Profiteert van mijn meer dan 25 jarige BEROEP'S-ERVARING (hoofdzakelijk in 't Buitenl KAMER van KOOPHANDEL en FABRIEKEN voor de Geldersche Vallei. ©^Plaatselijk Nieuwsbt 6 „Briefkaart "-Foto's vanaf f2. IN DE BEKENDE PRIMA UITVOERING Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 MILITAIRE BENOEMINGEN. Bij K.B. van 1*2 September zijn benoemd en aangesteld: bij het reservepersoneel der landmacht: bij het wapen der infanterie; met ingang van 17 September 1934 bij de luchtvaartafdeeling: de reserve-tweede luitenant G. J. Schot, vlieger van die afd. Bij het wapen, der artillerie: bij de lucht vaartafdeeling met ingang van den zelfden datum de reserve-tweede-luitenants T. M. J. Verhoeven, N. Wl Sluyter en M. Diil, allen vlieger van de luchtvaartafdeeling, alsmede de reserve-twecde-luitenants Ir. A. J. de Jager, Mr. A. Knottenbelt, P. J. Bettinck, F. Blom, C. J. van Boxtel, E. Hoedenmaker, H. D. Hcukers en J. H. van Vrijberghe de Coningh, allen waarnemer van die afdeeling. Bij K.B. is op het daartoe door hen ge daan verzoek, een eervol ontslag als zoo danig verleend uit den militairen dienst aan de res.-eerste-luitenants voor speciale diensten H. M. Schmidt Crans, J. Benus en C .M. Schreij en de reserve-tweede-luite nants voor speciale diensten M. H. Lint hout en D. L. Asjes, allen van het vrijwil lig landstormkorps luchtvaartdienst en zijn benoemd bij het reserve personeel der land macht, bij het wapen der infanterie bij de luchtvaartafdeeling a. tot reserve-eerste-luitenant met be stemming voor den dienst van vlieger, de eervol ontslagen reserve-eerste-luitenants voor speciale diensten M. H. Schmidt Irans en C. H. Schreij. b. tot reserve-tweede-luitenant met be stemming voor den dienst van vlieger, de eervol ontslagen reserve-tweede-luitenants voor speciale diensten M. H. Linthout en D. L. Asjes. DE OPSTELLENWEDSTRIJD. Door het Bestuur der Oranje-vereeniging „Wilhelmina" was voor de schoolkinderen een wedstrijd uitgeschreven in het maken van een opstel over „De viering op Ko ninginnedag. Door 14 kinderen werd hier aan deelgenomen. De volgende prijzen wer den toegekend: Leeftijd 79 jaar: 1 Hetty Dorlas; 2 Betsy Wegman; 3 Greetje Smink. 1012 jaar: 1 Cor Wegman; 2 Maaike d. Braven; 3 J. Bremer; 4 Hilda Noorda- nus; 6 Kees van Dijk. 1315 jaar: 1 K. v. Asperen; 2 Rie Geer, ling; 3 Rika in 't Hout; 4 Lies Bremer; 5 M. Nefkens. Beoordeelaar was de heer Jansse te Zeist. Bij den heer Baars, Banningstraat, kunnen de prijzen worden afgehaald, ook dooi hem of haar, die naamloos inzond en een 5de prijs verwierf. LANDDAG A. N. V. V. Door de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond werd Zondag 9 Sepember in het Bondshui;- van den Protestantenbond alhier een ge westelijke landdag gehouden, welke vrij goed bezocht was. Bij opening om 11 uui v.m. heette de voorzitster, Mej. v. Wijn gaarden, alle aanwezige leden hartelijk welkom op dezen lsten gewestelijken land dag, welke, evenals de actie der A.N.V.V., in het teeken staan zou van „de afschaf fing der particuliere wapenindustrie", wel ke een niet onbelangrijke schrede wezer zou op den weg naar den wereldvrede. De partic. wapenindustrie toch heeft hel grootst mogellijke belang jbij oorlog en voorbereiding er van. De AJN.V.V. wil hierbij niet strijden tegen menschen, maar wel