„Alverto-Zomerreizen" Vacantiereizen-actie 1938 „KWAK" C/3 CO Naar het buitenland, voor iedere beurs. Gemakkelijk, gezellig, goedkoop. Soesterberg EERSTE SOESTER BEGRAFENIS ONDERNEMING Wat weerhoudt U nog langer om ELECTRISCH te gaan koken? Predikbeurten I O O Federatie van Winkeliers- en Middenstandsvereenigingen Lijst der deelnemende winkeliers: 3 CD CD 3 U) 0) 3 Q_ CD 3 TT CD_ cd' U) Verschillende touringcar-ondernemingen hebben zien dezen zomer aaneengesloten voor de organisatie van populaire, goea- koope buitenlandsche reizen per touring car, die zeiis de meest verwende toeristen tot volle tevredenheid zullen stemmen. Voorheen waren de tnans by „Alverto" aangesloten ondernemingen uitsluitend en alleen op hun eigen rayon aangewezen, waardoor dikwijls meerdere uiigcscnreven buitenlandsche reizen niet konden door gaan wegens een te gering aantal insenry- vingen; immers een dergeiyke reis kan met met minder dan 12 personen worden ge maakt, daar dan de aigemeene onkosten te hoog zouden worden. Mu echter een 12-tal groote touringcar ondernemingen uit West- en Midden i\e- derland zich h-ibben aaneengesloten, is de kans een 12-tal personen by elkander te krygen voor een bepaalde reis véél en vééi grooter geworden, daar deze nu zich daar voor kunnen opgeven uit "Utrecht en den Haag, uit Rotterdam en Hilversum, uit Zeisc en Amsterdam, uit Dordrecht, Go- rinchem en Vlaardingen, uit Maarssen, Hoorn en Den Helder! En uit al die plaat sen komen de gegadigden voor een bepaal de reis bijeen, zoodat meer en beter kan worden gecombineerd, dan voorheen mo gelijk was. Tal van groote ondernemingen hebben zich bij „Alverto" aangesloten, waarvan wij noemen de W.A.C.O. uit Amsterdam, de E.V.A.G. uit Rotterdam, de Gooilan- der uit Hilversum, „Ebato" (fa. Hage- nouw) en Oskamp uit Utrecht. Aan de door „Alverto" te organiseeren reizen zijn de beste zorgen besteed, niet alleen voor wat de uitvoering en verzor ging betreft, doch ook inzake de vele be trekkelijk kleine 'bijkomstige aangelegen heden, welke voor het welslagen van een reis van zoo'n groot belang zijn; alles wprdt tot in de finesses verzorgd door des kundige en overal goed bekend zynde reis leiders, die ten volle voor hun itaak zijn berekend. In de prijs is begrepen algeheele ho- tel-accornodatie, restaurant-verzorging, reisbelar-ing, entrée's der bezienswaardig heden, benevens een verzekering tegen on gevallen op reis tot maximum 9.000. geldende zoowel in als buiten de touring cars, terijl bovendien ook de bagage is ver zekerd tot maximum 300. In alle hotels en restaurants zijn de fooi en en de reisbelasting in de reissom be grepen. Het eenige, dat voor eigen reke ning blijft, zyn de consumpties onderweg en de dranken aan tafel, benevens de kos ten, verbonden aan het bezoeken van in richtingen (bijv. des avonds), die niet op het programma vermeld staan. In de laatste jaren gaan hoe langer hoe meer menschen buitenlandsche reizen ma ken en door „Alverto" komen deze thans practisch onder het bereik van iedere beurs! Immers ongeveef 8.per dag, ALLES inbegrepen, is toch voor een bui tenlandsche reis een zoo abnormaal laag bedrag, dat eigenlyk niemand déArom het gaan naar het buitenland achterwege be hoeft te laten! Ruim een dertigtal diverse buitenland sche reizen naar België, Frankrijk, Enge land, Duitschland, Luxemburg, Zwitser land en Italië staan op het programma, in duur uiteenloopende van 2 tot 16 dagen. De goedkoopste reis kost 16.