I Pinksteren. Het nieuw te ves tigen garnizoen. I Garage STAM Gemeenteraadsverslag Men moet het ijzer smeden...,,,.. UGERS RADIO van SCHIJNDEL-SCHOENEN Het schilderwerk bij „Ons Belang". weg Wie aan de timmert J. Th. VOSKUILEN 2 Schoenenmagazijn J. v. HALL Laanstraat 47 Telefoon 2672 BAARN Een belastingvrije 1 O.K. W.motor B SOESTDIJK (Vervolg van pag. l). gedaan. Op die wgze zal de gemeente dan zooveel mogelijk voordeel genieten van de voorgenomen uitbreiding van het garni zoen. De heer Hornsveld wil dan nog even naar voren brengen, dat handhaving van die clausule mogelijk is geweest, door de zeer tegemoetkomende houding der ge meente tegenover Defensie, wat zeer op prfls is gesteld. Waardeering voor de genomen beslissing. Wethouder Gasille brengt dan uit naam van den geheelen Raad dank en hulde en uit aller waardeering voor het koene be sluit van den Minister van Defensie, waar door het Iste Bataljon Pioniers te Soes- terberg wordt gelegerd. Dat geeft natuur lek vele voordeelen voor de gemeente. Een woord van eerbiedigen en grooten dank aan het adres van den Minister van De fensie voor de wjjze, waarop deze de kwes tie thans heeft opgelost, is voorzeker op zyn plaats. Spr. uit de wensch, dat deze thans voorgenomen uitbreiding van garni zoen meerderen bloei der gemeente tenge volge zal hebben en moge bijdragen tot de vooruitgang van Soest, als dat garnizoen er eenmaal is gevestigd. De prettige en hartelijke verhouding tusschen het be staande garnizoen en het burgerlek be stuur moge in de toekomst ten opzichte van de garnizoensuitbreiding bestendigd blijven! En zoo mogelijk nog toenemen. De heer van Klooster meent, dat dit be sluit zeker de moeite waard is otm er erg dankbaar voor te zijn. Uitleg der Grondwet. De heer Stroband heeft tegen die laat ste woorden toch wel eenig innerlijk be zwaar. Hem toch beheerscht het gevoel, dat men door deze daad van thans terug gekomen) is op een dwaling en uit dat oog punt is spr. ook erg dankbaar immers krachtens de Grondwet moeten alle kos ten voor de legers van het Rijk uit 's Lands kas worden voldaan en dat gebeurt nu ook, doch aanvankelijk niet. De weg, die wij eerst bewandelden, was dus geenszins een gewone weg, het was eigenlijk een zeer abnormale, die wij hebben moeten volgen en die spr. toenmaals noodgedwongen heeft moeten aanvaarden, omdat deze niet te omzeilen was. De Minister van Defen sie is dus thans teruggekomen op zijn dwaling en alleen zoodanig kan spr. hem dan ook eigenlijk dankbaar zijn. De heer Endendijk ziet ook in dit be sluit van den Minister van Defensie niets bijzonder vriendelijks, speciaal tegenover de gemeente Soest, doch alleen practische zakelijkheid. Wethouder Gasille erkent, dat de Grond wet aanleiding geeft te veronderstellen, dat alle kosten voor 's Lands weermacht door Defensie moeten worden, betaald en dat men daar ook voor de behuizing der troe pen moet zorg dragen. Maar wij allen heb ben wel in de afgeloopen maanden ge merkt, dat practisch alle gemeenten, waar garnizoenen werden gevestigd, speciale voordeelen aan Defensie daarvoor hebben aangeboden, die ook zijn geaccepteerd; de Minister heeft dergelijke aanbiedingen ook als normaal beschouwd. Niet alle gemeen ten hebben daarbij dezelfde medewerking ondervonden, als wij nu van Defensie mochten ondervinden en spr. herinnert in dit verband aan Apeldoorn, Grave en Ol- denbroek. Men zal toch nu wel moeten toe geven, dat wij als Soest een wel bijzondere plaats hebben ingenomen in het hart van den Minister van Defensie, die op uitzon derlijke wjjze ons heeft behandeld, anders dan andere gesmeenten. En uit dit oog punt bekeken, is dank zeer zeker op zijn plaats. De heer Endendijk meent, dat de zaak ook een andere kant heeft. Er was ten slotte een conflict tusschen Gedep. Sta ten en den Minister van Binnenlandsche Zaken eenerzijds en den Minister van De fensie anderszijds. "Men