1 1935 LESSEN nieuwste modellen GARAGE STAM J. C. v. HAARLEM 12 CENT 12 (^Plaatselijk Nieuws^O Soesterberg >0 vanaf heden tot 5 Jan. a.s. Tentoonstelling Sport >0 Gas of Petroleum 1 Ingezonden yO Advertent ën „Het Handelshuis" is Aanleg van tuinen Kruiden, Homoeopati- sche geneesmiddelen, Verband Verplegings- artikelen. S. Zeihoven Voor de Feestdagen BOTERHAMPAPIER TWEEDE BLAD ZATERDAG 22 DECEMBER 1934 No. 102 GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer C. Kok is Donderdag j.1. geslaagd voor het examen voor Veearts. CARLTON KLANKFILM. Aangezien de zaal van hotel Eemland door de pluimveetentoonstelling reeds lang te voren was gereserveerd, zal geen bios- coopvoorstellng plaats vinden. A.s. Zater dag vindt de eerstvolgende bioscoopvoor stelling plaats. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Apel doorn maakt bekend, dat hem herhaalde lijk door personen, die met het „Admini stratiekantoor voor Aflosbare Waarden te Apeldoorn" een overeenkomst hadden aan gegaan tot het verkrijgen van premie-obli gaties of die daarvan reeds premie-obli gaties hadden betrokken, inlichtingen over dat Administratiekantoor werden verzocht, waarbij bleek, dat men zich niet behoorlijk op de hoogte had gesteld van de voorwaar den, waaronder de overeenkomst werd ge sloten. Ten einde teleurstelling te voorko men, geeft genoemde commissaris belang hebbenden dringend in overweging al vorens zij zich binden speciale aandacht te wijden aan die voorwaarden en zich re kenschap er van te geven, welke tegen waarde voor de door hen gestorte of te storten gelden wordt verkregen. ERNSTIGE AANRIJDING. Donderdagavond te omstreeks 8 uur reed de sergeant-majoor G. J. A. der Luchtvaartaf deeling per rijwiel de F. C. Kuiperstraat uit, den straatweg op in de richting Soest. Tegelijkertijd naderde op den straatweg uit de richting Soestdijk een trailer-vrachtwagen, bestuurd door K. R. H. uit Deventer, terwijl mede een lu xe-auto op den straatweg naderde, komen de uit de richting Soest en de F. C. Kui perstraat in willende rijden. De majoor nam de bocht geheel aan de linkerzijde en trachtte toen den weg over te steken van uit die linkerbocht, waarbij hij vlak voor den tractor terecht kwam. De bestuurder daarvan trachtte nog een aanrijding te voorkomen, doch kon daarin niet slagen. Met het rechter spatbord werd de majoor getroffen, waardoor hij kwam te vallen. De eerste hulp werd verleend door de doktoren, Stroband en Veldhuizen van Zanten. De aangeredene had een diepe wonde aan het achterhoofd bekomen en had vermoedelijk zijn been gekneusd. Per ziekenauto van E.H.B.O. is de patiënt overgebracht naar het militair hospitaal te Utrecht. Een onderzoek naar de schuld vraag is ingesteld, doch vermoedelijk zal de chauffeur geen, schuld treffen. ERNSTIG ONGEVAL. Vrijdagmorgen omstreeks 11 uur had er in de maalderij van den Heer H., aan de Birktstraat 83 een. ernstig ongeluk plaats. De 30-jarige arbeider L. raakte bekneld tusschen de raderen van een koekbreek- machine. Op zijn hulpgeroep kwam H. V. toesnellen die direct de machine stop zette, waarna de ongelukkige bevrijd kon wor den. Zijn ééne arm was totaal verbrijzeld. Het slachtoffer is terstond naar het St. Anthonius Gasthuis te A'foort vervoerd. VRUCHTBAARHEID. Als sterk voorbeeld van