DAT IS GOEDKOOP CiD Departement Nut van 't Algemeen. Ouderavond Openbare Lagere school Beetzlaan. De boeren in vergade ring bijeen. I Burgerlijke Stand II PlaatselijkNieuws| 1000 vel doórslagpapier voor f 1.00 Bekendmakingen Advortoeron In „DE SOESTER" hooft resultaat. van 24 Febr.2 Maart 1938. GEBOREN: Hermina, d. van H. van Essen en G. v. d. Broek, Hartweg 4; Hen- rica Pauiiua, d. van C. Verschoor en C. Leeuwenkamp, Nieuwstraat 13; Theodora Jansje Clara, d. van A. Dekker en E. M. C. Nees, Stadh.laan 106; Marijtje Willy, d. van T. Krul en H. W. Eggink, Stapel plaats den Dolder; Johanna Hendrika, d. van J. de Jong en H. J. v. d. Heuvel, den Blieklaan 59; Elisabeth Dirkje, d. van D. G. van Velsen en J. Wattimena, Korenweg 9; Chnstiaan Willem, zoon van G. J. Groo- tewal en W. G. Kerkkamp, Postweg 73. ONDERTROUWD: Geen. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: Johanna Alida Maria Rullmann, 64 jaar, geh. met B. J. Maare, Rembrandtlaan 4; Evertje van de Veen, 46 jaar, geh. met G. Jansen, Ferd. Huyck- laan l. Vestiging van 24 Febr.2 Maart 1938. C. Verwoert, inw., van Kesteren naar .Kampweg 44; A. M. Koppen, inw., van Amersfoort naar Birktstraat 34; T. van Leuveren van Amersfoort naar Amersf. - straat 96; J. A. Abbas, met gez., van De Bilt (U.) naar Wald. Pyrmontlaan 35; Wed. M. S. Boeklagen-Koerts, met gezin, van Amsterdam naar K. Hartweg 7; D. Kater, met vr., van Ned.-Indië naar Stad houderslaan 148; H. Groos, met vrouw, van Zuilen naar Kerkdwarsstraat 7; F. W. Wijnman van Apeldoorn naar Birktstraat 40a; H. ter Burg, inw., idem; W. Kuiper van Assen naar Luchtvaartafd.J. Klink hamer, idem; S. Krab, inw., van HJoom n. Nieuweweg 63; H. de Wilde-Kraayeveld, met d., van Amsterdam naar Krommeweg 27; Th. van Merkesteyn, inw., van Hilver sum naar Nieuweweg 47; J. W. Meyer van Nr. Amstel naar Julianalaan 40; J. Rodenburg, met gez., van Gouda naar Vre dehofstraat 37; A. de Kruijk, inw., idem; G. Bokma, inw., van Amersfoort n. Rem brandtlaan 8; A. Israël, met gez., van Amersfoort naar v. Weedestraat 29; J. W. Smink, inw., idem; G. J. van Leeuwen van Heteren naar den Blieklaan 21; P. Hil- le, met gez., van Amsterdam naar Beetz- laan 54; C. Koops van Baam naar Schou tenkampweg 5; G. H. Peeters, inw., van Amsterdam naar Julianalaan 7; Wed. A. G. Vat-Keijzer van Hilversum naar Nach- tegaalweg 10; J. W. Steen, met yr., van Amsterdam naar K. Hartweg 3; A. Leen, inw., van Amsterdam naar Koloniew. 5. Vertrek van 24 Febr.2 Maart 1988. Wed. J. Benjamins van Lindenlaan la naar A'dam, Marnixkade 57 le étage; H. Zomer van B. Grothestraat 56 naar de Bilt, Soestd.straatweg 57 nrd; K. C. Smit, idem; A. J. van Klooster van Nieuweweg 114 naar Baarn, Lindenlaan 7; W. H. Brummer van Molenstraat O.Z. 95 naar Mijdrecht A 307; T. Versloot van Amersf.- straat 126 naar Wilnis, Wijk II No. 92; W. van Apeldoorn van Zoom I naar Amers foort, Achter de Kamp 55; M. Verwer van v., Weedestraat 32 naar Wormerveer Noordeinde 10; I. de Goede van Radema- kerstraat 25d naar Delft, Markt 71A; J. Saarloos van Schrikslaan 60 naar Baarn, Sumatrastraat 18; Wed. A. J. Adam-de Kruijff van Schrikslaan 60 naar Baarn, Sumatrastraat 18; Wed. W. Reinders, van Nieuweweg 70 naar Rotterdam, Matthe- nesserplcin 30b; G. de Haan, van Amersf. - straat 70a naar Buitenland; P. v. d. Noll van Kerkstraat 20a naar Den Haag, Huls- horststraa. 