heeft thans een gelukkig uitweg gevonden en dat stemt tenslotte een ieder tevreden. de betrouwbar V. WEEDESTR. Tel. 2458 collectie Armbandhorloges onovertroffen Alle uurwerken onder garantie. Nieuwste modellen HORLOGEBANDEN en RIEMEN. Onze Dank aan den Minister. Wethouder Gasille stelt dan voor na mens den Raad en B. en W., en derhalve namens de geheele burgerij van Soest, aan den Minister van Defensie een brief te schrijven, waarin verklaard wordt, dat dat kennis is genomen van zjjn besluit om de betreffende gronden te Soesterberg voor het Rijk te doen aankoopen en waarin te vens dank wordt gebracht voor zijn daad, die van welwillendheid getuigt. Onder algexneene instemming wordt con form dit voorstel besloten. De verschillende voorstellen van B. en W. tot intrekking der eerder genomen raadsbesluiten en van het ingestelde hoo- ger beroep worden dan zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Nadat de waarnemend burgemeester en de gemeentesecretaris de verschillende stukken, die reeds tevoren geheel waren klaar gemaakt, hadden geteekend, ver trok de heer M. Hornsveld, die als make laar den bewusten grond van de eigenaren had gekocht voor ztfn nader te noemen lasthebber (aanvankelijk dus de gemeen te Soest, doch thans geworden Het Rijk der Nederlanden) met een afschrift van het raadsbesluit naar Amersfoort om al daar bij den Ontvanger der Registratie en Domeinen de acte van transport te teeke nen. De^ waarnemend burgemeester stelde met een OVERALL van HET HANDELSHUIS aan. Soesterb.str. 51 Tel. 2400 daarna nog een urgent punt aan de orde, waaromtrent de voordracht was versche nen, waaraan wij het navolgende ontlee- nen: Verhuizingskosten van personeel der gemeente-politle. 85.voor den agent M. de Bruin. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Wij deelen U mede, dat de agent van politie M. de Bruin ingevolge besluit van den burgemeester dezer gemeente is over geplaatst van Soest naar Soesterberg. Krachtens art. 25 der verordening ge- meente-politie, geniet de politie-ambte- naar, die ter oorzake van de uitoefening van zijn dienst, behoudens bij eerste aan stelling, verhuizen moet, een door burge meester en wethouders op voorstel van den burgemeester te bepalen vergoeding wegens terzake gemaakte kosten en gele den schade. Na daartoe door den burgemeester ge daan voorstel hebben wij deze vergoeding bepaald op 85.en verzoeken U, ten einde tot uitbetaling van dit bedrag te kunnen overgaan, ons het daarvoor noo- dige crediet te willen verleenen door vast stelling van het bij de raadsstukken in ontwerp ter inzage nedergelegd besluit tot wijziging der begrooting voor het dienst jaar 1938. De urgentie van het punt is daarom groot, wijl de kosten reeds zijn gemaakt en anders de agent nog tot de volgende vergadering moet wachten, eer hij het hein toekomende kan ontvangen. De heer van Breukelen vraagt, of in die 85.alleen maar verhuiskosten zitten, of ook andere dingen. Wethouder Gasille antwoordt, dat het betreft twee vrachten inboedel verhuizen, benevens kosten van verandering van stoffeering, voor gordijnen, electriciteits- veranderingen en smidswerk voor ver plaatsing van kachels. Dit voorstel wordt dan aangenomen. Hierna is aan de orde de RONDVRAAG. Over „Ons Belang". De heer Hilhorst heeft vernomen, dat bij de verbetering der huizen van „Ons Belang" te Soesterberg met het schilder werk meer dan geweldig is geknoeid en heelemaal niet volgens het bestek is ge werkt, waardoor de afwerking veel te wenschen overlaat. Spr. vraagt daarnaar 'n uitvoerig onderzoek te willen instellen, alsdan uit te strekken tot de vraag, waar om daar menschen uit de werkverschaf fing aan het werk zij., gezet tegen een loon van 12.terwijl zij bij de werk verschaffing 16.ontvingen, dus 4.op achteruit gingen. Voorts zouden geen goede vakmenschen daar aan het werk zijn gezet, wat voor het werk veel nadeelen