REGENKLEEDING ZOMERJAPONNEN DONKER BLAUW ZIjDEN JAPON Volwassen Kinderen zijn zoo zelden thuis EENVOUDIGE BEDRUKTE WEEFSELS KNIPPATROON Regenmantels, die tevens in de auto als stofman tel gedragen kun nen worden, zijn onmisbaar. Zij sparen niet alleen de japon nen, doch de mo derne regenklee- ding is zóó flat teus, dat het in derdaad niet als iets verschrikke lijks gerekend kan worden, om met regenweer uit te gaan, althans in dien Pluvius het niet te bar maakt! Hoe geheel an ders is een uitrus- ting voor buiig weer dan vroe ger. toen de som bere loden en an dere oer-degelijke modellen met de Zuid-westers van glimmend zeil doek incluis, ons op allesbehalve flatteuze wijze hun diensten be wezen. Van hoofd tot voeten kan men er thans ge zellig gekleed uit zien er het en semble van aardi ge kleuren, apar te modellen en niet te vergeten de groote ver scheidenheid van weefsels, die al len waterdicht ge maakt zijn, be hoeft niet voor een vlot sportcos- tume onder te doen. Zelfs het meest sombere stads beeld kan op een regenachtige dag geheel en al opgevroolijkt worden door de moderne regenkleeding. Groen, rood, bleu, beige, zachtgeel, het zijn alle kleuren, die buitengewoon veel fleur geven. Kleuren hebben ongetwijfeld in vloed op de stemming en waar de meeste vrouwen zich min of meer somber en ge drukt gevoelen op regenachtige dagen, doen zij niet beter dan haar regenkleeding „bunt und farbenfroh" te kiezen. Coquette hoedjes, die tegen een buitje bestand zijn, vindt men in een reeks van modellen, ter wijl zelfs de parapluies de toets der cri- tiek kunnen doorstaan. Voor jonge meisjes zijn de doorschijnen de, geoliede regenmantels, hoedjes en para pluies bijzonder aardig! Practisch kan men de opvouwbare regenschermen noemen, die in een tasch van flink formaat, zooals die 's morgens bij het winkelen gebruikt wordt, een plaatsje vindt. Een Fransch parapluieconcern deelde mede, dat de knoppen der parapluies weer grooter wor den en dat men in Parijs ook gebloemde zijde ziet, evenals allerlei nieuwe ruiten, streepjes en randen. De afgeloopen zomer hebben wij veel ge ïmpregneerde regenmantels zien dragen van gekleurde zijde, die tevens zeer prac tisch voor de reis zijn. Kleurige capes heb- met nieuwe halslijn, die ontleend is aan de Watteau modellen. Aansluitend lijfje tot pl.m. 10 c.M. over de taillelijn, opgestikt op den rok, die van schuin geknipte zijde gemaakt is en een klokkende onderlijn geeft. Korte pofmouwtjes en ceintuur, die de normale taillelijn aangeeft. Een apart model hoed met opgeslagen rand en keelbanden accentueert het min of meer ouderwetsche ontwerp, dat thans weer zéér modern is. ben eveneens hun practisch nut bewezen, en het materiaal is zoo dun, dat het klein opgevouwen kan worden en nagenoeg niets weegt. Wij zagen dezen zomer veel driekwart lange mantels op gummi gewerkt, aardige driekwart lange modellen, die effen of ge ruit, volstrekt niet den indruk gaven „maar" regenmantels te zijn, doch uitste kend kleedden. Thans worden even vlotte modellen ge dragen van geribd fluweel in mooie pastel en andere kleuren, eveneens geïmpreg neerd en meestal op gummi gewerkt, even eens driekwart lang. Gabardine, dat men vroeger in zwart, blauw, bruin en beige zag, vindt men thans ook in zacht groen, bleu en rood, kleuren, die oneindig veel gezelliger werken dan b.v. het saaie bruin. De ontwerpers der mode, die de regen mantel niet meer als een stiefkind behan delen, hebben begrepen, dat de heden- daagsche vrouw geheel andere eischen stelt aan haar uiterlijk aanzien, dan wellicht vroeger het geval wa^; zoowel met regen als zonnig weer zal zij er prijs op stellen er goed verzorgd en bekoorlijk uit te zien. Gelukkig zijn de prijzen van regenman tels en details zóó gesteld, dat men de aan schaffing niet als luxe behoeft te beschou wen, doch als een onmisbaar onderdeel der garderobe, dat onder ieders bereik valt. Onze schets geeft een drietal regenman tels weer, waarvan het middelste en recht- sche model zeer apart werken; de laatste is van geribd fluweel op gummi gewerkt met kraag en knoopen in donkerder tint; zakken met ritssluiting. De matgroene mantel in het midden heeft een sluiting aan hals en ceintuur van licht bruin suède, waarvan ook de laatste is gemaakt, doch in donkerder nuancee ring. Links een gabardine trenchcoat, zoo als de Engelsche officieren dragen en zeer geschikt is voor jonge meisjes. G. C. M.