den zachten voorwinter kan worden, gemeld, dat dezer dagen een bewoner alhier in zijn tuintje nog een schoteltje vol frambozen geplukt heeft. WELDADIGHEIDSAVOND. Het was vol op den weldadigheidsavond, die vorige week Woensdag alhier in „Huis ten Halve" gehouden werd en waarvan de netto-opbrengst benut wordt tot het uit reiken van Kerstgeschenken in natura, aan behoeftige Soesterbergers van alle gezind ten. De voorzitter van het Kerstgaven- Comité, de heer Janssen, zeide in zijn ope ningstoespraak o.m. het volgende: Na mens het Iverstgaven-Comité heet ik U allen hartelijk welkom. Het spijt ons, dat het Hoofd der gemeente aan onze uitnoo- diging geen gevolg heeft kunnen geven. We hadden dan Z.E.A. kunnen toonen, hoe hier ieder inwoner der gemeente mede werkt om een feest ten bate der behoefti- gen te organiseeren. De vereenigingen ga ven dadelijk acht op ons verzoek. Een jaar geleden vierde de brandweer haar 2de lustrum. In de bij die gelegenheid opgevoerde revue, vond een. inmiddels in gesteld Comité aanleiding om een herop voering te houden ten bate der behoeftige inwoners, wat een groot succes werd. Dit laatste werd weer aanleiding voor den se cretaris van het Comité om dit permanent te doen verklaren. Deze avond is slechts middel om tot een mooi doel te geraken. Intusschen. stelt deze geldelijke hulp ons :n staat tot het inkoopen van levensmiddelen, brandstoffen enz., die in deze tijden in me nig huisgezin zoo hard noodig zijn. Be treffende de verstrekking heeft het Comité zich in verbinding gesteld met Maatschap pelijk Hulpbetoon en de kerkelijke armbe sturen, die ieder afzonderlijk met slechts één lid van het comité, n.'l. den penning meester, uitmaken wie hulpbehoevend en werkloos is. Dit blijft dus een geheim en zelfs het Comité weet niet wie er geholpen wordt. Teder zal echter begrijpen, dat deze hulpverlecning broodnoodig is. Deze avond werd georganiseerd in de verwachting, dat men van alle zijden steun en hulp mocht ontvangen. Deze hulp is echter niet afdoen de. Toch zal deze, dank zij U allen, niet nalaten een lichtstraaltje te brengen in die gezinnen, waar de druk der moeilijke tij den zoo zwaar gevoeld wordt. 'not slot brengt spreker innigen' dank aan allen; hier wel of niet aanwezig, die op eenigerlei wijze hun hulp of medewerking verleend hebben. Het daarop uitgevoerde programma stond in het teeken der revue, die tot opschrift had: „Houdt je hart maar vast vast", voor af gegaan door een prachtig uitgevoerde vioolsolo. De menschen hebben dikwijls hun hart vast moeten houden van het la chen om de vermakelijke scènes, waaraan ook deze revue weer rijk was, die echter ook stemmige, toepasselijke tooneelties be vatte, die niet nalieten het publiek even GEVONDEN VOORWERPEN lap japonstof politiebureau rij wielbelastingmerk Veenzoom 1 rentekaart Julianastraat 44 paar glacé handschoenen Lange Bergstraat 2 handwarmer politiebureau das Beukenlaan 9 zadeldekje Beukenlaan 15a bruine dameshandschoen politiebureau mantelceintuur Korte Melmweg 3. bruin beige gebreid mutsje politiebureau 2 massief koperen staven Kerkstraat lOf grijs wollen handschoen politiebureau sleutel van een bakfiets politiebureau bos dik touw Dorresteinweg 50 kip van Weedestraat 54 lap japonstof Julianastraat 44 van diverse merken moderne