Het huis van den Graaf EERSTE SOESTER BEGRAFENIS-ONDERNEMING FUGERS' Rijwielhandel I Ingezonden FEUILLETON N. R. BEUK E>. F. ¥©0<STT Radio-Centrale „Soestdiik" DE FRAUDULEUZE SLACHTING. (Vervolg van pagina 1). Een nader onderzoek wees uit, dat het pasgeboren kalf eigendom was van den landbouwer van R. aan de Birktstraat, die echter zelf in geen enkel opzicht de hand in deze frauduleuze slachting had. Het kalf was namelijk bij hem doodgeboren en vol gens voorschrift moet hij het dan onver wijld vervoeren naar de openbare slacht plaats, waar het dan onbruikbaar wordt gemaakt, vanwege den keuringsdienst, v. R. gaf nu aan een zekere S. alhier op dracht het kalf daarheen weg te brengen en den opzichter-keurmeester te waarschu wen, doch onderweg bedacht S. zich en meende, dat het wel eens voor hem voor- deeliger kon zijn, indien hij zelf het kalf maar verder liet uitponden ten eigen of anderer bate. En al gauw was W. erbij, die geneigd bleek het kalf verder te doen af slachten. Zoodat, als keuringsdienst en po litie niet heel gauw hadden ingegrepen, waarschijnlijk een deel van de Soester be volking had kunnen genieten van wel goed koop nuchter kalfsvleesch, dat misschien niet eens als „nuchter" was aangeboden, doch in elk geval, ongekeurd vleesch had gegeten, dat zeer nadeelig voor de gezond heid zou zijn geweest en wellicht aanlei ding was geweest voor ernstige ziekten. In hoeverre de landbouwer J. B. van de ze aangelegenheid heeft afgeweten, wordt nog nader onderzocht, doch de mogelijk heid bestaat ongetwijfeld, dat de heeren S. en W. diens schuur maar zonder meer en zonder te vragen voor dat afslachten in beslag hebben genomen. Tegen S., die het eigendom van een an der zonder daartoe gerechtigd te zijn in strijd met zijn opdracht ten eigen bate aanwendde en gebruikte, als zijnde daar van eigenaar, en voorts tezamen met W. het kalf afslachtte, zonder dat dit tevoren was gekeurd en zonder dat de keurings dienst daar van wiat wist, werden diverse processen-verbaal wegens meerdere mis drijven en overtredingen opgemaakt, zoo dat dit zaakje nog wel een voor hen zeer onaangenamen nasleep zal hebben. Het ten deele afgeslachte kalf is natuur lijk in beslag genomen en is nu door bemid deling van den keuringsdienst vernietigd. Het behoeft weinig betoog, dat dergelijke frauduleuze slachtingen ten strengste als in strijd met de belangen van de volksge zondheid zijn verboden, daar het gebruik van dergelijk vleesch zeer nadeelig en ge vaarlijk kan zijn. DE AANRIJDING OP DE VREDEHOF STRAAT. VEREENIGING OP HUMANITAIREN GRONDSLAG. Een avond, zooals reeds eenige malen met succes te Soest is gegeven, staat voor de deur! In „Eltheto" aan het Driftje zal ditmaal voor 8 vereenigingen op humanitairen grondslag een kort woord worden gespro ken. Komt dit hooren enkomt zien naar den snelteekenaar. (Een advertentie in dit blad geeft nadere bijzonderheden). OPENING PHILIPOOM'S BLOEMEN- HÜIS. Onder bovenvermelden handelsnaam zal op Woensdag 6 April een nieuw bloemen magazijn worden geopend aan de Birkt straat 26b, alwaar men allerlei soorten bloemen en planten zal kunnen verkrijgen in groote verscheidenheid. Van deskundige behandeling en voorlichting is men er ver zekerd. Wij wenschen den nieuwen zaken man het succes, dat hg zich voorstelt. WAAR GAAN WIJ HEEN? WOENSDAG 6 APRIL 1938 naar het Con cert van Soesterberg's Gemengd Koor in „Huis ten Halve" te Soesterberg, om 8 uur. WOENSDAG 6 APRIL 1938 naar den avond der 8 humanitaire vereenigingen in het Gebouw „Eltheto" aan het Driftje, des avonds om 8 uur. DONDERDAG 7 APRIL 1938 naar de Jaarvergadering der Chr. Hist. Kiesver- eeniging, waar Mr. M. J. de Geus uit Utrecht zal spreken over „Christelijk Historische Richtlijnen", in het Wijkge- bouw „Eltheto" aan het Driftje, om 7.45 uur. VRIJDAG 8 APRIL 1938 naar den film avond