Jantje van Alles Van het Kantongerecht. UK FOTO-OPTIEK VOSKUILEN! Voor Hout en Triplex UGERSRADIO ffl DAT IS OPRUIMING bij JANTJE VAN ALLES Nieuwstraat 18 - Soestdijk - Telefoon 2638 I Soesterberg SOESTER HOUTCENTRALE Joh.Happe, Molenstr. O.Z.91 IKEQK5TDAAT3 oOESTte-l' 2.756'. VAN WEEDESTR. 8 - TELEF. 2458 S F. TOBCTT Voor Soesterb.str 2400 G. SUKEL f Maandagmorgen te ruim 11 uur werd op de R.K. Begraafplaats aan den Belvédère- weg het stoffelijk overschot van wijlen den 22-jarigen jongeling G. Sukel aan den schoot der aarde toevertrouwd. Deze jon geman was, bezweet zijnde van het war me weder, gaan zwemmen in de Praam gracht, en is bij het duiken toen verdron ken. Vooraf werd te 9 uur in de R.K. kerk van de Onbevl. Ontvangenis der H. Maagd Maria te Soestdyk een gezongen H. Re- quim Mis jecelebreerd door kapelaan H. Veenmetfer, welke godsdienstplechtigheid zeer veel 1 elangstelling trok. De overle dene was ad van de Algemeene Nederl. Bond van Stucadoors, afdeeling Soest en van de Voetbalvereeniging „Dios", van welke vereeniging een deputatie met om floerst vaandel de lijkbaar vooraf ging. Op de begraafplaats was ook zeer veel belangstelling aanwezig. Velen waren hun aandoening niet meer meester. Diep onder den indruk verlieten velen de begraafplaats. De kist was gedekt door een 8-tal bloemstukken, w.o. een van Je Voetbalvereeniging „Dios". AUTOBOTSING. Zondagmiddag om 5 uur passeerde een motorrijder eenige auto's op de Birktstraat, doch door het van de andere zijde aanko mende verkeer, moest hij voor de laatste auto, die hij passeerde, pal rechts aanhou den, dus zoogenaamd snijden. Daardoor was het voor den bestuurder van dien auto noodzakelijk plotseling sterk te rem men, teneinde een aanrijding met den mo torrijder te voorkomen. De tweede auto had daar niet op gerekend, kon niet meer zoo snel vaart minderen en botste tegen den eerste op, waardoor beide auto's eenigszins werden beschadigd. Persoonlij ke ongevallen kwamen gelukkig niet voor. De motorrijder, die deze botsing had ver oorzaakt, was inmiddels met bekwamen spoed doorgereden. De rijksveldwacht stel de een uitvoerig onderzoek naar de schuld vraag en naar de identiteit van den mo torrijder in. DIEFSTAL VAN EEN DAMESTASCH. Door een logé van een hier wonende fa milie werd bij de politie aangifte gedaan, dat te haren nadeele op Vrijdagmiddag in het Soester Natuurbad een damestaschje was ontvreemd, dat door haar tijdelijk was opgehangen aan een der daarvoor bestem de hangers op het strand. Zij had echter even dien hanger uit het oog verloren en daarvan schijnt een dief gebruik te hebben gemaakt het taschje te stelen. De inhoud bestond uit een portemonnaie met inhoud, een vulpenhouder, een polshorloge e.d. Men zij dus wel uitermate voorzichtig met het ophangen zonder behoorlijke voortdurend toezicht, van waardevolle artikelen op het strand van het Natuurbad. BIJNA HONDERD GULDEN VERLOREN. Door een slagersbëdiende alhier is te Soest een beurs verloren met geld van zijn patroon. De inhoud bestond uit 2 bankbil jetten van 25.3 bankbiljetten van 10.en een 15.aan zilvergeld, in to taal dus bijna een honderd gulden, bene vens een drietal medailles. Waar deze sla gersknecht door zijn patroon aansprake lijk wordt gesteld voor dit belangrijke ver lies, zal hij dus van zijn uit den aard der zaak toch al niet hooge loon wekelijks een bedrag aan den patroon moeten afdragen, totdat het geheele bedrag is ingehaald. Dat is natuurlijk voor hem een heele tegenvaller