Meli Schot! De Notaris A. H. TSPhuüR: LETTERPOST, 1 GOH KAREL WESSEL VAN GORKOM, f, E. CROOCKEWIT, f. DIENSTBODE, Een HUIS en ERF, Bij G. BROUWÉR, ONTVANGEN 400,000 R.-IVIark Kaufmann& Simon N EENIGE KIEZERS. Gevonden op de straat te Amersfoort. ADVERTENTIE N. Zoo iemand, dan is de Héér W. VA3TT WOUDT, openbaar verkoopen bakker te Eaarn, vraagt men om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden eene TE KOOP: een groote collectie gekleurd en ongekleurd, A. M. SLOTHOUWFR. 1 Augustus gevraagd eene fatsoenlijke DUIZENDEN U JU i de aangewezen persoon bij de a.s. verkiezing- voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Hij toch, die de belangen van <nze O. Indische be zittingen zoo krachtig' voorstaat, zal, daarvan houden wij ons overtuigd, ook de belangen van dat district behartigen, te midden waarvan hij woont. Kiezers brengt daarom met ons uwe stemmen uit op den Keer Oud Hoofd-Inspecteur bij de Suikerkuituur enz. in Indië. De KIEZERS VOOR DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL worden aang-e- spoord, om hunne stem uittebrengen op den heer KANTONRECHTER te Amersfoort, van wiens bekwaamheid en geschiktheid ieder in deze streken genoegzaam overtuigd is. EEJSIGE KIEZERS. P. HONDIUS, Tz. Men reike aan fle'iortnin de band. Bafflers ea Geldwisselaars in Hamburg. Aan- en Verkoop van alle soorten van Staatsobligatiên, Spoorweg-Actiën en Beleeningsloten, P.§. Hiermede danken wij voor het ver trouwen ons tot hiertoe geschonken, en daar wij bij het begin der nieuwe verloting ter deelneming inviteren zullen wij ook voor het vervolg be moeid zijn, door een stipte en reëele bediening de tevredenheid van onze geëerde begunstigers te verwerven. Door de rechtbank te Zwolle is B. J. Olifiers, koopman in huiden aldaar, failliet verklaard. Naar men zegt, heeft hij een belangrijk frauduleus bankroet geslagen. Hij kocht o. a. in den laatsten tijd veel zoolleder in Noord-Brabant, dat aan zijn adres per stoomboot werd afgezonden, maar door hem onmiddellijk per spoor naar het Noorden werd geëxpedieerd. Hij is onder een valsehen naam met vrouw en 4 kinderen voortvluchtig naar Amerika. Ziju dienstmeiden moeten hem daarin be hulpzaam zijn geweest en zijn ontvluch ting hebben geheimgehouden, door de huishouding op de gewone wijze te blijven besturen, waarvoor het noodige geld was achtergelaten; zelfs moet de kindermeid de familie uitgeleide hebben gedaan aan boord eener stoomboot te Rotterdam. Goederen van waarde zijn in koffers medegenomen, maar de meubelen en min dere inboedel zijn achtergelaten. Te Warnsveld bij Zutfen had Zater dagavond een vreeselijke misdaad plaats. De heer B. aldaar had geschil met zijn huisheer, bij wien hij met zijn gezin in woonde, over het huurcontract. Terwijl hij in den tuin zat thee te drinken, loste de huisheer uit de woning een schot op hem, dat. hem in het hart trof; de onge lukkige was terstond een lijk. Dadelijk daarop viel een tweede schot, waarmee de moordenaar zichzelf den schedel ver brijzelde. Te Haarlem is aangehouden en naar het Huis van Arrest overgebracht een 14- jarige veelbelovende knaap, genaamd W. N. J., die zich aan verschillende dief stallen had schuldig gemaakt. Uit een koepelkamer aan den Kleinen Houtweg stal hij een prachtige porseleinen coupe voor visitekaartjes, en uit een onbewoond huis in de Anthoniestraat een vergulden spiegel, een tafel enz. Deze voorwerpen had hij voor geringen prijs aan een uit drager verkocht, bij wien zij in beslag zijn genomen. In verscheidene steden van Zuid Rus land is onder de geplunderde en van onderkomen