der Arbeidersvereniging voor lijkverbranding in „Religie en Kunst", des avonds te 8 uur. ZATERDAG 23 APRIL 1938 naar den feestavond van de Vereeniging voor bij enteelt, in Carlton Theater te Soestdijk, om 8 uur. Nader vernemen wij, dat de schade, die dezer dagen aangericht is geworden door de botsing van een vrachtauto tegen een lichtmast van de P.U.E.M. en tegen een ijzeren hek aan de Vredehofstraat, veel grooter is, dan den betrokken bestuurder wellicht aangenaam zal zijn. De omverge reden lichtmast kost hem namelijk ruim 74.terwijl de kosten van reparatie aan het hek niet minder dan 200.zul len bedragen. Een flink schadepostje dus voor hem. Men mompelt, dat overver moeidheid van den bestuurder, die reeds lange uren achter het stuur zou hebben gezeten, aan deze botsing niet vreemd is geweest. En inmiddels duurt de tragedie van de Vredehof straat, die in een schandaal dreigt te ontaarden, voort AFSCHEID VAN DEN RIJKS ONTVANGER TE BAARN. geeft dat hij in aantocht is, bijv. met een ratel of een bel, is al evenzeer gegrond. De vuilniswagen heeft een heel goede bel, de Directeur van Gemeente Werken heeft uitdrukkelijk opdracht gegeven die bel doorloopend flink te gebruiken, doch de bestuurder van den vuilnisauto heeft aan dergelijke bevelen lak, en laat dat eenvoudig na. En de autoriteiten vinden daarin blijkbaar geen aanleiding eenige maatregel te nemen, waaraan wel niet vreemd zal zijn het gebeurde, nog niet zoo heel lang geleden, waarbij B. en W. op voordracht van den Directeur dien man voor ontslag voordroegen, doch welk ont slag door den gemeenteraad werd afge stemd. Daardoor waant de betrokkene zich natuurlijk vaster in den zadel dan ooit en OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 692 Telef. 731 Kantoor Heuvelweg. 18 Begrafenissen - transporten - Crematie's Kcrkstr. 3-5 Telefoon 2030 Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Jfj OVER VUILNISBAKKEN EN VUILNIS OPHALEN. De Rijksontvanger der Directe Belastin gen, Invoerrechten en Accijnzen te Baarn, onder welk kantoor de gemeente Soest ook ressorteert, de heer J. W. van der Willi gen, is op 1 April j.1. met pensioen gegaan. Tevoren was hem al geruimen tijd ziekte verlof gegeven, waardoor de zaken van den Ontvanger door een waarnemer waren behartigd. Op dien dag heeft de heer v. d. Willigen officieel afscheid genomen van het gehee- le personeel van het belastingkantoor, bij welke gelegenheid hem door dat personeel als herinnering aan de samenwerking daar een groote en fraaie foto werd aangeboden van allen, die aan het kantoor van den Rijksontvanger te Baarn waren verbonden. Dit geschenk werd door een der ambtena ren met enkele passende woorden van af scheid overhandigd, waarop de scheidende Ontvanger woorden van dank sprak. „Het is verboden de vuilnisbakken te vroeg buiten te zetten, ze na het ledigen op straat te laten staan of daar te hebben zonder behoorlijk gesloten deksel." Uitstekend! Ook wrj, huisvrouwen, vin den het niet prettig den vuilnisbak (em mer) eenige uren te voren buiten te moe ten laten staan, zoodat de inhoud over den weg ligt (onze „Soester jeugd"!) of door voddenrapers doorzocht of dat de bak door honden bevuild wordt. Maar hoe weten wij, wanneer de bak buiten gezet moet worden? Soms komt de vuilnisman om 3 uur, dan weer over 4. Een sein of te eken, dat hij in aantocht is, krijgen wij niet. Letten we niet terdege op, dan zien we hem voorbijsnellen en blij ven met de vuilnis zitten. Verordeningen zijn goed als ze kunnen worden nageleefd. Wie weet daar een op lossing voor? EEN HUISVROUW. Onderschrift: Van vele zijden ontvingen wij ingezonden stukjes, ongeveer alle van denzelfden in houd. Daaruit en mede uit het onderzoek, dat wtij naar deze klachten instelden, blijkt, dat het inderdaad met de organisatie van den ophaaldienst van asch en vuilnis in