lid der Warenwet; Brengen ter openbare kennis, dat blij kens onherroepelijk geworden vonnis van het Kantongerecht te Amersfoort, d.d. 9 Augustus 1934 is veroordeeld: Gerrit Jan van Hessen, directeur der Coöp. Zuivelfabriek „De Soester", alhier, tot f 50.boete, subs. 20 dagen hechtenis, wegens overtreding van artikel 13, 2e lid sub b. van het Melkbesluit (gepasteuri seerde melk ten verkoop in voorraad heb ben, waarvan het aantal kweekbare micro organismen per cc3 veel te hoog was). Soest, 8 September 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. DIENSTPLICHT. De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter kennis van de ingeschrevenen der lichting 1935 die tot gewoon dienst plichtige bestemd zijn, dat aan hen, ver moedelijk in het eind van September, ken nis zal worden gegeven omtrent het korps, het korpsonderdeel enz. of den dienst, waaraan hij dan is toegewezen, en omtrent het tijdvak waarin zij zullen worden inge lijfd. Voor inlichtingen omtrent het aanvragen van vrijstelling van den dienstplicht we gens kostwinnerschap of persoonlijke on misbaarheid of uitstel van eerste oefening, vervoege men zich ter gemeente-secretarie Afd. Militaire Zaken, des v.m. van 912 uur. Soest, 10 September 1934. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. DIENSTPLICHT. De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter kennis van de gewone dienst plichtigen der landmacht, die op 1 October a.s. naar de aanvullingsreserve overgaan, dat zij ingevolge het bepaalde in artikel 41, 2e lid der Dienstplichtwet verplicht zijn de hun verstrekte rijksgoederen, met uitzondering van schoenen, haarkam, ros kam en spons, in te leveren op 15 OCTO BER 1934, des v.m. 10.15 UUR in het Gymnastieklokaal van de Prinses Juliana school, ingang aan den Dahveg, te Baarn voor zoover deze goederen niet reeds eer der ingeleverd zijn. Tot de hierboven bedoelde dienstplicht! gen behooren: 1. zij, die behooren tot de lichting 1919, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lich ting hebben beëindigd, en 2. de gewone dienstplichtigen van andere lichtingen, die met de lichting 1919 de eerste oefening hebben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullings- reserve zijn overgegaan. Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de aanplakborden. Soest, 10 September 1934. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. OPENBARE KENNISGEVING. STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest brengen ter kennis van be langhebbenden, dat van 15 September tot en met 31 December a.s. ter secretarie de zer gemeente kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften, welke ingevolge het be paalde in art. 7, 3e lid der Kieswet kunnen worden ingediend. Zie voorts de aangeplakte kennisgeving, waarin zijn opgenomen de artt. 4a, 7, 3e lid, en de artt. 56a, 53b en 56f der Kieswet. Soest, 10 September 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Keurige mapjes post reeds vanaf 16 cent |n.V. Eerste Soester Electr. Drukkerijl I Van Weedestraat 1 Soestdijkl I Filiaal Soesterbergschestraat No. 8| I. Europa heeft het in de afgeloopen weken zoo druk gehad met politieke combinaties en speculaties, dat het vrijwel vergeten heeft den jaardag te herdenken van een feit, dat 6 jaar geleden een wereld met nieuwe hoop vervulde en dat nu nog en der voornaamste moreele steunpunten van den wereldvrede is: het Pact van Pa rijs, of het Briand-Kellogg Pact tot uit banning van den oorlog. Het was op 27 Augustus 1928, dat in de beroemde Salie de 1'horloge