geeft, doch aan den aannemer hoogere loonen bespaart. Verder vraagt spreker naar het andere raadsbesluit, dat nog steeds op goedkeu ring ligt te wachten, namelijk het Uitbrei dingsplan. Vele groote werken liggen daardoor reeds sedert lang op uitvoering te wachten, die maar niet kan komen. Kan de gemeente nu niet eens op wat meer spoed in den Haag aandringen? Wethouder de Bruijn heeft de geruch ten, waarvan de heer Hilhorst spreekt eerst gistermorgen vernomen en heeft di rect gistermiddag mèt het deskundige raadslid Hornsveld een onderzoek inge steld. Alles is serieus onderzocht, gedu rende twee uur, alles is nagegaan, ook de loonlijsten, doch er is gebleken, dat alles daar naar behooren wordt uitgevoerd, ge heel conform het bestek en meer mag de gemeente toch niet verlangen. De uitbe taalde loonen, zijn de contractloonen, te weten 0.52 per uur voor een schilder en 0.60 per uur voor een stucadoor. Er is wel een schildersmaatje, zooals een tim merman ook wel een krullejongen heeft, maar die verricht geen eigenlijk schilders- werk; hij krapt alleen maar ijzeren hek werken af en, verdient daarom, als pijnde nog maar in opleiding 8.Sommige tewerkgestelden van ouderen leeftijd zijn niet meer volledig arbeidskrachtig en kun nen bijvoorbeeld niet meer op een ladder klimmen, vandaar dat zij natuurlijk ook minder kunnen verdienen, dan een volle dige schilderskracht. Overigens is 't werk nog maar in uitvoering, doch spr. heeft den indruk, dat men er van (maakt, wat er van te maken is. Later bij de opleve ring zullen wij nader zien. Den heer Hilhorst bevreemdt het, dat de wethouder nu juist met den heer Horns veld op onderzoek is uitgetogen, want deze is toch een familielid van den aannemer daar, althans er bestaat eenig verband tusschen die twee, waardoor zij niet ge heel onbevooroordeeld tegenover elkander kunnen staan. Wethouder Gasille ontkent ten, sterkste de gewraakte familieverhouding, beide be trokkenen zijn heelemaal geen familie van elkaar, doch heeft zeer ernstig bezwaar, dat de heer Hilhorst zoo praat. Te meer, waar de hr. Hornsveld juist is vertrokken. Spr. kan een dergelijk debat werkelijk niet toelaten. De heer Hilhorst heeft dit juist opge merkt in het belang van den heer Horns veld, want als later eens mocht blijken, dat de boel inderdaad niet behoorlijk is geschilderd volgens het bestek, dan zou de heer Hornsveld voor zijn onderzoek van thans daardoor in een kwaad daglicht ko men te staan en daarvoor wil spr. hem be hoeden. Wethouder de Bruijn heeft een ter zake kundige medegenomen, daar hij zelf dat niet is. Eenige verantwoording heeft ech ter noch hij, noch de heer Hornsveld, want alles gebeurt onder verantwoordelijkheid van Gemeente Werken, waar de Directeur de leiding heeft. Mocht eventueel later blij ken van onjuist werken en afgeweken zijn van het bestek, dan is de betrokken ge meentelijke opzichter de verantwoordelijke man, benevens diens chef, de Directeur van Gem. Werken, want dezen behooren het gemeentelijk toezicht uit te oefenen. Wachten op het Uitbreidingsplan. Wethouder Gasille is even verlangend naar de Koninklijke beslissing op het Uit breidingsplan als de heer Hilhorst; men kan daarop echter thans niet influencee- ren. Het daarmede betrachten van spoed is al eerder verzocht en meer kunnen wij niet doen. In afwachting van die beslissing worden echter inmiddels reeds zooveel mo gelijk alle noodige beslissingen en maatre gelen voorbereid, die zoo straks zullen moeten worden getroffen. De heer Hom heeft er bezwaar tegen, dat b\j „Ons Belang" geen getrouwde men schen als werkkrachten zijn aangenomen. Men heeft daar veel halfwas schilders, die veel minder verdienen, doch waardoor het werk lijdt. De heer van Breukelen weet echter ze ker, dat aan gehuwde, zoowel als aan on gehuwde arbeiders daar stipt het contract loon wordt betaald, mèt de vacantiebon. Verbreeding Burg. Grothestraat. De