("«KW.MMEK WimUWU1"1'W'L) MTaniUKPVlM! FÜ GER=oEsr TEt.«86 Soesterberg Ingezonden VERDIEN EEN PHILIPS' TOESTEL MET UW VERNUFT! nrPRS' RADIO ker*str I Burgerlijke Stand jl VEREENIGING „TOT STEUN". Zaterdagavond werd in hotel Trier ten voordeele van deze vereeniging een Bridge drive gehouden met den onderstaanden uit slag. Door het niet verschenen van 3 spelers moest een tafel afvallen. Er werd in 2 groe pen gespeeld, A en B, van 8 en 6 tafels. Ie prijs Noord Zuid, groep A. de H.H. v. Ittersum en v. Kalken, Bilthoven. 2e prijs Noord Zuid, groep A, de H.H. v. d. Brink en Vethake, Baarn. Ie prijs Oost West, groep A, de dames van Kwawegen en Pieters, Soest. 2e prijs Oost West, groep A, de heer en Mevrouw Houtzager, Baarn. Ie prijs Noord Zuid groep B, de heer en Mevrouw Phaff, Soest. 2e prijs Noord Zuid, groep B, de H.H. Ten- sen en de Graaf, Soest. Ie prijs Oost West, groep B, de H.H. van Kwawegen en Pieters, Soest. 2e prijs Oost West, groep B, de heer en Mevrouw Lahr, Soest. Tevens werden nog 4 poedelprijzen uit gereikt. BAARN. HET KONINGIN EMMAKOOR. WIELRENNERS VEREENIGING „HARD GAAT IE". BETROUWBAARHEIDSRIT. Zondagmorgen om half 10 uur was er een betrouwbaarheidsrit uitgeschreven over 30 K.M. De start en finish waren hk. Laan- str. en Dorresteinw, vandaar ging 't langs de Wieksloot, Schoolstraat, den Blieklaan, Bosstr., Nieuweweg, Beukenlaan en Laan straat, waaraan door 18 rijders is deelge nomen. Elke rijder was voorzien van een rood nummer vanaf 101 t.m. 118, deze bil jetten waren verstrekt door de Kaveewee- fabriek. Precies op tijd werd in één lange sliert afgereden, gevolgd door de H.H. D. de Zoete op den motor en J. Uiting per- auto. De vlugste van de grootste jongens waren H. de Zoete, E. Grift, A. Dieters, J. v. d. Broek en J. Grol; van de jongere generatie S. v. d. Broek en T. de Zoete. Alle rijders kwamen zonder ongelukken terug; alleen had er één een lekke band gekregen en een ander een losgeloopen wiel. De jonge vereeniging pakt de zaak wel flink aan. TUINBOUW VEREENIGING VAN AMATEURS OPGERICHT. Dinsdagavond om 8 uur kwamen de lief hebbers van tuinen bijeen in hotel „de Gou den Ploeg", onder leiding van den heer E. J. ten Raa. Deze riep de belangstellen den het welkom toe en drukt zijn spijt uit, dat de vergadering niet zoo erg druk be zocht was, daar hij gemeend had, dat aan de op te richten tuinbouw vereeniging be hoefte bestond; misschien zijn velen terug geschrikt voor het mistige weer. Vooraf moet spr. de hoorders een teleurstelling bereiden en wel, dat de spreker van de zen avond, de heer J. v. Straaten uit Almers- foort, verhinderd was otm te komen spre ken; ook de heer Ir. P. Lendertz, die spr. had aangezocht, was verhinderd, daarom zou men trachten onderling tot een geheel te komen. De aanleiding tot deze vergade ring lag al in een vrij lang verschiet, daar voor een jaar geleden enkele personen het denkbeeld opperden of aan de Pluimvee- Vereeniging geen Tuinbouw vereeniging kon worden vastgeknoopt, daar de Pluim veehouders over veel ruimte kunnen be schikken. Den heer Leendertz die verleden jaar een paar spreekbeurten hier heeft vervuld, werd ook die vraag gesteld, doch spreker achtte het niet mogelijk; toen is er door enkele belangstellenden het belang der fruitteelt naar voren gebracht, waar onder veel kan worden opgenomen. De heer Ferguson deelt mede, dat hij aan den heer Leendertz