Welgeslaagd Brandweerlustrum. Een aardige demonstratie met wedstrijd. DE NIEUWE BRANDWEERWAGEN Maaltijd en feestavond prachtig verloopen. Burgerlijke Stand -"-"=2= Overdrukke receptie - Een schat van bloemen N.V. DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT Verstrekt credieten ook BO UWC RE Dl ETEN Neemt gelden a deposito Agent: de Heer E. HARTOG van 7—13 Juli 1938. GEBORENJohannes Antonius, zoon van F. G. Hartman en A. W. J. v. Esveld, Peter v. d. Breemerweg 2; Hinderik, z. v. H. Leeuwe en M. L. Backx van Wereld, Heuvelweg 45; Mary, d. van A. E. Janssen en E. Kievits, Vosseveldlaan 30; Adiianus Lambertus Antonius, zoon van E. A. Kok, en W. Bon, O. Utr. weg 11a; Aart, zoon v. N. v. Voorst en E. Smts, Kost verloren weg 5a; Theodora Elisabeth Johanna, d. van C. Werkhoven en J. Th. Smink, L. Brink- weg 55. ONDERTROUWD: R. Font\jn, 25 jaar, koopman, A'foort en R. J. v. Breukelen, 25 jaar, K. Hartweg 29. GEHUWD: N. Tolboom, 21 jaar, schil der en J. J. M. Brummer, 22 jaar, Klaar- waterweg 29. OVERLEDEN: Gerardus Theodorus Jo hannes Broodbakker, 46 jaar, geh. met G. ten Have, Nachtegaahveg 9. Vestiging van 713 Juli 1938. G. E. Blok-Spaargaren met k., van Eind hoven naar Vredehof straat 33; T. v. d. AJkker, inw., van Nijkerk naar Emmalaan 2; A. J. Wiersum, inw., van Hilversum naar Stationsweg 5; J. J. Schansman, met gez., van Ankeveen naar Hartmanlaan 8; H. G. J. Kempers, inw., van N. Indië naar Vredehofstraat 11; E. G. M. v. d. Zwet, inw., van R'dam naar Soesterb.straat 125; E. Aalten, met gez., van A'foort naar Le gerplaats 1; G. Lokhorst, inw., van Wou denberg naar Amersf.straat 95a; A. Hou- kes, inw., van Bussum naar Steenhoffstr. 69; B. H. te Hasseloo, met gez., van Leus den naar Birktstraat 12; B. v. Ketel, met vrouw, van Utrecht naar Hartmanlaan 78; D. Belmer, met vrouw, van A'dam n. Parklaan 4; G. Kok-v. Wageningen, inw. van Groningen naar Kerkstraat 20; J. Boers, inw., van Hilversum n. Beuken laan 15; J. E. C. v. d. Horst, inwonend, van Epe naar Pelikaanweg 23; A. Th. N. v. d. Lugt, inw., van de Bilt naar Molenstraat W.Z. 63; M. Keizer, inw., van A'dam naar Heideweg 41; A. J. Kras, met vr., van Utrecht naar Kerkpad N.Z. 50; C. A. Hel ling, inw., van Beverwijk naar Lt. Koppen laan 21; H. Ruurs, met gez., van A'dam naar Wieksl.weg O.Z. 103; A. de Graaff, metgez., van Baarn naar Stadhouderslaan 122; J. Buurman, inw., van Haarl.'meer n Kerkstr. 12; D. Pasma, inw., van A'foort naar Luchtv.afd.; J. J. Hoogweg, inw., van Leiden naar Sophialaan 21; D. van Beusekom, met vr., van N.-Indië naar Pr. Bernhardlaan 60; H. H. Geerts, met gez., van Harderwijk naar Schrikslaan 41; G. Stoker met gez., van Ooststellingwerf n. Rademakerstraat 25'b; W. Stoker, idem; S. Veldhuijzen, inw., van Baam naar Bos straat 5; Wed. J. Reulen, inw., van Utrecht naar Kon.laan 93; J. du Bois, inw., van Vledder naar Molenstraat O.Z. 25; J. Th. Danen, inw., van Wisch naar Middelwijk straat 47. Vertrek van 713 Juli 1938. A. C. H. Abbing, van Bartolottilaan 44 naar den Haag, v. Aarsenstraat 280; G. Noordhoek van Dorresteinweg 26 naar Hilversum, Bilderdijklaan 17; R. Joinking van L. Bergstraat 1 n. A'dam, Overtoom 122 le étage; J. M. de Jager van Rade makerstraat 5 n. Nijkerk, Nieuwstraat 3; R. Heere, met vr., van Lt. Koppenlaan 2 naar A'foort, Arnhemscheweg 106; H. W. Apeldoorn van Andriessestraat 23 n. N.