WEIM Een uitgebreide collectie Heeren- Mode-artikelen als St.Nicolaas-cadeaux Hors d Oeuvre. Ingezonden T- VAN VLIET Modelslagenj i ^Plaatselijk Nieuws^© KOOKT ELECTRISCH A.N.W.B. voor kosten wegwijzers waarschuwingsborden IOOjjninder. Rijwielpad-vereeniging Utrecht met Om streken voor onderhoud rijwielpaden 300 minder. Rijwielpaden in Gooi- en Eemland minder. Bond van Openbare Leeszalen en Biblio theken in deze provincie 800.i minder. Drankbestrijding 100.minder. Proeftuin Utrecht van de Pomologische Vereeniging 104.— minder. Proeftuin Lopikerwaard te Jaarsve Vereeniging 100.— minder. Vleuten's Proeftuin 25.minder. Proeftuin Vinkeveen van den R.-K. Boe ren- en Tuindersbond 100.minder. Bevordering hygiëne van Moeder en Kind 1300.minder. Subsidie Mclkcontrölc-station Utrecht, tot nu toe uitgetrokken op 2250. komt thans als memorie-post op de be grooting voor, de behoefte daaraan is op het oogenblik gebleken niet te bestaan. Gedep. Staten stellen zich op het stand punt, dat met het oog op den toestand der begrooting, aanleiding bestaat om de toe lagen welke worden genoten' door vee artsen in dienst van gemeenten in deze provincie, in den tijd van 5 jaar te laten afloopen. Voor het loopende dienstjaar wordt 10 gekort, en zal deze verminde ring van toelagen voor 1935 25 voor 1936 40 voor 1937 55 voor 1938 70 en voor 1939 85 moeten bedragen. In 1940 zullen de toelagen dan vervallen zijn. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie, Doornroosje heeft den Heer Strookman m.i. op afdoende wijze beantwoord, maar ik wensch er nog iets aan toe te voegen indien U mij zulks veroorlooft. De Heer S. schrijft: Voor mij als Cal vinist bestaat er principieel geen verschil tusschen Communisme en Nationaal So cialisme. Waar nu het communisme oordeelt, dat Godsdienst opium is voor het volk en het in het land waar het aan de macht is, de kerken sloopt, de priesters vermoordde en al wat maar eenigszins zweemt naar Gods dienst in den ban doet. Waar het een standbeeld oprichtte voor Judas Iska- rioth, met als onderschrift: De meest mis kende mensch, daar vindt de Heer S. geen verschil in principe met een beweging als de N.S.B. welke leert: Dat het Nationale leven van den wor denden Nederlandschen Staat, niet zal staan op den bodem van autonoom men- schelijke redeneeringen, daar die Neder- landsche Nationaal' iSocialistischen Staat God zal belijden als de drijfkracht van het Nationaal zedelijk leven. Aan de onder danen blijve volledige vrijheid van over tuiging, doch de Nederlandsch Nationaal Socialistischen Staat erkent de Souverei- niteit Gods. Dat de Heer Strookman hierin- geen ver schil in principe ziet, lijkt mij een vreemd verschijnsel en het zou dienstig zijn, dat de Heer S. eens een specialist raadpleegde, want dat is toch een afwijking, waar be slist iets aan gedaan moet worden. Hoe wel ik er niet van houd, om zooals de Heer S. deed, over hoogstaande menschen op OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN een minderwaardige Tribuneachtige ma nier te schrijven, vloeiden bovenstaande woorden vanzelf uit mijn pen, toen ik de onélegante wijze, waarop de Heer S. zich over Ir. Miissert uitliet, las. Ik zou de opmerking willen maken, dat de heer S. wel zeer Duitsch voelt en denkt, want hij kan er nu eenmaal ni.et aan ont komen te denken, dat alles wat in Duitsch- land gebeurt, precies eender in Nederland zal gebeuren. Een Nederlandsche denkwij ze is hem blijkbaar vreemd. De arme weet niet, nog niet, dat het Fascisme een we