ugers'radio KffitEaP-TE: Gemeenteraadsverslag „KWAK" DAGBLAD GOOI- EN EEMLANDER SEPTEMBER HERFSTMAAND. Burgerlijke Stand AGENTSCHAP voor Abonnementen en Advertenties N.V. Eerste Soestr El. Drukkerij ^oesterberg kEQKSTQAAT 3 '•SOESTVl-l '2.75e: (Vervolg van pag 1). lende overweging genomen. 9. Voorstel tot aanwijzing van leden en plaatsvervangende leden in de Commissie voor Georganiseerd Overleg (No. 261). Waar niemand het woord vraagt, wordt direct gestemd. Als leden worden nu herkozen de raads leden A. Endendijk en J. H. Hom met al- gemeene (11 stemmen). Als plaatsvervangend lid wordt daar na gekozen de heer H. Z(jlstra en gekozen de heer J. H. Grift met 11 en 10 stemmen. 10. Benoeming van een lid van Maat schappelijk Hulpbetoon ter voorziening in de vacature, ontstaan door het verleend eervol ontslag aan den heer A. O. Dam mers (No. 221). Direct wordt tot stemming overgegaan. Inplaats van den aftredende heer A. O. Dammers wordt thans tot lid van Maatsch. pelijk Hulpbetoon benoemd de burgemees ter Mr. W. A. J. Visser met algemeene (11) stemmen. 11. Verdeeling van den Raad bij loting in twee afdeelingen ingevolge art. 51 van het Reglement van Orde voor de vergade ringen van den Raad. Nadat de loting heeft plaats gehad, blijkt de eerste afdeeling te zijn samen gesteld uit de heeren van den Berg; Thijs- sen; v. d. Ven; van Klooster; Stroband; Endendijk en Nooder met wethouder de Bruyn als voorzitter. De tweede afdeeling bestaat uit de le den Zijlstra; Hornsveld; Hom; Hilhorst; van Breukelen en Grift, terwijl wethouder Gasille daar als voorzitter optreedt. Opheffing Brandraad. 12. Voorstel tot opheffing van den Brandraad (No. 5213). De heer Nooder wil een soort grafrede houden. Andere tijden, andere zeden en de orga nisatie der Brandweer heeft nu geen Brand raad meer noodig, zoodat alleen woorden ter nagedachtenis kunnen worden gespro ken. Toch heeft die Brandraad zijn taak wel goed vervuld in de afgeloopen jaren; spr. herinnert zich de eerste jaren, toen hij er zelf lid van was, nog heel goed. De heer van de Ven onderstreept de woorden van dankzegging aan de leden er van. Het voorstel wordt dan aangenomen. De grenswijziging. 13. Voorstel inzake het door Gedepu teerde Staten toegezonden ontwerp van wet tot toevoeging van gedeelten van de gemeenten Soest en Hoogland aan de ge meente Amersfoort (No. 2640). Op uitvoerige gronden, waarvan vele overeenkomen met de gezichtspunten, die wij in een aantal hoofdartikelen in De Soester hebben ontwikkeld, verklaren B. en W. zich tegen deze grenswijziging, als gevolg waarvan zij to't de navolgende con clusie komen: Resumeerende zijn wij van oordeel, dat tegen de voorgestelde toevoeging van ge deelten van deze gemeente aan de gemeen te Amersfoort, als nader aangegeven in het door Gedeputeerde Staten toegezon den ontwerp van wet, ten krachtigste moet worden stelling genomen en wel om de navolgende redenen: le. de beoogde grenswijziging is niet in het algemeen belang, doch enkel min of meer in het materieel belang der ge meente Amersfoort; de geleidelijke aan koop door Amersfoort van in de gemeen te Soest gelegen gronden is een weinig elegante handeling, welke o.i. nimmer als reden van een grenswijziging mag gelden; 2e. de weinige voor de grenswijziging aangevoerde argumenten zijn niet steek houdend en de aangevoerde bezwaren voor de gemeente Amersfoort kunnen zoo zij aanwezig zijn op andere wijze worden ondervangen; 3e. de voorgestelde grenswijziging is ook daarom niet te aanvaarden, omdat