huld BERICHT. s Burgerlijke Stand J. Th. VOSKUILEN Soesterberg I EERSTE SOESTER BEGRAFENIS-ONDERNEMING GEMODERNISEERD, GEREORGANISEERD EN Beiden zóó tevreden! Natuurlijk zijn wij tevredenh c Zij heeft zóó'n fijne japon ge- kocht en ik zóó'n pracht cos- tuum bij MIDDELMAN. Wij wilden eerst naar de stad, maar wij zijn nu beneden onze begrooting geslaagd en boven onze verwachting I Mooie nieuwe modellen juist ontvangen. m m I i 1 m REGENJASSEN i. HOPPENBROUWERS van 12—18 Mei 1938. GEBOREN: Johannes Leo Maria, z. v. J. S. Rasch en M. A. v. Eist, Lange Berg straat 19; Roelof Gflsbertus, z. van H. Voskuilen en H. van Hamersveld, Birkt- straat 83; Lieuwe Hendrik, z. van L. H. Faber en A. M. C. G. Kroese, Kerkpad N.Z. 35c; Cornelia, d. van E. Kamphorst en D. v. d. Hoef, Akkerweg 10; Nico Rijk Karei, zoon van G. H. Verwoerd en A. R. van Galen, Laanstraat 92. ONDERTROUWD: J. G. A. Dorrestein en J. Wigtman. GEHUWD: G. H. Sevink en C. v. Breu- kelen; A. v. Dorrestein en G. M. Smoren- burg; J. Starink en S. Veldhuizen. OVERLEDEN: geen. Vestiging van 12—18 Mei 1938. L. Lijkles, met gez. van Zuidhom naaT Den Blieklaan 68; J. H. van Elk, met gez., van Gouda n. Schrikslaan 17; Joh. Kraai- kamp van Den Haag naar Soesterb.straat 65; J. Reinders van Solo (N.O.I.) n. Oran jelaan 11; C. G. A: Gerritsen van Zwitser land naar Nieuweweg 113; C. M. Stom mel, inw., idem; P. M. van Klooster, inw., idem; P. Kabel van Kampen n. Schouten kampweg 8; A. M. Kellershohn, inw., van Kampen n. Schoutenk.weg 8; P. J. de Loos m. vr. van Rotterdam naar L. Brinkweg 70; G. Eilander, inw., van Utrecht naar Rademakerstr. 1; J. F. v. Gemmingen, m. d., van A'dam naar Hartmanlaan 94; J. Mulder, inw., van Helmond naar Lange Brinkweg 72; P. Krikke, inw., van Baarn naar Vredehof straat 23; D. M. A. P. Gans met vr., van Den Haag naai* Vosseveld- laan 17; Chr. Haan, inw., van Koog a.d. Zaan naai Pr. Hendriklaan 3; Gr. Peters, inw., van Avereest naar (Vredehofstraat 35; H. C. Holdtgrefe, inw., van Zeist naar Eigendomweg 87; M. Arends, inw., van A'foort naar Wilhelminalaan 2; Joh. C, Tonnon, inw., van Den Haag naar Ban- ningstraat 43; A. W. Kloosterman, met vt., van A'dam naar Schrikslaan 15; J. Huisman, met vr., van Bussum naar den Blieklaan 37; L. G. J. Groeneweg, m.gez., van Schiebroek naar de Genestetlaan 3b; E. Salewski, inw., van Baarn naar Vrede hofstraat 43; A. Haak, inw., van Bever wijk naar Nachtegaalweg 10; J. F. Cra- mer, met vr., van A'dam naar Kerkpad N.Z. 39c; E. M. Geerts, inw., id.; C. F. Eikema van A'dam n. Utrechtscheweg 12; H. v. Loo met gez., van Utrecht n. Post weg 111; G. de Jong, met vr., van Hee renveen naar Bartolottilaan 12; G. A. H. Padberg, inw., van A'dam naar Gr. Melm- weg 1; A. Groenewoud, met d., van Enk huizen naar Beukenlaan 15; P. C. v. Hiul- steijn, inw., van H'sum naar Heideweg 52; J. J. Grummels, inw., van Dordrecht naar Stadhouderslaan 26. Vertrek van 1218 Mei 1938. W. M. van Dijk, van Emmalaan 5a n. Zeist, P. v. Wieldrechtlaan 24; W. C. M. v. Doom van Molenstraat W.Z. 70 n. Am sterdam, Koninginneweg 80; J. J. Kem perman van v. Maarenstraat 20 n. Arcen Missieh. „St. Paul"; C. v. Dijk-Reek van O. Utrechtscheweg 6 naar A'dam, H. de Grootstraat 46hs; G. v. d. Hoed van Ring weg 12 naar Baam, Zandvoortweg 51; H. C. Alblas van Emmalaan 6 naar Den Haag, Ahomstraat 79; M. J. v. d. Heiden, met gez., van K. Brinkweg 36 n. Leiden, At- jehstraat 67; Wed. J. H. Moesman-Verzijl van Wilhelminalaan 17 n. Ouder-AJnstel, Rijksstr. 