reldbeschouwing is. Ik zou den Heer S dan ook aanraden, zich eens in andere lec tuur tfc verdiepen dan in brieven van een ontevreden mensch uit_ Duitschland. Er be staan nog wel een aantal geschriften, door Italiaanscfre, Fransche, Engelsche en Hol- landsche Fascistische schrijvers aan het Fascisme gewijd. Het is niet goed, dat een mensch zich eenzijdig op de hoogte stelt. Geachte Heer S., U schuift zoowat alles wat in Duitschland gebeurt in de schoenen van de N.S.B. terwijl wij heusch wel zullen zorgen, dat onze schoenen aan Hollandsche voeten passen. Het is te hopen -voor het Calvinisme, ik bedoel het Calvinisme van den Heer S., dat niet alles, wat nu in Nederland ge beurt in de schoenen van onzen Calvinis- tischen Minister President zal geschoven worden. Dat konden dan wel looden schoe nen worden. Ik ben nu toch eenmaal be zig en zou dan den Heer S. nog een raad willen geven, en wel de volgende: Indien het met het principe strookt van den Heer S. derde klas te reizen, ga dan eens, waar de Heer, 's middags als de fabrieksarbei ders per trein huiswaarts keeren in zoo'n derde klasse coupé zitten, niet één keer, maar beter meerdere malen en luister dan eens hoe die arbeiders over het tegen woordige Staatsbestuur praten. Daar zult U hooren, hoe de Communistische denk wijze vreet aan den wortel van wat er in Nederland aan Godsdienst en Gezag is overgebleven. Hoe diep dat kwaad, dank zij de' liberaal Calvinistische wijze van op treden onzer Overheden reeds gaat. Som ber, zeer somber zult U den trein verlaten. Misschien zult U dan verstaan, dat er in het goede en ook in het nieuwe van de N.S.B. toch nog wel iets zit. En geachte Heer als U dan in die sombere stemming, denkt aan al die menschen, die de B.V.L. en Burgerwacht móesten verlaten, ik be doel er uitgesmeten werden^door U en de Uiwen en die nu misschien U en de Uwen niet meer zullen kunnen helpen bescher- Weet gij dat de huur der warmwater-boiler nu nog slechts is 0.90 per maand? GEEN PLAATSINGKOSTEN Inlichtingen worden gaarne verstrekt M. VISMAN NIEUWERHOEK TELEF. 595 hoofd opsteekt, wees er dan van overtuigd, dat een N.S.B.'er zijn plicht kent. Dat een N.S.B. er weet wat hij aan zijn volk ver schuldigd is. Hij zal zijn Volk en dus ook U niet in den steek laten, als wat wij ho pen, dat God zal verhoeden de burgeroor log ook hier zou komen. Dan zullen die weggetrapte en weggehoonde N.S.B.'ers naast en met die overgebleven mannen der B.V.L. en Burgerwacht strijden voor wat. U en zij als de allerhoogste waarden be schouwen. U en de Uwen doen wel alles om het ons N.S.B.'ers zoo moeilijk moge lijk te maken, straks dien plicht aan ons Volk te vervullen, maar desondanks zul li£ wij onzen pljcht doen, onzen plicht j gens God, Volk en Vaderland. Niets prin cipieels aan. Vindt U niet? Velen onze waren ijverig bezig te leeren, die hooge waarden te verloochenen, tot dat die door U zoo gesmade Ir. Mussert kwam, die de Fascistische denkwijze hier vasten grond deed krijgen, die de pijlers van de brug als een goed bouwmeester op vasten bo dem zette, die pijlers van de brug waar over ons Volk zal moeten gaan naar den nieuwen Nationaal Socialistischen Staat. Miag ik den Heer S. nog even wijzen op het kamerverslag der zitting van Vrijdag j.1. Daar kunt U lezen, wat de rasechte Calvinist Ds. Kersten van Uw tegenwoor dige Regeering denkt. Waar de meeste inzenders met zulke mooie namen hun stukken onderteekenen teeken ik, geachte Redactie, na U voor Uw plaatsruimte hartelijk dank gezegd te heb ben, met DISTEL. Soest, 18 November 1934. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd opname van onder staande regelen in Uw blad. Bij voorbaat mijn hartelijken dank. Met genoegen en met aandacht heb ik, in Uw editie van 7 No vember 1934, een ingezonden stuk gele zen van den plaatselijken raad der S.D. A.P. en N.V.V., en het antwoord van den N. S. B.'er, genaamd „Doornroosje". Hoe wel ik geen aangesloten lid der N.S.B. ben, voel ik mij toch gedrongen eenige woor den aan dit ingezonden stukje te wijden, hiermede de gelegenheid aangrijpend in het openbaar voor een meening te kunnen uit komen. Welke kans aan vele middenstan ders ontnomen is, althans de kleine za kenlieden, want zoo die openlijk voor de N.S.B. uitkomen, worden hun zaken meteen door z.g. vrijheidspredikers als besmet verklaard. Eerstens heeft het mij verwon derd, nadat de heeren zoo afgeven op Duitschland, dat door hun zelf zoo weinig gedaan wordt ter bestrijding der werkloos heid, dienaangaande zouden de heeren een lesje aan Duitschland kunnen nemen. Met olgeklad papier (z.g. petitionnement) is absoluut niets te bereiken, mogelijk meer door arbeid te laten verrichten, en hierme de het beschikbare geld voor steun te doen verdienen, wat mijns inziens den morali teit der arbeiders meer ten goede zal ko men als de dagelijksche gang naar het stempellokaal. Ook vragen de heeren aan Doornroosje" met cijfers aan te toonen dat het parlementaire stelsel te duur -werkt. Het ligt geenszins in mijn bedoeling de en op te neme i voor „Doornroosje", die acht ik zelf bekwaam genoeg daarvoor, maar toch zou ik den partijraad der S.D. A.P. en N-.V.V. het advies willen geven hun licht eens op te gaan steken bij diver se Crisis Centrales en ook bij diegenen, welke door die. Centrales gesteund zouden worden. Wat betreft de Rundvee- en Var kenscentrale is het misschien mogelijk dat den vorige directeur bereid is, maar an ders kan ik de heeren verwijzen naar den heer Roelofsen te Rotterdam, welke zeer gaarne bereid is cijfers te geven. Meer plaatsruimte durf ik dezen keer van U, mijnheer de Redacteur, niet te vragen. U nogmaals dankend, Hoogachtend. J. C. BEIJEN. KATHOLIEKE DEMOCRATISCHE Lezing van Prof. Mr. Dr. J. A. Veraart. Voor een tjokvolle zaal sprak Dinsdaj avond Prof. Mr. Dr. J. A. Veraart uit Voorburg, over: „de groote taak der Kath. Dem. Partij" in Religie en Kunst. De districtsvoorzitter van Eemland, de heer Waterloo uit A'foort, opende de bij eenkomst met den (Christelijken groet, riep vervolgens allen het welkom toe en deelt voorts mede dat deze avond is be legd om een beter idee te krijgen van doel en streven der partij. Daarop verkrijgt de spreker het woord, welke vooropstelt dat hij niet behoeft te betoogen, dat het Ne derlandsche [volk 'in grooten nood ver keert, economisch en geestelijk. De slag die in 1929 viel heeft ook ons land niet onberoerd gelaten. Wij zitten nu al 5 jaar de misère. Niemand die de Overheid daarvoor aansprakelijk stelt. De crisis is nternationaal, daar wij volop ingescha keld zijn in het internationale leven. Voor de Overheid is het de taak hulp te ver- leenen, en Nederland heeft de beschikking over de economische reserves. Er moet dus komen constructieve crisispolitiek en onder leiding van de Regeering moeten al lereerst de economisch zwakken geholpen worden, en cfat in Katholieken geest, dit de plicht is van alle Katholieke par tijen, daar deze crisis ook schade doet aan geestelijke goederen, maar dan eerst brood -en daarna het Woord. Maar