heer Zjjlstra heeft op de vorige raadsvergadering al vernomen, dat men met de verbreeding van de Burgemeester Grothestraat binnen enkele dagen zou be ginnen, doch heeft daar nog steeds niets van gezien. De gunning der aanbesteding TErL'2.756*. zal nu eerst dezer dagen los komen en dan duurt het zeker nog een week, eer met het werk kan worden begonnen. Was dat nu wel noodig? Of hebben B. en, W. vorig maal eigenlijk te veel beloofd? Wethouder de Bruyn deelt mede, dat eei'st gisteren de laatste opgave omtrent de kosten over een groote breedte is bin nengekomen. De voorbereiding is dus thans eerst klaar en het bestek is gemaakt. De heer Zijlstra houdt vol, dat in de vo rige raadsvergadering positief toezeggin gen zijn gedaan, dat toen over enkele da gen zou worden aangevangen, en dat is niet gebeurd; er wordt veel te langzaam aan gewerkt. Wethouder de Bruijn antwoordt, dat toen nog van twee eigenaren de bereid verklaringen moesten inkoimten, van H.M. de Koningin en van een ander. Inmiddels is van den heer Intendant van Soestdijk bericht van accoord ontvangen en ook de ander heeft bewilligd. Er wordt de grootst mogelijke spoed betracht. Vanaf Garage Stam tot en met de Emtmalaan is de zaak nu voor elkaar, alleen is er in middels weer eenige stagnatie gekomen door een sterfgeval in de familie Bos boom, doch er wordt daar maar vast begonnen en moet dat eene kleine stukje maar even wachten tot later. De heer Zjjlstra spreekt verder over de loonen van de werkloozen bij het werk aan de Vredehof straat. Sommigen konden daar niet worden geplaatst en zul len nu wellicht werk kunnen vinden aan de Burg. Grothestraat. Nu duurt dat weer een week langer. Deurwaarder van Heyst. De heer Nooder is soms hard in zjjn oordeel over besluiten van B. en W., doch wil ditmaal het college zijn hartelijken dank betuigen voor den weg, die B. en W. tenslotte hebben gevonden om den gewe zen ambtenaar van Gemeente Werken C. G. J. van Heijst thans een nieuwe kans te geven, misschien, voor zijn verder leven. Spr. hoopt, dat op deze wijze die zaak de finitief kan worden geregeld. Wethouder Gasille deelt mede, onlangs den betrokkene als deurwaarder te hebben beëedigd en hoopt voor hem, dat hij door de thans gevonden oplossing op een keer punt in zijn leven zal zijn gekomen, waar door hij zich in de toekomst als een bruik baar ambtenaar zal doen kennen. Verkaveling van Vredehof. De heer Zjjlstra vraagt naar de verka veling van Vredehof, waarover wel in de plaatselijke pers groote stukken hebben gestaan met allerlei bijzonderheden, doch' waarvan spr. nog verder niets heeft be merkt. Dit punt zou in de volgende raads vergadering aan de orde komen, doch nu hoort spr. niets. In welk stadium verkeert die zaak nu? Wethouder Gasille zegt, dat de plannen bij B. en W. reeds zijn besproken. In prin cipe zijn er geen bezwaren. Echter ligt een gedeelte van den grond in het Uitbrei dingsplan en daarom moet op de beslissing daaromtrent worden gewacht. Een ander inconveniënt is, dat oorspronkelijk daar één huis stond met een uitweg op den Rijksstraatweg, terwijl het natuurlijk voor het Rijk heel wat anders is, of er één huis recht van uitweg op den rijksweg heeft, dan wel een complex van 20 dubbele hui zen, dus een heel villapark. Dat maakt dat recht van uitweg natuurlijk heel wat omvangrijker ten opzichte van het verkeer. Over dien uitweg wordt thans nog nader onderhandeld en daarop moeten wij wach ten, want wij kunnen natuurlijk alleen aan het plan medewerken, indien wij vast we ten, dat de bewoners van de toekomstige huizen op den Rijksweg zullen kunnen uit wegen, daar er anders groote moeilijkhe den zouden komen. Er moet dus op de be slissing daaromtrent worden gewacht, De heer van Klooster hoopt aan het ein de dezer vergadering, dat voortaan in el ke vergadering een dergelijk 'mooi voor stel ter tafel komt als dat, waarvoor deze