NIEUWE NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR Amersfoort, Baan, Bnstbotca, Etuis, flaitrsvelö, fioerelaten, EooM Laisiea, il, 1. H. CBOOCfflIT Jr., Woensdag 8 Juni 1881. No. 46. Tiende Jaargang. Uitgever: A. M. Slothouwer, Advertentiën kunnen inge zonden worden tot uiterlijk 's morgens S'/j uur des Woens dags en Zaterdags. Eene viermaal geplaatste ad vertentie wordt slechts drie maal in rekening gebracht. De Held der schilderkamer. AMERSFO Abonnementsprijs voor Amersfoort per 3 meenden f 1,—. Franco door het geheele Rijk1,10. Afzonderlijke nummers 3 Cent. Dit Blad verschijnt des Woentdags- en des Zaterdags. te Amersfoort. Advertentiën van 16 regelsJ 0,40. Iedere regel meer 0,05. Voor het Buitenland0,076. Reclames per regel0,20. Groote lettere worden berekend naar plaatsruimte. OFFICIEELE PUBLICATIEN. De Bnrgemeester en Wethouders van Amersfoort, Gezien de artt. 55 en 56 van het al gemeen politie-reglement dier gemeente; Doen te weten, dat alle gebruikers of beheerders van gebouwen en erven, of, wanneer deze niet gebruikt worden, de eigenaars daarvan, verplicht zijn de straat vóór, achter en terzijde van die gebou wen of erven, uittewieden of te doen uitwieden. zoodat de straat op Zaterdag, den 11 Juni aanstaande, des voormiddags ten 10 ure, behoorlijk gezuiverd is, op straffe bij bet reglement bepaald. Amersfoort, den 3 Juni 1881. Burgemeester en Weihouders voornoemd, De Burgemeester, De Secretaris, VAN PER8IJN. W. L. SCHELTUS. De Burgemeester van Amersfoort, Brengt ter keDnis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het door den provin cialen Inspecteur van 's rijks directe be lastingen enz. in Noord-Holland en Utrecht executoor verklaard kohier No. 1 van de personeele belasting over het dienst jaar 1881/82 (voor de wijken AE) aan FEUILLETON. IV. Met het hartzeer nam nu de dikte toe. Het is een ongeluk, Seraphine te heeten en 250 pond te wegen. Ze zag er uit alsof ze op 't punt was te barsten. Niet zonder bezwaar placht ze zich van de eene badplaats in de andere te verzet ten. Meestal vegeteerde ze tewaar ze als een lobbes-achtige Cerberus met haar alter ego dicht bij den ingang in de Curzaal placht te zitten en zich bezig hield met tweemaal per dag de muziek bijwonen, eten en inkoopen doen. Nu en dan een rijtoeren theater-bezoek, v'latoul! Haar troetelkinddat ze zeer verweud hadmoest zij naar de pijpen dansen vooral cum grano salie te verstaan, want hoe zou zij hebben kunnen dansen Se raphine dansenddie voorstelling deugi niet. Maar er kan wel wat op worden ge vonden //die gnadige Frau" was de dan sende beeren haar Gesellscha/terin zijn geleider. Aan de table d' hóte eten kon mevrouw //Walvisch" niet, omdat juf frouw Haring" daar niet verkoos te eten, en toen de keizer van Duitschland eens feestelijk begroet werd, vroeg #die gnadige Frau" op het balkon vau haar woning, den Ontvanger van 's rijks directe belas tingen alhier is ter hand gesteld, aan wien ieder verplicht is zijnen aanslag op j den bij de wet bepa .lden voet te voldoen. Gedaan en op de daarvoor gebruikelij ke plaatsen aangeplakt te Amersfoort, den 3 Juni 1881. De Burgemeester voornoemd, VAN PERSIJN. INGEZONDEN. (Buiten verantwoording der redactie.) Naar aanleiding van de vele besprekingen, reclames, chicanes, goed- en afkeuringen betreffende de raadsbesluiten van den Ge meenteraad van Amersfoort, is het be vreemdend, dat de kiesvereenigingen aldaar de aftredende leden