van het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken aan den Quai d'Orsay te Parijs, de onderteekening door de eerste 15 staten plaats vond. Eerste on derteekenaar was te 3.45 namiddag Dr. Stresemann, namens Duitschland. Dit Pact wellicht; één van de kortste die er ooit geredigeerd werden. Het bevat slechts 2 artikelen ten minste wat het effectieve gedeelte betreft waarvan arikel 1 be helst, dat de onderteekenaren plechtig verklaren, in naam van hun volkeren dat zij oorlog als middel tot oplossing van in ternationale geschillen veroordeelen en er van afzien als instrument van nationale politiek in hun betrekkingen met elkan der. Artikel 2 zegt, dat onderteekenaars overeenkomen, dat de regeling of oplos sing van alle geschillen of conflicten van welken aard of oorsprong ook die tusschen hen mogen ontstaan, nimmer op andere dan vreedzame wijze gezocht zal worden. II. De bewoordingen van het pact zijn kern achtig en duidelijk en voor geen verschil lende uitlegging vatbaar. En hoe -staat het nu met dit pact, waarop de wereld terecht groote verwachtingen heeft gebouwd? Het is thans door alle naties ter wereld getee- kend op één na, welke te kennen heeft ge geven dit binnenkort te zullen doen. Dan zijn er nog 2 of 3 centraal- en Zuid-Ame- rikaansche staten, wier parlementen het verdrag nog niet geratificeerd hebben, doch dit zeer binnenkort zullen doen. Zoo dat men dus kan verklaren, dat de geheele wereld het Pact van Parijs heeft getee- kend en geratificeerd. Frank B. Kellogg, de Amerikaansche oud-Minister van Bui tenlandsche zaken en thans rechter in het Permanente Hof voor Internationale Justi tie in den Haag, die onlangs zijn meening over de ontwikkeling van het pact dat hijzelf met Briand opstelde te kennen gaf, zei: Ik weet dat er menschen zijn die gelooven dat het eenige middel om den vrede te bewaren is de bewapening op te voeren. Maar de geschiedenis van den laat- sten oorlog behoorde ons te leeren dat het grootste gevaar voor den vrede gelegen is in bewapeningswedloop geïnspireerd door vrees, naijver of nationale trots en ik be schouw als het grootste gevaar van heden het opbouwen van bewapeningen en ge wapende allianties onder het motto van „machtsevenwicht." III. Europa heeft eeuwenlang vertrouwd op deze verouderde methoden, doch in de hee- le geschiedenis van de westersche bescha ving is er nimmer zulk een volledige en rampzalige mislukking geweest als deze. Het is een overblijfsel van het militair na tionalisme dat zijn hoogtepunt bereikte in de achttiende eeuw, en tot schande der menschheid in sleur heeft voortbestaan tot op den dag van heden, en dat grootendeels verantwoordelijk is voor het rampzaligste en bloedigste conflict in de annalen dei- historie. De z.g. allianties en ententes in Europa verhinderden dat het conflict ge- localiseerd kon worden en hadden tot ge volg, dat vrijwel heel Europa in feite bijna de heele wereld erin gewikkeld werd, in een bloedige strijd, waarbij vele naties absoluut niet direct betrokken wa ren. Kellogg verklaarde: Ik geloof dat het Pact van Parijs grootendeels was inge geven door de herinnering aan die vree selijke ramp en dat dit verdrag en de ver dragen voor arbitrage, verzoening en juri dische beslechting van internationale ge schillen de zaak van den vrede grootelijks bevorderd hebben en in feite de eenige hoop vormen voor een verontruste en be zorgde wereld. Omdat een of twee naties de plechtige belofte geschonden hebben moeten we daarom alle pogingen sedert den oorlog gedaan om een herhaling