2e BLAD Brandweerlustrum. Radio-Centrale. UW STOFZUIGER „ZONNEGLOREN" Soesterberg „KWIK" Gemengd Nieuws fi.Tiktak'tWfie? se Predikbeurten EERSTE SOESTER BEGRAFENIS-ONDERNEMING behoorende btf „D E S O E S T E R van 'ZATERDAG 16 Jl'Ll 1938, No. 58. (Vervolg" van pag. 2, le blad). Commandant was en het corps, op uitne mende wyze leidt en aan den ondercom mandant P. J- Drost, die op zoo'n voor treffelijke wijze de brandweer E.H.B.O.- ploeg tot driemaal toe achtereen tot de overwinning wist te voeren op den onder- lingen Brandweer E.H.B.O.-wedstrijd in de provincie Utrecht, waardoor de fraaie be ker in definitief bezit der vereeniging te Soest kwam. Door den brandweerman D. Kroon wer den twee fraaie, geheel handgedreven ko peren wandborden aangeboden aan den voorzitter en aan den Commandant ter blijvende herinnering aan dit lustrum, per soonlijk vervaardigd. Nadat na afloop buiten een foto van het geheele gezelschap was gemaakt werd in particuliere automobielen en twee auto bussen vertrokken naar Hotel Eemland, waar in de feestelijke versierde zaal de feestavond aanving. Daar merkten wij wederom op alle le den met hunne dames, alle gasten, die aan het diner hadden aangezeten en de dona teurs der vereeniging met hun echtgenoo- ten. Ook deze feestavond verliep vlot en ge zellig. Bloemstuk der donateurs. Na de opening door den voorzitter, die allen welkom heette en een muzikale in leiding van het ensmeble Louis van Dijk, in Soest welbekend wegen de muziek op de prettige dancings des Zaterdagsavonds, werd door de donateurs en donatrices een verrassing bereid. Twee jongedames be traden het podium en trokken een pracht van een bloemstuk het tooneel op, geheel van witte fraaie bloemen vervaardigd in den vorm van een motorspuit. En zoo heel klein was dit bloemstuk ook niet, want de afmetingen ervan waren 1 bij 1.50 bij 0.50 Meter! Op wieletjes kwam het aanrijden en ontlokte al direct aan alle aanwezigen uitroepen van bewondering. De heer Jaarsma bood deze fraaie bloe menhulde aan den voorzitter, Dr. de Vos aan met enkele welgekozen woorden, uit sprekende de waardeering der donateurs en donatrices voor de Brandweer en met dit lustrum complimenteerende. Onder warm applaus der zaal dankte Dr. de Vos voor dit mooie geschenk, dat zeer werd gewaardeerd. Het bloemstuk was verwaar digd door den bloemist Kraayenhagen. Toen ving de eigenlijke feestavond aan, die in een vlot tempo werd afgewerkt en waar-van het programma was opgesteld on der welwillende leiding van de heeren E van Eeden en H. de Graaf. Als conferen cier trad op de heer N. Galis uit Amers foort, die deze kunst wonderwel verstond, getuige de steeds opklinkende lach. De proloog, uitgesproken door den heel de Graaf, die daarin de mannen van de Vrijwillige Brandweer huldigde, werd al direct een succesnummertje, dat algemeen instemming van de zaal verkreeg. De voordracht ,,Haal de spuut" was een in slaand nummer, op uitnemende wijze voor gedragen, terwijl het „Proza en Poëzie in de Thee" van den heer de Graaf niet min der werd geapprecieerd. De verschillende volgende chansons van beide heeren de den het al niet minder en doorloopend kla terde 't warme applaus uit de zaal op. Dat de voordracht van juffrouw Spuit en juf frouw Slang de lachlust zou opwekken, was te voorzien, en de uitnemende