economische automobielen Fabrikaat: MERCEDES, BENZ, ADLER, PEUGEOT, WOLSELEY, FIAT Winterprijzen Winterprijzen Beleefd tot een bezoek uitnoodigend. ZONDAGS GESLOTEN ernstig aan te doen. De revue was een ge zellige mengeling van dialogen, declamatie, zang en dans, waaraan alle uitvoerenden hun beste krachten hebben gegeven en wat door de aanwezigen, getuige het ve.e ap plaus, op hoogen prijs werd gesteld Er waren hoogte-punten in deze revue, wan neer sublieme zang of gaaf spel even in :t bijzonder de aandacht spanden. De revue- komieken deden smakelijk in woord en ge baar; men genoot van hun kwinkslagen. In aanmerking genomen het doel van ceze uitvoering, zullen we ons deze keer geheel onthouden van het noemen van namen, daar allen zonder onderscheid zich met liefde voor het schoone doel hebben ge geven. En van de revue zullen we verder ook niet meer vertellen daar deze een ver rassing blijven moet voor hen, die ver wacht worden op de tweede voorstelling. In elk geval is deze voorstelling in ieder opzicht geslaagd. Ook de Kerstboom-ver- loting in de pauze, waarvoor de heer Weg man met ernst pleitte, bracht aardig wat op zoodat het Comité met voldoening op het aanvankelijk succes kan terug" zien, aan welke gevoelens de voorzitter in een toe passelijk slotwoord uiting gaf. iNa afloop bleven velen nog achter voor een gezellig samenzijn. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS- SPORTBOND. AFD. SOESTDIJK. Het wedstrijd-programma voor a.s. Zon dag luidt: Soestdijk I(Amersfoort I, aanv. 2 uur. Terrein Kostverlorenweg. Dit belooft een mooien strijd te worden, daar de ploegen nagenoeg even sterk zijn. Het 2e elftal gaat naar Utrecht om Utrecht 3 te bekampen. Doet allen je best en tracht je van de 2de plaats naar de eerste plaats te werken. Vertrek 12.30 uur van v. Dijk, (Nieuw- straat), per auto. De adspiranten zijn vrij. E. S. V. A. C. De uitslagen der gespeelde wedstrijden waren-: Esvac IIIAmersf. Boys IV 31 Scherpenzeel IIEsvac II 20 Esvac IVeenendaal I 13 Alleen; het derde elftal slaagde er in de overwinning te behalen, terwijl het tweede een eervolle nederlaag te Scherpenzeel in casseerde. Het eerste elftal heeft een keu- rigen wedstrijd tegen Veenendaal gespeeld, en was de scheidsrechter iets gelukkiger geweest met het nemen van zijn beslis singen, dan had een gelijk spel niet tot de onmogelijkheden behoord. Hieronder een kort verslag van den wedstrijd. E.S.V.A.C.—VEENENDAAL. Onder leiding van scheidsrechter J. Veenhof stellen beide elftallen zich op. Esvac trapt af en loopt aanstonds hard van stapel, doch de achterhoede van Vee nendaal weet het spel te verplaatsen. Wan neer v. d. Scheur den bal krijgt aangege ven van v. d. Loosdrecht, schiet de Vee nendaal linksbinnen tegen de lat. Na 8 minuten spelen heeft Veenendaal reeds suc ces. v. Asselt geeft, hoewel in buitenspel positie staande, met een hard schot zijn club de leiding 01. -Na den aftrap zit de voorhoede van Es vac onmiddellijk voor het doel der bezoe kers. Marks mist op eenige meters alleen voor het doel een pracht van een kans. Bet spel blijft vlug op en neer gaan. Als er 30 minuten gespeeld is wordt aan Vee nendaal eenpenalty toegekend, ons in ziens een te zwaren straf, daar de rechts achter van "Esvac niet dc man speelde, maar de