de belangen, welke bij vestiging van een industrie aan de Eem eventueel regeling zouden behoeven zeer zeker geregeld zou den kunnen worden bij een streekplan, het welk de desbetreffende riviergedeelten, ressorteerende onder de gemeenten Amers foort, Hoogland en Soest zou omvatten; 4e. door de voorgestelde grenswijziging worden voor het bij K.B. van 7 Juli 1938, No. 31 goedgekeurde uitbreidingsplan moeilijkheden geschapen, welke het plan op het betrokken gedeelte dreigen te ont wrichten; 5e. de voorgestelde wijziging van een gedeelte van den weggrens (Birktstraat), ten opzichte waarvan elke motiveering in de toelichting tot het ontwerp van wet ont breekt, is niet te aanvaarden; 6e. ook .ui redenen van ideëelen aard moet tegen de voorgestelde grenswijziging ten sterkste worden opgekomen, aange zien daardoor van deze gemeente een deel zal worden afgescheiden, hetwelk daarmede steeds door traditie en historie ten nauwste verbonden is geweest. Zelfs de oude vermaarde kapel van Isselt, door welke deze gemeente mede meerdere be kendheid heeft, zal uit het gemeentever- band worden losgerukt. Op deze gronden stellen B. en W. den Raad voor als zijn zienswijze uit te spreken dat de door Gedeputeerde Staten voorge stelde grenswijziging onaanvaardbaar is 'te achten op grond van de redenen, aangege ven in voormeld prae-advies, hetwelk als bijlage aan dit besluit is toegevoegd. De heer Thijssen heeft met groot genoe gen gezien, dat B en W. zoo scherp tegen de Amersfoortsche plannen hebben stelling genomen, doch wil er nog aan toevoegen, dat alle aanwezige raadsleden ook hoof delijk, stuk voor stuk, daar tegen zijn. De toelichtende motiveering staat keurig op pooten. Waarschijnlijk zijn alle leden het eens in dit opzicht en dat moet dan ook maar naar buiten blijken. Wij moeten van ons gebied behouden, wat wij kunnen be houden en de Raad moet zich in strenge- ren vorm, in krachtiger bewoordingen te gen deze plannen uitspreken. De burgemeester begrijpt niet precies, wat de heer Thijssen nu eigenlijk wil. De heer Thyssen licht dat uitvoerig toe, doch de burgemeester heeft geen bepaald voorstel vernomen. De Raad kan altijd nog zyn meening kenbaar maken, hetzfl schrif- cent Andere aan te bevelen merken: Paarsmerk 27 ct. p. ons Groenmerk 25 ct. p. ons Blauwe Haan 24 ct. p. ons telijk, door een nota, hetzij mondeling door een gemachtigde op de komende zitting van Gedeputeerde Staten. De heer Nooder is het volkomen met B. en W. eens; deze grenswijziging heeft geen enkel redelijk belang. Alleen het ar gument over de historische aangelegenhe den onderschrijft spr. niet, dat speelt voor hem in deze geen rol. De geheele opzet van dit plan, de manier van optreden door Amersfoort, de aankoop door die gemeen te van gronden onder Soest met goedvin den van Gedeputeerde Staten, is verkeerd en onjuist en spr. heeft den indruk, dat men wilde, dat hier iets gebeurt, waarvan de goede kanten nu als argument naar voren worden gebracht. Het is een onder deel van een jarenlange systeem, dat nu goedgepraat moet worden ondanks alles. De aankoop van die gronden onder Soest door Amersfoort acht spr. minder behoor lijk; het is spijtig, dat Gedep. Staten dat niet hebben ingezien. Ons uitbreidingsplan is nu goedgekeurd en de Soester plannen daarin geven een plaats voor de industrie juist daar aan den Eem. Wij zitten toch al met industrie-aanvra gen, omdat die niet overal geduld kan worden en nu zou men ons die plek ook nog willen ontnemen. Soest moet een actie opzetten