2e BLAD Kookt Electrisch. Zindelijk en voordeelig. EERSTE HULPHOEKJE Radio-Centrale. Stucadoorsbedrijf Prima Vulpennen f 1.85 HOEDEN Stucadoorsbedrijf OVERHEMDEN Stucadoorsbedrijf REGENJASSEN Bekendmakingen CARLTON BIOSCOOP Soestdijk. Alle Stucadoorswerken Burgerlijke Stand Ingezonden 3(5- Alle wit-, Silicaat- en Sauswerken. EERSTE SOESTER BEGRAFENIS-ONDERNEMING behoorende b\) „D E S O ESST E R van ZATERDAG 4 JUNI 1938, No. 46. (Officieel) BEKENDMAKING. De Voorzitter van het Centraal Stem bureau voor de verkiezing der leden van de Commissie uit de ingezetenen, bedoeld in artikel 158 der Gemeentewet, in ver band met de voorgenomen grenswijziging tusschen de gemeenten Soest en Amers.- foort, maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter be noeming van een lid dier commissie, nood zakelijk geworden door de ontslagname als lid van den heer J. H. Grift. Soest, 30 Mei 1938. De Voorzitter voornoemd, H. J. Gasille, l.b. ONTHEFFING WINKELSLUITINGS WET. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter openbare kennis, dat door hen aan het bestuur van de muziekvereeniging ..Soesterbergsche Harmonie" te Soester- berg, ontheffing, ingevolge artikel 9 der winkelsluitingswet, is verleend, ten be hoeve van het houden van een bazar op Donderdag 29 en Vrijdag 30 September a.s. tot des avonds 10 uur en op Zaterdag 1 October a.s. tot des avonds 11 uur in de groote zaal van ,,Huis ten Halve", te Soesterberg. Soest, 24 Mei 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. Gasille, l.b. De Secretaris, J. Batenburg. RADIO PROGRAMMA DER BUITENLANDSCHE STATIONS. ZONDAG 5 JUNI. 8.30 Brussel VL; 10.20 IKeulen; 11.30 Parps Radio; 11.50 Brussel VI.; 12.50 Brus sel Fr.; 1.20 Brussel VI.; 2.20 Brussel Fr.; 3.20 Droitwich; 4.20 Brussel VL; 7.20 Droitwich; 8.20 Keulen; 10.20 Droitwich; 10.50 Keulen. MAANDAG G JUNI. 1.30 Diversen; 11.25 Droitwich; 12.45 London Reg.; 1.20 Brussel VI.; 2.20 Droit wich; 3.20 London Reg.; 4.20 Keulen; 6.20 London Reg.; 7.00 R.C.S.; 8.00 Diversen; 8.50 London Reg.; 9.55 Droitwich. DINSDAG 7 JUNI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 1.20 Brussel VI.; 2.20 Keulen; 3.20 Droitwich; 6.20 London Reg.; 7.00 R.C.S.; 8.00 Brus sel Fr.; 9.20 Keulen; 10.20 Brussel VI. 10.30 Brussel Fr.; 11.20 Droitwich. WOENSDAG 8 JUNI. 9.30 Diversen; 11.50 London Reg.; 1.05 Brussel VI.2.20 London Reg.; 3.20 Droit wich; 3.35 London Reg.; 5.20 Brussel Fr.; 6.20 London Reg.; 7.00 R.C.S.; 8.00 Droit wich; 9.25 Keulen; 10.20 Brussel VI.; 10.35 Droitwich. DONDERDAG 9 JUNI. 9.30 Diversen; 11.20 Droitwich; 12.50 Brussel VI.; 2.20 London Reg.; 4.20 Keu len; 5.20 Droitwich; 6.20 London Reg.; 7.00 R.C.S.; 8.00 London Reg.; 8.50 Parijs Radio; 10.50 Keulen. VRIJDAG 10 JUNI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.50 Biussel VI.2.05 London Reg.; 4.50 Keu len; 6.20 London Reg.; 7.00 R.C.S.; 8.00 Droitwich; 10.35 Keulen. ZATERDAG 11 JUNI. 9.30 Diversen; 11.50 London Reg.; 1.05 Brussel V.; 2.20 Keulen; 3.35 Brussel VI.; 4.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 Lon don Reg.; 7.00 R.C.S.; 8.00 Keulen; 10.20 Brussel VI.; 11.