tegen een onmetelijk kwaad. Vervol gens lichtte zij een nader plan van actu toe, dat los moest staan van elke politieke richting, doch waarbij internationaal con tact gewenscht was. Men hoopte dien strijd zakelijk te voeren en te komen tot verbod der partic. wapenindustrie bij de Wet, waarvoor aller medewerking noodig is. Na gemeenschappelijk zingen van het bondslied, verkreeg Mevr. Smit-Schuckink Kool het woord om iets mede te deelen van haar indrukken op het Wereld-Vrou wen Congres tegen Facisme en Oorlog, begin Augustus in Parijs gehouden, da; bestond uit een 1200 vertegenwoordigsters van een 60-tal volkeren, met een 20 ver schillende talen. Ze vormden er verschil lende stroomingen, vogels van diverse pluimage. Er waren weinig pacifisten, slechts 40 in getal. Deze vormden een af deeling, waarin ook het kleine Nederland sche groepje was opgenomen. Het mocht deze afdeeling gelukken om haar manifest, waarin vast gehouden wordt aan den pa- cifistischen inzet, ontdaan van alle andere tendenzen, voorloopig door het congres te zien aannemen. Uit het congres werd in- tusschen een permanent comité gevormd, waarin vertegenwoordigsters uit alle lan den zitting hebben, waarvan 3 uit Neder land. De samenwerking in Parijs heeft spreekster geleerd, dat het wenschelijk is ondanks onderlinge verschillen, ook in Ne derland één groote vrouwenweerstand te gen den oorlog te vormen. Mej. Peteri sprak daarna over de vre- desmonumenten in België, voornamelijk het Westelijk deel, dat zij pas had be zocht. Opvallend is- de geweldige nieuw bouw van kerken, huizen enz. Bijna elke kleine plaats heeft een monument voor gevallen krijgers. Het krioelt er van kleine kerkhoven, maar er zijn ook heel groote zooals in Yperen, met velden vol zuilen van Engelsche gesneuvelden. Vervolgens gaf spreekster een beschrijving van een Belgi sche loopgraaf, de z.g.n. „doodengang" en een Duitsche, die nog in stand gehouden worden voor de bezichtiging door het na geslacht. /Het vredesmonument bij Dix- muiden, met het opschrift: „Nooit meer O'orlog", maakte, een week na de bede vaart der Vlamingen, een geweldigen in druk. Het is tevens het monument der dooden, vooral van gesneuvelde Vlamin gen. Voorts werd het groote kanon, „de lange Max" bekeken, waarvan elk schot, in Hollandsch geld omgerekend, f 2400 kostte. Indrukwekkend ook is het monu ment „De groote poort van Yperen", die aan de binnenzijde een 69 duizend namen telt van gesneuvelde Britsche onderdanen wier lijken niet gevonden zijn, en waar oud-strijders nog eiken avond taptoe hou den. Spreekster riep de vrouwen toe, er voor te waken, dat in de toekomst zoo iets niet meer gebeuren zal. In den namiddag sprak Mevr. B. Bui singBesouw over: „De Particuliere Wa penindustrie". Deze, aldus spreekster, voert tot oorlog, zooals zij ook regelrecht tot de explosie van 1914 geleid heeft. Ter wijl vele industrieën verdwenen of lam geslagen zijn, beleeft thans de partic. wa penindustrie haar hoogsten bloei. Er is een schrijnende tragiek tusschen de ontzet tende werkloosheid der jeugd en den voor- poed van dit duivelsch beroep, dat ook hier in Nederland gevestigd is. Aan de hand van de brochure van A. den Doolaard, getiteld: „Hooge hoeden en pantserplaten", schildert spreekster de verschillende wantoestanden in het wapen- bedrijf, dat