tegen die plannen. De 'tegenpartij moet de nuttigheid en noodzakelijkheid van de wijziging aantoo- nen; op ons rust geen bewijslast, die rust op Amersfoort, dat daarvoor in gebreke is. Spr. heeft den indruk, dat er nu wat moet gebeuren, zonder vorm van proces, zonder verdediging; anders loopt, het sys teem van jaren vast. En een behoorlijke verdediging is er niet. De heer Hilhorst meent, dat bij de keu ze van het Soester industrie-terrein inder tijd niet met de windrichting is rekening gehouden. Toenmaals wilde men de in dustrie weren en plaatste haar daarom zoo ver weg van de kom. Die windrichting is dus een zwak argument, dat beter weg gelaten kan worden. Daar en nergens anders wilde men de industrie vestigen, omdat het ver weg was. Wethouder Gasille ontkent dit ten stel ligste. Van begin af aan was de opzet van den heer van Nes, de ontwerper van het eerste uitbreidingsplan, het Soester industrie-terrein ddér te vestgien en hij heeft wel degelijk met de heerschende windrichting rekening gehouden bij de be paling van de plaats, waar eventueel in dustrie zou komen. Aan het bezwaar van den heer Thijssen zou kunnen worden te gemoet gekomen, door in den aanhef van het raadsbesluit in te lasschen: „met al gemeene stemmen" of „eenparig". De heer Thyssen meent, dat wij zeer voorzichtig moeten zijn, want. als men de couranten mag gelooven, schijnt de ge meente Amersfoort in zekeren zin vast overtuigd te zijn, dat het plan er komt. Men gelooft daar het proces al gewonnen te hebben en geeft weinig aandacht aan de Soester argumenten. In 1917 heeft Amersfoort al een groot deel der gemeen te Leusden ingeslikt en thans is Soest aan de beurt. Men moet dus alle krachten inspannen om de Amersfoortsche actie te neutraliseeren en daarom is spreker voor krachtiger, krasser termen, teneinde hoo- gere instanties beter te overtuigen. De heer Nooder: „Dat kan men beter met goede argumenten, dan met krachtige woorden doen!" De heer van den Berg gaat accoord met het voorstel van B. en W. en beveelt dat sterk aan. De burgemeester dankt voor de instem ming, die blijkbaar unaniem is. Men kan in een apart schrijven mededeelen, dat dit besluit met algemeene stemmen is geno men, wat iets juister lijkt, dan, vermelding in het besluit zelf. De bewijslast rust op de andere groep, doch daarvan spreken de stukken veel te weinig; er wordt eigenlijk heelemaal geen behoorlijke verdediging ge geven. Men moet zich nu echter ook niet aan overdrijving schuldig maken, en daar om hebben B. en W. de straatbelasting-op brengst voor het stukje Birktstraat maar buiten beschouwing gelaten brj de bereke ning, want men zou kunnen redeneeren, dat nu ook verder geen uitgaven voor dat stukje te doen zijn. Men zou nu wel en terecht kunnen beweren, dat de straat belasting-opbrengst in haar geheel moet worden bezien en de opbrengst van een bepaald stuk weg geenszins speciaal voor d&t stuk ook moet worden besteed, doch dit is niet naar voren gebracht. De heer Nooder zou liever de finantieele kwestie niet op den voorgrond willen plaatsen; de andere argumenten zijn sterk genoeg. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. (volstrekt afwijzend en „on aanvaardbaar") met algemeene stem men aangenomen. 14. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen, t.w.: a. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van W. van Breukelen (No. 5203); b. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van P. van den Breemer (No. 5204). Aangenomen na een opmerking van den heer van de Ven, dat op de kaarten de pa raaf van den hoofdambtenaar ontbreekt. 