(2 dagen naar de grotten van Han en de Ardennen), terwijl de duurste 235.16 dagen duurt en naar België, Luxemburg, Frank- ryk, Gibraltar, Tanger, Lissabon en Southampton voert! Wat de liotel-accomodatie aangaat, slechts in eerste klasse hotels worden ka mers gereserveerd. Wil men enkele voor beelden? Ze volgen hier: Brussel, hotel Providence en hotel Splendid Suisse; Qstende, hotel Continental; Parijs, hotel Suisse; Straatsburg, hotel Pfeiffer; Lon den, hotel Grover Court; Berlijn, hotel Zum grünen Baum; Interlaken, hotel Bo- varia, hotel Weisses Kreuz en hotel Beau Séjour; Luzern, hotel Schiller. Allemaal buitengewoon goede, eerste klasse, hotels! Bij de aanmelding is een inschrijfgeld van minstens 10.verschuldigd, indien men het verschuldigde bedrag niet direct voldoet. Alsdan behoort het resteerende bedrag uiterlijk 4 dagen vóór den aan vang der reis te worden voldaan. Gestor te bedragen worden alleen dèn geresti tueerd, indien men kan aantoonen door ziekte of sterfgeval niet aan de reis te kunnen deelnemen. Voor verdere bijzonderheden en gegevens zie men de uitvoerige „Alverto-gids", waar in mede alle reizen zijn opgenomen en waarin zich een inschrijvingsbiljet be vindt. De eerst uitgeschreven reizen zijn een 9-daagsche naar Genua, Italië, Zwitser land en Duitschland tegen 110.per per soon, een 14-daagsche naar Luxemburg, Aix les Bains, Marseille en terug per mail schip van de Rotterdamsche Lloyd tegen 185.per persoon en een 15-daagsche via de Vogezen, de Fiansche Alpen, Nice, Zwitserland en Duitschland tegen 175.- de persoon. Vertrekdatum Woensdag 1 Juni a.s. Voorts op 4 Juni een 14-daagsche reis xiaar Italië en de Dolomieten tegen 145.- per persoon. Op Maandag 6 Juni een 3-daagsche reis naar de grotten v. Han en Brussel (ƒ23.-), een 3-daagsche reis naar het Erfel-geberg- -e, Ahidal, Rijn en Zevengebergte 22.50) en een 6-daagsche reis naar Londen via ustende 67.50). Zooals men ziet keus genoeg en alles vverkelijk erg goedkoop. Gedurende den geheelen zomer worden aeze reizen voortgezet, tot in September, -iaar allerlei landen, van allerlei duur, te- ^en allerlei prijzen; zooals gezegd komen -»e kosten gemiddeld op een 8.per persoon per dag. „Alverto-gidsen", bevattende alle by zonderheden, en alle nadere mondelinge .iilichtingen, zijn voor Soest uitsluitend -te verkrijgen aan den winkel der N.V. Eer ste Soester Electrische Drukkerij, van *Veedestraat 7, Soestdyk, telefoon 2962, aiwaar men zich voor die reizen moet opgeven. Gemakkelijk, gezellig en goedkoop •vaarom zoudt ook U niet van deze „Al- /erto-reizen'profiteeren Vraagt inlichtingen, het verplicht U tot n:ets! WIELRIJDER AANGEREDEN. Donderdagmorgen, Hemelvaartsdag, te gen tien uur reed