wijze van uitbeelden en dictie deden daar het hunnen toe, Na de „Ballade van den hoogen hoed' kwam een aardige sketch, getiteld: „Het goede voorbeeld", waar de dames Rie Vee nendaal en Cor Bon met de heeren Henk de Graaf en Albert Ottes eer mede inleg den. De tragie-comische situatie in de hu welijksverhouding tusschen Henk en Ina werd met aandacht gevolgd en toen het verloofde paar Wim en Elly consequenties ging trekken uit dit ideale huwelijk, wa den de echtscheidingsvoornemens spoedig vergeten en was alles vergeven. Na de pauze werd de éénacter „Bedrie gers" opgevoerd, waarbij om de ontstane leuke situaties werd gegierd. De inbreker Phil. de Rat kon tenslotte onder dekking van een revolver ongehinderd aftrekken, doch Mrs. en Mr. Little konden hun.onder linge verschillen, die slechts op jaloursch- heid berustten,, toen gunstig oplossen. To ny Beumer speelde den bedrogen echtge noot prachtig, terwijl Cor Bon als zijn echt genoote subliem tegenspel te zien gaf. De inbreker, C. Galis, gaf blijk, naast de con ference ook het tooneelspel goed machtig te zijn. Als slot van dezen druk bezochten en zeer gezelligen avond gaven de heeren E. van Eeden en H. de Graaf nog „Bij ons in Soest", een muzikale declamatie in dicht vorm, waarin veel van de Soester toestan den de revue passeerden, wat veel gelach met zich bracht. Bij de liedjes was Mevrouw M. de Graaf aan de piano een voortreffelijke accom pagniste, aan wie dat werk wel is toever trouwd, terwijl de regie van Tony Beumer prachtig in orde was. Het programma ver liep dan ook geheel „non stop". Alle me despelenden verdienden de pluim, die de voorzitter der Brandweer Dr. de Vos hun aa-n het einde van dezen wel geslaagden avond op den hoed stakr dan ook ten volle en de zaal betuigde door applaus hare in stemming daarmede. Aan de dames wer den bloemen aangeboden, aan de heeren sigaren en cigaretten; ook aan den heer Grootkop, die uitnemend voor de grime had gezorgd. Nadat de Commandant W. Groart nog aan Mevrouw de Vos een bloemenhulde had aangeboden namens de Brandweer, werd het verdere gedeelte van den avond gevuld met een gezellig samenzijn, een dansje en meer, zoodat men nog tot laat in den avond, of liever gezegd tot het och tendgloren bijeen bleef. De Soester Vrijwillige Brandweer had 'toen haar 15-jarig bestaan op luisterrijke wijze herdacht, tot aller volkomen waar deering van en tevreden over al het gebo dene. Ter gelegenheid van dit feit werd dit Woensdagavond herdacht in de bekende stichting aan de Soesterbergschestraat, waar om 11 uur circa 600 personen aanwe zig waren als lid, oud-verpleegden of be langstellenden uit alle plaatsen des lands. Wij zagen hen aangebracht door auto's uit de omgeving Zeeland, Friesland, Lim burg, Noord- en Zuid-Holland. Noord Bra bant enz., welke ontvangen werden dooi den penningm. den heer N. Janssen en mevrouw de Beaufort uit Driebergen, die hun de weg wezen langs een fleurige Oranjelaan naar de bazaar die voor deze gelegenheid was opengesteld en waar van alles te koop was, dat aangebracht was door de patiënten, de zusters en door de leden der therapeutisch afdeeling. Onder de velen die opgekomen waren bemerkten wy Mevrouw Luteyn uit Gar- deien, ds. Poot uit den Haag en de beide Soester predikanten. Nadat allen de bazaar hadden bezocht, werd koffie