- Indië; F. J. D. Wortman van den Bliek laan 39 naar Zeist, Heerenlaan 32; A. Oostema van v. Maarenstraat 16 naar den Helder, Marinekazerne; A. J. Th. Gerrit sen van Soesterengweg 20 naar Bergh Raad van Commissarissen Jhr. Mr. J. K. H. de BEAUFORT van LEUSDEN, Leusden Mr. A. M. A. Baron van BOETZELAER van LOENEN en Wolferen (6ed. Comm.) De Bilt Mr. W. I. DOUDEv.TROOSTWIJK, Nleuwersluls Jh. Mr. J. M. van ASCH van WYCK. Amsterdam A. TEN NOEVER DEBRAUW, Wijk b. Duurstede DALWEG 4 - BAARN De Directie, J. B. de Beaufort. N. C. de Ruyter. (Gld.), Gr. Azewijn 70 A. Bronswijk van Gallenk. Pelsweg 11 naar den Haag, Hout weg 11; P. Landsmeer van Luchtv.afd. n Gorinchem, Struisvogelstraat 6; A. N. Braakenburg, van Luchtv.afd. n. Zwolle, Veerallee 23; B. Hartog van Krommeweg 23 naar Utrecht, Oude Gracht 60bis; J. A. G. Warmer van Schoolstraat 20c naar N. Indie; F. de Boo met vr., van Post weg 47 naar A'dam, Vondelstraat 156; J Montauban van Bannlngstraat 48 naar Utrecht, F. C. Donderstraat (Oogl. gest.) E. Gillebaard van v. Lenneplaan 14 naar N. Indië; L. Kole met gez., van Hartweg 4e naar Dubbeldam, Stevensweg 26; Krah-Brevet van K. Bergstraat 3 naar bekend waarheen. Verhuizingen in de gemeente van 7—18 Juli 1938. G. H. Brink, met gez., van Amersf.str. 14 naar Sinnemaplein 12; M. A. A. v. Poel, met vr., van Oranjelaan 23 naar 21 G .v. Putten van Beetzlaan 13a n. Hart weg 7; Wed. S. Plaatsman id.J. J. de Vries van Wilhelminalaan 22 naar Wald. Pyrmontlaan 5; H. de Vos van Laanstraat 34 naar Heuvelweg 40; B. Veldhuizen m. gez., id.; J. A. Damhuis, met gez., van Nassaulaan 11 n. Wilhelminalaan 17. De demonstratie en onderlinge wedstrijden. Dinsdagavond hield de Brandweer haar aangekondigde demonstratie, annex on derlinge behendigheidswedstrijd op het ter rein aan de Pieter de Hooghlaan nabij de Paulus Potterlaan. Precies om 8 uur kwam de Brandweer aanrijden onder leiding van haar Comman dant, den heer W. Groart. Er was veel pu bliek aanwezig, ondanks het feit, dat tege lijkertijd de Djiguiten Donkozakken een voorstelling gaven op het Be Quick-ter- rein op den Eng. De demonstratie en wedstrijd bestond in het uitleggen van twee slangen vanaf de brandkraan op den hoek van de Pieter de Hooghlaan en de Paulus Potterlaan, naar een stellage, die voorstelde het dak van een naastgelegen perceel bij den brand. Echter moesten de brandweerlieden eerst, om daar te komen, klauteren over een 2 Meter hooge schutting, wat nog al eens eenige moeilijkheden opleverde en veel stof tot lachen aan het talrijke publiek gaf. Daarna moest achter de schutting de tweede slang worden aangekoppeld, -die tevoren over de schutting was aangereikt. De straalpijpvoerder moest met de tweede slang een ladder beklimmen en bovenop gekomen schrijlings gaan zitten op een dwarsbalk en vandaar spuiten in een klein gaatje in den houten zijwand van een perceel, dat geacht werd in brand te staan en op 10 Meter stond. Achter die gaatjes waren ijzeren tonnen opgesteld, die vol met water moesten komen, dat daarin liep door zinken buizen, die met een trechter achter de spuitgaatjes waren aangebracht. Als dat klaar was, moesten de slangen weder worden opgeborgen, behoorlijk van water ontdaan, platgeloopen en opgerold en moest al het gebruikte materieel netjes naast de standpijp worden geplaatst. Op de slangen moesten nog vier slangen klemmen worden aangelegd en later ook verwijderd. Telkens twee ploegen kampten tegen el kander en de strijd was dikwijls hevig en spannend. Gaf de eene ploeg soms eerder water, de andere bleek wat vlugger in het opbergen te zijn. Weer andere maakten diverse fouten, die nauwkeurig door de uit bevelvoerenden bestaande jury worden genoteerd. Een reglement, vermeldende wat mocht en wat niet mocht met aange ven van het aantal strafpunten, dat voor een bepaalde fout zou worden gegeven, was te voren aan alle brandweerlieden uit gereikt. De tijd werd opgenomen, die