feentea] IF. TOBGTT I Burgerlijke Stand Plaatselijk Nieuwsü Soesterberg N.V. DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT Verstrekt credieten ook B O U WC R E Dl ETEN Neemt gelden a deposito Agent: de Heer E. HART0G J. Th. VOSKUILEN Predikbeurten 2>r (Vervolg van pag. 1) ke zich bij de meeste toekomstige mid denstanders ook voordoet. Het 2 jaren sa mengaan met jongelui van kantoor en ad ministratie zal bovendien aan een veelzij- cliger ontwikkeling en blikverruiming der aanstaande middenstanders ten goede ko men, zooals ook de jongelui van de han delsavondschool, die op kantoren werk zaam zijn, door dien omgang op school met jongeluiu, die het bedrijfsleven in an dere functie ingaan of zijn ingegaan, be ter algemeen gevormd zullen worden. De Kamer spreekt de hoop uit, dat het instituut der handelsscholen en in dit ge val met name dat der handelsavondscho len mede door Uwe medewerking zal bla ken, op doelmatige wijze in de behoefte van nieuw middenstandsonderwijs te kunnen voorzien. van 16—22 Juni 1938. GEBORENEvertje Dina, d. van J. v. d. Kuil en H. Vonk, Schoolstraat 20d; Ger- rit, zoon van G. Mulder en H. Morren, Bak- kersweg 10; Marius Bertus Antonius, z. van H. J. Vos en G. v. d. Bosch, L. Brink- weg 8; Engelbert Marinus, z. van D. Mo raal en J. P. den Tonkelaar, Buntweg 6; Antonia Johanna, d. van P. A. Hilhorst en C. v. d. Bremer, Kerkpad Z.Z. 27; Gerar- dus Hendrikus, z. van Th. v. Putten en W. J. Blom, L. Brinkweg 54; Jannetje, d. van G. Mastenbroek en T. de Ruiter, Hartweg 24. ONDERTROUWD: K. Klimmert, 27 jr., machinist koopvaardij, A'dam en M. M. Roelands, 25 jaar, Kon.laan 15; R. Ooster beek, 23 jaar, bakker, Oude Grachtje 11 en J. Boers, 22 jaar, Hilversum; E. H. Kaats, 24 jaar, sigarenmaker, Nieuwstraat 72 en G. Charmant, 21 jaar, Steenhoffstr. 69; J. A. G. Warmer, 27 jaar, bouwkun dige, Schoolstraat 20a en J. v. Oss, 25 jr., Amsterdam. Haag, v. Beverninkstraat 25; F. Sas van Luchtvaartafd. n. Naarden, H. v. Eycken- straat 8; L. Dönszelmann van Banning- straat 53 naar Ambt Hardenberg, Kloos terhaar; J. v. d. Spaa van Banningstraat 80 naar A'foort, Leusderweg 302; E. M. Scholtens van Steenhoffstraat 71 n. Am sterdam, Bilderdijkstraat 17huis; J. H. Sevink van Dorresteinweg 34 naar Drieb.- Rijsenburg, Traay 234; Wed. E. H. de Gelder-Enters van Steenhoffstraat 15a n Utrecht, Maliebaan 78b. Verhuizingen binnen de gemeente van 1622 Juni 1938. P. A. Dievenbach, met vr., van Soester bergschestraat 99 naar Vosseveldlaan 38 J. van Arkel van Schrikslaan 41 n. Krom meweg 17; Wed. A. Schaaf-Smit, met van Den Blieklaan 30 naar Soesterb.str! 50; R. Veen, met vr., van KI. Engendaal weg 11 naar Den Blieklaan 30; J. P. Velt- huyse, met vr., - van Soesterb.straat 133a naar Klaarwaterw. 87; G. Blok v. d. Velden van K. Hartweg 8 naar le Weteringpad 2, J. L. Weglau, met gez., van Schrikslaan 31 naar Spoorstraat 7; Wed. M. Smid-Ca- semier, met k., van Hartweg 14b n. 20a J. Linzel van Kerkpad N.Z. 18 n. Lucht vaartafd.; F. de Boo van O. Tempellaan 2 naar Postweg 4/; B. C. v. d. Breemer van Birktstraat 81 naar Beukenlaan 31a; M. v. d. Spaa, met gez., van Dijkhuisstraat 19 naar Sinnemaplein 16; A. B. Overgooi- met vr., van Vredehofstraat 1 n. O. Utr. weg 5; B. Oldenhof, met