NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR t, ten, li, Hoevel t, Sdiernenzeel, Stoiteinri, Vnursclte en Ufontteri NIEUWE Woensdag 18 Februari. No. 14. Negende Jaargang. UHgever: A. M. Slothouwer, te Amersfoort. Agent voor Baarn en Omstreken: W. Z. MULDER te Baarn. Eene viermaal geplaatste ad vertentie wordt slechts drie maal in rekening gebracht. Amersfoort, 17 Eebr. '80. Zondagavond, bij het einde der gods dienstoefening, maakte Ds. W. J. Immink aan zijne Gemeente bekend, een beroep te hebben ontvangen naar de Herv. Gemeente te Hoevelakenmaar waarvoor hijeven als voor dat naar Schiedam, had bedankt. Maandagmorgen vond de schoonmaakster van het stationsgebouw alhier, onder de in dat gebouw verzamelde vuilnis en pa pieren die zij zooals gewoonlijk had me degenomen naar hare woning, twee bank biljetten groot f60.en f40,en of schoon zij met haren man en 4 kinderen in zeer behoeftige omstandigheden ver keert, zoo zelfs, dat zij bij gebrek aan beddengoed op stroo slapen, bracht de vrouw den gevonden schat onmiddellijk bij den restaurateur van het station terug, doch kreeg geen belooning, omdat den eigenaar van het geld nog niet bekend was. Wij doen zeker geen ondienst aan onze gegoede ingezetenen die deugd willen aanmoedigendoor deze eerlijke behoeftigen in hunne liefdadigheid aan te bevelen en FEUILLETON. EENE KERSTVERTELLING. i. In de straten van de Duitsche stad D. heerschte eene levendige bedrijvigheid. Het kerstfeest stond voor de deur, en de voor bereiding tot dat feest, bracht de helft van de inwoners, die zich de luxe van eene met geschenken gevulde feesttafel konden veroorloven in beweging. De win ter, die anders zoo dikwijls, ter eere van het Christuskindnog draalt met het ont plooien van zijne gansche macht, had in dit jaar reeds sedert eenige weken zijne harde hand op de aarde gelegd; op de velden had de sneeuw al zeer dik gelegen, de beken en rivieren waren met een harde ijskorst bedekt en in de bosschen deed de koude adem van den wind het merg der boomen bevriezen. De beide jonge dames, die op den dag vóór het feest laat in den namiddag samen door de straten wandelden, zorgvuldig in de dikke pels gehuld, de handjes door de warme mof beschermd, vonden het weer zeer goed. De ijskoude wind kon niet door de dikke pelzen dringen, en al kleurde deelen daarom mede, dat Cicilia van Bo- garijen, vrouw van Jacobus Arlcr, wo nende aan het plantsoen bij de Kleine Koppel, de vrouw is die deze blijken van eerlijkheid heeft gegeven. De uitslag van den wedstrijd in het schieten met kamerpatronen, door het kader der dd. SchutterijMaandag gehouden was le prijs: Sergeant Boode. 2e prijsAdjudant Busquet. 3e prijsSergeant-Majoor van Wijland. 4e prijs: Korporaal Kok. Mejuffrouw A. Ubbensonderwijzeres aan de Openb. School voor gewoon en meer uitgebreid onderwijs alhier, heeft tegen 1 April, wegens vertrek naar elders, ontslag aangevraagd. De kinderbewaarplaats (crèche) heeft een gevoelig verlies geleden doordien eene waarde van ongeveer f 350 aan bankbil jetten, ten huize van den met de ophaling der contributiën belasten bode, volgens zijne eigen opgave is vervlogen tengevolge van het omvallen van eene petroleumlamp. De stoomboot en beurtschepen hebben den dienst van Amersfoort over de Zui derzee naar Amsterdam en Rotterdam reeds hervat. hij hunne wangen rooddat stond haar slechts te beter, onder de zwarte fluweelen hoedjes. De laatste inkoopen waren gedaan menig geldstuk was in de handen van een behoeftige gekomen en had gever en ont vanger gelukkig gemaakt. Daarenboven waren de laatste uren van den dag snel voorbij gegaan en in vele der talrijke winkels gasvlammen ontstoken, die nu dubbel verleidelijk de in de winkelkasten uitgestalde waren verlichtten. „Louise, wij moeten naar huis," zeide nu de kleinste van de beide meisjes, eene lieve bevallige blondine met groote blauwe oogen, door donkere wimpers beschaduwd. „Dadelijk, dadelijk, Lore," antwoordde hare grootere begeleidster, „wij gaan deze straat nog uit, ik heb nog eene boodschap van papa aan een bontwerker te doen, dan ben ik tot je dienst, ofschoon nu bij de verlichte winkels eerst de eigenlijke pret begint. Nu ja, leg je hand maar niet zoo smeekend op mijne arm, door mijn schuld zal je thuis geen boetpredikatie krijgenomdat je te lang uitgebleven bent." De meisjes liepen haastig door. De straat, die zij nu insloegen, was minder levendig en ook donkerder, daar de winkels Morgen, Donderdag 19 Febr.zal bij gunstig weder door het regement Rijd. Artillerie en de dienstdoende schutterij groote parade worden gehouden. Des mid dags wordt, in de smaakvol gedecoreerde manege, door de heeren onderofficiers ca rousel gereden, heeft er een militair assaut