—S. heel andere oogen dan wij, ouderen, met onze rijke ervaring. Zij zoeken geluk, wil len iets beleven en de vervulling hiervan meenen zij niet in eigen, doch in andere omgeving te zullen vinden. Wij mogen van hen, die nog vol idealen tegenover het leven staan, niet verwachten, dat zij beza digd zijn en in alles belangstellen, wat óns interesseert. De volwassen kinderen zijn overdag grootendeels bezet door hun beroep of voortgezette studie, zoodat de enkele vrije avonduren, waarvan sommige nog besteed worden aan het volgen van cursussen, e.d. toch zeker wel naar eigen goeddunken doorgebracht mogen worden. De ouders hebben hierdoor volop gelegenheid zich in hun eigen belangen te verdiepen en het kan dan ook niet zoo'n offer zijn, indien zij zich in de weinige vrije uren, die de grooter wordende kinderen thuis zijn, in werken in de problemen die hèn interes seeren. „Geen tijd", mag nooit een excuus zijn, want door dit mode-geworden gezegde, ma ken velen zich maar al te gemakkelijk van allerlei dingen af. De geheele verhouding kan door een wei nig toeschietelijkheid van de zijde der ou ders in vele gevallen in goede banen ge leid worden, zoodat de oudere jongens en Taque van zwart zomervilt met afhan gende voilette. Costume met zwart fluwee- len revers, kraag met zwarte broderie. Studio: Georges Saad. Inwerken in hun gedachten- gang is noodzakelijk. Leert hen begrijpen en geeft hen vrijheid. Iedere ouder komt vroeger of later tot de wetenschap, dat het ouderlijk huis hun kinderen niet meer in die mate trekt als voorheen. De kinderen krijgen hun eigen belangen en hun eigen vriendenkring en met een gevoel van weemoed constateeren zij, dat de opgroeiende en volwassen kin deren hun vrijen tijd liefst elders door brengen. Sommige ouders zijn de meening toege daan, dat zij, die toch altijd zoo nauw met hare kinderen verbonden zijn geweest, en zij zich van hun jeugd af zoovele opoffe ringen hebben getroost, zulks toch niet verdiend hebben! Het gevolg is, dat de moeder of soms ook de vader het feit, dat de oudere kinderen zoo weinig thuis zijn, gaan verwijten. Hier uit vloeit echter voort, dat de jonge men- schen nog meer van hun ouderlijk huis gaan vervreemden, hoe waar alles ook mo ge zijn, hetgeen vader of moeder over hun vele afwezigheid zeggen. Zij verontschuldi gen dit laatste doon te wijzen op het groo te verschil in opvatting omtrent verschil lende gezichtspunten tusschen beide gene raties en door het feit, dat de ouders hun inzichten niet willen begrijpen noch bil lijken. In vele gevallen kan men inderdaad zeg gen, dat de jeugd gelijk heeft, want wij allen hebben wel eens ouders ontmoet, die hun principes niet prijs willen geven en niet vatbaar zijn voor de overtuiging van anderen, zeker niet van jongeren. Jonge menschen, die nog aan den ingang van het leven staan, bezien alles met ge- meisjes zeer zeker gaarne hun vrijen tijd gedeeltelijk thuis doorbrengen, zij het een avond in de week of een Zondagavond. De ouders hunnerzijds zullen ook een aandeel moeten nemen in de gesprekken over sport en andere dingen, wanneer de kinderen hieraan enthousiast deelnemen. Zij zullen zich eveneens op de hoogte moeten houden van hun literatuur en alles wat hun be langstelling trekt, niet het minst zullen zij hun vrienden moeten leeren kennen en ook deze met een joviaal gebaar bij zich aan huis ontvangen. De jonge menschen zullen het ongetwijfeld op prijs stellen om met hun ouders en hun vrienden een boek te bespreken en zoodoende kan vaak een vruchtbare uitwisseling van gedachten plaats vinden. De jongeren leeren ongetwijfeld van de ouderen, doch menigmaal blijkt het, dat ook wij ons voordeel kunnen doen met de gezonde, frissche opvattingen der jeugd. Hoe gezellig kunnen de winteravonden op deze wijze worden doorgebracht en hoe- Men beweert wel eens, dat de vrou wen er nimmer zoo charmant uit zagen als de laat ste jaren, nu de mode er zoo in hooge mate toe bijdraagt, vlot en jeugdig te klee- den. Het zelfde is on getwijfeld ook van toepassing op de jongere generatie, die daarenboven nog de charme der jeugd heeft. Inderdaad brengt de mode ons ook ditmaal een veel zijdige keus, voor al ook vele des sins in imprimé's, die vaak niet drie of vier, doch meermalen uit et telijke kleuren zijn samengesteld. Men ziet zelfs mantels van be drukte zij, katoen, cretonne en chintz of effen zijde of katoenen weefsels dragen, terwijl be drukt zijden com plets en costumes up to date zijn voor de komende zomermaanden. Mantels kort en loshangend, doch ook lang en ge tailleerd met rits of geheel zonder sluiting, worden beide gedragen. Effen zijden