W. BAKX, ©ilftlIITIU, NIEUWE HEEREN- EN DAMES-ARTIKELEN, LAN GESTRA AT F 54, AANSTAANDE DINGSDAG Baarn. Bunschoten. Hoogland. Woudenberg. AD VEBTENTIËN. presenteering' der ETC. ETC. ETC. ter beoordeeling gezonden manuscript in den zak van zijn overjas. In het voor bijgaan liep hij even in een menagerie aan en bleef een oogenblik voor een olifant stilstaan, die hem onopgemerkt met den snuit het pak uit den zak haalde en het, alvorens iemand het kon voorkomen, aan zijn bek bracht en verslond. "De wraak van den geschorene: aldus zou men het drama kunnen betitelen, dat in den nacht van Zondag op Maandag op den Blaauwburgwal te Amsterdam is afge speeld. Een kleine en mismaakte barbiers- bediende, die een van zijns meesters klan ten schijnt te haten met eenen diepen haat, zou nl. gezegden klant altijd, als hij hem te pakken kon krijgenmet een bot mes hebben geschraapt, redenen waarom meergemelde klant nu, in bovengenoem- den nacht bovenbedoelden scheerdersknecht op gezegden Burgwal op zijn beurt te pakken- krijgende, hem toen een zoo hevig pak slaag toediende, dat onze scheerder met zware wonden door de politie moest worden opgenomen. In de afgeloopen week werden te Parijs door sommige bloemenverkoopersper hoofd, niet minder dan 300 bouquetten boschviooltjes verkocht. De voorraad begint dan ook aanmerkelijk te minderen, zoodat genoemde kooplieden er thans op zijn hoogst 150 per dag kunnen bijeen zamelen. De Parijzenaars schijnen dus op dit punt onverandelijk in hun smaak. In de N ewgate-gevangenis werd Dins dagochtend een doodvonnis met den strop voltrokken. De delinquent, een tot de laagste klasse behoorend werkmanJohn Wingfield genaamd en 34 jaar oud, had zijn vrouw uit jalouzie doodgestoken. De gruwelijke moord werd op klaarlichten dag gepleegd, in een der drukste straten van het Londensche district Kilburn, ten aanschouwe van een groot aantal toeschou wers, die niet de minste moeite deden om den moordenaar zijn slachtoffer te ontrukken. Hij bracht de ongelukkige niet minder dan 17 messteken toe en begaf zich daarop vrijwillig in hechtenis. Hij betrad het schavot met een berouwvol gemoed en bad luide, tot de scherprechter zijn plicht vervulde. De telephoon schijnt in Amerika voor eigenaardig doel in gebruik te komen. Te St. Louis heeft nl. een deurwaarder het vernuftig denkbeeld gehad van uit het paleis van justitie de tegenpartij door mid del van een telephoon te dagvaarden. Het hof besliste, dat deze dagvaarding volkomen geldig was. In het hotel Arnim, Unter den Linden te Berlijnwerd gepasseerden Zondag een bruiloft gevierd, waarover nog al druk gesproken wordt, om rede de pracht die er bij heerschte. De bankier Pinkuss, chef der firma Peig en Pinkuss, huwde zijne oudste dochter met den bankier, den heer Frankel, mederegenten van de firma Jacquier en Securius. Volgens het oordeel van de meest bevoegden onder de gasten, .die hieraan hebben deelgenomen, behoort een feest als dit, zelfs in de hoogste krin gen, tot de grootste zeldzaamheden. Het onderscheidde zich minder door uiterlijken praal dan wel door oorspronkelijkheid. Prof. Döppler had zich met het kunstvolle arran gement belast. Van den bekenden auteur Alexander Moszkowskiden broeder van den componist van denzelfden naam, werd een tooneelstukje vol beminnelijken