gez., van v. Maa renstraat 21 naar 19. COLLECTE ZONNESTRAAL. GEHUWD: geen. OVERLEDEN: Neeltje Slot, 70 geh. met A. Radstok, Hartweg 2a. jaar, Vestiging van 1622 Juni 1938. H. van Winzum, met gez., van Mijdrecht naar Soesterb.straat 29; E. J. H. Riedweg van Rotterdam naar Talmalaan 11a; C. J. van Dorth, met gez., van Hilversum naar Gallenk. Pelsweg 7a; J. C. Muelink, inw., van Amsterdam naar Dorresteinweg 39; N. H. Veltman, inw., van Baarn naar Nieu- weweg 3; M. Skrypczak, inw., van Baarn naar Nieuweweg 4a; H. M. Goldstein van Lochem naar v. Beuningenlaan 8; A. A. C. de Mooy, inw., van Bussum naar Kon.laan 6; G. Adams, met gez., van Hoogland n. P. Potterlaan 10; G. Blonk, inw., van Wil- leskop naar Luchtvaartafd.; Th. C. van Seist, met gez., van Amsterdam n. Nieuw straat 78; J. J. Kemperman, inw., van Ar- cen en Velden naar v. Maarenstraat 20; A. A. P. J. v. d. Heyden met vr., van. Utrecht naar Lt. Koppenlaan 21; P. H. v. Nieuwburg van Haarl.meer n. Heuvelweg 37a; A. Th. J. v. Uhm, inw., van Zutphen naar Braamweg 77; M. H. Weber, inw., AUTOMATISCH TELEFOON VERKEER. Wegens indienststelling op Dinsdag 28 Juni a.s. te 13.30 uur van de automati sche telefooncejitralen te Broek in Water land, Upendam en Oostzaan, zullen de aan geslotenen dezer netten nadien automa tisch bereikbaar zijn voor de aangeslote nen van het Gemeentelijk net Amsterdam en van de geautomatiseerde Rijksnetten in de Telefoondistricten Amsterdam, Alk maar, Haarlem en Utrecht, door het kie zen resp. van 'de kengetallen K 903, K 902 en K. 984. WERK MAAKT STERK. Bnrgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GEDIPL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgen; recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES- van Venlo naar Luchtv.afd.; J. Jansen van Amersfoort naar Kerkpad Z.Z. 22c; H. v. Est, inw., van Utrecht naar Heideweg 70; Th. J. Vonk, met gez., van Utrecht naar Verl. Postweg 2; M. A. de Bree, met gez., van Utrecht naar Andriessestraat 2; H. Gerards, inw., van Utrecht naar Nieuwe weg 43; A. v. d. Vlerk, inw., van Vreeswijk naar Burg. Grothestraat 8; M. J. v. Duin, inw., van Zierikzee n. Luchtv.afd.; D. Mik, inw., van Borger naar Luchtv.afd.; W. P. Smits, inw., van Amersfoort naar Lucht vaartafd.; A. M. Stork van Utrecht naar Emmal. 4; Mr. A.H.I. M. Kampmeyer, met gez., van Naarden naar Vredehofstraat 16; A. N. Braakenburg, inw., van Zwolle naar Luchtvaartafd.; H. Bloemink, mot gezin, van Boskoop naar Middelwijkstraat 60; P. A. Middelman van Amersfoort n. Gallenk. Pelsweg 18; H. Brandsma van Franeker naar Luchtvaartafd.; K. Schweig van Arnhem n. Amersf.straat 120a; J. M. Engelke, met vr., van Amsterdam naar Vosseveldlaan 16. Vertrek van 1622 Juni 1938. N. C. v. d. Berg van L. Brinkweg 46 n. Alkmaar, Rochdalestraat 9; B. de Beer van L. Brinkweg 15 naar den Haag, R.K. Ziekenhuis, Westeinde; J. Bakker met vr. van Kerkpad Z.Z. 25 n. Amsterdam, Oos terpark 72; W. de Vos, met vr., id.; Wed. J. Veltman-Hooglandt, met k., van Beu kenlaan 31a n. A'foort, Dollardstraat 144; E. Hooglandt id.; Th. Wendriks van Birkt straat 43 naar A'dam, Weesperzijde 109A; N. Smit van v. Weedestraat 38 naar Baarn, Dalweg 21; C. van Tricht, met vr., van Dorresteinweg 27 naar Eindhoven, H. de Keyserlaan 