117; A. J. M. A. van Baar van Kerkpad Z.Z. 10 naar Purmerend, Em- makade 4; Wed. P. M. Begemann-Keller van B. Gro.nestraat 35 naar Baarn, Faes Eliaslaan 43; A. van Suydam, van Klaar- waterweg 15 naar Amsterdam, Prinsen gracht 418; F. W. J. Fornier, met vr., van Stadh.laan 40 naar Arnhem, v. Heemstra laan 104; H. Pley van Nieuwstraat 18 n. Barneveld, Brummercamperweg 28; L. Mulder, van Nassaulaan 14 naar R'dam, van Oldebarneveltstraat 71h; K. de Waal van Verl. Talmalaan 9 naar Amersfoort, de Ruyterstraat 40; J. Y. Hartog van Verl. Talmalaan 9 naar Amersfoort, Leusderweg 193; H. C. Blom van Vredehofstraat 2 n. Apeldoorn, Arnh.weg 279; M. Haring van Amersf.straat 109 naar Zeist, Utr.weg 84; M. W. Wamsteeker-Manus, met z., van Kooiweg 4 naar A'dam, Prinsengracht 579; H. J. H. Hamer, met gez., van Kerkpad Z.Z. 112 naar A'dam, Uiterwaardenstr. 159 2e étage. Verhuizingen binnen de gemeente van 24 Februari2 Maart 1938. J. A. Verwey van Molenstraat O.Z. 12 naar Braamweg 37; Wed. K. Verboom-van Oosten van Pelikaanweg 1 naar Verl. Tal malaan 29; H. D. A. v. Krieken-Brons, met k., van Eigendomweg 98 naar Gallenkamp Pelsweg 28; H. Straks, met gez., van Steen hofstraat 45a naar Kerkstraat 52; B. v. d. Bedum van Braamweg 75 naar Ehimalaan 2; B. J. Koppen, met gez., van Birktstraat 10b naar Kolonieweg 9; J. v. d. Hel, met gez., van Kon.laan 150 naar Beckeringh- straat 5; G. Haakmeester van Smitaweg 14 n. Steenhofstraat 57; Wed. A. Schaap- Verboom, met d., van Pelikaanweg 1 naar Smitsweg 38a; J. Bunt, met gez., van Braamweg 97 naar Andriessestraat 7; J. Maassen, met gez., van Hartweg 6 naar Hartweg 7a; J. D. Benithem van Amersf. straat 119 naar Amersf.straat 96; M. Bruining-van Maanen, met z., van Hart weg 13 naar Nieuwstraat 45; J. v. Holland idem; N. R. Nieuwenhuis, met vr., van Verl. Postweg 38 naar v. Maarenstraat 9; C. M. Keyser, van Steenhofstraat 15a n. Vredehof straat 37; P. A. J. van Rqthoven van Burgem. Grothestraat 25 naar Korte Bergstraat 7; P. van Brienen van Nieuwe weg 90 naar Schoutenk.weg 5; R. Bever wijk van Pelikaanweg 1 naar Verl. Talma laan 29; A. F. Duringshoff, met vr., van Buntweg 2 naar Vosseveldlaan 20; J. de Rooy van Soesterb.straat 32 naar Birkt straat 10b; W. Legel, met vr., van Hart manlaan 80 naar Kon.laan 24; J. A. E. Griessen, met gezin, van Beckeringhstraat 27 naar Dorresteinweg 26; G. Noordhoek, idem; P. C. Brekelmans, met gez., van Braamweg 81 naar K. Hartweg 9. LEGER DES HEILS. Het bij velen onzer lezers welbekende Leger des Heils, Stichter William Booth, houdt dezer dagen over het geheele land, ten bate van zgn nuttigen en veelomvat- tenden arbeid, zoowel in Nederland als in onze Overzeesche Gewesten, zqn vaste groofe voorjaarsactie, ook wel „Zelfverloo- chenings-Aanvrage" genoemd. Voor deze openbare geldinzameling doet deze nuttige Instelling een beroep op de offervaardigheid van het Nederlandsche publiek, een beroep, dat ook wy hierbij gaarne