onze gemeente meer dan treurig is ge steld. Van een vast uur, waarop de vuilnis man komt, is geen sprake en den eenen keer komt hij twee, of zelfs drie uur la ter dan den anderen; ja, er zijn zelfs ge vallen bekend, dat hij bijna vier uur later kwam. Daarmee kan natuurlijk geen en kele huisvrouw rekening houden en het gevolg is dus, dat de vuilnisemmers dik wijls reeds uren tevoren op straat staan, wat werkelijk toch niet behoeft. De klacht dat deze vuilnisman nooit eenig teeken Naar het Engelsch. wórden de onderlinge verhoudingen bij dien dienst met den dag slechter. Dat het brj den vuilnisophaaldienst een ware jan boel en een vrijgevochten bende is, is reeds maanden, neen jaren bekend, doch pogin gen, om de toestand daar nu eens krachtig te saneeren, bleven steeds achterwege, uit gezonderd dan de gemelde voordracht tot ontslag. Daarbij komt nog, dat die dienst, zooals hij nu is, heel goed tot aller tevredenheid kan functionneeren, wat duidelijk blijkt, in dien de betrokken bestuurder eens door verlof of ziekte (welk laatste schering en inslag is) wordt vervangen; dè.n gaat alles altijd prachtig op tijd en geregeld en blij ven klachten uit. Indertijd is aan den vuil niswagen een vrij dure extra inrichting aangebracht, waardoor het mogelijk was dien wagen te besturen, als men er naast liep, zoogenaamd een zijstuur. Daardoor kunnen dan alle twee werklieden, die met den ophaaldienst zijn belast, de vuilnisem mers ledigen, wat natuurlijk het werken ten zeerste bespoedigdt. Doch ook het ge bruik van dat zijstuur, door den Directeur uitdrukkelijk aan den bestuurder opgedra gen, wordt door dezen niet gemaakt, zoo dat men het dagelijks kan zien, dat de bestuurder heel kalm achter het stuur in den wagen zit af te wachten en het eigen lijke werk aan zjjn begeleider overlaat. Dat ook dé&rdoor alles veel later dan noodig Is, wordt, behoeft weinig betoog. Doch ook dat nalaten van het gebruikmaken van het zijstuur heeft geen maatregelen van hoogerhand ten gevolge, waar men zich blijkbaar heel kalm neerlegt bij alles, wat den betrokken bestuurder goeddunkt. En inderdaad, daaraan heeft de Gemeente raad veel schuld, doch gehoopt mag wor den, dat in die ontoelaatbare toestanden eens spoedig een einde moge komen en dat onze nieuwe en krachtige burgemeester den weg moge vinden, om tot dat einde te geraken! Wat aangaat de bewuste strafbepalin gen omtrent de vuilnisbakken nog het vol gende: Het buitenzetten van de bakken en emmers is verboden op de uren, door Bur gemeester en Wethouders te bepalen en die zouden worden bepaald op ongeveer een half uur tot een uur vóór de komst van den vuilniswagen. Waar deze komst ech ter thans zóó ongeregeld is, zou dat weinig nut hebben; daarenboven is ons van eeni ge bepaling van die uren door B. en W. niets bekend, zoodat in dè.t opzicht Wel niemand last zal ondervinden. Verder is verboden de emmers en bakken op straat te plaatsen zonder goed sluitend deksel, evenals het doorzoeken van die emmers door onbevoegden. Tenslotte is men gehou den de emlmers, nadèt zij geledigd zijn, wederom direct binnen te halen. (Red.). GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: kartonnen doosje met inhoud vulpotlood zeiss Ikon sleutel bruin hondje sleutel electrische zaklantaarn kleerborstel bal damestasch sleuteltje jonge herdershond kinderzakdoekje briL rijwielbelas tingmerk Soesterbergschestraat 95 Heuvelweg 8e politiebureau Ferdinand Huycklaan 14 Laanstraat 35 Kerkstraat 45 Heuvelweg 25a Molenstraat O.Z. 12 Birktstraat 51a Burgemeester Grothestraat 71 Schoutenkampweg 10a Kerkpad N.Z, 41 van Weedestraat 32 Hartweg 16a EEN ZEDENSCHANDAAL TE ZEVENBERGEN. Een onderwijzer pleegde in een reeks van jaren ernstige delicten. 