15. Behandeling van belastingreclames. Zyn reeds behandeld in de geheime ver gadering. Daarna is aan de orde de RONDVRAAG. De heer van de Ven wenscht, dat de raadsleden voortaan de volledige stukken kunnen inzien vanaf den dag, dat de agen da is rondgezonden. Zooals het nu gaat, is het lastig, daar men op een ongelegen moment bemerkt, dat zekere stukken of kaarten er niet zjjn en de gelegenheid om er dan naar te vragen niet meer bestaat. De stukken moeten geheel compleet z(jn en blijven tot aan de raadsvergadering. De burgemeester zal naar het ontbreken der kaarten ditmaal zeker een onderzoek instellen en verklaart zich bereid met kracht te bevorderen, dat steeds alle raadsstukken compleet zyn. Wethouder Gasille merkt op, dat alles geheel compleet Donderdag op de tafel der Commissiekamer lag. De kaarten zijn blijkbaar in een hoek gezet, toen die ka mer voor een huwelijksplechtigheid noodig was en na afloop daarvan niet meer op tafel gelegd. De heer van de Ven becritiseei t voorts op scherpen toon de hoopjes vuil en rom mel aan de Mariastraat, die ondanks de gedane toezeggingen in de vorige verga dering er nog steeds liggen. Het opruimen van hoopjes vuil langs den weg laat nog steeds alles te wenschen over. Wethouder de Bruyn antwoordt, dat men dan beter doet zich met een klacht tot de politie te richten, want de werklieden ha len direct die hoopjes weg, doch de bur gers deponeeren dikwijls er weer andere in de gedachte: „ze komen het toch wel weghalen". De heer van de Ven zegt, dat het hier gemeentevuil betreft. De heer Thijssen herinnert er aan, dat heden over 3 dagen 't juist 3 jaar geleden zaï zijn, sinds de wethouder aan de raads leden heeft beloofd, met hen te zullen hou den een excursie naar Gemeente Werken, hetgeen ook zeer wenschelijk is, daar de raadsleden met eigen oogen eens de met onherroepelijk daarna de winter met z(jn donkere dagen. Zorgt, dat het tenminste in Uw huls niet donker is en laat uw electrische installatie nu vast in orde brengen en Uw ornamenten en lampen zoo noodig vernieuwen. Alle Philips lampen in voorraad. Keurig werk. Billyke pryzen. Spoedige afwerking Electro Techn. Installatie Bureau NIEUWE WEG 11 TEL. 2379 functionneering van den dienst daar moe ten kunnen zien. Spr. vraagt deze belofte in te lossen nog in dit jaar, want de man daten van de huidige raadsleden beginnen hun einde al te naderen. Wij willen zien hoe de zaak daar nu achter de schermen er uitziet. Wethouder de Bruyn meent, dat de heer Thijssen zich vergist; een dergelijke belofte heeft spreker nimmer gedaan. Die vergis sing zal wel liggen aan de jaren van den heer Thijssen De heer Thijssen (opgewonden en luid) „Wis en waarachtig niet. Dergelyke opmer kingen acht ik ontoelaatbaar De burgemeester bedaart, al hamerende, de gemoederen. Wethouder de Bruyn, vortgaande, zegt, dat het gesprek, waarop de heer Thijs sen doelt, niet in den Raad, doch in het restaurant van het zwembad heeft plaats gevonden nè. de excursie door de bosschen. Niet spreker, doch de Directeur heeft toen beloofd, hetgeen de heer Thijssen nu rele veert. Spr. heeft daarbij gezwegen, doch was geenszins voor een dergelijk bezoek en is dat nog niet. Ter voorkoming van wrij ving van gedachten op dat oogenblik heeft spr. toen maar gezwegen, doch dat mag men hem niet euvel duiden op de wyze als de heer Thijssen nu doet. Openbare Werken timmert aan den weg, doch in de drie jaren van