191; Th. W. v. Leeuwen van Ra- demakerstraat 19 naar Beesd, Acquay A. 87; J. P. M. Seemann, met gez., van Lt. Koppenlaan 21 naar A'foort, Dollardstr. 78; Wed. I. H. Eekhof-Mijnders, m. k., van Parklaan 2a naar Haarlem, Heussensstr. 72; J. Th. v. d. Berg, van L. Brinkweg 46 naar Baam, Amalialaan 6; M. H. Bos van Beckeringhstraat 13d naar Utrecht, Vleu- tenscheweg 254a bis; W. J. de Gruijter, met gez., van-Verl. Schoolweg 59 n. Den Haag, Roodborstlaan 7; C. Klein van Hart- weg 20a n. Den Helder, de Lareijstraat 10; H. Klein, id.; Wed. C. J. Tabbert-Hendrik- se van Andriessestraat 19 naar Utrecht, Croeselaan 251 bis-a; C. H. R. A. van Gils met gez., van Legerplaats 1 naar Breda, Nassaustraat 31; E. H. C. Heezius van Le gerplaats 1 naar Bussum, Havenstraat 4b; A. M. G. C. H. Huijdts van Regentes- selaan 5 naar Utrecht, Parkstraat 43; B. J. Timmerman van Pr. Bernhardlaan 52 naar Delft, Heemstrastraat 28; S. P. Mal- lee van Beetzlaan 13a naar Den Haag, Heelsumstraat 17; P. Helmus met ge zin, van Beetzlaan 97 naar Baarn, Heuveloordstraat 20; W. Mees van Amers- foortschestraat 140 naar Blaricum, Wei- landl. 5; J. Schimmel, met vr„ van Krom- jneweg 27 naar A'dam, Czaar Peterstraat 90 i; M. W. v. Stijn, van Gr. Melmweg 9 naar Heelsum, Utr.weg 40; M. W. Klein van Vredehofstraat 17 naar Nijmegen, Borneostraat 32; J. P. Blaauboer van Hart manlaan 12 naar Winkel, Dorpstraat p.a. P. Blaauboer; C. Venwoert van Kampweg 44 naar Wageningen, O. Bennek.weg 82; W. J. Hilhorst van Smitsweg 42 n. Laren, Heideveldw. 77; R. L. Bol van Amersf.str. 103 n. Zuilen, J. Lodensteijnstraat 15; J. van Asselc van Koninginnelaan 130 naar Baam, Badhotel; A. v. d. Molen van Re- gentesselaan 15 naar Baam, Badhotel; F. van Leeuwen van Julianaplein 12 naar Baam, Nieuwstraat 27; C. v. Ooijen van Wilhelminalaan 2 naar Asperen, Achter straat B. 20. V. WEEDESTR. 8 Tel. 2458 Onze collectie Armbandhorloges is onovertroffen Alle uurwerken onder garantie. Nieuwste modellen HORLOGEBANDEN en RIEMEN. van K. Hartweg 43 naar Klaarwaterweg 23; P. A. J. van Zoghei met vr. van Nach tegaalweg 9 naar Laanstraat 35; W. Ver- weij, met gez., van Birktstraat 31 n. Ferd. Hu\jcklaan 4b; C. J. W. Leertouwer, met gez., van O. Grachtje 23 n. Molenstraat W.Z. 61; G. H. J. Swanen, met vr., van Bartolottilaan 12 naar Birktstraat 31; G. van Es met vr,, van Braamweg 38 naar Schoolstraat 11; H. v. d. Broek, met gez., van Ferd. Huijcklaan 4b naar Schoolstraat 35; J. G. Dogger, met gez., van Hartman laan 62 naar Hartmanlaan 56; Wed. P. Visser-v. d. Meersch van G. Grothestraat 4 naar Kerkpad N.Z. 46; J. Bontekoe-Mo- man met k., van Schoolstraat 18 n. Becke ringhstraat 33; A. A. v. Breukelen, met gez., van Pelikaanweg 18 naar Schriks laan 64; Wed. J. A. A. Reiman-Alderding van Veldweg 10 naar Bosstraat 65; H. de Wilde-Kraaijeveld, met d., van Kromme - weg 27 naar Koninginnelaan 121; Fr. A. Th. Wils, met gez., van Beetzlaan 86 naar 97; G. Haage, met gez., van Molenweg 10 naar 12; J. v. Koutrik van Nieuweweg 40 naar Koninginnelaan 149; J. Brinks, inw., idem; J. Hoekstra van Braamweg 106 n. Plasweg 20; Y. J. Exalto, met gez., van O. Utr.weg 5 naar Kerkstraat 25; W. de Vries, met gez., van Middelwijkstraat 49 naar Korte Brinkweg 30a. Onze stoere Soester Brandweer Heeft weer volop werk gehad, En de laatste weken was zij Heel wat keertjes weer op pad. Niet alleen daar ii\ Soestduinen, Heeft zij zich geducht geweerd, Ook voor vele heidebrandj es Werd zij steeds gealarmeerd. In slechts luttele minuten Was men aldoor uitgerukt, En zoo werd de vuurzee