en men wordt dus wel verzocht de beurs, zoo deze gevonden mocht zijn, ten spoedigste aan het politiebureau te willen afgeven of aldaar inlichtingen te verstrekken, die mogelijk kunnen leiden tot terugkomst van die beurs. Moge deze oproep ;or den ongelukkigen slagers knecht, die zooveel geld verloor, spoedig succes hu -en! POS 3UIVENVEREENIGING „D— VRIENDSCHAP". Uitslag van de op 7 Augustus gehouden wedvlucht vanaf Maastricht, afstand 150 K.M., met deelname van 153 duiven, ge lost om 10 uur. G. Sukel 1—2—18—23—31; W. Nieu- wenhuis 3789153236; W. C. Priem 45620; H. Pohlman 10—11 13—14—22—25—33—34; B. v. d. Linden 12—27—28—29—30; J. Mulders 16—17— 2135; G. Teeken 1926; J. Rijnders 24 37—38. Aankomst le duif 12 uur 11 min. 6 sec. Aankomst laatste of 38e duif 12 uur 29 minuten 23 sec. DE PALTZ WORDT WEER VEILIG. AANRANDERS GESTRAFT. In de laatste tijden komen nog al eens aanrandingen of gevallen van openbare schennis der eerbaarheid voor dn de buurt van de voormalige halte De Paltz, of op de rijwielpaden daar in de omgeving. Meestal zyn jonge dames of meisjes, die daar des avonds, wat later, voorbijfietsen, hetzij om een rondtoertje te maken, hetzij om zich langs de Berkenlaan en de rij wielpaden naar huis te begeven vanaf een betrekking te Soest, het slachtoffer. Uit den aard der zaak is de politie zeer actief geweest en verschillende malen is het dan ook reeds mogen gelukken, de da ders aan dergelijke strafbare feiten op te sporen. Thans, in den drukken vacantie- tyd, nu daar zooveel verkeer en vertier in den omtrek is, nu zoovelen fietstochtjes daar maken, ook in de latere avonduren en het kampeerterrein met zijn va et vient daar zoo na ligt en zoo druk is bezocht, komen dergelyke gevallen natuurlijk niet of vrtfwel niet meer voor. Dat de Justitie met degenen, die gesnapt of opgespoord worden bij dergelijke over tredingen van de strafwet korte metten maakt, bleek wel overtuigend in de afge- loopen week, toen de meervoudige kamer van de Arrondissements Rechtbank te Utrecht, conform den eisch van den Offi cier van Justitie de Utrechtenaar D., die feitelijke aanranding in de nabijheid van de Berkenlaan alhier had gepleegd, ver oordeelde tot niet mindér dan 4 jaren ge vangenisstraf, een voorbeeldige straf, die Specialiteit in Verfwaren, Vensterglas, Lakken en Vernissen, Ijzerwaren, Houtwaren, Inmaakglazen, Inmaakpotten, Zout, Zeep, Soda en Wasch- producten. Emaille Emmers in diverse kleuren en grootte 59 et. Emaille Toiletemmers 79 et. Bloemgieters 12»/2 ct. Cactus 10 ct.— Waterglazen, zeer sterk 8 ct. Grondverf, per Kg. Glansverf, per Kg. Japanlak, wit, per Kg. Plamuur, per Kg Lijnolie, per Liter Terpentijn, per Liter Bijenwas, geschaafd, p. Meubelwas, per pot Schoencrême, per doos 6 zakjes Blauw 5 doosjes Punaises 3 pakjes Chloor Spiritus, per flesch 30 50 55 25 25 35 15 7 6 10 10 10 14«/2 Carbolineum, per Kg. 10 Koolteer, per Kg10 Mastiek, in vaatjes 40 Kg. per Kg. 7 Glycerinezeep, per pond 6/2 Soda, 6 pond 10 Zout, per pond 4 per 10 pond 35 Slaolie, per groote flesch 53 Azijn, per liter 0 Witte Peper, per ons 10 Ammoniak, per flesch 10 Bleekwater, per flesch 10 COMPÓTE- of SLASCHAALTJES 10 ct. HUISHOUDTRAPPEN, per trede 23 ct. STERILISEERGLAZEN (compleet met ring) 2 voor 25 ct. ELECTRA LAMPEN tot en met 50 kaars 25 ct. Groote KOP en SCHOTELS 14 ct. 2 pracht KOP en SCHOTELS 25 ct. GROOTE LAMPETKOMMEN voor de waschtafel 69 ct. THEELICHTEN 10 stuks 8 ct. GROOTE ZEEMLAPPEN 50 ct. PRACHT BLOEMPOTTEN, diverse