2e BLAD één l^egervjas aafff; dan lïen parapiuies e uc ,,'t Handelshuis voldoet UI" oi_ Soesterberg 't Handelshuis i voldoet U Gabardine Regenjassen, Zwart Gummi Regenjassen, o.a. Slikkers. i. L. H0KSBERGEN Gedecoreerd. ©^Plaatselijk Nieuws^ U weet; Groot is onze voorraad Oliejekkers en Jassen Leeren jekkers in zwart en bruin Leeren damesmantels. Voor de jongens een pracht gabardine regen jas met taf gevoerd, in den leeftijd van 14 jaar, slechtsf5 U komt maar eens kijken F Wij weten uit ervaringdat kijken koopen wordt Soesterb.straat 51 - Telefoon 400 behoorende bij „D E S O E S T E R" van ZATERDAG 20 OCTOBER 1934, No. 84 AANRIJDING. Donderdagmiddag had op de Birktstraat nabij het hotel Birkhoven een aanrijding plaats tusschen een automobiel en een scharenslijperswagen. JEen personenauto van een garagehouder te dezer plaatse kwam aan van uit de richting Amersfoort, juist terwijl in dezelfde richting reed een met een paard bespannen scharenslijpers wagen. De bestuurder van dezen wagen wil de van richting veranderen en gaf daartoe een teeken, doch veel te laat. Terstond na dat hij het teeken had gegeven, sloeg hij reeds af, met tot gevolg een aanrijding, waarbij het "rechtervoorwiel van de auto de scharenslijperswagen aanreed. Door de schok braken de boomen van den wagen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor en ook het paard kwam er goed af. Par tijen zijn overeengekomen de schade onder ling te regelen. BOTSING. Vrijdagmorgen had op de Soesterberg- schestraat in de buurt van den Ossendam- weg een botsing plaats tusschen 2 auto's. Van uit de richting Soesterberg naderde met vrij groote vaart een vrachtauto, ter wijl tegelijkertijd van uit een erf een auto mobiel van de P.U.E.M. achteruit reed den weg op. Beide wagens botsten tegen elkaar, waardoor de vrachtauto in a/anraking kwam met een links van den weg staandeni boom die vrijwel geheel werd ontworteld. De rechtervoorzijde van den vrachtauto werd daarbij geheel vernield. De auto van de P.U.E.M. werd door den schok geheel om gezwaaid naar rechts en bekwam schade aan de achterzijde. De bestuurder er van bekwam een hoofdwonde. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in; proces-verbaal zial worden opgemaakt. VERKOOPING. Door notiaris Wf. J. Fortuyn Drooglever te Utrecht werd Donderdagmorgen bij in zet en den 25sten Öctober a.s. bij toeslag telkens des voormiddags te 11 uur publiek geveild in hotel Eemland. Het landhuis nabij de Whldeck Pyrmont- laan No. 65, groot 23.63 A. (Chr. Geref. Vleeshuis). Ingezet door den heer J. de Haan te Utrecht, voor 5000. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW". Uitslag 'Neufvilles oude en jonge duiven, afstand 202 K.M., los 9.20 uur met Z.W. wind. A. Rijksen 1—4-11—18—38 W. Nieuwenhuis 28.1920232534 G. Sukel 3 R. Bokma 56 B. van Boeijen 7 J. Burgstede 9 J. Groen 1014 G. Visser 12—16 C. van Soest 13 J. Pot 15—21—28—33 B. Groeneveld 17—26-27—30—31-39 H. Majoor 22—36 T. Dorresteijn 24 J. v. Herwaarden 2937 \M Veerman 3235 Eerste duif 12 uur 5 min. 27 sec. Laatste duif 12 uur 26 min. oo sec. Uitslag Mons oude en jonge duiven, af stand 212 K.M., los 8.20 uur, Z.W. wind. J. Groen 1—2—,10—11—25 B. Groeneveld 3417-19 J. Rijkseni 5 J. Burgstede 611823 G. Sukel 7 C. van Soest 89 G. Haks 1213 G. Visser 14 B. van Boeijen 1522 J. Pot 16 W'r Nieuwenhuis 202126 A. Rijksen 24 Eerste duif 10 uur 57 min. 50 sec. Laatste duif 11 uur 23 min. 2 sec. Uitslag Querrain oude en jonge duiven, afstand 225 K.M., los 8 uur, W. wind. B. Groeneveld 12416—17 J. Groen 