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. van Holten naai* Regentesselaan 17; W. F. Buhrmann, inw., van Amersfoort naar Schrikslaan 44. Vertrek van 26 Mei1 Juni 1938. W. C. Ruitenbeek, van Amersf.straat 21 naar Utrecht, Valkstraat 9; M. J. Ruiten beek van Banningstraat 12 naar Den Haag, Tasmanstraat 196; A. v. Remmerden-van Drie met k., van Laanstraat 30 n. Baam, Zandvoortweg 43; E. M. Roest van Kon.- laan 51 naai- Baarn, Bosstraat 3; M. Dui- ser van Dorresteinweg 33 n. Den Haag, Kamperfoelistraat 209; G. Boot van Pe- likaanweg 11 naar Den Haag, Hobbema- straat 241; M. W. Philipsen, m. d., idem; M. de Reus van Soesterb.straat 125 naar De Bilt, Jan Steenlaan 16; Wed. A. M. Schönhage-Sluyter van Talmalaan 5 naar Franeker, Harlingerweg 38; A, Starre- veld, met gezin, van P. de Hooghlaan 4 naar Laren, Heideveldweg 34; A. de Vries van Nieuweweg 2 naar A'foort, Pr. Ma- rielaan 30; J. K. Duintjes van Heuvelweg 36 naar A'dam, Adm. de Ruyterweg 353 3; T. J. de Ruiter, met gez., van Kerkpad N.Z. 1 naar Baarn, Madurastraat 10; W. H. van Ballegoyen de Jong van Stadh.- laan 118 naar Vlissingen; J. J. Prinsen- berg van Veldweg 8 n. Amersfoort, Rijn straat 18; A. A. van Wïjkvliet van Klaar- waterwjeg 64 naar Hilversum; A. C. v. d. Hoek van Nieuwstraat. 49 naar Bussum; A. L. Ritmeester van Soesterb.straat 118 naar Apeldoorn, Asselschestraat 279; W. van Velzen van den Blieklaan 67 naar Hilversum, Honingstraat 2; E. v. d. Horst met gez., van P. Potterlaan 10 naar Maar- In Carlton Bioscoop Theater te Soest dijk draait vanaf Vrijdag een film voor elk publiek, de spannende avonturenfilm: „Tarzan's dochter", de Koningin der wil dernis, ook genaamd: „De Jungle Prin ses." Wij gelooven niet te overdrijven, wan neer wp zeggen, dat „De Jungle Prinses" alle eigenschappen, die een film tot een succes kunnen maken, in zich vereenigt. Als we deze nieuwe wildemisfilm eens even analyseeren, zien we allereerst, dat het gegeven buitengewoon romantisch is: een blanke man, lid van een expeditie, vindt in het diepst van het oerwoud een vrouw, schuchter en „ongetemd". De vrouw verzorgt den man, die zijn voet in een gevecht met een tijger gewond heeft, en er groeit een romance tusschen deze beide menschen. Aanvankelijk staat de verloofde van den man nog tusschen hen in, maar zij begrijpt tenslotte, dat déze lief de iets onvermijdelijks is. Dan is de film opgenomen in een groot- sche natuur; er zijn prachtige opnamen van de machtige jungle en van een roman tisch oerwoud-meertje. Magneet nummer drie: de groote rol, die de wilde dieren in de film spelen. Een E. A. DE LEEST - Braamweg 12 soestZUID. Concurreerende prijzen Beleefd aanbevelend- enorme tyger, een chimpansee, groote kud den olifanten en een troep van honderden apen! De unieke opnamen van deze die- ren-in-natuurstaat zijn niet alleen buiten gewoon interessant, maar zij dragen in niet geringe mate tot de spanning by. Olifan ten en apen, die in toomlooze vaart door een Maleisch dorp jagen en het met den grond gelijk maken, adembenemende ge vechten van mensch en tijger. „De Jungle Prinses" biedt nog méér. Het tooneel, als Ulah door de wilden gevangen genomen is en levend begraven zal wor den, terwijl de inlanders, door