weder candidaat heb ben gesteld of zich van het stellen van candidaten onthouden. Het schijnt bij vele verkiezingen eene gewoonte te zijn de aftredende leden weder op hunnen zetel te plaatsen, zelfs al zijn er genoegzame gronden aan te voeren, om hunne plaatsen door anderen te doen ver vangen, men beschouwd zeker hunne met- benoeming, als een ontslag, niet eervol. Zulks is niet het gevaliemand eenmaal gekozen, weet, dat hij wanneer de jaren om zijn moet aftreden, en wanneer nu blijkt dat die leden of een of meer hunner niet op de regte plaats zijnwaarom dan geene andereu daar voor gesteldtemeer nog nieuwe leden hebben dikwijls eene andere zienswijzeen waarom niet (en vooral in den tijd van vooruitgang) andere elementen in raadsvergaderingen, of moet zichtbaar in de grootste verlegenheid haar gezelschapsjuffer //Zal ik wuiven?" Want de vader der haring was sociaal-democra tisch gezinden derhalve de haringen derhalve de walvisch. De haring stond echter het wuiven genadig toe doch de keizer zag zooveel gewuif, dat Seraphine zich het blozend wuiven had kunnen sparen. Ik weet niet of deze Seraphine reeds zalig is en dus dun maar dan moet ze eerst aan waterzucht of aan een beroerte zijn gestorven. Daar zij vernomen had dat Tarras zoo mooi schilderdehoopte ze dat hij haar ook mooialthans interessant zou maken, en bestelde Diet zonder verlegenheid haar portret. Vriendelijk vroeg ze hem of hij toch zoo goed wilde zijn vooral #glad" te schilderen waarbij de nieuwmodische /yglycerine"-pbotographieën (ze meende ge latine) haar voor den bekrompen geest zweefden. Toen Seraphientje daar poseerdehad ze een hard-blauwzijden kleed aan, waar van de UeberuiurJ (de auteur woont se dert zoolang niet meer in Nederland, dat zij waarlijk niet weet hoe zoo'n overgooi- sel in 't hollandsch heet) waarvan het split van achteren wegens haar corpulentie gaaptewat men in 't duitsch wel yblit- zen" noemt. Dat kleed had alle gegevens men steeds bij het oude blijven, m.i. kan in Amersfoort nog wel een weinig voor uitgang gemaakt worden, en daarvoor zijn nieuwe krachten noodig, en daarom kie zers voor gemeenteraadsleden van Amers foort, bedenk bij de a.s. verkiezing uw wezenlijk belang, en dat bedenkende, zult gij zeker niet alle aftredende leden weder op hunnen te verlaten zetel plaatsen. Ook bovenstaand beweren geldt voor een lid der Tweede Kamer der Staten- Generaal, alwaar weder den Heer Mackay tot lid wordt gesteld, die bij de kanalen wet tegenstemde, waarom ook daarvoor geene nieuwe vrucht uit het midden van het kiesdistrict waar goede elementen ge noegzaam voorhanden zijn en den Heer Kantonregter te Amersfoort, als een uit stekend regtsgeleerde zeer aantebevelen is. Tevens mijnheer de Redacteur is het te betreurendat de Redactie der Amers- foortsche Courant weigert over de verkie zingen ingezonden stukken op te nemen, maar alleen alles als advertentie, tegen gewoon tarief wil plaatsen, niettegenstaande zij bij vorige verkiezingen zelfs daarover hoofdartikelen heeft geplaatst. Voor leden van den Gemeenteraad bij de aanstaande verkiezing worden ten zeerste aanbevolen, de Heeren: C. V. GERRITSEN, D. HUBERS, S. KNOPPERS, Mr. J. VAN DER LEEUW en J. SINNIGE. om kinderen armen en épiciers de oogen uit te steken maar den schilder verblind de het op pijnlijke wijshet deed zijn oogen zeer en kwetste zijn schoonheids gevoel. Het vollemaansgezicht was geen aangenamer rustpunt voor zijn oog, en bui