J/ li DE MODE hH NIEUWE SIERADEN Costumes voor grootere meisjes toont zich zeer veelzijdig KNIPPATROON ac 'j Grootere meis jes, zoo ongeveer van 1214 jaar, vallen reeds in de termen voor ietwat gekleedere costumes. Links geven wij een ontwerp van frambozen-kleuri ge dunne wollen stof, waarvan het rokje geplooid is en de bolero tot even boven de taillelij n reikt. De blouse is van witte waschzijde met valengienne gegarneerd. Rechts een ko ningsblauwe jurk met cape tot op heuplengte, welke gevoerd is met zacht rosé. De mode verrast ons telkenmale weer met een menigte nieuwe imprimé's. Wan neer wij de vroolijk bewerkte voorjaars- en zomerjaponnen zien of wel de op smaak volle wijze geetaleerde bedrukte katoenen en zijden weefsels, dan is het ons soms of wij in een exotische bloementuin verwij len. Een bonte warreling van kleuren en motieven van de meest uiteenloopende soorten en nuanceeringen boeit ons oog en de keus is soms wel eens héél moeilijk, want we vinden het een al mooier dan het andere. Ieders smaak kan echter bevredigd worden, want de kunstenaars hebben bij het ontwerpen rekening gehouden met de meest uiteenloopende leeftijden. We zien bonte bloemenmotieven, waartoe we ons evenzeer aangetrokken gevoelen als de bijen op zonnige dagen, die reeds druk be zig zijn de honing uit de harten der bloe men te vergaren. We behoeven ons door de veelheid der motieven niet angstig af te vragen of we een imprimé zijd je van een vorig seizoen nog wel kunnen dragen en of een ietwat voyante kleurenmengeling een volgend jaar nog wel up-to-date zal zijn. We genie ten volop van hetgeen we thans zien en doen verstandig niet te lang te wachten met het aanvullen onzer garderobe. Be staande imprimé's kunnen wellicht ietwat gemoderniseerd worden, hetgeen steeds mogelijk is, indien bij het koopen van stof fen b.v. een halve meter extra genomen wordt. Handige naaisters kunnen ook een japonnetje van een vorig seizoen nog op zeer geschikte wijze opknappen, b.v. door een aanbrengen van een modern garnituur, dat als geheel gekocht wordt, of waarvoor men Ottoman, piqué of andere voor dit doel bestemde weefsels verwerkt. De keu ze in garnituren is wel héél groot en de prijzen zijn in aanmerking genomen ma teriaal en uitvoering niet hoog. We za gen o.a. een tulle rug en voorpand, afge werkt met kleine pofmouwtjes 'en kraag van smalle - op tulle gewerkte - valen- gienne kantjes, dat zich zoowel voor een nieuw als te vermaken japon uitstekend leende. In dit laatste geval had men niet anders te doen, dan de bestaande mouwen uit te tornen en eventueel de kraag te ver wijderen. Armsgaten en hals worden smal afgebiesd en het tule lijfje wordt apart in de japon gedragen. Indien men met overleg te werk gaat, kan men steeds goed gekleed gaan, zonder dat men enorme be dragen voor kleeding uit behoeft te geven, iets wat tegenwoordig lang niet voor ieder een mogelijk is. Eenige nieuwe japonnen zullen echter onmisbaar zijn en hiervoor leenen zich niet alleen imprimé's, doch JONGE DAMES JAPONNEN. Twee-in-één-patroon 2864. Prijs 30 cent plus 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Zeer geschikte vacantiejaponnen kun nen met behulp van 2864 gemaakt worden. Links een effen japon met stiksels aan de manchetten en ceintuur. Garneering met knoopen. Zeer geslaagd model is wit en met roode garneering als tennis-japon. Rechts hetzelfde model met gladde mouwen en smal kraagje van katoenen streep of van toile de soie. Patronen in de maten 40—46. Besteladres: „Het Practisch Modeblad" postbus 36. Den Haag, giro 203203 Bij be stelling het verschuldigde bedrag in post zegels bijsluiten of opzenden per postwis sel of per giro V r ook verschillende kantstoffen, die nog steeds als de groote mode gelden. Vrouwen, die slechts enkele malen per winter uitgaan behoeven zich de weelde van een avondjapon geenszins te ontzeg gen, want ook deze kan een volgend zomer seizoen nog heel goed getransformeerd worden in een gekleede middagjapon, soms zelfs in een tailleur. Het zomerseizoen zal ons trouwens zeer veel bedrukte en effen zijden complets, mantelcostumes en man tels brengen en tevens combinaties van bei de weefsels. Een der beide schetsen geeft een ont werp aan voor het moderniseeren van een effen japon, hetzij deze van zijde of van wollen stof is. Voor het verkorte boven deel kan men crêpe de chine dan wel satijn aanwenden in min of meer bont bedrukte kleuren. Over de buste is de stof over pin- ces verdeeld, waardoor het figuur een goede lijn krijgt, terwijl de halslijn even eens afkleedt. Crêpe de chine, kunstzijde en foulard spelen een voorname rol, alhoewel