31011 J. Burgstede 5<9 G. Sukkel 6 H. Majoor 713 A. Rijksen] 81924 G. Haks 12—15 C. van Soest 142123 WJ. Nieuwenhuis 1820 G. Visser 22. Eerste duif 11 uur 10 min. 29 sec. Laatste duif 11 uur 27 min. 47 sec. Hokkampioen oude duiven W. C. Priem. Duif-kampioen oude duiven B. Groeneveld. Hokkampioen jonge duiven B. Broeneveld. Duifkampioen jonge duiven B. Groeneveld. Hokkampioen oude en jonge duiven J. Groen. Duifkampioen oude en jonge duiven, J. Groen. Generale kampioen B. Groeneveld. VERKOCHT. Door Notaris A. Römer te Baarn werd Woensdagavond om 7.30 uur in het Koffie huis van den heer H. Butselaar Azn., de finitief verkocht: No. 1. huis met erf, aan de van Weede- straat No. 11b, groot 3.15 A. K'ooper den heer Wl A. Hilhorst, te Soest, voor 7000. No. 2. Huis met erf, garage en tuin, aan de Lange Bergstriaat No. 1, groot 5.10 A. Kooper den heer W. A. Hilhorst, r.e Soest, voor 4900. P.H. FILM „EENZAMEN". Dinsdagavond liep in Religie en Kunst bovengenoemde smalfilm, toegelicht dooi den heer H. Bos, propagandist van de vereeniging Nederlandsche Centrale voor practische werkverruiming en hulpverlee ning, gevestigd te Arnhem. Dit werk werd voor 25 jaar begonnen door den pionnier Ds. J. A. Visschtr te Rottevalle, waar de jonge predikant door dik en dun ging om zijn gemeenteleden op te zoeken. Gezien de verarmde toestand op de Friesche heide, begreep hij dat allereerst noodig was voed sel en kleeding, wilde het Woord Gods een toebereiden akker vinden. Met kracht heeft hij dat werk aangevat en daar zegen op gezienl; en dit thans uitgebreid in de gemeente Groesbeek, waar een 5-tal Te huizen zijn opgericht door de „Centrale P.H." wier doel is hulpverleening aan al leenstaande personen van eiken leeftijd of religie, die door tijdsomstandigheden of persoonlijken aanleg, niet in staat is, zich zelf te handhaven. Deze hulp bestaat in het verschaffen van passenden arbeid of in verzorging in liet gezin of de tehuizen. Deze laatste zijn „Dennenoord", te Groes beek voor kinderen, uit onvolledige gezin nen „Muntberg" aldaar voor alleenstaande mannen, „OosterMeerwijk" aldaar voor heeren uit den beschaafden stand, „Nico- line" aldaar voor idem dames, „Groesbeek" aldaar voor hulpbehoevende en de debiele vrouwen, terwijl nu nog moeite wordt ge daan om een huis op te richten voor alleen staande vrouwen. Bij deze vereeniging is ook aangesloten de arbeid op de arme Frie sche heide en het Kinderhuis „De Mor genstond" te Baarn, voor kinderen uit be tere kringen. Maar voor al dezen arbeid is veel geld noodig, zoodat door het geheele land comité's worden gevormd om te trachten door het winnen van leden, die ELKE week 3 CENT betalen, een vaste basis te krijgen om dit werk voort te zet ten, want jaarlijks komen 400 aanvragen om plaatsing binnen. Deze vereeniging wordt noch door Rijk, Provincie of ge meente gesubsidieerd, daar zij geen „re- classeeringsgevalleiV' of „die" aan de tuchtschool toe zijn, opneemt. Hier wordt de uitspraak van den Heiland bewaarheid: „een ieder zij den ander tot hulp en steun". Van dezen echt christelijken arbeid werd op de film een duidelijk beeld gegeven hoe deze in de Tehuizen wordt beleefd, ook voor medische hulp wordt zorg gedragen door den heer C. Wi Leibbrandt uit A'dam. Het geheel was een bezoek overwaard. Mocht de oogst der inteekenbiljetten dit hebben bezegeld. Ds. E. Groeneveld sprak het slotwoord. DE 100 K.M. RIT. Wanneer a.s. Zondag het weer opklaart gaat de uitgeschreven rit door, zoo niet, wordt zij uitgesteld tot het voorjaar. MOOIE OPDRACHT. Naar