van die afschuwelijke tragedie te voorkomen, maar laten varen? We maken nu een we relddepressie, onrust, opwinding, ontbin ding van regeeringen mee, die regelrecht het gevolg zijn van den laatsten oorlog die handel, industrie en tal van instellingen vernietigde en onze beschaving op den rand van den ondergang bracht...... Er is geen enkele natie of volk dat eenig nut of voordeel van den laatsten oorlog heeft gehad. Wanneer de naties beseffen dat er andere middelen zijn om internationale geschillen op tc lossen dan de bloedige, rampzalige beslechting door oorlog, dan zal de wereld een stap voorwaarts hebben gedaan, die een nieuwe dag voorzegt. FLORIS C. (Nadruk verboden). „De Soester" van heden 8 Sept. kondigde een vergadering aan van -den Ge meenteraad op Woensdag 12 dezer. Voor een bespreking is het dus kort dag en ik hoop, dat de Redaktie in haar blad van 12 dezer plaats zal weten te vinden om dit artikel op te nemen. Onder de „ingekomen stukken" vinden wij als eerste stuk vermeld: „Rekening van ontvangsten en uitgaven dezer ge meente over het dienstjaar„De Soester" vermeld1934, doch dit 2al wel moeten zijn 1933. Nog altijd kan meft in onze gemeente dit stuk niet op tijd klaar hebben. „Op tijd" wil volgens de gemeente-wet zeggen „binnen zeven maanden na het eind van het betrokken jaar, dusvóór Augustus. Wij hebben in de groote bladen kunnen lezen, dat in tal van gemeenten (en daaronder enkele der grootste gemeen ten van ons land) de rekening '33 is aan geboden, maar Soest komt weer achter aan. En zelfs waar die rekening nu onder de ingekomen stukken is vermeld, zijn wij nog in twijfel of dit wel juist is op DIT oogen- blik. De gemeente-wet toch zegt verder „dat te gelijk (met de overlegging aan den Raad) op de Secretarie die rekening voor een ieder ter lezing wordt neergelegd, waarvan openb. kennisgeving geschiedt." Maar op Zaterdag 8 Augustus is die ken nisgeving nog niet verschenen! Zoo is het ons dus onmogelijk over de cijfers dier rekening iets mee te deelen. Misschien, dat hiertoe later gelegenheid zal bestaan. Men zal mogelijk van betrokken zijde opmerken, dat de „aanbieding" pas zal ge schieden in de Raadsvergadering, maar dan had de Burgemeester het stuk in zijn schrijven van 5 dezer nog niet mogen op nemen onder reeds „ingekomen stukken." Niet alleen met deze rekening pleegt men hier „te laat" te komen; ook met de be grooting is dit regel. Deze moet minstens 4 maanden vóór het jaarbegin worden in gediend, dus vóór September. Nu schrijven wij 8 Sept., maar omtrent dit stuk hooren wij nog niets, ook al weer in tegenstelling met vele andere plaatsen. Intusschen staat er op de agenda een punt, dat ook op de nieuwe begrooting van invloed zal zijn, n.1. „Benoeming van leden der Raadscommissiën voor 1934/35." Voor 9 commissies wordt een voor dracht aangeboden, waarbij wordt opge merkt, dat B. en W. voorstellen de Finan- cieele Commissie van 3 op 5 leden te bren gen. Tellen wij het aantal leden voor .deze 9 commissies bijeen, dan komen wij tot een getal van 41, tegen 39 voor het vorige jaar en tegen26 in 1927/28. Mët laatstvermelde periode dus een ver meerdering van 15 commissieleden! Ik wensch er verder op te wijzen, dat in '27/28 de commissieleden als zoodnig geen pre sentiegeld genoten, wat NU wèl het geval is. Ik wil niet beweren, dat er verband bestaat tusschen de presentiegelden en de toename van het aantal leden; zulks toch zou ik onmogelijk kunnen bewijzen. Maar wel wil ik hier de vraag stellen of hier niet wordt gehandeld in strijd met alle