VLISCO „K W A K" S.E.C.'s eerste nederlaag, Middelman. Ren góed en billijk WÊÊm ADRES mh i. TODGTT Dames Haagse h Mode- atelier NU H. Frank - Nieuweweg 91 VLISCO-HEMDEN J. Hoppenbrouwers A.P.W.C. verdiend gewonnen met 7-5. DONDERDAGMIDDAG Wat kan je gebeuren Torenstraat 3a-3b EERSTE SOESTER BEGRAFENIS-ONDERNEMING voor Hout Triplex - Bijts Ijzerwaren - Lijsten - Huisvlijtartikelen en alles op Electrisch gebied als Lampen, Snoer, Stekkers enz. enz. is Telefoon 2867 Ijsvogel. Een Amsterdamsche vrachtauto reed er bovenop. Geen rood licht kunnen zien. Zoo sprak ook z\jn bijzitter. Was wel rood licht geweest, maar het zat yol mod der, zei verd. En toen ik terugkwam van 4e garage, waar ik om hulp was heenge gaan, oieek het roode licht schoon ge maakt. Laat ook die man schuldig staan, zei het O.M. (thans weer mr. Klein), dat pleit u niet vrij. De Hooge Raad heeft uitgemaakt, dat aanrijding ook van een geheel onver licht voorwerp, de schuld van den aanra der niet weg neemt. U moet kunnen stil houden binnen de verlichtingsafstand van uw lantaarns. Daar houd ik mij aan. 6.— eisch en vonnis conform om hooger beroep mogelijk te maken. Weer vetgeschi edenis. Toch diepten we uit ons aanteekenboek nog iets anders op dan auto-ellende. Een Baarnsche slager fokte drie vonnis- jes. Had zijn zoontje beneden 14 jaar laten bestellen; gaf 4. In de mand bleek te zijn ongebanderol- leerd gesmolten vet, bracht 12. Toen in de zaak werd geneusd, nog meer van dat vet. En weder werd de slager het voerd en daarvan was een voorraad aanwe zig. Natuurlijk werden alle drie de heeren aangehouden en naar het politiebureau overgebracht, alwaar zij werden verhoord. Tot overmaat van ramp gaf toen één hun ner nog een valschen naam op, waarbij hij er echter inliep, doordat zijn makker zich niet zoo spoedig op dien nieuwen naam had kunnen instellen. Tegen hen werd proces verbaal opgemaakt wegens inklimming, waarbij zij een raam van het huis hadden geforceerd, en wegens het loopen op ver boden grond, ,tdaar het geheele terrein rondom het Kabouterhuis behoorlijk is af gerasterd. De heeren zijn daar over die afrastering heen geklommen. De derde man kreeg tevens een proces verbaal wegens het opgeven van een valschen naam. Later zijn de drie zwervers weder op vrije voeten gesteld. AUTOMAAT GEFORCEERD? Door een exploitant van een automaat aan de Torenstraat werd bij de politie aan gifte gedaan van het feit, dat in den nacht deze automaat blijkbaar was geforceerd. Tenminste, de geldstukken wilden niet meer normaal hun dienst doen door kennelijk uiterlijk geweld aan het instrument. Ech ter kon niet worden geconstateerd, dat er iets uit de automaat was vermist zonder betaling als tegenwaarde. GEVAARLIJKE VERKEERSBORDJES OP DE VREDEHOFSTRAAT. In verband met het door B. en W. aan Mevr. van Wely-van Beemen verleende ont slag als onderwijzeres aan de Openbare Lagere School aan de Beetzlaan tegen 1 Maart a.s. in verband met de wijzigingen in de L.O.-wet, die de gehuwde vrouw, die geen kostwinster is, niet meer in aanmer king doen komen voor onderwijzeres, stel len wij er prijs op nog mede te deelen, dat het door B. en W. ^gegeven ontslag uit den aard der zaak „eervol" is, zooals ook trou wens uit ons bericht volgde, daar het hier slechts betreft het voldoen aan een wette lijke administratieve bepaling, die de eischen, welke aan onderwijzeressen moe ten worden gesteld, inmiddels veranderd heeft. Slechts door die verandering is het ontslag noodzakelijk