humor, getiteld: //de gelukwenschen", opgevoerd, waarin de geschiedenis van het huis ge deeltelijk in vrolijken, deels in ernstigen vorm werd behandeld. Aan de opvoering, die natuurlijk den meesten bijval vond, werkten de heer Weiss van het Victoria- theater, de heer Seidel van het Wallner- theater en meerdere dilettanten uit de kringen der ,/Haute-finance" mede. Maar het glanspunt van den avond was de feeste lijke optocht, die in allegorische beelden groepen de geschiedenis der firma en hare, gelukkigerwijs allen solide ondernemingen, voorstelde. Vrouw Portuna, de bescherm godin van het bankiershuis, opende de rei, hierop volgden de prachtig uitgevoerde groepen van de //groote Berlijnsche Tram way maatschappij", de //Brunswijker berg werken", de //Actiën-Brauerei Moabit Klosterbrau" e. a. Het slot vormde de //de leeftijd," een fakkeldans uitgevoerd door 12 paren uit het gezelschap en 25 pages van het corps e ballet der Koninklijke Opera, Het bal, dat tot den vroegen morgen voort duurde, was een waardig slot van dit bui tengewoon schitterend bruilofsfeest. Dat ook het feestdiner, hetwelk op de gods dienstige huwelijksplechtigheden des avonds volgde, in overeenstemming was met liet aangeboden kunstgenot behoeft niet ver meld te worden. Een Engelsch oordeel over Nederland. Ik vond zegt iemand in Leisure Hour 't land niet bizonder zindelijk. Sommige dorpen worden wel geschrobtik zag een vrouw de pooten wasschen van haar hond, die van de straat kwam, maar voorts is het land modder en, als 't droog is, stof. Er is water waar gij maar graaft. Men zou haast zijn stok maar in den grond behoeven te steken om een kleine bron te krijgen. Mij dunkt, wie met een houten been 't land doorwandelt, zou overal diepe sporen laten. Bezijden de dijken staat het water boven uw hoofd; volle sloten ver vangen de heggen; overal is water tot onder uwe voeten. Maar het water ziet nog smaakt zuiver, wijl elke vaart of rivier een grond heeft van weken, zwarten modder, altijd omgeroerd door boomen der schippers. Holland bestaat geheel uit modder, voor een deel droog genoeg om op te loopen en gras voort te brengen. Wie deze wijsheid schreef, wordt er wij selijk niet bijgevoegd. Een huisbaas te Berlijn hield een van zijne bij hem inwonende huurders sterk verdacht van het voornemen met de noor derzon te willen vertrekken, zonder de achterstallige huur af te doen. Dag noch nacht liet hem dit denkbeeld rust en hij offerde daarom al zijne genoegens en dik wijls zelfs zijne nachtrust op om den kwaadwilligen huurder in het oog te hou den. Onlangs was hem echter de verlei ding te sterk. Hij is namelijk een harts tochtelijk muntenverzamelaar en nu werd er op korten afstand van zijne woning eene verzameling van merkwaardige mun ten en gedenkpenningen verkocht om van te watertanden. Hij ging er dus naar toe, zich geruststellende met de ge dachte dat het al heel toevallig zou zijn wanneer zijn huurder juist in dien korten tijd zou trachten weg te komen. Deze echter, volkomen met 'smans zwak be kend, had juist op deze gelegenheid ge wacht en toen de huisbaas terugkeerde zag hij een meubelwagen voor de deur staan, waarop juist de laatste meubelstuk ken van zijn bovenbewoner geladen werden. Op den wagen te springen en den koetsier te bevelen stil te houden, is nu het eerste