DAT IS GOEDKOOP Vacantiereizen-actie 1938 cn do Waarschuwing. C/D Lijst der deelnemende winkeliers: cn Plaatselijk Nieuws KEEK5TBSST3 'SOEöTVel '2.7S6'. FEUILLETON Het huis van den Graaf „DE SPAR" - Levensmiddelen 1000 vel doorslagpapier voor f 1.00 Bekendmakingen Gerrit Hendrik Koenders, o O u Federatie van Winkeliers- en Middenstandsvereenigingen ~o 3 CD CD 3 D) Dï 3 CL CD 3 CD_ CD* CO I Predikbeurten GUNNINO. Door den Eerstaanwezend Ingenieur te Amsterdam, is het verbouwen der Oranje Nassau-kazerne te Amsterdam, ten behoe ve der legering aldaar der Luchtdoelartil- lerietroepen en het maken van eenige bij gebouwen, opgedragen aan het Aanne mersbedrgf Gebr. de Goede te Soesterberg AUTOMATISCH TELEFOON- VERKEEK. Van Dinsdag 17 Mei te 14 uur af is automaJ^nh telefoonverkeer mogelijk voor de aangeslotenen van de geautomatiseer de netten in het Telefoondistrict Amster dam met de aangeslotenen van het net Zandvoort (K 507). BUITEN DANSEN. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie wgzen wij er nog eens op, dat heden, Zaterdag, 21 Mei de dancing in de open lucht bij het Carl- ton Theater te Soestdijk, Burgemeester Grothestraat hoek Heuvelweg, wordt her opend. De tuin is wederom heelemaal ge restaureerd en fraai versierd met planten en bloemen; voorts is er een prachtige il luminatie in aangebracht. De muziek bij het dansen zal worden verzorgd door The Midnight Melodie Makers, de bekende, uit 5 personen bestaande Swing Band. HEROPENING KAPPERSZAAK. Maandag 23 Mei zal Maison Kaayk de thans geheel gemoderniseerde en van de allernieuwste machines en instrumenten voorziene Dames- en Heerenkapsalons her openen, gelegen aan de Koninginnelaan 9. Deze oude kapperszaak in Soest behoeft eigenlijk verder weinig aanbeveling meer vooral niet, nu alles zoo mooi en nieuw is gemaakt, dat het een ieder aanlokt en de tarieven ook aanmerkelijk zijn verlaagd. Men zie verder de advertentie in dit num mer. ONTVANGER DIRECTE BELASTINGEN. Bij beschikking van den Minister van Fi nanciën is in de plaats van den eervol ont slagen Ontvanger der Directe Belastingen, Invoerrechten en Accijnzen te Baam, de heer J. W. van der Willigen, onder welk ontvangerskantoor ook de gemeente Soest ressorteeit, thans benoemd de Ontvanger aan het kantoor te Zeist, de heer D. W. O. Slothouwer. VAKTENTOONSTELLING VAN SLAGERSGEZELLEN TE SOEST EN BAARN. Woensdagmiddag is te Baam in het St. Nicolaasgebouw aldaar de vaktentoonstel ling gehouden, uitgaande van de afdeeling Soest-Baam van den Slagersgezellenbond Sint Joris. De leider van den cursus en enkele deputaties van middenstandsver- eenigingen en van de R.K. Vrouwenbond, de R.K. Werkliedenvereeniging- en van „De jonge Werkman" waren aanwezig, benevens de directeur van het Baamsche Slachthuis, de heer Ch. F. P. Soetens, de hulpkeurmeester te Baarn, de heer C. Vermeulen en de hulpkeurmeester te Soest, de heer P. J. Drost. Na het welkomstwoord, gesproken door den heer J. Woudenberg, voorzitter der afdeeling, verrichtte de heer Ir. G. F. H. Houben de eigenlijke openingsplechtigheid, waarbij nog meerdere sprekers en verte genwoordigers het woord voerden. Daarna werden de verschillende toege kende prijzen bekend gemaakt, die de ju ry, bestaande uit de heeren In 't Veld uit Utrecht, en van Ginkel uit Zeist, hadden toegekend, waarbij de eerstgenoemde nog in het bijzonder opmerkte, dat alle inzen dingen zonder uitzondering op een zeer hoog peil stonden en men gelukkig niet had gewerkt met dure artikelen voor het opmaken, om alleen daardoor een betere indruk te geven; het vleesch was als vleesch geëxposeerd, en dat is juist de Naar het Engelsch. 