Voor onze Kinderen DETAILS 20QÖ Moderne Schorten WAAR HET OP AAN KOMT Schoonheids- A KNIPPATROON verzorging die weinig kost SUMUtOTAJUOM (OOK fA \Q3a Links een plooi rok met sportief manteltje voor grootere meisjes. Eenvoudige over hemdblouses zijn het meest ge schikt om het ge heel te completee- ren. De mantel sluit met één rij knoopen en heeft in den rug een ceintuur. Voor feestelijke gelegenheden is voor de ongeveer tienjarige dochter een gebloemd zij den jurkje, dat aan de voorzijde gesmockt is, zeer geschikt. Rechts een over gangsjurk van matblauwe wol len crêpe met ro sé knoopen, een combinatie, die zich handhaaft. Opgestikte bies om hals en aan voorkant. Wanneer wy vrouwen slechts kleeren, hoeden en schoenen noo- dig hadden, dan ware het mode- vraagstuk naar verhouding ge- makke1 :jker op te lossen en te vens zouden de uitgaven beperk ter zijn De ele gante indruk, die de verschijning van een vrouw kan maken, wordt echter voor een niet gering deel verkregen door alle mogelijke de tails, wier betee- kenis men echter zoo héél vaak on derschat! Draagt men bv. bij een conti/1 et of mantel-costume een shawl, die in fla oranten strijd is met hoed of zelfs met hand schoenen, dan is het effect van het geheel geenszins bevredigend. Wij gaan zelfs ver der, nu wij dit thema aangesneden heb ben en noemen ook de kleur van de kou sen, die noch te licht, noch te donker mo gen zijn. Nu eens zal grijs, doch meestal een der onnoemelijk vele nuanceeringen beige-bruin de juiste kleur blijken te zijn, terwijl men tevens nog een groote ver scheidenheid van weefsels heeft. De rag fijne, doorschijnende kous zal zich niet lee- nen om -edragen te worden op lange wan delingen, waarvoor men zwaardere kwali teiten zal kiezen. Grijze kousen zullen over het algemeen door oudere dames gekozen worden, die de zonnebrandkleur, liever aan hare jongere zusteren overlaten. Bii een grijs costuum zal men uiterst moeilijk volkomen kunnen slagen met grij ze kousen, waarvan de eene tint te licht en de andere weer te blauw-grijs zal blijken te zijn, terwijl een donkere of lichte zonne brandkleur daarentegen goed werkt, mits men de juiste nuanceering weet te kiezen. Verder is van groot belang, dat men de goede maat kousen weet te kiezen, kousen die maar een half nummer te groot zijn, zullen het been niet onberispelijk omslui ten, doch ruim om enkel en kuit zitten. Het blijkt ook hier weer, dat het koopen van kousen een schijnbaar onbelangrijk onderdeel van het geheel overleg en smaak vereischt. Hetzelfde geldt voor zoovele andere de tails, noemen wij b.v. garnituren van pi qué, linnen, batist, kant, georgette of welk materiaal hiervoor ook in aanmerking komt. Met behulp van kraagjes, vesten en strikken kan men een weinig moderne ja pon transponeeren in een, die aan de laat ste eischen der mode voldoet. Ceintuurs vindt men in groote keuze en op de zomerjaponnen o.a. die van gevloch ten raffia met dito knoopen, die bijzonder goed staan. Overigens ziet men verschil- lende leersoorten, die applicaties of stik'1 seis hebben van ander gekleurd leer, ter wijl geperforeerde gaatjes aardige effecten geven. Aan de sluiting wordt veel zorg be steed en men ziet deze van hout, galalith, bergkristal, perlemoer en metaal, meerma len vormen zij een geheel met de knoopen De keuze der gesp verdient meer aan dacht, dan men er gewoonlijk aan besteedt en wel ten opzichte van het figuur. Als kleurig accent op een stemmige japon zal hij onmiddellijk opvallen en de aandacht op de taillelijn vestigen, die iedere vrouw zich natuurlijk zoo slank mogelijk wenscht. Zulks kan men nu bereiken door bijzon dere aandacht aan den vorm te schenken en wanneer de omtrek van de taille de ze ventig cm. overschrijdt, vooral geen bree- de, forsche gesp te dragen en evenmin als een breede ceintuur. De om het middel ge drapeerde ceintuurs met afhangende ein den leenen zich dan ook slechts voor slan ke dames. Trouwens voor meer gezette fi guren werkt een ceintuur vrijwel nooit zeer voordeelig ten opzichte van de lijn en wil men geen afstand doen, dan bepale men zich tot een, die zeer smal en van het materiaal der japon is. De handtasschen zijn inderdaad vaak zorgenkinderen, want we kunnen niet meer met één enkele volstaan, tenzij wij onze kleeding voor ieder seizoen in één hoofdkleur kiezen. Niemand