op zijn verzoek een bloeilijst heeft toegezonden en nog steeds met hem daarover correspondeert. Toen voor enkele weken geleden de heer Leendertz een prac- tische snoeiles gaf, waren er de eerste maal 35 en de tweede maal 15 belangstellenden. Na afloop kwam weer de Tuinbouwver- eeniging op het tapijt. Deze vereeniging zou omvatten liefhebbers voor den fruit teelt, bloementeelt, groententeelt en een commissie voor beoordeeling der voortuin tjes, daar de behandeling daarvan bij de meesten veel te wenschen overlaat, ook die der fruitboomen, zoodat voorlichting nood zakelijk is. De heer Nijhuis, hoofd der R.K. Maria- school, betuigde, dat een dergelijke veree niging hier beslist noodzakelijk is; er blijkt dat er ook belangstelling voor is. Soest her bergt vele tuinbouwliefhebbers, maar zij moeten leiding hebben en onder elkander moet van gedachten gewisseld worden en daarvoor is er een vereeniging noodig. De vereeniging moet bestaan uit amateurs; de kweekers zijn de leveranciers van datge ne, wat de liefhebbers zelf niet kunnen be komen. Na deze uiteenzetting werd overgegaan tot de oprichting van de Tuinbouwvereeni- ging; de contributie werd vastgesteld voor leden onder de 18 jaar op 0.75 per per soon; boven de 18 jaar op 1.50 per per soon. Het voorloopig bestuur bestaat uit de H.H. E. J. ten Raa, Ferguson, Blom, Kwik, Legemaat, Elzinga en de jongeheer N. Tijssen. THEOS. VEREENIGING. Dinsdagavond om 8 uur werd door de Theosofische Vereeniging, centrum Soest- Soestdijk, in Religie en Kunst een openba re bijeenkomst gehouden. De heer J. Kruis heer, Alg. Secr. van de Nederl. afdeeling, die als spreker optrad, had als onderwerp gekozen: „Magie in ouden en nieuwen tijd". Op zeer duidelijke wijze behandelde spre ker de Magische (onzichtbare) krachten n vermogens, in verband met de oude en nieuwere Godsdiensten, de nieuwe weten schappen en in verband met de natuurwet ten en ten laatste als instrument van het eigen-zieleleven. Het onderwerp was te veel omvattend om dit in kort bestek als verslag weer te geven. Spreker wist de aandachtige toehoor ders tot het laatst te boeien met deze zeer interessante voordracht. Nadat nog gelegenheid was gegeven tot het stellen van vragen, werd de vergade ring door de presidente, Mevr. Addens, ge sloten. Uitvoering in Musis Sacrum te Baarn. Zooals wij bereids in ons blad hebben ver meld, gaf de Vereeniging „Het Koningin Emmakoor" Maandagavond ter herden king van den sterfdag van de Koningin- Moeder haar derde uitvoering, onder lei ding van den dirigent Sjef van der Eerden. Men had dit jaar gekozen de Kantate No. 198, de z.g. „Trauer-Ode" van Bach en het Te deum laudamus van Diepenbrock. Voor een herdenkingsuitvoering als deze was het een zeer lofwaardige keuze. Bach compo neerde voor een soortgelijke herdenking de ze Kantate en dat naast deze treurmuziek een Te deum op zyn plaats was, behoeft wel geen betoog. Intusschen legt de keuze van deze twee werken ook zware verplichtingen op. Beide werken vereischen een op zéér hoog peil staand ensemble en of dit geheele ensem ble reeds thans dat zéér hooge peil be reikt heeft, is voor ons eigenlijk nog een open vraag gebleven. Ten volle tegen hun taak opgewassen vonden wij de sopraan soliste To v. d. Sluis, de bas-solist Joh. Lammen en het Utrechtsch Stedelijk Or kest. Beide eerstgenoemden hebben hun recitatieven en aria's in de