verstreek tusschen het commando „Beginnen" en het oogenblik, datde ploeg geheel gereed was. De jury had een zware taak, want de geleverde prestaties liepen veelal niet veel uiteen en het uitrekenen van den totaal uitslag was nog niet zoo héél erg eenvou dig. Voor elk strafpunt werd de gemaakte tijd met 10 seconden verhoogd. Tenslotte bleek, dat de ploeg, bestaande uit de brandweerlieden C. Dijkman, P. Landman en L. C. Kok de eerste prijs had behaald met een gemaakten tijd van 8 min. 30 sec., met 3 strafpunten en een eindtijd van 9 min. 0 sec. Tweede werd met slechts 5 seconden verschil de (ploeg bestaande uit H. J. Vos, B. J. Buxtorff en H. J. Veld- huijsen met een gemaakten tijd van 7 min. 45 sec., met 8 strafpunten en een eindtijd van 9 min. 5 sec. Derde, met wederom een verschil van slechts 5 seconden, werd de ploeg van D. M. R. H. Kroon, L. Eijgelaar en J. K. v. d. Burg met een gemaakten tijd van 8 min. 0 sec., met 7 strafpunten en een eindtijd van 9 min. 10 sec. Het geringste aantal strafpunten ver kreeg de groep W. F. van Riet, W. Th. Kok en H. C. Schoemaker met slechs 2 strafpunten, doch door den gemaakten tijd van 10 min. 32 sec. werd de eindtijd 10 minuten 52 sec. De minst goede prestate leverde de ploeg, die een tijd van 11 min. 15 sec. maakte met 15 strafpunten en daardoor op een eindtijd van 13 min. 45 sec. kwam te staan. De geringste tijd, die werd ge maakt was die van de ploeg Vos, Bux torff, en Veldhuijsen, die echter door de 8 strafpunten slechts de tweede prijs behaal de. Na afloop werden later op den avond door den voorzitter der vereeniging, Dr. P. G. de Vos, de prijzen, bestaande uit rookartikelen, aan de verschillende groepen met een toepasselijk woord uitgereikt. schutting heen, wat heel wat bekijks en gelach gaf. De demonstratie en wedstrijd heeft een buitengewoon goed en vlot verloop gehad en de Vrijwillige Brandweer mag daarop met groot genoegen terugzien. Overdracht van den wagen. Woensdagmiddag te 2 uur had de over dracht van den nieuwen manschappenwa- gen plaats voor het vrijwel voltallig brand weercorps voor hotel Eemland. Nadat de manschappen waren aangetreden en ge presenteerd, nam Burgemeester Visser het woord en sprak waardeerende woorden aan het adres der brandweer. Het was spr. een groot genoegen deze wagen thans namens de gemeente in gebruik aan de brandweer te kunnen overdragen, hetgeen hij daarbij deed. Dr. de Vos dankte voor deze waardee rende woorden en merkte op, dat het groo- te vertrouwen, dat het gemeentebestuur in de brandweer stelt door deze nieuwe en kostbare wagen aan de vereeniging in ge bruik te geven, op hoogen prijs weid ge steld. Daarna werd de wagen bezichtigd en werden eenige foto's gemaakt. Het voltallige gemeentebestuur was bij deze aanbieding aanwezig benevens enkele belangstellenden. De nieuwe manschappenwagen. De nieuwe manschappenwagen, die ter vervanging van het oude Fordmanschap- penwagentje aangekocht is geworden (dit oude Fordje heeft zoo lange jaren prach tige diensten aan de gemeente bewezen, eerst als motortractor voor de tram van Baarn naar Soest, later bij Openbare Wer ken, daarna als ziekenwagen en tenslotte als afleggertje bij de Brandweer, die er steeds zeer veel profijt van heeft gehad) is eveneens van het fabrikaat Ford en na tuurlijk is het thans een nieuwe Ford V 8 van het type 85. De wagen is uitgerust met dubbele luchtbanden achter en biedt plaats voor in totaal 20 manschappen. Deze nemen binnenin plaats op banken iondom, waar onder een groote bergruimte is voor slan gen, schoppen', straalpijpen, mondstukken, verdeelstukken, bendelstukken, slangen klemmen, en