wij vernemen werd aan den tuin architect J- B. Schulz, alhier, opgedragen het ontwerp en de leiding van den tuin aanleg bij het Herv. Lyceum te Amster dam-Zuid. INBRAAK. Inbrekers hebben zich toegang verschaft tot een woning, gelegen in het Vosseveld. Zij zijn door een raampje binnen gekomen en hebben een klein bedrag aan geld me degenomen. DIENSTVERRICHTING. Voor het verrichten van alle voorkomen de werkzaamheden is alhiter een nieuw bureau voor dienstverrichting geopend, en wel op de Julianastraat 82. O.a. speciaal in rookverdrijven en schoorsteenvegen. E. S. V. A. C. Het jaarfeest van ESVAC ter gelegen heid van het elf-jarig bestaan, zal plaats vinden) op Maandag 19 November a.s. in de groote zaal van hotel „Eemland". Het alom bekende ESVAC-tooneelclubje onder regie van den heer A. van Weert, zal alsdan opvoeren een klucht in 3 bedrijven, genaamd: „KETTY JOKT NOOIT", naar •hét Amerikaansch bewerkt door Ad. Pool. m S. B. L. O. COLLECTE TE SOEST EN S'BERG. Zaterdag 20 Octotfer zaf in deze gemeen te een colecte gehouden worden, ten bate van den Soester Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Gezien het mooie en nuttige streven van dezen bond, vertrouwen wij wel dat alle in woners van onze gemeente Zaterdag zich zullen tooien met het fraaie groen-witte bloempje, hetwelk door een aantal jonge dames, die zich voor dat doel geheel be langeloos beschikbaar stelden, zal worden aangeboden. BIJENTEELT. De Afd. Soest der Ver. tot bevordering der Bijenteelt in Nederland, heeft het voor nemen, om reeds zeer spoedig in dezen winter een Bijenteeltcursus te organiseeren, wiaavroor zich verschillende imkers al reeds hebben opgegeven. De cursus zal een meer uitgebreide wezen en in afwijking met de regeeringscursus uit tien tot twaalf lessen bestaan, terwijl de tijd van aanvang waarschijnlijk in het begin van November zal vallen. De cursus staat onder leiding van den heer W. A. van Elmpt, bijenteeltleeraar te Soest. Aan de cursisten wordt van elke les een schriftelijke samenvatting verstrekt, terwijl een lichtbeeldenavond het geleer de zal illustreeren. SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdag 16 October speelde men op de bovengen, club enkele der uitgestelde par tijen van den te houden winter-wedstrijd, met als onderstaande uitslag: Groep 1. J. C. WickelJ. Timmer Jr. 01 Groep 2. J. DrostH. J. Heuff 1—0 Joh. J. RoordaP. C. Zonneveld 10 Groep 4. P. G. VeldmanJac. de Bruin 01 Van de nog loopende uitdagingsmatch GorterTimmer SE wist eerstgenoemde met 30 te winnen, een fraaie prestatie van den heer Gorter. De volgende heeren werden als lid ge ïnstalleerd: A. M. Tusenius, Soest; J. Tijs- CLICHÉ, 5CHHAtfL'. ^5r U weet ook voor Uw jongens. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: jonge hond belastingmerk parapluie zwarte riem huissleutel hamer Beetzlaan 68 Trein 8.28, Vosseveld Molenstiiaat 17 politiebureau Wiekslooterweg 103 Ferdinand Huycklaan 2 sen Sr., Baarn; P. G. Veltman, Soest en Y. Tijssen, Baarn, terwijl de heeren Jac. de Bruin], Nassaulaan 39 Baarn, J. M. Hees been, Beckeringhstraat 13a Soestdijk, zich als nieuw candidaat lieten voordragen. Dinsdag 23 October begint de tweede ronde de/r winter-wedstrijden, aller op komst gewenscht. Bij eventueele verhin dering s.v.p. berichten, daar anders vol gens wedstrijdreglement een verliespunt moet worden aangeschreveii. DAMNIEUW1S. Naar wij vernemen zal de Damclub Ons Damgenoegen a.s. Woensdag in Hotel Eemland haar eerste competitie-wedstrijd spelen tegen O.K.K. I. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, speelt de Soester club in de 1ste klasse van den U.P.D.B. De kampioen van deze klasse speelt mede om het kampioenschap van Nederland van den Nederlandschen Dambond. De verwachtingen van het tiental van Ons Dam-Genoegen zijn dit jaar niet hoog gespannen. De club heeft 2 jaar hare beste spelers verloren, terwijl het ledental het uitermate moeilijk maakt om geregeld met een volledig tiental uit te komen. (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 In tegenstelling met de Soester Schaak club, welke thans reeds over de 40 leden telt, blijkt de animo van de hier wonende dammers niet groot te zijn om Ons Dam- Genoegen te versterken. Als men in aanmerking neemt, dat O.D.G. het vorige jaar in de eerste klasse met 1 punt achterstand op de kampioene van deze afdeeling de tweede plaats be zette, dan moet het inderdaad voor deze vereeniging te 'betreuren zijn, dat door gebrek aan voldoende spelers, de kans niet uitgesloten is, daar haar eerste klasseschap in gevaar komt. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat de wedstrijd om 8 uur aanvangt en voor belangstellenden kosteloos toeganke lijk is. VLIEGEN BIJ STORMWEER. Maandagmiddag heef het uit Malmö ko mende toestel van de K.L.M. met zwaar weer te kampen gehad. Boven Gelderland kwam de machine in een soort windhoos terecht, Waardoor zij een paar harde re- mous-tikken opliep. Hierbij heeft de pi loot, de heer Brinkhuys, zijn hoofd gestoo- ten waardoor hij een hoofdwonde opliep. Omdat hij het veiliger vond zoo niet ver der door te vliegeni, heeft hij een tusschen- landing gemaakt op 't vliegveld Soester berg. Nadat hij was verbonden heeft hij de reis voortgezet. De machine is doorgegaan naar Londen. VERGADERING VOLKSONDERWIJS. Door de 'afdeeling Soesterberg van Volksonderwijs werd Maandagavond in 't Zwaantje alhier een ledenvergadering ge houden, welke o.m. ook bezocht werd <Ioor twee der alhier wonende leden van den ge meenteraad. Bij opening kon de voorzitter, de heer M. C. Thijssen', met voldoening wijzen op het feit» dat de Openbare School dit jaar met den nieuwen cursus een flink aantal leerlingen gekregen heeft. Vervolgens werden de notulen der vori ge vergadering voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Van een tweetal bestuursledenl was een bericht van verhindering ingekomen we gens ziekte. Onder grooten bijval der ver gadering bracht de voorzitter hulde aan Neen, het „rijwielplaatje stelen" Is gebeurd; dat gaat niet meer; En wij danken Excellentie Oud, hiervoor dan ook wel zéér! Wat hij dan heeft uitgevonden? Door de dieverij geleerd? Hij heeft alle wielberijd(st)ers Bij decreetgedécoreerd! Want thans mag het rijwielplaatje Prijken op de linkerborst Van ons aller bovenkleeding! Wie, die het nog wagen dorst, Dddr het plaatje weg te gappen? Dat is uitgesloten dus! 't Zit daar veilig met een knijper Met een haak of met een lus! Wie bijvoorbeeld het zou wagen, Bij een lief, bevallig kind, D4dr haar plaatje weg te grijpen, Kreeg „van voren dan de wind." Tenzij dat de dief bedoelde: ,,'k Steel het meisje óók er bij"; Vond zij 't goed en was 't voor 't leven Misschien sprak de Rechter 'm vrij! Alle gekheid op een stokje: 't Baart ons thans geen zorgen meer Dat „verafschuwd" rijwielplaatje; Oorzaak van v"l leed en zeer! Laat ons dankbaar, trotsch dus wezen, Op benoeming door den Staat: Alle Nederlanders (landsters) „Ridders van de kop're plaat!" Nadruk verboden. AD REM. het aanwezige, verdienstelijke lid, wacht meester-vlieger Bosch, ip verband