meestal Al heel spoedig onderdrukt. Zondag, toen het nog zoo droog was, Heeft zij aldoor klaar gestaan, En zelfs ettelijke keeren Heeft zij dien dag dienst gedaan. Kranig heeft de Soester Brandweer Deze branden weer geweerd; En ik hoef hier niet te zeggen, Hoe men haar dan ook waardeert. Hulde aar. die wakk're mannen Die maar altijd klaar weer staan, Om belangeloos te strijden, Tegen 't monster: roode haan! BENNY VREDEN. eenige mooie nummers, waaronder de nieu we defileermarsch van de L.V.A Nadat de heer Bremer nog een slot woord had gesproken, werd de bijeen komst met het zingen van het 1ste couplet van het Wilhelmus gesloten. 5)1 i(S KATHOLIEKEN-AVOND. Verhuizingen binnen de gemeente van 12—18 April 1938. Wed. J. Beuks-Boekhoff van K. Melm weg 1 naar Kerkpad N.Z. 30; G. A. J. Ma- ris, met gez., van Gallenk. Pelsweg 27 n. Stationsweg 13; Wed. D. L. Reuve- kamp-v. Velthoven, id.; G. v. Woerkom, met gez., van Stadhouderslaan 122 naar Steenhoffstraat 77a; A. J. A. v. d. Els- akker, met vr., van Vosseveldlaan 16 naar O. Utr.weg 6; A. J. Bosker, inw., van Buntweg 14 naar B. Grothestraat 9; H. J. van Mill van Nieuweweg 98 n. KI. Engen- daalweg 3; A. N. Stork van Stationsweg 10 naar KI. Engendaalweg 3; E. A. Rade maker van Vinkenweg 41 naar Middel- wijkstraat 49; M. A. Stootman id.; J. H. van Meurs van Birktstraat 10a n. Bunt weg 2; T. Lijkles van Molenstraat 12 n. den Blieklaan 68; Chr. Blouw van Korte Brinkweg 13 naar Smitsweg 17; Hl Ket Door de Besturen van den R.K. Vrou wenbond en van de R.K. Kiesvereeniging werd Zondö.gavond in Hotel „Huis ten Halve" een bijeenkomst gehouden, die toe gankelijk was voor alle Katholieken bo ven 16 jaar. Door den Heer Paul de Waart, Redacteur van den K.R.O.-Gids, werd een rede gehouden over het Onderwerp: „Een legioen' voor God", behandelend het Com munisme en het Nieuw-Heidendom. Voorts werd voor dezen avond welwillende me dewerking verleend door dè R.K. Orkest- Vereeniging, onder leiding van den heer C. R. Rooda. Na het uitbrengen van den Chr. groet sprak de heer J. P. Bremer een kort ope ningswoord uit, waarin hij allen hartelijk welkom heette, in 't bijzonder Pastoor H. Mocking en de andere heeren Geestelijken. Van Mgr. Piohot was bericht van verhin dering ingekomen. Alhoewel de zaal goed was bezet, had spr. deze toch nog voller verwacht. Vervolgens zette het Orkest in met het „Aan U o Koning der Eeuwen", dat staan de werd meegezongen. Nog werden eenige mooie nummers op voortreffelijke wijze ten gehoore gebracht, waaronder „Vene- tiaansch Gondelied" van Mendelssohn, De hëer de Waart daarop het woord ver krijgend, achtte een uitvoerige behandeling van het Communisme en Nationaal-Socia- lisme overbodig, maar wel achtte hij het wenschelijk om aan de hand van verschil lende encyclieken de houding te bepalen, welke de Katholieken ten opzichte van de ze beide bewegingen moeten innemen. Zoo de wereld moest terugvallen in barbaarsch- heid, zou een Christendom van twee dui zend jaar tevergeefs zijn geweest. Toch evenals die barbaarschheid vroeger werd overwonnen, zoo kan een nieuwe dreiging minstens genomen door het Christendom worden afgehouden. Zoolang er nog ge- loovigen zijn, is er ook een geloof, dat in staat is bergen te verzetten. Altijd waren er gevaren van velerlei soort, reeds ten tijde van Augustinus, zooals blijkt uit een correspondentie met den Bisschop van Hypo. Zoo alle eeuwen door, ook in de 19de eeuw, toen Dacosta in zijn „Wachter wat Is er van den nacht" een smartkreet slaak te over het