verder materieel. Tevens is. aangebracht, op zijn kant, een dub bele trekladder van 2 maal 26 sporten. Achterop is een slangenhaspel, waarop een groote 300 Meter slang kan worden gerold, die gemakkelijk zoo afgerold kun nen worden. Ter voorkoming van uitslingeren der manschappen in bochten, tevens bedoeld als ruggesteun, in rondom een verchroomd hekwerk aangebracht, zoodat de veiligheid ten volle is gewaarborgd. Verder is ook aan den wagen geen koper, doch is alles in verchroomde uitvoering, het nieuwer- wetsche systeem, uitgevoerd. Onder de chauffeursbank voorin, waar op drie personen in totaal kunnen plaats nemen, is het gereedschap geborgen, ter wijl er nog vele bergruimten op zij zijn, die in staat stellen veel mede te nemen. Onder meer kunnen vele los opgerolde slangen ook nog medegevoerd worden. De wagen is verder uitgerust met een luid klinkende zwarte signaalhoorn, terwijl verder nog een electrische sirene aange bracht zal worden. Een groote schijn- per voltooit de uitrusting. De reserveband is, zooals zulks bij dit type Fordwagens ge bruikelijk is, gemonteerd onder den wa gen, tegen den 'bodem van de carrosserie aan en kan door losnemen van twee bou ten gebruikt worden. De lengte van den wagen is niet minder dan 7.50 Meter, terwijl de breedte de ma ximum toelaatbare breedte op de wegen bedraagt, namelijk 2.20 Meter; het geheel geeft dus een forschen indruk. Het chassis is geleverd door de Ford- dealer te Amersfoort, de firma van Dam, terwijl de carrosserie is opgebouwd door de firma Trapman te Oudenrijn. De receptie. Nadat de nieuwe manschappenwagen was aangeboden, ving te 3 uur de receptie van het bestuur der vereeniging in Hotel Eemland aan. De zaal was keurig versierd met vlaggen in rood-wit-en-blauw, oranje en de Soes- ter kleuren groen-wit. Fraaie brandweer emblemen sierden den wand, terwijl de mooie vereenigingsvlag op het podium prijkte. Een receptieboek, E.H.B.O.-demonstratie. Deze demonstratie werd nog gevolgd door een E.HB.O.-demonstratie van de E.H.B.O.-brandweerploeg, waarbij een zie ke uit een brandend huis gered werd met behulp van een brancard uit het raam; langzaam en voorzichtig werd de brancard afgelaten en op den beganen grond aan genomen. Tot slat werd de zieke in deze brancard nog getransporteerd ovjer (de Allereerst verschenen toen de dames der leden van de Vrijwillige Brandweer, die bij monde van den echtgenoote van den bur gemeester, Mevr. J. M. Visser-de Geer, het bestuur complimenteerden met het 15- jarig bestaan der vereeniging. De dames waren voornemens geweest aan de veree niging een blijvend geschenk aan te bie den bij dit lustrum, doch de keuze ervan was zeker niet gemakkelijk. Tenslotte was die keuze gevallen op een receptieboek, dat heden dienst kon doen en later altijd een blijvende herinnering zou zijn aan dit lustrum. Namens de dames bood Mevr. Visser daarop dit zeer fraaie receptieboek aan, gebonden In een bruin lederen band, waarop in gouddruk het Gemeentewapen van Soest, speciaal voor dit boek vervaar digd en een fraaie uitvoering, omgeven door de woorden Vrijwillige Brandweer van Soest 19231938, een voorname in druk gevende. Het titelblad ervan bevat In kleur de wapens van Soest en den Utr. Provin cialen Brandweerbond, terwijl het woord Receptieboek op artistieke wijze aange bracht is, uitloopende op twee engeltjes, die het symbool van de brandweer, een helm, dragen, gelouters door het vuur. Op de tweede bladzijde is een opdracht gecal- ligrafeerd op voortreffelijke wijze, terwijl voorts de hoofden der bladzijden aangeven, door welke categorie van personen (die bladzijde is geteekend. Titelblad en vol