26). Mrs. Fairlie Heriot, die laat op den avond vroeg naar den graaf, hoorde, dat hij ziek naar huis was gegaan, in een van Modbury's dogcarts, al eenige uren gele den, en zij merkte op, dat hem de cham pagne zeker niet goed bekomen was. Lady Bobby had wel bespeurd, dat er iets aan haperde bij haar broer, zij was verstandig genoeg, om hem geen blijk te geven van haar sympathie, tot zich een geschikter oogenblik zou voordoen. Hugh genoot heel wat meer na de sto ring, dan daarvoor. Waarom, dat begreep hijzelve niet. Maar, toen hij 't gebeurde van dien avond nog eens overdacht, eer hij in slaap viel, werd de reden hem ineens duidelijk. Toen Mary de revolver op iemand had zien gericht, had zij in haar ontzetting niet „Cecil" geroepen, maar hg had zijn eigen naam gehoord. En, als zij nu ver loofd was met Modbury, zou haar eerste gedachte dan aan iemand anders zijn ge weest HOOFDSTUK XX. „Ik zou een mooi ding hebben gegeven, HARTMANLAAN 96 Voor de Zomersche dagen Limonade-siroop per flesch 45 cent Gazeuse per flesch12 cent Dennenkoeken per bus25 cent '/2 pond Toffee s25 cent 2 flesschen bessensiroop25 cent groote aantrekkelijkheid voor een derge lijke tentoonstelling. De navolgende prijzen werden er be haald: Eereprgs mooiste groep: J. van Wou denberg, Baarn en J. Willemars, Soest. Groep A, 1ste prijs voor de gelatine- schotel van J. Woudenberg, Baarn. lste prijs voor de assortimentschotel van G. J. Ramp, Baam. lste prijs voor de versche vleeschschotel van J. Willemars, Soest. Groep B, lste prijs voor het fantasie stuk van Mevrouw G. v. Wgk, te Den Dol- der. 2de prijs voor de fantasieschotel van K. ten Hoedt, te Baarn. 1 2e prijs voor het stilleven van W. Pohl- man te Soest. 3e prijs voor het fantasiestuk van J. v. Garderen te Soest. 3e prijs voor de gelatineschotel van IJ. Jaarsma, te Soest. 3e prijs voor de vleeschschotel van N. Witteveen te Baam. De beide prijzen, die ten deel zijn geval len aan de twee slagersknechts van den slager J. Laseur aan de Steenhoffstraat 81 alhier, zijn in de etalage aldaar ten toongesteld en geven een zeer fraaien in druk van de mogelijkheden van opmaken bij vleeschstukken en schotels. Het stille ven is een stukje van schoonheid, waarna men met genoegdoening kijkt, terwijl het fantasiestuk, een groote taart vrijwel ge heel van spek en fraai gegarneerd, een juweeltje van vervaardigen en opmaken is; beide stukken trekken dan ook zeer de aandacht van het publiek, dat met klem kan worden aangeraden in die etalage eens een kijkje te gaan nemen. Ook de fraaie „schilderijtjes", het wapen van Soest en de koe met onderschrift, geheel van kleine gekleurde stukjes vet vervaar digd, voldoen buitengewoon goed, terwijl de andere opgemaakte inzendingen even eens een lust voor de oogen zijn. Al deze werkstukjes vormen wel een staaltje van bijzondere vakkundigheid, waarmede de vervaardigers zijn geluk te wenschen. WAAR GAAN WIJ HEEN? ZATERDAG 21 MEI 1938 naar de zaal wedstrijden der „Soester Turnclub" in Hotel Eemland, om 4 uur. WOENSDAG 25 MEI 1938 naar het ope ningsconcert van het Nationaal Zang concours, op het terrein aan den Post weg te Soesterberg om 8.30 uur. DONDERDAG 26 MEI 1938 naar het groot Nationaal Zangconcours te Soesterberg op het terrein aan den Postweg, vanaf 10 uur v.m. N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij, van Weedestraat 7, Soestdijk, Tel. 