wij mo gen bij dezen nood niet stil blijven staan, want er is voorziening mogelijk.' De groo- grief is dat men heeft gemeend door aanpassing politiek, behoud der geestelijke economische volkskracht te verkrijgen. als het Communistisch monster het Het leger der werkloozen groeit aan en de oplossing moet niet gezocht worden in de valuatie. Wij moeten ons niet laten aflei den door de guldenspolitiek, wij hebbent aanspraak op de reserves, en deze vraag is sterk actueel. Uit de debatten in de 2e Kamer van deze week, wordt de crisis sterk aangevallen, hetgeen den Minister Colijn wordt voorgehouden, maar de Re- geering gaf een onbevredigend antwoord daarop. Ook 't finantieel beleid van M nister Oud schenkt geen bevrediging. U reeds voorgekomen conflicten hoopt de K. D. P. op een meerderheid in de Ka mer, opdat deze constructieve crisispol tiek tegen Colijn zal getuigen (applaus), Alle democraten zijn beu van het Regt ringsbeleid. Oud-Minister Aalberse heeft in een fluweel-zachte vorm de nadrukke lijke eisch gesteld, afbraak van het stand punt, om de loonen te verlagen en af zakken naar het lager niveau. Hij eischt van de Regeering de vaste lasten te ont lasten, hypotheekrente verlagen, evenal de huur en pacht. Maar het antwoord van Colijn was negatief. De Liberale pers heeft in Minister Colijn een „puur sang" libe raal gevonden. Door het aanpassingspeil wordt onevenredig de arbeider belast di. niets bezit en genekt wordt, door de vas te lasten. De geldmarkt in Amsterdam be hoeft niet geholpen te worden. Spreke hoopt dat de 2e Kamer hoofdstuk I van de Begrooting zal verwerpen, waardoo het kabinet Colijn duikelt. En wie moet daarvoor zorgen? 'In de eerste plaats d< S.D.AP. met Jan v. d. Tempel, een eerste klas economist, de Vrijz. Democraten met Joukes aan de spit, de Chr. Democratisch Unie en de 28 Katholieken, die de pil voor Colijn hebben vergald. Want de Katholie ken vragen in hun manifest verhooging van steun en verlaging van huur en hypo theekrente. Wat zal nu de R.K. Staatspartij doen? in deze week, dat zij zélf den weg zal vinden of door de Regeering wordt verraden (daverend applaus). Als nu blijkt dat de R.K. Staatspartij anti-kapitahs tisch is en anti—militairistisch, zal de KDP de eerste zijn die haar de hand toesteekt. De eisch, vervat in het manifest is ge richt op de val van het ministerie-Colijn, Veel onwaarheid wordt gezegd over de Staatkundige Katholieke eenheid, maar de Kath. democraten staan op het standpunt dat alle Katholieken zich moeten i-nspan n'en hun katholiek beginsel in de politiek uit te dragen en hulp te bieden aan de meest economische zwakken. De Dem. Kath. politiek moét gedragen worden door de Encycliek Qua dragisimo Anne. Steed: heeft de R.K. Staatspartij negatieve cri sispolitiek gevoerd en nu is de vraag of Zij deri moed heeft het verzuim van 5 jaa in te halen. Spreker bepleit een goede zaak, daar de Katholieken voor 90 uit arme drommels bestaan; 't gaat er dus om of zij dienaresse is van 't kapitaal of orde willen scheppen voor de economische zwakken. Spreker zag gaarne dat alle katholieken optrokken onder één vaan, in verhouding tot het geheele katholieke ar^ beidende volk. (Daverend applaus). In de pauze werd collecte gehouden die 13.70 opbracht, en de rede verstrekt gehouden door Pater Henricus, O. Cap. Nadat een drietal personen vragen hadden gesteld oa. om te verbieden dat Pater B. de Gre ve verder gaat op ljet militaire pad, werd de vergadering, die zeer goed verliep, on der dank aan den spreker