gende bladen zijn door den brandweerman D. Kroon op uitnemende wijze uitgevoerd. De voorzitter der vereeniging, Dr. P. G. de Vos, dankte daarop met enkele welge kozen woorden mevr. Visser en de dames voor dit uiterst fraaie en doelmatige ge schenk, waarbij hij tevens tot uiting bracht het prettig te vinden, indien de vrouwen der brandweerlieden, die hun echtgenooten dikwerf bij nacht en ontij op het sirenen geloei zien vertrekken, voor deze vrijwil lige organisatie ook gevoelen. En dat blijkt thans wel op overtuigende wijze. Het receptieboek werd terstond in gebruik ge nomen. Overdruk bezoek. Toen ving de eigenlijke receptie aan en het was doorloopend een va et vient van allerlei autoriteiten, deputaties en parti culieren, die hun opwachting kwamen ma ken en hun gelukwenschen aanboden. Eerst verscheen het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, be staande uit Burgemeester Mr. W. A. J. Visser met de beide wethouders H. J. Ga- sille en D. A. de Bruyn en den Gemeente secretaris J. G. A. Batenburg. Mr. Visser complimenteerde het bestuur met het lustrum en zeide er trotsch op te zijn, dat in Soest een brandweer was, die geheel volgens het vrijwillige systeem werkte. Het is voor het gemeentebestuur een groo te geruststelling te weten, dat het brand wezen in de gemeente zoo prachtig go regeld is en dat de zorg daarvoor op zoo'n uitnemende wijze van de schouders van het gemeentebestuur is afgenomen. Dr. de Vos dankte voor deze vriendelijke woorden. En daarna verschenen in een lange lij de gasten, doorloopend, zoodat het bestuur practisch geen oogenblikje tijd voor ver ademing had. Van de vele aanwezigen merkten wij (er receptie op burgemeester Jhr. P. P. de Beaufort, van Driebergen-Rijsenburg, met den commandant W. v. Haselen P.H.zn. Van Amersfoort tevens Vertegenwoordi gende het bestuur van den Utrechtschen Provincialen Brandweerbond, die vriende lijke woorden tot het bestuur richtte en herinnerde aan den tijd, dat hij zelf bur gemeester van Soest was. Voorts de raads leden M. Hornsveld, J. Stroband en J. Hom, de heer A. F. Schreuder, inspecteur van politie met den heer E. J. van de Essen- burg, adjunct-inspecteur en de agenten van politie Heupers en Janssen, namens het Soester Politiecorps. Verder den di recteur van het gemeentelijk Gasbedrijf Kerkhoff, iden directeur van Gemeente Werken Ir. W. C. van Goor, kapitein b.d. C. A. H. L. Wüst van den Gemeentelijken Luchtbeschermingsdienst, G. Hospers hoofdcommies ter secretarie, J. Elberse seci etarie-ambtenaar, Dr. A. Winter, Hoofd van den Keuringsdienst voor vee, vleesch en vleeschwaren, J. Th. A. van Noesel, inspecteur van Bouw- en Woning toezicht, de heeren C. Sevenhuijsen en M. Hornsveld, leden van den Brandraad, E. H. D. Insinger, strookcommandant der Utrechtsche Boschbrandweer vereeniging, de Commandant en drie bestuursleden van de Vrijwillige Brandweer van Doorn, de Commandant en vier bestuursleden van de Vrijw. Brandw. v. Rhenen, Commandant A. Tammer v. d. zustervereen. te S'berg met een bestuurslid vandaar, de heer G. van den Berg, praeses en een bestuurslid van de Utrechtsche manschappenvereeniging „Een voor allen, allen voor één", de heer G. P. van Zutphen, Commandant der Vrij willige Brandweer van de Bilt (de com mandant Ir. Ekema van de Vrijwillige Brandweer te Bilthoven was met enkele bestuursleden reeds den vorigen avond bij gelegenheid van de demonstratie geko men), een ingenieur van de Utrechtsche Waterleiding Maatschappij, de heeren Muts en den Besten van de Christelijke Besturen Bond, mede namens Patrimo nium,, de kapitein-adjudant-vlieger S. Mante namens den res-luitenant-generaal