tendien werd hij onder 't schilderen gekweld door booze belachelijke gedachten, waar door hij zich moeielijk van lachen kou onthouden bvb. of er geen vetvlek zou zijn waar ze gezeten haddat het rijtuig zeker instortte als ze reed; dat er terstond een ster zou komen op het sterkste ijs als de lust haar mocht bekruipen zich daarop te wagen en dergelijke Witzen. Ook beeldde hij zich in gewaar te worden, dat het zien van //zooveel vet" hem flauw maakteen kwam hij nu en dan in de verzoeking op te staan om //een Schnaps" te nemen (wat bij ons een borrel, //sterke drank" pleegt te worden genoemd) of een flinke teug uit zijn pompoendie naar béarnsch boerengebruik uitgehold en met z/du bon vin de Juran$on" gevuld was. Gaston Tarras had namelijk het levens licht gezien in de geboortestad van Henri IV (//lou nouste HenricJ) zooals op U bij voorbaat dank zeggende voor de plaatsing van bovenstaande, heb ik de eer hoogachtend te zijn een belanghebbende der gemeente Amersfoort. 1) Notre Henri. Het eerste vocht dat terstond na zijn geboortedeze koning proefdewas, zooals men neet, een paar droppels van dien wijn van Jman zon, om wenschtc zijn grootvader ,nn vray Béarnoia" te zijn. BINNENLAND. Naar wij vernemen zal de Eerste Ka mer haar werkzaamheden op 15Junie.k. hervatten. Aan den schietwedstrijd van 15 tot 19 Juni te Utrecht te houden tijdens de studentenfeesten aldaar, mogen de officie ren van het leger deelnemen voor zoover vereenigbaar met de eischen van den dienst. De Minister van Justitie moet zeer ontevreden zijn over de reorganisatie der politie. Men verwacht dat de heer Steen kamp, de protégé van den heer den Tex, zijn ontslag als hoofdcommissaris zal moe ten nemen. Er wordt bijgevoegd dat hij dan wellicht administrateur der bezittingen in Indië van ziju begunstiger zal worden. De Nederlandeche Schutterijen zijn uit- genoodigd tot deelneming aan deu inter nationalen schietwetstrijd, van 13 tot 21 Augustus te Antwerpen te houden door de Garde Civique. Daarbij zijn prijzen van 250U0 fraucs waarde beschikbaar ge steld, als ook gouden, zilveren en bronzen medailles voor collegiale wedstrijden, waar onder een op 21)0 Meters voor Nederlan» sche schutterijen (1 officier en 5 minde ren per bataljon). zijn standbeeld staat en hij daar nog ge noemd wordt), en was gehecht aan de volksgebruiken van zijn eigenaardig land. Maar voor wien liet Seraphine Rozwov- dovskov zich eigenlijk portretteeren Ontwijfelbaar voor zichzelf, daar ze niets anders te doen had. //Die gnadige Fkau" kou toch niet altijd voor juffrouw Ha ring wat nieuws koopen zooals ze reeds in Januari placht te doen tot geschenk voor de volgende Kerstmis. Waarom deed die bemiddelde vrouw niet wèlDaarmede ware verveling dikte en alles af te koopen geweest. Jawaarom niet Het wijsgeerig antwoord isZe kon nietwant ze wilde niet. Anders hoeveel magerehalfdood ge werkte paarden had zij die niets deed (en waarschijnlijk slechts geboren was om door mijn geringe persoon te worden be schreven) een rustigenlieven levens avond kunnen bezorgen Toen de laatste hand aan haar konter feitsel was gelegd ze vond het nog al tijd niet glad genoeg en had //toch een andere voorstelling" van zichzelfen de volume vleesch vertrokken was om niet meer weder te keerengevoelde Tarras zich verlucht en zong uit volle borst La Royne Marguerite, La plus belle fleur d'élite Qu'onques la terre enfanta—

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 1