spoedeischende vergadering is belegd. Te 11.45 uur wordt de vergadering daar op gesloten. Omtrent de uitvoering van het schilder werk aan de huizen der Woningbouwver- eeniging „Ons Belang" te Soesterberg, is in de Woensdagmorgen j.1. gehouden raadsvergadering het een en ander gezegd. Naar aanleiding daarvan verzoekt het Christelijk Historische raadslid de heer M. Hornsveld ons, in verband met een mogelijk gevestigden indruk, als gevolg van het in den Raad besprokene, als zou de hij naar aanleiding van het mede door hem ingestelde onderzoek tot de conclusie zijn gekomen, dat dit schilderwerk geheel in orde is en behoorlijk en goed is uit gevoerd geworden tot op heden, er wel op te willen wijzen, dat die indruk geenszins door hem is gevestigd gewor den. Zijn oordeel over het sehilderswerk van „Ons Belang", zooals dat op heden er bij ligt, is onverdeeld ongunstig; h\j acht de wijze van werken allesbehalve soliede en vreest ernstig, dat het tenslotte geen goed en houdbaar werk zal worden. Reeds thans kunnen verschillende tekortkomin gen worden geconstateerd. Hij stelt er prijs op, dat deze zijne mee ning kan worden gepubliceerd in hetzelf de nummer van „De Soester", als waarin ook het ïaadsverslag voorkomt, daar hij bij ae behandeling dezer aangelegenheid niet meer in de raadsvergadering aanwe zig was, wijl hij even te voren naar Amers foort was vertrokken om aldaar de acte van overdracht der gionden te Soester berg aan het Rijk voor de te bouwen Ge- nie-kazernementen aldaar, als opgetreden makelaar, te teekenen, waardoor hij niet in de gelegenheid was in die raadsvergade ring zelve over deze*zaak wat te zeggen. Wij willen gaarne aan dit verzoek van het raadslid Hornsveld voldoen, waarbij wij echter wel meenen te moeten opmer ken, dat ook de wethouder de Bruijn in die raadsvergadering de mogelijkheid, dat ten slotte bij het opleveren van het werk zou blijken, dat een en ander niet soliede en geheel volgens het bestek is uitgevoerd geworden, heeft opengelaten. Thans, nu het werk nog slechts onderhanden is, kan naar meening van den wethouder bezwaar lijk reeds worden geconstateerd, dat er bij de eindoplevering tekortkomingen zullen zijn; dat komt eerst dhn aan de orde. ....draagt HANDELSHUIS WERKKLEDING. Gemakkelijk te wasser moeilijk te verslijten. U weet j ,,'t Handelshuis voldoet U1!" Soesterb.str. 51 Tel. 2400 I Nu vast staat, dat binnen, niet al te lan gen tijd te Soesterberg, aan den Rtfksstr.- weg tegenover het bestaande Geniekamp, een nieuw garnizoen zal worden gevestigd, waarvoor zelfs al spoedig met den bouw der daarvoor benoodigde kazernementen zal worden aangevangen, lijkt ons de tijd gekomen eens eenige nadere beschouwin gen te wijden aan dat komende nieuwe garnizoen, waardoor het bestaande Soes- terbergsche Garnizoen der Luchtvaart- afdeeling zoo aanzienlijk zal worden uit gebreid. Er zal nieuw te Soesterberg worden ge vestigd het Eerste Bataljon van het Regi ment Genietroepen, zijnde het Bataljon Pioniers. Organiek behoort tot dat Iste Bataljon tevens de Compagnie Spoorweg troepen. Het Iste Bataljon, bestaat uit twee schoolcompagndën Pioniers, evenals elk Re giment Infanterie in vredestijd twee school- coompagniën telt. Daarnaast uit de School- compagnie Spoorwegtroepen. Tezamen vormen deze compagniën in vredestijd een sterkte van ruim 600 man, waarbij dan nog het perso neel komt voor de herhalings-oefenin- gen en dat van de vergroote lichting, zoodat gemiddeld gerekend kan wor den op een uitbreiding van het garni zoen met tusschen de 600 en 1000 man, al naar gelang den tijd van het jaar. Het aantal officieren zal bedragen 13. Commandant van het Iste Bataljon is momenteel de Luitenant-Kolonel der Ge nie D. van den Berg, terwijl de Majoor C. Mattern als Hoofdinstructeur optreedt. Voorts zijn er de kapiteins W. F. L. Ot- ten en H. van der Sluys als commandanten der 1ste en 2de Schoolcompagnie Pioniers, alsmede de kapiteins J. C. G. Nottrot en M. de Boer, die tijdelijk zijn gedetacheërd bij de Hoogere Krijgsschool, terwijl als Hoofd van het Mobilisatiebureau van het Bataljon optreedt de kapitein der Infante rie F. Schouten. Commandant der Schoolcompagnie Spoorwegtroepen Is de eerste Luitenant Bakker, slager, kruidenier, Opticien en juwelier, Ambtenaar en advocaat, Directeur en diplomaat, Loopjongen en facturist, Fotograaf en journalist, Gymnastiek- en zangleeraar, Reiziger en zwendelaar, Allen doen zij straks secuur 'n Stormaanval op de natuur. 