42; H. J. v. d. Spaa van Dijk huisstraat 19 n. A'foort, Leusderweg 302; J. G. F. Kooy van Soesterb.straat 17 n. N. Indië, Balik Papan; P. v. d. Putten, m. gez., van Braamweg 93 naar Den Haag, Egelantierstraat 2c; G. Koopman van Braamweg 80 naar H'sum, Achterom 185; A. Willig-Vet, met k., van Steenhoffstraat 27 naar Enkhuizen, Westerstraat 185; A. P. v. Staveren van Soesterb.straat 125 n. R'dam, Aegidiusstraat 178; G. Soeters van Kerkpad Z.Z. 55 naar R'dam, Baan 130 8; Wed. G. G. Reulen-v. d. Broek van Ko- ninginnelaan 93 naar Utrecht, Bremstraat 44; R. Boerma, met gez., van Verl. Tal malaan 11a naar Arnhem, Breitnerstraat 90; L. Rein van Soesterb.straat 16 n. De venter, L. Bisschopsstraat 4; J. G. J. v. d. Goor van Lt. Koppenlaan 14 naar A'foort, Leusderweg 177; S. Th. M. de Meulemees- ter van Anna Paulownalaan 11 naar Den De „Centrale voor Werkloozenzorg" ge sticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor practisch Christendom, die in de achterliggende crisisjaren, dank zij den steun welke zij van breede lagen der be volking (ook uit Soest) mocht ondervin den, reeds ongeveer 10.000 jonge werkloo- zen nieuwen levensmoed heeft geschonken, organiseert weer een groote collecte-actie. De Centrale richt zich opnieuw tot het Ned. volk met de bede, haar wederom in staat te stellen, haar werk ter bestrijding van de nadeelige pnoreele gevolgen der werkloosheid voort te zetten. Daarvoor zal ook dit jaar een bedrag van 100.000.- noodig zijn; reeds konden op negen centra le punten van ons land werkkampen wor den geopend, en zyn er in 1937 4618 werk- looze jongens gedurende 173000 mankamp dagen, in de negen werkkampen geweest. Voorts werden in het Internaat voor huis houdelijke beroepen te Haarlem, dat ook van de „Centrale" uitgaat, 120 meisjes op geleid. Bovendien werd de opbrengst der collecte gebezigd voor steun van de korte werkkampen uitgaande van de „Ned. Chr. Studenten-Vereen.", van het „Ned. Jongel. Verbond", en de „Vrijz. Chr. Jeugdbewe ging", ook werden eenige vacantiekampen voor vrouwen van werkloozen georgani seerd, en konden eenige vacantiekampen gehouden worden voor de Chr. georgani seerde werkloozen, leden vanghet Christel. Nat. Vakverbond. Voor dit werk werd de honderd duizend gulden gebruikt. Waar nu ook in Soest in de le week van Juli een collecte voor dit doel zal worden gehouden en een beroep zal worden gedaan op uwe offervaardig heid, onder de leuze „Werk maakt sterk", om dit mooie en zoo noodzakelijk werk te steunen, daar rekent het comité op uwe hulp. Stelt onze jonge mede christenen, ook onze jonge Soesters, niet te leur, want ook hen geldt dit werk, de werkkampen staan ook open voor de Soester jeugdige werkloozen, die er zeker toch ook wel zijn, al hebben zij zich tot heden niet aange meld; laat men zich toch niet door vrees laten weerhouden; (heusch de werkkam pen zijn geen concentratiekampen, waar men als in gevangenschap verkeert, het is er ver vandaan. Na het verrichten van li- chamelijken arbeid, is er volop te genieten van allerlei ontspanning bij sport en spel, zang en muziek, terwijl ook de geestelijke leiding in goede handen is, overal heerscht een prettige kameraadschappelijke geest. Ouders van jeugdige werkloozen, wekt uw jongens op