geworden. CAFE-TUMULT. Zaterdagavond was het knap rumoerig in het Café v. S. op het Hart. Herhaalde lijk werd er geschreeuwd en zelfs gevoch ten, terwijl meerdere bezoekers vechtnei- gingen hadden en het soms een tumult van je welste was, voornamelijk veroorzaakt door het drinken van te veel bief door de genen, die daar niet behoorlijk tegen kun nen. Hoewel de caféhouder meerdere malen poogde de grootste herriemakers er uit te zetten, mocht het hem toch niet gelukken een kalmere sxeer te scheppen. Tenslotte werd door de plaatselijke politie iemand aangehouden, die al te veel herrie maakte, en werd naar het bureau geleid. Na ver hoor en nadat tegen hem proces verbaal was opgemaakt, werd hy weder vrijgela ten. AANRIJDING. Zondagmiddag te ongeveer 4 uur kwam vanaf den Soester Engweg met zeer groo- te snelheid een luxe-automobiel aangere den, bestuurd door den heer C. uit Soest, naar schatting van ooggetuigen wel met een snelheid van 75 K.M. per uur. Naby de splitsing Julianalaan-Waldeck Pyrmontl.- Nassaulaan gekomen, kwam net uit de Nassaulaan, dus voor den heer C. van rechts, aanrijden een andere luxeauto, be stuurd door R. uit Duivendrecht. Een bot sing was niet meer te voorkomen, daar de heer C. met die snelheid niet meer tijdig kon stoppen en de heer R., die op zijn recht van voorrang had gerekend, ook niet stop te. Met een zware slag liepen beide wagens op elkaar, waardoor ze alle twee groote materieele schade opliepen, zoo zwaar, dat beide voertuigen door garagehouders moes ten worden weggesleept. Wonder boven wonder waren er geen persoonlijke onge lukken; beide bestuurders kwamen met den schrik vrij. Tegen den heer C. is proces verbaal opgemaakt wegens het niet geven van de vereischte voorrang. Naar gemeld, is de aangerichte schade door verzekering gedekt. ZWERVERS IN EEN LEEG HUIS. Hadden het zich gemakkelijk gemaakt. Maandagmiddag werd door de politie ontdekt, dat in het zoogenaamde Kabou terhuis, dat staat in het bosch terzijde van den Hofslottersteeg, een zijweg van de Birkstraat en dat momenteel onbewoond is, blijkbaar personen aanwezig waren. Een ingesteld nader onderzoek bracht aan het licht, dat drie welbekende zwervers het zich daar erg gemakkelijk hadden gemaakt en in het ledige huis maar hun intrek had den genomen. Zij hadden er zich genoege- lijk geïnstalleerd, hadden bossen stroo er nedergelegd vbof nachtleger, hadden er een petroleumtoestel geplaatst, waarop zij lustig hun potje, bestaande uit kool met aardappelen aan het koken waren, kortom de'hèérèn hadden allergenoeglijkst bezit van het huis genomen. Zelfs hun gewoonte om spiritus te drinken hadden zij er inge- Nu de Vredehof straat zoo ruim verbe terd is en aan beide zijden fraaie wandel- en rijwielpaden zyn aangelegd, neeft de Rijks waterstaat het nuttig en noodig gevonden die paden met verkeersborden te gaan aan duiden, waardoor het roode tegelpad als „Wandelpad" en het grijze tegelpad als of ficieel „Rijwielpad" is bestempeld. De wy- e, waarop deze paden zijn aangeduid is chter een zeer gevaarlijke voor het ver eer, zoowel dat per as als dat per rijwiel, mmers deze bordjes „Rijwielpad" zijn nu -angebracht midden op de scheiding ^is- ?hen de wandel- en rijwielpaden, doch -aar deze paden geheel gelijk met den rij weg liggen en ook met het zoogenaamde ithaalpad op den rijweg, tevens gelijk met '.kander, staan nu die palen met bordjes ■actisch midden op het wegdek. En waar paden onderling niet anders zijn geschei- :n dan volgens de kleur en soort der