r IDrukwerk! WANDELINGEN [?\entRgj Het Zilveren Jubileum der L V.A. te Soesterberg. Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen. Pluimvee-en Konijnen- fokkersvereeniging. Geslotenverklaring van het Kerkpad. Burgerlijke Stand is De Huisvlijttentoonstelling kEDK5TDAAT3 SOEöTtel 2.75e: DOOR DE LEVENDE NATUUR Ingezonden NIET ALLEEN GOED.... J 5 MAAR OOK GOEDKOOP J fda öetrouvibaiÊ Jld'neter^ J. Th. VOSKUILEN V. WEEDESTR. 8 Tel. 2458 Onze cc .lectie Armbandhorloges is onovertroffen Alle uurwerken onder garantie. Nieuwste modellen HORLOGEBANOEN en RIEMEN. van 1925 Mei 1938. GEBORENBastiaan, zoon van A. J. v. d. Sjjde en N. Buitendijk, Steenhoffstraat 45; Antonia Maria, d. van J. Schouten en M. Wahl, Klaarwaterweg 48; Alida Catha- rina en Anna Maria, dra. van C. J. v. Kla ren, en G.M. Aerts, Bosstraat 67; Jan Adriaan, zoon van J. P. Kionemeyer en J. C. A. de Vink, Kon.laan 123; Atenasius Petrus Cornelis, zoon van A. Hooft en P. Bootsma, Lange Brinkweg 13. ONDERTROUWD: G. van Laar, 28 j., koopman, Amersfoort en M. Jansen, 23 jr., Ferd. Huycklaan 1; W. Wallet, 20 jaar, wissellooper en F. M. H. Kruseman, 18 j., Belvédèreweg 2; J. C. Bartelsman, 22 jr., depothouder Baarn en M. H. Langeveld, 21 jaar, Eikenh.weg 10a; C. P. van Wa- veren, 25 jaar, autohandelaar, F. Huyck- laan 19 en J. Comprix, 29 jaar, Ferd. Huycklaan 19. GEHUWD: L. Ryntalder, 25 jaar, radio-monteur en C. Hooft, 22 jaar, Os- sendamweg 59; J. Hof meister, 28 jaar, ver tegenwoordiger en J. K. Duintjer, 32 jaar, A'dam, Adm. de Rujjterweg 353 3e etage. Th. J. C. Smink, 31 jaar, bankwerker en M. W. van Asch, 28 jaar, Ringweg 14. OVERLEDEN: Gerardus Johannes v. d. Giessen, 73 jaar, geh. met C. E. Verbree, Prins Bernhardlaan 15; Wilhelmina Guns, 79 jaar, geh. met H, Palm, Wilhelmina- laan 21. Vestiging van 1925 Mei 1938. J. B. Correljé, met vrouw, van Zeist n. Amersf.straat 9; J. W. de Does, met d., van Warmond naar Talmalaan 14; A. van Nie, inw., van A'daim naar v. Weedestraat 57; C. J. E. Veerman-Drost, inw., van Amsterdam naar Dorresteinweg 6; Wed. M. C. W. Geytenbeek-Regtien van R'dam naar Soesterb.straat 26; J. M. Geytenbeek idem; M. H. Maes, inw., van Kerkrade n. Luchtvaartafd.; A. J. S. Schouten van Hil versum naar Ericaweg 4; A. Houtlosser, inw., van Amersfoort naar Kon.laan 21; Th. J. v. Dijk van Den Bosch n. Lucht vaartaf deeling; C. v. d. Berg, met gezin, van Barneveld naai Julianalaan 30; E. Prins, id.; F. A. Knol, inw., van Leeuwar den naar Soesterb.straat 107; G. Th. J. Broodbakker, met vrouw, van A'dam naar Nachtegaalweg 9; H. E. Kriek, met vr., van Baarn naar Beetzlaan 86; J. C. Mooy van Ubbergen naar Wald. Pyrmontlaan 6; W. van As, met vrouw, van Amsterdam naar B. Grothestraat 66; P. H. Vree, inw., van Doorn naar v.Lyndenlaan 3; S. B. Hun- ting, met vrouw, van Hilversum n. Oude Utr.weg 7a. Vei trek van 1925 Mei 1938. T. Bakker, metgez., van Schoolstraat 20 naar Hilversum, Geuzeruweg 181; G. v. Schaffelaar van 2e Heeserlaantje n, Baarn, Torenlaan 41; H. Schimmel, van Kromme- weg, onbekend waarheen; J. Kapper van Norderweg 13 naar A'dam, Postjesweg 9 3e etage; Wed. C. Liefhebber van Gallenk. Pelsweg 14 naar A'dam, Waalstraat 143 i; J. F. S. M. Otto, met gez., van Amersf. - straat 79 naar Amersfoort, K. Wilh.straat 36; N. P. Beuk