Radio-Centrale. De Nederlandecho Spoorwegen KOOKT ELECTRISCH „KWAK" J. Th. VOSKUILEN Plaatselijk Nieuws EERSTE SOESTER BEGRAFENIS-ONDERNEMING gaan steeds verder met het electri- flceeren van hun Spoorwegnet; zM doen dit niet uit een modegril, maar omdat zy overtuigd z\Jn van de goed- koopere exploitatie en op den koop toe zjjn ze van alle kolenstof en roet bevrUd. Volg hun voorbeeld en doe zoo veel mogelijk electrisch ZINDELIJK, GEMAKKELIJK en VOOKDEELIG Electro Technisch Installatie Bureau NIEUWE WEG 11, Soest, Tel. 2379 Het percentage in de kosten der werk verschaffing is tenslotte van 34 ver hoogd tot 45.8 wat een aardig succes was. Alles met elkaar kloppen deze cijfers en tegen dit voorstel is niets te doen. Voor de Woningbouw-tekorten blijft ook het Ryk tenslotte verantwoordelijk voor zijn deel. Critiek van den heer Thyssen. De heer Thijssen was en is niet tevreden en heeft nu niet tehuis alles rustig kun nen bekijken. Spr. had dit voorstel willen bezien post voor post mèt de primitieve be grooting. De vergelijking is nu zéér moei lijk en het spijt spr. zéér, dat hij geen af schrift thuis heeft ontvangen van dit zéér belangrijke concept-raadsbesluit. Op deze wijze gaan wij hoe langer hoe meer de put in met onze financiën. Spr. uit veel waardeering aan het adres van den heer Hospers, die eigenlijk als voorzitter in de finantieele commissie is opgetreden, want de wethouder liet hem doorloopend aan het woord. Onvoldoende ingelicht als spr. nu is, zal hij genood zaakt zyn tegen te stemmen. Wethouder Gasille acht dit een persoon lijk verwijt, dat zéér ongegrond is. De Raad heeft besloten geen begroo- tingswijzigingen rond te zenden en voor den heer Thijssen kon dan geen uitzonde ring worden gemaakt. De reden daarvoor was, dat de kosten daarvoor zoo hoog wa ren. Waar de heer Thijssen altijd zoo op de bres staat voor bezuinigingen, had spr. juist van hèm allerminst verwacht een streven, om de kosten zoo onnoodig op te drijven! Dat spr. niet de leiding in de finantieele commissie zou hebben behouden, doet vreemd aan; dat de heer Hospers daar in lichtingen heeft verstrekt had spr. veron dersteld, dat gewaardeerd zou worden in- plaats van becritiseerd. Op allerlei kleine futiliteiten gaat de heer Thijssen nu in met een sterk persoonlijken inslag en daarom is het spr. verder niet waard op al datge ne nog hier verder in te gaan. De andere leden der finantieele commissie denken hierover héél anders. De heer Endendyk wil ernstig protestee ren tegen de kleineerende woorden van den •heer Thijssen aan het adres van wethou der Gasille. Een massa vragen zijn in de Commissie zoo fijn uitgelegd door den heer Hospers, die daartoe steeds door den wet houder werd uitgenoodigd, dat dit hoog te waardeeren viel. Spr. is heel dankbaar, dat de voorzitter dier commissie de leiding zoo goed in handen had, dat op alle vragen een antwoord kon worden gegeven. Een uitvoerige deskundige behandeling in dé tails behoort altijd «tot het domein der ambtenaren, niet tot dat van een wethou der, die niet overal grondig in kan zitten. Het is minderwaardig van den heer Thijs sen om op deze wijze te ageeren. De heer Stroband herinnert eraan, dat in de financieele commissie indertijd is be sloten, dat de leden ervan steeds een ont- werp-gemeenteraadsbesluit in buitengewo ne gevallen zouden kunnen ontvangen; dit hier was ongetwijfeld zoo'n geval. De vraag van den heer Thijssen was dus zoo gek nog niet. De heer Nooder sluit zich volkomen aan bij de woorden van den heer Endendijk; het betreft hier eigenlijk meer stokpaard jes van den heer Thijssen, dan werkelijke gemeentelijke belangen. Alleen tégen te stemmen, is geen ma nier, dan