bedreigde Christendom. Toch is er verschil, wijl de beide genoemde stel sels van thans met zéér veel talent en kracht zijn georganiseerd en de pretentie maken een levens- en wereldbeschouwing te zijn, waar men zich vóór of tegen ver klaren moet. Wijl hierbij het accent wordt gelegd op het leven „Diesseits", zoo wordt er scheiding gemaakt tusschen aarde en hemel. Voor de Katholieken is een dergelijke scheiding onbestaanbaar. Voor hen geldt nog altijd het vóór of tegen Christus; voor hen is de Christelijke levens- en wereldbe schouwing de ware totaliteit, die op alle vragen een volledig antwoord geeft, be palend het handelen van ieder geloovlge, ook voor de Eeuwigheid. Elk compromis met iets anders zou verraad zijn aan Chris tus. Uit de geschiedenis leeren we, dat oude partijen verdwenen zijn om telken male weer plaats te maken voor nieuwe stelsels. Het Christendom echter is er en zal blijven zoolang als de wereld bestaat. Dat heeft Christus zelf immers gezegd, Al zijn de gevaren in Nederland niet zoo groot als in vele andere landen, toch moet men op, zijn hoede zijn. Daarnaast komJen er echter ook vele getuigenissen, welke bewijzen, dat er iets groeiende is in der tijden nood. Er bestaat een Godshonger, die om verzadiging roept. Het is daarom niet genoeg, dat elk geloovige door een Christelijk leven een goed voorbeeld geeft, maar het is ook plicht zich te scharen bij het legioen voor God, het groote leger van Christus, om alzoo de ontvankelijken te gemoet te treden en de helpende hand te reiken. Het is nu de tijd van het leeken- apostolaat, dat daarbij grondig op de hoogte zijn moet van zijn eigen geloof. Dit alles kan hier in ons land, onder de geze gende regeering van een Koningin, die zegt: „Christus vóór alles". NATIONALE FEESTAVOND C.J.V. Uitgaande van de C.J.V. „Immanuel" werd Donderdagmiddag in de feestelijk versierde zaal van Hotel „Huis ten Halve" voor de Soesterbergsche jeugd der ver schillende scholen een filmvoorstelling ge geven, welke buitengewoon is geslaagd. Daarna werd door dezelfde vereeniging „Huis ten Halve" een feestavond gege ven, welke eveneens uitstekend is geslaagd. Medewerking werd verleend door de Zeis ter Mondaccordeonclub „Excelsior". Nadat gezamenlijk het „Wilt heden nu treden" gespeeld en gezongen was, sprak de heer J. de Vries Jr. een openingswoord uit, waarin hij allen welkom heette, in 't bijzonder den Eere-voorzitter, den heer H. Raat en mevrouw, de bestuursleden der Oranje-vereeniging, enz., voorts zijn groot OPGERICHT 1899 FA. J/C. HAKS Dz. DIRECTEUR D. HOOLWERF TELEF. 2731 zij haar bedrijf geheel heeft waardoor de begrafenissen in den vervolge per AUTO zullen geschieden. Op verzoek kan echter ook van paarden worden gebruik gemaakt Eerste klasse be diening tegen de scherpst concurreerende prijzen. deelt hierbij mede, dat DE NIEUWE BRANDWEERCENTRALE 3! 31 C 3)1 3)1 jfc Torenstr. 3a 3b, Tel. 2424, Soest 3' genoegen erover uitsprekend, /dat deze feestavond kon worden aangeboden op de zen bijzonderen dag, waarop we ons allen verheugen in en medeleven met ons Vor stenhuis bij den plechtigen doop van Prin ses Beatrix. Daarna werden staande een 2-tal cou pletten van het Wilhelmus gezongen. De avond stond verder byna geheel in het teeken van de viering van dit heug lijke feit. Door de mondaccordeonclub wer den, onder de bezielende leiding van den dirigent, verschillende nummers uitge voerd, die bijzonder in den smaak vielen. Ook de volkszang, bestaande uit de meest bekende Vaderlandsche liederen, mede on der