van v. Weedestraat 57 n. Wassenaar, Poortlaan 1; F. J. D. Heesbeen van Nassaulaan 18 naar N.O. Indie; A. P. M. Mol van Anna Paulownalaan 11 n. Den Haag, v. Beveningk.straat 25; Wed. S. T. Metz van Stadh.laan 139 n. A'dam, Han- delstraat 19; P. W. Harskamp van Nieu- weweg 113 naar H'sum, Kastanjelaan 20; H. S. Nelis-Roskam, met zn., van Amers- foortschestraat 21 naar Utrecht, Spring weg 95; A. Buyterse, met gez., van Julia nalaan 74 naar Velsen, Hofwijklaan 26; G. Manhoudt, van Amersf. straat 119 naar Bussum, Nassaulaan 29; L. Buitenhuis, m. vrouw, van Kerkpad N.Z. 2 n. Laren N.H., Drift 17. Verhuizingen binnen de gemeente van 19—25 Mei 1938. Th. Wolfsen, met gez., van Lange Brink- weg 56a naar L. Brinkweg 38; G. Buur- schoten, van Molenstraat W.Z. 10 n. Lan ge Brinkweg 38; R. v. d. Duine, met gez., van Braamweg 45 naar 10; M. P. Luyben- Bol, met d., van Ossendamweg 24 naar Vosseveldlaan 38; R. de Bruin van Steen hoffstraat 38 naar Kerkpad Z.Z. 28; A. L. Schipperen, id.; W. J. van Haagen, met gezin, van Birktstraat 37 naar de Beau- fortlaan 2; W. Heus van B. Grothestraat 25 naar van Weedestraat 29; C. Hooft van Verl. Tempellaan 3 naar Ossendamweg 59; L. Rijntaller van Laanstraat 3a n. Ossen damweg 59; M. Smorenburg van Postweg 5 naar v. Maarenstraat 10; A. v. Dorre- stein van Postweg 51 n. van Maarenstraat 10; H. Kok, met gez., van Laanstraat 74 naar Klaarwaterweg 55; J. W. H. v. d. Veen van Parklaan 7 naar Lindenlaan 4d; H. C. Boonstra, met vrouw, van Stadh. laan 100 naar Heideweg 45; G. H. Sevink van Dorresteinweg 34 naar Nieuwstraat 32; C. van Breukelen Van Prins Bernhard laan 38 naar Nieuwstraat 32; J. Starink van Bosstraat 3 naar Bosstraat 5; W. F. v. d. Blom, met gezin, van Spoorstraat 7 naar Hartweg 13; L. P. Hogeboom, met gezin, van Parklaan 14 naar Kerkdwars- straat 16; G. v. d. Weerd, met gez., van Hartmanlaan 78 naar Beukenlaan 5. Aangaande het bereids door ons gepu- bliceeide programma der feestelijkheden ter gelegenheid van de herdenking van het 25-jarig bestaan der L.V.A., werden ons uit betrouwbare bron nog nader de vol gende bijzonderheden medegedeeld: De Huisvlgttentoonstelling, welke van 28 Juni tot 9 Juli in Hotel „Huis ten Halve" zal worden gehouden, wordt op Dinsdag 28 Juni om 2 uur n.m. officieel geopend door den Commandant der Luchtvaartafdeeling, Lt. Kol. F. A. van Heijst, in 't bijzijn van verschillende militaire autoriteiten, o.m. den Inspecteur der Militaire Luchtvaart, den Directeur van het Luchtvaartbedrijf, alsmede van de Hoofd- en subcommissie. Deze tentoonstelling, waaraan attracties zijn verbonden, zal iederen dag van 10 uur tot 24 uur zijn geopend. Op 1 Juli. De viering op 1 Juli wordt geopend met een plechtige herdenking bij het monument der gevallen kameraden, in 't bjjzijn van 't geheele personeel der Mil. Luchtvaart, voorts van verschillende daartoe genoodig- de militaire en civiele autoriteiten, o.w. Generaal Snijders, de Burgemeester van Soest, enz. Van eenigen hunner, hier nog niet genoemd, moest nog antwoord op de uitnoodiging worden ontvangen. Bij de ze herdenking zal namens het geheele personeel der militaire Luchtvaart aan de Luchtvaart Afdeeling een blijvend aandenken worden aangeboden. Dit aan- denken, 't welk thans reeds in uitvoering is, zal bestaan uit