sprekers wethou derschap ds er erg veel gedaan en veel ver beterd, dat kan een ieder opmerken; zie alleen maar eens naar de wegen. Spreker heeft niets !te verbergen, doch voor een contróle-bezoek van raadsleden aan Ge meente Werken voelt spr. niets. De heer van de Ven herinnert zich, dat later in de raadsvergadering door den heer van Breukelen hier in den Raad is her haald het verzoek van den heer Thyssen, gedaan in het zwembad, en toen heeft de wethouder dat bezoek aan Gemeente Wer ken uitdrukkelijk toegezegd. Wethouder de Bruyn heeft nimmer be loofd aan een dergelijke excursie te zullen medewerken; de. heeren, die anders mee- nen, vergissen zich bepaald. De heer Thyssen leeft in de volle over tuiging, dat de wethouder positief toege zegd en beloofd heeft, dat die excursie zou worden gehouden. De heer Hilhorst merkt op, dat indertijd bij de politie-uitbreiding is toegezegd, dat nu ook bij het uitgaan der kerken agenten zouden worden geplaatst, doch dat ge schiedt nergens; het is daar dan aan den drukken straatweg levensgevaarlijk. Spr. vraagt, die belofte van toen nu eens in te lossen. De burgemeester zal dit punt onderzoe ken en er ongetwijfeld zijn volle aandacht aan geven. De heer van der Grift had nog een vraag, doch in verband met de door den voorzit ter in de geheime vergadering uitgespro ken wensch, zal spr. dat nu niet ter tafel brengen, doch na afloop der vergadering persoonlijk met wethouder de Bruyn be handelen. Niefnand meer het woord vragend, wordt de vergadering dan te 8,05 uur ge sloten. van 1—7 September 1938. GEBORENAleida Wilhelmina, d. van D. J. Westeneng en A. W. Laseur, Nieu- weweg 33; Roelof, z. van A. Zunneberg en R. Esselbrugge, Hartmanlaan 96; Wynan- da Hermine, d. van F. J. L. M. v. d. Schoot en M. A. M. Hoefsmit, Braamweg 75; Geertruida Gerdina, d. van C. G. Tim mermans en M. Fortuin, Bakkersweg 3; Boudewyn Wilhelmus, z. van A. P. Hooge- veen en C. A. de Jong, Ringweg 6; Isabel- la Anna Maria Catharina, d. van J. J. M. Brouwer en J. J. P. Verhagen, Banning- straat 21. ONDERTROUWD: G. M. Majoor, 32 j., timmerman, Kon.laan 131 en J. A. Steman, 22 jaar, Kon.laan 56; J. G. van Beusekom, 26 jaar, monteur, Lienden en C. J. van Voorthuizen, 24 jaar, Paltz 4. GEHUWD: R. Koster, 23 jaar, opper man en A. Wolfsen, 26 jaar, L. Brinkweg 38a; P. H. Rietveld, 38 jaar en A. H. Huhl 30 jaar, Haarlem, Romplaan 29; J. Muis, 29 jaar, losarbeider en G. van Blankers, 20 jaar, Kortenhoef, Kon.weg 302; J. L. de Beer, 23 jaar en G. H. Kok, 19 jaar, Klaar- waterweg 46; A. Gorlee, 33 paar, chauf feur en H. E. van Leeuwen, 22 jaar, Soes- terb.straat 8. OVERLEDEN: Carolina Terlaak, 68 jr., geh. met A. Jansens, Hartmanlaan 102; Pauline Dupont, 76 jaar, wed. van L. C. Bouman, Vredehofstraat 2; Gerrit Louwe- rens de Groot, 57 jaar, geh. m. A. Kessler, Beetzlaan 60. Vestiging van 17 Sept. 1938. J. Bouma, inw., van Amsterdam naar K. Hartweg 1; A. J. A. M. Bredewold, met gez., van Nieuwer Amstel naar A. Paulownalaan 19; F. P. Hekker, inw., van Bloemendaal naar Luchtvaartafd.H. J. Verhagen, inw., van De Bilt naar Pijnen burglaan 5; B. S. J. v. d. Post, met gez., van Amsterdam naar Nieuwstraat 4; O. S. J. Aninga, inw., van Heerenveen naar Soesterb.straat 99; W. Jongsma van Stad Vollenhove naar Middelwijkstraat 34; C. W. M. Vastbinder, inw., van Utrecht naar Lt. Koppenlaan 6; L. M. A. de Bont, inw., van Tilburg naar Wilh.laan 22. Vertrek van 17 September 1938. A. Janssen van Heideweg 44 naar Maar tensdijk, M. G. de Bruinlaan 5; Th. G. See- der van Plasweg 39 naar H'sum, Graaf Florislaan 2; A. Haster met gez., van Schrikslaan 9 naar A'dam, Marco Polo straat 221 i; P. Blaauboer van Hartman laan 12 naar A'dam, P.C. Hooftstraat 156; J. v. d. Wal, van Amersf.straat 109 naar Eindhoven, Geldropschew. 