M. Raaymakers, Inspecteur der Militaire Luchtvaart te Soesterberg, de directeur W. J. van Dam van het Ford-bedrijf Willgo te Amersfoort, de heer J. C. C. Phaff na mens de afdeeling Soest van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, de heer W. Wantenaar namens de Soester Onder linge Brandverzekering, een deputatie van het bestuur der Harmonie P.V.O., de hee ren Besselsen en Lagemaat, Ir. H. W. Schenkenberg, van Mierop, houtvester in algemeenen dienst bij het Staatsboschbe- heer, mede namens den directeur van dat bedrijf, de heer Joh. Kraayenbrink, op zichter der gemeentelijke plantsoenen, de heeren Ir. J. G. Grjzen en H. J. Berghege namens Algemeen Belang, wethouder H. J. Gasille als Voorzitter van de Sociëteit De Soester Kring, de heeren D. J. Maris en L. Edelkoort namens de afdeeling Soest van den Bond van Oud-Onderofficieren, de heer A. G. Oldigs, consul van de ANWB, Notaris A. O. Dammers voor Soest-Voor uit, de Chef Technische Dienst der Utr. Waterleiding Mij., de heeren Kraal en van Kleef voor de buurtvereeniging van Wee- destraat, de heeren Langelaar en van dei Plas, namens Soest-Zuid, de heeren Ver zaal en Geijtenbeek voor de buurtvereeni Meurs, met eenige dames van de Soester Turnclub die een verguld zilveren legpen ning aanboden, de heer J. Iseger en Mevr. den Hollander namens de vereeniging Soestdijk, de heer J. J. van Amerom na mens de Christ. Historische kiesvereeni- ging, de Oranjegarde en de Wijkverple ging, Mej. C. Butzelaar voor de E.H.B.O. afd. Soest, de heer Broekhuizen, de heer H. W. van den Brink namens de R.K. Gymnastiekvereniging Crescendo, Ds. S. Wouters namens de Geref. Kerk en de Chr. Schoolbesturen, de plaatselijke leider W. Hoogeboom van den B.V.L., Mevr. S. G. Landweer-de Visser, de voorzitter P. J. Clements van E.S.V.A.C. Verder de heeren Jhr. v. d. Brandeler, W. G. van Zadelhof, van Veeren, E. van Eeden, D. Kroon, Mr. F. C. Terlingen, H. de Boer, de veearts C. A. Kok, met echt genoote, de oud-commandant der Soester Vrijwillige Brandweer E. J. van der Flier, Pastoor W. M. Voss, het oud-raadslid W. H. C. Doorman, de heer P. Swager namens de firma Swager, de heer T. Graaf van Randwijck, het oud-raadsid P. Van den Breemer, de heeren J. J. Brouwer, H. But zelaar, de tandarts J. G. van Eek, Dr. Th. Veldhuizen van Zanten en nog vele ande en. Een schat van bloemen. Een schat van bloemen, van allerlei soort en kleur, de eene nog fraaier dan de andere sierden de groote zaal van Hotel Eemland, waar het bestuur recipieerde. Wij merkten daarbij fraaie bloemstuk ken op Van jde vereeniging Vrijwillige Brandweer Bilthoven, het Soester Politie corps, de afd. Soest van den Kon. Nederl. Bond van Oud-Onderoff., den heer J. van Schaik, directeur van den Ned. Midden- standsbank, Carlton Bioscoop Theater, de firma Kaars Sypesteijn uit Krommenie, de verzekering maatschappij De Nederlanden van 1845, de afd. Soest van de E.H.B.O., de Vrijwillige Brandweer te Doorn, de Harmonie Patiëntia Vincit Omnia, de ver eeniging Soestdijk, den gemeente-secreta ris en de dames en heeren ambtenaren ter secretarie en bij den gemeenteontvanger, de Vrijwillige Brandweer te Soesterberg, de Utrechtsche manschappenvereeniging Een voor allen, allen vodr een, de voetbal- vereeniging E.S.V.A.C., Hotel de Gouden Ploeg, de buurtver. Burg. Grothestraat, de Centr. Winkeliersver., de Soester Water leiding, de buurtver. van Weedestraat, de Vrijwillige Brandweer te Rhenen, de Bijz. Vrijw. Landstorm, de voetbalver. Soest en meer. Vele telegrammen. Telegrafische, gelukwenschen kwamen in van Wij Willen Zingen, Brandweer Zeist, Gemeentebestuur van Bunschoten, den hr. Schuylenburg, de carrosserie-fabriek dei- firma Trapman te Oudenrijn, de firma Kraayer te Wormerveer, de ambtenaren der 1ste afdeeling ter secretarie, de heer van de Poll, de Brandweer te Driebergen, de brandweer te Benschop, de afd. der S.D.A.P, te Soest, de brandweer te Abcou de, den heer O. Baron van Wassenaar oud-secretaris van den Utr. Prov. Brand weerbond, de heeren van Duren Sr. en Jr„ de Vrijwillige Brandweer IJsselstein, Bijle- veld, secretaris v. d. Utr. Prov. Brandw.