Trauer-Ode prachtig gezongen en het U.S.O. heeft stel lig zeer veel bijgedragen tot het welslagen Dat een enkele inzet, b.v. bij de aria van de altzangeres, niet geheel slaagde, was ons inziens niet aan het orkest, doch eigenlijk meer aan den dirigent te wijtep, De twee andere solisten bereikten ech ter niet het zoo vereischte zéér hooge peil. Zij beheerschten hun solo's in de Trauer- ode zeker niet ten volle. Het koor zong beschaafd en we hebben met genoegen geconstateerd, dat er hard is gestudeerd, waarvan de resultaten in de zoo moeilijke muziek van Diepenbrock dan ook zeker te constateeren waren. Maar uiteindelijk ontbrak er een voor naam ding en dat was de bezieling, die van den dirigent moet uitgaan. Iedere koordi rigent is nog maar niet zoo in eens een su bliem leider van een groot ensemble als bijv. voor Diepenbrock's zware Te deum werkelijk benoodigd is. En men moet stel lig technisch stukken boven de materie staan, wil men in een herschepping de noo- dige bezieling leggen. Voor ons gevoel zat de. dirigent nog wel wat te veel vast aan zijn partituur. Rest ons nog iets te memoreeren, en wel de acoustiek. Wij weten wel, dat men dit niet op de debetzijde der uitvoerenden mag stellen, maar dit is toch wel van het al lergrootste belang. Wij hebben reeds vaker daarover geschreven. De acoustiek in Mu sis Sacrum deugt niet, althans niet voor bepaalde soorten muziek. De houtblazers klinken scherp en het geheel vloeit niet samen. Er is nooit sprake van, dat het or kest „zingt", zooals Toscanini steeds eischt van zijn musici. Wij hoorden het U.S.O. op vele andere plaatsen, zoodat wij met nadruk mogen verklaren, dat dit niet aan de or kestleden of hunne instrumenten ligt. Wij zijn ons zeker bewust, hier een netelige kwestie aan te roeren, want een andere zaal, geschikt voor dergelijke oratorium uitvoeringen, kunnen wij ook niet aanwijzen. Desondanks blijft het voor ons toch steeds de vraag of men daaraan het kunstwerk mag opofferen. Hare Majesteit de Koningin had zich of ficieel laten vertegenwoordigen door Haar Kamerheer in buitengewonen dienst Jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen, Intendant van het Koninklijk Paleis en Domein Soest- dijk en de burgemeester van Soest, de heer Mr. W. A. J. Visser, was mede aanwezig. Voor den aanvang sprak de Voorzitter der vereeniging de heer F. C. Neumann, een kort woord, gevolgd door eenige oogen- blikken van stille herdenking, waarna alle aanwezigen een couplet van het „Wilhel mus" staande zongen. RUSLANDAVOND. Namens het Landelijk Werkcomité „Dr. Oskar Schabert" werd Donderdagavond van de vorige week in het Ned. Herv. Wijkge- bouw alhier een Ruslandavond gehouden, welke na het zingen van Psl. 42, vers 1 en 5, met gebed geopend werd door den heer J. de Vries Jr., die daarna met enkele woorden erop wees, dat de meedoogenloo- zenstrijd tegen kerk en godsdienst in Rus land, de geheele Christenheid raakt. Want „als een deel lijdt, lijden alle deelen." Vervolgens werd het woord verleend aan Ds. Muys uit Hijum, die aan de hand van eenige series lichtbeelden een indruk trachtte te geven van de vreeselijke toe standen, die de Christenen in Rusland moe ten doormaken. Vooraf deed spr. in sobere bewoordingen opmerken, dat deze avond niet gelijk te stellen was met de actie voor een of ander sympathiek maatschappelijk doel. Het betreft hier de bevolking van een