een passend voetstuk voor het monument. Wijl de ruimte bij het monument beperkt is, zullen er in de om geving twee tribunes worden opgeslagen. Na de onthulling van genoemd voetstuk heeft er een kranslegging plaats, waarbij een herdenkingsrede wordt uitgesproken door den Commandant der L.V.A., Over ste van Heijst. Het défilé. Voorts vernemen wij, dat op 2 Juli, be halve den marsch door het dorp, het troe- pendefilé voor militaire autoriteiten en in 't bijzijn van civiele autoriteiten, zal plaats hebben nabij het Theehuis „Soesterdal". Het Kinderfeest. Het Kinderfeest vangt dien dag om 2 uur aan met hetopstellen van alle kinde ren der verschillende scholen bij het Ster- rebosch, tegenover oe R.K. Kerk. In op tocht met muziek begeeft men zich ver volgens naar het feestelijk versierde ter rein op het Vliegveld, waar voor deze ge legenheid een groote tent, plaats biedend voor 700 personen, wordt opgeslagen. Al daar wordt een kindervoorstelling gege ven, waaraan attracties zijn verbonden, teiwijl men vervolgens nog de verschillen de sportdemonstraties van het personeel der Mil. Luchtvaart kan bijwonen. Om 4 uur verlaten de kinderen met muziek het feestterrein. Daarna heeft de prjjsuitrei- king aan de winnaars in de sportdemon straties plaats. J ubileunmunmiers. Voorts kunnen we nog mededeelen, dat in verband met dit jubileum „Het Vlieg veld", orgaan van de K.N.V. v. L., alsme de het weekblad „De Vliegwereld", elk een Herdenkingsnummer zal doen verschijnen. Voor de winnaars van de jubileumsport wedstrijden, welke in Mei en Juni alhier worden gehouden, zal bij de firma Gerrit sen en van Kempen te Zeist een speciale medaille worden geslagen naar een ont werp, dat is goedgekeurd door de L.V.A. Deze vereeniging hield Vrijdagavond haar jaarlijksche vergadering in de kleine zaal van het kerkgebouw Religie en Kunst, welke zeer druk bezocht was. De praeses, de heer J. N. Plemper van Balen, opende de vergadering te 8.10 uur met allen een hartelijk welkom toe te roe pen, in 't bijzonder dr. J. A. de Koning uit Utrecht, voorzitter van het H.B. van den Ned. Protest.-Bond. Deze memoreerde in zijn openingswoord het doel van deze sa menkomst, n.1. of deze vereeniging zich zal aansluiten bij den Ned. Prot. Bond, ja of neen. Na het openingswoord kreeg dr. J. A. de Koning gelegenheid om een in leidend woord te spreken, betreffende de overweging tot aansluiting bij den Ned. Prot. Bond. Deze Bond is al een oude ver eeniging en zij verricht zeer veel goed werk werk op allerlei godsdienstig terrein in Nederland; zij is opgericht in het jaar 1870 en men veiwachtte toen, dat elk godsdien stig mensch zich zou aansluiten, omdat dit een eenigszins moderne richting was. Haar ledental nam dan ook sterk toe. De ze Bond gaf na haar oprichting de Bijbel uit in de Leidsche vertaling, den lieder bundel van den N.P.B.; zij werkt op elk terrein. In 1930 ging van haar de roep uit op alle kerken, omdat er vereenigingen warén die in moeilijkheden zaten met di verse kerkgenootschappen; thans telt de Bond 12000 leden. Ten dienste van het Vrijz. Protestantisme is er een plan tot stand gekomen voor reorganisatie, een Centrale Commissie van Vrijz. Protestan ten voor verschillende groepen is daarvan de zetel. Ook heeft de Bond een tehuis, waarin door