ondersteunen. Men zie vooral toe, dat de gaven in han den komen van een collectant-Heilsoldaat, voorzien van een volmacht, geteekend door Kommandant Bouwe Vlas, of gireere op postgiro-rekening 30328 van het Hoofd kwartier te Amsterdam. Overzicht van de Gemeentelijken Keurings dienst over de maand Januari 1938. Geslacht op de N.V. Centrale-Slacht plaats: 48 runderen, 2 pinken, 10 vette kalve- en, 5 paarden, 83 varkens en 1 schaap. Huisslachtingen: 1 rund en 31 varkens. Ingevoerd werd: 7192 kilogram vleesch en vet. Goedgekeurd onder vooiwaarden van Verkoop in 't Klein onder Toezicht": 4 runderen. Goedgekeurd onder voorwaarde van Sterilisatie": 1 varken. Tuberculose kwam voor bp: 3 runderen en 10 varkens. Uit nood werden gedood: 6 runderen en varken. Gestorven: 2 runderen, 1 paard, 3 nuch tere kalveren en 2 geiten. Afgekeurde geheele dieren: 4 runderen, 1 paard, 3 nuchtere kalve ren, 2 varkens en 2 geiten. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 9 paar longen, 6 harten, 16 levers, 3 milten, 6 paar nieren, 2 ma gen, 2 stel darmen, 6 uiers, 3 lymphklieren, kop en 1 ondervoet. Van Varkens: 13 paar longen, 5 harten, 2 levers, 1 milt, 1 paar nieren, 6 magen, 6 stel darmen, 10 lymphklieren en 21 kilo gram ongesmolten vet. GEMEENTELIJKEN KEURINGS DIENST. TWEEDE KINDERWAGEN AAN INGE ZETENE VAN SOEST GESCHONKEN. Namens H.K.H. Prinses Juliana persoonlijk door den burgemeester aangeboden. Het tweede exemplaar van de door een Duitsche firma aan het Prinseiyk Paar ge schonken "pitriet en kinderwagen, is ge schonken aan Mej. A. Wolff, directrice van een kindertehuis aan den Braamweg, alhier. Onze burgemeester, Mr. W. A. J. Visser, heeft persoonlijk dit welkom geschenk aangeboden. MEISJESCLUB K. M. D. Genoemd Soestduinsch clubje gaf Woens dagavond in de zaal van hotel Eemland een voordrachtenavond, welke zeer druk bezocht was. Mejuffrouw M. Buising riep allen het welkom toe en dankte voor de groote opkomst. Het doel is om het batig slot af te dragen aan de wijkzusters ten bate der noodlpdenden. Voordat het programma werd afgewerkt bood een der groote meisjes een zilveren lepeltje aan en het kleinste en jongste meisje der club een mand bloemen, verge zeld van een mooi gedicht. Voor de 10 No.'s, die uitgevoerd werden, komt een woord van lof toe; alles liep op rolletjes; de leuke voordrachten vielen goed in den smaak van het auditorium, ge tuige de gulle lach en het applaus. Elk deed zijn best om het zoo goed mogelijk te doen en daarin zijn zij dan ook geslaagd. Aankleeding en zang voldeed ten zeerste. Jammer was het, dat eenige jongelui op alle mogelijke manier trachten de pia nist, de heer P. de Geus uit Amersfoort in de war te brengen. Waarom zpn zij niet de zaal uitgezet; velen ergerden er zich aan. Wanneer de recette in overeenstemming is met het enthousiasme, zullen de nood- lpdenden daarvan de vruchten plukken; laat ons hopen, dat het een rijke oogst zal zijn. Na afloop volgde er een gezellig dansje begeleid door den heer J. Uiterwijk. OPENBARE VERKOOPING. Door notaris A. O. Dammers alhier werd Woensdagmorgen te 11 uur in hotel Groe- neveld te Baarn, publiek verkocht: Een