werk van den bedrogen man. De koetsier legt echter niettegenstaande alle protest, de zweep over de paarden en de gefopte huisjesmelker wordt, onder het gejuich der omstanders, als in zegepraal, boven op het zoolang bewaakte huisrrad medege voerd. Uit Kiew wordt aan het Berlijnsche z/Tagblatt" geschreven, dat er een ge vaarlijke agitatie onder de Russische werklieden heerscht. Sedert het jaar van de 25jarige troonsbestijging des Keizers hebben de dagbladen niet minder dan dertien oproertjes van werklieden vermeld. Dat van 5 Maart te Kiew zou het ge vaarlijkste hebben kunnen worden, indien de troepen niet tijdig de wanordelijkheden met geweld hadden onderdrukt. De opstand moest op den tweeden dag van het kei zerlijk feest plaats hebben; maar om on bekend gebleven redenen werd hij tot den 5 uitgesteld. Ten 8 ure in den ochtendstond werden plotseling alarmkreten gehoord en van een toren bij het station zag men een roo- de vlag wapperen. Het volk, dat meende dat er brand was, ijlde naar dien kant. De politie en het garnizoen ontvingen bericht, dat ongeveer 1500 werklieden van den spoorweg in opstand waren gekomen, loco motieven vernielden, de beambten geslagen hadden en met staven van ijzer, stokken en pistolen gewapend, naar de stad zouden komen. Twee regimenten infanterie en drie sotnié kozakken werden hen tegemoet ge zonden, die hen onmiddellijk aanvielen. Door tusschenkomst van den hoofdinge nieur werd een gevecht voorkomen, dat bloedig dreigde te worden. De werklieden gingen eerst uiteen, toen hun de verzeke- ring gegeven was, dat geen hunner in hechtenis genomen zou worden. Bij het, in het begin dezer maand in den Haag gehouden examen van personen dingende naar de betrekking van klerk bij de Rijkstelegraaf, zijn o. a. twee meisjes geslaagd en met ingang van lo. April be noemd, zijnde mej. J. A. C. Fleischer, te Amsterdam, en mej. J. Vos, te Amster dam. Eerstgenoemde behaalde bij het examen van alle caudidaten het eerste nom- mer. Menschenhandel in Europa! Uit Novi meldt men, dat daar een inwoner van Bos nië op de openbare markt een zijner kin deren te koop aanbood. De man vertelde dat hij vier kinderen had, die hij zoolang mogelijk had onderhouden, doch voor wie hij thans geen brood kon verdienen. Of de verkoop slaagde wordt niet gemeld. Gisterenvoormiddagongeveer *11 uur, is het navolgende vermakelijke tooneel in de Klikstraat te Leiden voorgevallen. Ze kere v. G. die sedert lang met zijn vrouw in onmin leefde, zou, met wederzijdsch goedvinden, den inboedel verdeelen. Dit vond echter zulk een tegenkanting bij de medebewoners dier straat, dat het noodig werd geoordeeld dien persoon, na boven vermelde verdeeling, onder politietoezicht de stad uit te geleiden, onder toeloop van vele personen, vooral van schreeuwende en scheldende buurvrouwengewapend met stoffer en blik. Op Donderdag 8 April a.s. zal de groote Voorjaars-bloemententoonstelling in het Pa leis voor Volksvlijt te Amsterdam geopend worden. Zij zal op 12 April worden gesloten. Wij vernemen met genoegen dat de commissie, met het houden dezer tentoon stelling belast, zich in de medewerking van talrijke belangstellenden verheugen mag. Zij ontving van leden van het Vorstelijk Huis, zoowel als van zeer veel bijzondere personen, bijdragen voor het aankoopen van prijzen. Ook worden vele en belangrijke inzendingen verwacht. BUGERRLIJKE STANDEN. Amersfoort. Geboren18 Maart. Hendrikus, z. van Peter van 't Walderveen en Jannetje van Nimwegen. 