20; J. Ph. Risch van Bartolottilaan 49 naar Zeist, J. Luy- kenlaantje 1; G. C. v. d. Broek van Verl. Postweg 87 naar Huizum, Verl. Schrans 2; A. M. Stork van Emmalaan 4 naar A'dam, Prinsengracht 769; M. Kjeizer, van Heideweg 41 naar A'dam, Geulstraat 16 3; J. Grijzenhorst-Bakhuizen, van Vos- seveldlaan 6 naar R'dam, Henegouwer laan 37; H. L. Welker, met vrouw, van v. Lyndenlaan 9 naar A'dam, A. Neuhuys- straat 18hs.; G. C. Vis van Banningstraat 51 naar Huizen (N.H.), Nw. Bussummer- weg 240; W. J. Brandts, met vr., van A. Paulownalaan 19 naar Laren (N.H.), Oude Kerkweg 1; L. Kerkmeester van Vinken- weg 31 naar Bussum, Potgieterslaan 4; M. Paponsek van Birktstraat 34 naar Arn hem, Koningsheide; A. van Berkum-Fer- werda van Heideweg 3 naar Den Haag, Beeklaan 454E; G. J. Woerts, met vr., van Rademakerstraat 11 naar Apeldoorn, Mo lenstraat 95; A. H. M. Mol met gez., van Anna Paulownalaan 11 naar den Haag, v. Beverningkstraat 25; L. E. K. Gabriel van Bartolottilaan 55 naar A'dam, Amstelka- de 54hs.; Th. A. Denekamp van Lt. Kop penlaan 10 naar Arnhem, Graslaan 7; P. v. Schalkwijk, met gez., van Klaarwater- weg 46 naar Baarn, Tulpstraat 5; A. L. Zoetelief van v. Weedestraat 16 naar St. Michielsgestel „de Ruwenberg"; B. Lin- schoten met vrouw, van Nieuweweg 36a naar H'sum, Hortensiastraat 10; W. Ra ting van Nieuweweg 36a naar Hilversum, Hortensiastraat 10; H. G. J. Oomes, van Lange Bergstraat 21 naar Edam, Konings hoeve; M. Hagens van Wald. Pyrmont- laan 12 naar Leiden, Heerensteeg 21; H. J. de Vries, met gez., van Kerkpad Z.Z. 23 naar Utrecht, Trans 17; A. H. Hühl, van Bosstraat 12 naar Haarlem, Ramplaan 29. Verhuizingen binnen de gemeente van 1—7 Sept. 1938. J. Muis, met gez., van K. Kerkstraat 3 naar Laanstraat 9; A. J. Rotman met vr., van Hartmanlaan 3 naar Soesterb. straat 99; S. v. d. Stadt van Middelwijk straat 24 naar Kerkpad Z.Z. 51; M. L. Leeuwe-Backs van Wereld, met k., van Dorresteinweg 6 naar Heuvelweg 45; A. H. J. Kroon met vr., van den Blieklaan 5 naar Sparrenlaan 16; R. Koster van Braamweg 60 naar L. Brinkweg 38a; A. Wolfsen, met k., van L. Brinkweg 38 n. 38a; Chr. v. Wilgenburg, met gez., van Rembiandtlaan 23 naar Birktstraat 9; Y. de Groot met vr., id. v. Weedestr. 7 - Soestdijk Bij aankoop van 2 pakken Groen Anker (Dobbelman's zelfwerkend waschniiddel) I pak Rood Anker Waschzeep gratis! Verkrijgbaar bij; Adr. Westerveld, v/h Wed. G. Egbers, O. Utrechtscheweg 38 Soest UITREIKING GOUDEN MEDAILLE AAN SERGEANT DE RADDER. Op 30 Augustus werd aan den sergeant- vliegtuigmaker C. W. de Radder van de Luchtvaartafdeeling de gouden medaille voor 36-jarigen ti ouwen dienst uitgereikt. Nadat het personeel van de strategische vliegtuiggroep, waar de jubilaris werk zaam is, in de feestelijk versierde hangar was opgesteld, werd in tegenwoordigheid van den commandant en alle officieren dier groep, door den waarn.