woonhuis met stalling voor pl.m. 8 koeien met hooiberg, kippenhok, varkenshok, loods, erf en grond, gen. „Veld en Bosch" aan den Amsterdamschestraatweg No. 47, te Baarn, groot 20.90 A. Verkocht voor de som van 3750.aan den Heer Wieringa, te Naarden, q.q. JAARFEEST LEGER DES HEILS. Ter gelegenheid van het 3-jarig bestaan van lokaal Nieuweweg 111, werden des middags om 4 uur voor de kinderen en om 7.30 uur voor de ouders samenkomsten ge houden onder leiding van de adjudante M. Th. Frise en kapiteine W. C. Korts, bei den uit Baarn. 's Middags waren zeer veel kinderen en enkele ouders opgekomen. Nadat gezongen was: „Er gaat door alle landen", werd staande gezongen: „Er ruischt langs de wolken" en een gebed uit gesproken. De adjudante stond een oogen- blik stil bij dezen feestdag, om vervolgens te vragen of de kinderen geregeld een Zon dagsschool bezoeken, waar hun gewezen wordt op Jezus. Nadat hierop volmondig was geant woord, vroeg zij of üe kinderen Jezus lief hadden en steeds naar Hem luisterden, zoodat zy geen kwaad meer bedreven. Al len wilden Jezus dienen en by Hem vroeg of laat in den Hemel komen. Hierna werd gezongen: „Wie wil den Heer volgen?" Nadat gecollecteerd was, werden, onder leiding van Mej. Werkhoven, enkele oefe ningen naar voren gebracht, die in den smaak vielen, vooral die van de geschie denis van het Brood, en van Onze Oost. Nadat de adjudante een verhaal verteld had van twee kinderen die naar den He mel wilden gaan, werd de samenkomst ge sloten met gebed; 's avonds werd een mu ziek- en zangbyeenkomst gehouden, waar voor veel belangstelling bestond. 12'/2-JARIG BESTAAN DER R.K. PAROCHIE. Naar wy vernemen zal tegen het einde van September a.s. het 12%-jaVig be staan van de Parochie van Maria's On bevlekte Ontvangenis, feestelijk worden herdacht. Het ligt in de bedoeling van het voorbe reidend comité om gelden te verzamelen ten bate va nde parochiekerk, teneinde met een jubileumgeschenk in September van dit jaar de plechtige herdenking van het koperen feest te vieren. AFDEELING SOEST. Genoemde afdeellng hield in Religie en Kunst een voordrachtenavond over Vlaam- sche Humor, door Lode v. Gent. Door ongesteldheid van de voorzitster roept de heer A. Entrop, waarnemend voorzitter, allen het welkom /toe en betoogt, dat hij den heer Lode van Gent, algemeen bekend, niet behoefde in te leiden en hij hoopt, dat allen een gezelligen avond zul len hebben. De spr. kent Vlaanderen door door. Nadat spreker het woord heeft gekregen, vraagt hij clementie, daar hy als geboren Vlaming de Nederlandsche taal niet geheel machtig is. Zijn onderwerp was: „Vlaamsche Hu mor" en na afloop kon men getuigen een zeer leerrijken avond te hebben bijgewoond. Want de spreker verstaat het uitstekend am z'n gehoor mede te nemen op de vleu- s van de humor, daar hij door en door humoristisch is en in Vlaanderen alles nog humor en geest is, eenvoudig en naïef. Het Vlaamsche volk blijft zich zelf, het is opgewekt van humeur en beziet alles van den mooisten kant. Het volk voelt lust tot rijmen, heeft gevoel voor maat en rythme, zelfs in de oorlogsjaren behielden zij dit. Spreker wijst op den rol, die