met zijn jongste onderscheiding door de IJsland- sche regeering. De heer Bosch uitte zijn hartelijken dank voor deze attentie. Daarna memoreerde de voorzitter ver schillende lotgevallen en gebeurtenissen in het afgeloopen vereenigingsjaar, waarvan we noemen de huldiging van Mej. Rupp op 1 October j.1., de paddentetoelententoon- stelling, waar een groote collectie geëx poseerd werd, waarvoor veel belangstel ling bestond. Zeer op prijs werd daarbij door spreker gesteld het bezoek van den burgemeester en mevrouw, direct na be ëindiging der raadsvergadering, daarente gen werd de afwezigheid der te Soester berg wonende raadsleden een teleurstelling genoemd. Voorts werd gememoreerd de oiivsonaerwijsavond in Maart, die 15 nieu we leden aanbracht. Besloten werd om weer een propaganda- avond te houden, vermoedelijk in 't begin van 't voorjaar. De schoolreisjes van Juli waren een succes geweest. Het geregeld sparen liet wel eens iets te wenschen over. In verband hiermee werd het nuttig geacht de ouders hierop bij -gelegenheid -eens te-v/ijz-en. Er werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Ligtvoet en de Wilde voor het nazien der financieele bescheiden be treffende die reisjes. Vervolgens werden de voornaamste punten van den beschrij vingsbrief voor de e.k. algemeene verga dering behandeld. Aan alle voorstellen, daarin vervat, werd adhaesie betuigd, uit gezonderd het voorstel Voorburg, dat na een langdurige bespreking met bijna al gemeene stemmen door de afdeeling werd afgekeurd. Als afgevaardigde naar die vergadering werd met algemeene stemmen benoemd de heer M. C. Thijssen, oud-schoolopziener; als dienst plaatsvervanger de heer D. Lub, Hoofd der O.L.S. Na de pauze werd door den heer Thijs sen een uitvoerig verslag uitgebracht over de laatste gehouden algemeene vergade ring te Utrecht. Bij de rondvraag werd gesproken over schoolkleeding, die hier op de openbare school niet urgent geacht werd, over de noodzakelijke begrinting der speelplaats, het attractief maken der bijeenkomsten enz., waarna de voorzitter met een opwekkend woord de vergadering sloot. GEVONDEN VOORWERPEN. een zilveren broche een jongensjas een auto-slinger Inlichtingen Politiepost, dagelijks van 9 tot 10 uur v.m. en van 22.30 uur n.m., behalve Zondags. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, -de heer J. van Hummel, thans onderwijzer te Zwolle, slaagde dezer dagen te Utrecht voor het examen (ma-akte) Godsdienstonderwijs. MILITAIRE BENOEMING. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 November benoemd en aangesteld: bij het reserve-personeel dér landmacht, bij het wapen der infanterie, tot reserve-kapitein, bij de luchtvaartafdeeling, den reserve- eerste-luitenant Dr. J. Jongbloed, vlieger bij de luchtva'artafdeeling. VERLOTING S. G. K. De verloting uitgeschreven door Soes- terbergs Gemengd Koor, ten bate van het Muziekfonds, zal plaats hebben op Don derdag 25 October a.s., 's avonds 8 uur in NOODLANDING VAN EEN VLIEG TUIG. Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur moest een militair vliegtuig, komende van Schip hol en op weg naar Soesterberg, tenge volge van een motor-defect een noodlan ding maken in een weiland onder de ge meente Nieuwersluis. Het vliegtuig kon niet meer over een klein slootje komen en kwam met den neus terecht in den sloot- rand. Het vliegtuig werd zoodanig bescha digd, dat het ter plaatse moest worden ge demonteerd. De beide inzittenden, de luitenants Gee ring en Molenaar, bekwamen geen letsel.

De Soester | 1934 | | pagina 5