beroofde Joden, tengevolge van gebrek en onzindelijkheid, de t.ypbus uitgebroken, die een aantal slachtoffers maakt. De prijzen der levensmiddelen stijgen voortdurend en er heerscht onbQ schrijflijke ellende. Er worden te Chicago en Montreal ver gaderingen gehouden om te protesteeren tegen de jodenvervolgingen in Rusland, en in eerstgenoemde stad verzamelt men gelden om de ongelukkigen te hulp te ko men. Omtrent deDullert-stichting" te Arn hem deelt men ons mede, dat het doel van den erflater is geweest om, zonder onder scheid van godsdienst, een jaarlijksche ondersteuning (voor sommigen levens lang) te doen toekomen aan hen, die door hun gedrag dit verdienen en voor wie het bljjken mocht dat daaraan behoefte be staat. Als vereischten zijn daarbij aangegeven, dat men of Arnhemmer van geboorte moet zijn.öf minstens 15 jaren te Arnhem moet hebben gewoond. Elke toelage be staat uit minstens f 250, welk bedrag in sommige gevallen tot f 500 per jaar kan worden verhoogd, terwijl men berekent dat 250 a 300 personen daarvan kunnen genieten. Tegen de komst der Belgische konink lijke familie te Schoenbrunn was de Oos- tenrijksche ambtenaar, die de verblijven voor de vorstelijke gasten in gereedheid brengen moest, daarover in gesprek met een beambte van het Brusselsche Hof, die hem de personen opnoemde waaruit het gevolg van den Koning en de Koningin bestond. »Neem mij niet kwaljjk," viel de Oos tenrijker hem in de rede, »gij vergeet den biechtvader der Koningin." >Wel," antwoordde de Brusselaar, een weinig verwonderd, de Koningin brengt haar biechtvader niet mee!" Wat? En/rëre Orban dan?" Zooals men weet, is Frére Orban de liberale Bel gische eerste Minister, die zeker niet ge droomd heeft, dat hij door de Oostenrij kers voor een geestelijken broeder gehou den zou worden. Uit Cyprus wordt gemeld, dat een goede oogst is te verwachten. De tienden zullen wel het dubbele van het vorig jaar opbrengen. 1 paar gouden oorbelletjes, 1 dito oor belletje en 1 sleutel. Rechthebbenden vervoegen zich ten bureele van politie alhier. t s- /TV Vischmarkt, HofAmersfoort. te Amersfoortzal op ZATURDAG den llden JUN1J 1881, des avondsten 7 ure, in het Koffijhuis „het Valk je," te Amersfoort, in het staande en gelegen te Amersfoortin de Krommestraat, wijk F, no. 285, kadastraal bekend in Sectie E, no. 2351, groot 30 centiaren. (Grondbelasting over 1881 f6,10. Mondeling verhuurd aan den Heer J. G. A. Verburg, voor f 10,in de maand. Te bezichtigen op den dag van den ver koop van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 1 ure. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen op IJ SEPTEMBER 1881 of zooveel vroeger als kan worden overeenge komen. Nadere inlichtingen ten kantore van bovengenoemden Notaris. f Loon naar bekwaamheid. tegen 1 NOVEMBER 1881, of de Villa „MACHIHOSA," buiten de Kamppoort te Amersfoort. Adres Notaris VAN W1ER1NGEN, te Woudenberg. in doozen met 25 en 50 vel papier en Enveloppes, van af 0.75 per doos. tjl IL. Ctü 7. van de P. G.die netjes werken en een burger pot klaar kan maken. Zonder goede getuigen onnoodig zich aantemelden. Adres onder letter Z, bij den Boekhan delaar A. M. SLOTHOUWER, te Amers foort. zijn genezen van de dronkenschap door mijn middel, dat gemakkelijk met of zonder weten van den drinker ge bruikt kan worden. Tegen overmaking van 10 guldenzend ik het middel per post. Wederverkoopers rabat. fry CIlOftF, te Munster, Westfalen. De oudste lerfling van Heer BORST, hier ter stedestelt aan alle gewe zen Leerlingenook die der vroegere Herhaling- en Handwerkschool, voor, eene laatste hulde te brengen aan hunnen verdienstelijken onderwijzer. Hij uoodigt allen die hiermede instemmen, uit, zich Donderdag 9 Juni 2 uur, te bevinden aan den Havikkerbrugten einde zich aldaar bij de lijkstatie aan te sluiten. 