de wielrijder C. v. A. op .iet rijwielpad, tenminste het rechterweg- gedeelte, dat als zoodanig in gebruik is, van de Birktstraat. Plotseling kwam, hij, Joor vooralsnog niet te verklaren oorzaak, met zijn voorwiel terecht in het achter wiel van een voorrijdende wielrijder, met net gevolg, dat hij de macht over zijn stuur verloor en met een smak op den weg te recht kwam, waarbij hij werd „geschept" door een juist passeerenden auto. Hij bekwam een bloeduitstorting in de xnie, waarvoor Dr. de Vos hem de eerste nulp verleende. Later kon hy naar zijn woning terugkeeren. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. IN ARREST GESTELD. Door de politie alhier is Woensdag in ar rest gesteld de Baarnsche inwoner S., die verdacht wordt de hand te hebben gehad m de mishandeling van een staker van het werk der wegverbetering aan den weg Baarn-Hilversum, eenigen tijd geleden. Door hetgeen S. tegenover de politie be- xend schijnt te hebben is wel komen vast te staan, dat hij, zoo niet de dader, dan toch zeker de medeplichtige aan die er gerlijke mishandeling en terreurdaden is geweest-: Hij is naar Utrecht overgebracht en aldaar ter beschikking gesteld van den Heer Officier van Justitie, die zijn voor- ioopige aanhouding heeft bevolen. V. EN A.V. SOESTERBERG. Zondag 29 Mei a.s. zal op het terrein van de V. en A.V. Soesterberg de finale gespeeld worden van de wisselprijswed- strijden, uitgeschreven door den U.P.V.B., :usschen B.V.C. Hl en Hilversum V. Daar oeide elftallen in de res. Ie klas van den J.P.V.B. spelen, belooft het een aardige wedstrijd te worden. De aanvang is vast gesteld op 2 uur n.m. CURSUS „ALGEMEENE HANDELS KENNIS". Door de R.K. Middenstandsvereeniging alhier zal een cursus worden opgericht, ter verkrijging van het in de toekomst voor alle vakken Verplicht gestelde diplo ma „Algemeene Handelskennis." De cursus zal een z.g. spoedcursus zijn van pl.m. 1 jaar, met 2 lesavonden van 3 uur per week. Een ieder, die dezen cursus volgen wil, wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij een der bestuursleden. WERK MAAKT STERK. een beroep op geheel Christelijk Neder land, opdat zij in 1938 door U in staat zal worden gesteld, haar plicht ten opzichte van „Nederlands Toekomst" te vervullen. 30 Mei tot 5 Juni is de collecteweek voor Den Dolder, Soesterberg en Huis ter Hei de. Uw gift maakt de Céntrale sterk. Het comité van Actie: Mevr. C. van Winterswijk-de Klerk, pre sidente; G. A. Tasseron, Duinweg 13, Huis ter Heide, secretaris; Mej. F. P. Tasseron, Huis ter Heide, penningmeesteresse, giro 325051; Mevr. M. W. Tuinstra-Alers; Mej. J. I. D. A. Engelberts; Mej. A. Palmers; J. de Vries Jr. Voorts wordt deze collecte aanbevolen door: Mevr. Boon Hartsinck-de Brauw; Jhr. en Mevr. v. Holthe tot Echten-Storm van 's-Gravesande; Mevr. A. de Haan-Grata- ma; Mr. H. Th. s'Jacob, oud-Commissaris der Koningin; Jhr-. M. de Jonge; Ds. D. van Krevelen, Ned. Herv. Pred.; J. van Kooy; Jhr. D. Mollerus; Dr. J. M. O'Breen arts; Dr. A. G. Pannekoek, arts; Mevr. A. M. C. Raat-ter Heege; C. H. v. Rhijn, Dir. „Vlaer en