de prettige leiding van den dirigent van „Excelsior", verhoogde in niet gerin- mate de feestelijke stemming in de zaal. Een groot deel van den avond werd voorts ingenomen door het vertoonen van eenige mooie, waaronder ook een tweetal zeer leuke, films. „Skyspringen en Bob sleeën" gaf een levendig beeld van deze mooie sport uit het Alpenlandschap. De hoofdfilm „Neerlands verwachting vervuld", bestaande uit vier bedrijven, gaf o.m. prachtige eni karakteristieke episo den te zien uit het leven van Prinses Ju- liana, voorts de feestelijkheden in de groo te steden bij de verlovng en het huwelijk der Prinses met Z.K.H. Prins Bernhard, alsmede de voorbereidingen en festivitei ten te Soestdijk bij de geboorte van Prin ses Beatrix. Men kan wel zeggen, dat de ze mooie nationale film haast tot op den dag is bijgewerkt. In een treffend .slotwoord schetste Ds. B. Tuinstra nog de beteekenis van het Sa crament van den Doop. Met het geven van dit middag- en avond feest heeft de C. J. V. dezen gedenkwaar- Hiertoe uitgenoodigd zijn we eens een kijkje wezen nemen in de nieuwe brand weercentrale aan de Lt. Koppenlaan, waar aan weliswaar de allerlaatste hand nog moet worden gelegd, doch die reeds sinds eenigen tijd door onze Vrijwillige Brand weer in gebruik werd genomen. De huis vesting in dit waterdichte gebouw, van steen opgetrokken en van een plat dak voorzien, is gewis een groote verbetering. In de groote garage beschikt men over voldoende ruimte voor de wagens en het overige materiaal, alles keurig verzorgd en geordend, en steeds gereed om bij het eerste alarm dienst te kunnen doen. Voorts is er een vast fietsenrek aangebracht, waschgelegenheid, enz. Bovendien is er nog een reserve-ruimte, bestaande uit een klei nere garage, die voorloopig voor den L. B. Dienst wordt bestemd, doch bljj eventueele uitbreiding door den Brandweerdienst kan worden betrokken. Werkelijk, men kan tevreden zijn, nu onze wakkere Brandweer tenslotte in 't bezit is gekomen van een behuizing, ma teriaal en uitrusting, harer waardig. Dit wil nu echter niet zeggen, dat er niet nog eenige kleine dingen te wenschen over blij ven. Met dat al kan onze Brandweer een vergelijking met die van adere plaatsen van eenzelfde grootte schitterend door staan. Een ernstiger bezwaar is echter het feit, dat de Brandsirene, die op het dak van het nieuwe gebouw is aangebracht, niet altijd voldoet, vooral in gevallen waarbij de wind uit tegengestelde richting waait, zooals kort geleden nog gebleken is bij een heidebrand je aan 't einde van den Kamp weg, alsmede helaas bij den zwaren villa- brand te Soestduinen, toen aan onze Brandweer assistentie werd gevraagd en zij door de gebrekkige alarmeering niet tijdig op het appèl verschenen kon. Zelfs op een gedeelte van den Kampweg en een groot gedeelte van den Amersf.straatweg werd het alarm niet eens waargenomen. Men durft zich hierbij niet voor te stellen, wat het gevolg zou zijn, zoo er eens lucht- gevaar aanwezig was. De snelheid van uitrukken, waarvoor on ze brandweer door de burgerij altijd zoo terecht geprezen is, wordt echter door die onvoldoende alarmeering voortaan ernstig belemmerd. De oorzaken voor dit laatste z\jn wellicht van tweeërlei aard. Zoo laat in de eerste plaats de capaciteit van de sirene wel iets te wenschen over. De si rene van het Vliegkamp b.v. is veel ster ker. Verder l\jkt het ons toe, dat de Brand sirene niet hoog genoeg is geplaatst, zoo dat het geluid niet in alle richtingen zich Wellicht op te heffen, zoo voor de plaat- vrij