hun medi cijnman tot een razend fanatisme opge zweept, om haar heen dansen en het doffe dreigende geluid van de tomtoms de lucht vervulthet is van een intense span ning! En tenslotte: de rolbezetting! In Doro- thy Lamour heeft Paramount een actrice gevonden, die wel bij uitstek geschikt was, de rol van de jungle prinses te spelen. Daar zijn verder de jonge acteur Ray Milland, Akim Tamiroff, de man, die zich met zijn creatie van generaal Yang in „Chineesch Goud" in de rijen der sterren plaatste, Lyn- ne Overman, tot dusver komiek hier in een „serieuze" rol, en de inlander Mala, die een prachtig acteur blijkt te zijn. Vóór de pauze draait de zeldzame avon turenfilm „Charlie Chan op de Olympische Spelen", terwijl als bijfilm vor het eerst in Soest gaat een bekende film van Popeye the Sailorman. «««««««•««««•««««««ia met 14-karaats gouden pen N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij WVWWVVVVVVWÊWÊVVWê MODERNE TINTEN 1.95 - 2.95 3.50 PRIMA HAARVILT 4.95 5.50 7.50 enz. J. Hoppenbrouwers v. WeedcStraat 44 Soestdijk van 26 Mei—1 Juni 1938. GEBORENAlbertus Stephanus, zoon van A. v. d. Bedum en L. Raven, Groote Melmsweg 33; Cornelis, zoon van G. v. 't Hoenderdal en W. C. Polhout, Sinnema- plein 15; Hendrikus Petrus, zoon van A. J. v. d. Heuvel en P. Wiemans, den Bliek laan 59; Adriana Maria, d. van J. A. v. d. Grint en W. J. de Bruin, Beetzlaan 37; Louis, zoon van L. M. Hornsveld en W. P. Veenendaal, Lindenlaan 14. ONDERTROUWD: J. Arler, 27 jaar, kantoorbed., Utrecht en T. C. F. Wolff, 24 jaar, den Blieklaan 29. GEHUWD: J. G. A. Dorrestein, 25 jaar, chauffeur en J. Wigtman, 23 jaar, Beuken laan 14; W. Wallet 20 jaar, wissellooper en F. M. H. Kruseman, 18 jaar, Baarn, Dijk weg 20; C. P. v. Waveren 25 j., autohande laar en J. Comprix, 29 jaar, F. Huycklaan 19; J. C. Bartelsman, 22 jaar, depothou der en M. H. Langeveld, 21 jaar, Baarn, L. Vuursche 64; G. van Laar, 28 jaar, koopman en (M. Jansen, 23 jaar, Hoog land, Hoogl.weg E 173. OVERLEDEN: Willelm Korteweg, 87 j., geh. met J. de Bruijn, Sophialaan 15. Vestiging van 26 Mei1 Juni 1938. W. Glasbergen, inw., van Zetten naar Eikenhorst/weg 4; L. W. Boekhoudt-van Heusden van Arnhem naar Heideweg 26; R. C. Leonhard, met vrouw, van den Haag naar Middenlaan, zomerhuisje; Wed. J. Grijzenhorst-Bakhuizen, in.w., van Baarn naar Vosseveldlaan 6; K. Zwarthoed van Assen naar Luchtvaartafd.; J. E. Bol, inw., van Amersfoort naar Gallenk. Pelsweg A. W. Loohuizen-van Eek van den Haag E. A. DE LEEST Braamweg 12 SOEST—ZUID. Lambrizeeringen,Spuitwerk öeton-emaille enz. enz, Beleefd aanbevelend, naar De Beaufortlaan 16; C. W. Sinning, irnw., van Utrecht naar Soesterb.straat 125; G. Esmeijer, inw., van Ede n. Soes- terbergschestraat 125; J. Terpstra van Den Haag naar Luchtvaartafd.W. J. van Klooster, inw., van Drieb.