2962. (Officieel) SCHOOLVOETBAL WEDSTRIJDEN 1938. De door Esvac georganiseerde 6chool- voetbalwedstrijden werden Zateidag 1.1. besloten met de volgende wedstrijden: Afdeeling B: v. IeperenEsvac adsp03 Afdeeling A: v. d. WalChr. U.L.020 De eindstand van Afdeeling A ziet er als volgt uit: v. d. Wal 3 3 0 0 6 6 12—2 Chr. UI.O. 3 1 1 1 3 3 9—5 R.K. U.L.O. 3 1 1 1 3 3 6—10 v. d. Hucht 3 0 0 3 3 0 212 Direct na afloop werden de prijzen uit gereikt. Voor afd. B veroverde het elftal school v. Ieperen den zilveien lauwertak en voor Afd. A. stelde het elftal U.L.O. v. d. Wal zich definitief in 't bezit van den zilveren wisselbeker, daar ook in de jaren 1936 en 1937 dezen wisselprrjs gewonnen werd. Er is met animo door de scholieren ge voetbald, het weder werkte uitstekend me de; er was nog al belangstelling, zoodat het geheel uitstekend geslaagd mag hee- ten. De burgemeester van Soest geeft ieder in overweging, om alvorens in relatie te treden met wonende te De Bilt, Waterweg 96, Uitgever van „Soester Advertentie- 1 nieuws", kantoor houdende Van Wee- destraat 9b te Soest, inlichtingen in 1 te winnen by den Inspecteur van Poli tie alhier. Soest, 20 Mei 1938. De Burgemeester voornoemd, I H. J. Gasille, l.b. 1 Het aantal tewerkgestelden met 50 pCt. verhoogd. De Regeeringspersdienst meldt, dat de Minister van Sociale Zaken een rond schrijven aan alle gemeentebesturen heeft gezonden, waarin bericht wordt, dat de regeering heeft besloten te bevorderen, dat door middel van productieve werkver schaffing aan een grooter aantal werk- loozen dan tot nu toe het geval is geweest nuttige arbeid wordt verschaft. Voorshands is deze uitbreiding bepaald op rond 50 pCt. van het aantal der tot nog toe tewerkgestelden, gerekend over het ge- heele land. De regeering is bereid de hoogere aan spraken, die als gevolg van deze uitbrei ding der werkverschaffing op gewone bij dragen uit het Werkloosheidssubsidie zul len geboren worden in verband met het verschil tusschen de kosten van steunver leening en de loonen in werkverschaffing te aanvaarden. Het is de bedoeling der regeering, dat deze uitbreiding mede dienstbaar wordt gemaakt aan het groote belang van het scheppen van blijvende werkgelegenheid. In de eerste plaats heeft de regeering daarom .gedacht aan een krachtige bevor dering van alles, wat ligt op het gebied van ontginning, bebossching en ruilverkave ling. „Mochten" zoo luidt de circulaire „dergelijke objecten in uw gemeente niet of niet voldoende beschikbaar zijn, aldus het rondschrijven, dan kunnen ook andere soorten van objecten in aanmerking ko men, mits ook deze aan de voorwaarde, by te dragen tot blijvende werkverrui ming, voldoen. Opdat de regeering zich dienaangaande een oordeel kan vormen, is het noodzakelijk, dat zoodanige gegevens worden overgelegd, dat het nut van het werk kan worden afgewogen tegen de blijvende kosten, daaronder begrepen die van onderhoud en exploitatie. Ik zal het op prijs stellen zoo spoedig mogelijk door bemiddeling van den inspec teur voor de werkverschaffing de noodige voorstellen van uw college te ontvangen. Nadat uw college zich bij mij er van zal hebben vergewist, dat de voorgelegde plannen mijn instemming zullen hebben, waren ten spoedigste de eventueel noodige besluiten tot begrootingswijziging bij Ge deputeerde Staten uwer provincie ter goed keuring in te zenden. Ik doe hierbij namens de regeering een krachtig beroep op uw college en door middel van u op de burgerij, om de regee ring, nu zij