onmetelijk land, het zesde deel der aarde beslaande, waar geen plaats is voor het Evangelie en millioenen menschen worden vervolgd en ontrecht terwille van hun ge loof. De doorbraak van dit satanisch ge weld bedreigt ook ons eigen land, waar het aantal verschijnende opruiende pamfletten grooter is dan dat der kerkboden. Nog ah tijd geldt het woord van Groen, dat de re volutie alleen door het Evangelie kan be streden worden. Spr. deed voorts duidelijk uitkomen, dat aan den Baltischen Ruslandarbeid, die ook deze samenkomst had belegd, alle zucht naar sensatie vreemd was. Wat men hier vernam waren slechts enkele grepen, waar voor het materiaal verzameld was uit of- ficieele gegevens, aangevuld door de erva ringen van hen, die zelf in Rusland zijn geweest en er het lijden aan den lijve en ziel zelf hebben gevoeld en ondergaan. Db lichtbeelden, die een weergave waren van de diepste ellende en de grootste verschrik kingen, die menschen kunnen overkomen, waren nog maar een flauwe afspiegeling van de werkelijkheid, die nog veel ver schrikkelijker zyn moet. Het op het doek vertoonde was intus schen reeds meer dan voldoende om over de aanwezigen een gevoel van ontzetting te brengen. Men wist wel, dat het erg was, maar dat het zóó erg was, had zich wel- J licht bijna niemand gerealiseerd. Millioenen zijn reeds in ellende omgekomen en weer andere millioenen leven nog steeds in die hel. Dit alles is de ijzeren konsekwjentie van een mateloos materialisme, dat in het communisme hoogtij viert. Toch is in Rus land slechts anderhalf procent der bewo ners tot die partij toegetreden, welke ech ter door middel van het machtige apparaat der G. P. Oe een voortdurende terreur over de bevolking uitoefent. In verband met dit alles wees spr. op de mogelijkheid en noodzakelijkheid om aan de noodlijdenden in Rusland hulp te ver- leenen. De wijze waarop die hulpactie werkt, werd eveneens door een serie lichtbeelden verduidelijkt. Wie hiervan meer wil weten en de Ruslandarbeid wenscht te steunen, kan bij de plaatselijke comité's inlichtingen inwinnen. Met een toepasselijk woord en dankge bed sloot de heer J. de Vries Sr. deze sa menkomst, die helaas maar matig was be zocht. BEVORDERINGEN BIJ DE L. V. A. Bij de Luchtvaartafdeeling zijn de na volgende onderofficieren bevorderd: De sergt. maj. J. van Dieren tot adjudant O.O.-instructeur Hoofd-Gymn. en Hoofd- Schermonderwyzer; J. Sinning tot adju dant O.O. instructeur; G. Denekamp tot idem en H. Hoogland tot O.O. administra teur. MANDOLINECLUB „ONS GENOEGEN". Door de Mandolineclub „Ons Genoegen" van Huis ter Heide wordt op Dinsdag 29 Maart a.s., aanvang 's avonds 8 uur, in de concertzaal van „Huis ten Halve" een uit voering gegeven. In het programma treedt ook op het duo Speenhof Jr. uit Rotter dam. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie SOEST—ACHTERUIT. Geregeld hoort men mompelen, dat ver schillende Bankinstellingen geen bouwcre- diet, hypotheek of anderzins in Soest wil len verstrekken. Wordt hierop dieper ingegaan, dan is ge woonlijk 't antwoord, dat er in Soest te veel financieele stroppen vielen; de taxatie's omtrent de waarde van het onderpand me nigmaal van de werkelijkheid afweken. Onnoodig te zeggen, dat de belangen dei- Gemeente, die noodig belastingbetalers moet trekken, niet gediend worden. Een sprekend voorbeeld hoe roekeloos men handelde, toont het voorgevallene uit den laatsten tijd. Voor het bouwen van 31 dubbele Villa's met garage's, waarvoor de grond in optie wias, werd eene eerste hypothecaire lee ning gevraagd, onder overlegging van een taxatierapport, afgegeven door een be- ëedigd deskundige die aan den grond een waarde van 62.000.