met broodjes geserveerd, wat alles vlug van stapel liep. Daarna gaf ds. Poot een overzicht van den arbeid in Zon negloren, dat in de algemeene belangstel ling staat. De heer N. Janssen deelde ons mede, dat Zonnegloren opgericht werd vóór 11 jaar geleden met 8 ton schuld, welke nu gedaald is tot de helft. Per jaar wordt er 2 ton verpleeggeld ontvangen; er is plaats voor 135 patiënten, doch meestal is dit getal 170. De medische hulp wordt verstrekt door den geneesheer directeur Jhr. dr. Röell met zijn assisten ten dr. Zalman en dr. Rinse en tijdelijk door dr. van Daalen. Momenteel is men druk bezig den Zuidelijken gevel van het hoofdgebouw uit te breiden, bestemd voor het Kinderpaviljoen, daar tot nu toe de kinderen met de grooteren op één zaal la gen terwijl, gezien de ervaring, 'n scheiding beter was. Door giften is men daartoe in staat gesteld, op die zalen is dan plaats voor 30 kinderen in eigen sfeer. Ook het Zusterhuis ondergaat een groote uitbreiding; voor dat alles is 10 jaar lang gespaard en binnenkort wordt de kroon op het werk gezet: dooi de opening van het Kinderpaviljoen. Uit alles bleek, dat de vereeniging met haar tijd mede gaat en tracht met Gods hulp genezing aan te brengen aan hen, die door de volksziekte, de T.B.C., zijn aange tast. Uit alles wat gehoord, en gezien is, blijktwel, dat alles in het werk gesteld wordt in Zonnegloren om het daar zoo goed mogelijk te doen zijn, zoodat met recht de zon in veler bestaan begint te gloren. De 11e verjaardag van „Zonnegloren" is opgewekt gevierd in een mooie omgeving en in een heerlijke temperatuur. 11e JAARFEEST VAN DE VEREEN. AANBESTEDING. Te Zeist werd op 7 Juli j.1. door de N.V. Groningia aldaar een onderhandsche aan besteding gehouden van den bouw van een kantoor met bovenwoning en 2 woonhui zen, elk met garage en schuur, op een terrein aan de Stationslaan-hoek Betha- niëlaan te Zeist, onder architectuur van Leo G. Visser te Zeist. De uitslag hiervan was als volgt: Gebr. Bailo, Bunnik, 28.000.Fa. Bakker, Giessendam, 27.920.Fa. Boot, Zeist, 26.900.Fa. Gaastra, Zeist, 25.998.-; Fa. v. d. Linden, Zeist, 25.875; H. A. Boeschoten, Doorn, 24.596.Fa. van Aggelen, Renkum, 24.380.v. d. Vijzel, Amersfoort, 24.325.Jan in 't Hout, Soesterberg, 24.107. De uitvoering van bovengenoemd bouw werk is opgedragen aan Jan in 't Hout te Soesterberg. EEN INTIEME HULDIGING. Donderdagvoormiddag j.1. werden de heer B. J. Boevink, opzichter 1ste klasse van de montage, en de heer J. J. W. Jans sen, ambtenaar van administratie, beiden in dienst van het Luchtvaartbedrijf, op het bureau van den Dhecteur van het L.V.B., Kolonel H. L. van Royen, ontboden, in verband nog met het feit, dat zij op 1 Juli 1938 25 jaar aan de militaire luchtvaart verbonden waren en, behalve den tegen- woordigen commandant der L.V.A., de eenigen zijn in de militaire luchtvaart, die nog van de oprichting der L.V.A. getuige zijn geweest. In een van waardeering ge tuigende toespraak bood kol. v. Royen ieder der genoemde heeren een exemplaar van het Gedenkboek aan, voorzien van een op dracht met de handteekeningen van den Directeur, de toegevoegde Officieren en Hoofdambtenaren. GESLAAGD. Geslaagd te Utrecht voor het M.U.L.O.- diploma A: Frieda Stern, To Gorrée en Ge- rard Griep, leerlingen van de openbare U.L.O.