begrip van zuinigheid. De rekening '33 zoo deze reeds ter inzage had gelegen had eenig licht kunnen geven over het to tale bedrag, dat deze presentiegelden eischen. Nu weten we dit niet, maar tóch wil ik wel onthullen, dat mij is verzekerd, dat er raadsleden zijn, die een niet onaan zienlijk bedrag aan presentiegelden in ont vangst mogen nemen. De 'samenstelling .der .commissies der 'jaren '27/28 en '34/35 vergelijkende, zien we, dat: de Bouwcomm. (nu O.Wl) van 3 op 5 leden kwam, de Comm. Uitbreidingspl. van 3 op 7 leden de belastingcomm. van 3 op 5 leden de financieele comm. van 3 op 5 leden de comm. Grondbedrijf van 3 op 5 leden de comm. straf-verord.n. van 2 op 4 leden. Wellicht heeft men deze laatste commis sie wegens gebrek aan deskundigen aldus vergroot, alsof 4 niet-jdeskundigen meer wijsheid zullen verkondigen dan twee! Waarom deze commissie niet geheel af geschaft? Art. 166 der oude Gemeente wet zei, dat „zooveel mogelijk" een vaste commissie hiermee moet worden belast, maar een toelichting wees er op, dat dit onnoodig is bij gebrek aan deskundige raadsleden. M.i. valt er op dit punt best wat te be zuinigen. Een groot bedrag zal het mis schien niet opleveren, maar juist het feit, dat het van de Raadsleden afgaat, moet een gunstigen indruk maken. Wij komen nu tot de gelden voor „Maat schappelijk Hulpbetoon". Toen ik in Dec. '33 schreef over de begrooting '34, zei ik naar aanleiding van het bedrag van f 41700 voor M.H., dat ik hier vreesde met groote vreeze. Dat men dus nu een aanvulling vraagt van f 15000 bevreemdt mij geenszins. Dit geld zal er wel moeten komen. Dat men het kan vinden op „Steun aan werkcloozen" valt zeer mee. Ik verbaas er mij zelfs over, dat deze post in de eerste 4 maanden van het jaar slechts ruim f 4700 heeft noodig gehad. Hoe kwam het, dat cr zóó weinig steuntrekkers waren in dien tijd? Is dit misschien ten decle te danken aan den ingestelden contróle-dienst? Het lijkt mij wel der moeite waard, dat hier omtrent eenig licht wordt verspreid. Met genoegen zagen wij, dat er weer een huiseigenaar aan de Koninginnelaan bereid is een strook grond af te staan voor „normalisatie van de verbreeding". Het gaat langzaam, maar gelukkig is er toch geen stilstand. Het wachten is nu nog op 4 of 5 eigenaren. Komt, Heeren! Strijkt eens over Uw hart! Doet ook gij nu de gewenschte stap in het algemeen belang en helpt nu die verbreeding te voltooien. Het zou een daad zijn van goeden burgerzin, een daad in het algemeen belang en vooral ook van Uw buren, die U reeds lang geleden voorgin gen. Tegenover het genoegen, dat deze daad gaf, staat de schrik, die mij het verzoek gaf om aan de Middelwijkstraat de ver plichte afstanden tot de erfscheidingen kleiner te maken! Een ernstige waarschu wing wil ik hier geven om de ongelukkige lintbebouwing hier niet nog leelijker en minder doorzichtig te maken. Heeren Raadsledenwaakt!! Ten slotte nog een kleine opmerking. Ik heb wel eens aanmerkingen gemaakt op de Redaktie van sommige Raadsbe sluiten, maar zelden trof ik er „germanis men" in aan. Dit wil ik zeggen ter eere van de opstellers. Maar nu heb ik een al- lerbedenkelijkst Duitsch woord gevonden- Sprekende over de verdeeling over meer dere jarlen van voor wegverbetering uitge geven gelden, schrijven B. en W\: „'Naar onze meening strekt de nuttig- heidsduur der voor deze kosten daarge- stelde('.l) werken zich wel over een tijd vak van 10 jaren uit." Boven riep ik reeds uit „Raadsleden, waakt!" Thans roep ik: „Burgemeester en Secretaris, waakt over onze taal!" Het