man tels ziet men met bedrukte zijde ge voerd, terwijl nieuwe kantstof fen eveneens de aandacht vragen voor mantels, -costumes, japonnen en blouses. Aardig werken deze op kleurige of bedruk te japonnen en onderjurken. Inderdaad is er een verfrisschende geest, waar te nemen ten opzichte van kleuren en dessins der zomer en voorjaarsweefsels. Bij zeer vele ontwerpen, die de komen de maanden ons brengen is een tendenz waar te nemen, om de bolero zeer populair te maken, meermalen met breede, gedra peerde ceintuur en afhangende linten. Ve le bolero's, o.a. die, welke met een smal boord zijn afgewerkt en meermalen met één knoop aan hals of met een clips slui ten nemen meermalen de plaats in van manteltjes. De modellen der jonge meisjesjaponnen worden, althans voor bedrukte katoentjes zeer veel ontleend aan de Dirdl's, alhoe wel deze toch meermalen belangrijke wij zingen ondergaan. De ruime ingehaalde rokken, de korte pofmouwen en vierkante halsuitsnijding geven de grootste overeen komst. Zooals b.v. het linker model met het aansluitende lijfje, dat aan de rok gestikt is, waarvan de ruimte ingehaald of over platte plooien verdeeld wordt, die echter alleen tot over de heupen ingepeist wor den. Vlot en aardig kleedt ook het rechter jurkje met garneering aan hals en mouwen van strookjes of ruches. veel nader komen beide generaties op deze wijze tot elkander, dan wanneer steeds ge klaagd wordt over de uithuizigheid der jeugd, waaronder de stemming in huis in hooge mate lijdt. Wij allen vergeten maar al te vaak onze eigen jeugd en hoezeer wij ons ook aangetrokken gevoelen om onze avonden bij anderen door te brengen. Ieder mensch, hetzij oud of jong, haakt naar af wisseling en vrijheid. De gezelligheid, die de ouders aan hun kinderen en vrienden, in eigen huis ge ven, behoeft geenszins groote uitgaven met zich te brengen, zoodat ook dit bezwaar opgeheven wordt. De tijden leeren een ieder met bescheiden middelen rond te ko men en het veel versoberde leven kan niet anders dan een gunstigen invloed op het individu uitoefenen, omdat het zijn eischen leert beperken. TWEE JAPONNEN UIT ééN PATROON. Twee-in-een-patroon 3401. Prijs 30 cent plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Een effen japon van zijde of wol, die zeer gekleed is. Als garneering een corsage van bloemen in donkerder kleur. Ingeliaal- de ruimte op de schouders. De twee-baans rok is hoog opgeknipt aan voorzijde en heeft van zijnaad tot zijnaad een smal cein tuurtje. Driekwart lange ruime mouwen met smalle manchet afgewerkt. Ben. stof pl.m. 4 M. zijde van 1 M. breedte. Het bovenste model, dat van verschillen de bedrukte weefsels gemaakt kan worden, wordt volgens hetzelfde patroon geknipt met dit verschil, dat de hals met een piqué kraag wordt afgewerkt en dit model lange mouwen heeft. Als afwerking kan men tusschen halsuit snijding en verhoogde roklijn enkele nes- selgaatjes werken, waardoor een smal lint of koord gehaald wordt, Ben, stof pl.m. 4y2 M. van 90 c.M. Patronen in de maten 4652. Besteladres „Het Practisch Modeblad", postbus 36, Den Haag, giro 203203. Bij be stelling het verschuldigde bedrag in post zegels bijsluiten of opzenden per postwis sel of per giro. Patronen naar maat van elk gewenscht model f 0.90. ROODE ROZEN MET OLIE EN AZIJN. Een nieuwe salade. Amerika heeft een nieuwe groente ont dekt. Klaarblijkelijk konden de bloemen- kweekers in Californië hun roode rozen niet meer in voldoende hoeveelheden ver- koopen. Zij zochten derhalve een uitweg en vonden dezen in dehotelkeuken, in de eetzaal van eenige groote restaurants. Wanneer men namelijk rozen ontbladert, dan houdt men tenslotte de kelkbladen over, die even genietbaar zijn als andere kelkbladen onder bepaalde omstandighe den ook. Men stelde dus een onderzoek in en kookte eerst eens rozen en kruidde de ze tegelijkertijd zeer sterk. Het resultaat was zeer bevredigend. Maar de kleur had deze groente verloren. De gekookte rozen bladen zagen er zelfs onappetijtelijk uit. Derhalve trachtte men de kleur te bewa ren. Dat gelukt, indien men de rozen als salade serveert. Men mengt de bladen met wat olie en azijn resp. citroensap aan. De smaak moet naar beweerd wordt uitste kend zijn. En zoo vindt men op het oogen- blik in talrijke steden van Californië ro- zensalade op de spijskaarten van de res taurants staan. Daarover verheugen zich niet slechts de gasten, maar vooral ook de bloemenkweekers, die hun rozen nu zelfs in verwelkten toestand kunnen verkoopen.

De Soester | 1938 | | pagina 4