bal; v. d. Weerdhof plaatst de strafschop onberispelijk in het net 02. Een hoekschop op hét doel van Veenendaal wordt fraai ingekopt, doch keeper v. Koo- ten is op zijn plaats. Esvac is iets in de meerderheid. Vier minuten voor de rust schiet de linksbuiten van Esvac den bal fraai op het Veenendaaldoel, v. Kooten mist en v. d. Tak loopt den bal verder in de touwen (21), met welken stand ook de rust ingaat. Na de hervatting kwam Esvac weer meer Het lichtgas is nog steeds te duur, Petroleumgoedkoop! En menig gasbedrijf, -fabriek Zit leelijk in de knoop. Reclame werd genoeg gemaakt Voor 't onvolprezen gas! Maar als men de balans bekijkt Dan fluistert men: „een jas!" En 't kan goedkooper. Zeker wis! Er moet geen winst bereikt; 't Geldt hier 't belang van 't algemeen; Als men 't eens zóó bekijkt! Gemeentegas,tram, telefoon, Ze zijn er voor ,,'t gemeen"; Het trekt weer nieuwe burgers aan; En dat blijftnummer één! Een nieuw verbeterd oliestel, Verschijnt thans meer en meer; Het is gevaarloos, hygiënisch, En wekt weer d'oude sfeer! En... 't potje kookt er „smeuig" op; Dat weet de huisvrouw wel; Dus: gas te duur, dan één, twee, drie 't Goedkoope oliestel!" Het is toch immers crisis-tijd! Daar doet men wel wat voor; Zóó koimt men dan nog eenigszins Benauwde tijden door. Dus B. en W., Gemeenteraad Van elk groot dorp, of stad: „Verzet de bakens vóór 't getij Verloopt". Hoe lijkt U dat? AD REM. Nadruk verboden. in den aanval, doch de voorhoede hield het spel te kort en door slecht schieten ging menige kans verloren. Er volgen hoek schoppen op het Veenendaaldoel, doch deze leveren ook al geen succes op. Enkele uit vallen van de bezoekers worden door de Esvac-achterhoede onderbroken. Bij een snelle aanval van Esvac schiet de rechts buiten denj bal tegen' de lat. Hoe de Es- vaccers het ook probeeren, zij weten niet te scoren. Als er nog eenige minuten zijn te spelen, plaatst v. d. Loosdrecht den bal hard naar voren, Hardeman loopt snel door en met een onhoudbaar schot voor den Esvac-keeper, brengt hij den stand op 13. Als dc arbiter het einde aankondigt heeft Veenendaal een moeilijke en geluk kige 31 zege weten te behalen op Esvac. Vermeld diene nog te worden dat v. Lom wegens een lichte blessure na de rust bij Esvac vervangen was door M. Schutte. Zondag -a.s. -wacht Esvac wederom een zwaren strijd; 's Graveland komt n.m. in het Burgem. Dekethpark op bezoek en daar 's Graveland nog een kleine kans maakt op het kampioenschap van de U.P.V.B., kan men er op rekenen dat er enthousiast' om de winstpunten zal worden gestreden. Indien de voorhoede van Esvac echter het korte spel van de vorige week laat varen eni het spel meer open gooit op de vleugels, dan is succes niet uitgesloten, daar wij de Esvac-defen'sie wel in staat achten de 's Graveland-voorhoede in be dwang te houden. Al met al wacht ons a.s. Zondag in het Burgem. Dekethpark een spannende partij voetbal. De alombekende heer H. Kool, de nes tor der U.P.V.B.