Kol", Bilthoven; Mr. W. Baron Röell; Jhr. E. H. F. A. Schimmelpenninck; Mevr. M. D. F. Baronesse Sloet van Marx- veld-dAblaing v. Giessenburg; Ds. A. Schouten, Geref. Predikant; Mr. W. van Son, oud-kantonrechter; J. H. Struve; Ds. B. Tuinstra, N.H. Pred.; Ds. A. W. Voors, N.H. pred. en J. de Vries Sr. HET ZILVEREN JUBILEUM DER LUCHTVAARTAFDEELENG. Een huldeblijk der burgerij. Een monumentale vlaggestoel. Het Comité, dat zich ten doel stelt de aanbieding voor te bereiden van een Hul deblijk, door de burgerij van Soesterberg te schenken aan de Luchtvaartafdeeling, ter gelegenheid van haar zilveren Jubi leum op 1 Juli a.s., heeft in overleg met de Hoofdcommissie, ingesteld door den Commandant der L.V.A. ter voorbereiding van het Jubileum, inzake den aard van net aan te bieden Huldeblijk een beslissing genomen. Door de burgerij zal n.1. een monumen tale vlaggestoel worden aangeboden, een en ander ontworpen door den Utrecht- schen Architect D. Verhoeven Jr., die dit ontwerp geheel belangeloos heeft vervaar- digdj hetgeen door het Comité ten zeerste op prijs is gesteld. Het ligt in de bedoeling, dat het Hulde blijk zal worden geplaatst; op het driehoe kig terrein, dat gelegen is tusschen den straatweg Soesterberg-Soest en de beide toegangswegen, welke vanuit de richtin gen Soesterberg en Soest naar het Vlieg kamp leiden. Deze plaats werd door het Comité uitermate geschikt geacht, omdat daar door de Burgerij steeds an de gelegenheid zal zijn, het door haar aangeboden hulde blijk te zien. De vlaggestoel zal bestaan uit een van gebakken steen opgetrokken metselwerk, waarin een opdracht zal worden aange bracht. Het metselwerk zal uit twee gedeelten bestaan, ter gezamenlijke lengte van ruim 10 Meter. Tusschen deze deelen is als het ware de strijkbare vlaggemast verankerd, welke tot een hoogte van circa 15 Meter zal oprijzen. Om de monumentale vlaggestoel heen is een eenvoudig plantsoen gedacht, dat zich evenals het bouwwerk aansluit aan de om ringende natuur. Van het ontwerp, dat bereids de instem ming van Burgemeester en Wethouders GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voonverp: nikkelen armbandhorloge met nikkelen armband bril met hoornen montuur bascule-gewicht 3 braille-maandschriften blauwe gabardine regenjas muntstuk vulpenhouder Terug te bekomen: Nieuweweg 22a Zandvoortweg 270, Baarn Nassaulaan 18 politiebureau Korte Brinkweg 27 Wilhelminalaan 3, Baarn Wilhelminalaan 3, Baarn OPGERICHT 1899 Fa. J. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor Heuvelweg. 18 begrafenissen - transporten - Crematie's der Gemeente Soest mocht verwerven, is een maquette verwaardigd, welke van 28 Mei tot en met 11 Juni a.s. voor de burgery ter bezichtiging wordt gesteld in de éta lage van den heer A. H. Harmsen, Rade- makerstraat 1 A. Na een vanwege het Comité gehouden loting onder de Soesterbergsche aanne mers, is de heer A. Mulder aangezocht, zich met het dag. toezicht op de uitvoering van het werk, dat door het Comité in eigen beheer zal worden uitgevoerd, te willen belasten. Het comité vond den heer Mulder