zal kunnen beweren, dat n.en bij een bruin geheel een zwarte tasch kan dragen en evenmin is dit omgekeerd mogelijk en daarom noodzaakt de mode ons om deze in verschillende kleu ren aan te schaffen. We moeten echter toe geven, dat men op dit punt zoo'n rijke verscheidenheid vindt van model en ma teriaal, in luxe en eenvoudige uitvoeringen, dat zelfs de meest veeleischende vrouw be vredigd kan worden. Fransche collecties gaven verschillende ontwerpen van mid- dagtasschen met bijpassende schoenen, die bewezen, welk een groote vlucht de leer- warenindustrie neemt. De vorm van sommige tasschen is soms origineel en meermalen amusant, alhoewel de eenvoudige modellen zich als het meest gangbaar handhaven. Reptiel-, krokodil- en struisvogelleer behooren tot de duurdere soorten, doch de verscheidenheid van ma teriaal is ook in dit opzicht al even groot EENVOUDIGE JAPON VOOR HET NAJAAR. Twee-in-een-patroon 2088. Prijs f 0.30 plus f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Sportief model, dat gemaakt kan worden van effen of bedrukte weefsels. Schouder en rugstuk met eenige ingehaalde ruimte aan voor- en rugpanden. Sluiting met knoo pen. Bij dit patroon, dat verkrijgbaar is in de maten 46, 48, 50 en 52, ontvangt men de benoodigdhedei. zoowel voor het linker model als voor het rechter. Besteladres: „Het Practisch Modeblad" postbus 36, Den Haag, giro 203203 Bij be stelling het verschuldigde bedrag in post zegels bijsluiten of opzenden per postwis sel of per giro. als de vorm en de uitvoering, hetgeen men ook kan zien aan de enkele nieuwe Fran sche ontwerpen. Het linker model is van wit leer en bedrukt met motieven in zwart, die men ook op Chintz aantreft. De breed te is 25 cm., terwijl het geheel zeer soepel gehouden is om de geweven stof te imitee- ren. De „Vanity-bag" rechts ziet men open en gesloten en is gemaakt van kalfsleer met licht beige gekleurde moiré-voering, ter wijl de spiegel in de tasch gevat is en men verschillende vakjes aantreft voor porte- monnaie, cigarettenkoker en alle onmisbare toiletbenoodigdheden. Inderdaad een zeer begeerenswaardige tasch, die zeer vele da mes gaarne in haar bezit zullen wenschen. Vele vrouwen, die buiten wonen, doch zich gaarne op de hoogte houden van alles, wat de modebladen te lezen geven op het gebied van de schoonheidsverzorging, zul len het wellicht betreuren, dat de aange prezen cosmetische artikelen voor haar moeilijk aan te schaffen zijn. Schoonheids-instituten, uiterst bekwame coiffeurs, buitengewone sorteeringen van allerlei crèmes, enz. enz. hebben alleen voldoende aftrek in groote steden. Voor het eerst in haar leven zullen zij, die re gelmatig in groote steden vertoeven, wel licht het gemis aan dit alles gevoelen, in dien zij buiten gaan wonen. Zij vergeten echter, dat haar gezondheid door de zuivere buitenlucht ongetwijfeld veel zal winnen, hetgeen van grooten invloed zal zijn op haar uiterlijk aanzien. Natuurlijke schoon heidsmiddelen staan haar thans ten dienste, doch zij, die buiten wonen, zijn zich dit niet altijd bewust. Wat is de hoogte-zon, die in groote steden in instituten wordt toe gepast, anders dan .ersatz" van de zon, waarvan men buiten in ruime mate kan genieten, véél meer dan de werkende vrouwen in de stad! Buitenmenschen heb ben lang niet die behoefte aan gymnasti sche oefeningen, omdat zij meer in bewe ging zijn dan vrouwen, die een zittend le ven leiden en ten overvloede nog van trams gebruik maken om naar haar werk te gaan. Voor de verzorging van het gelaat is rauwe melk zéér aan te bevelen om de huid zacht en soepel te houden, verder komkommersap om deze schoon te maken en om de poriën samen te doen trekken, terwijl het opbrengen van los geklopt ei wit eveneens uitstekend werkt Iedere veertien dagen is een grondige reiniging gewenscht, waartoe men de huid licht in vet en daarna met het gelaat boven een kom met kokende kamillenthee gaat zit ten. Om de damp niet te laten ontsnappen, dekt men het hoofd af met een groote handdoek: daarna brengt men het los ge klopte eiwit op het gelaat en gaat 5—10 minuten rustig met gesloten oogen op bed of op een divan liggen, waarna het masker weer wordt afgenomen met koude melk of lauw regenwater. Vermoeide oogen verzorgt men op de beste wijze, door compressen van lauwe lindebloesemthee, terwijl men aan