plaats, enz. enz. Soestdijk. Het vaste dienstdoende per soneel van wijlen Z. K. H. prins Hendrik, 't welk aldaar werkzaam waswordt met 1 Februari op pensioen gestelden wel zóó, dat de oudsten in dienstjaren hunne volle soldij behouden en het ander gedeelte minder krijgt. Het losse personeel is nog werkzaam gebleven. Barneveld. üs. G. J. de Hoest heeft voor het beroep naar Harderwijk bedankt. er minder talrijk waren. Slechts uit den winkel van een kunsthandelaar, die zijne uitgebreide klandisie ook in deze straat wist te vinden, straalde een helder licht, dat de voorbijgangers lokte om stil te staan en de daar uitgestalde kunstschatten te bewonderen. Zoo wendden dan ook de beide meisjes hare lieve gezichtjes naar de verlichte vensters en bewonderden de daar tentoongestelde photographieënstatuetten en schilderijen van allerlei soort. „Kom toch" zeide Lore eindelijk onge duldig. Toen zij verder gingen, bemerkten zij een jongen man, die evenals zij naar het venster keek en misschien slechts voor de jonge dames plaats gemaakt had. De oogen van de beide meisjes rustten met meer dan voorbijgaande deelneming op de gestalte van den jongen man, en nauwelijks waren zij eenige schreden verder gegaan, toen Lore tot hare vriendin zeide. „Zag je den jongen man daar! A.ch, wat zag hij er treurig uit?" „Ja, het was hem aan te zien, dat hij door honger en koude lijdt," antwoordde Louise droogjes, „er is veel ellende in de stadpapa zegt dat hij haast het ge duld verliest, door alle inteekeningslijsten en mijn lieve papa geeft toch zoo graag." een pendule en candelabres van Mr. II. Graaf van Hogendorp; een klein orgel van de heeren Kaisler en van Paarschen te 's Hageeene schilderij van en door J. II. van Hove, kristallen compotes en een kristal tafelmiddenstuk van de heeren J. Bos en Zonen te Rotterdam, vier kisten met verschillende wijnsoorten van de heeren J. Unger en Co. te 's Hage, een schilderij van en door den heer P. J. Mak te Schiedam; een prachtexemplaar van Mil ton's Verloren Paradijsbenevens een lOOtal andere prijzen van de leerlingen der meisjeskostschool te Bussumdirectrice Mejufvrouw G. J. van Hulstein; een fraaie kaartentafel van het St. Lucia Gesticht te Rotterdam, twee reistasschen van den heer A. de Vries en een bloemtafel van den heer D. A. van Munster Jr., een1 paar fraaie bewerkte dames-bottines van den heer J. B. Tuijn en twee sierlijke moderateur-lampen van den heer J. M. J. van Wielik, allen te 'sHage, een kost bare op koper vervaardigde schilderij van B. Bolomey, voorstellende Cleopatra, in gezonden door den heer G. Wennekes te 's Hage, zeer kostbare en belangrijke boek werken van de heeren Gebrs. Ëinger te AmsterdamGebhard en Co. aldaar, Ben- tum en Zn. te Goudaen Mevr. de wed. Umbgrove te Arnhemtwee prachtalbums en eenige portretten door den heer F. W. Rinckalsmede fraaie handwerken van de „Even graag als jij, Louise," zeide Lore feeder, „maar geloof je, dat het gebrek oorzaak was dat de jonge man er zoo wanhopig en treurig uitzag?" „Wat druk je je aardig uit, lieve Lore," antwoordde Louise lachende„het komt mij voor dat ik een prozaisch monster benals ik eraan toevoegdat hij er uitzag alsof eene warme kamer en een goed diner hem in den laatsten tijd wel onbe kende dingen geweest zullen zijn. De hon ger „Och Louise, de honger?" „Ja die alleen veroorzaakt die poëtische schaduwen om de oogen, en dien matten, steenkouden glimlach om den mond." „Hij zag er uit, alsof hij alle hoop ver loren had" zeide Lore in gedachten ver zonken. „Nu, ik zal hem mijn laatste ^vijfmark- stuk geven als wij weder voorbijgaan zeide Louise, „het is toch ook onzin, om anders dan met eene geheel ledige beurs van de kerstmisinkoopen thuis te komen. Wees nu maar stil, je hebt later tijd ge noeg, je over deze behandeling a la men- diant, tegenover je beschermeling, te ver wonderen. Ga nu mee naar den bont werker, hier is de winkel." De boodschap was spoedig gedaan; de AINERSFOORTSCHE COURANT. Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 maanden 1, Franco door het geheele Rijk1,10. Afzonderlijke nummers3 Cent. Dit Blad verschijnt des Woensdags- en des Zaterdags. Advertentiën van 16 regels Iedere regel meer Groote letters worden berekend naar plaatsruimte. Advertentiën zende men den dag vóór de uitgave in. 0,40. 0,05. BINNENLAND. 'sHage 17 Februari. Van nog altijd klimmende belangstelling getuigen de vele even fraaije, als kostbare prijsvoorwerpen, welke bij de Hoofd Commissie voor de Algemeene Verloting ten voordeele van watersnoodlijdenden onder bescherming van HH. MM. den Koning en de Koningin te houdenbij voortduring worden inge zonden. Bijzonder trokken de aandacht

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1