— toekende, inclusief kosten verharding van een gedeelte, welke pl.m. 13.000.beliepen. Tijdens de onderhandelingen deden zich verschillende omstandigheden voor, welke de serieusheid in twijfel deden trekken en aanleiding gaven de overlegde bescheiden, waaronder de taxatie, eens onder de loupe te nemen. Een aan een achtenswaardig en betrouw baar taxateur opgedragen onderzoek bracht aan het licht, dat de grond eene executie- waarde van 14.500.en eene handels waarde van 18.000.— bezat, exclusief verhardingskosten. Van andere deskundige zijde bleek deze laatste waardeering de juiste te zijn. Welke oplossing gevonden moet worden om aan dit voor Soest zoo hoogst nadeelig euvel, een einde te maken, laat ik gaarne over, Mijnheer de Redacteur, aan de lezers van Uw geacht blad. .Onder dankzegging voor de verleende plaatsruimte, INSIDER. HET KAZERNEVRAAGSTUK. De kazerne in Soest laat de bewoners nog steeds niet onverschillig. En nu is 't wel heel toevallig, dat èn in De Soester Courant èn in De Soester op denzelfden dag twee bewoners van Soest, die beide met W. onderteekenen, hun meening daar over zeggen. De eene heer W. staat geheel aan den kant van den Burgemeester, de andere nog absoluut niet. De heer W. uit De Soester Courant heeft 't over den „scha- duwraad", waartoe hij zich zelf blijkbaar niet rekent, maar waarbij hij zich zelf toch ook ingelijfd heeft. Of meent hij soms, dat alleen diegenen daartoe gere kend moeten worden, die tegen een geno men of te nemen raadsbesluit zijn? Dat zou toch waarlijk al te gek zijn! Op die manier zouden nooit ingezetenen hun meening mogen kenbaar maken, maar op alles wat raadsleden die drie jaar gele den gekozen zijn goedvinden te beslui ten, ja en amen moeten zeggen. De vraag is, of, als de raadsverkiezing nu voor de deur stond, die heeren nóg het vertrou wen der burgerij zouden hebben en herko zen zouden worden. Dat de burgerij haar meening kenbaar maakt, is haar goed recht, of de burgemeester dat nu aange naam vindt of niet. Intusschen zou ik als ik de Burgemeester was ook op zul ke stukken als dat van den heer W. in De Soester Courant geen prijs stellen. Dit tusschen twee haakjes! Met zijn Wensch, dat we een tijd tegemoet gaan, waarin er in Soest normale dingen gebeuren, kan ieder accoord gaan. 't is alleen maar de vraag, wat onder normale en wat onder ab normale dingen gerekend moet worden. De bedoeling van dit ingezonden stuk is niet heel duidelijk. Nieuwe gezichtspunten staan er niet in. Het ingezonden stuk in De Soester is veel scherper en de vragen zj)n zeer juist! TELEFOOHI Wie zal 't meneer Winnewillik kwalijk nemen, dat hij zijn uitgaansavondje in den steek laat voor het oplossen van de Philips' Puzzle? 