moet de heer Thijssen een ander voorstel doen, doch dat laat hij na. De heer Thijssen wijst op het door den heer Stroband naar voren gebrachte. De burgemeester vraagt, of dat ook zoo in de commissie-vergadering naar voren is gebracht, hetgeen tenslotte blijkt niet te zijn geschied. De burgemeester consta teert dan dat feit en meent, dat het aan merkelijk beter zou zijn geweest, dat déér te bespreken, in plaats van voor het eerst hier. Een incidentje. Den heer Thyssen bevreemdt het niet, dat de heer Endendyk thans tegenover hem staat, dat volgt uit de historie, die voor den heer Endendijk in een zekere richting gaat De burgemeester acht het mogelijk, dat dit een bedekte en ontoelaatbare insinuatie is en verzoekt den heer Thyssen, óf die woorden in te trekken, óf ze nauwkeuriger te omschrijven. Spr. kan geen insinuaties dulden. De heer Thyssen herinnert aan de on- pleizierige ondervindingen met die motie in Mei van vorig jaar, toen de heer Enden dijk al kant en klaar een gestencilde mo tie had naar aanleiding van een betoog van den heer Gasille en daaruit concludeerde ik, aldus de heer Thijssen, uit welken hoek thans de wind waait by den heer Endendijk. Iets insinuueerends heeft spr. hiermede niet bedoeld. De heer Endendyk zegt, dat die motie toen noodig was om op te treden tegen een drijven van enkele raadsleden onder aan voering van den heer Thijssen; daaraan be hoorde paal en perk te worden gesteld en vandaar toen die motie; de heer Thyssen fungeerde daarby gelijk later bleek als de zondenbok en aanstichter. Spr. zal krachtens zijn richting steeds het gezag zoo lang steunen als het kan, mits dat niet in strijd met zyn principes komt. Dit heeft spr. consequent volgehouden, ondanks dik wijls groote persoonlijke bezwaren. Engelengeduld van den burgemeester. De burgemeester constateert, dat de Raad nu eens heeft kunnen zien, welk een engelengeduld spreker van zijn vacantie heeft medegebracht; doch dat is werkelijk niet onuitputtelijk en spr. hoopt, dat de heeren niet op die wijze zullen doorgaan met het op de proef te stellen. De heer Hiihorst vraagt naar de «baatbe lasting voor den Kolonieweg. De menschen, die daar nu den grond gratis voor wegver- breeding hebben afgestaan, worden thans voor 1.27 per strekkende Meter aange slagen, wat toch erg onbillijk is. Wethouder Gasille zegt, dat de Raad nu eenmaal tot die baatbelasting heeft beslo ten. Die moet dus worden uitgevoerd. Reeds thans ziet spr. voor de toekomst nog meer bezwaren komen, bijv. als er baatbe lasting gaat worden geheven voor een nieuw wegdek, een rioleering e.d. Daar is echter niets aan te doen. I Onder aanteekening voor den heer Thijs sen, dat deze geacht wordt tegen punt 4 a j te hebben gestemd, worden dan alle be- grootingswijziging z.h.st. aangenomen. 5. Voorstel tot het verleenen van een aanvullend crediet van 10.137.18 aan maatschappelijk hulpbetoon (No. 21-626). Het aanvullend crediet wordt verleend. Asch- en vuilnis ophaling. 6. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening op de heffing van rechten voor het ophalen van asch en vuilnis (No. 4777). De heer van den Berg vraagt, of men nu voor 5.ongelimiteerde hoeveelheden asch en vuilnis kan medegeven, wat wel eens een bezwaar zou kunnen opleveren. Wethouder Gasille meent, dat de maat van 1/10 M3 heel ruim is. Als men daar bóven gaat, bijv. als regel 4 of 5 bakken, moet men 5.betalen. Bij wagenvrach ten kan men afzonderlijk een regeling voor „diensten aan derden" treffen tegen apar te betaling volgens tarief. De bedoeling is tot 1/5 M3 voor 5.te gaan. Daarboven komen dan de „diensten aan derden" aan de orde. De heer Stroband wil in deze coulant doen handelen en geen 5.gaan eischen, in dien iemand eens één keer wat meer mee geeft, indien die anders alleen maar heel weinig medegeeft. Wethouder de Bruyn antwoordt, dat die fde betrouwbare^ Tijdmeter V. WEEDESTR. 