paters pastoors, nonnen en heiligen, ja zelfs God de Heere in den humor soms spelen; geen profanaten, maar als gekscheerdery. Het volk is in- en diepgevoelig zonder hui chelarij; het voelt zich een met zijn heili gen, Spreker zelf geniet van de humor, leeft er in, gaat er in op, hij gelooft er in als het volk zelf. Honderden grappige ci taten gaf hij ten beste; op zijn geestdrif tige, vurige bezielde en meesleepende trant van vertellen, sleepte hij zijn gehoor mede. Hij laat ons een optocht met muziek mede maken; kosteiyk was het verhaal van den pastoor van Lapschuure bij Brug ge, die zich zoo verdiept had in het kaart spel, dat hij de Vrouwencongregatie vergat, maar hij redde zich uit de moeilijke situatie. Dit gedeelte droeg hij echt en suggestief voor. Het was een avond van onvervalscht Vlaamsche humor. De uren waren te vlug om. De voorzitter dankte spreker namens de aanwezigen en riep hem een tot weer ziens toe. Voor een, tot in alle hoeken bezette zaal gaf de O.L.S. Beetzlaan j.1. Dinsdag haar feesteiyke ouderavond in Hotel Eemland. De Voorzitter van de Oudercommissie opende de avond met een woord van wel kom aan alle aanwezigen en in 't bijzon der aan de officieel genoodigden. Spreker wees er op, dat de ouderavonden gewoon- ïyk gehouden worden op de harde school banken in de school, doch dat de Commissie het plan opgevat had, een feesteiyke ouder avond te organiseeren in een ruimer loka liteit. Voorts wenschte spreker de aanwe zigen een genoeglijken avond. De leiding werd hier verder toevertrouwd aan den kleinen conferencier, die met zijn oolijken snuit het publiek al dadelijk in de juiste stemming wist te brengen. Als punt 2 van het programma kondig de hij aan: „De geleende koekepan", een vrooiyk één-actertje met een leerzame strekking. De rollen zaten er bij de kin deren goed in en het hartelijke applaus was dan ook welverdiend. Het grappige acrobatennummertje oogst te ook groote bijval. Het werd keurig uit gevoerd. No 4 van het programma, 't „Wiegelied je" van Mozart, werd heel aardig gezon gen door een der leerlingen. Ooka den klei nen pianist, die voor de begeleiding zorg de, een pluimpje voor zijn spel. Hierna kondigde de conferencier als No. 5 aan: „Overbluft", een voordrachtje, dat hijzelf vol vuur voor het voetlicht bracht. Bij het volgende koddige nummertje: ,De lenige familie van Jan de Muzikant" was het gelach niet van de lucht. In de pauze, die hierop volgde, werden lootjes voor de tombola verkocht, die et- als gesneden koek ingingen. Na de pauze werden als No. 7 eenige liedjes gezongen door het zangklasje on der leiding van den heer den Beste. Het „Kikkerliedje" klonk heel goed en ook het bekende „Snoepwinkeltje" werd met veel voordracht gezongen. Het koortje gaf nog een extra nummertje ten beste, waarvoor het ook een hartelijk applaus kreeg. Het schaduwspel: „Bij den handigen tandarts" deed de heele zaal schaterla chen. De twee jonge acteurs lieten ons dan ook werkeiyk keurig en vlot spel zien. Het volgende nummer was: „O, die mooie Openbare School", dat door een aantal jongens opgevoerd werd onder leiding van den conférencier, die hierin met hart