tinten 30 ct. GIETERS TUINSLANGEN VUILNISEMMERS Ook zijn wij ruim gesorteerd in alle soorten inmaakkruiden en specerijen. Boldoot Eau de Cologne, per 100 gram 60 ct. de bedrijvers van deze duistere misdrijven voorzeker wel tot nadenken zal stemmen en als preventie zal dienen, opdat de om geving van De Paltz weer veiliger zal wor den, net als voorheen. Ook J. v. d. B., aan wien openbare schen nis der eerbaarheid was ten laste gelegd, welk feit bewezen werd verklaard, kon een geduchte straf incasseeren en werd tot 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. JEUGDIG WIELRIJDER GEVALLEN. Maandagavond te kwart voor zeven reed de jeugdige d. A. uit Amersfoort met zijn vader per rijwiel op de van Weedestraat, toen hij twee voor hem rijdende wielrij ders wilde passeeren. Dat ging door het tegenliggende verkeer niet zoo heel ge makkelijk en doordat de jongen erg rechts moest aanhouden, raakte hij met zijn stuur verward in het stuur van een der andere fietsers, waardoor hij kwam te val len. Dat viel nog al slecht uit, want hij bleef bewusteloos op den grond liggen en kwam eerst later bij. Nadat Dr. Rupert de noodige medische hulp had verleend, is de jongen later in gezelschap van zijn va der per automobiel naar de ouderlijke wo ning vervoerd. AANRIJDING. Zondagmiddag wandelde de Soester in woner H. v. d. T. met vrouw en kinderen op de Burgemeester Grothestraat nabij Nieuwerhoek en wilde toen den weg over steken. Net kwam met groote vaart aan rijden de Amersfoortsche motorrijder H. B. R. t. H^,en een aanrijding met v. d. T. was het gevolg. Beiden kwamen te val len, waarbij v. d. T. eenige vrij onbedui dende verwondingen opliep aan een der armen en zijn kleeding wat werd bescha digd. De politie stelde een onderzoek in en maakte van het gebeurde proces verbaal op. AUTO BOTST TEGEN MOTORRIJDER. EEN VLIEGONGEVAL. Vrijdagmorgen j.1., ongeveer 11 uur, heeft op het vliegveld alhier een vrij ern stig vliegongeval plaats gehad. Bij het ma ken van een z.g.n. laplanding is het toe stel, de F. K. 5112 afgegleden en ver volgens op den grond over den kop ge slagen, met het noodlottig gevolg, dat de bestuurder, de sergeant-leerling-vlieger Anderweg, een hersenschudding en boven dien verschillende verwondingen aan het gelaat en andere lichaamsdeelen bekwam. Per ziekenauto werd hij naar het hospi taal te Utrecht vervoerd. De machine werd zwaar beschadigd. EEN VILLA AFGEBRAND. Dinsdagmorgen tegen 12 uur kwam een luxe automobiel, bestuurd door v. K. uit Amsterdam de F. C. Kuyperstraat uit en reed naar links de van Weedestraat op. Ter hoogte van de Lindenlaan stak de be stuurder de rechterrichtingaanwijzer uit en wilde daarna de Prins Bernhardlaan in rijden. Zonder ook maar iets te hebben bemerkt, dat aan een zoodanig afslaan in den weg zoude staan, gaf de bestuurder aan zijn voornemen gevolg. Plotseling hoorde hij, juist in de bocht, een hevige slag en bemerkte, dat een motorrijder met duopassagiere pardoes tegen de auto was aangereden, en als gevolg daarvan was gevallen. De motorrijder B. uit Heilo kwam er goed af, en had alleen een winkelhaak in zijn pantalon. De duopassagiere had verschillende schaafwonden bekomen aan hoofd, armen en beenen, klaagde over pijn in den enkel en over inwendige pijnen. Zij werd binnen gebracht bij den garagehou der K. daar net op den hoek en door diens echtgenoote geholpen en verbonden. De politie stelde direct een onderzoek naar de schuldvraag in, dat, waar beide partijen in deze