is wel geen bepaald Gemeentebelang; het is meerhet, is een volksbelang! W. H. C. DOORMAN. HET WATERLINIEGEDENKTEEKEN Eischen. en voorstelling. In een-vergadering te Amersfoort heeft de oud-Commandant van het Waterlinie fort „Honswijk", Overste A. Captijn, me degedeeld, dat hij naar aanleiding van het initiatief der Honswijkers om te komen tot de oprichting van een Waterliniegedenk- Steeken, een propaganda-veldtocht heeft ontworpen met het doel ook in breede kringen belangstelling en sympathie te wekken voor dit bijzondere plan. Een Wiaterlinie-gedenkteeken, zoo ver volgde hij raakt de nationale gedachte. Dat brengt verplichtingen voor ons mee. De natie 'b.v. moet deze gedachte reeds bij den eersten aanblik kunnen onderkennen. De voorstelling moet daartoe eenvoudig, duidelijk en gezond nationaal zijn. Dat kan. Want de Waterliniegeest was dat ook. Uit •de voorstelling zal dat blijken. Zoowel de bewoner van de landstreek als de gemobi liseerde soldaat komen daarin voor. Bevol king en bezetting waren één. De soldaat zal de soldaat van 1914 zijn, de gemobiliseerde, die in de uren van het dreigende oorlogsgevaar de onschatbare waarde van de kameraadschap heeft leeren kennen, van de Kameraadschap, die het ware, het wederzijdsch vertrouwen schonk en als zoodanig tot moreel en steun is ge weest van allen. Op het gedenkteeken zal dit worden weergegeven door de figuren van een ge mobiliseerde en zijn Kameraad, die elkan der tot steun zijn in de oogenblikken van een dreigend gevaar. Zoo mogelijk zullen alle figuren in een zelfde groep worden samengebracht. Als opschrift stelt hij voor: „WATER LINIE 1914". De uitvoering wordt aan Kunstenaars overgelaten. „De Nederlandsche Kring van Beeldhouwers" nam het contact reeds op. Tot slot gaf spr. nog een overzicht van de eischen waaraan de plaats moet voldoen 'waar het gedenkteeken staan moet. Op nieuw beval hij Schalkwijk aan. Zijn woorden vonden algemeenen bijval. Vol vertrouwen in. het welslagen ging de vergadering uiteen. DEN HAAG. GEDENKTEEKEN VOOR H.M. DE KONINGIN-MOEDER. Op initiatief van de Vereeniging voor Handel, Nijverheid en Gemeentebelangen is door de inwoners van 's-Gravenhage tot de oprichting van een gedenkteeken te 's Gravenhage, gewijd aan de nagedachte nis van H.M. de Koningin-Moeder beslo ten. Dit voornemen vond bij H.M. dc Ko ningin veel sympathie, terwijl ook het ge meentebestuur van instemming deed blij ken. Het bestuur van bovengenoemde ver eeniging zal op Vrijdag 21 dezer in eene vergadering het plan uiteen zetten. HOOFDDORP. EEN VREESELIJKE MOORD. Dc electricien J. T. van Br. is alhier in zijn werkplaats vermoord. Nadat het parket uit Haarlem was aan gekomen, is het lijk overgebracht naar het Eindelijk dan weer eens 'n sprekende film. 'n Raadsvergadering blijft voor mij altijd de mooiste tooneelopvoering, welke ik hier op Soest kan bijwonen. Daar bele ven de spelers het stuk, dat opgevoerd wordt. Daar geven ze zich met hart en ziel; daar is de hartstocht, die zich nu en dan openbaart, niet gemaakt, maar echt; daar wordt nu en dan zoo'n natuurlijk en onovertreffelijk stil spel geleverd, dat de speler zelf begint te knikkebollen. Zooals oveial elders, vindt ge hier ook dramatur gen en komiekelingen, betweters en zwij gers, sanguinische en koudbloedige leden. Jammer, dat onze groote komiek het too- neel heeft verlaten en zich thans tevreden stelt met 'n eenvoudige plaats aan de con trole. De Groote Zwijger van onzen Soes ter Raad is en blijft Karei. Wat er achter dat gerimpelde voorhoofd schuilt, blijft tot nog toe voor den buitenstaander 'n raadsel. 