geenszins op zichzelf staat,, doch met de belangen van vele groepen en personen verbonden is. Aandeelhouders en geïnteresseerden in verschillende met el kaar in vijandschap levende landen, vormen als het ware één wereldtrust. Het onder zoek door den senaat der Vereenigde Sta ten ingesteld naar de praktijken der par ticuliere wapenindustrie aldaar gevestigd, heeft al heel wat schandelijks aan 't licht gebracht en doet de publieke opinie, ook in de kerk, in beweging komen. De strijd om 't leven in waarde te houden is de schoon&te, die men zich denken kan. Neem deze taak op uw schouders, zoo besloot spreekster in een peroratie. Daarna las mej. Telders de vertaling van een Fransch vlugschrift voor. Na elke lezin gvolgde er een krachtig applaus. Tusschen de lezingen in bracht mej. v. d. Wal schoone pianomuziek ten gehoore. Om vijf uur sloot de voorzitster dezen geslaagden landdag. PERS-COMMUNIQUE. Vrijdag 14 September kwam de Kamm in zitting bijeen onder praesidium van den heer J. H. van Lonkhuyzen, die zich we gens vertrek om. ambtsbezigheden halver wege de zitting deed vervangen door den heer C. den Ouden (Ede). De Kamer be sloot zich met het gemeentebestuur van Driebergen te verstaan over een ventveror- dening aldaar, die naar de meening der Kamer een redactie heeft, waarvan de con sequenties niet zijn te overzien. Omtrent een wijziging van het bevrach tingsreglement t.a.v. een heffing van 2 voor de vaste relatieschippers, waar toe het Depart. en de Bevrachtingscommis sie adviseeren, besloot de Kamer zich tot nader onderzoek omtrent de houding van andere Kamers tot de volgende zitting te beraden. Tot leden der Bevrachtingscommissie werden herbenoemd; de heeren M. D. J. Gerritsen (Amersfoort) (tevens voorzitter), B. den Herder (Harderwijk), W. H. Meijei (Rhenen), en S. van Vollenhoven (A'foort), en resp. als hun plv. C. Bioeschoten (Amersfoort), L. Groen (Harderwijk), D. Vliek (Amersfoort) en H. de Graaf (Nij- kerk). T.a.v. de verruiming van Zondagsver koop ingevolge de nieuwe winkelsluitings wet besloot de Kanier, om aan de betrok ken gemeente-besturen als haar meening te kennen te geven, dat in de huidige cri sis-omstandigheden voor dit district geen bijzondere redenen aanwijsbaar zijn, waar op maatregelen als deze zouden zijn te ba seeren zonder meer. De Kamer zal zich tot het bestu'ur der P.T.T. wenden met de vraag, of de incas sokosten op postquitanties voor de kleine bedragen verlaging kunnen ondergaan. Omtrent het al of niet steunen van het co mité „Wfeg.enplan rondom Amersfoort'' za: de verkeerscommissie voor de volgende zitting advies uitbrengen. De Kamer zal zich bij de Regeering verzetten tegen een door de algemeene Ned. V.V.V. geopperde idee, om via het Handelsregister een extra-heffing ten bate van het vreemdelingenverkeer in te v.oe- ren. Ter bevoegder plaats zal onderzocht worden, in hoeverre de belasting met in voerrechten van bepaalde grondstoffen voor de fabricage van condensatoren voor de Ned. Industrie, onbedoeld, funset is. Een adres der Ned. K. v. K. Londen over een ander en ruimer gebruik van luchtpost zal gesetund worden. Aan den iokveedag Nijkerk zal 50.gesubsidi eerd worden; aan den Landbouwweek te Woudenberg wordt een medaille gegeven alsmede voor de reclameoptocht 26 Sept te Veenendaal. Aan het gebouw