door den voor zitter, met den Chr. groet gesloten. Bij het betreden der zaal reikte de N.S.B. ge- chriften uit. WAAR GAAN WIJ HEEN? 19 NOVEMjBER naar het Jaarfeest van „E.S.V.A.C." in hotel Eemland. SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdagavond hield bovengenoemde club haar 12de Algemeenen Jaarvergadering, die zeer goed bezocht was. In zijn openings woord hield de voorzitter een algemeene beschouwing over het afgeloopen vereeni gingsjaar. Spreker memoreerde daarbij de groote propaganda, die gevoerd is gewor den, waardoor 28 nieuwe leden werden in geschreven. Ook dankte spreker de plaat- elijke bladen,, die steeds het clubnieuw in hun bladen verzorgden. Ook de finan- cieele positie was zeer gunstig te noemen was er het voorgaande jaar een groot te kort, thans kon een voordeelig saldo ge noemd worden. Spreker eiudigde dan ook met een opwekkend woord aan al de le den, om ook in het komende jaar allen mede te werken om de club in groei en bloei te doen toenemen. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den weder de heeren aftredenden, bij meerderheid van stemmen herkozen, zoo dat het bestuur in zijn oude vorm is ge handhaafd, n.1.: H. Schreuder, Voorzitter; Timmer Sr., Secretaris; J. J. W. Blom, Penningmester; S. de Zoete, Alg. actj.; Joh. J. Koorda, Comm. In de rondvraag bereidden de cursisten, uit naam van den heer Luypen, den Voor zitter voor zijn belangrijke lessen in het schaakspel, een verrassing. Er kwam een mooie schemerlamp te voorschijn, die den voorzitter werd aangeboden ..voor het licht, dat hij gegeven had aan de cursisten in de chaaktheorie. Na afloop konden enkele heeren niet nalaten nog een vluggertje te maken. Als bijzonderheid deelde de voorzitter nog me de dat Dinsdag 20 November de eerste ompetitiewedstrijd is tegen de Pion uit Hilversum en Woensdag 21 November voor het eerste tiental tegen Bussum. De afhaling van die heeren, die mede moeten pelen, geschiedt, zooals gebruikelijk is. Een ieder houde zich voor dien avond vrij. VRUCHTENBROOD. Weer een nieuw soort brood, hoor ik u vragen en als ik u daarop een toestem mend antwoord geef, zie ik uw gezicht be trekken en u hoofdschuddend mompelen: Al weer wat nieuws! 't Was Vrijdagavond, dat ik werd opge beld door een bekende stem, die wel eens een oogenblikje wilde komen praten over een nieuwe broodsoort; nu ja, het gaat nu niet altijd om „neen" te zeggen, maar op Vrijdagavond, als er begonnen moet wor den „aan de krant!" is een bezoek nu niet zoo gewenscht. Met een zuchtend hart en een bijna on willige stem werd de toestemming gege ven, en een uurtje later kwamen twee hec- vindt U bij F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 803 Handschoenen In wol en leer Slobkousen Wollen Shawls, „Pyramid"-zakdoeken (ook voor dames) „Tootal"-shawls Overhemden Pyama's „Tootal" dassen Wollen Vest- en Pullovers Coin de Feu's Sokken enz. ren, plus een koffertje, mijn woning bin nen en moest het pas aangevangen redac tiewerk wel even worden onderbroken. De koffer kwam open en daaruit kwam te voorschijn, nóg eer een woord was ge zegd over de onverwachte komst der hee ren, eenbrood! t Leek een heel gewoon brood, strikt in den vorm en van onderen dragend het Ne derlandsche fabrieksmerk M.B., maar het was toch niet heelemaal een M.B. korst, want er zaten lichtende plekjes hier en daar, die een schittering brachten op die korst, zoodat ik nieuwsgierig ging toekij ken en ineens vol belangstelling was. Nu spoedig een mes bij de hand en het inwendige