tot uitbreiding van werkver schaffing heeft besloten, bij deze taak met kracht ter zgde te staan. Alleen toch door een goede en voortdurende samenwerking is het voorgestelde doel, dat ook door u zal worden toegejuicht, te bereiken, n.1. een grooter aantal werkloozen aan voor de maatschappij nuttigen arbeid te hel pen. Indien uw college nadere voorlichting wenscht, kan het zich met den betrokken inspecteur voor de werkverschaffing dan wel rechtstreeks met mijn departement in verbinding stellen." De Minister heeft tenslotte den Inspec teurs voor de Werkverschaffing opgedra gen met groote kracht naar uitbreiding van de werkverschaffing te streven. Wed. W. van Ee, v. Weedestraat 7a, Meubelmag. K. H. Haremaker, van Weedestraat 40, Banket bakker. J. GegUnbeek, B. Grothestraat 4, Bloemist. N. C. Adriaansen, B. Grothestraat 23, Boekh. Gebr. Alders, Steenhoffstraat 13, Boekhandel. Eerste Soester Electr. Drukkerij, v. Weedestraat 7, Boekhandel. W. Weijts, Steenhoffstraat 13a, Drogist. J. de Jong, Koninginnelaan 6, Drogist. A. J. J. de Ruiter, Kerkstraat 29, Radio en Electra. Singelenberg, v. Weedestr. 32b, Radio en Electra. Joh. H. van Schalkwek, Steenhoffstraat 53, Ra dio en Electra. G. de Haan, Vinkenweg, Groenten en Fruit. v. d. Tol, Koninginnel. 76, Groenten en Fruit. 't Handelshuis, Soesterbergschestraat 51, Hee- ren'kleeding. Bazar de Luxe, van Weedestraat 31, Huishoude lijke Artikelen. A. van Dalen, Burgemeester Grothestraat 11, Huishoudelijke Artikelen. J. H. R. Omseem, Steenhoffstraat 53, Kapper. Wed. G. v. Kaayk, Koninginnelaan 9, Kapper. C. v. Paddenburg, Burgemeester Grothestr. 45, Levensmiddelen. A. v. d. Linden, Kon.laan 75, Levensmiddelen. J. W. Quelle, Torenstraat 13, Levensmiddelen. Vaz Dias, Biaamweg 52, Levensmiddelen. W. van Dijk, Korteweg 2, Levensmiddelen. A. D. Baas, Beukenlaan 24a, Levensmiddelen. H. v. d. Werken, Molenstr. W.Z. 56, Levensmidd. T. Deelen, Soesterb.straat 3, Levensmiddelen. J. Verhoeff, Laanstraat, hoek Kostverlorenweg, Levensmiddelen. A. Zunneberg, Hartmanlaan 96, Levensmiddelen, H. Roelofs Jr., Kerkpad Z.Z. 100, Levensmidd. S. Laan, B. Grothestraat 22a, Levensmiddelen. P. Roelofs, Stationsweg 2, Levensmiddelen. F. Zuidmeer, Soesterb.straat 6, Manufacturen. J. Drissen, Birktstraat 24, Manufacturen. R. Jaarsma, Soesterb.straat 24, Manufacturen. A. v. d. Brink, Nieuwstraat 56, Manufacturen. Jac. Floor, Beckeringhstraat 28, Manufacturen. G. Raauwendaal, Torenstraat 10, Pgpen en An sichten. M. Jak, Koninginnelaan 74, Melkhandel, 't Modehuis, Steenhoffstraat 15, Damesmodes. Mevr. Wiersma-Brenner, Torenstraat 8, Dames- handwerken. L. Tichelaar, Laanstraat 31, Petroleum. J. de Roode, Lindenlaan 1, Rijwielen. A. B. Fugers, Kerkstraat 3, Rijwielen. Joh. C. Koelink, Talmalaan 15, Sanitair. E. Kattenburg, v. Weedestraat 29, Schoenhandel. Wed. J. Pohlman, L. Brinkw. 31, Schoenhandel. W, v. Doom, Kerkstraat 24, Verfwaren. Soester Visch voorziening, Koninginnelaan 2, Vischhandel. H. C. Valkenet, Kerkstraat 14, Ijzerwaren. Lenten, Beukenlaan 21 d d, Zaadhandel. als zooiets niet in mijn huis gebeurd was!" zei Modbury dien volgenden dag tot lady Bobby. Het voorval werd geheim gehouden, maar voor zijn zuster hield Modbury het toch niet verborgen. Na het ontbyt had hy haar meegeno men naar zijn heiligdom beleefdheids halve zgn „studeerkamer" genoemd of schoon het vertrek, in waarheid, dezen naam niet verdiende, daar de graaf van Modbury geen aanleg had voor studie, zooals zijn oud-oom. „Ik ben het