der Kamer zal een klei ne wijziging aangebracht worden ten ge rieve van de ontvangst van het publiek. ONDERL. TENNISWEDSTRIJDEN. „VAN LENNEP'S SPORTPARK. Der traditie getrouw organiseerde ge noemde club de jaarlijksche Onderlinge Tenniswedstrijden, welke werden gehouden van 69 September in het Burgem. De- kethpark, alhier. Deze wedstrijden kenmerkten zich door hoogstaand spel en prettige verstandhou ding; over de geheele linie is sterken voor uitgang te bespeuren en zonder eenigen twijfel verschijnen er volgend seizoen et telijke nieuwe sterren aan den Tennisho- rizon. Er is hevig gestreden gedurende de wedstrijden. Te betreuren was het, dat door loting al eenige der vermoedelijke finalisten in de eerste ronde elkaar ont moeten, met als gevolg een sterke ver- liezer(ster). Bijzondere prestaties werden er geleverd door de B-afdeeling, door de jeugdige Da mes in de A-afdeeling en door de 15 h 16. jarige Jopie. Hulde jongelui, bezet volgend seizoen de vacante plaatsen in diverse competitie- teams, opdat de Soester kleuren weer lus tig kunnen wapperen. Na afloop der wedstrijden had de prijs uitreiking plaats. De heer J. van Olden borgh, Voorzitter der Soester Tennis Club, bracht dank aan hen, die dit tournooi heb ben doen slagen door deelname, roemde de vooruitgang van de Tennissport in 't alge meen, en het spel van B-spelers en gasten in 't bijzonder, spoorde ieder aan om ern stig te trainen en volgend seizoen hun krachten te geven om de plaatsen in de competitie te heroveren. Hierna had de prijsuitreiking plaats op de gebruikelijke manier; ernst en luim wisselden [elkander af. Een woord van dank aan wedstrijdleiding voor de goede leiding, tevens een prijs aanbiedend als scoringprijs, een herinnering voor de be wezen diensten. Hulde voor de dames, die met de be- ehikbare gelden zoo'n keurcollectie prij zen wisten te bemachtigen. Mede huldeaan den schenker van den Wjisselbeker voor Heeren Enkelspel A., be sluitende met een driewerf „Hoera" op de Soester, behoorde dit tournooi weer tot het verleden. DAMNIEUWS- In een buitengewone ledenvergadering besloot de Soester Damclug „Ons Dam- Genoegen" tot contributie-verlaging over te gaan en deze vast te stellen op 10 cent per week. Hierdoor hoopt men tegemoet te komen aan hen, die uit financieele overwegingen geen lid van de Damclub konden worden. Daar de vereeniging dreigt teloor te gaan -door gebrek aan voldoende leden meent men door deze uiterst gunstige fi- nantieele regeling leden tot de club te trekken. Om het beoefenen van het damspel hier ter plaatse aan te moedigen besloot de vergadering voorts tot het instellen van een cursus voor beginnelingen. Opgaven hiervoor kunnen Worden ingediend bij den Secretaris, den heer W. F. Jas, Laanstraat 5 en bij den heer D. Waal, Koninginnel. 22. In de plaats van den heer H. Bakker Jr., die als competitie-leider fungeerde en door ziekte hiervoor moest bedanken, werd als zoodanig benoemd de heer D. WSa-al. De speelavond blijft op WJoensdag ge handhaafd, terwijl voorloopig gespeeld zal worden 4en huize van den competitieleider. ESPERANTO-EXPOSITIE. Dat het ,Esperantisme, hoewel langzaam zich over de geheele wereld uitbreidt, en op elk terrein des levens in toepassing wordt gebracht, bewees de tentoonstelling, welke vorige week Woensdagavond in