kan voortplanten. Dit bezwaar ware sing gebruik kon worden gemaakt van een aanzienlijk hooger gebouw, zooals dat van de P.U.E.M. b.v., dat zich bovendien mid den in de kom van 't dorp bevindt. Daarenboven zou dan een groote meta len kop, bij wijze van punt-dak aange bracht, waarschijnlijk goede diensten be wijzen1. Ook de bediening van het alarmtoestel geschiedt niet la minute. In het vroegere gebouw kon het toestel direct in werking worden gesteld door den politiepost, die bovendien telefonisch verbonden is. Thans moet men zich naar de plaats zelve bege ven, waarmee enkele minuten gemoeid zijn, om de inrichting in werking te stellen. Beter ware het, zoo dit direct vanuit een centraal punt, b.v. ten huize van den Brandweercommandant, kan geschiedeni Mogen er ter bevoegder plaatse spoedig maatregelen worden genomen in 't belang eener goede functionneering tier brand alarminrichting. tweeden patiënt. Tot de inrichting behoort o.m. ook een tweetal brancards; met elk dezer werd een treffende demonstratie ge geven. Zoo zagen we eerst het werken met den opschepbrancard, die bij ernstige ongevallen wordt aangewend. Het hoogst eenvoudige doch buitengewoon praktische systeem bestaat uit twee helften, die bij wijze van scheppen onder het slachtoffer worden geschoven en vervolgens tot één geheel aangehaald, zoodat de patiënt haast niet wordt aangeraakt. Daarna kan deze hulpbrancard op een gewone brancard wor den geplaatst. De proefpersoon met wien deze oefening plaats had, kon verklaren, dat hij niet de minste aanraking had ge voeld. Een tweede demonstratie betrof die met een brancard met verstelbaar hoofdstuk, bestemd voor het overbrengen van een zie ke uit het huis naar den wagen, waarbij de inwikkeling met dekens middels riemen 1 Blauw en Beige 19.75 Zuiver wol Gab. 23.50 Mod. Whipcord 27.50 „Malinine", pracht kwaliteit 29.75 v. Weedestraat 44 - Soestdijk I zoodanig plaats heeft, dat de patiënt, des noods rechtop, de steilste trap zonder eeni gen hinder kan worden afgedragen. Van al het .geziene kregen we een uit stekenden indruk en het komt ons hoogst wenschelijk voor, dat Soesterberg voortaan bij vervoer van zieken of slachtoffers van ongevallen gebruik maakt van den dienst van dezen uitnemenden ziekenwagen, die voor inwoners binnen de gemeente tegen zeer billijk tarief beschikbaar wordt ge steld. Behalve een vastgesteld minimum bedraagt dit 25 cent per K.M., terwijl by grootere ritten reductie plaats heeft. Voor voorkomende gevallen belt men de gara ge op, tel. No. 2984 Soest of anders Mej. Herwaarden, Torenstraat 1 te Soest, Telef. 2953. GROOT NATIONAAL ZANGCONCOURS. digen dag op waarlijk nationale wijze ge- Na 'de pauze speelde het orkest nog vierd. EEN E.H.B.O.-DEMONSTRATIE. Op verzoek woonden we Woensdagavond j.1. in de Openbare School de eindles bij van het eerste jaar v. d. E.H.B.O.-cursus, die alhier gegeven wordt door den heer H. J. Stroband, arts, in samenwerking met den heer P. J. Drost, gediplomeerd EHBO- er, beiden te Soest. Deze les bestond in hoofdzaak uit een demonstratie met den Soester E.H.B.O.