-Rijsenburg naar Molenstraat W.Z. 35; A. Adelaar van Hoogland naar Birktstraat 88; A. Elling, met gezin, van Den Haag naar Beetzlaan 13; G. Koekkoek, inw., van ALmkerk n. Amersf.straat 103; M. A. Batenburg, met vrouw, van Bussum naar K. Melmjweg 3; A. Harskamp, inw., van Maartensdijk n. Eemstraat 14; B. Blankenstein, inw., van Maartensdijk naar Prins Hendriklaan 15; J. Koens, met gez., van Jutphaas naar Postweg 46; S. v. d. Berg, inw., van Maars- seveen naar Julianalaan 30; F. Vogel, inw., van Rotterdam naar Soesterb.straat 35; G. Hooyschuur van Zaandijk n. Korte Hartweg 6; L. Vriens, met vr., van Den Haag naar Vosseveldlaan 37; K. ter Beek, met vrouw, van Gastricum naar Klaarwa- terweg 12; G. C. Schenk, met gez., van Naarden naar Vosseveldlaan 21; J. C. Groenesteyn van Den Haag naar Toren straat lc; A. Pits, inw., id.; A. Njjhof, inw. Prima percal vanaf f 1.95 met 2 Trub. boorden 2 p. afkn. manchetten f 3.95 J. Hopponbrouwers Telefoon 2670 Soestdijk tensdijk, Alb. Thaerlaan 8; B. Y. de Vries, met vrouw, van Steenhoffstraat 25 naar Hilversum, Lage Naarderweg 9; A. C. v. Heüisbergen, van Vredehofstraat 43 naar Amersfoort, J. v. d. Heydenstraat 14. Verhuizingen binnen de gemeente van 26 Mei1 Juni 1938. M. W. van Asch van Beukenlaan 17 n. Ringweg 14; J. J. v. Kooperen, met gez., van Talmalaan 11a naar Hartweg 28; A. Blankestijn, met gez., van Schoolstraat 19 naar Nieuweweg 56; A. Blankestijn met vr., id.; D. Apfelbaum van B. Grothestr. 73 naar Heuvelweg 1; L. A. de Beer, met gez., van Molenstraat O.Z. 1 n. Klaarwa- terweg 99; M. A. Spit van B. Grothestr. 69a naar Regentesselaan 5; C. v. Rouwen daal, id.; F. Carrington van B. Grothestr. 71 naar v. Weedestraat 3; J. v. Laar, met vrouw, van Nieuwstraat 57 naar Soester- bergschestraat 27; Wed. T. v. Laar-Hout veen, id.; J. Klein van Nieuweweg 87 n. Verl. Postweg 11a; A. Kraaikamp, m.gez. van Soesterb.straat 65 naar Gallenk. Pels- weg 22; C. van Altena, met gez., van Pij nenburglaan 3 naar Birktstraat 19; C. v. Altena, van Pijnenb.laan 3 naar Wieksl O.Z. 11; A. Hop, met gez., van Schoolstr. 27 naar 19; Th. J. van Dijk, van Lucht vaartafd. naar Emmalaan 5a; J. G. van Rouwendaal, met gez., van Kon.laan 149 naar O. Grachtje 23; E. Hagen van Kerk straat 19 naar Birktstraat 88; J. Weste- neng van Nieuwstraat 19b naar v. Wee destraat 34; M. v. Soest, met vr., van Molenstraat W.Z. 20 naar 30; Wed. T. Budding van Kruisweg 4 naar Heidewe; 66; J. van Koutrik van Kon.laan 149 naar Krommeweg 25; J. Brinks, id.; D. Spaar garen m.g., van Wilhelminalaan 28 naar Vredehofstraat 33. i(c ...WT Buiten verantwoordelijkheid der Redactie •- Mijnheer de Redacteur, In de j.1. Dinsdag gehouden Raadsver gadering is door den heer Hilhorst zeer te recht gewezen op het minderwaardige werk, dat te Soesterberg aan de woningen van „Ons Belang" wordt geleverd. Men behoeft heuach geen vakman te zijn om dat aan te toonen, zelfs een leek, wie of 't ook mag zijn, zou dit werk moe ten afkeuren. Nu is er gezorgd, dat 't onder de aan dacht van B. en W. is gekomen en 't merkwaardige is nu toch wel, dat dit soort werk toch wordt goedgekeurd. Enkele ge gevens mogen hier even volgen. Verschillende nieuwe ramen zijn te kort en reeds voorzien van een lat om 't toch sluitend te maken. En nu spreken wij nog maar niet over de afwerking zelf. Het schilderwerk is gewoon enorm. Slordig in hevige mate, terwijl de be werking zelf allertreurigst is te noemen. 