dc kleine zaal van Religie en Kunst werd ge houden. Daar werd bovenstaande stelling bewaarheid, want men zag het Esperanto zoowel op het gebied van het toerisme, als dienstbaar gemaakt voor de school, voor religieuse doeleinden; op neutraal zoowei als op socialistisch gebied, zich werpend op den oorlog en de vrede en vooral op studieterrein. Het portret van den samen steller Dr. Zamenhoff, ontbrak evenmin, welke in een werk het Esperantisme over zichtelijk bespreekt in een twaalftal regels. Volgens de beoefenaars kan men gemak kelijk in één cursus van Oct.Mrt. het di ploma A. behalen, daar het een taal is waarbij men zelf de stof construeert. Daar om ging door heel de zaal de roep; „Leert Esperanto" inplaats van een andere vreemde taal. Voor den cursus die men tracht alhier te beginnen, gaven zich reeds een paar' candidaten op, maar niet genoeg. Men wacht dus af. De geheele expositie was keurig gerangschikt en daarbij over zichtelijk. VEREENIGING „HET HOOGELAND' De bekende Vereeniging „Het Hooge- land" met haar 4* inrichtingen „Het Hoo- geland" en „Ons' Thuis" te Beekbergen, „Filadelfia" te Vries (Dr.) en „Wilhelmina- hoeve" te Opende (Gr.), verricht een red- dings- en opheffingswerk van algemeene beteekenis. In genoemde kolonies worden verpleegd: ontslagen gevangenen, voorwaardelijk ver oordeelden, zwervers, landloopers, alco holisten, geestelijk en maatschappelijk on- vohvaardigen en ouden van dagen, uit alle standen, van alle gezindten van ons volk en uit alle deelen des lands. Getracht wordt deze personen weer pas klaar te maken voor de maatschappij of indien noodig, hun een blijvende plaats in de kolonies te geven. Hieronder laten we volgen een overzicht over den arbeid der Vereeniging over '33. Het tot. aantal verpleegd, bedroeg 57464 Het totale aantal verpleegden 300 Nieuw opgenomen 1-44 Door de Vereen, in de maatschap pij teruggeplaatste personen, waar van tevens het patronaat werd ge regeld Buiten de koloniegevallen werd aan 1153 personen een warme maaltijd, brood of koffie verstrekt. Nachtlogies werd verstrekt aan 301 personen. Het aantal aanvragen voor opname, dat wegens plaatsgebrek moest worden afgewezen, bedroeg 163 Deze beknopte cijfers toonen U duidelijk de uitgebreidheid van het werk, waarvoor een inzameling zal worden gehouden. Is het noodig dezen noodzakelijken en heerlijken arbeid der liefdadigheid nog meer bij U aan te bevelen? U kent immers bijna allen de Vereeniging „Het Hooge land" en haar mooi werk. Wij houden ons er van overtuigd, dat deze arbeid Uw volle sympathie heeft, en vertrouwen, dat wanneer het plaatselijk Comité op Woensdag 19 September a.s. een bloempjesdag organiseert, U Uw steun niet zult onthouden. Het plaatselijk Comité SCHAKEN. Dinsdagavond j.1. stond de Soester Schaakclub in het teeken van belangstel ling. Niet minder dan 60 Schakers waren gekomen om te genieten van het sublieme spel van de nog jeugdige Hongaarsche Schaakmeester de heer André Lilienthal uit Boedapest, die Simultaan speelde tegen 34 borden, waaronder een blind partij, welke door den heer Reneman met zwart werd gespeeld. De spelers waren echter niet tegen den meester opgewasschen, daar slechts één partij voor hem verloren ging en 2 heeren remise behaalden. De gehee le Seance werd in drie uur afgespeeld in een geweldig