geheel met je eens, beste jongen", antwoordde zij. „Het was een vervelend geval, maar toch lijkt het mij nog maar beter, dat het Mary overkwam dan èen van de andere meisjes." „Waarom? Zij, die het grootste deel van haar leven hier in huis heeft gewoond en die gewend was, altijd met eerbied behan deld te worden! Dat komt, Bobs, je hebt niet het flauwste vermoeden, van wat die kerel in zy'n onbeschaamdheid al durfde zeggen!" „Was dit dan zoo erg?" „Ja, vooral een insinuatie moet haar zoo ergerlijk zijn voorgekomen, dat ik niet ge loof, hoe zg ooit weer een voet op The Thowers zal willen zetten. Verbeeld je, hij durfde te kennen te geven, hoe het onbe- hooriyk was, dat zg op de Russische grens den heelen nacht met mg had doorge bracht, toen we thuis kwamen, weet je wel, en er dat ongeluk was gebeurd, vlak bg de grens?" „Welk ongeluk? Het wordt spannend!" „Heb ik je dat dan niet verteld Ik meen de vast en zeker, dat ik er van gespro ken had. Och, het was ook niet veel bij zonders: de assen van de wielen van een van de slaapwagens waren warm geloopen en zoo moesten we tegen middernacht nog naar een andere coupé trekken met die arme ziekelijke mrs. Tweedie bij ons, en dan nog al die bagage! Zoo was het na tuurlijk vreeselijk laat geworden, toen wg bij de douanen kwamen en zoodra we in het hotel waren, ging mrs. Tweedie rus ten, teiwijl Mary en ik op de bagage moes ten letten. Daar het al ochtend was, toen we met alles klaar waren, besloten we, om een wandeling te maken bij het op gaan van de zon. En toen wij terugkeer den, kwamen wij dien ellendeling van een Jacqueminot tegen. Je ziet, het was dus zoo gewoon mogelijk, maar iemand, die nu eenmaal kwaad wilde tegenover Mary, kon er heel iets anders van maken. Arm kind! Het spgt mij ontzettend, dat ze, fei telijk door mijn onachtzaamheid, die bele diging heeft moeten doorstaan." „Maar je kon haar toch niet op het dou- anenkantoor laten? Ik begrijp ook niet, waarom Jacqueminot nu zoozeer verlan gen zou, haar te beleedigen. Had zy hem al vroeger gekend?" „Mgn hemel!Ze wist van zijn 'be staan niet af, tot hij haar had willen kus sen, toen dat treinongeval pas had plaats gehad en wg aan het verwisselen van de coupé's waren." „Hij wilde haar kussen? Daar heb je nog niets van gezegd!" „Och ja je weet: ik kan nu eenmaal niet best vertellen! Maar ik zit er erg mee in en ik wilde wel, dat je er mij bij helpen kon." „Me dunkt, het eenige dat je doen kunt, is haar je spgt betuigen, dat die man zich toegang heeft verschaft tot je huis." „Dat zou dan ook voldoende zijn, maar... hij praatte zoo iets van dat ik haar trou wen zouof de huwelgksplannen al vaststonden, en wat mijn zuster wel zei van een jong meisje, dat een heelen nacht met mij uitbleef. Jouw naam werd zeker genoemd, omdat je niet boog, toen mrs. Heriot de onbeschaamdheid had, om hem aan je voor te stellen. Nu zie je dus de moeilijkheid, waarin ik verkeer; óf Maiy moet mij trouwen, óf er zal van haar ver teld worden, dat ik haar niet hebben wil de. Natuurlijk heeft die Jacqueminot mrs. Heriot geheel op de hoogte gebracht. Uit een paar woorden, die wie haar hoorden zeggen, begrepen Hugh en ik, waar we Ma ry gisteravond vinden konden." „Maar beste Cecil, waarom zou je haar dan niet trouwen? Was dat eigenlijk niet precies wat je verlangde?" „Haar trouwen? Mary trouwen?" riep Modbury. „Daar heb ik zoo min aan ge dacht, als dat ik jou zou trouwen!" „Het spijt mij, dat je dat zeggen moet, beste jongen; want, als dat zoo is, dan vrees ik ook, dat je niet zoo heel mooi te genover haar gehandeld hebt." Modbury sprong op en riep vervaard: „Wat bedoel je daarmee, Boos? Maiy en ik zgn altgd als broer en zuster geweest. Maar iets meer heeft er nooit tusschen ons bestaan. Ik geloof, dat ze mij nog haast als een schooljongen beschouwt, of- ifc5 NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 22 Mei 1938, Oude Kerk, v.m. 