lijnrecht tegenover elkander ston den, niet zoo vlot kon verloopen, als meest al. De juiste toedracht en oorzaak van deze aanrijding wordt nog nader onder zocht. „PLUIMGRAVEN" VAN SOESTDIJK OVERLEDEN. Bij het hevige onweder, dat hier Vrij dagavond even voor zeven uur losbarstte en gedurende eenige uren aanhield, is on geveer half negen de bliksem geslagen in de Villa, gelegen aan het einde van den Kampweg en tijdelijk bewoond door den veearts, Dr. Hirschfeld. In een oogenblik stond het geheele huis, dat van een rieten dak was voorzien, in lichter laaie en brand de tot den grond af. De bewoners konden nog bijtijds het huis ontvluchten, terwijl het kindje van 1 jaar, dat boven sliep, ge red kon worden. Jammer echter, vond een tweetal poesjes, die opgesloten zaten, den vuurdood. De brandweer van Soesterberg, onder leiding van commandant A. Tammer, ver scheen ter plaatse en mocht er met alle macht in slagen den brand te localiseeren, zoodat deze tot het genoemde perceel be perkt bleef. Ook de brandweer van Soest verscheen nog op het appèl. Zooals door ooggetuigen werd vastge steld, is het hemelvuur door den schoor steen het huis binnen gekomen. Verzekering dekt de schade. Ook op andere plaatsen heeft het onweer schade aangericht. Zoo werden in het net van de electrische tram verschillen de zekeringen doorgeslagen, zoodat de dienst gedurende enkele uren stagnatie ondervond. Ook in verschillende particu liere huizen raakten de lichtleidingen de fect, zoodat men zich, waar de storing niet direct kon worden hersteld, dien avond met kaarslicht moest behelpen. K.L.M.-RONDVLUCHTEN. Dezer dagen is Mej. Apeldoorn overle den, die in den tuin van het Paleis Soest dijk woonde en sinds het overlijden van haar man als „pluimgravin" dienst deed en de fazanten, konijnen en ander wild en gevogelte, laatstelijk zelfs de ten geschen ke aangeboden ooievaar, verzorgde. Zij woonde in het huisje achter in den paleis tuin, dat in 1833 door Prinses Sophie was gesticht. Dinsdagmorgen had de begrafenis plaats op de Baarnsche begraafplaats, waarbij uit de kringen van het personeel van het Pa leis Soestdyk overgroote belangstelling was. Vele kransen dekten de baar, waar onder een van het Prinselijke Paar. Ds. J. W. Hoek, een zoon van den conciërge van het Paleis, dankte voor de betoonde be langstelling. In verband met den nationalen jeugd- luchtvaartdag, die op Vrijdag 12 Augus tus te Soesterberg wordt gehouden, orga niseert de K.L.M. op Vrijdag 12 en Zater dag 13 Augustus alhier weer rondvluch ten vanaf het Vliegveld. OPENING EENER NIEUWE ZAAK. In verband met de opheffing alhier van het agentschap der N.B.M., op 1 Augus tus j.1., dat sinds verscheidene jaren door den heer J. H. Struve met toewijding werd behartigd, heeft genoemde heer in het door hem bewoonde perceel aan de Rademaker- straat 4 te Soesterberg, thans annex nog het tramstation, Zaterdag 6 Augustus een tabak-, sigaren- en sigarettenmagazijn geopend. Verschillende aangeboden bloem stukken gaven aan deze opening een eenigszins feestelijk karakter. Bij ons bezoek kregen we den indruk, dat deze winkelzaak, welke o.m. voorzien is van stofvrije kasten en voorts een ruime sorteering in alle soorten rookartikelen biedt, van verschillende merken en prijzen in alle opzichten keurig is ingericht, zoo dat zij aan alle te stellen eischen voldoet. Tevens treedt de heer Struve op als kantoorhouder van het sedert I Augustus te Soesterberg opengestelde kantoor der A.T.O. (Algemeen