- Bond, Vrijwillige Brandweer te de Bilt, het Gezelschap Utrecht's Brandweer, Vrijwil lige Brandweer Maarssen. Meerdere van deze telegrammen waren gelukstelegrammen. Van de ingekomen schriftelijke geluk wenschen vermelden wij die van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, van Kolonel H. L. van Royen, di recteur van het Luchtvaartbedrijf te Soes terberg, Gemeentebestuur van De Bilt, Vrijw. Brandweer Mijdrecht, R.K. Kies- vereeniging te Soest, Dr. J. H. A. Rupert, die in Zwitserland vertoeft, het raadslid H. van Klooster, het laadslid M. C. Thijs- sen, de Vrijz. Democr. Bond te Soest, de Mondaccordeonvereeniging BRAVO, en ve le andere particulieren en donateurs. Het feestdiner. Des avonds te 6 uur vereenigden zich alle leden in Hotel De Boschvijver aan een onderlinge brandweermaaltijd, met hunne dames. Als gasten merkten wij daarbij op den heer burgemeester Mr. W. A. J. Visser met echtgenoote, wethouder D. A. de Bruyn, het eerelid J. G. A. Batenburg met echtgenoote, den inspecteur van politie A. F. Schreuder, den adj.-inspecteur E. J. v. d. Essenburg, den Directeur van Gemeen te Werken Ir. W. C. van Goor, de heeren E. van Eeden en H. de Graaf, allen met hun echtgenooten, den heer W. van Hase len P.Hzn., Commandant der Amersfoort- sche Brandweer en G. P. van Zutphen, Commandant der brandweer te de Bilt, beiden namens den Utrechtschen Provin cialen Brandweerbond, het eerelid P. Dijk man met echtgenoote, vertegenwoordigers van de brandweren uit Utrecht, Rhenen en Soesterberg, waaronder den Commandant van Soesterberg, den heer A. Tammer, en anderen. De dinerzaal was meer dan keurig inge richt en het diner zelf overtrof de stoutste verwachtingen; de algemeene waardeering ervoor was dan ook ten volle verdiend voor den heer Speerstra, die teven op vlotte wijze de verschillende gangen deed door gaan en voor prima serveering had zorg gedragen. Het aardige menue was door den heer E van Eeden op dichtvorm gezet! Aan het diner werd natuurlijk gespeeclid door meerderen op de Soester Brandweer. Het zou ons te ver voeren daarop te dezer plaatse nader in te gaan. Wij willen ons dus bepalen te vermel den, dat door Burgemeester Visser een achttal diploma's voor 15-jarigen brand weerdienst, uitgaande van de Koninklijke Nederlandsche Brandweervereeniging wer den uitgereikt aan die leden, die van de oprichting der vereeniging af als actief werkend brandweerman daaraan sinds 15 jaar waren verbonden, de heeren P. G. de Vos, W. Groart, P. J. Drost, G. H. Nieland, C. Haver, W. van der Velden, H. J. Vos en G. van 't Klooster. Onder warm applaus werden deze fraaie diploma's uitgereikt. Voorts reikte de voorzitter, Dr. P. G. de ging Burgem. Grothestraat, de heer J. van j ^os nog twee kruizen van verdienste dei Schaik, directeur van den Ned. Midden- Soeaiev Vrijwillige Brandweer uit, te we- standsbank, de heer Th. Zwarts voor de ten den actieven Commandant W. Friesche Vereeniging, een inspecteur van Groart, die op 1 Januari j.1. 10 jaar lang de brandverzekering Mij. De Nederlanden van 1845, de heeren van der Linden en (Zie vervolg pag. 1, 2e biau).

De Soester | 1938 | | pagina 2