8 Tel. 2458 Onze collectie Armbandhorloges is onovertroffen Alle uurwerken onder garantie. Nieuwste modellen HORLOGEBANOEN en RIEMEN. menschen dat dan maar beter moeten ver- deelen. De dienst zelf moet zooveel moge lijk hetzelfde ophalen, niet de eene keer niets en de volgende dubbel. Wethouder Gasille wijzigt dan hét tarief van 5.voor maximum 0.2 M3 en brengt dan nog eenige redac-ie-wijzigiingen aan. Ten slotte wordt dit aldus door den wet houder gewijzigde voorstel aangenomen met 11 tegen 3 stemmen. Tégen het gewij zigde voorstel stemden de heeren van de Ven, Hom en Hiihorst. De heer van den Berg vraagt nog naar de mogelijkheid om de verschuldigde be dragen in 2 termijnen te kunnen betalen, welke mogelijkheid zal worden onderzocht. 7. Vaststelling van een besluit om de wettelijk voorgeschreven medewerking be verleenen tot aanschaffing van 10 nieuwe schoolbanken, nieuwe gordijnen en nieuwe matten ten behoeve der R.K. U.L.O.- school (No. 5103). Aldus vastgesteld. 8. Voorstel tot het aangaan ©ener nieu we overeenkomst met de N.V. „Gekro" te Overschie inzake vernietiging van afge keurd vee en vleesch (No. 353). Aldus opnieuw aangegaan. 9. Voorstel tot wijziging van de veror deningen, betrekking hebbende op de on derscheidene vaste commissiën uit den Raad (No. 3333). De heer Zylstra vraagt of de commissie voor de werkverschaffing nog wel noodig is, daar er geen vergaderingen meer wor den gehouden. De voorzitter acht deze vraag thans ge heel buiten de orde, waarna de verordenin gen z.h.st. worden aangenomen. De Zomerhuisjes komen voorloopig niet aan de Paltz. 10. Vaststelling van een besluit tot wij ziging der Zomerhuisjesverordening (No. 4628). De voorzitter leest alle drie ingekomen requesten, voor deze aangelegenheid inge komen, voor, namelijk van Soest-Zuid, van de Provinciale Welstandscommissie en van de heeren Rinke Tolman en Ds. J. I. van Schaick, verzoekende allen dit voorstel niet aan te nemen, daar het natuurschoon in de punt tusschen de Berkenlaan en de bei de spoorlijnen daardoor ernstig zou wor den geschaad. Spr. kan ter geruststelling mededeelen, dat B. en W. naar aanleiding hiervan voor stellen om dit punt thans aan te houden, van de agenda af te voeren en voorloopig niet te behandelen,' dan nadat men zich daarover nader heeft beraden. B. en W. hebben gerust hun bestuurshart niet aan dit voorstel verpand. Ten aanzien van het adres van Soest- Zuid wil spr. echter wel even opmerken, dat men ook critisch moet zijn ten opzich te van zijn eigen handelingen. Dat er thans op het verkochte terrein aan het verlengde van de Middenlaan te Soestduinen niet één huis is gebouwd staat vast, doch de stel ling, dat dit ook niet zè.1 gebeuren, behoeft nader bewijs. Voor spr. staat dat lang niet vast. Deze opmerking getuigt echter wei nig van een wfya en vriendelijk beleid te genover het College van een plaatselijke vereenlging. 11. Vaststelling van een besluit inzake sluiting van de Spoorstraat ingevolge de Motor- en Rjjwielwet (No. 1535). De heer Endendyk gelooft, dat wielry- den in de richting naar het Station Soest- dyk toe toch wel een gevaar kan opleve ren als men aan het einde den straatweg oprijdt. De heer Nooder zou dan hierover het advies van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. willen inwinnen, dan hebben die ook eens wat te doen. Den voorzitter komt dit wel wat zwaar wichtig voor. Wethouder de Bruyn acht het gevaar op den hoek van den straatweg bij het sta tion gerust niet groot. Het voorstel wordt dan z.h.st. aanvaard onder aanteekening voor den heer Einden- dijk, dat hij er tegen is. 12. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan N. C. van den Berg als fit ter by het gasbedrijf (No. 1554). Het ontslag wordt verleend. 13. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen, t.w. a. tot het in eigendom overnemen van strooken gronds, gelegen aan den Verleng de Postweg, van F. Weys en H. v. Ooste rum, (No. 5104). b. tot het in eigendom overnemen van een strook gronds, gelegen aan de Vrede hofstraat van C. P. Hogestyn (No. 5032). c. tot verhuur van grond aan W. van Breukelen (No. 2706). d. tot intrekking van het raadsbesluit dd. 21 Maart 1938, le afd. No. 4867, be treffende o.a. verkoop van grond aan D. van Amersfoort en tot verkoop van grond aan genoemden persoon (No. 4867). De vier besluiten worden vastgesteld. 14. Behandeling van belastingreclames. Aangehouden tot de geheime raadsver gadering. 15. Voorstel tot opnieuw-vaststelling van een verordening regelende het toezicht op tapperyen, logementen en dergelijke, alsmede op de publieke vermakelijkheden (No. 4114). Opnieuw vastgesteld onder schrapping van de sluiting der café's op dagen van ge- J heele of gedeeltelijke mobilisatie of demo bilisatie. 16. Vaststelling van een besluit tot het in eigendom overnemen van strooken gronds voor verbreeding der Burgemeester Grothestraat (No. 2308). Conform voorstel vastgesteld. Medewerking aan het Openlucht theater. 17. Behandeling van een adres van de Vereenigingen Soest Vooruit en Soest Zuid verzoekende mede te werken tot het in particuliere werkverschaffings stichten van een openluchttheater alsmede aan deze het daarvoor benoodigde terrein te verhuren met voorstel van B. en W. de gevraagde medewerking te verleenen (No. 4043). De heer Endendyk verzoekt als voor waarde nog op te nemen, dat B. en W. goedkeuring moeten verleenen voor de op- voering van ellcrstuk. De burgemeester heeft naast zijn toe- j zicht daarop wel bezwaar tegen nog ander toezicht. I De heer Nooder vraagt, waarom de Ned. Heide Mij. en niet het Staatsboschbeheer 1 den aanleg zal verzorgen. Waar vast staat, dat het voor allerlei doeleinden zal kun nen worden verhuurd, stelt spr. voor in de voorwaarden op te nemen, dat het alleen mag worden verhuurd voor cultureele doeleinden en dat geen enkele richting daarbij wordt uitgesloten, voor zoover zulks niet in strijd met de algemeene wet- ten en plaatselijke verordeningen is. Wethouder Gasille zegt, dat Staatsbosch beheer dit soort werken niet onderneemt. De betreffende post op de begrooting moet thans echter worden verhoogd. De gemeen te draagt 85 van de kosten der loonen. Voor de gemeente zelf is een bedrag van 3400.te voteeren, wat echter gevonden kan worden door overschrijving van den eenen post op den anderen. De voorzitter wil het door den heer Noo der aangevoerde met de vereenigingen be spreken, die natuurlijk ook een zeker zeg gingschap hebben, nu ze huren. Wethouder Gasille begrijpt, wat de heer Nooder bedoelt; het terrein leent zich ook goed voor vergaderingen, concoursen e.d. en het vragen van de noodige neutraliteit by de verhuur is begrijpelijk. De heer Nooder zou tegen het houden van groote meetings daar zijn, doch wil geen enkele richting uitsluitend van een huur, indien zij cultureele doeleinden na streeft. Het voorstel wordt dan aanvaard, waar na aan de orde is de RONDVRAAG. Ruim 13.000.- mindere belasting opbrengst. Wethouder Gasille stelt voor de 13.400.- mindere belastingopbrengst wegens her- schattdng der raming te dekken door: a. een hoogere opbrengst der grondbe lasting van 2258. b. dit voor de opcenten daarop 952.86 Totaal 3210.86 De opcenten op de grondbelasting geven een verhoogde opbrengst van 5304. 