Transport Onderne ming)Goederen worden ook aan huis af gehaald. Allen, die den heer Struve kennen, zul len er stellig van overtuigd zfln, dat men ook in zijn nieuwe onderneming op een al- I leszins correcte bediening staat kan ma ken. Was het een vorige maal, dat mr. Sta dig op dezelfde zitting een paar zaken moest zien te reinigen, thans was dit aan mr. Röell toebedacht. Een dezer liep over lunchroom, automaat en gang daartusschen. Wie restaurantautomaten in volle wer king wil zien, moet komen 's avonds laat en 's nachts, 's Nachts zyn het in hoofd zaak de chauffeurs der vrachtauto's van de diensten die door een groot deel van ons land hun weg hebben. In ons ge val was het bediening in den avond. Het gaat over de drukke automaat en lunch room eener bekende patisserie a. d. Lange- straat te Amersfoort. De automaat voor warm- en koudgerechten staat in de por tiek, met links daarin de winkeldeur. Deze was gesloten, want het was na win kei bedtijd. Achter de automaat volgt een gang, die leidt naar de lunchroom, waar voor verlof A geldt. Dit slaat tevens op een zaal in het bovenhuis, waar van de lunchroom weinig gebruik wordt gemaakt. Daarvoor in de plaats werd de gang ge nomen. Vele croquetjeseters moeten uit de lunchroom geweerd worden, zei mr. Röell, want daar kan men hen moeilijk bier wei geren, en dit is toch noodig voor menig croquetjeseter in den laten avond. Uit voorzorg dus gang verkozen boven de lunchroomlocaliteit. In dat ganggedeelte, zonder verlof A, had een politieagent aangetroffen een cro- quetteneter en iemand, die een broodje met ei kocht. In deze gang staat een for nuis voor warmhouden dezer zaken. Het O.M. vroeg 6.want over de gang zweefde niet een verlof A. Mr. Röell had het volgende voor uitweg gekozen. Buiten de Winkelsluitingswet vallen verschillende zaken, waaronder de aflevering van koksartikelen. Daartoe be- hooren croquetjes en brood met spiegelei, 't Is hier een soort staande Cafétaria. En taartjes?, informeerde de Kantonrechter nieuwsgierig. Nu, taartjes kwamen niet ter tafel, dat gold dus niet mee. Deze week uitspraak. Het Fransche circus. Het lijkt in andere plaatsen het geval te zijn geweest, waarover ook in Amers foort is geklaagd, dat om gunstige condi tie te bedingen voor leveringsprys van ar tikelen, het aantal van dieren en men- schen aan het circus verbonden veel te hoog was opgegeven. Zoo had bovenge noemde V. de clandisie veroverd van leve ring van niet-versch brood. Dat diende DE EERSTE Telefoon 2809 dus een dag voor de levering gebakken te worden. We hoorden spreken van 500 mon den, terwijl er maar voor 150 noodig bleek. We weten niet of dat cijfers van hier of van elders zijn. V. had dus veel te groote hoeveelheid deeg gemaakt. Dit diende voor iets an ders te worden benut, b.v. het maken van cake, anders werd de volle 200.scha geleden. En dit verwerken was de oorzaak, dat 24 Juni twee knechts 's nachts kwart weinig trek had in het gebodene. 6.of 3 dagen. Geen straf. Een slagersgezel van Amersfoort stond terecht uit de slagerij, die ook vorige maal leidde tot 'n vonnis. De jongeman zei dan ook: Mijn baas wordt geboycot. Hij had dat woord zeker wel eens geschreven ge zien. Hij had vleesch uit Nykerk gehaald en deed wat zijn baas hem bevolen had: Langs den kortsten weg het vleesch bren gen naar het Amersfoortsche abattoir voor de nakeuring. De knecht had werke lijk den kortsten weg ingeslagen. Van de Kamppoort langs St. Ann ast raat en Plantsoen-Noord naar de hooge