tempo. De winnaar was de heer Jac. de Bruin te Baarn, terwijl de heeren J. Timmer Jr. te Soest en de Voor zitter der clü.b, de heer H. Schreuder, re mise'behaalden. De heeren schakers, die niet waren opgekomen, hebben hiermede een slechte zet gedaan om in schakersterm te blijven, want zij hebben daarmede heel wat verloren. De Soester Schaakclub kan dan ook met genoegen op dezen avond terug zien. Als beloo.mng hoopt zij dat de belang stellenden zich spoedig bij de club zullen aansluiten, waardoor zij in staat is om meerdere van zulke avonden te geven. Medegedeeld wordt nog dat Dinsdag- GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: kinderportemonnaie met inhoud parelkettinkje lederen actetasch belastingmerk pet 2 rieten manden kindermuts blauwe dameshoed fitting m. lampje uit el. rijwiellantaarn beige cape gabardine regenjas zilveren oorbel gouden heerenring doosje met 12 autolampjes voor rich tingaanwijzers rijwielbelastingmerk in étui huissleutel kleine hond. kinderschoentje Nieuwe weg 88 politiebureau Stationsweg 6 Gallenkamp Pelsweg 24 politiebureau politiebureau politiebureau Talmalaan 11 Beetzlaan 69 Kerkpad N.Z. 19a Hartweg 11 Soester Engweg 52 van Weedestraat 38 Ivoninginnelaan 82 van Lenneplaan 2 van LennepLaan 2 Ferdinand Huj'cklaan 14 Nieuweweg 15D f avond 18 Sept. een ledenvergadering zal worden gehouden. Als belangrijk punt op de agenda is bespreking uitdagingswed strijden of winterwedstrijden. Afller op-> komst dringend gewenscht. PRIJSUITREIKING A. D. O. Woensdagavond om 9 uur had in het Stationskoffiehuis, in de turnzaal van ge noemde club, de prijsuitreiking plaats van de gehouden athletiekwedstrijden op Za terdag en Zondag 1.1. De praeses, de heer E- van Eeden, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, en was verheugd dat niet alleen de winnaars, maar ook an deren voor deze gelegenheid zijn opgeko men. De verhouding in de club is prima. Spreker dankte de heer H. de Graaf, die door ongesteldheid van spr. het clubhuis op waardige wijze heeft geopend. Spr. zelf had het niet beter gekend. Verder dankte spreker allen die hebben medegewerkt om de athletiekwedstrijden, zoowel voor jong als oud te doen slagen, en betuigt vooral zijn dank aan de dames die de prijzen voor de kleintjes hadden aangekocht en uitge reikt. Van den aankoop was nog wat over gebleven. De leiding der wedstrijden was in handen van den heer D. C. Kerkhoven en deze was prima in orde, zooals wij dat van hem gewend zijn. Spreker bracht hem •daarvoor hartelijk dank, zoodat hij een warme ovatie in ontvangst nam. Dit jaar werden niet de gewone medail les uitgereikt, maar keurige gecalligrafeer- de diploma's, ontworpen door den direc teur, welke er schitterend uitzagen. De cij fers op de onderlinge wedstrijden waren beter dan vorig jaar, zoodat er vooruit gang is waar te nemen. Een woord van bij zonderen dank aan de dames J. en F. van Halm, die de eer van A. D. O. hebben op gehouden op de athletiekwedstrijden, uit geschreven door de SBLO. De wisselprijs' won mej. J. v. Halm voor den 2den keer met 25 p. 