1133.55 terwijl verder nog een ver hoogde opbrengst is aan te nemen van totaal dus 6437.55 Aan gewetensgeld wordt méér ontvangen 1250. Er moet aan den huidigen verkeerden toe stand daar onmiddellijk een eind gemaakt worden. Er komen nu waterclosets, waar voor de kosten aan arb.loonen en materia len bedragen 500.Dit kan worden ver antwoord zonder een nieuw crediet. De voorzitter vraagt thans machtiging tot deze uitgave. De heer Nooder acht dit productief werk. Er is nu verschil tusschen belooning der timmerlieden en der loodgieters, wat maar naijver geeft. De loodgieters werkten wèl in produuctieven arbeid, de timmerlie den helaas niet. De heer van de Ven meent te weten, dat de inrichtingen er al staan, hetgeen de burgemeester niet weet. Het voorstel woidt dan aangenomen. De heer Hom spreekt over de loonen bij „Ons Belang". Daar zijn de contractloonen niet betaald, doch wordt nu bijbetaald tot 33 cent per uur. Groote concurrentie voor de Soester patroons is het gevolg. De voorzitter zal dit punt onverwijld in onderzoek nemen. De heer Nooder heeft het over de Ba tenburglaan, waar zand, grint en leem worden gebracht. Er is twijfel, of deze wij ze van verbetering wel zal geven. De Verlengde Postweg moet ook behoor lijk onderhouden worden, evenals de Kamp weg, die thans zoo druk begaan wordt, doordat de helft van het contingent der L.V.A. thans in het kamp aan het einde van den weg ondergebracht is. De rechterkant van het z.g. fietspad geeft ook groote gevaren daar en het fiet sen daar zal moeten worden verboden. De heer van de Ven wijst op de slechte staat van de trottoirs aan den Verlengde Kolonieweg en de Prins Bernhardlaan reeds na enkele jaren. Verder ondersteunt spr. de opmerkingen van den heer Hom. De Kampweg roept spr. ook in herinne ring terug. De heer Thyssen wijst op een reeds in gediend 'voorstel tot verbetering van den Kampweg van enkele raadsleden en vraagt nog eens aandacht daarvoor. Voorts wijst spr. op Soesterdal te Soestei berg, waar W.C.'s en urinoirs zijn gebouwd. Spreker vraagt, of dat gebouwtje daar nu wel in den geest is van het bewuste raadsbe sluit De heei' Zylstra klaagt over een terrein aan de Emmalaan. waarop allerlei afval gedeponeerd wordt en vraagt op grond van de politieverordening daartegen op te treden. De heer Endendijk bepleit het besproeien van den Soester Engweg. De heer Hiihorst wenscht, dat zijn vra gen over „Ons Belang" in de vorige ver gadering gesteld, schriftelijk beantwoord zullen worden; dat lijkt spr. ten zeerste geboden. Te ongeveer 5 uur wordt de vergadering dan gesloten om over te gaan in geheime vergadering ter behandeling van de belas tingreclames. WOENSDAG 22 JUNI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.50 Brussel Ned.; 2.20 Keulen; 3.10 Droit wich; 4.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 London Reg.; 7.00 Rad. Centrale Soest- dijk; 8.00 Droitwich; 9.20 Keulen; 10.20 Droitwich; 11.05 London Reg.; 11.20 Droit wich. DONDERDAG 23 JUNI. 9.30 Diversen; 11.25 Droitwich; 11.40 London Reg.; 12.50 Brussel Ned.; 2.20 London Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Droitwich; 6.20 London Reg.; 7.00 Rad. Cenr. Soest dijk;.. 