-school alhier. TELEFOONNET SOEST. Nieuwe aansluitingen. No. 2273 2711 2204 2283 2251 2294 2086 2293 Assink, L. J„ Soesterb.straat 148. Bloemink, H„ Dir. P. en T.kt., Mid delwijkstraat 60. Drogisterij „de Ster", H. Stuut Rzn., Torenstraat 4, Soest. Haagen-Bökenkamp, Mevr. E. H. v., Julianalaan 45, Soestdijk. Nationaal kantoor P. Schram, Hart manlaan 45. Palermo, Fabriek van citroenpro ducten, Eigendomweg 73. Woningbureau Insulinde, Burgem. Grothestraat 64, Soestdijk. Wortel, L., Handel in aard. groen ten en fruit, Oude Utrechtschew. 7. Vervallen telefoonaansluitingen. 2269 Film- en Fotobur. K. van Loon, Soestdijk. 2573 Gelder Co., A. van, automaten, Parklaan 3. 2102 Sander, H., automobielgereedschap pen, Schrikslaan 62. 2285 Schouten Jr. D., vert. N.V. alumi nium capsulefabriek Dan, den Haag, Leeghwaterplein 11. RADIOPROGRAMMA DER BUITEN- LANDSCHE PROGRAMMA'S. ZONDAG 17 JULI. 8.30 Brussel Ned.; 11.05 Droitwich; 12.20 Keulen; 1.20 Brussel Ned.-Fr.; 3.20 Droit wich; 4.20 Keulen; 6.20 Parys Radio; 7.25 Droitwich; 8.20 Diversen; 8.50 Parijs Ra dio; 10.55 Keulen. MAANDAG 18 JULI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.20 Brussel Ned.; 1.30 Droitwich; 4.20 Keulen; 6.20 London Reg.; 7.00 Radio Centrale Soestdqk; 8.00 Keulen; 8.40 London Reg.; 9.20 ^Droitwich; 10.05 'Diversen; 10.20 Brussel Ned.-Fr.; 10.50 Keulen. DINSDAG 19 JULI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg. 1.05 Brussel Ned.; ;2.20 Londonj Reg.; 3.20 Droitwich; 5.00 London Reg.; 5.20 Droit wich; 6.20 London Reg.; 7.00 Radio Centr. Soestdijk; 8.00 Keulen; 8.20 Brussel Fr.; 9.35 Keulen; 10.20 Brussel Ned.; 11.20 Keulen. WOENSDAG 20 JULI. 9.30 Diversen; 11.05 London Reg.; 12.60 Brussel Ned.; 2.20 Droitwich; 3.00 London Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Fr.-Ned.; 7.00 Radio Centr. Soestdijk; 8.00 Droit wich; 8.20 Brussel Fr.; 9.20 London Reg.; 10.05 Droitwich; 10.20 Brussel Ned.; 10.35 Keulen. Wijzigingen voorbehouden. is in de huishouding een onmisbaar apparaat en toch behoort hij goed onderhouden te .worden, maar om dat U hem zoo slecht missen kunt, gebruikt U hem net zoolang tot hij niet meer gaat. Laat hem in UW VACANTIE grondig schoonmai en, smeren en nazien door evjti VAKMAN. Electro Teehn. mstall. Bureau NIEUWEWEG 11 TEL. 2379 kend materiaal bijeen te kunnen brengen, waaronder dat betreffende den Koning- Stadhouder bestemd wordt voor de stati ge voormalige eetzaal, waarvan de wand nog versierd is met een buste van dezen merkwaardigen Oranjevorst. De Commissie mocht een keuze doen uit een tweetal collecties Oranjeportretten, waarvan één afkomstig uit Friesch fami liebezit; zij verkreeg de medewerking van een der grootste verzamelaars van pren ten, die tientallen merkwaardige exempla ren ter beschikking stelde. Voorts werd nog in de laatste dagen de beschikking verkregen over een merkwaardige nog nimmer tentoongestelde variant van het bekende schilderij in het Mauiitshuis, voorstellende de Prinsen van Oranje op het Buitenhof. Toegezegd werden een pas uit het Buitenland gekomen ruiterportret van Frederik Hendrik by het veroverde van Maastricht, een beeltenis van Willem III met zyn vriend Bentinck, een portret van Willem V, door dezen geschonken aan een gastheer, die hem gehuisvest had na den overval der Patriotten op Soestdyk, waarbij Christoffel