19 Maart. Jan, z. van Marinus van den Hooff en Gerritje Kroes. Adriana, d. van Adriauus Brandt en Gezina Engel, 20 Maart. Jacoba Jo hanna, d. van Hendrik Polleman en Aartje de Bree. 21 Maart. Hendrik Nicolaas, z. van Boudewijn Heilijgers en Petronella Taats. 23 Maart. Grietje, d. van Gijs- bert Pannekoek en Gerritje van der Horst. Theodora, d. van Hendrik van Koelen en Grietje Kuiks. Cornelis Johannes, z. van Gerrit Hulst en Johanna Cornelia Meerveld. 24 Maart. Wouterus, z. van Barend van Hoevelaken en Jannigje Navest. Pieter Johannes, z. van Johanna van Diest. Ondertrouwd19 Maart. Hermann Börsch en Lizetta Ebert. 25 Maart. Gerhard Heinrich Meijer en Anna Blok. Hendrik Hak en Joanna Wilhelmina Schim mel. Petrus Buis en Maria Snijders. Gehuwd24 Maart. Samuel Marinus Smit en Woutera Alijda van Wijland. Willem van de Laak en Johanna van Daal. Overleden: 11 Maart. Hendrik Jan Hulst, 61 jr., echtg. van Christina His- sink. 20 Maart. Hendrik van der Horst, 2 jr. 21 Maart. Cornelia Zeggelaar, 48 jr., echtg. van Reinier van den Brink. Johannes Kraan, 21 jr., ongeh. 22 Maart. Evertje de Bree, 74 jr., wed. van Hendrik Smit. 23 Maart. Gerritje Kla ver, 29 jr., echtg. van Willem Renes. 24 Maart. Jacobus Manuel Henri van Oven, 2 j. Jacobus de Kruijff, 15 m. Willem Verhoef, 31 jr., ongeh. 25 Maart. Clasina van de Loodijk, 38 jr., echtg. van Antonius Berghuizen. Geboren: 18 Maart. Grietje, d. van Willem Frederik Daniëls en Marregrietta Louise van de Woord. 24 Maart. Lambertusz. van Peter Frans Koops en Paulina Josepha van Veldhuijzen. Ondertrouwd19 Maart. Gerardus Dashorst en Wilhelmina van der Meer. Gehuwd: 25 Maart. Johannes Jacobus Yermeij en Johanna Vos. Overleden: 20 Maart. Jacob Suijk, 1 jr. 10 md. 22 Maart. Hermanus Ma rinus Krimp, 4 w. 24 Maart. Johannes Voogd, 55 jr. Soest. Bevallen: 19 Maart. Tijmetje Nieuwen- huizen, echtg. van Willem van Pratten- burg, z. 22 Maart. Rijkje Roest, echtg. van Peter Dorresteijn, z. 25 Maart. Maria Wijnhoff, echtg. van Nico laas Hilhorst, z. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Geene. Overleden20 Maart. Gerritje van den Essenburg, 8 md. 21 Maart. Clara Cornelia Mets, 13 md. 23 Maart. Pieter Butzelaar, 7 md. BevallenEngeltje Koopsvrouw van Tijmen Zwaan, z. Tonia Meester, vrouw van Elbert Heijnen, d. Maria Heuve- ling, vrouw van Jacob Koelewijn, z. Ondertrouwd: Geene. GehuwdGeene. OverledenTeunis Hopman, 9 maanden. Hendrikje Vledder, 4 jaren. Geboren19 Maart. Andries van Wil ligen burg, zoon van Andries en Gerritje van Dijkhuizen. Ondertrouwd: Laurentius Wilhelm Abra ham Colombijn met Allegonda Gerarda Maria Poort. Antonius Rosweij en Jan netje van den Heuvel. Dirk van Zui len en Hendrika Gevering. Gehuwd: Geene. Overleden: Geene. Bevalleu: 22 Maart. Janna van Voort huizen, geb. van den Brink, d. Ondertrouwd: 19 Maart. Tijmen van Kolfschoten, 24 jr. met Errisje van Laar, 26 jaar. GehuwdGeene. Overleden22 Maart. Jakob van Asselt, j bijna 3 maanden. SPEK, zeer puik, a 27 Cent bij hoeveelheden en REUZEL 29 Cent per 5 once, bij DE KREEK, La vendelstraat Amersfoort.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 3