't Is ook maar geen pracht-puzzle! Alle bezitters van een toestel uit Philips' „Nieuwe Symphonische Serie" kunnen bij ons GRATIS het puzzle-materiaal krijgen. Mis niet Uw kans om een fraai toestel te winnen. Als door den kazernebouw op zich zelf de belastingen al niet verhoogd ziillen wor den, dan staat dit toch zeker vast, dat de rente en aflossing elk jaar opgebracht moet worden door de belastingbetalende inwoners en aangezien men zijn geld maar éénmaal kan uitgeven dit bedrag toch voor andere dingen gedurende 20 jaar verloren is en 20 jaar lang als een druk kende post op de begrooting zal voorko men. Of de inzender op zijn vragen een af doend antwoord krijgen zal, is zeer de vraag. Voorloopig staan wij liever aan zijn kant dan aan den kant van den heer W. uit De Soester Courant. U dankend, M. de Redacteur, voor de opnaime, INGEZETENE. Onderschrift: Wij moeten er den geachten inzender op attent maken, dat het heelemaal niet vast staat, dat de rente en de aflossing door de belastingbetalende inwoners moeten wor den opgebracht. Als deze ingezetene zich ter zake eens nader wil oriënteeren, zijn wij volgaarne bereid hem daaromtrent de noo- dige inlichtingen te verstrekken. Red. van 17—23 Maart 1938. GEBOREN: Arnoldus Cornelis Jozef, z. van J. J. M. Boomhouwer en B. A. v. We gen, Stadhouderslaan 164. ONDERTROUWD: A. Blankestijn, 20 j. en A. Louwes, 23 jaar; H. M. v. Riezen, 28 jaar en J. Breukel, 29 jaar. GEHUWD: J. de Visser en G. S. Land weer. OVERLEDEN: Hein Kamp, 78 jaar, wednr. van G. M. v. d. Waal, Wald. Pyr- montlaan 13; Michielus Lourens Dieleman, 54 jaar, geh. met Th. A. Waaldijk, Amers- foortschestraat 75; Abraham Gerard van Lom, 23 jaar, ongeh., San. Zonnegloren; Catharina Elisabeth Hofland, 76 jaar, onge huwd, Schoutenk.weg 38; Johannes Rei- man, 60 jaar, geh. met J. A. A. Alderding, Veldweg 10; Jacobus Willemse, 31 jaar, ongeh., Veenpad 4. Vestiging van 1723 Maart 1938. Wed. S. Doe ter-Broekhuis van Rotter dam naar Kerkdw.straat 9; H. J. Huyink, inw., van Zutphen naar Soesterb.str. 107; C. Sesink, met vr., van Den Haag naar Vre dehofstraat 18; F. van Leeuwen, inw., van Hfversum naar Julianaplein 12; C. J, H. Logt, met gez., van Rotterdam n. Verl. Postweg; 7; J. Ph. Winkler, van Apeldoorn naar Eikenhorstweg 8; A. M. J. M. Hillen idem; K. Korenhof, metgez., van Zeist naar Schoolweg 22; E. Kersbergen, met vr., van Blaricum naar Hartmanlaan 102a; M. Braam, inw., van Weesp naar Duinweg 21; V. Jongschaap van De Bilt naar A. Pau- lownalaan 36; G. J. de Vries, inw., van Amsterdam naar B. Grothestraat 56; W. Koning, inw., van Baarn naar Rembrandt- laan 4; A. H. Vleugels van Maastricht n. v. Weedestraat 36a; G. N. v. d. Graaff, met vr., van Jaarsveld naar Schoolweg 22a; W. B. Meyer van Zeist naar Heide weg 74; A. van Dellen, idem; W. de Lang met vr., van Vinkeveen naar Braamweg 24; J. Botterblom, inw., van Hoogland n. Schoolweg 6; S. A. Jongepier, inw., van Utrecht naar Soesterb.straat 125; H. C. W. Schoonevelt Blichner, inw., van Amersfoort naar Amersf.straat lila; C. C. Kayser, inw., van Zeist naar Stadh.laan 39; J. A. Lukkien, inw., van Rotterdam naar Hel- lingweg 1; A. J. van Mierlo, inw., van Arnhem naar Ossendamweg 53. Vertrek van 1723 Maart. 1938. A. J. Brekelmans, met vr., van Braam- weg 81 naar A'dam, Prinsengracht 102 W. J. van Schendel van de Beaufortlaan 2 naar den Haag, Huygenspark 26; I. Si- derius van Hellingweg 3 naar Menalduma- deel, Dronrijp 31; Wed. J. P. v. d. Wagt- van Daelen, van Nieuwstraat 35c naar Maastricht, A. Battalaan 39; J. H. Pranger van Dorresteinweg 42 naar Onstwedde, Sluiskade Musselkanaal; J. F. H. de Bruijn, met gez., van Smtsweg 36 naar Schiedam, Copernicusstraat 5b; R. v. d. Schagt van Staalwijklaan 2 naar A'dam, Sleutelbloem