was blootgelegd eii ja, daar kwam de aap uit de mouw, of liever, daar zag ik duidelijk, wat er voor nieuws aan dat brood was. -Het was een „vruchtenbrood", brood met vruchten, zooals wij gewoon zijn aan krentenbrood, rozijnenbrood, ja, maar meerdere soorten kennen wij nog niet. En zie, nu wilde men juist eens demon streeren, dat er ook nog ander vruchten brood kon worden gemaakt en dat naast die twee genoemde, ook nog kon worden gesproken van kersen-, abrikozen-, naasappel1-, citroen-brood, ja wie weei, wat •al meer, want van alle vruchten kan men nu brood maken. Neen, eigenlijk was het anders en moet hel zoo worden gezegd: Men kan nu in een mooi, lekker brood, alle vruchten proeven, die men kent en een brood, waarin al die lekkere vruchten zijn saamgevoegd, kan nu in letterlijken zin den naam van „vruchten brood" dragen. Ja, nu moest er eerst worden geproefd en gekeurd, met een lekkerbekken-smaak en een bakkersoordeel en er moesten toch bezwaren worden gemaakt men kan toch niet maar alles slikken, wat de een of andere demonstrant u laat zien en keu ren. Nu kennen wij wel brood met vruchten, wij kunnen er wel eens wat andere vruch ten in verwerken als het gewone krenten- en rozijnenmengsel, maar in den regel zijn die vruchten dan, als zij in het brood ge bakken zijn, droog en hard geworden en maken niet zoo heel lekker meer. En zie, nu was juist deze fout in dit nieuwe brood vervangen en weggenomen het was een brood met een frisschen, lekkeren smaak, die een nasmaak gaf, waarin de essence der genoemde vruchten op mijn tong achterbleef, zoodat men kon zeggen: ik heb nu deze of die vrucht ge proefd en gegeten. De kleur, de rijs, de afwerking en het volume van het brood was die van een ge woon mooi melkbrood, maar de smaak waswerkelijk om te zoenen! Na een lang gesprek moest ik als mijn meening zeggen, dat ik er een allerliefst artikel in zag, dat het publiek in ons ver wend landje zeker zou veroveren, zoo ge heel iets anders als het specialiteitsbrood, dat men hier of daar heeft en dat tenslotte aak een ergernis voor den bakker wordt, omdat hij, als er van over blijft, er geen aad mee weet; maar dit brood is gewoon brood, maar gekruid door een heerlijken vruchtensmaak, die zacht en smakelijk blijft, ook na het bakken en wier frissche kleuren een lust voor de oogen zijn. Ik heb dit brood gezien en geproefd en voorspel het een glorieuse toekomst. Want men is tegenwoordig verwend en weet soms niet of men wel brood zal eten, maar ik geloof, dat de bakkers daarmede het publiek weer zullen winnen voor het brood" eten! EEN LEKKERBEK. Het bovenstaande schreef de Bakkers bondscourant, en nu zouden onze lezers kunnen denken, dat is natuurlijk een tikje te mooi. Maar wij zijn in de gelegenheid gesteld met dit nieuw soort brood kennis te ma ken, wij hebben het heel secuur bekeken en geproefd. Werkelijk, dat is nu eens iets nieuws, dat bij iedereen in den smaak moet vallen. Het is een heerlijke, smakelijke lekkernij, heel wat anders dan krenten-, of rozijnen- rood, het blijft wel langer dan drie (fa- gen als versch en laat een fijne smaak in den mond achter. Ons werd tevens mede gedeeld, dat ook kleine broodjes, evenals krentenbroodjes van dit nieuwe brood ge bakken zullen worden. Wij raden onze le- ers aan, zoo spoedig mogelijk dit heerlijke brood te proeven. Dit brood is verkrijgbaar bij de N.V. lste Baarnsche El. Luxe Bakkerij, Burge meester Grothestraat 57 en vindt U nade re inlichtingen in de advertentie in dit blad. Weet je, geachte