't Zij per fiets, per tram of bus, (Als het moet zelfs aan de lus); 't Zij te voet of -met een schuit, Trekken allen er op uit. En men blakert zich eens fijn In de Pinksterzonneschijn. Neen, dit is geen hatelijkheid; 't Is waarschijnlijk werkelijkheid, 't Weerglas is weer optimist, (Alhoewel 't zich wel 's vergist), En er wordt voor hedennacht Zelfs geen nachtvorst meer verwacht. Als U straks naar buiten trekt, En Uw ledematen strekt; Als U weer de duinen vult, En van „Violetta" brult, Met of zonder gramofoon Op een bruggentrekkerstoon, Kijk dan ook eens om U heen, Want U bent er niet alleen; En een ander die het hoort, Wordt misschien er door gestoord. Als U langs de wegen snort, In een Buick of in een Ford, En U rijdt zoo hier of daar Ook een kip tot soepvleesch klaar, Raad ik U toch dringend aan: Laat de voetgangers maar gaan! 'k Weet dat U hen toch niet lust; Laat die menschen dus met rust. En zoo komt dan de moraal Van dit opvoedend verhaal: Ga naar buiten en geniet; Zorgt dat U van alles ziet. De natuur is joviaal En biedt U een vrij onthaal. Jaag Uw zorgen op de vlucht; Hap Uw portie buitenlucht. Maar voldoe aan dezen wensch: Blijf een heel klein beetje „mensch"! BENNY VREDEN. T. van Huizen en Bataljons -adjudant is de eerste Luitenant J. G. Scharp. Verder zijn bij de eerste Schoolcompag nie Pionieis ingedeeld de tweede luitenants B. van Slobbe en M. H. Winters, terwijl bij de tweede Schoolcompagnie Pioniers in gedeeld zgn de eerste luitenant E. H. van Hèerde en de tweede luitenant J. C. Harde- man. POSTDUIVEN VEREENIGIN G „DE ZWALUW". Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Corbeil (Fr.); afstand 445 K.M. In con cours 181 duiven, die om 6.15 uur werden vrijgelaten. Aankomst le duif 11.30.18 sec. Laatste prijswinner 12.2.7 sec. De aankomst was als volgt: A. A. van Dorresteijn 1-2-6-20; E. Her waarden 3; R. J. Floor 4; J. Groen 5:7-9-13 15; G. v. Dijssel 8; C. Karstens 10-12-16-17; B. Groeneveld 11; A. Jansen 14-22; A. Rommers 18; H. Gorissen 19; G. v. Soime- ren 21. Het hokkampioenschap werd behaald door: 1. A. A. v. Dorresteijn 566 p. 2. J. Groen 523 p. 3. C. Karstens 474 p. Het duifkampioenschap werd behaald door: 1. J. Groen met ster 3. 1933 B 10438 253 p. 2. A. Rommers met Biervliet 116-1936 226 p. 3. H. Overbeek met duif 4686 215 p. BUURTVEREENIGING „SOEST—ZUID". Deze vereeniging geeft op Donderdag 9 en Vrijdag 10 Juni a.s., telkens des avonds te 8.15 uur in het gebouw „Eltheto" aan het Driftje, een gezellige avond voor haar leden. Medewerking wordt verleend door de H.H. de Graaf, hier in Soest voldoende bekend om zijn succesvolle medewerking aan verschillende revue's en tooneelopvoe- ringen, alsmede door den heer E. v. Eeden, een bekend dichter, die met een uitgebreid repertoire zal optreden. De muzikale be geleiding is in handen van Mevrouw M. d. Graaf. Verder zal nog optreden het Baarn- sche Kwintet, onder leiding van den heer D. J. Kuyzen, dat reeds meerdere malen met succes opkwam. Na de pauze gaat het blijspel in één be drijf: „Al is de leugen nog zoo snel, de waarheid achterhaalt haar wel". De leden van „Soest-Zuid" wacht een genotvolle avond. verdient meer voor BB U dan hij kost Laat ons U inlichten over de gemakkelijke betalingscondities. D.K.W.-specialist met H fabrieksdiploma

De Soester | 1938 | | pagina 2