't Zal voor haar een harde dob ber, worden, om deze in 1935 wederom te winnen, daar mej. Ad. v. Hilten met een klein puntenverschil achter haar aankomt. Mej. Fem van Halm behaalde Voor de 2e maal den wisselbeker. Laat ons hopen dat zij hem in 1935 in haar bezit mag blijven houden. De Wisselprijs voor heeren kwam in 't bezit van den heer F. Lom met 42 p. De drie kampioenen, welke op de UPAB zulke mooie prestaties hebben geleverd, kregen namens A.D.O. elk een plaquette. Spreker hoopte dat zij door -die bekroning de eenvoud en de sport zullen blijven hoog houden. Namens den directeur werd hen een diploma uitgereikt. De voorzitter bood den directeur een rookertje aan voor alle zorg en moeite aan de uitvoering besteed. Hiermede besloot ;spreker het officieele gedeelte, na vooraf allen te hebben opge wekt tot trouw lesbezoek, waarna een ge leden zich zeer verdienstelijk maakten, zellig onder-onsje volgde, waarbij enkele Het was een zeer prettigen avond. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Soest II—H. V. C. II 2—4 In een keurig gespeelden wedstrijd moest Soest II het onderspit delven. Dil is nu wel geen bemoedigend begin der competitie voor ons 2de elftal, maar ge zien het spel, dat vertoond werd, hebben we genoten. Prachtig werk hebben jullie geleverd, alhoewel de nederlaag verdiend is. Als jullie nog eens in stilte dezen wed strijd overdenken, zullen jullie m. inzien wel eenparig tot de conclusie komen, dat de traning geen wassen neus is. Zeer dui delijk kwam nu naar voren, dat de H.V.C ploeg veel beter samenspel leverde, alsme de het aangeven dér ballen beter verzorgd was, als ons getrainde elftal, 't Is hard dit te moeten erkennen, maar waar is het. En toch zijn wij tevreden. De geest on der jullie was uitstekend. Ook den wil om te spelen was goed. Dit nu jongelui stemt ons hoopvol. Verdraagt elkaar in iederen wedstrijd, welke nog komen moet, als in den afgeloopen wedstrijd en speelt met het zelfde élan. Succes zal niet uitblijven. Tot de volgende keer. Soest III—A.P.W.C. III En nu ons derde elftal. Bravisimo. Best jongens. Jullie geeft waarlijk een schitterend voorbeeld voor de hoogere elf tallen, een 71 overwinning. Van 3 wed strijden 5 punten. Dit behoeft verder geen betoog. Het Bestuur is trots op jullie. Laat ons zien, dat deze wedstrijd geen eerste gewin, kattegespin is. Steeds met hetzelfde vuur en kameraadschap gespeeld. Ook jullie brengen onze groen-witte kleu ren omhoog. Veel succes hoor. Gaarne hadden wij ons speelveld, het welk den afgeloopen zomer naar de eischen des tijds is ingericht, officieel op 2 of 9 September j.1. geopend. Het is ons echter niet mogen gelukken om buitenstaande elftallen te arrangecren tegen ons le of 2e elftal. Laat dit, gewaardeerde lezers, voor U geen verhindering zijn om te komen kijken. BIJZONDERE VRIJWILLIGE LAND STORM AFD. SOEST. Uitslagen Schietwedstrijden. le dag, 's avonds om 8 uur, was als volgt: Geluksbaan hoogste stand 296 punten. Vrije bagn: L. Bastiaanse, Baarn 10 x 30 en 5 steun- kaarten x 29 H. Kemp, Soest, 5 x 30 G. Koek, Soest 5 x 39 D. Hoekstra, Soesterberg 5 x 39. Koningsschutters. H. Kemp 145 p... P. de Haan 145 p.; J. Kaldeway 145 p.; G. Koek 144 p.; C. C. A. Vreeland 141 p.; J. Montfoort 141 p.; P. Hoogeboom 135 p.; J. C. Bijleveld 134 p.; VV. Lente 131 p. Schutters le klasse. P. van Mil 143 p.; J. van Arkel 142 p.; L. C. Kok 149 p.; A. Slagboom 149 p.; K. P. van Ingen 149 p.; J. v. d. Wal 139 p.; A. Poutsma 139 p.; J. v, d. Bremer 138 p.; J. Vonk 136 p.; E. van Schaick 136 p.; F. 14. Jansen 