zich aan te melden voor het kampwerk. De voorzitter en de secretaris van het comité alhier zijn gaarne bereid aan jeugdige werkloozen van Protestant- schen huize de gewenschte inlichtingen te verschaffen. Het comité alhier bestaat uit de Hee- ren: Ds. J. I. van Schaick, Voorzitter. A. v. d. Plas, Steenhoffstraat 31, Secr. J. van Schaik, Penningmeester. Postrekening No. 134908. A. G. den Besten, Beetzlaan 18b. M. van Veeren, Lindenlaan 4c. T. Muit, Ringweg 2, terwijl deze arbeid ten zeerste wordt aan bevolen door: H. J. Gasille, Wethouder, loco-Burgem. D. A. de Bruyn, Wethouder. M. Hornsveld, lid v. d. Raad. Ds. E. Groeneveld, Ned. Herv. Pred. Ds. S. Wouters, Geref. Pred. A. O. Dammers, Notaris. W. van der Velden, Aannemer. J. C. Swager. Dr. P. Donker. Dr. P. G. de Vos. Dr. Th. Veldhuyzen van Zanten. Mevr. Beversen. Mevr. Beckeringh. De collectanten worden verzocht Vrijdag avond (dus hedenavond) 24 Juni tusschen 8 en 9 uur, de bus, armband, speldjeskus sen en legitimatiebewijs af te halen bij den heer J. W. Quelle, Torenstraat 13. Een paar wijken zijn nog onbezet. Wie meldt zich nog aan? Met nadruk wordt nog medegedeeld, dat collectanten in geenerlei vorm eenige belooning ontvangen. Snauwt ze dus niet af. Als U gewend bent, niets, aan wie dan ook, te geven, neemt dan de beleefdheidsvorm in acht en zegt: dank U. Gelukkig ervaren de col lectanten meer: als 't U belieft en dan zegt de collectant, namen s een armen stakker, hunkerend naar herstel: dank U. Het kan dus op twee manieren gezegd worden. P.T.T.-DIENST OP 29 JUNI A.S. In verband met den verjaardag van Z.K.H. Prins Bemhard zal het Postkan toor op 29 Juni, voorzoover den postdienst betreft, geopend zijn voor het publiek van 812 uur. Girostortingen worden dien dag niet aangenomen. Voor den telegraafdienst is het kantoor normaal geopend. De laatste briefpostbestelling zal niet worden uitgevoerd. 25 JAAR MILITAIRE LUCHTVAART. VOETBALTOURNOOI UITSTEKEND GESLAAGD. Ook de 3de Luchtvaart-Compagnie winnaar van de verliezersronde. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW". Uitslag van de gehouden wedvluchten vanaf Compiègne, afstand 353 K.M. De duiven werden Zondagmorgen gelost te 7 uur, met Z.W.-wind. Aankomst le duif 11 uur 23 min. 52 sec., laatste of 29e duif om 12 uur 5 minuten 4 sec. Gaasbeek 1; R. Stalenhoef 2—28; A. Janssen 320; R. Floor 42629; F. C. Schimmel 59; A. de Rooy 6; A. A. Dor- resteijn 7—8—11—14—15—16; Sj. Rijksen 101229; A. Rommers 13; H. Schouten 17; H. Gorissen 18; G. v. Dijssel 21; H. Smit 22; C. Karstens 23—24—25; A. Rijk sen 27; G. Haks 30. POSTDUIVENVEREENIGING „DE VRIENDSCHAP". De uitslag van de op 19 Juni gehouden wedvlucht, vanaf Beaune (Fr.), afstand 576 K.M., gelost te 6 uur 40, met deelna me van 80 vogels, is als volgt: H. van Sitter 1; W. Nieuwenhuis 239 11; G. Sukel 4; J. Pot 56121319 20—23—25—26—27; G. Teeken 7; H. Pohl- man 817; B. v. d. Linden 101418 24; W. Roest 15; J. Mulders 162122. Aankomst le duif 3 uur 17 min. 9 sec. Aankomst 27e duif 4 uur 52 min. 40 sec. TELEFOONNET SOEST. Nieuwe aansluitingen. No. 2126 Beusekom, J. A. van, Pr. Bernhard laan, 60, Soestdijk. 5 Drost, van Wely, A. J. E. J., So phialaan 18, Soestdijk. 