2r>/ 'y als hoofdprijs in het gelukkigst geval biedt de nieuwste groote Geld-Verloting, die door de hooge regeering goedgekeurd en gewaar borgd is. De voordeelige inrigting van het nieuwe plan bestaat daarin, dat in de loop van slechts weinige Maanden in 7 verlotingen 51,700 prijzen ter volledige beslissing zullen ko men daaronder zijn capitale prijzen van eventueel 400,000, Rijksmark bij uit- uitnemendheid echter 1 prijs 1 prijs 1 pri)9 1 prijs 1 prijs 2 prijzen a M. 3 prijzen a M. 4 prijzen a M. 2 prijzen a AI. 12 prijzen a M. a M. 250,000 a M. 150,000 a M. 100,000 a M. 75,0"0 a M. 50,000 40,000 30,000 25,000 20,000 15,000 1 prijs a AI. 12000 24 prijzen a M. 10000 5 prijzen a M. 8000 54 prijzen a Al. 5000 105 prijzen a M. 3000 263 prijzen a AI. 2000 631 prijzen a AI. 1000 873 prijzen A AI. 500 1050 prijzen a AI. 300 28860 prijzen a AI. 138 De prijstrekkingen zijn volgens plan van ambtswege vastgesteld. Voor de aanstaande eerste prijstrekking dezer groote door den Staat gewaarborgde geldverloting kost 1 geheel orig.-lot slechts M. 6 of f 3.60. 1 half M. 3 -1.80. 1 kwart M. l'/oz/ -0.90. tegen inzending van het bedrag in bankpa pier of per postwissel. Alle commissies worden onmiddelijk met de grootste zorgvuldigheid uitgevoerd en, ieder speler ontvangt van ons, de met het wapen van den staat voorziene origineele lo ten zelf in handen. Bij iedere bestelling, wordt het vereischte ofiBcieele plan, waaruit de verdeeling der prij zen op de verschillende klassen, als ook de betreffende inleggelden te vernemen is, gratis bijgevoegd en zenden wij aan onze begunsti gers ouaangevraagd na elke trekking de offi- cieele lijsten. De uitbetaling der prijzen geschiedt steeds prompt onder waarborg van den Staat en kan door directe toezending of ook naar ver kiezing der belanghebbenden door onze cor respondenten in alle groot,ere plaatsen van Nederland bewerkstelligd worden. Ons debiet is steeds door het geluk be gunstigd en onder vele andere aanzienlijke prijzen hebben wij meermaals volgens offici- eele bewijzen der eerste Hoofdtreffers ver kregen en onze begunstigers zelf uitbetaald, o.a. Mark 250,000,250.000150.000 100,000, 80,000, 60,000. 40,000, enz. enz. Het is te voorzien dat bij deze op den hechtsten grondslag gevestigdeonderr.eming bepaald kan worden gerekend en verzoeken derhalve om alle commissies te kunnen uit voeren, de bestellingen zoo spoedig mogelijk in elk geval voor den 31. Mei a. S. te doen toekomen. AAR HULP ZOEKENDE doorloopt menig zieke de bladen, terwijl bij zich zelve afvraagt: aan welke van de menigte advertentiën van geneesmiddelen kan men vertrou wen schenken Deze of gene aaukoo- digiug maakt indruk door deszelfs omvang; hij doet een keuze en kiest in de meeste gevallen gewoonlijk het onjuiste I Wie zich tegen zulke teleurstellingen vrijwaren en zijn geld niet nutteloos uitgeven wil, dien ra den wij aan van Richter's Boekhan del te Rotterdam te ontbieden „Gratis-Uittreksel," want in dit boekje wordeu de beproefdste genees middelen uitvoerig en zaakkundig be sproken, zoodat elke zieke op zijn ge mak onderzoeken en bet beste voor zich kiezen kan. Bovengenoemde reeds in den 30e druk verschenen brochure wordt gratis en franco verzondenen heeft de besteller geen andere onkosten te maken dan 3 cents voor een briefkaart.

Nieuwe Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 3