straat 50; W. Koster van Wald. Pyrmont- laan 6 naar A'dam, Overtoom 24 2; C. Baars van Amersf.straat 119 naar Laren (N.H.), St. Jansstraat 18; G. Garretsen van Birktstraat 87 naar A'foort, L. v. Kerkhof; M. v. d. Pol van Kampweg 58 naar A'foort, Pr, Frederiklaan 46; M. A. Bouman, met vr., van Amersf.straat 19 naar Vlissingen, Singelweg 62; G. B. Pauwels van L. Berg straat 2 naar Baarn, Heemskerklaan 21; M. Landman van B. Grothestraat 28 naar Den Helder, Rijksweg 20; J. Reurink, van Osséndamweg 53 n. Doetinchem, Wijk K No. 35; J. Albers van B. Grothestraat 4 naar A'dam, Prinsengracht 434; G. R. Ha mer van B. Grothestraat 71 naar A'dam, Sarphatipark 81 2; p. j. Tolboom van Spoorstraat 9 naar Amersfoort, Soesterw. 216; J. Tolboom van Spoorstraat 9 naar Schalkwijk, B 129; H. Kerkhof van Rade- makerstraat 6 naar Baarn, Nachtegaal laan 53; C. J. C. M. Wickel van Talmalaan 12 naar Renkum, Stationsweg 45. Verhuizingen binnen de gemeente van 17—23 Maart 1938. G. D. Keyser, met vr., van Vosseveld- laan 1 naar Hellingweg 15; P. v. d. Kuit van Eemstraat 14a naar le Weteringpad 2; W. van Vliet, met gez., van Nieuwstr. 51 naar Bosstraat 33; Wed. A. Roest met br., van Hartweg 32a naar Nieuwstraat 43; A. de Kruijff, met gez., van Kon.laan 94 naar Kon.laan 92; J. van Arkel van Laan straat 50 naar Pelikaanweg 33; H. Makkes van Kerkdw.straat 16 naar Kon.laan 145; Wed. M. Schaatsbergen-Laan, met zn., van Kerkstraat 31 naar Kerkdw.straat 9; B. J. Damiming van B. Grothestraat 64 n. Heu- velweg 15; J. Geitenbeek van 2e Heeser- laantje 6 naar Eemstraat 1; W. J. Veth van Julianalaan 44 naar Wald. Pyrmont- laan 65; P. Floor van Julianalaan 60 naar Wald. Pyrmontlaan 65; J. Knopper van Rademakerstraat la naar Staalwijklaan 2; S. J. Prinsenberg van Veldweg 8 naar Eemstraat 12; G. G. Doorenbos van Bos straat 65 naar Krommeweg 28; A. van Qf- fenbeek, met vr., van Steenhofstraat 54a naar Kerkpad Z.Z. 10; C. J. J. Vorstman van Heideweg 52 naar Vredehofstraat 37; G. van Santen, idem; C. J. Band van Schrikslaan 51 naar 49; G. W. van Ee met vrouw, van Lt. Koppenlaan 11 n. Smits- weg 36a; H. Oomen-Vels, met k., van. Beetzlaan 34 naar 32; K. Bom van Schriks laan 54 naar Hartweg 17. ERNSTIGE FRAUDE OP MARKEN. Een ernstige fraude is aan het licht ge komen op het postkantoor van de gemeen te Marken. De kantoorhouder, een oude in valide man, heeft bedragen, welke eiland bewoners op hun spaarbankboekjes kwa men storten, wel in de boekjes genoteerd, doch verder niet verantwoord. Toen on langs de zoon van den bakker in verband met zijn huwelijk een bedrag van ongeveer 1000.— opvroeg, kwam aan het licht, dat dit geld nimmer aan de Rykspostspaar- bank was afgedragen. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld en daarbij bleek, dat de malversaties grooten omvang had den aangenomen. De kantoorhouder werd geschorst en de Rijkspolitie werd in de zaak gemengd. Reeds is gebleken, dat de kantoorhou der van verscheidene eilandbewoners de inleggingen had achtergehouden. De be dragen varieeren van 100.tot 1000. De man bekleedde zijn post van vertrou wen reeds tientallen jaren. Dat hij het geld ten eigen bate aanwendde, gelooft men niet. Algemeen wordt aangenomen, dat hij geld geleend heeft of ten geschenke gege ven aan familieleden of vrienden, wanneer deze bij hem kwamen, omdat zij in den nood zaten. 5 (Het Volk)

De Soester | 1938 | | pagina 2