8.00 Keulen. VRIJDAG 24 JUNI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 11.45 Diversen; 1.20 Brussel Ned.; 2.20 London Reg.; 4.20 Droitwich; 5.20 Brussel Fr.; '6.20 London Reg.; 7.00 Rad. Centr. Soest- dijk; 8.00 Droitwich; 9.20 London Reg.; 9.55 Droitwich. ZATERDAG 25 JUNI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 1.05 Brussel Ned.; 1.55 Droitwich; 2.35 Keu len; 3.35 Droitwich; 4.20 Keulen; 6.20 Lon den Reg.; 7.00 Rad. Centr. Soestdijk; 8.00 Keulen; 10.20 Brussel Ned.; 10.55 Keulen. Wijzigingen voorbehouden. HET CIRCUS BOUGLIONE. Op Zaterdag 25 en Zondag 26 Juni zal het wereldbekende en vermaarde Circus der 4 Gebroeders Bouglione, het Fransche Barnum, eenige voorstellingen geven op het Lunapai k-terrein te Hoogland, vlak bij Amersfoort. Dit circus, dat thans voor de eerste maal in Nederland is, is een der grootste ter wereld en een bezoek over waard. De entreeprijzen zijn laag gesteld, terwijl tijdig plaatsbespreken aanbeveling verdient. De plaats, waar het Circus staat is aan den Hoogeweg te Amersfoort, den kant van Hoogland op, net even over de ge meentegrens van Hoogland, waar nog al eens meerdere circussen hebben gestaan en Lunaparken zijn geëxploiteerd. UIT EEN RIJDENDE TREIN' GESTAPT. SPREEKUUR WETHOUDER DE BRUYN. Vrijdagavond, toen de trein vanuit Utrecht reeds weder vanaf Soestdijk was vertrokken, bemerkte Mej. S., wonende al hier, dat zij vergeten had tijdig uit te stap pen. Zij deed dat alsnog van de reeds rij dende trein met tot gevolg, dat zij kwam te vallen en op den spoorweg terecht kwam. Wonder boven wonder verkreeg zij daarby geen belangrijk lichamelijk letsel. Met eenige ontvellingen en schaafwonden, die door Dr. de Vos werden behandeld, is zij naar haar woning- alhier vervoerd. Daar aangekomen bleek, dat haar huis sleutel onder de wielen van de trein had 1 gelegen en geheel plat was geworden, zoo- dat er een smid aan te pas moest komen, om de deur te openen. i VAN DE FIETS GEVALLEN. De wethouder voor Gemeente Werken, D. A. de Bruyn is wegens niet-aanwezig heid in de gemeente verhinderd op a.s. Maandag 27 Juni spreekuur te houden. KWAADAARDIGE HOND. Vrijdagmiddag viel een, blijkbaar toch niet goed gedresseerde hond van Mevr. K. voorbijgangers aan in de buurt van De Vrijdagmiddag viel de slagersknecht J. van G., uit Baarn, die met een half varken j op zijn fiets het hek van de Centr. Slacht- plaats wilde uitrijden, van zijn fiets, daar hij zijn evenwicht niet meer kon bewaren. Hij kwam nog al, slecht terecht en werd bewusteloos. Dr. Rupert bracht den man weer bij, die een lichte hersenschudding had gekregen. Per ziekenauto van de E.H. B.O. werd hij later naar zijn ouderlijke woning vervoerd. GEGUND. Aan den laagsten inschrijver, den heer Paltz. Tegen haar werd proces verbaal op- C. A. van Hengstum, is het werk gegund gemaakt wegens het niet voldoende zorg van de te verplaatsen hekwerken aan de dragen voor het onschadelijk houden van Burgemeester Grothestraat te Soestdijk, een onder haar hoede staand dier. voor de som van 552.15 in massa. VERBODEN BILJETTEN AAN TE PLAKKEN. Tegen een Roemeen is door de politie proces verbaal opgemaakt wegens het plak ken van reclamebiljetten op de palen, die het electrisch lichtnet dragen, zonder daartoe vergunning te hebben. Het betrof hier reclamebiljetten voor een circus. CIRCUS BALDINI. Gecombineerde RING VERGADERING van de Jongemannen Vereeniging der ring de Geldersche Vallei. Onder verwijzing naar een in dit nummer voorkomende advertentie wijzen wij er nog even op, dat het Circus Baldini op Woens dag 22 en Donderdag 23 Juni a.s. eenige voorstellingen geeft op het terrein naast het perceel van den heer van Hengstum. De entreeprijs is zeer laag gesteld en Prof. Baldini laat de meest sensationeele goo cheltoeren zien naast veel luchtacrobatiek. OPLICHTER AANGEHOUDEN. Vrijdagavond tegen 10 uur werd kennis gegeven, dat te Soesterberg had rondge doold een oplichter, die daar allerlei had gekocht, verteeringen had gemaakt zonder te betalen en zelfs rondjes had weggege ven en met taxi's had gereden, doch steeds