't Is mij een raadsel hoe dit knoeiwerk door officieele personen en dan nog wel „deskundigen" kan worden goedgekeurd. Ook het loon is niet volgens het Collectief Contract, dat toch zeker door de gemeen- MSIMSÜISISI! E. A. DE LEEST Braamweg 12 SOEST—ZUID. Beleefd aanbevelend. telyke overheid moest worden gehand haafd. Wij hebben een geteekende verkla ring van een schilder, die daar 13.- per week verdiende, terwijl hij aan de werk verschaffing meer had. Hoe is nu te ry- nuen, dat er een stimulans moet zyn om het werkzoeken te bevorderen. Bedoelde persoon ging er op achteruit en kan dus finantieel beter werkloos zijn. En die man moest naar dat werk toe, anders kreeg hij geen steun meer. GRATIS AANLEG Inlichtingen bij de Electro-technische installateurs, alsmede bij den acquisiteur R. JAARSMA. Soesterbergschestraat 24, Soest. Wat zal zoo'n man waardeering koeste ren voor het steunsysteem! Al het boven staand is absoluut juist en wat gebeurt er nu? Wethouder de Bruijn zegt, dat hy met den heer Hornsveld de zaak heeft be keken. De wethouder, volgens zijn eigen verklaring geen deskundige, verschuilt zich achter den deskundige Hornsveld, die, volgens den wethouder heeft beweerd, dat 't werk wel goed was, iets wat door den Blauw en Beige vanaf f 17.75 Moderne Whipcord f 27.50 J. Hoppenbrouwers v. Weedestraat 44 Soestdijk heer Hornsveld zeer scherp is ontkend. Juist 't tegendeel heeft hij verklaard. De heer van Breukelen, lid van den Raad en vertegenwoordiger van de ar- beiders(?) zegt, dat er geen ontduiking van het collectief contract plaats heeft gehad. Wy hebben de reeds eerder genoemde verklaring en weten bovendien, dat 't bij de betrokken organisatie is aanhangig ge maakt, de organisatie van dezelfde kleur als het laatstgenoemde raadslid. Soester inboorlingen, is dat nu niet een prachtige voorlichting en een deskundigheid om van te watertanden?" De gemeente en haai' arbeiders worden hier in sterke mate benadeeld, maar met een leugen en een smoesje wordt 't goed gepraat en de zaak wordt op den ouden voet voortgezet. Burgemeester, laat Uw vacantie varen en keer onmiddellijk terug. U kunt in dit Soester moeras niet gemist worden. De demping kan geen dag uitstel velen. W. SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGS BRIGADE. Openbare Vergadering. Oproep aan alle Soester Zwemmers en Zwemsters. Op Dinsdag 7 Juni a.s. wordt door de Soester Vrijwillige Reddingsbrigade een openbare vergadering belegd, 's avonds om 8 uur in het restaurant van het Soester Natuurbad. Door den voorzitter, tevens instructeur der brigade, den heer M. v. d. Es, zal daar het doel der vereeniging uit voerig worden uiteengezet en de noodza kelijkheid worden betoogd, dat, zoolang nog niet iedereen zwemmen kan, iedere zwemmer(ster) het reddend zwemmen moet leeren. Verder zal worden gedemon streerd, hoe men door eenvoudige afweer- en vervoergrepen, drenkelingen behouden aan den wal kan brengen, zonder zichzelf in levensgevaar te begeven. Velen vinden het een bezwaar om lid der vereeniging te worden, daar ze niet kunnen duiken. Juist daarom verdient het aanbeveling dezen avond te bezoeken. Een en; ander wordt daar uitvoerig medege deeld. De contributie is zeker geen be zwaar, 1.50 per jaar, alles, ook de medi