15). Op den ezel, midden in het salon, stond het portret van de dame, zóó prachtig ge schilderd, dat het precies het gelaat van een levende vrouw leek. Een fijn, witkan ten kapje deed het goudblond van het haar nog ééns zoozeer uitkomen en het wit-sa- tijnen kleed deed de schoone vormen van hals en schouders duidelijk aan het licht treden. Zóó'n indruk maakte het portret dan ook op de toeschouwers, dat ze in 't eerst geen van allen in staat waren, een woord te zeg gen. Margot Franke verbrak eindelijk de stil te met een verrukt: „Prachtig! Prachtig! Is het een ver jaarsgeschenk voor Amy? Dat heeft je ze ker wel een fortuin gekost, Jack, zulk een meesterwerk!" „Ik dacht, dat jullie geheimi verband hield met wat je in het Huis van den Graaf gevonden hebt, Jack?" vroeg Amy. „Wié is het origineel van het portret?Ik geloof, dat ik er erg jaloersch op moet zijn." Hugh was de eenige, die niet meedeed aan het koor van bewonderende vragen en uitroepen, dat nu losbarstte. Hij stond vlak bij het portret en bestudeerde het nauw keurig. Jack en Fred genoten van de sensatie, die ze hadden gewekt en zeiden niets op dat bijvalsbetoon. Eerst toen de uitroepen over het geheel wat bedaard waren, zei Fred: „Nu hebben we jullie toch eens aardig beet gehad!" „Ik vind, dat je niet zoo'n aardigheid mocht uithalen ten koste van een dame, die niet aanwezig is", zei Hugh op zachten toon tot Jack Huish. „Maar hoe kon ze nu aanwezig zijn, beste jongen?", luidde diens wedervraag. „Ze ligt nu zeker al tachtig jaar in het graf!" „De anderen kan je nu misschien wel beet hebben, maar mg niet, vriend! Ik zag onmiddellijk, toen ik binnenkwam, wie dat moest voorstellen, al heb je dan ook den tact gehad, om enkele veranderingen aan te brengen in de kleeding." „Maar, beste jongen", zei Jack, „je kunt mij nu gelóoven, of niet, waarachtig, ik weet niet, wat je praat!" „Dus je bedoelt, dat dit geen portret is van Mary Williams?" Het leek wel, dat Hugh met dit laatste, luid-gesproken gezegde een beroep deed op alle aanwezigen. De grootste verrassing viel waar te nemen op aller gelaat en Jack riep; Stalt uw wagen steeds in een boxengarage, daar onze afzonder lijk gesloten boxen de beste waar borgen zijn tegen beschadiging, huurt daarom tegen lagen prijs een box bij gar. autokluis tel. 2186 In de West-Brabantsche gemeente Ze venbergen heerscht op het oogenblik on der de bevolking groote verontwaardiging over de houding van het hoofd van de Roomsch-Katholieke St. Jozefschool voor jongens, tengevolge van welke houding een onderwijzer, die gedurende lange jaren een reeks van zedenmisdrijven heeft gepleegd, waarbij verscheidene jongens van acht tot elf jaar betrokken zijn, tijdig de wijk naar het buitenland heeft kunnen nemen. Hoewel omtrent de handelingen van de zen onderwijzer, den 35-jarigen P. v. d. B., ai geruimen tijd geruchten de ronde deden, werd nooit een onderzoek ingesteld, totdat op Dinsdag 22 Maart de ouders van twee leerlingen zich met zeer ernstige klachten wendden tot het hoofd van de school, den heer v. S. Deze zegde een onderzoek toe, doch ver zocht den ouders tevens met klem geen aangifte bij de maréchaussée te doen. Woensdag 23 Maart werden verschillende ouders van leerlingen door het hoofd van de school gehoord en Woensdagavond wer den de ouders die zich Dinsdag bij het hoofd hadden beklaagd, door den pastoor ontboden. Als gevolg van dit onderhoud werd de onderwijzer, aangezien gebleken was, dat de feiten vaststonden en een enormen om vang hadden aangenomen, op staanden voet ontslagen. Aangifte bij politie of Justitie werd echter niet gedaan. De on derwijzer heeft Donderdagavond laat per taxi zijn woonplaats verlaten en is via Roosendaal naar België gereisd. Ook toen werd nog geen aangifte bij de politie of Justitie gedaan. De gemeente politie scheen, hoewel heel Zevenbergen vol was van het gebeurde, van niets te we ten. Wel werden Zondagochtend na den kerkdienst de hoofden bij