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Zondag 22 Mei 1938, Emmakerk 10 uur v.m.: Ds. J. I. v. Schaick. Emmakerk 6 uur n.m. Ds. E. Groeneveld. Hees 6 uur: Ds. J. I. van Schaick. Dondeidag 26 Mei 1938 (Hemelvaartsdag) Oude kerk 10 uur v.m. Ds. E. Groene veld. Donderdag 26 Mei 1938 (Hemelvaartsdag) Emmakerk 10 uur v.m.: Ds. J. I. van Schaick. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Zondag 22 Mei 1938, v.m. 10 uur: Ds. S. Wouters. 5.30 uur n.m.: Ds. H. C. Voorneveld, uit Zuilichem. Hemelvaartsdag 10 uur v.m.: Ds. S. Wou ters. Wilhelminakerk, Soesterb^traat. Zondag 22 Mei 1938, v.m. 10 uur: Ds. H. C. Voorneveld, uit Zuilichem. 5.30 uur Ds. S. Wouters. Hemelvaartsdag, 10 uur v.m. candidaat Streefkerk, uit Soest. HERV. (GER.) EVANG. PRINS BERNHARDLAAN. Zondag 22 Mei 1938, 's morgens 10 uur: de Eerw. heer P. van Dijk, van Leersum. 's Avonds 6 uur: Ds. H. A. de Geus, van De Bilt. Hemelvaartsdag 's morgens 10 uur: Ds. C. B. Holland, van Putten. CHR. GEREF. KERK. Zondag 22 Mei 1938, v.m. 10 en 's avonds 6 uur: Leesdienst. Hemelvaartsdag v.m.: geen dienst, "s Avonds 7 uur: Ds. G. J. van Minné, van Huizen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIEN STIGEN. Zondag 22 Mei 1938, v.m. 10.30 uur: Da. W. S. Wiardi Beekman, van den Haag. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Zondag 22 Mei 1938: geen dienst. SOESTERBERG NED. HERV. KERK Zondag 22 Mei 1938, n.m. 6 uur: de Eerw. heer W. Wesseldgk, hulp Pred. te den Helder. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK. Zondag 22 Mei 1938, v.m. 10 uur: Ds. B. Tuinstra. V.m. 10 uur: Ds. B. Tuinstra. N.m. 6 uur: geen dienst. Hemelvaartsdag (26 Mei), v.m. 10 uur: Ds. B. Tuinstra. schoon we eigenlijk precies van gelijken leeftijd zijn. Maar waarom zou ik toch niet zoo mooi tegenover haar gehandeld heb ben?" „Nu, het kan zijn, dat ik het mis heb, maar ik had zoo den indruk gekregen, dat je het hof maakte aan Mary. En dit zou je niet doen, als je 't onder elkaar eens bent, dan is het natuurlgk goed en hoef je nog niet zoo gauw tot een huwelijk over te gaan, want daar ben je nog te jong voor. Maar je moet oppassen, dat je de men- schen niet op een dwaalspoor brengt, of ze zullen nog zeggen, dat Mary haar net ten voor je uitzette, maar dat je je niet wilde laten vangen. Je moet niet vergeten, Cecil, dat je een heele „vangst" bent!" ,Als 't er zoo mee staat, dan zal ik haar vandaag aan den dag nog vragen, of ze mg hebben wil! Een betere en knappere vrouw kan je niet verlangen. Maar ik kan je wel vooruit zeggen, dat ze mij bedankt. Als ze voor iemand voelt, dan is het voor Hugh. Llewellyn. Ze zat vreeselgk over hem in, toen Jacqueminot gisteren zgn revolver te voorschgn haalde." „Hoe weet je dat nu? Ze kan net zoo goed over jou hebben ingezeten." „Maar je meent het toch niet werkelgk, dat ze voor mij voelt, is 't wel? Nu jij er zoo over begint, lijkt het mij, of ik haar heel mijn leven heb liefgehad. Ze zou een uitstekende vrouw voor mij zijn. Ja, waar lijk, ik geloof, dat ik mgn geluk eens be proeven zal." Wordt vervolgd

De Soester | 1938 | | pagina 4