sche cursus: opleiding eenheids-diploma, onder de voortreffelijke leiding van Dr. Stroband, inbegrepen. De dames en adspiranten oefenen onder leiding van Mej. M. Veenendaal, gediplo meerd C-lid der brigade. Wilt U nog meer weten, komt dan a.s. Dinsdagavond in het Soester Natuurbad; de toegang ds vrij en de avond wordt zoo mogelijk met gezellig samenzijn besloten. De oefeningsavonden worden nader per advertentie bekend gemaakt. Onderschrift: Wy verwijzen den geachten inzender over deze zaak mede naar het uitvoerige raads- verslag en het afzonderlijke artikeltje over het schilderwerk btf „Ons Belang" mede in dit nummer voorkomende. Red. 25 JAAR MILITAIRE LUCHTVAART. JubUeum-Athletiekwedstryden te Soester berg uitgesteld tot Woensdag 8 Juni 1938. In verband met de zeer slechte weers omstandigheden, vonden de Athletiekiwed- strijden, welke "ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der L.V.A. op Woensdag 1 Juni 1938 waren georganiseerd, geen doorgang. Deze wedstrijden vinden plaats op het terrein van de V. en A.V. „Soesterberg" en zullen nu op Woensdag 8 Juni 1938 wor den gehouden en des avonds te 6.45 uur aanvangen. De navolgende nummers zul len worden verwerkt: 100 M. Hoogspringen, Verspringen en Kogelstooten. Geluidversterkers zullen op dezen avond gramofoonmuziek ten gehoore brengen. Als bizondere attractie zal de Luchtvaart- marsch worden gespeeld. Deze installatie is welwillend afgestaan door de Soester bergsche Gymnastiekvereeniging AGAVS. De Soesterbergsche „Harmonie" zal haar muzikale medewerking verleeneii. De toegang tot deze wedstrijden is ge heel vrij! PINKSTER-DRUKTE. Het is alle jaren zoo en met de komende feestdagen zal het ook wel weer zoo zijn: alle mogelijke en onmogelijke vervoermid delen komen op den weg, zoodat veel on gelukken op die dagen te verwachten zijn. De E.H.B.O.-ers zijn paraat en loopen of rijden, maar voorzien van verbamlmate- riaal. Hoewel zij altijd een verbanddoosje by zich dragen, zal juist op die dagen een extra snelverband en een extra gaasje met leukoplast een hoekje vinden in een dei- zakken of tasschen, om vooral niet bij on gevallen, die te vernachten zyn, er om verlegen zijn. De verbanddoosjes worden nog eens extra nagekeken en het lijkt ons niet onverstandig om naast een v e r s c h buisje Jodiumtinctuur een flesche Mer- curochrome aan te schaffen. Dit is een wond-desinfectiemiddel met sterk bacte- riedoodende kracht om bij groote schaaf wonden te gebruiken. Het is niet zoo pyn- lijk als jodiumtinctuur en bijt en etst niet. Een paar driekante doeken met een kaart je veiligheidsspelden nemen ook niet veel ruimte in en zijn bijzonder goede eerst- hulpmiddelen. Als de automobilisten nog wat spalken naast hun verbandtroanmel in hun wagen deponeeren, zullen mogelijke ongevallen niet verergerd worden, mits de volgende maatregelen in acht worden ge nomen. Laat de patiënt, al ligt hij midden op den weg, liggen, zooals hij ligt, belt eerst een dokter op. Is de gelaatskleur opvallend rood, plaats dan voorzichtig een kussen tje onder zijn hoofd. Gebruik geen Jodium bij groote of die pe wonden. Een snelverband of een gaasje met leukoplast is de beste eerste hulp. Laat de behandeling aan den medicus over. Staat niet om den patiënt heen te drin gen; als er voldoende hulp is, fietst of loopt dan door in het belang van het verkeer en Om te voorkomen, dat er verder ongeluk ken voorkomen. Willigt eventuueel verzoek van een medicuus of E.H.B.O.