Pullmann het leven liet. Uit lateren tijd een nog onbekend, zeer aantrekkelijk schilderij van de aankomst van Willem I te Scheveningen in 1813. Veel en velerlei zal er zijn te bewonderen in het Oude Slot, dat op zich zelf reeds een ibezoek waard is, maar waar een maand lang het nationaal herdenken door aanschouwelijke kunstzinnige herinnering zal teruggaan tot den Vader des Vader lands en Zijn doorluchte nazaten tot in dezen tijd toe. Ongetwijfeld zal de tentoonstelling een hoogst aantrekkelijk en mogelijk leerzaam beeld kunnen geven van de betrekkingen van Oranje en Nederland, terwijl voor het op goede gronden verwachte welslagen een gezellige Oud Hollandsche taveerne met een verrukkelijk terras de bezoekers gelegenheid tot verpoozing zal bieden. Moge de op 13 Augustus te openen ten toonstelling heel wat vreemdelingen naar het schoone Zeist lokken. De mooie, snel groeiende gemeente met haar zoo bekoor lijke omgeving, terecht de parel der Sticht- sche Lustwaranda geheeten, het aloude Slot met zijn prachtige park en de^histo- rische Oranje Nassau tentoonstelling, zijn samenwerkende factoren, die in den va- cantietijd allicht een extra druk bezoek aan Zeist zullen stimuleeren. Verschillende bekende persoonlijkheden verklaarden zich reeds bereid zitting te nemen in een te vormen Eere-Comité on der presidium van Jhr. Mr. Dr. L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, Commissa ris der Koningin in het Gewest Utrecht. NATIONALE ORANJE-NASSAU- TENTOONSTELLING IN HET HISTORISCH SLOT TE ZEIST. Worden in tal van gemeenten in den lan de voorbereidingen getroffen voor een min of meer grootsch opgezet programma van feestelijkheden ter igelegenheid van het a.s. Regeeringsjubileum van H.M. de Ko ningin, in Zeist zal naast de organisatie van een feestweek door de plaatselijke Oranje Centrale, een Oranje-Nassau Ten toonstelling in het historisch Slot worden gehouden, waarvoor terecht belangstelling uit heel den lande wordt verwacht. Het aan natuurschoon zoo bevoorrechte Zeist toch bezit in het aloude Slot als stichting van Willem van Nassau-Odijk een voortreffelijke gelegenheid voor een nationale tentoonstelling van merkwaar dige schilderijen, prenten, beeldjes, pen ningen etc. betreffende de historie van het Huis van Oranje Nassau, vanaf den stam vader Prins Willem van Oranje tot he den, nu H.M. de Koningin Haar 40-jarig regeeringsjubileum gaat herdenken. In 1924 door de Gemeente Zeist aange kocht, werd het Slot de laatste jaren ge leidelijk gerestaureerd, waardoor het zich met zijn prachtigen nieuw aangelegden slottuin en de schitterende uitzichten op de fraaie omgeving in steeds toenemende belangstelling van ingezetenen en vreem delingen mag, verheugen. Dank zij een actief Comité van voor aanstaande Zeistenaren onder eere-voor- zitterschap van den burgemeester, Jhr. Dr. M. L. van Holthe tot Echten, wordt in dit Slot een Oranjetentoonstelling voor bereid, welke op 13 Augustus a.s. zal worden geopend om tot 15 September in tact te blijven. Het Comité mocht de voldoening sma ken reeds verzekerd te zijn, dat voor deze nationale expositie een uitgebreide collec tie hoogst belangrijke artistieke merk waardigheden zal bijeenkomen, verzameld uit heel het vaderland, dank zij de mede werking van vele zyden. Een gelukkig voorteeken voor