2096 Groeneweg, L. G. J., de Genestet- laan 3b. L Hassel, Bruno, Ing., Stadhouders laan 46. I Kampmeyer, Mr. A. H. U. M., ad vocaat en procureur, Vredehofstr. 16, Soestdijk. 2095 Kinderhuis Statum, Eigendomw. 98 2106 Leertouwer, C. J. W., Electrotechn, werktuigkundige, Molenstraat 61. 2127 Oldigs-Schneider, G. E., Emmal. 14. 2223 Rijkspolitie, C. Tesink, distr. comm. Rijksveldwacht in Alg. dienst, Vre dehofstraat 18. 5 Schuylenburg, G. C., Auto-expert, Regentesselaan 6. 2073 Sikman, Th., Verl. Talmalaan 11. 2156 Soester Natuurbad, Banningstraat. Vervallen aansluitingen. Bijyterse, A., Directeur Post- en Te legraafkantoor, Prinses Julianal. 74. Dorland, N., dir. N.V. Handelmij in Roerende en onroerende goederen. Eemland en Gooi, Paulus Potterlaan 28, Soestdijk. 2939 HaverhoekHarm, R., Homocopa- ische geneesmiddelen, Middelwrjk- straat 32. 2702 Kochheim, R. A., Beetzlaan 34. 2053 Metz, Mevr. de Wed., R., Stadhou derslaan 36. Modderman, Dr. R. S. Tjaden, Hart manlaan 11. 2791 Morren, A., Emmalaan 14. 2218 Rijwielhandel B. Y. d eVries, Steen hofstraat 25. 2367 Sloten, D. van, Nieuweweg 84. 2841 Stork, E. W., Steenhofstraat 77a. 2482 Wessels-Boer Faber, Mevr. de Wed. R. J., Prinses Julianalaan 1. 2163 Zoellner's agenturen, Stationsw. 13. Raad van Commissarissen Jhr. Mr. J. K. H. de BEAUFORT van LEUSDEN, Leusden Mr. A. M. A. Baron van BOETZELAER van LOENEN en Wolferen (Ged. Comm.) De Bilt Mr. W. I. DOUDEv.TROOSTWIJK, Nieuwersluis Jh. Mr. J. M. van ASCH van WYCK, Amsterdam A. TEN NOEVERDEBRAUW, Wijk b. Duurstede DALWEG 4 - BAARN De Directie, J. B. de Beaufort. N. C. de Ruyter. Dinsdagavond j.1. werd onder bevredi gende belangstelling de laatste wedstrijd gespeeld voor het voetbaltournooi, dat ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Luchtv.afdeeling is georganiseerd. Even als de vorige wedstrijden is deze laatste wedstrijd van het tournooi zeer sportief verloopen. Aan belangstelling en medele ven, zoowel van burger- als militaire zij de, heeft het niet ontbroken. Een vri nauwkeurige telling heeft vastgesteld, dat de wedstrijden verdeeld over 17 wedstrijd dagen, bezocht zijn door ruim 4000 perso nen. Behalve de organisatoren, mochten de wedstrijden voortdurende belangstelling ondervinden van den Maj. Wr. H. Sar Voorzitter Hoofdcomm, herdenking 25-ja- rig bestaan der L.V.A., Maj. VI. A. Steup, de Commandanten der Luchtvaartcompag nieën en vele Officieren, Ambtenaren, On derofficieren en verder personeel der Luchtvaartafdeeling. Aan deze wedstrijden is door ruim 150 sportbeoefenaars deelge nomen, terwijl het tournooi is aangevan gen op 2 Mei 1938 en den 21sten Juni j.1. werd beëindigd. Veel werk en opoffering heeft de organisatiecommissie zich moeten getroosten om dit tournooi te kunnen or ganiseeren, doch gezien het zeer groote succes, welke deze wedstrijden hebben op geleverd en waarmede is bewezen, dat de voetbalsport nog steeds ook in ons land de nationale sport bij uitnemendheid is, mag dit succes tot een belooning worden gerekend voor de organisatoren. Namens talloos velen, burgerij en mili tairen, brengen wij dan ook onzen recht- gemeenden dank en hulde aan de organi satoren de heeren J. Serré, le Luit. Wr. en de Onderofficieren P. M. Drost en F. M. A. Manders, voor de wijze waarop gedurende ettelijke weken, beoefenaren en belangd stellenden hebben kunnen genieten van de ze wedstrijden. Naast dezen dank aan het Comité, gaat onze waardeering en dank uit naar den U.P.V.B., die het mogelijk maakte deze wedstrijden te organiseeren, alsmede de staf van K.N.V.B. en U.P.V.B.