-scheidsrechters is met de leiding van deze ontmoeting belast. Zijn kundige leiding zal een uitstekend verloop van dezen belangrijken wedstrijd waarbor gen. Het 3e elftal speelt reeds Zondag den returnwedstrijd tegen Amersf. Boys IV te Amersfoort; gezien de overwinning van j.1. Zondag, moet ook nu gewonnen wor den. Het tweede elftal is vrij. Het programma is dus als volgt: 2 uur: Esvac I-'s-Graveland I. 2 uur: Amersf. Boys IVEsvac III. Woensdag 26 December a.s. 2e Kerstdag speelt E.S.V.A.C. I in het Burgem. Deketh park tegen een sterke VELOX-combinatie uit Utrecht. Aanvang 2 uur. Deze wedstrijd zal denkelijk worden voorafgegaan door een adspiranten-wed- strijd. 6.30 8.05 10.20 11.50 Programma Buitenlandsche Stations Radio-Centrale. ZONDAG 23 DECEMBER. 10.20 Brussel (Vlaamsch) 12.50 Droitwich 4.50 London Reg. 7.50 Weenen 9.20 Droitwich 10.45 Keulen MAANDAG 24 DECEMBER. 11.05 London Reg. 3.20 Keulen 5.20 Droitwich Weenen London Reg. 11.20 Leipzig DINSDAG 25 DECEMBER. 8.50 Keulen Brussel (VJaamsch) London Reg. 3.20 Droitwich 6.40 Weenen 7.20 Droitwich WOENSDAG 26 DECEMBER. 11.05 London Reg. 11.20 Keulen 12.20 Droitwich 1.30 Brussel (Vlaamsch) 2.20 Droitwich 3.20 Keulen 5.50 Weenen 6.45 London Reg. DONDERDAG 27 DECEMBER. 11.05 London Reg. 3.20 Keulen 4.50 Droitwich 5.45 Leipzig 6.50 London Reg. 8.05 Rome 9.05 London Reg. VRIJDAG 28 DECEMBER. 11.20 Kalundborg 3.20 Keulen 4.50 Droitwich 6.20 Keulen 7.10 London Reg. 7.35 Leipzig 8.20 Droitwich 9.00 Weenen Z6TERDTG 29 DECEMBER. 12.05 Droitwich 3.20 Keulen Droitwich Weenen 7,40 Droitwich 8,45 W eenen London Reg. 5.20 6.30 9.45 Buiten verantwoordelijkbeio der Redactie Mijnheer de Redacteur, Mag ik nog een plaatsje vragen voor een aanbeveling, welke U in deze dagen in tal van bladen zal aantreffen? Bij voorbaat mijn dank. Het is al een tiental jaren de gewoonte, om in December uit te geven Weldadig heidszegels „Voor het Ivind". Men zou zoo denken, dat in den loop dier jaren ieder burger met den verkoop dezer zegels ver trouwd is geraakt; maar telkens komen we weer tot de verrassende ontdekking, dal zeer velen nog totaal onbekend zijn met het doel der uitgifte. Ook wordt onzen verkoopsters nog al eens gevraagd: „Voor welke vereeniging, voor welke richting is dat?" Het is daarom, dat ik U nogmaals vraag ons comité in de gelegenheid te stellen het publiek in te lichten. Voorop zij gesteld, dat de baten van den verkoop der Weldadigheidszegels ten gjoc- de komen van die instellingen welke zich belasten met de verzorging van zieke, zwakke, blinde, doove, doofstomme, ge brekkige, achterlijke, verwaarloosde of misdadige kinderen van alle gezindten. De Nederlandsche Bond tot Kinderbe scherming, die door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken belast is met het voe ren van de propaganda voor den verkoop der zegels en' met de verdeeling der gel den, welke de verkoop oplevert, geeft voor eigen rekening en risico uit prentbrief kaarten en dit jaar voor de eerste maal een artistiek uitgevoerde kinderkalender. De baten welke uit deze uitgave voort vloeien worden gevoegd bij de opbrengst van den zegelverkoop. Dat dit met elkaar een beduidend bedrag kan worden, blijkt hieruit, dat ten vorige jare 125.000 on der bovenbedoelde instellingen kon wor den verdeeld. Een beduidend bedragmaar op verre na niet toereikend voor de behoef te, welke in deze moeilijke tijden van jaar tot jaar grooter wordt. Het is een goede gedachte geweest om de Weldadigheidszegels „Voor het Kind" uit te geven omstreeks den datum, waar op de wereld de geboorte herdenkt van den grooten Kindervriend, van Hem, Die gezegd