de werk zaamheid der Commissie was het, dat het H.M. de Koningin behaagde te beschik ken, dat verschillende stukken uit Har» verzamelingen voor het aangegeven doel kunnen worden gebruikt. Tal van families uit Zeist en omgeving en ver daarbuiten hebben dit buitenge woon gewaardeerde voorbeeld van Hare Majesteit gevolgd en evenzoo vele Ge meentebesturen en Musea, waardoor het Comité vooraf al de vreugde kent, het al oude Zeister Slot gedurende een maand dienstbaar te kunnen maken aan een doel dat blijkens een Inschrift In de Willem ni-zaal zeker de instemming zou hebben van den stichter. De Commissie slaagde er in voor een tiental zalen belangwek- DEN HAAG. VERGADERING LANDBOUW ORGANISATIES. Conclusies van de hoofdbesturen I.z. oorlogsvoorraden, varkensprjjzen en Invoer van bevroren vleesch. Naar ons in een communiqué wordt me degedeeld, zijn de volgende besluiten geno men in de vergadering der dagelijksche besturen van de drie centrale landbouw organisaties (C.B.T.B,, K.N.B.T., K.N. L.G.), welke is gehouden op 29 Juni 1938 te 's-Gravenhage Volgens het antwoord van den Minister van. Defensie en van Economische Zaken op de door het Tweede Kamerlid, dr. S. E. B. Bierema gestelde vragen, zullen de kosten van opslag van granen en voeder middelen ten behoeve van 's lands Defen sie worden afgewenteld op de verbrui kers, waaronder te verstaan de broodver bruikers en de veehouders. Aangezien uit het antwoord van ge noemde Ministers blijkt, dat deze regeling is gebaseerd op de landbouwcrisiswet, wordt besloten deze aangelegenheid met het college van regeeringscommissarissen te bespreken en er op aan te dringen, dat de veehouders in de gelegenheid worden gesteld de hiermede gemoeide bedragen terug te vinden in een verhooging dei- richtprijzen van zuivelproducten, vleesch en eieren. Besloten wordt om in verband met de dalende tendens der varkensprijzen by het college van regeerings-commissarissen aan te dringen op het nemen van maatrege len, teneinde te voorkomen, dat deze prij zen nog verder dalen. Ter gelegenheid van de interpellatie- Dieters in de 2de Kamer op 8 Juni 1938, heeft de Minister van Economische Zaken gezinspeeld op een mogelijken invoer van bevroren vleesch uit Argentinië. Het scha- penvleesch is door het ontbreken van ex portgelegenheid goedkoop, de vleeschprij- zen in het algemeen vertoonen een dalen de tendens, zoodat ook de veepryzen zul len terugloopen. Invoer van buitenlandsch vleesch is daarom niet gewenscht, aange zien voor distributie aan de werkloozen en daarmede gelijk te stellen bevolkingsgroe pen goedkoop versch vleesch beschikbaar is. Besloten wordt deze aangelegenheid in een volgende vergadering met het college van regeeringscommissarissen aan de or de te stellen. NIEUWE RIJWIELTREINEN. 'n Kopje □q/ /o we/ko/n. Andere aan te bevelen merken Sindang 26 ct. p '/e Pd. Bruinmerk 22 Roganda 18 Zooals bekend is, bieden de Diesel- electrische treinen niet veel ruimte voor het vervoer van ,rywielen, waarom de Ned. Spoorwegen hebben bekend gemaakt, dat, bijzonder in de vacantiemaanden op het vervoer van. rijwielen met deze treinen niet kan worden gerekend. In verband hierme de laten de N.S. meer rijwieltreinen lijden. Tot nog toe liepen alleen Vrjjdas nachtrij- wieltreinen. Thans loopen dergelijke trei nen Vrijdags en