-er in om boodschappen, hetzij mondeling of telefo nisch over te brengen. Met niets te doen, uitgezonderd natuurlijk zorg te dragen, dat er zoo spoedig mogelijk deskundige hulp komt, handelt U veelal in het belang van den patiënt. EXAMENS MIDDENSTANDSDIPLOMA 1938 TE AMERSFOORT. De examens, voor het verkrijgen van het middenstandsdiploma te houden^ zijn, zooals bekend is, verdeeld onder de 3 mid denstandsbonden. Zoo is o.a. Amersfoort ter verzorging gegeven aan den Chr. Mid denstandsbond, terwijl in elke examencom missie één examinator is aangewezen door elk der beide andex-e bonden. De examencommissie voor Amersfoort is als volgt samengesteld: Drs. J. C. D. Smeitink, accountant, Amersfoort, voor zitter; D. Elling, accountant, Utrecht (na mens de R.K. Midd. B.); J. J. de Vries, leeraar M.O. Boekh., Schagen (namens Kon. Ned. Midd. B.)S. Cirkel, bedryfs- chef coöp. De Samenwerking Amsterdam; G. Boode, dir. middenst. cursus, Amers foort; H. J. de Vries, accountant, Amers foort; G. Kraan, accountant, Doorn; W. van Dalen, dir. midd. cursus, Doorn; J. A. Stoffels, leex-aar M.O. Boekh., Bussum; G. Sleyt, dir. Ned. Midd. Bank, Amers foort; J. Rip, leeraar boekh., Oldebroek; Mr. J. van Wolferen, oud-dir. bur. Chr. Midd. B., Den Haag, terwijl als reserves benoemd wei-den J. v. Manen, onderwijzer boekhouder, Zeist; Mr. T. Vroom, advoc. en proc., Apeldoorn; B. Valkenburg, ambt. Nutsspaarbank, Amersfoort. Secretaris (niet-examinator) der Exa mencommissie is de heer W. Chr. Ruiten berg, ambten. K.V.K., Bi'eitnerstraat 1, Amersfoort. De examens wox-den gehouden in de groote benedenzalen van gebouw „De Valk", Valkestraat, Amersfoort; voor het schriftelijke deel op Woensdag 1 Juni, aanvangende 13.30 uur; voor het mon delinge deel op Woensdag 22. Donderdag 23 én Vrijdag 24 Juni, telkens aanvangen^ de 9.00 en 13.30 uur, terwijl voor de mor- genploegen de uitslag omstreeks 12.30 en voor de middagploegen omstreeks 17.30 uur wórdt bekend gemaakt. Als Regeeringsgecommitteerde is aange wezen; Dr. Joh. H. Scheurer, secr. K. v. K. te Amersfoort; als diens plaatsvervanger de heer A. Sellemans, dir. Nutsspaarbank, Amersfoort. Het examen bestaat uit 2 groepen: a. speciaal-exainten, Kvaaraan kunnen deelnemen zy, die op 1 Juli 1938 tenmin ste 25 jaar oud zyn en aan bepaalde voor waarden voldoen; dit examen wordt over alle vakken uitsluitend mondeling afge nomen 2224 Juni; aantal deelnemers 92. b. volledig examen, bestaande uit een schriftelijk en mondeling gedeelte op de vorengenoemde data; aantal deelnemers 75. Toegang tot het examen voor anderen dan hen, die er ambtshalve moeten zijn, is alleen mogelijk met een introductiekaart, door den Minister van Econ. Zaken te ver strekken. OPGERICHT 1899 Fa. T. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor Heuvelweg. 18 BEGRAFENISSEN - TRANSPORTEN - CRKMATIE'8

De Soester | 1938 | | pagina 3