allerlei groepen arbeid wordt verricht. Deze N.P.B. telt 110 af deelingen, 40 èt 50 kerken, 16 voorgangers en voor gangsters en 12000 leden en is werkzaam op allerlei terrein voor samenwerking. Vóór 4 jaar werd de stichting de Neder Veluwe in het leven geroepen. Spr. noemt enkele plaatsen op, o.a. Schiphol, den Haag en Soesterberg, waar zeer gewaardeerde arbeid wordt verricht. Deze Bond orga niseert ook crisiswerk voor werkeloozen in zijn Bondshuis te Soesterberg, daar komen een 40-tal vrouwen voor één week bijeen en staan dan onderleiding van enkele pre dikanten en hun ega's, die daar dan werk verrichten; dit kan alleen door samenwer king. Ook voor de jeugd werkt deze Bond, er is zelfs een internaat en opleidings school voor de a.s. huisvrouwen, dit alles Nadruk verboden. VAN alle kanten komen de klachten binnen over het optreden van onge dierte op de planten, die zoo vroeg haar ontwikkeling begonnen, maar deze niet konden voortzetten door de daling van de temperatuur, waardoor de plaag geesten vrij spel kregen. Men vraagt mij toch eens enkele goede (bestrijdingsmid delen te noemen, aan welk verzoek ik ga voldoen,. Men kent tegen bladluizen en dergelijke dieren, die uit de planten sappen zuigen en larven van vlinders en kevers, die er stuk ken van opeten, stuif- en sproeimiddelen, die beide contactgiften zjjn, dus dooden door aanraking. Er moet dientengevolge bij de toepassing worden gezorgd, dat de diertjes worden geraakt, anders is het werk vergeefs. Men moet dus beschikken over goede werktuigen, die resp. het poe der goed verstuiven of de vloeistof fijn verhevelen. Het stuiven voert men uit op den dag, liefst als het niet waait en als de zon schijnt, terwijl de planten droog zijn. Het sproeien geeft het beste resultaat, als men1 het uitvoert op droge planten, bij betrokken lucht of des avonds, zoodat de vloeistof niet vlug opdroogt. Geschikte stuifpoeders zijn er slechts weinige, maar dit zijn goede, die helaas te weinig nog worden gebruikt, omdat het stuiven zoo gemakkelijk is en niet meer doch meestal minder kost dan het sproei en. Een goede verstuiver, de Morsdoodver stuiver is reeds verkrijgbaar v. 1.25 en in grooter model voor 1.90. Als de leeren zuiger soepel wordt gehouden, verslijt zoo'n werktuig niet. Het stuifpoeder Morsdood bevat o.a. nicotine, die bij warm weer snel vrij komt en oogenblikkelijk werkt, zoo dat de bladluizen en Rhododendronwantsen direct op den grond vallen. Lymantrin en derrisstuifpoeders hebben langer tijd noo dig om tot werking te komen en zijn te gen enkele dieren niet of onvoldoende werkzaam. Zij kunnen echter zonder eenig bezwaar over groente e.d. eetwaren wor den gestoven. Er is dus keuze en eigenlijk houde men twee soorten in voorraad. Van de goede sproeimiddelen is het aan tal groot, zoodat ik slechts een keuze kan treffen. Men kan zelf goedkoope tabak op water aftrekken en met het al of niet ver dunde brouwsel sproeien. Beschadiging van planten is bijna niet te vreezen, maar zij worden zeker vuil en men heeft geen enkele zekerheid, dat de dieren worden gedood. Het werkzame bestanddeel in het aftreksel is n.1. de nicotine en niemand weet, hoeveel hiervan in. de vloeistof aan wezig is. De tabaksoorten bevatten een uiteenloopend gehalte aan nicotine van ongeveer 