Zaterdags en by voldoende hoeveelheid ook Maandags tot midden Augustus, vertrekkende van Den Haag en Rotterdam omstreeks 21 uurDeze treinen worden te Gouda gecombineerd en doorgevoerd naar Utrecht, vanwaar de wagens met rywielen, dus zonder overla ding, zoodat de rywielen niet te lijden hebben, nog den zelfden nacht naar be stemming verder gaan en men ze door gaans den volgenden morgen in ontvangst kan nemen. Ook loopt Zaterdags een der gelijke trein van Arnhem naar Utrecht, die te 17.28 van Arnhem vertrekt. Ook tus schen Amsterdam en Rotterdam worden dergelijke treinen ingelegd, alsmede naar Amersfoort en Zwolle (Nunspeet). r^- c\\ "oft 5)ï 2» 58 1Ë NED. HEBV. GEMEENTE. foort, was first classe. Zondag 17 Juli 1938, Oude kerk, v.m. 10 uur: Ds. J. I. van Schaick. Oude kerk 6 uur: Ds. E. Groeneveld. Emmakerk 8 uur: Ds. J. I. v. Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. E. Groeneveld. Hees 10 uur: Ds. W. v. d. Waal. Kinderkerk: Eiken Zondag om 10 uur in het Nederl. Herv. Wflkgebouw aan het Driftje. Zondagsschool Emmakerk van 12.15 tot 1.15 uur. Oude kerk van 12 tot 1 uur. Hees van 2 tot 3 uur. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk, Julianalaan: Londag 17 Juli 1938, v.m. 10 uur: Ds. S. Wouters. N.m. 5.30 uur: Ds. S. Wouters. Wilhelmlnakerk, Soesterb^traat, Zondag 17 Juli 1938, v.m. 10 uur: Ds. Mul der, uit Giessen Nieuwkerk. N.m. 5.30 uur: Ds. Mulder. HERV. (GER.) EVANG. PRINS BERNHARDLAAN. Zondag 17 Juli 1938, 's morgens 10 uur, de Eerw. Heer P. van Dijk, van Leersum. 's Avonds 6 uur: Ds. G. J. Koolhaas, van Huizen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIEN STIGEN. Afd. v. d. Ned. Prot. Bond. Zondag 17 Juli 1938: geen dienst. Zondagsschool voor leerlingen van 612 jaar, iederen Zondag van 121 uur in Religie en Kunst. Spreekuur mej. H. L. Nemeê, eiken Woens dag van 3.304 uur in Religie en Kunst. Catechisatie Woensdags van 1.303.30 uur in Religie en Kunst. LEGER DES HEELS. Kindersamenkomsten: Eiken Zondag v.m. 8.30 uur en nam. 2.30 uur. Eiken Woensdagavond om half acht: Openbare samenkomst. Gebouw Nieuweweg 111. R.K. KERKEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Soest. Zondag a.s. te 7 uur: Vroegmis. Uitreiking der H. Communie te 8.50 uur. H. Mis om 9 uur. Hoogmis te 10.30 uur. Lof te 6 u. Parochie van de Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria te Soestdyk. Zondag a.s. te 7.30 uur: Vroegmis. Uit reiking der H. Communie te 7.15 uur en te 8.45 uur. Hoogmis te 10 uur. Lof te 6.30 uur. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE BAARN. Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 17 Juli 1938, v.m. 10.30 uur: Ds. J. IJntem, van Haarlem. Extra collecte. SOESTERBERG NED. HERV. KERK. Zondag a.s. van 12.151 uur: Zondags school. Zondag 17 Juli 1938, n.m. 6 uur: de heer H. v. d. Heuvel, van Utrecht. R.K. Kerk. Parochie van den H. Carolus te Soesterberg. Zondag a.s. te 7.30 uur: 1ste H. Mis. Hoog mis om 10.30 uur. Des avonds om 6 uur Lof. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK. Zondag 17 Juli 1938. v.m. 10 uur: Ds. A. N.m. 6 uur: Ds. B. Tuinstra. Dönzelman, van Amersfoort. OPGERICHT 1899 Fa. I. C. Haks Dz. Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor: Heuvelweg. 18 BEGRAFENISSEN - TRANSPORTEN - CREMATIE'8

De Soester | 1938 | | pagina 3