voor het einde op slinksohe wijze door een achterdeur of zoo met de stille trom ver trok, zijn schuld achterlatende. Hy «werd te Soest aangehouden en in arrest gesteld. Het bleek te zijn zekere M. G. P., oud nog slechts 21 jaar, woonachtig te Tilburg, die den volgenden dag naar Utrecht werd overgebracht, alwaar hij is ingesloten. BOTSING. Totaal Generaal, méér 10898.41 Lager wordt de hoofdsom der Personeele Belasting met 1400. De opcenten worden lager 12000. Totaal Generaal, minder 13400. Aan rente en provisie kan voor de Kas- geldleening worden bespaard een 2000.-, zoodat ondanks deze lagere raming ten- slotte de post onvoorziene uitgaven slechts 1 behoeft te worden verminderd met 502.63. Aldus wordt goedgevonden te besluiten. I Betere W.C.'s op het Kampeerterrein. Verder is aan de Wethouders bij een rondgang door de bosschen gebleken, dat nieuwe W.C.'s óp het kampeerterrein strikt noodig zjjn daar de bestaande gelegenheden spotten met alle redelijk te stellen eischen. Zaterdagmorgen tegen 11 uur had op de Soesterbergschestraat een botsing plaats tusschen eenige wielrijders, doordat twee I hunner naast elkander bleven rijden, ook toen een tegenligger naderde, voor wien 1 toen ongenoegzaam plaats om te passeeren over bleef. Tegen dengeen, die had moeten i uitwijken en achter gaan rijden, R. uit Am sterdam, werd proces verbaal opgemaakt. Donderdagavond om 8 uur werd op de Ernst Sillimhoeve, het welbekende Buiten huis van het Ned. Jongel. Verbond een ge combineerde ringvergadering gehouden voor de jongemannen- en meisjesvereeni- ging van de Ring Geldersche Vallei. Deze samenkomst ging uit van het Ringbe- stuur G. V. onderafdeeling van het Nederl. Jongelings Verbond te Amsterdam. Tegen woordig waren de afd. Soest, Baarn, Amersfoort, Hoogland, Soestert>erg en I Leusden. Deze bijeenkomst stond onder leiding van den praeses, den heer A. Lui- ben, tevens voorzitter van de plaatselijke afd. der C.J.M.V. „Samuël". De vergade ring werd geopend met het zingen van lied 145 uit den zangbundel van het N.J.V. Vervolgens werd voorgelezen uit de H. Schrift 1 Cor. 7 1-17, waarna hij in ge bed voorging. Vervolgens richtte spreker woorden van welkom tot de afd., het was hem tot groote blijdschap, dat de weersge steldheid medewerkt, vandaar dan ook de groote belangstelling. In het byzonder roept spr. het welkom toe aan den heer de Vries, godsdienstonderwijzer te Soester berg, verder hoopt spr., dat allen een ge- zegenden avond zullen hebben. Vervolgens kreeg de spr. het woord voor zijn onderwerp, de heilige echt in het hu- welijksleven. Spr. stelt voorop, dat het hu- welijk 'n Instelling Gods is, tot zijn vervol- 1 making. Spr. betreurt het, dat vele jon gemannen het huwelijk mijden, en laat ver volgens zien wat er alzoo in het huwelijks leven voorkomt. Nadat enkele vragen waren gesteld, bracht de praeses dank aan den inleider. In de pauze werden lootjes verkocht voor de tombola, bestaande uit pakjes Stertabak, reepen chocolade, schemer lamp, etc. Na de verloting werd de avond besloten met een kort slotwoord en dank gebed. De eere-voorzitter ds. P. Veen uit Utrecht, kwam ook nog even om het hoekje kijken. OPGERICHT 1899 Fa I. C Haks Di. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor: Heuvelweg. 18 BEGRAFENISSEN - TRANSPORTEN - CREMATIES Al'T Zal flink* auto stopt der I stuui moge gebn der In den I den voor! links op e< weg sterk linke doeni onvei den aank ren, pend geen proce auto In en of inwor vanui een Bliek werd ontvr den t Een gabar nen. S( We op eei bare daan rijdstt beken ditma spoon identi De van d ge vort we w< riënbu tendet Thans hande Ree beteri: een rv met l

De Soester | 1938 | | pagina 2