en ziel opging. Het publiek werd uitgenoo- digd de refreintjes mee te zingen. Dat het hieraan graag gehoor gaf bewijst wel, dat de stemming erin was. Als laatste nummer werden er door het zangklasje een aantal kampliedjes gezon gen. De kinderen zaten hierbij om een kampvuur en door het Bengaals licht wer den eenige mooie effecten verkregen, die ons aan een sprookje deden denken. Hierna was er nog een verrassing voor de kinderen. De heer van Wely vroeg het woord en vertelde hen, dat zij den volgenden dag vrij zouden hebben en dat de schooldeur eerst Donderdagmorgen weer voor hen open zou gaan. De heer v. Wely kreeg hier voor begrijpelijkerwyze een daverend ap plaus van de zijde der jeugd, maar wij moeten zeggen, dat de jongens en meisjes deze extra vrijen dag wel verdiend heb ben. De Voorzitter sprak in zyn sluitingsrede een woord van dank aan de kinderen en in het bijzonder aan den kleinen conférencier voor het vlotte verloop van de avond, aan het onderwijzend personeel, dat zich de moeite en het geduld getroost heeft de kin deren dit alles bij te brengen, en aan het publiek voor de welwillende aandacht en de hartelijke applausjes, waarmee het spel van de kinderen beloond werd. De Oudercommissie mag op een zeer ge slaagden avond terug zien. De Burgemeester van Soest brengt ter openbare kennis, dat hy verhinderd is zijn gewone spreekuur op Woensdag 9 Maart a.s. te houden. Soest, 3 Maart 1938. De Burgemeester voornoemd, W. A. J. Visser. N.V. Eerste Soester El. Drukkerij v. Weedestraat 7 Soestdijk VERGADERING FLORALIA VEREENIGING. in de Gouden Ploeg. De Voorzitter, de heer P. Goosen, opende op de gebruikelijke wijze de vergadering en deelt mede, dat de heer P. Majoor we gens drukke werkzaamheden zyn bestuurs functie neerlegt. Spr. dankt hem voor het vele werk, dat hij in het belang der ver- eeniging verricht heeft. In zqn plaats wordt voorzien door de verkiezing van den heer H. v. d. Eijnden, Prins Bernhardlaan, wel ke het secretariaat zal waarnemen. Er wordt besloten, dat de navolgende planten dit jaar aan de schoolkinderen zullen worden verstrekt en dat de kinde ren vanaf de 3de klasse mede kunnen doen Pelargonium, rosale, Paul Grampel (Ge ranium), Fuchia's, Begonia prima donna Tagetus nona, Compacta (laag groeiend Afrikaantje) en Salvia Splendens. Na de rondvraag die tot geen byzondere besluiten leiden, sloot de Voorzitter deze vergadering, welke gehouden werd in ho tel „de Gouden Ploeg". (Officieel) SPREEKUUR BURGEMEESTER. Woensdagavond werd in hotel „De Gou den Ploeg" een vergadering gehouden naar aanleiding van de voorgestelde wijziging- in de melklevering, welke op 3 April a.s. in werking zal treden en geregeld wordt door 2 organisatie's, n.1. de C.M.C. van de Boeren en de A.N.M. der melksiyters. De heer A. P. Hilhorst, opent de verga dering en deelt mede, dat in 1932 de Crisis- Zuivel-Centrale is opgericht, waarin dooi de Regeering nu wijziging is gebracht. Na opening verkrijgt de heer Nieuwen- huijzen uit Amersfoort, Voorzitter van den Bond van Melkveehouders het woord, die voor de voorgestelde regeling is. Door de nieuwe regeling zal de melk een hoogere waarde krijgen, daar zij T.B.C.