2 tot 8 procent. Het is daarom beter helder tabaksex tract met een gegarandeerd gehalte van b.v. 10 nicotine te koopen en hiervan 1 te gebruiken. Zuivere nicotine met 9598 acht ik voor liefhebbers te ge vaarlijk en te lastig, want zij wordt ge bruikt 1 1000. Men kan zelf ook maken een oplossing van 2 zeep en 1 brandspiritus, maai de zachte zeep is niet allemaal gelijk van samenstelling en kan dus te weinig werk zaam zijn of beschadiging geven en de spiritus vervliegt vooral gauw, als men de zeep in warm water heeft opgelost, wat haast niet anders kan. Het vervaardigen van deze vloeistof kost moeite, die soms slecht wordt beloond, zonder dat men dit vooraf kan weten. Zij, die slechte erva ringen opdeden, .vonden hiervoor in het bovenstaande een verklaring. Eenvoudig in het gebruik is Poliflor, waarmee men op rozen tegelijk het wit be strijdt. En nog gemakkelijker is voor be zitters van weinig rozen en andere plan ten met bladluis mijn „Kant en Klaar", dat dezelfde goede eigenschappen heeft en onverdund wordt gebruikt. Het middel is ook zonder gevaar bruikbaar op kamer planten, buiten te besproeien, maar nooit in de zon. Een volkomen onschadelijk middel is Lianol, dat Ik sedert een paar jaren in den handel breng en dat reeds vele vrienden heeft gekregen. De lezers zien dus, dat het niet noodlg is machteloos te staan bij het vernielen van de planten door ongedieMe. Hoofdzaak is in alle gevallen, dat men tijdig ingrtfpt, dit goed doet en zoo noodig herhaalt, wat bijna altijd het geval zal zijn. Bilthoven. P. J. SCHENK. vindt men ln Vrflz. godsdienstigen krin gen. De Bond werkt ook in Ned. Indië, daar groeit en bloeit ook het Vrijz. Gods dienstig leven, het staat onder leiding van ds. van Leeuwen. In Batoe is reeds een Kinderpaviljoen verrezen; de Bond wil too- nen, dat zij haar roeping trouw wil zijn. Naar aanleiding van dit onderwerp wer den aan den spreker verschillende vragen gesteld en deze werden beantwoord. De praeses dankte den spreker voor zijn re de, waarna verschillende vragen naar vo ren kwamen omtrent de aansluiting van de vereeniging. Ten slotte werd over het voorstel gestemd; er waren 62 steammen voor aansluiting, 9 tegen en 3 blanco; het bestuur zal nu de aansluiting in overwe ging nemen. Vervolgens werd benoemd tot godsdienstonderwijzeres van de Ver. van Vrijz. godsdienstigen alhier Mej. H. L. Nemêe uit Bosch en Duin. Vervolgens kwamen de Jaarverslagen van de secretaresse en den penningmeester ter tafel, die beiden onder dankzegging werden goedgekeurd. Daarna had de be stuursverkiezing plaats, wegens periodieke aftreding van Mej. M. A. Vermaas, secre taresse van de Vereeniging. Tot haar op volger werd met meerderheid van stemmen gekozen de heer B. J. Frieling, die de be noeming aannam. De heer J. N. Plemper van Balen stelde zich wederom herkies baar. Mej. Veimaas werd dank gebracht voor haar 9-jarigen arbeid, namens de Ver. weid door Mevrouw Warnaars aan Mej. Vermaas een vaas met bloemen ge offreerd. Na de rondvraag sloot de praeses deze geanimeerde vergadering. Op 19 Mei 1.1. hield bovengenoemde ver eeniging in Hotel „de Gouden Ploeg" een ledenvergadering. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer E. J. ten Raa, met een hartelijk wel kom, de vergadering, waarna de notulen van 27 April 1.1. werden voorgelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelde hierna mede, dathet dagelijksch Bestuur een uit noodiging had gehad van de Postduiven vereniging „De Vriendschap", om tegen*- woordig te willen zijn bij de opening van het nieuwe clubgebouw, wat we, aldus spreker, niet ongemerkt hebben voorbij kunnen laten gaan en een bloemstuk na mens de vereeniging hebben aangeboden. De vergadering gaf hier zijn goedkeuring op. Tevens deelde spreker mede, daar nu het bestuur kleiner is geworden, de func- tieën anders zijn verdeeld, en wel als volgt: de heer E. J. ten Raa, voorzitter; H. J. de Haan Sr., Secretaris; A. Schaap, penningmeester; J. J. W. Blom, Alg. Ad- junt en de heer F. Schipper, Commissaris. Besloten werd om bij voldoende deelna me dit jaar een Tafelkeuring of Jongdie- rendag voor hoenders en konijnen te hou den. Na de pauze werd besproken het al of niet houden van een tentoonstelling. Daal de vergadering niet voor een nationale ten toonstelling bleek te zijn, werd met alge- meene stemmen besloten, bij voldoende deelname in Jauari a.s. een clubtentoon stelling te organiseeren en tegen verhoogd inschrijfgeld, ook de leden der beide Post duiven vereeniging „De Zwaluw" en „de Vriendschap", alsmede de Soester N.K.B.- groep „Onder Ons" gelegenheid te geven hun dieren ite kunnen inzenden. Tevens zal de Soester Kanariefokkers Ver. worden uitgenoodigd. Ook werden reeds de na men der keurmeesters genoemd. In de tentoonstellings-commissie werden naast het Bestuur gekozen de heeren W. C. Priem, J. Pot, H. van Sitter Sr., D. Maagdelijn en D. Hoogeveen, terwijl de heer C. Karstens als reserve zijn mede werking toezegde. Evenals vorig jaar werd de heer H. J. de Haan Sr. tot secretaris- Penningmeester gekozen. Eereprijzen werden reeds toegezegd dooi de heeren Karstens en Sitter Sr. Besloten werd tot dekking der kosten een verloting te organiseeren. Te circa 11 uur sloot de vorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. Uit een officieele bekendmaking van Burgemeester en Wethouders dezer ge meente, voorkomende in ons nummer van j.1. Woensdag, is gebleken, dat het raads besluit van 2 December 1937 tot gesloten verklaring van het Kerkpad N.Z. en Z.Z., ingevolge de Motor- en Rijwielwet, op Don derdag 26 Mei (Hemelvaartsdag) in wer king is getreden. Daardoor zal practisch echter niet veel veranderen aan den reeds eerder bestaan- den toestand; alleen was een nieuw be sluit noodig ingevolge de bepalingen dei- nieuwe Motor- en Rijwielwet. Het Kerk pad, zoowel N.Z. als Z.Z. en in beide rich tingen, ls nu gesloten voor het berijden met: automobielen motorrijwielen be spannen wagens handkarren en vee. Aan het begin en het einde van het Kerkpad, benevens op alle daarop uitko mende zijwegen, zijn thans de bekende waarschuwingsborden ingevolge de Motor en Rijwielbeschikking geplaatst. NIEUWE GROENTENZAAJL Heden, Zaterdag, des ochtends te 11 uur opent de heer L. Wortel, in het perceel Oude Utrechtscheweg 7 een nieuwe zaak in groenten, aardappelen en fruit. Onder verwijzing naar de in dit num mer voorkomende advertentie wenschen wij den exploitant het succes, dat hij zich voorstelt. gï Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Ijjj SOESTER NATUURWACHT. WIE HELPT? M. d. R., Aan