het bad water gedroogde planten kan toevoegen als b.v. kamille, lindebloesem, verbena's, die een verfrisschcnde geur geven Regenwater is uitstekend om het haar mede te was- schen, terwijl men aan het-water, waarme de men de zeep uitspoelt, een aftreksel van kamillethee toevoegt voor blond haar Frissche buitenlucht, die niet zooals in de steden bezwangerd is door vuil en stof, is het beste om de circulatie van het bloed te bevorderen, terwijl diepe ademhalings oefeningen de werking der inwendige klie ren bevordert cn het beginnende vetlaagje doet verdwijnen. Vruchten en groentensap- pen zijn de beste ingrediënten voor reini- gingskuren, die alle slakken uit het li chaam helpen verwijnen Een milde regen is de meest natuurlijke huidmassage, ter wijl het werken in den tuin de spieren Schorten nemen weer een veel grootere plaats in, dan vele jaren het geval is ge weest. De meeste dames beschikken over minder hulp in hare huishouding en zijn genoodzaakt zelf de handen uit te steken. Aardige japon-schorten worden thans zeer veel gedragen in de vroege morgenuren, waarvan de lange, aansluitende banen slank kleeden. De sluiting vindt plaats met knoopen, doch niet zelden ziet men een „rits", die men in roestvrije uitvoeringen Klei/ante ju/jon met /jlissé rok en gebloemd cloquê jasje. Zwarte hoed met gelakte strik. aan het werk zet. Onkruid uithalen is b.v. door de voortdurende bukkende en opgaan de beweging een bijzonder goede oefening, evenals het plukken van vruchten, die uit het bereik hangen. Het best kan men lich te, luchtige kleeding dragen bij al deze werkjes, die de armen vrijlaat, terwijl ook geen kousen gedragen worden, doch b.v. alleen sokjes. De natuurlijke, door de zon gebruinde kleur, die vrouwen, die buiten leven, krijgen, is zelfs niet door de meest kostbare crèmes en poeders aan te brengen, terwijl licht, lucht en zon reservekrach ten vormen, die zelfs nog in de zonlooze maanden nawerken. Inderdaad het meest ideale voor iedere vrouw zijn de natuurlij ke schoonheidsmiddelen, die haar weinig of geen geld kosten en zoodoende binnen ieders bereik vallen. VOOR DEN KOMENDEN HERFST. Het wordt weer najaar. De boomen wor den weer kaal, de avonden langer. De tijd komt weer, dat wij ons meer dan anders gaan bezighouden met naaien en handwer ken. Onzen lezeressen, die elke week met zoo veel belangstelling deze rubriek lezen, kun nen wij thans mededeelen, dat wij speciaal voor de komende herfstmaanden een uit stekende modepremie beschikbaar stellen Deze goedverzorgde modepremie bevat al les, wat men in najaar op het gebied der kleeding noodig mocht hebben. Men vindt er ook fraaie handwerken in. Belangstellenden lezeressen wordt deze premie gaarne toegezonden, indien zij schrijven aan de moderedactrice, Muzen- straat 5b, Den Haag, en tien cents aan post zegels bijsluiten of dit bedragje gireeren op postrekening 191919 van den Knippatro- nendienst te Den Haag. De premie wordt dan omgaand en fran co toegezonden. en tevens in vele kleuren kan verkrijgen. Als materiaal zal men voor dit genre klee ding bij voorkeur bedrukt katoen of cre tonne in min of meer sprekende kleuren kiezen, afhankelijk van leeftijd en smaak. Thans vragen enkele modellen van schor ten de aandacht, die zeer modern zijn en tevens ook geschikt zijn om later 111 uen morgen gedragen te worden. Ook voor de ze „smocks" kiest men waschbare materia len en naar keuze worden ze met korte of lange mouwen gemaakt. Zeer practisch zijn dergelijke modellen om b.v. te dragen over een rok, hetgeen tevens luchtig is op war me zomerdagen, waarmede wij echter dit jaar niet verwend worden. Het linker schort heeft een hooge hals afwerking en korte mouwen en is in wit- zwart gekozen met een garneering van smalle zwarte biesjes en groote zwarte knoopen. Rechts een bajadère streep, afgewisseld door een effen breede op licht fond. Het schort heeft een platte kraag en sluit met kleine knoopjes, terwijl de lange blou semouwen met een recht manchet zijn afgewerkt. Indien men een of ander kleedingstuk heeft te knippen en het patroon is van vloeipapier, dan legt men dit op het mate riaal en strijkt luchtig over de patroondee- len met een warm, doch niet te heet ijzer. Men behoeft dan geen spelden te gebrui ken, omdat het vloei zich aan de stof hecht.

De Soester | 1938 | | pagina 6