-afdeelingscomman- dant, den kapitein-waarnemer J. Th. van Weeren, den jubilaris het gouden eere-me- taal op de borst gespeld. In een van groote wfiardeering getuigen de toespraak roemde.de wn. afd. comman dant den ijver en de werklust van sergeant de Radder en memoreerde voorts diens eer volle loopbaan, o.m. zijn detacheering ge durende 5 jaren bij den Marine-Luchtvaart dienst in Ned. Indië. De officieren en het overige personeel der Strat. VI. groep boden een prachtige klok en een gouden draagmedaille aan. De adj. O.O. waarnemer van Beuiden en opz. 1ste klasse adj. O.O. J. Klauï, verte genwoordigende alle O.O. der Militaire Luchtvaart, boden na een geestig speech- je, den jubilaris een gouden polshorloge met inscriptie aan. Thuis werd een druk bezochte receptie gehouden, waar o.m. o.m. de commandant der Strat. Vl.groep, de kapitein-vlieger J. L. Zegers en 1ste Luit.-Adjudant-Vlieger F. A. M. Janssens den jubilaris en zijn ge zin hunne gelukwenschen kwamen aanbie den. Hierna had nog een intieme huldiging plaats, waarbij de voorzitter der Ver. van Mil. Techn. Personeel, de heer G. Swan- born, namens de Vereeniging een fraaie schemerlamp offreerde. In zijn toespraak stelde de voorzitter de groote verdiensten van den jubilaris als oud-bestuurder en ijverig lid in het licht en noemde hem een sieraad in het corps Techn. Personeel bij de Militaire Lucht vaart. Vele vrienden en collega's kwamen den gedecoreerde nog de hand drukken, oude herinneringen werden opgehaald en gerüi- men tijd bleef men nog gezellig byeen. AUTO-TOCHT DER OUDEN VAN DAGEN. Begunstigd door mooi weer maakten Za terdagmiddag de Ouden van dagen hun jaarlijkschen autotocht, georganiseerd door de Oranje-Veieeniging „Wilhelmina". Om half twee vertrok de stoet, bestaan de uit dertien met Oranjewimpels versier de auto's, vanaf den Kampweg in de rich ting Soest. Bij wijze van groet werd bij de villa van den Burgemeester even over diens erf gereden. Vervolgens ging de rit over Soest en Eemnes, langs den Muider straat weg naar Muiden, door een landschap, 't welk voor de bewoners onzer heidestreek weer eens geheel andere indrukken ople- verde. Het doel daarbij was een bezoek aan het Muider slot, waar de oude menschen met belangstelling rondkeken en door me nig voorwerp in aanraking gebracht wer den met den geest van een lang vervlogen tijd, die ook bij hen thuis nog in verschil lende dingen voortleeft. Daarna werd in het ouderwetsche Café „Vechtzich't" nog een gezellig half uurtje doorgebracht, waarbij het den menschen aan niets ontbrak. De terugtocht ging over Weesp, het landelijke Abcoude, door de schoone Vechtstreek over Loenen en Nieu- wersluis, waar in den tuin van Hotel „De Kampioen" nog even werd verpoosd, ver volgens door Utrecht naar Soesterberg, waar op den hoek Batenburglaan-Banning- door „Soesterberg's Harmonie", dir. D. E. straat de stoet feestelijk werd ingehaald Poortinga, waarbij nog tal van belang stellenden zich aansloten. Zoo reed men, onder de opgewekte tonen der muziek, stapvoets over de Banningstraat en Rade makerstraat, toegejuicht door de bewoners, die naar buiten waren gekomen, naar hot. „Huis ten Halve", waar werd afgestapt en men nogmaals een tractatie in ontvangst had te nemen. Tot besluit van dezen mooien dag werd den deelnemers aan dezen autotocht hier nog gratis door de heeren Nefkens een filmvorostelling aangeboden, o.m. bevattende de L.V.A.-film. Namens het Oranjebestuur richtte de Voorzitter, dokter Brouwer, een woord van dank tot de eigenaars en bestuurders der beschikbaar gestelde auto's, alsmede tot de muziek en de heeren Nefkens voor de geboden filmvoorstelling. Daarop werd door allen een driewerf „Leve het Oranje bestuur" aangeheven, een hulde, die zeker welverdiend was, daar ook deze auto tocht weer in alle opzichten buitengewoon is geslaagd.

De Soester | 1938 | | pagina 2