be- rating, is dat natuurlijk zeer en zeer ge- jaarlijk. Temeer waar de palen van de rdjes zwart zijn en des nachts na het doo- ven van de avondverlichting op een prac- tisch vrijwel geheel onverlicht weggedeel te staan. Indien er dan nog eens een auto met eenigszins verblindend licht aankomt (en onder die omstandigheden is het licht al heel gauw verblindend) bestaat er een groote kans, dat een wielrijder de palen midden op het wegdek niet bemerkt, even min als de afscheiding tusschen de volko men gelijkliggende paden onderling en par does tegen zoo'n paal oprijdt. Ook de kans, dat automobilisten tegen zoo'n paal oprij den, is lang niet gering. Naar wij vernemen zou men bij den Rijkswaterstaat deze groote bezwaren ook wel eenigszins inzien en zou men nader overwegen op welke wijze aan dat groote gevaar van die bordjes met palen, waarvan overigens de bordjes ten allen overvloede ook nog veel te laag zijn aangebracht, zoo dat een niets vermoedend fietser van lange gestalte er pardoes met zijn hoofd tegen aan kan rijden, zal kunnen worden tege moet gekomen. Plannen om eventueel alle rijwielverkeer op de Vredehofstr. op 't mid dengedeelte voor rijverkeer te verbieden en dat dan aan te geven met de bekende bor den met het rijwiel erop, die dan zouden kunnen worden geplaatst aan palen langs den weg en overhangend op den weg, schijnen in voorbereiding te zijn. Op die wijze zou dan veel gevaar voorkomen zijn, doch men mag dan zijn speciale aan dacht ook nog wel eens terdege wijden aan betere afscheidingen tusschen den rijweg eenerzrjds en de wandel- en fietspaden an- derszijds. Dat zou bijv. kunnen door een laag, smal hegje of iets dergelijks. Mogen wij echter de hoop uitspreken, dat deze hoogst gevaarlijke bordjes, die er nu staan, binnen enkele dagen verdwijnen, want anders zien wij ter plaatse nog groote ongelukken gebeuren, die thans nog kun nen worden voorkomen. De huidige bordjes kunnen in verband met de vrijheid en vei ligheid van het verkeer eigenlijk geen dag langer worden geduld! PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERS. De Pluimvee- en Konijnenfokkers Veree- niging vergaderde Vrijdagavond in de Gou den Ploeg. Bij de ingekomen stukken was een ver zoek van den Raad van Beheer om een feestgave, teneinde het zilveren jubileum waardig te kunnen vieren. Op voorstel van het bestuur werd besloten afwijzend te be schikken, omdat;,de Soester Vereeniging weinig profijt heeft van den Raad v. Be heer. Immers in Soest worden slechts club- E)e voorzitter deelde', mede, dat er geen jongedierendagen zijn g;ehouden, wegens ge ringe belangstelling. Er zal geen gecombi neerde tentoonstelling met Baarn tot stand komen, omdat men te Baarn niet veel voelt voor 'n eigen show. Men zendt daar liever in op Ornitophilia en Avicultura. Mevrouw De Moraaz Imaris heeft het na- deelig saldo van de tentoonstelling het vo rig jaar gehouden, tenvolle aan de Vereen, geschonken. Zoowel een pluimvee- als een Konijnen- standaard, waarna gekeurd moet worden, zal door de'Vereen, worden aangekocht en gratis ter beschikking worden gesteld voor de leden ter bestudeering voor den tijd van een week voor ieder lid. Wegens verhindering van den heer J. H. de Koning, werd het uitbrengen van een verslag over de algemeene vergadering van den Provincialen Utrechtschen Bond van Pluimveehouders, waarbij Soest is aange sloten, tot een volgende vergadering uitge steld. Als afgevaardigden naar de jaarvergade ring van den Raad van Beheer voor ten- toonstellingszaken werden aangewezen de heeren H. J. de Haan en J. Schippers. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den Raad van Beheer vorderde geruimen tijd. in elk onderdeel beter. VANAF HEDEN VINDT U BIJ ONS EEN ZEER UIT GEBREIDE SORTEERING Vlisco Populair 2.95 Vliseo Poplin 3.75 ld. 2 paar manchetten 4.25 v. WEEDESTR. 44, Soestdyk. Overeenkomstig de voorstellen van het Bestuur werden de meeste punten aan het oordeel van de afgevaardigden overgelaten. Ook dit jaar zal weer een tentoonstelling van pluimvee, konijnen, duiven, watervo gels enz. worden gehouden, en wel op 23 en 24 Nov. a.s. Als keurmeesters zullen optre den de heeren Versteeg (voor de kippen en konijnen) en Roberts (voor de duiven). De •voorzitter drong er op aan, dat ieder lid zijn best zou doen loten te verkoopen. Verschillende boekjes van 10 stuks werden staande de vergadering uitgereikt. Ook werd een lijst gepresenteerd, om daarop zijn goede gezindheid ten opzichte van de tentoonstelling te toonen. Ook ten opzichte van deze lijst liet men zich niet onbetuigd. Het ziet er dan ook naar uit, dat de tentoonstelling zeker zal slagen. Over het inschrijfgeld voor de a.s. ten toonstelling, vooral wat de dieren betreft, werd nog even gediscussieerd. De beslissing daaromtrent is natuurlijk bij de tentoon stellingscommissie. De rondvraag leverde weinig belangrijks. Het bleek, dat meerderen de mais, die men van het gemeentebestuur had ontvangen, hebben uitgezaaid en met goe^! gevolg had den geteeld. Met toestellen van Philips' nieuwe Sym- phonische serie - ontvangt U alle Europeesche zenders, terwijl ook kortegolf- zenders uit Noord- enZuid-Ame- rika en Azië even duidelijk doorkomen. Electro Techn. Installatie Bureau NIEUWEWEG 11 TEL. 2379 POLITIEHONDENCLUB „DE BEWAKER". Naar men ons mededeelt, zal de te Soest gevestigde politiehondenclub „De Bewaker" op Zondag 30 October a.s. een groote wed strijd voor politiehonden houden, in diverse afdeelingen op het terrein der vereeniging achter den Heideweg, naar de duinen toe. NATRIUMVERLICHTING OP DE VREDEHOFSTRAAT Uit betrouwbare bron is te onzer kennis gekomen, dat de N.V. P.U.E.M. in overleg met den Rijkswaterstaat thans, mede in verband met de verlichtingsproeven op de Vredehof straat en de vergelijking daar tus schen de gas- en de electrische lantaarns, in studie heeft genomen de mogelijkheid om den Rijksweg onder Baarn en Soest, vanaf de Oranjeboom (Roosterhoek) langs het Paleis Soestdrjk en de Vredehofstraat tot aan Nieuwerhoek toe te gaan verlichten met de nleuwerwetsche Natriumverlichting met geel licht. De mogelijkheid schijnt te bestaan, dat deze verlichting op dat weg gedeelte kan worden aangebracht zonder extra hooge kosten voor de beide betrokken gemeenten, door samenwerking in dit op zicht tusschen de P.U.E.M. en den Rijks waterstaat. Of het onderzoek dezer mogelijkheid tot practisch resultaat zal voeren, zal de naas te toekomst moeten leeren. Burgem. Grothestr. 30 Telef. 