- scheidsrechters, welke deze wedstrijden op uitstekende wijze hebben geleid. De V. en Athletiek Ver. „Soesterberg", welke haar terrein beschikbaar stelde, kan een woord van lof niet onthouden. Tenslotte mogen deze wedstrijden als een geslaagd nummer van het feestprogram ma worden aangemerkt, dat ter herden king van het 25-jarig bestaan der Lucht vaartafdeeling, is samengesteld. De wedstrijd. Ond. OfficierselftalElftal 3-HI-L.V.A. pl. 1—'38 18. Het mag als een uitzonderlijke prestatie worden beschouwd, dat de lilde Afdee- lingsschool, waarvan de Maj. Waarn. L. A. M. Koppert, Commandant is, er in ge slaagd is niet minder dan 3 prijzen te be machtigen in dit voetbaltournooi. Speciaal voor de 3e Luchtvaartcompag nie en zijn Commandant de le Luit. VI. J. Boogaard, is dit een groot succes. In de winnaarsronde behaalde immers pl. II- '37 den len prijs en het kampioenschap van het tournooi, terwijl het elftal der hulp mecaniciens (elftal Bosch) den 3den prijs verwierf. Ook deze wedstrijd gaf zonder commentaar het antwoord welk elftal het sterkste was. Met 81 moest het elftal der Onderof ficieren het onderspit delven. Het was een V. WEEDESTR. 8 Tel. 2458 Onze collectie Armbandhorloges is onovertroffen Alle uurwerken onder garantie. Nieuwste modellen H0RL0GEBAN0EN en RIEMEN. regelmatig opvoeren van de score, door het elftal van de Compagnie. De Ond. Off. hadden reeds na 5 minuten spelen succes, door een blunder van den teruggekomen spil Harinck van het Com pagnieselftal. Hiermede hadden de Ond.- Off. echter al hun kruit verschoten. De rust brak aan met een 41 voorsprong voor 3-ÜI-L.V.A. Na de rust werden door ploeg 1-1938 nog vier doelpunten gescoord, zoodat het einde kwam met een groote overwinning voor ploeg 11938. Van de 8 doelpunten scoorde Plasman er 6, terwijl H. Tammers 2 doelpunten voor zijn reke ning nam. Scheidsrechter Klok leidde goed. Na afloop werd door één der Comitéleden tot beide elftallen nog een woord van waardeering voor betoonde sportiviteit en medewerking gesproken. Het was het ein de van een in alle opzichten geslaagd sportfestijn. De prijsuitreiking zal geschie den op Zaterdag 2 Juli 1938 te 17.00 uur op het terrein van de Luchtvaartafdeeling. Hieronder volgt nog de samenstelling van het winnende team. Pleging v. d. Schootbrugge - Heuveling v. d. Wurff - Harinck - Buiskool Hendrikussen - Plasman - H. Tammer Beenen G. Weber Eindstand van de verliezersronde: Gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. v.-t. 3-IH-L.V.A. pl.1. '38 2 2 0 0 4 13-4 (winnaar). Adsp. Res. Off. 2 10 12 8-8 Onder-Officieren 2 0 0 2 0 4-13 Jeugd is blijdschap, jeugd is leven, jeugd is vreugde, jeugd is feest, jeugd is strijden, jeugd is streven, jeugd is sprankelende geest, jeugd is als de zee bewogen, jeugd is als een frissche bron, jeugd is blije open oogen, jeugd is lachen in de zon! Jeugd is spelen met gevaren, jeugd is bruisend, kloppend bloed, jeugd is spotten met bezwaren, jeugd is duiven, jeugd is moed, jeugd is