lezer, hoe groot op t oogenblik nog het vermogen is in Ne derland? Niet? Luister dan en val niet om: 11.7 milliard! Ik sla er niet zoo maar 'n slag naar, maar ik heb 't van m'n neef den student en deze heeft het meegebracht van 'n economische les bij het college-loo- pen op de hooge-school te Utrecht. M'n bron is dus zeer geloofwaardig. Gaan we nu eens eerlijk en gelijk op deelen, dan krijgt ieder Nederlander, mannelijk en vrouwelijk, honderdjarige of zuigeling, kasteel- of woonwagenbewoner, ambte naar, werkman of werkgever, winkelier of venter, enz. enz. circa 150U pop voor zijn deel. Vaders en moeders met zes kinderen trekken 'n lot uit de loterij van 12.0UU gul den. Ik heb hier op Soest gezinnen gekend met 20 kinderen, die dus eigenlijk moesten bezitten 33.000 gulden en die op 't oogen blik geen 33 cent te verteren hebben. Hoe veel van onze Soesters geef je op 't oogen blik nog 1500 gulden per hoofd. Schat het getal maar niet te hoog, want het zou je leelijk tegenvallen. Van tegenvallen gesproken, daarvan kan de heer Mulder meepraten. In plaats van 'n dankje te verdienen, deed hij zich zelf de strop óm de hals. Ware hij maar liever met z'n vragen uit de publieke raadszit ting gebleven. Bij z'n Maiden-speech op perde de heer Mulder de vrees, dat hij zich misschien voor den Soester Raad zou moe ten schamen, niet veronderstellende, dat hij reeds zoo spoedig met z'n eigen woor den zou gestraft worden. Zoo iets zal on ze Karei niet zoo makkelijk overkomen. Toch begint Karei den laatsten tijd ge vaarlijk loslippig te worden. Ik heb het nu reeds tweemaal achtereen meegemaakt, dat hij onder een rede of antwoord van den Voorzitter, eensklaps, zonder vooraf gaande waarschuwing, met z'n hooge piep stem interrumpeert. Verschrikt kijken de raadsleden, de pers en de balie op. t Wordt doodstil. M;aar vóór men eigen lijk goed weet, wat er gaande is, heeft Ka- rel z'n mond weer gesloten en zit zwijg zaam en zelfvoldaan met z'n glundere oogjes rond te turen. En zoo gaat het leven Maar steeds weer z'n gang; De menschen, die jagen Elkander op stang. Hier spreekt men van vrede, De wapens ter neer; Daar vraagt men voor oorlog Hoe langer, zoo meer. Dan liever met d'Uiver, Heel hoog in de lucht, Met ronkenden motor De aarde ontvlucht. DIXI. Gemakkelijk - zindelijk - goedkoop Complete installaties reeds vanaf 2.50 per maand Demonstratie dageL van 35 uur M. VISMAN NIEUWERHOEK TEL. 595 AANBESTEDING. Dinsdagavond om 7 uur werd in het ca- van den heer A. Butselaar aan den Lan ge Brinkweg namens het bestuur van het Groot Gaasbekergilde aanbesteed: het schoonmaken en onderhouden^ der slooten langs de landerijen van het gilde. Inschrijvers waren de H.H.: J. Boomhouwer, Soest voor 75. H. van Nimwegen, Soest voor 94.50. Aan den laagsten inschrijver werd het werk gegund. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND AFD SOEST. Op Dinsdag 13 November vond de le denvergadering plaats, waarop als voor naamste punt werd behandeld de beschrij vingsbrief voor de Alg. Vergadering van den Bond, welke op Zaterdag 24 en Zon dag 25 Nov. a.s. in de diergaarde te Rot terdam zal worden gehouden. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer A. P. J. de Groot. Verder vond er een bestuursverkiezing plaats, en zijn de functies als volgt ver deeld: A. P. J. de Groot, Voorzitter, Hen- velweg 40; A. Roopmans, Secretaris, Kerkdwarsstraat 19; B. J. Frieling, Pen ningmeester. v. Lenneplaan 34; J. E. Bloe men en J. Maat, leden.

De Soester | 1934 | | pagina 2