de oprichting van de Natuuiwacht, die in een vergevorderd stadium van voor bereiding is, zijn eenige kosten veihonden. Wie helptmede, dezen hinderpaal uit den weg te ruimen? In de laatst gehouden raadsvergadering is een enkel woord over de Natuurwacht gesproken en is deze zaak aan het Col lege van B. en W. overgelaten. Maar de gemeente staat er finantieel niet best voor; een achterdeurtje voor onvoorziene uitgaven is er blijkbaar niet; alle uitgaven worden gewikt en gewogen en dat geeft vertraging. Toch zijn alle inwoners van Soest, die ik de laatste weken gesproken heb, het er roerend over eens, dat het hoog noodig is, dat er in de bosschen en op de heidevelden toezicht gehouden wordt en dal de Natuuiwacht in niet geringe mate de taak der politie kan verlichten. Welnu, gij allen, die sympathiek tegen over de zaak staat, draagt nu een steen tje bij om mij over die finantieele moeilijk heid heen te helpen! Bijdragen kunnen ook gestort worden op het gironummer van de N.V. Nederl. Middenstandsbank No. 134908, met bijvoeging: Voor Soester Natuur wacht. C. A. BEUTE, Commandant. Heideweg 24. GESLAAGD. In het bericht over het geslaagd zijn voor het examen voor sergeant-majoor-ad ministrateur is een zetfout geslopen. Niet de fourier le klasse der L.V.A. M. H. R. v. d. Heide is namelijk geslaagd, doch M. H. R. van der Weide. TENNIS. COMPETITIE. SOEST II KAMPIOEN. Het derde lustrumjaar van de Soester Tennisclub schijnt haar leden tot groote daden geïnspireerd te hebben. Het tweede team heeft zijn laatsten wed strijd met 62 gewonnen, waardoor het ongeslagen kampioen van zijn afdeeling is geworden. Het eerste team heeft zijn goede vorm behouden en heeft door Scoie II met niet minder dan 71 te verslaan zijn promo tiekans weer iets vergroot. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: SOEST I—SCORE II 7—1 Singles: A. W .Schuuring slaat W. Smit met 75 en 62. J. W. A. Notten slaat A. Klijn met 62, en 62. Mej. D. H. M. van Straelen slaat mej. J. Wolff met 63 en 64. Mej. M. C. D. Rupert slaat mej. A. Roel- vink met 61 en 60. Mixed Doublé: Mej. M. C. D. Rupert-A. W. Schuuring sl. mej. A. Roelvink-Fr. Klaauwers met 6—2 en 6—2. Mej. D. H. M. van Stiaelen-J. W. A. Notten sl. mej. J. Wolff-A. Klijn met 64 en 63. Doublés A. W. Schuuring-J. W. A. Notten verl. van W. Smit-Fr. Klauwers met 26 en 2—6. Mej. D. H. M. van Straelen-Mej. M. C. D. Rupert sl. mej. J. Wolff-mej. A. Roel- vink met 61 en 64. T.C.H. II—SOEST II 2—6 Singles H. Güteramann verl. van B. W. J. Rupert met 6—1, 4—6, 0—6. L. Sickler sl. Ch. H. Schouten met 10-8 en 75. Mej. E. Juch vérl. van mej. J. A. de Vries met 16, 36. Mej. T. Renaud verl. van mej. S. J. C. Rupert met 26, 36. Mixed Doublés: Mej. E. Juch-H. Gütermann verl. van mej. J. A. de Vries-K. F. van de Waart van Gulik met 36, 57. Mej. M. van Dam-L. Sickler verl. van mej. S. J. C. Rupert-Ch. H. Schouten met 6—3, 3—6 en 2—6. Doublés H. GÜtermann-L. Sickler sl. B. W. J. Rupert-K. F. v. d. Waart van Gulik met 6—2, 5—7 en 7—5. Mej. M. v. Dam-mej. T. Renaud verl. van mej. J. A. de Vries-mej. S. C. J. Ru pert met 36, 16. A.s. Zondag volgt nu de groote beslis singsmatch Alta IISoest II. ÏORTS N.V. Eerste Soester 4 ElectrischeDrukkerij J v. Weedestraat Soestdijk. Tel. 962

De Soester | 1938 | | pagina 2