mooie idealen, jeugd is trekken-er-op-uit, jeugd is nergens hinderpalen, jeugd een nieuwen tijd inluidt! Jeugd wil naar het and're jagen, waar zij beet're kansen ziet, 't heden met zijn bange vragen deert en int'resseert haar niet! jeugd droomt schoone toekomstdroomen, jeugd geeft het verleden prijs, jeugd is sleutel om te komen in het nieuwe paradijs! Jeugd, ik sta aan jullie zijde, jullie wezen oordeelt schijn, als je fier jezelf bevrijdde, mag je ook jezelve zijn! baan je maar een pad door 't leven, dat je zelf verov'ren moet, en als het geluk wil geven vele deuren open doet! Maar, dan moet je één ding weten bij den opmarsch naar het Licht 't wordt gemakkelijk vergeten deuren vallen vaak weer dicht! elk moment zoo blij genoten op de plaats waar je mocht staan, wordt met grendelen gesloten, die dan nooit meer opengaan! Kom je voor gesloten deuren, wees maar dapper en paraat, zelfs want dat kan ook gebeuren als geen deur meer opengaat! die Gods wegen leerde kiezen, die vertrouwend opwaarts gaan, zullen nooit uit 't oog verliezen dat Góds deur blijft open staan! G. NIEUWENHUIJSEN. 's-Gravenhage, Juni 1938. 1000 vel doorslagpapier voor f 1.00 N.V. Eerste Soester Electrische Drukkery, van Weedestraat 7, Soestdijk, Tel. 2962. 3)ï 2>ï NED. HERV. GEMEENTE. Zondag 26 Juni 1938, Oude kerk v.m. 8 uur: Ds. J. I. van Schaick. Oude kerk 10 uur v.m.: Ds. E. Groeneveld. Emmakerk 10 uur v.m.: Ds. J. I. van Schaick. Hees 6 uur: Ds. E. Groeneveld. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Zondag 26 Juni 1938, v.m. 10 uur: Ds. S. Wouters. 30 uür n.m. Ds. S. Wouters. Wilhelminakerk, 8oesterb.straat. Zondag 26 Jun 1938, v.m. 10 uur: Ds. Streefkerk, van Wolvega. .30 uur n.m. Ds. Streefkerk, van Wolve- HERV. (GER.) EVANG. PRINS BERNHARDLAAN. Zondag 26 Juni 1938, 's morgens 10 uur: Ds. J. C. Wolthers, van Putten, 's Avonds 6 uur: Ds. C. B. Holland, van Putten. CHR. GEREF. KERK. Zondag 26 Juni 1938, v.m. 10 en n.m. 6 uur: leesdiènst. Woensdag 29 Juni 1938, n.m. 7.30 uur: Ds. Baan, van Bussum. VEREENIGING VAN VRWZINNIG- GODSDIEN STIGEN. Afd. v. d. Ned. Prot. Bond. Zondag 26 Juni 1938, v.m. 10.3 uur: Ds. N. Padt, van Zutphen. LEGER DES HEILS. Kindersamenkomsten: Eiken Zondag v.m. 8.30 uur en nam. 2.30 uur. Eiken Woensdagavond om half acht: Openbare samenkomst. Gebouw Nieuweweg 111. R.K. KERKEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Soest. Zondag a.s. te 7 uur: Vroegmis. Uitreiking der H. Communie te 8.50 uur. H. Mis om 9 uur. Hoogmis te 10.30 uur. Lof (te 6 u. Parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria te Soestdyk. Zondag a.s. te 7.30 uur: Vroegmis. Uit reiking der H. Communie te 7.15 uur en te 8.45 uur. Hoogmis te 10 uur. Lof te 6.30 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 26 Juni 1938: geen dienst. SOESTERBERG NED. HERV. KERK. Zondag a.s. van 12.151 uur: Zondags school. Zondag 26 Juni 1938, n.m. 6 uur: Ds. B. M. Tongerlo, Ind. Pred. te Zeist. R.K. Kerk. Parochie van den H. Carolus te Soesterberg. Zondag a.s. te 7.30 uur: 1ste H. Mis. Hoog mis om 10.30 uur. Des avonds om 6 uur Lof. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK. Zondag 26 Juni 1938, v.m. 10 uur: Ds. C. J. Meijer. N.m. 6 uur: geen dienst.

De Soester | 1938 | | pagina 2