we bin nen enkele maanden ook nog andere be drukte weefsels zullen aantreffen, luchti ger van uitvoering, die ons doen droomen van zonnige, warme dagen en een onbe- wolkten, blauwen hemel. Behalve plissé's van hetzelfde materiaal ziet men op imprimé's ook zeer veel gar neeringen van enkele zoowel als dubbele ruches van georgette. Ze geven een flat teuze afwerking en worden niet alleen in den hals gedragen, doch men ziet er ook lange, spits toeloopende vesten mee aan gevuld. Voor meer eenvoudige japonnen vindt men een groote verscheidenheid in vroolijk bedrukte katoenen en linnen weefsels. Crê peachtige katoentjes ziet men evenals mooie katoenen en linnen kantstoffen, wel ke bijzonder aangenaam in het dragen zijn en het groote voordeel hebben niet te kreu kelen. Zijden linnen wordt in mooie tinten aan getroffen, terwijl het seizoen ook veel wit linnen zal brengen. Bijzonder aardig kleeden hierop de ge bloemd cretonne garnituren (zie schets), bestaande uit korte bolero, breede, opge knipte ceintuur in keursvorm met aan de zijkanten opgestikte lange stofreepen, die aan de voorzijde geknoopt en met franje afgewerkt worden. Sluiting met rits aan zijnaad. Dergelijke garneeringen, die tot de nieuwste modesnufjes gerekend kunnen worden, maken het mogelijk een japon op eenvoudige wijze van aspect te doen ver inderen. G. C. M.—S. KINDERLIJK VERTROUWEN. Het voorbeeld is de beste op voeder. Iedereen ontmoet in zijn leven wel eens nenschen, waarmede hij tenslotte zóó ver- rouwd raakt, dat hij buitengewoon mede- leelzaam wordt en zijn persoonlijke om standigheden en ervaringen vertelt. Vooral jonge, onervaren menschen kunnen zoo vol geestdrift anderen alles toevertrouwen, wat zij beleven en zijn dan gelukkig een verwante ziel gevonden te hebben, die hen begrijpt. Helaas komen zij later tot de bit tere ervaring, dat zij hun hart ontsloten hebben voor iemand, die niet de ware vriend of vriendin blijkt te zijn. Wij allen hebben in onze jeugd dan ook wellicht der gelijke teleurstellende ontdekkingen ge il ill> bedrukte namiddag japon, met kan- ■en jabot. Ontwerp: HerrmannBerlijn. daan en door schade en schande moeten leeren aanvoelen, dat het niet alles goud is, dat blinkt De trouwste vriendin, die het leven geeft, waar steeds op gebouwd kan worden, is zeker wel een moeder, die zelfs als haar oordeel wel eens hard is, wanneer haar kinderen haar iets toevertrouwen, ge dreven door haar liefde, het beste met hen voorheeft. Wartneer het enkel en alleen maar bij de teleurstelling blijft, die men soms door an- dei'en ondervindt, dan kan men alleen slechts een ervaring rijker zijn, en een vol gende keer voorzichtiger zijn, doch de ge volgen van het verkeerd gestelde vertrou wen zijn meermalen van verstrekkenden aard. Het is de taak der ouders het vertrou wen van hun kinderen te winnen, niet al leen, doch te behouden en het zich waardig te maken. Het is zeker een der moeilijkste problemen, die het opvoedingsvraagstuk omvat en wanneer de kinderen opgroeiden tot jonge menschen en volwassen zijn, dan meenen zij zoo vaak geen leiding meer noo- dig te hebben. Zij gevoelen zich vaak in hun eer gekrenkt, wanneer zij meenen, dat de ouders ingrijpen of zich willen „be moeien" met hun gedragingen óf handelin gen, omdat zij „oud en wijs" genoeg zijn om te doen, wat zij meenen, dat goed is. Gebrek aan inzicht belet hen hun volle vertrouwen aan de ouders te schenken en naarmate zij zelfstandige menschen wor den, begrijpen zij, dat de ouders zich nim mer door nieuwsgierigheid gedreven met hun dingen bemoeiden. Sieraden ver vangen menig maal garneerin gen en meerma len ziet men ver schillende byoux, die een stel vor men. Op onze af beelding geven wij eenige Parij- sche ontwerpen, die van effen en gekleurd facet- vorm of glad glas gemaakt zijn. Rijnsteenen en bergkristal geven steeds een buiten gewoon mooi ef fect. Op donker blauw en zwart staan zuiver witte kralen ook bij zonder mooi en geven een koele werking op zo- mersche dagen. Bovenaan links een stel bestaan de uit armband en clips, gemaakt van wit bergkris tallen kralen en blaadjes. Boven rechts een armband, die bij gekleede ja ponnen gedragen wordt en facet- vormig geslepen is van craquelé- glas. Het jonge meis je in het midden der afbeelding draagt sieraden, die men rechts onderaan vergroot aantreft, n.1. een arm band en clips bestaande uit ronde, mat glazen kralen en kleine wit-houten klok jes. De collier links is een vier snoerige, ge maakt van wit glazen kralen met vier mar- garieten in het midden van hetzelfde glas, doch in bladvorm met gekleurde harten.

De Soester | 1938 | | pagina 6