'n Tweetal punten van de agenda heb ben m'n bijzondere aandacht getrokken. Ten eerste punt 16: Voorstel van B. en W. om de werkzaamheden van de verbetering der speelplaats bij het schoolgebouw in de Kerkebuurt in eigen beheer te doen uit voeren. Dit voorstel is gegrond op het feit, dat de laagste inschrijver nog f 375. hooger was, dan de raming ad f 1000. Waar de meesten onzer overtuigd zijn, dat in eigen beheer werken gewoonlijk niet goedkoop is en we hier al heel wat ramin gen hebben gehad, die kant noch wal raak ten, dunkt me, dat voorzichtigheid in de zen gebiedend is. Ten tweede punt 18: Adres van den Chr. Besturenbond te Soest, verzoekende de uitzending van werkloozen naar de Rijks werkverschaffing te beëindigen en over te willen gaan tot gemeentelijke werkver schaffing met Rijkssubsidie. Het antwoord van B. en W. hierop houdt in, dat ze, af gezien van de gemeentelijke werkverschaf fing, de bedoeling hebben, de uitzending naar de Rijkswerkverschaffing toch door te zetten. Dat woordje toch spreekt boek- deelen, daar de Rijkswerkverschaffing door de uitgezondenen als 'n strafkolonie wordt beschouwd. Me dunkt, hier zal onze Groo te Zwijger de altijd gesloten lippen ont sluiten en het spreekwoord: „Spreken is zilver en zwijgen is goud", door z'n ver standige en welsprekende woorden logen straffen. Ten derde heb ik nog 'n punt, dat noch onder de mededeelingen, noch op de agen da te vinden is, n.1. het fatsoenlijk begaan baar maken van de doorgang vanaf de Steenhofstraat naar het Kerkpad, naast het perceel van Weth. van Klooster. Het is best mogelijk, dat het verzoek daartoe in vergetelheid is geraakt, maar dat de door gang noodzakelijk is, heeft de Raad inder tijd bewezen, toen er plannen bestonden om hem af te sluiten. De meerderheid van den Raad beschouwde hem toen als 'n soort veilige haven tegenover het drukke straatverkeer. Misschien, dat nog een der leden tijdig deze hors d'oeuvre leest, om hier even de aandacht op te vestigen. Hij kan rekenen op den dank van 'n zeker aantal Kerkpad-bewoners. DIXI. Witte Kruis Gebouw, waar dr. Hulst uit Leiden sectie heeft verricht. Het bleek, dan Van Br. gewelddadig was gedood. Het slachtoffer was gehuwd, maar had geen kinderen, terwijl als pleegzoon een zekere K. was aangenomen. Algemeen wa6 bekend, dat tusschen man en vrouw geen goede verstandhouding heerschte, en de pleegzoon meestal de partij van de vrouw trok. Kort geleden is de vrouw wegge gaan in betrekking bij een familie in De Bilt. Door de politie zijn de vrouw en de pleegzoon in voorloopige hechtenis geno men. OPHEFFING VAN EEN CRISIS MAATREGEL BEPLEIT. Door de Kamer van Koophandel voor Utrecht is een uitvoerig adres gezonden aan den Minister van Economische Zaken met het verzoek te willen afschaffen de crisisheffing op het vervoer van consump tie-aardappelen, de belemmeringen voor den vrijen invoer, en te willen intrekken het ingewikkeld stelsel van regelingen, die den handel in aardappelen onnoodig en schadelijk belemmeren. NIEUWl WERKTIJDENBESLUIT. Door den minister van Sociale Zaken is bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhan gig gemaakt een voorontwerp voor een nieuw werktijdenbesluit voor fabrieken en werkplaatsen. Aan een commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid is opgedragen, over dit voor ontwerp praeadvies uit te brengen. N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij van Weedestraat 7 Soestdijk Soesterbergschestraat 8

De Soester | 1934 | | pagina 1