2363 - Soestdijk GED1PL. OPTICIEN. Voor het maken van Uw bril, ook volgens recept van H.H. Oogartsen, een VERTROUWD ADRES 1 - Uw winterkleeding niet in orde? Wij maken deze met spoed gereed! A. DE BOCK Gediplomeerd t^upeuse. RÉMBRANDTLAAN 16 SOESTDIJK .7 In een wedstrijd, welke gespeeld werd voor een zeer groot aantal bezoekers, heeft S.E.C. in A.P.W.C. haar meerdere moeten erkennen. Het falen van de Soestenaren ligt o.i. hoofdzakelijk in het verkeerde opstellen van de middenlinie. Af en toe waren de spil en kanthalfs ver zoeken, waardoor de backs natuurlijk overbelast werden, die het dan ook tegen 5 voorhoedespelers van A.P.W.C. niet kon den bolwerken. Wij kregen den indruk, dat S.E.C. na haar 20 voorsprong iets te overmoedig werd. De Amersfoorters daarentegen gin gen zoeken naar de zwakke plekken bij S.E.C., die dan ook weldra gevonden wer den en onherroepelijk afgestraft. Ondanks deze nederlaag maken wij S.E.C. een compliment voor het harde werken. Alles is nog niet verloren, dus de tanden op elkaar. Zorgt er voor, dat de supporters, te be ginnen met J.S.V., weer kunnen juichen. Wat den wedstrijd aangaat, het volgende: Precies half drie laat scheidsrechter Ver meulen de beide aanvoerders tossen; de Rooy wint en verkiest, in zo'overre er spra ke is van windvoordeel, hiervan te profi- teeren. De eerste aanval is dadelijk voor S.E.C. Klompenhouwer zet den bal goed voor doel, maar de back van A.PW.C. werkt goed weg. Dadelijk komt S.E.C. terug, maar nu weet de back niet anders te redden dan door den bal corner te trappen. De bal komt goed voor doel, v. Ginkel krijgt hem in zijn bezit en schiet hard op doel, maar de doelverdediger van A.P.W.C. is op z'n post en redt goed. Nu komt de eerste aanval van de Amers foorters, welke op buitenspel strandt; de middenlinie van S.E.C. krijgt nu de bal, geeft goed door naar de voorhoede, maar nu staat deze buitenspel. Direct komen de Soestenaren terug. Evert Jansen schiet, de'fclêper stompt den bal weg, Klompenhouwer loopt toe, maar trapt hard naast. Weer is S.E.C. in den aanval, wanneer de scheidsrechter fluit en S.E.C. een vrijjen trap toekent, welke genomen wordt door E. Jansen, die goed naar Post plaatst, maar jammer genoeg kopt deze naast. A.P.W.C. komt nu weer. even in den aanval, maar het loopt"* niets uit. Na 10 minuten spelen krijgt Klompen houwer den bal goed aangegeven, rent er mee langs de lijn, passeert goed de backs en geeft met een zeer hard en fraai schot zijn club de leiding. (01). Onstuimig komt A.PW.C. nu opzetten, maar de Rooy en Rijnders zijn op hun post en werken den bal weer naar de voorhoe de. Daar wordt een S.E.C.-speler gehaakt, maar Evert Jansen schiet den toegewezen vrijen trap hoog over. De aanvallen van de gastheeren worden steeds gevaarlijker en alleen door het goe de ingrijpen van de S.E.C.-achterhoede wordt erger voorkomen. Nu komt S.E.C. weer in den aanval. Frank geeft goed door aan E. Jansen, deze wijfeit even en trapt naast. Wederom komen de Soestenaren terug, Klompenhouwer schiet, welk schot de doel man met groote moeite-tg^, corner verwer ken kan. Deze corner wordt achter het doel geplaatst. Na den uittrap krijgt Reijerse den bal, passeert eenige spelers en wordt dan op ongeoorloofde wjjze van den bal afgezet. Hiervoor krijgt S.E.C. een vrijen trap, die door Reijerse wordt genomen; de bal komt bij Post, die zich niet bedenkt, maar hard inschiet. Het spel wordt nu steeds forscher, maar scheidsrechter Vermeulen heeft de teugels volkomen in handen. A.PW.C. komt nu gevaarlijk opzetten en wanneer onze backs zijn gepasseerd, weet v. d. Wijngaard te redden door zich te laten vallen voor de voeten van een der Amersfoorters. De druk op het S.E.C.-doel wordt steeds grooter, zoodat de achterhoede gedwongen is den bal steeds uit te trappen. Na verloop van 30 minuten heeft APWC succes en weet den S.E.C.-doelman te pas- seeren 12. Dadelijk zien we weer een aanval van S.E.C., maar de bal belandt in de handen van den doelverdediger. Direct hierna komt A.PW.C. voor het doel en de S.E.C.