bereid, belangeloos deze taak op zich te willen nemen. Omtrent de verdere plannen van het co mité ten aanzien van de viering van het zilveren Jubileum der L.V.A., welke zeer nauw verbonden is met Soesterberg, zul len nadere mededeelingen volgen. De uitvoering van de hier bedoelde plan nen zal echter afhankelijk zijn van de gel den, welke hiervoor door de Burgerij ter beschikking van het Comité worden ge steld. Het Comité is dankbaar voor den reeds ontvangen financieelen steun en verzoekt diegenen, welke een bijdrage toezeg den of deze alsnog willen verleenem, deze te storten op de girorekening Nr. 253018 van den Penningmeester, den heer J. Baars. Een Electrisch Fornuis koopt U contant vanaf 74. Een El. Comfoor, contant v.a, 32.75 Of U betaalt resp 20.- en 6. contant en de rest in 12 of 24 maandelijksche termynen. De stroomprijs is 3V2 ct. per KWH. De aanleg is gratis. Laat U nader inlichten door: Electro Technisch Installatie Bureau NIEUWEWEG 11 SOEST TELEFOON 2379 WANDELTOCHTEN. De Amersfoortsche Algemeene Wandel- sportvereeniging „Zonder uitvallers te rug", organiseert op Zaterdag 18 en Zon dag 19 Juni a.s. Jubileum-Wandeltochten ter herdenking aan haar 5-jarig bestaan om den zilveren V.V.V.-beker (voor ver- eenigingen) en den Jhr. A. van der Goes- beker (voor korpsen). Vertrokken wordt vanaf het gebouw De Valk aan de Valke straat, des Zaterdags om 3 uur en des Zondags om 10.30 uur. Men kan één dezer beide dagen, of alle twee, meewande- len; de afstand is 30 K.M., doch er worden ook 1 of 2 daagsche Jeugdmarschen ge organiseerd over 20 K.M. v. .v. NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 29 Mei 1938, Oude kerk 10 uur v.m.: Ds. J. I. van Schaiek. Emmakerk 8 uur v.m.: Ds. J. I. v. Schaick. Emmakerk 10 uur v.m.: Ds. E. Groene- veld. Hees 6 uur: Ds. E. Groeneveld. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Zondag 29 Mei 1938, v.m. 10 uur: Ds. J. A. C. Rullmann, uit Soest. N.m. 5.30 uur: Ds. S. Wouters. Wilhelminakerk, Soesterb.straat. Zondag 29 Mei 1938, v.m. 10 uur: Ds. S. Wouters. N.m. 5.30 uur: Ds. J. A. C. Rullmann, uit Soest. CHR. GEREF. KERK. Zondag 29 Mei 1938, v.m. 10 en n.m. 6 uur: leesdienst. Woensdag 1 Juni 1938, 's avonds 7.30 uur: Ds. H. Visser, van Bunschoten. HERV. (GER.) EVANG. PRINS BERNHARDLAAN. Zondag 29 Mei 1938, 's morgens 10 uur: Ds. B. N. B. Bouthoorn, van Harderwijk, 's Avonds 6 uur: Ds. J. C. Wolthers, van Putten. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIEN STIGEN Zondag 29 Mei 1938, v.m. 10.30 uur: Ds. J. R. Immink, van Utrecht. LEGER DES HEILS. Kindersamenkomsten: Eiken Zondag v.m. 8.30 uur en nam. 2.30 uur. Eiken Woensdagavond om half acht: Openbare samenkomst. Gebouw Nieuweweg 111. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 29 Mei 1938, v.m. 10.30 uur: Ds. T. O. Hylkema, van Amsterdam. R.K. KERKEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Soest. Zondag a.s. te 7 uur: Vroegmis. Uitreiking der H. Communie te 8.50 uur. H. Mis om 9 uur. Hoogmis te 10.30 uur. Lof 'te 6 u. Parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria te Soestdijk. Zondag a.s. te 7.30 uur: Vroegmis. Uit reiking der H. Communie te 7.15 uur en te 8.45 uur. Hoogmis te 10 uur. Lof te 6.30 uur. SOESTERBERG NED. HERV. KERK. N.m. 6 uur: Ds. L. J. Wesseldijk, Em. pred. te Huis ter Heide. R.K. Kerk. Parochie van den H. Carolus te Soesterberg. Zondag a.s. te 7.30 uur: 1ste H. Mis. Hoog mis om 10.30 uur. Des avonds om 6 uur Lof. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK. Zondag 29 Mei 1938, v.m. 10 uur: Ds. W. A. Voors, Em. pred. te Huis t. Heide. N.m. 6 uur: Ds. B. Tuinstra. Onder dit motto doet de Centrale Werk- loozenzorg, doet de Raad van Nederland- sche Kerken voor Praktisch Christendom, Wed. W. van Ee, v. Weedestraat 7a, Meubelmag. K. H. Haremaker, van Weedestraat 40, Banket bakker. J. Geijtenbeek, B. Grothestraat 4, Bloemist. N. C. Adriaansen, B. Grothestraat 23, Boekh. Gebr. Alders, Steenhoffstraat 13, Boekhandel. Eerste Soester Electr. Drukkerij, v. Weedestraat 7, Boekhandel. W. Weijts, Steenhoffstraat 13a, Drogist. J, de Jong, Koninginnelaan 6, Drogist. A. J. J. de Ruiter. Kerkstraat 29, Radio en Electra. Singelenberg, v. Weedestr,. 32b, Radio en Electra. Joh. H. van Schalkwijk, Steenhoffstraat 53, Ra dio en Electra. G. de Haan, Vinkenweg, Groenten en Fruit. v. d. Tol, Koninginnel. 76, Groenten en Fruit. 't Handelshuis, Soesterbergschestraat 51, Hee- renkleeding. Bazar de Luxe, van Weedestraat 31, Huishoude lijke Artikelen. A. van Dalen, Burgemeester Grothestraat 11, Huishoudelijke Artikelen. J. H. R„ Omseem, Steenhoffstraat 53, Kapper. Wed. G. v. Kaayk, Koninginnelaan 9, Kapper. C. v. Paddenburg, Burgemeester Grothestr. 45, Levensmiddelen. A. v. d. Linden, Kon.laan 75, Levensmiddelen. J. W. Quelle, Torenstraat 13, Levensmiddelen. Vaz Dias, Braamweg 52, Levensmiddelen. W. van Dijk, Korteweg 2, Levensmiddelen. A. D. Baas, Beukenlaan 24a, Levensmiddelen. H. v. d. Werken, Molenstr. W.Z. 56, Levensmidd. T. Deelen, Soesterb.straat 3, Levensmiddelen. J. Verhoeff, Laanstraat, hoek Kostverlorenweg, Levensmiddelen. A. Zunneberg, Hartmanlaan 96, Levensmiddelen. H. Roelofs Jr., Kerkpad Z.Z. 100, Levensmidd. S. Laan, B. Grothestraat 22a, Levensmiddelen. P. Roelofs, Stationsweg 2, Levensmiddelen. F. Zuidmeer, Soesterb.straat 6, Manufacturen. J. Drissen, Birktstraat 24, Manufacturen. R. Jaarsma, Soesterb.straat 24, Manufacturen. A. v. d. Brink, Nieuwstraat 56, Manufacturen. Jac. Floor, Beckeringhstraat 28, Manufacturen. G. Raauwendaal, Torenstraat 10, Pijpen en An sichten. M. Jak, Koninginnelaan 74, Melkhandel, 't Modehuis, Steenhoffstraat 15, Damesmodes. Mevr. Wiersma-Brenner, Torenstraat 8, Dames- handwerken. L. Tichelaar, Laanstraat 31, Petroleum. J. de Roode, Lindenlaan 1, Rijwielen. A. B. Fugers, Kerkstraat 3, Rijwielen. Joh. C. Koelink, Talmalaan 15, Sanitair. E. Kattenburg, v. Weedestraat 29, Schoenhandel. Wed. J. Pohlman, L. Brinkw. 31, Schoenhandel. W. v. Doorn, Kerkstraat 24, Verfwaren. Soester Visch voorziening, Koninginnelaan 2. Vischhandel. H. C. Valkenet, Kerkstraat 14, Ijzerwaren. Lenten, Beukenlaan 21 d d, Zaadhandel. rf

De Soester | 1938 | | pagina 4