heeft: „Wat gij een dezer kleinen doet, dat doet gij Mij." Door den aankoop van Kinderzegels kan letterlijk iedereerv meehelpen, den grooten last, die op het misdeelde kind rust, te verlichten: met Kersttijd of Nieuwjaar verzendt ieder wel een brief of een kaart. Frankeer ze dan met een kinderzegel en U helpt mee aan een sympathiek doel. En zeg nu niet: „wat kan de aankoop van één postzegel helpen?" Bedenk dan, dat vele kleintjes één groote maken en tevens wat er is gezegd omtrent het penningske der Weduwe. J. E. BLOEMEN. Het zgn. Postzegelcomité te Soest be staat uit de volgende Dames en Heeren: de heer J. E. Bloemen, Wald. Pyrmontlaan 60, Voorzitter, dc heer H. J. Berghege, Nassaulaan 2, Secretaris. de heer Ds. B. Alkema, Driehoeksweg 4. de heer A. van Asselt, Soesterb.straat 116. Mevr. S. v. BeekBoersma. Ringw. 14a. de heer Ds. E. Groeneveld, Spoorstr. 46. de heer W. van Knaape, Julianastraat 39. de heer Ds. J. I. v. Schaick, Kerkstraat 2. Mejuffr. M. A. Vermaas, da Costalaan 9. de heer Pastoor W. M. Voss, Steenhof straat 39. Mevrouw C. J. v. Welyvan Beeinen. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten eenige in gezonden stukken enz., tot een volgend nummer blijven overstaan. Heden overleed, tot onze die pe droefheid, in het Gem. Zie kenhuis Bergweg, na langdurig lijden, nog onverwachts, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broe der, Behuwdbroeder en Oom, de Heer Wouter van der Wouden in den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam: Wed. M. W. VAN DER WOUDE—VAN STROE ROTTERDAM, 19 Dec. 1934. Bergschelaan 231a. aan leerlingen H.B.S., Gymn. en Lyceum, in Wiskunde, Werktuig kunde, Natuur- en Scheikunde of toezicht op het huiswerk Drs. A. P. DU PRéE. Leeraar Wis-, Natuur- en Scheikunde MENDELSSOHNL. 5 SOESTDIJK Voor de a.s. feestdagen is Uw adres voor WILDE EN TAMME KONIJNEN, SOEP- en BRAADKIPPEN, enz. tegen scherp concurreerende prijzen G. v. d. KAMP Koninginnelaan 118 Soestdijk Herenkleding-huis Jongenskleding-huis Vak- en Bedrijfskleding-huis Werkmanskleding-huis Regenkleding-huis Motorkleding-huis Ondergoederen Herenmode In iedere afdeling: De grootste voorraad De betere coupe De laagste prijzen Er gaat één roep door Soest: „Het Handelshuis voldoet U" ook in de bedieningl Soesterb.str. 51 Soest Tel. 400 Kerstdennen, Kerstmandjes, Tulpen, Azalea, Begonia's, Cyclamen Palmen en Varens Fruit en Fruitmanden. Goudreinetten Bellefleuren en Stoofperen B. van Woudenberg Noorderweg 33 - Soestdijk DROGISTERIJ „DE VIJZEL" Molenstr. 4 (0.Z.) - Telef. 932 Apoth. Acs. Hors D'oeuvre artikelen Tube Ansjovis 25 ct. Potjes Ansjovis 354255 ct. Potjes Paling in gelei 95-60-48-35 ct. Potjes Garnalen in gelei 25.ct. Potjes Paling, Kreeft, Zalm en Garnalen 35 ct. 'in een potje zeer fijn 2 gr. blikken prima Zalm 45 ct. Pracht blik Fransche Sardines 35 ct. Heel blik Roode Zalm 35 ct. 2 blikken Sardines in Olijfolie 25 ct. Diverse blikjes Pothee's 10 ct. Groote blikken Mosselen 35 ct. KERSTHAMMETJES zonder been 2, 3 en 4 pond, p. p. 60 ct. Plumpudding in diverse soorten Potten Stemgember 1.35 Luxe potten Stemgember 2.90 Beleefd aanbevelend, V. WEEDESTR. 45 TELEF. 324 Zie onze speciale Conserven-étalage 0 prima, vetvrij, per 50 vel van Weedeatraat 7 Soestdijk

De Soester | 1934 | | pagina 5