- vrij is. Er komt stalinspectie een verplich te T.B.C.-keuring, waardoor de boeren een hoogeren prys voor de melk kunnen bedin gen. Veel boeren zijn tegen de T.B.C.-be- stiijding omdat het geld kost. Spreker wil geen drang uitoefenen op het teekenen dei- formulieren, maar het is alles in het belang der boeren. De vraag is dus: zullen wij (de boeren) teekenen, ja of neen? Gaan de boeren niet accoord met het voorstel, dan wordt melk aangevoerd uit andere ge meenten en blijft de boer met zijn melk zitten, daar de slijters worden geholpen van buitenaf. In Friesland zijn 7000 boerderijen die T.B.C.-vrij vee hebben. Het is dus in het belang van de boeren om zich aan te slui ten, daar er anders melk wordt aange voerd uit Friesland of uit Amersfoort, waar alle veehouders hebben geteekend. De heer L. J. de Rooy, directeur van het Verkoopkantoor te Utrecht, betoogde, dat iedere uitbreiding van arbeid zegen brengt, maar dat de ongebreidelde concurrentie afloopt. Hij betuigt zijn volle medewerking. T.B.C.-vrije melk is de teekening op het formulier wel waard, al wordt de melk daardoor ook duurder. Eerst wilden de boeren herziening der Crisis Zuivelwet, en nu zijn zij er vierkant tegen, dat is on gerijmd. De ordening der melklevering wordt geëgaliseerd, de boer heeft nu tijd tot 7 Maart a.s. om het formulier te tee kenen, na dien datum krijgt hij, by niet- teekenen, voor elke melkkoe 0.50 boete en moet hij dan toch teekenen. De heer C. W. Kasbergen uit Snelre- waard deelt mede, dat de T.B.C.-bestrij- ding soepel wordt toegepast. De heer A. P. Hilhorst wordt verweten, dat hij de tee kening van het formulier tegenwerkt, maar deze repliceert, dat vóór dat getee kend zou worden om voorlichting is ge vraagd, mdar die kwam niet, er was geen tijd om de zaak te komen toelichten, werd er in Utrecht gezegd. Veel vragen werden er gesteld hoe de regeling zou werken, daar er met verschil lende factoren rekening moet gehouden worden, voordat de melk van den veehou der bij den consument komt. De spre kers begrepen niet, dat de boeren zoo gekant zijn tegen T.B.C.-onderzoek der melk, daar er toch honderden personen zijn die door die vreeselijke ziekte zijn aan getast. En als de boer het nu in zijn hoofd krijgt om door volledig onderzoek mede te willen werken aan de gezondheid der be volking, om T.B.C.-vrye melk af te leve ren, zal dit de geheele melkfabricatie voor zeker ten goede komen. Laat daarom elke boer en slijter met volle sympathie het biljet invullen, en dit opzenden aan het Verkoopbureau: Moreel- schepark No. 1 te Utrecht. Blijven de vee houder en de siyter hier onwillig in om te teekenen, dan zal de Minister ingrijpen en wordt de geheele melkregeling alhier door aanvoer van buiten stopgezet; dan zgn de boeren en zij die er belang by hebben nog veel verder van huis. Dus nu als één man geteekend en de dorpelingen den 3den April niet zonder melk gezet; dan maar liever dé melk wat duurder betalen dan dat deze niet te krggen is. De ouden van dagen, zie ken en zuigelingen zouden er door gedu peerd worden. Hierna volgde sluiting der vergadering.

De Soester | 1938 | | pagina 2