134 p.; W. van Reijn 139 p.; L. Kaldeway 124 p. Schutters 2e klasse W. Wfeyts 137 p.; J. W. A. v. d. Kluit 132 p.; W?. Scher 127 p.; A. Rootselaar 127 p.; C. v. d. Flier 126 p.; G. Floor 116 p.; P. G. Kok 111 p. Schutters 3e klasse. A. Reehorst 198 p.; R. de Bruin 99 p.; G. van Arkel 83 p. Op de vrije-, personeel- en geluksbaan werd op 1 kaart 3 schoten gelost voor 15 cent, voor het corps werden 15 patronen vreschoten op 3 kaarten. In den namiddag woonde de oud-plaatselijken leider, de heer van Peursem de wedstrijden bij, benevens Lt. Visser, commandant van de Motorafd. sectie Amersfoort. De administratie van „de Soester" schonk een gouden tientje voor de wed strijden. Ofschoon het de 2de dag niet zoo druk was, hebben toch de beide dagen 70 per sonen voor het corps geschoten, wat een mooie prestatie is geweest. Er zijn 4999 patronen verschoten. De geluks-, vrije- en personeele baan-commissarissen, hadden 't druk, evenals bij het speerwerpen, waar van 19 series hebben geloopen. liet weer was buitengewoon mooi, er heerschte een gezellige stemming. De Wisselbeker kwam voor dit jaar in 't bezit van den heer J. Kaldeway, welke met 145 punten de mooi ste series maakte. De uitslag van den 2den dag is als volgt: Koningsschutters. F. van Schaick 142 p.; G. J. v. d. Bremer 141 p.; M. de Bruin 136 p. Schutters le klasse. C. Rinsel 144 p.; Th. van Putten 144 p.A. G. van 't Klooster 141 p.; J. Westening 141 p.; J. Linzel 138 p.; J. van Tol 138 p.; D. Heer 138 p.; C. Post 137 p.; J. v. Schaick 136 p.; A. Slager 135 p.; J. Mulder 134 p.; J. Bleijerveld 133 p.; B. Bijleveld 133 p.; C. Tak 130 p.; J. v. d. Bosch 103 p. Schutters 2e klasse. C. Wijnands 14*2 p.; G. Rootselaar 138 p.; C. Kuyper 137 p.; J. D. Stuitje 136 p.; A. Gorlee 13*2 p.; H. G. Uiterdijk 130 p.; W. P. O. Kukelaire 129 p.; H. v. d. Eijnden 128 p.; H. Raken 121 p.; G. van Klooster 1*20 p.; G. Bemmelen 119 p.; A. Pucke 119 p.; J. A. v. d. Brand 112 p.; G. J. Stuivenberg 102 p. Schutters 3e klasse. A, Lankamp 118 p.; J. de Ivruyf 106 p.; G. de Beer 104 p.; C. A. Dijkman 89 p. Personeele Baan. Bastiaanse, Baarn 50 x 49; A. Hilhors,t Baarn, 50 x 49; C. Hilhorst, Baarn 50 x 49; P. Hogeboom, Soest, 50 x 44; A. Klaar- water 49 x 49; C. Bijleveld 49 x 47; A. F. Schreuder 49 x 47; G. Koek 49 x 46; L. C. Kok 49 x 44. Geluksbaan. C. Bijleveld 296 p.; A. Gerritsen 295 C. v. Wijngaarden 292 p.; W. P. O. Kuke laire *289 p.; C. v. Wijngaarden 288 p.; D. H. v. Wijngaarden 285 p.; F. H. Jansen 285 p.; A. Rootselaar 281 p.; G. J. v. d. Bremer 273 punten. Vrij baan. C. Hilhorst, Baarn 20 x 3 tienen; Bastiaan se, Baarn 17 x 3 tienen; H. Kemp, Baarn 10 x 3 tienen; D. J. Hoekstra, Soesterberg 9x3 tienen; steun 7 x 29; A. Bouwmees ter 9x3 tienen, st. 4 x 29; A. Klaarwater 7x3 tienen; P. de Haan 6x3 tienen; G. Koek 5x3 tienen;. J. Schaffelaar 3x3 tienen. Na afloop, het was al donker geworden, om 7.30 uur, reikte de praeses der B.V.L. met een kernachtige speech, de fraaie prij zen uit, bestaande uit geldprijzen en luxe voorwerpen voor de uitblinkers op de per soneele-, vrije- en geluksbaan, die van het speerwerpen geschiedde na elke serie. Het geheel kan als uitstekend geslaagd ge noemd worden. Geen wanklank werd ge hoord. En nu met volle zeilen naar het le lustrum.

De Soester | 1934 | | pagina 2