elkaar gestoken, maar het duurde tot Maandagochtend eer de burgemeester, de heer van Aken, aan den chef van de gemeentepolitie, v. Baal, opdroeg ambtshalve een onderzoek in te stellen. Dit heeft tot ontstellende resulta ten geleid, zoodat het in ieder opzicht een raadsel is hoe dit zedenbederf op groote schaal een lange reeks van jaren heeft kun nen voortwoekeren. Nog grooter raadsel is het, dat het hoofd van de school en de geestelijke autoriteiten, die dagen lang van den ernst der feiten op de hoogte wa ren, daarvan geen aangifte hebben gedaan. Van betrouwbare zijde werd ons mede gedeeld, dat de burgemeester de maré chaussée buiten het onderzoek heeft gela ten en dat dit niet het eerste geval van dien aard is, dat te Zevenbergen is voor gevallen. In November 1936 werd in het gehucht Langeweg, gem. Zevenbergen, eveneens een onderwijzer wegens ernstige zedenmisdrijven ontslagen, zonder dat aan de politie werd kennis gegeven en zonder dat een politioneel onderzoek werd inge steld, niettegenstaande ook toen iedereen er over sprak. Toen de opperwachtmeester van de ma réchaussée van de brigade Zevenbergen een onderzoek instelde, weigerde niet al leen het betrokken schoolhoofd inlichtin gen te geven, maar de betrokken onder wijzer kreeg zelfs een tip zoo spoedig mo gelijk naar het buitenland uit te wijken, waarvan deze gebruik heeft gemaakt. Het is in dit laatste geval echter gelukt den onderwijzer te arresteeren, die latei- door de rechtbank te Breda tot een lang durige gevangenisstraf is veroordeeld. Men meldt nader omtrent het zeden- schandaal te Zevenbergen, dat de onderwij zer v. d. B., die na zijn ontslag naar het buitenland was uitgeweken, zich bij den Officier van Justitie te Breda heeft aan gegeven en toen in het Huis van bewaring aldaar is opgesloten. De aangifte zou zijn geschied in overleg met de gemeente-po- litie te Zevenbergen; op dezen dag zouden ook de stukken bij den Officier zijn inge leverd. (N. Rott. Ct.). „Zoowaar! Het lijkt als 'üwee druppels water op Mary!" Met niet langer te bedwingen drift wend de Hugh zich nu tot zijn neef: „Ik vind het dan al min gehandeld van je Jack! In het geheim héb je het portret laten schilderen van een jong mjeisje, dat te beschermen en daarom hebben wij nu geen vader of geen broer heeft, o<m haar ons oordeel uit te spreken over een werk, dait je zonder haai- toestemming hebt laten uitvoeren! Wat je bedoeling er mee was, vat ik niet; maar dè.t weet ik wel: ik vind het weergaloos brutaal van je. Dat je nu de kleur van het haar en de kleeding wat veranderd hebt, daarmee blijft het gezicht duidelijk te herkennen! Hoe zou jij het vin den, als ik tegenover Amy eens zoo iets had uitgehaald?" Gelukkig waren de anderen weer te zeer verdiept in eigen opmerkingen, dan dat ze Hugh's driftigen uitval zouden hebben ver staan; en Jack en Amy begrepen te goed, wat aanleiding gaf tot deze heftigheid, dan dat ze het Hugh kwalijk namen. Jack nam hem bij den arm en leidde hem wat ter zijde: „Bedaar toch, man! Je weet heel goed, dat1 ik evenveel eerbied heb voor miss Wil liams, als jij! Er valt een verbluffende ge lijkenis waar te nemen, maar dat kan ik niet helpen. Het is het oude portret, dat Fred en ik vandaag uit het Huis van den Graaf hebben opgediept. We hebben het afgewasschen en het met olie glad gewre- Burgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GED1PL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES 1 - CONCOURS HIPPIQUE. PRINSELIJKE BELANGSTELLINO. Het heeft H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard behaagd een zilve ren medaille ter beschikking te stellen voor het concours hippique, dat te Baarn op 30 April a.s. wordt georganiseerd. De medail le uitgeloofd door H.K.H. Prinses Juliana azal gegeven worden voor het hoogst ge plaatste lid der Rijvereeniging BAARN in een der