-ziekenwagen, waarvoor onder de cursisten groote belangstellig bestond. Het was daarom goed gezien' van den heer Drost om aan dezen voortreffe- ljjken ambulancewagen, die volgens de eischen des tijds is ingericht en wellicht in het geheele land zijn weerga niet vindt, in Soesterberg wat meerdere bekendheid te geven en te laten zien over welk perfect materiaal de E.H.B.O. afd. te Soest wel beschikt en wat men ermee presteeren kan. Dit verslag is dan ook inzonderheid voor de bewoners van Soesterberg bestemd. Het luxe-chassis dan van den wagen is een Ford V 8, geleverd door de firma W. J. v. Dam te Amersfoort; de buitengewoon rui me carosserie werd vervaardigd door de firma Verheul te Waddinxveen, waarbij de inrichting geheel en al ontworpen werd door de Soester E.H.B.O., die hierin haai ervaringen met den ouden wagen opge daan, heeft verwerkt. Aan dezen wagen zijn oliedrukveeren aangebracht, alsmede speciale ambulance-veeren, die al haar ge lang van het gewicht der carosserie, kun nen worden gesteld. Met alles is rekening gehouden. Zoo laat de indeeling van binnen niet alleen een mime ligplaats toe voor een patiënt, doch zoo noodig biedt een verstelbare fauteuil ook plaats voor een In aansluiting met ons voorloopig be richt over het alhier te houden groot na tionaal zangconcours voor Dames-, Vrou wen-, Gemengde- Mannen en Kinderko ren, alsmede voor Dubbelkwartetten, kan nader worden gemeld, dat genoemd con cours zal worden gehouden op het terrein aan den Postweg nabij Theehuis „Soester- dal". Op Woensdag 25 Mei, den vooravond van het concours, wordt op het terrein, ongeveer half negen, een openingsconcert gegeven door de R.K. Muziekvereeniging „Wilskracht" te Amersfoort, directeur, J. Wakelkamp. Hierbij zal een openingswoord worden gesproken door den voorzitter van „Soesterberg's Mannenkoor", den heer G. G. Hol. Vooraf, om half acht, heeft een muzikale rondgang plaats door het dorp. Op 26 Mei, Hemelvaartsdag, wordt het concours om 10 uur v.m. officieel geopend door den EdelAchtbaren Heer H. J. Ga- sille, loco-burgem. der Gemeente Soest en lid van het Eere-Comité. Daarna heeft de officieele ontvangst plaats van het Eere- Comité, Jury-leden, Dirigenten en Voorzit ters der aanwezige vereenigingen. Wegens uitstedigheid van den Voorzitter van het Eere-Comité, Burgemeester Mr. W. A. J. Visser, kan deze tot zijn spijt de opening op Hemelvaartsdag niet verrichten. Op den tweeden en laatsten concoursdag die wordt gehouden op 2den Pinksterdag, zal de Voorzitter van „Soesterberg's Bloei", de heer J. Nooder, een openings woord spreken. Er is zeer veel belangstelling voor dit concours, waaraan door niet minder dan 66 vereenigingen, uit verschillende deelen des lands, wordt deelgenomen, een maxi mum, waardoor men genoodzaakt was om bovendien nog een' tiental koren af te schrijven. Voorts werd er voor dit concours een tal van fraaie prijzen, bestaande uit een tweetal zilveren bekers, prachtige kran sen, medailles, enz. beschikbaar gesteld. Al deze prijzen liggen in de étalage bij den heer F. Haas, hoek Postweg, ter bezichti ging. De Jury wordt gevormd door de hee ren: H. van Rheenen, Hendrik Altink en Jan Coljé. Het Uitvoerend-Comité bestaat uit de heeren: G. G. Hol, voorz.; H. A. Hen driks, Secr.; J. A. Marselis, Penningm.; J. van der Kamp en W. A. Pijpers. Het Con cours-Comité uit de heeren: H. de Groot, G. Huisman, G. Lenderink, W. Jansen en J. de Wildt. In den inmiddels verschenen Feestgids is o.m. een voorwoord geschreven door den Beschermheer, den Burgemeester van Soest. Het getuigt van durf om in deze benar de tijden een zangconcours te organiseeren. Dankzij echter de uitstekende voorberei ding door het energieke Comité van Uit voering en zijn ijverigen secretaris kan men van het verloop van dit concours het beste verwachten, waartoe ook prachtig zomer weer moge medewerken. Het kunnen dan belangrijke dagen worden voor Soester berg.

De Soester | 1938 | | pagina 2