Koppel- brug. En toch kwam hy op de bon, want het was niet de officieel als kortsten weg aan gewezene. We geven toe, dat dit officieel aanwyzen van een weg gemakkelijk is om te regulee- ren. Wie hem niet volgt, laadt den schyn op zich van omwegje maken. Na dit geval eerst werden die wegen aan het Slachthuis opgehangen, zei onze gezel. Nog voor het O.M. zyn woordje had ge daan, zei de Kantonrechter reeds: „Geen straf". Weer de hoenderteelt. Nu niet de stille kuikens in het Barne velder land, maar J. A. de K. uit Soest en het debat werd een oogenblik scherp. Had met 20 25% het aantal overschre den, dat hem was toegestaan. Schuld bij de P.U.E.M.. Wel 10.000 eieren waren overstuur gegaan, doordat de meter en installatie onder stroom geraakten. En het verzoek aan Beekbergen (plaats waar de kantoren der Centrale zijn), om 4000 eieren over te broeden, gaf geen resul taat. -• - 'V •-ASSy Is dat een wonder, liet het O.M. zich ont vallen. Ja zeker, mijnheer Klein, klonk het strijdvaardig terug. Het is een schandaal. Nog veel werd door den heer de K. gespro ken. De bij het geval betrokken contro leurs Klumpers en Kraan zullen over 14 dagen gehoord worden. We vermoeden, dat mr. Klein veertien dagen vacantie gaat nemen. Op Zondag 8 Mei waren Vleutensche jongelui in Soester berg. Of voetbalmatch ze daar gebracht had, weten we niet, maar er kwam heibel, vergezeld van steenen gooien, steenen door de ruiten. W. B. J. kreeg 4.te verte ren. Van de andere, de afwezige knapen hoorden we niet. Of zij er ook 4 kregen of nog te jeugdig waren voor zoo iets, we weten het niet. Van. twee kanten. werd een slagersgezel uit Soest gestraft. Hij wou de weg Soestduinen-Soest nabij de Vondellaan oversteken en kwam in bot sing met de van rechts aanstuivende mo tor van den uitvoerder W. Priem. Het werd 6.boete. ONTWIKKELEN AFDRUKKEN Het adres voor accuraat werk S voor 12 nog aan den arbeid werden getrof fen. Het O.M. wees weer op de Arbeidsin spectie en vroeg 2 maal 8.De Kan tonrechter zei 2 maal 6. Te kleine hoeveelheid. R. was van Amersfoort naar Soest ko men peddelen en hem werd in laatstge noemde plaats ten politiebureele gelegen heid geboden tot uitrusten. Van vier glaasjes bier ben je toch niet dronken, was de overtuiging van verd. R. Dat hangt af van de persoonlijkheid en van de psychische staat op dat moment. Het hangt af van de grootte der glazen en van het soort bier. Maar men behoeft niet bepaald dronken te zijn om de macht te hebben verloren tot direct de juiste handeling in het ver keer te kunnen toepassen. Over de noodige reactie moet men oogenblikkelijk kunnen beschikken. 't Werd 10.of 5 dagen. Een bijtende hond. H. de Z. te Soest bezit een hond. Een hondje, verbeterde deze. Maar dat lieve mormel trad vijandig op tegen kippen, koeien en varkens, want de veehouder G. Koops verklaarde, dat het zijn drachtige zeug in een der hammen had gebeten. Is er 'n miskraam van gekomen?, vroeg de Kantonrechter meelevend. Zoover was het nog niet. De dagen zyn nog niet uitgeteld. Die hond moest reeds gemuilkorfd zijn, wreef het O.M. onder den neus van verd. En de rechter zei: Geef hem aan Koops cadeau. T_ Hg wil hem niet afmaken, zei K. die Door dit geval was hy ontslagpen. Had nu wel een anderen patroon, maar 3. minder weekloon. En dat is toch al zoo hoog niet voor een slagersknecht. Burgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GED1PL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES I -

De Soester | 1938 | | pagina 2