nummers tuigpaarden. De medail le van Z.K.H. Prins Bernhard voor het hoogst geplaatste lid der Rijvereeniging Baarn in het springnummers. Het uitvoerend Comité zou nog gaarne een nummer Rijpaarden, gereden door da mes, aan het programma toevoegen. Wel ke amazone te Baarn neemt nu eens het initiatief om te zorgen, dat hiervoor de prijzen beschikbaar zijn? Ook bij dit num mer zal dan een extra prijs voor de hoogst geplaatste amazone, lid der Rijver. Baarn toegevoegd worden. De belangstelling voor het concours óók buiten de gemeente groeit. Voor de aardigheid deelen wij mede, dat een jon getje uit Hilversum met één kwartje zich heeft aangemeld, omdat zijn moeder niet meer kon missen en hij zoo graag het con cours wilde zien. Wij hebben meer van de ze voorbeelden van personen uit andere plaatsen. En wiat doet gij In andere plaatsen stelt men een molen op als teeken om de zaken op gang te houden. In Baarn maakt men een Concours Hippique en als mén wist hoeveel geld op zoo'n dag wordt omgezet, zou men toch eenigszins verbaasd staan. Alléén het Concours geeft 3000 gulden uit en dit moet ook weer ontvangen worden, in Baarn en omgeving. Bovendien heeft iedereen, die op den verjaardag van onze Prinses naar het Concours gaat, iets noo dig. Wat zullen b.v. al onze dames er keu rig uitzien! Een lust voor de oogen! ven en nu is het geworden, zooals je het daar ziet." Hugh keek zijn neef recht in het gezicht en wist, dat die de waarheid sprak. „Het spijt mij erg, Jack, dat ik zoo on betamelijk heb uitgevaren! Ik weet niet, wat mij bezielt. Ik ken je toch eigenlijk te goed, om zoo iets van je te kunnen den ken. 't Is sprekend een portret van Ma ry!" „Ja, toen je het zei, trof het mij ook. Hoe ter wereld is het mogelijkHoe kan nu het portret van Marya Iwanovna doorgaan voor dat van Mary Williams?" „O, dus het is 't portret van de gravin?" vroeg Hugh peinzende. „Hoe weet je dat eigenlijk?" „Wel, het kan niemand anders zijn", ant woordde Jack. „Ik ken die soort kleeding; Amy bezit zoo'n japon, die nog aan haar overgrootmoeder behoorde en wg hebben eens uitgerekend, dat lady Marston, een tijdgenoot moet zijn geweest van gravin Marya. Maar waarom dit portret opge borgen werd op een zolderkamertje want het moet vanmiddag door een gat in den vloer van het kamertje zijn gevallen en bovenal, waarom het zoozeer zou lij ken op een jonge dame, die niets met de familie heeft uit te staan, dat gaat' mij te hoog!" ,,'t Kan wel een toevallige gelijkenis zijn", meende Amy. „En ik zal jullie eens vertellen: de koffie wordt koud! Laten wg die liever nu eerst gaan gebruiken. Dat portret loopt niet weg! Het eigenaardigste is misschien nog, dat, als wij het verge lijken met de ware Mary, dan valt er mis schien in het geheel geen gelijkenis waar te nemen." „Zulk een sterk- sprekende gelijkenis is geen toeval", sprak Hugh vol overtuiging- Onwillekeurig herinnerde hij zich weer hun gesprek bij den vijver, zijn verklaring van: „Llewellyn luidt in de taal van Wales: Williams" en haar daarop gevolg de verzuchting van: „Waarom heet ik dan ook met Llewellyn?" Het heele gezelschapje begaf zich naar de biselta, waar de koffie altijd werd opge diend, op zulke schoone zomeravonden. Amy Huish liep naast Hugh; zij merkte wel, dat hij veel te ernstig was gestemd, om zich brj de anderen te voegen. „Hoe ben je eigenlijk zoozeer in gedach ten verdiept?" vroeg zij, toen ze al heel dicht -bij het tuinhuisje waren. Hij legde haar den hand op den arm en vroeg: „Hoor eens, Amy, je zult mij toch niet verklappen „Daar kan je van op aan! Wat is het Hugh?" „Kijk eens, met al wat in mij is, zal ik brachten uit te vinden, wat er toch ge worden is van Iwan Llewellyn. Want ik wil weten, waarom Mary Williams het le vend evenbeeld is van gravin Marya Iwanovna." (Wordt vervolgd).

De Soester | 1938 | | pagina 2