-backs weten alleen te redden door een corner. Deze corner komt goed voor het doel en wordt werkelijk fraai ingekopt» 22. Steeds is A.P.W.C. nu in de meerderheid en ontsnapt S.E.C. aan een groot gevaar, wanneer de linksbuiten hard tegen de paal schiet. Nauwelyka éen paar. minuten later weet A.P.W.C. de stand op te voeren tot 32. Nu kr(jgt S.E.C. weer een kans, maar jammer genoeg gaat het fraaie schot van Veenendaal net naast. Nog is de doelpuntenhonger van de Amersfoorters niet gestild, want nog vóór de rust is de stand reeds 42. Na de thee komt S.E.C. goed opzetten. We zien nu een goeden aanval v. d. Soes tenaren, E. Jansen krijgt de bal en doel punt 43. Vervolgens eenige aanvallen van a.P. W.C., maar Floor is op z'n plaats. Weer is S.E.C. voor het doel der Amers foorters; wanneer één der back even bui ten het strafschopgebied een vrijen trap tegen zich krijgt. Klompenhouwer neemt den vrijen trap, een schitterend schot, maar even mooi door den doelman gehouden. Even wordt het spel nu onderbroken voor een gewonde speler van A.P.W.C. Dan komt A.P.W.C. weer in den aanval, maar de scheidsrechter fluit terecht voor hands. Reijerse krijgt nu den bal, geeft een through-pass naar Post, die onhoudbaar doelpunt 44. Onmiddellijk na den aftrap krijgt Post wederom een prachtkans om te doelpunten, maar alleen met den keeper voor zich, schiet hij hoog over. Na 16 minuten spelen weet A. P. W. C. uiteen corner een buitengewoon fraai doel puntte maken 54. Nauwelijks één minuut later maakt Vee nendaal er 55 van. Nogmaals krijgt S.E.C. een kans, wan neer één der backs van A.P.W.C. en Klom penhouwer gelijkertijd naar den bal trap pen, waaruit bijna een doelpunt ontstaat. A.P.W.C. komt nu steeds meer in den aanval. Wederom wordt het spel opgehou den, wanneer Veenendaal op minder faire wijze tegen den grond wordt geloopen en blijft liggen. Even later staat hij weer op en kan weer doorgespeeld worden. Wanneer er een half uur is gespeeld, weet A.P.W.C. te profiteeren van het ver keerde opstellen der S.E.C.-backs 65. Nog eenige keeren moet Floor handelend optreden. Langzamerhand geeft S.E.C. zich nu gewonnen. Brj een der aanvallen van S.E.C. krijgt J. Rijnders een trap tegen z'n enkel. Hij denkt echter beslist niet aan uitvallen. Nogmaals probeert S.E.C. het. Klompen houwer krijgt den bal, maar schiet hard naast. Ongeveer 1 minuut voor het einde weet de rechtsbuiten van A.P.W.C. den stand op 75 te brengen. In dezen stand komt g-een verandering- meer. De uitslagen van de andere elftallen z\Jn als volgt: S.E.C. n—HERCULES III 6—1 Het vijfde elftal speelde Zondag z'n eer ste wedstrijd en wist daar de Stichsche Boys een 82 nederlaag toe te brengen. van 1.30 tot 3.30 uur aan het Abattoir. LAPPEN f 0.30 per pond STUKJES f 0.40 per pond BIEFSTUK f 0.50 per pond met een Regenjas van Voor Dames Heeren Kinderen Het Goedkoope en Betere genre Vraagt zichtzending. TEL. 2424 GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: fantasieschortje hangmat bril donker grijze poes portemonnaie met inhoud zwart gummi regenjöSl> bruine handschoen bos sleutels greep nummerbord met achterlicht v. e. auto Dorresteinweg 2 Heideweg 30 Eigendomweg 32 Talmalaan 11a Oude Grachtje 19 Nieuwstraat 34 van Weedestraat 36a Wakkerdijk 41, Eemnes v. Weedestraat 10 Kerkdwarsstraat 2 Fa. J. C. Haks Dz. OPGERICHT 1899 Directeur D. HOOLWERF Telef. 2731 Kantoor: Heuvelweg. 18 BEORAFEMSSEN - TRANSPORTEN - CREMATIB'S

De Soester | 1938 | | pagina 2